Jump to content

Ιατρός στο Τμήμα Επειγοντων Περιστατικών


change profile

Recommended Posts

20 ώρες πριν, oust said:

Αλλος ενας ξεχασμενος

άλλο 1 λαμόγιο να λές. είναι ο μόνος χωρίς βεβαίωση ΔΙΠΑΑΔ...

μάλλον η δακτυλογράφος θα έριξε λίγο blanco παραπάνω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, sotikaka said:

Aφού εμπλέκεται και η ΕΙΝΑΠ,μπορεί να της την κάνουν την χάρη της Ματίνας να γίνει κέντρο εκπαίδευσης και το Γεννηματας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βγηκε κανα αλλο φεκ μετα απο τα 130 ατομα;

Πλεον οι ξεχασμενοι θα ευχονται να μην βγει το φεκ τους για να μπορουν μα συμμετασχουν στην νεα προκηρυξη. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 14/2/2020 at 11:40 ΠΜ, το έλυτρο said:

.

 

Το εχει ευκολο  καποιος ενα update  με τα φεκ; βγηκαν ολων οσων ηταν να βγουν;

ποσοι θα αποτελεσουν την φουρνια των τεπατζηδων του 2020;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βγηκαν τελικα κ τα 170 φεκ;

Κ αν καποιος λεμε τωρα εκανε αιτηση 18/2  κ το φεκ του βγηκε στις 19/2,αυτος θεωρω πως δεν παρανομει κ δεν ερχεται σε συγκρουση με το οχι του υπουργειου κ της υπε.

Σωστα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιτροπή για την Οργάνωση Διαχείρισης Τραύματος

1. ΗΛΙΑΣ ΝΤΕΓΙΑΝΝΗΣ, Πρόεδρος της Επιτροπής


2. ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ
3. ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΕΡΟΛΟΥΚΑ
4. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
5. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΥΛΟΥΒΑΡΗΣ
6. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΡΑΝΤΖΑΛΗΣ

7. ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΣΣΑΛΗΣ, Επιμελητής Α΄ Χειρουργικής, Γ.Ν. Αργολίδας Ν.Μ. Ναυπλίου.
8. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ

9. ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΑΡΝΑΒΟΣ,


ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ ΕΞΑΔΑΚΤΥΛΟΣ,  εμπειρογνώμονας.


ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΕΛΜΑΧΟΣ, Καθηγητής Χειρουργικής, Ιατρική Σχολή Πανεπιστημίου του Χάρβαρντ, Διευθυντής Κλινικής Τραύματος, Επείγουσας Χειρουργικής και Εντατικής Θεραπείας, Γενικό Νοσοκομείο Μασσαχουσέτης, Βοστώνη, ΗΠΑ, ως εμπειρογνώμονας.
 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
On 9/2/2020 at 1:50 ΜΜ, sotikaka said:

Δηλαδή λογω "φόρτου εργασίας" ένας συναδελφος που ενδεχομένως δικαιούται μιας θέσης θα κληθεί να επανακριθει όταν επαναπροκηρυχθει και αγνοούμε τον νόμο;

Η με βάση το ισχύον νομοθέτημα περί κρίσεων η θέση σωστά επαναπροκηρυσσεται;

Αυτό δεν το έχω καταλάβει.

Έχω πάντως συναδέλφους που τώρα καταλαμβάνουν θέσεις στο ΕΣΥ (και ΤΕΠ) με βάση παραιτήσεις.

Βέβαια είχαν κριθεί με το προηγούμενο καθεστώς, όμως η μεταφορά της θέσης σε επιλαχόντα σε περίπτωση παραίτησης προβλέπεται από ξεχωριστό ΦΕΚ από αυτά περί κρίσεων

 

 

On 10/2/2020 at 6:11 ΜΜ, oust said:

Φεκ 132

Αλλος ενας ξεχασμενος χειρουργος.

Υγ:μενουν αλλοι 49?χωρις να υπαρχει μια ανανεωση της λιστας αποδοχης ή μη απο το υπουργειο δεν ξερουμε τελικα ποσοι τεπατζηδες ειμαστε στο λεκανοπεδιο.

μηπως κλεισαμε σαν νουμερο τεπατζηδων?

αλλους μετα το ΦΕΚ 132 δεν εχω δει τοτε στις 10 φεβρουαριου (χανω καποιον-καποιους?)

 


να υποθεσω οτι απο τους 170 που λεγαμε, τελικά οι  τεπατζηδες ειναι ~130 ατομα  μετα τις παραιτησεις της τελευταιας στιγμης?Και εδω παει οτι ειπε ο sotikaka  οτι θα εχουμε αλλα φεκ  στο μελλον για τους επιλαχοντες εως τώρα και για οποιους αλλους προκυψουν εντος 18μηνου απο τον  μαρτιο 2020 και μετα?

 

On 10/2/2020 at 6:11 ΜΜ, oust said:

Υγ:μενουν αλλοι 49?χωρις να υπαρχει μια ανανεωση της λιστας αποδοχης ή μη απο το υπουργειο δεν ξερουμε τελικα ποσοι τεπατζηδες ειμαστε στο λεκανοπεδιο.


απο τις 208 θεσεις στην 1η και 2η υπε  αν οι 130 φεκοθεσεις τεπατζηδων ειναι το τελικο  νουμερο, εχουμε κοντα 40 % κενες θεσεις  στα τεπ του λεκανοπεδιου.Υπαρχουν τεπατζηδες που εχω χασει??

Και ο αποδεκατισμος των τεπ λογικα θα εχει και συνεχεια

 

Τροποποιήθηκε από allios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

9 ώρες πριν, allios said:

Και ο αποδεκατισμος των τεπ λογικα θα εχει και συνεχεια

Προβλέπω ότι θα φύγουν κι άλλοι στην πορεία,γιατί

α)θα πάρουν θέση αλλού (οι υψηλών προδιαγραφών και μοριων-ειδικα χειρουργοί που θεωρούν ότι στο ΤΕΠ θα θάψουν την τέχνη τους)

β)κάποιοι έχουν μια ηλικία (ή γενικά physique) λίγο απαγορευτική για να κάθονται να εφημερεύουν κάθε τρεις ημέρες ή νύκτες.

γ) οι προϋποθέσεις εξειδίκευσης και ανέλιξης-εξέλιξης είναι μηδαμινές με το ισχύον καθεστώς.επιμ β φορ εβα.

δ)πολλοί διορίστηκαν με σκοπό την μετάταξη τους σε κλινικές,σκοπός ο οποίος σκαλωσε στην ανάγκη-πρεμουρα των διευθυντών ΤΕΠ να οργανώσουν το ανοργάνωτο (ώστε να έχουν και λόγο ύπαρξης)-οποτε στη διετία σίγουρη παραιτηση.

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

9 ώρες πριν, allios said:

Και ο αποδεκατισμος των τεπ λογικα θα εχει και συνεχεια

 

33 λεπτά πριν, Clairvoyant said:

......γιατί

α)θα πάρουν θέση αλλού (οι υψηλών προδιαγραφών και μοριων-ειδικα χειρουργοί που θεωρούν ότι στο ΤΕΠ θα θάψουν την τέχνη τους)

β)κάποιοι έχουν μια ηλικία (ή γενικά physique) λίγο απαγορευτική για να κάθονται να εφημερεύουν κάθε τρεις ημέρες ή νύκτες.

γ) οι προϋποθέσεις εξειδίκευσης και ανέλιξης-εξέλιξης είναι μηδαμινές με το ισχύον καθεστώς.επιμ β φορ εβα.

δ)πολλοί διορίστηκαν με σκοπό την μετάταξη τους σε κλινικές,σκοπός ο οποίος σκαλωσε στην ανάγκη-πρεμουρα των διευθυντών ΤΕΠ να οργανώσουν το ανοργάνωτο (ώστε να έχουν και λόγο ύπαρξης)-οποτε στη διετία σίγουρη παραιτηση.

......

 

αφηνω να αιωρούνται  και ενα ε)  και  στ)  κτλ 

για  οσα άλλα  προκύψουν  στην πορεία

 

ωστοσο συμφωνω 100% μαζί σας.

Τροποποιήθηκε από oust
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 ώρες πριν, oust said:

αφηνω να αιωρούνται  και ενα ε)  και  στ)

έχω πολλά ακόμα

ε)σε λίγο με το θέμα του κορωνοιού και την νομοθετική πραξη οποίας ανάγκης(πες με κορωνοιο-πες με ερντογάν κλπ) που σε μεταφέρει κυριολεκτικά όπου θέλει(για 3 + 1 μήνα) και ώς ιατρός επειγόντων περιστατικών και καταστάσεων θα σε κορωνίσει όπου γουστάρει για πολιτική και λοιπή στρατηγική(χωρίς ουσία συνήθως) [δεν θέλω να κάνω πολιτική αλλά η κυβέρνηση ήδη δοκιμάζει τις αντιδράσεις μας σε "στρατιωτικού τύπου" νόμους] κάποιοι έχουν οικογένειες-δεν ήθελαν να διοριστούν στη λεγεώνα των ξένων

στ)ο ιατρός ΤΕΠ είναι ιατρός πασπαρτού-λίγο από εδώ λίγο απ'εκεί-φύγε τώρα έλα πάλι κλπ κλπ κλπ φάε και μια καρπαζιά,μπορεί να είσαι Επιμ Β αλλά εγώ είμαι ο ειδικευόμενος δεξί αρχ...έεε χέρι του κου καθηγητή και θα σε σκίσω,έλα γιατρέ γράψε μου κι ένα dripplex από όλο το προσωπικό και όσο το γράφεις έλα να δείς και τον μπατζανάκη μου(τι καλός μαλ...ε γιατρός που είσαι)

ζ)κάποια ΤΕΠ είναι μαγαζάκια ήδη στημένα από τους ήδη επικουροδεινόσαυρους που ενδημούσαν στον χώρο-φαντάσου τώρα να κρατάς απολιτίκ και ηθική στάση σαν γιατρός πόσο έυκολα μπορείς να χαλάσεις την πιάτσα.

ουφ....κουράστηκα(άσε που μπορεί να εμφανιστεί κανένα μικρό τρολλάκι και να μας κράξει)

Προτείνω να γυρίσει η κουβέντα στο prive από εδω και πέρα.

 

Τροποποιήθηκε από Clairvoyant
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 ώρες πριν, Clairvoyant said:

έχω πολλά ακόμα

ε)σε λίγο με το θέμα του κορωνοιού και την νομοθετική πραξη οποίας ανάγκης(πες με κορωνοιο-πες με ερντογάν κλπ) που σε μεταφέρει κυριολεκτικά όπου θέλει(για 3 + 1 μήνα) και ώς ιατρός επειγόντων περιστατικών και καταστάσεων θα σε κορωνίσει όπου γουστάρει για πολιτική και λοιπή στρατηγική(χωρίς ουσία συνήθως) [δεν θέλω να κάνω πολιτική αλλά η κυβέρνηση ήδη δοκιμάζει τις αντιδράσεις μας σε "στρατιωτικού τύπου" νόμους] κάποιοι έχουν οικογένειες-δεν ήθελαν να διοριστούν στη λεγεώνα των ξένων

στ)ο ιατρός ΤΕΠ είναι ιατρός πασπαρτού-λίγο από εδώ λίγο απ'εκεί-φύγε τώρα έλα πάλι κλπ κλπ κλπ φάε και μια καρπαζιά,μπορεί να είσαι Επιμ Β αλλά εγώ είμαι ο ειδικευόμενος δεξί αρχ...έεε χέρι του κου καθηγητή και θα σε σκίσω,έλα γιατρέ γράψε μου κι ένα dripplex από όλο το προσωπικό και όσο το γράφεις έλα να δείς και τον μπατζανάκη μου(τι καλός μαλ...ε γιατρός που είσαι)

ζ)κάποια ΤΕΠ είναι μαγαζάκια ήδη στημένα από τους ήδη επικουροδεινόσαυρους που ενδημούσαν στον χώρο-φαντάσου τώρα να κρατάς απολιτίκ και ηθική στάση σαν γιατρός πόσο έυκολα μπορείς να χαλάσεις την πιάτσα.

ουφ....κουράστικα(άσε που μπορεί να εμφανιστεί κανένα μικρό τρολλάκι και να μας κράξει)

Προτείνω να γυρίσει η κουβέντα στο prive από εδω και πέρα.

 

ισα ισα το τρολλακι το κανει πιο ρεαλιστικο

και πρεπει να γραφτουν και τα δικα του σχολια για να φανει η πλευρα σας και η πλευρα του.

καποιοι μπορει να σε υποστηριξουνμ, να συμπασχουν μαζί σου και  αλλοι μπορει να κατακρίνουν τη σταση σου,

αλλα για αυτο ακριβως το λογο εστω και ανωνυμα μπαινει και γραφει καποιος εδώ μεσα,

και οτι αποκομίσει/πετυχει ο καθενας.

 

προσωπικα εγω και εσυ ειμαστε αντιπαλοι, αφου τα συμφεροντα  και τα θελω μας ειναι διαφορετικα.

 

ξερω εξ αρχής οτι γραφω σε νημα που κυρίως γραφουν τεπατζήδες ολο αυτον τον καιρο.

 

θα μπορουσα να ειμαι ο επιμελητης του οροφου (που θα βρισει τον τεπατζη για την εισαγωγη του,,,ειδικευομενος υπηρξα ηδη ειτε εκανα/ειτε οχι οτι εγραψες και καλύτερα  να μην κρυβομαι/κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας η κριτικη επι/κατά του τεπατζη ειναι κατι πολυ ευκολο να γινει).

Επισης ειμαστε αντίπαλοι για μια θεση στο ΕΣΥ (ισως για σενα τη δευτερη σου και για μενα η πρωτη)

 

και εκτος αλλων ειμαστε αντιπαλοι αν και μονο αν  διαφερουν οι ειδικοτητες μας καθως  μαλλιοτραβιομαστε συχνα πυκνα 

 στην αρενα του τεπ

ή και ανταγωνιστες αν ειμαστε ιδιες ειδικοτητες και εγω τελικά πραττω καλύτερα απο σενα γιατι απλα ειμαι ο καλύτερος (αλλο στοιχειο του θαυμαστου μας κοσμου).

 

και ναι για ολα αυτα, και για πολλα αλλα, να συνεχισεις εδω εσυ και οι υπολοιποι να γραφετε τη θεση σας.

 
πριν λιγο καιρο το νημα μπορουσε να ξεφυγει ουτως ή αλλως , και προς μη ιατρους και παρτυ πουπερ μα δεν ξεφυγε γιατι οι ιδιοι δεν θελησατε να ασχοληθειτε και να δωσετε εκταση. (Ισως ειναι κ η συνηθεια και συγεκριμενη σταση και στο τεπ που εχεις  τα σοβαρα μπροστα στα ματια σου και προσπαθεις να μην δωσεις σημασια σε λογια και σχολια ατομων που δεν εργαζονται εκεινη την ωρα στα τεπ. Και αναφερομαι και σε συνοδους γιατρους (που πολλες φορες ειναι και οι χειροτεροι) αλλα και σε μη ιατρους με πτυχια σε αλλους τομεις και θεσεις σε υπουργεια και μεγαλοεταιρειες που απερριψαν και που ενω εξω θα επινες καφε μαζι τους , εντος τεπ, αλλα και κλινικης θυμουνται να σου πουν για το λειτουργημα σου, για την υποχρεωση απεναντι στην κοινωνια, για την ευθυνη που φερεις και σου συνιστουν να εισαι προσεκτικος  με τον ανθρωπο τους και επισης να σου υποδεικνυουν να μενεις ταπεινος την ωρα που οι ιδιοι μπορουν αβιαστα να ξεπερνουν ορια και μετρα.)

 

Δεν ειμαι μαζι σου clairvoyant ,αλλα αντιπαλος σου δυστυχως για μια θεση στον ηλιο,

καταλαβαινω ομως τι γραφεις καθως περναμε ολοι ιδιες καταστασεις πανω/κατω,

αλλο    που  εχουμε κοντη μνημη και πραττουμε αναλογως ποια ειναι η πλευρα μας και το ατομικο μας συμφερον.

 

καποιοι που στηριξαν και θα στηριξουν τους πουπερ και τα τρολλακια, μπορει και να ειναι οι αυριανοι συνεργατες σου που θα συμπασχουν μαζι σου.

Για τωρα ομως ειναι σε διαφορετικα ιατρικα στρατοπεδα και οποτε υπερασπιζουν την πλευρα τους.

ποτε αλλωστε ο κλαδος δεν ηταν μονιασμενος, για αυτο και τα δεινα.

 

να πω συνεχιστε ολοι σε αυτο το νημα, το οτιδηποτε  γραφετε και με τα τρολλακια εχετε δειξει μια φορα πως αν θελετε μπορειτε να συνεχισετε μαζί τους.

 

Μπορει να γραφω  ανωνυμα και ως συνειδητος  αντιπαλος,ολο αυτον τον καιρο ομως και αυτο το νημα, δινει τις δικες του πληροφοριες και καλό ειναι να συνεχιστουν , οχι επιτακτικα αλλα κατ επικληση. 

Τροποποιήθηκε από asta na pane
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 16/6/2019 at 2:22 ΠΜ, kopritis said:

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί να πάει κανείς στο ΤΕΠ. Πέραν από κάτι περιπτώσεις του στυλ Γενικός Ιατρός που είχε απωθημένο το επείγον και γλυτώνει την γραφειοκρατική λάντζα που κάνει η ειδικότητά του (συνταγογράφηση και Άγιος ο Θεός), τι έχεις να κερδίσεις απ΄το να λιώνεις στο ΤΕΠ;

Άγχος θα παίζει, νομικά μπορούν να σε τρέξουν ανά πάσα στιγμή, ενώ θα μαλώνεις με τις Κλινικές για τις εισαγωγές, ενώ φράγκα καπούτ.

Άγνωσται αι βουλαί των μελλοντικών ΤΕΠατζήδων 😛

 

On 15/6/2019 at 9:32 ΜΜ, kerbit_88 said:

Στην Ελλάδα θα καταλήξουμε φυσικά να μαλλώνει ο ΤΕΠατζής με τον Διευθυντή την επόμενη της εφημερίας γιατί μπήκε το τάδε περιστατικό στην Καρδιολογική και όχι στην Παθολογική κοκ και να εφημερεύει ο ειδικευόμενος της Οφθαλμολογικής, της ΩΡΛ κάθε μέρα σαν γενική εφημερία γιατί απλά ο ΤΕΠατζής θα ζητά εκτίμηση για τα πάντα για να είναι καλυμμένος.

εννια μηνες μετα 

και μου φαινεται πως οι συναδελφοι του νηματος θα σχηματίζουν πλεον τις πρωτες εντυπωσεις τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 15/6/2019 at 8:41 ΜΜ, allios said:

ετοιμαστειτε στα μαχιμα νοσοκομεία

να ειδικευομενοποιηθουμε  και να εχουμε  στην καθε μερα μας

τους ειδικευομενους

ειτε συμμαχους (επί ίδιας ειδικότητας)

είτε  αντιπάλους (επί διαφορετικης)

.

τελικα και αυτα τα αυτονομα ΤΕΠ εχουν να τραβηξουν μεγαλο δρομο καθως την αυτονομία δεν θα τη αποδεχτουν με ανοικτες αγκαλες.

 

οι γιατροι ανηκουμε απο τα χρόνια της σχολης στα ατομα που δεν κινητοποιουνται και τόσο, παρα μονο κοιτουν να περασουν το μαθημα.

Η συνεργασια για κατι κοινό, ακομα και στον κλαδο μας παρακωλυεται  απο τα εκαστοτε μικροσυμφεροντα μας.

 

 

30 λεπτά πριν, asta ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

εννια μηνες μετα 

και μου φαινεται πως οι συναδελφοι του νηματος θα σχηματίζουν πλεον τις πρωτες εντυπωσεις τους.

ηδη ο clairvoyant 

εγραψε 

12 ώρες πριν, Clairvoyant said:

έχω πολλά ακόμα

 

και οσο για το

 

6 ώρες πριν, asta ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

Δεν ειμαι μαζι σου clairvoyant ,αλλα αντιπαλος σου δυστυχως για μια θεση στον ηλιο,

ανετρεξε παραπανω στα bold

 

<<Η συνεργασια για κατι κοινό, ακομα και στον κλαδο μας παρακωλυεται  απο τα εκαστοτε μικροσυμφεροντα μας.>>  κοινή παραδοχή οπως ακριβως ξερεις και ξερω.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 3/3/2020 at 4:00 ΜΜ, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

αλλοι μπορει να κατακρίνουν τη σταση σου,

 

On 3/3/2020 at 4:00 ΜΜ, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

προσωπικα εγω και εσυ ειμαστε αντιπαλοι

 

On 3/3/2020 at 4:00 ΜΜ, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

Επισης ειμαστε αντίπαλοι για μια θεση στο ΕΣΥ

 

On 3/3/2020 at 4:00 ΜΜ, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

Δεν ειμαι μαζι σου clairvoyant ,αλλα αντιπαλος σου δυστυχως για μια θεση στον ηλιο

 

On 3/3/2020 at 4:00 ΜΜ, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

ως συνειδητος  αντιπαλος,

Πολλά θα μπορούσα να γράψω(και τα έγραψα αλλά μου έσβησαν) κι επειδή μετά από 10ωρο ΤΕΠ δεν αντέχω να τα ξαναγράψω.Λυπάμαι που νιώθεις έτσι,αλλά κατά βάση δεν είμαστε αντίπαλοι....Όλοι οι γιατροι θέλουν να πιστεύουν ότι είναι οι πιο ικανοί,οι πιο έξυπνοι,πιο αποτελεσματικοί,πιο συμπαθείς,πιο διαβασμένοι....αυτό δεν λέγεται όμως αντίπαλος:λέγεται μέτρο σύγκρισης.Ακόμα κι αν έκανα κάποια άιτηση για θέση στο ΕΣΥ και ήσουν απέναντί μου,δεν θα ήμουν αντίπαλος-θα ήμουν υποψήφιος όπως κι εσύ.Όσο για τη θέση στον ήλιο:δεν νομίζω ότι πουθενα στο ΕΣΥ ισχύει θέση που να είναι θέση στον ήλιο(εκτός αν έχεις σκοπό να χτίσεις μαγαζάκι)

.Δεν θα έρθω να σου κουνήσω το χέρι την ώρα που κάνεις μία χειρουργική τομή για να φανείς χειρότερος από εμένα.
Στο δημόσιο νοσοκομείο όπως το έχω γνωρίσει έγω πάντως ως αντίπαλος ορίζεται:αυτός που θα σε βάλει να κάνεις τη δουλειά για την οποία πληρώνεσαι ούτως ή άλλως,ενώ αυτήν την ώρα θα μπορούσες να πίνεις καφε και να φλερτάρεις την όμορφη νοσοκόμα(και να έχει δώσει τη δουλειά σε κάποιον άλλο που θα δυσανασχετούσε που τον έκοψε [ο αντίπαλος] από το διάβασμα που είχε την ώρα που πληρώνεται για να κάνει τη δουλειά που του έδωσε ο αντίπαλος-ενώ θα μπορούσε να τη δώσει σε κάποιον άλλο που υπό άλλες συνθήκες θα χάζευε στο instagram επί πληρωμή κ.ο.κ)-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

12 ώρες πριν, Clairvoyant said:

Πολλά θα μπορούσα να γράψω

 

οπως το περιγραφεις ειναι clairvoyant.

Να δεχτω οτι ειμαστε συνυποψιοι και διεκδικήτες να προσθεσω  των ιδιων θεσεων (γενικοτερα και δεν αναφερομαι αναγκαστικα σε μενα και σενα ή σε αυτην μονο την προκήρυξη. Επισης η διεκδικηση μιας θεσης οδηγει σε εναν ανταγωνισμο που θα θελαμε να ειναι  υπο ορους  fair play ) .
 

Το αντιπαλοι και για θεσεις στον ηλιο, ισως ειναι και οροι χτυπητοι για να δωσουν περισσοτερο εμφαση.
 

Δυστυχως ομως αναμεσα στους συνυποψηφιους, υπαρχουν καποιοι που χρησιμοποιουν αθεμιτα μεσα.Αυτους δεν ξερω πως ειναι σωστο να τους χαρακτηρισω και δεν το κανω, γιατι δεν θελω να μεινω σε ταμπελες,παρα στην ουσια.


Σε ολα τα χρονια και την πορεια μας απο τη σχολη και επειτα, ο ανταγωνισμος αναμεσα σε συνυποψηφιους-συναδελφους σε καθε βαθμιδα επαιρνε και εδινε.Υπηρχαν περιπτωσεις αθεμιτου ανταγωνισμου, αλλα και  παραδειγματα  ευγενους αμιλλας αναμεσα μας.

Ναι ισως τονιζω και στεκομαι στα κακα και ασχημα (καθως εχουμε την ταση να λεμε περισσότερο για οτι μας ενοχλει) και  δυστυχως αυτα ειναι που μας διχαζουν και μας κατηγοριοποιουν.

Στη δουλεια μας καθημερινα το βιωνουμε. 

Περιεγραψες και εσυ προ ημερων για τις δυσκολίες που αντιμετωπιζεις και με συναδελφους μικρους και μεγαλους στο ρολο του ΤΕΠατζη.

Ολοι ειμαστε συναδελφοι μονο που καποιοι (λιγοι ή πολλοι ) επιδεικνυουν αντισυναδελφική συμπεριφορα.


Περιεγραψες επισης  και λιγο καιρο πιο πισω ακομα και για "καλοθελητες"  που θα κανουν ενστασεις

και ετσι  να εκφρασω τι ακουω απο αυτους τους καλοθελητες

(συμφωνω ομως μαζι σου περι  ασαφειας του νομου ή το οτι δεν ειμαστε νομικοι,με επομενο   να εξαγονται  διαφορετικα συμπερασματα)

Οι καλοθελητες λοιπον  θεωρουν <<εξυπνακηδες>>  αυτους που θα ξαναδηλωσουν εχοντας ηδη θεση στο ΕΣΥ, η οποια ξεκινα απο την ημερομηνια που βγηκε  το ΦΕΚ συμφωνα με τα λέγομενα  του υπουργειου.Εχει γραφτει ηδη πως αυτη ειναι η γραμμη του υπουργειου. (και θα το μεταφερω και στο αντιστοιχο νημα).


Απο εκει και περα οι συνυποψηφιοι θα χωριστουν σε καλοθελητες, σε εξυπνακηδες και προφανως και αλλους τυπους υποψηφιων που αγνοω.
 

Καποιοι  διεγραψαν αιτησεις τελικα και ισως πανε για τη διετια οπως εγραψες αν θα το επιθυμουν και τοτε,αλλοι οχι και περιμενουν να τους κοψει η επιτροπη ή  η  ενσταση των καλοθελητων με το οποιο ρισκο ( ρισκο εφοσον "κοπουν" βεβαια, γιατι αν  η επιτροπη κρινει αποδεκτη την αιτηση ατομων με ΦΕΚ και την ενσταση ως μη βασιμη, τοτε δεν υπαρχει κατι το μεμπτο ειτε ηθελημενα ή μη).

Δεν θελω να μπω σε κοντρες και προσπαθω να μην ειμαι επιθετικος, αλλωστε ανωνυμα δεν βρισκω τον λογο.Βγαινουν ομως συμπερασματα.
Οποιος θελει να κανει αιτηση εχοντας ηδη  ΦΕΚ θα κανει και αντιστοιχα  οποιος θελει θα  κανει   ενσταση.Υπαρχουν και οι δυο πλευρες και σιγουρα δικιο δεν μπορουν να εχουν ταυτοχρονα και οι δυο. 

 

Ολοι ακουμε για αυτη την καταληψη μιας  θεσης στο ΕΣΥ χρονια τωρα πως γινονται παρατυπιες και ολοι κατακρινουμε συνυποψηφίους.Δυστυχως παρασυρομαστε απο την εν γένει κατασταση και για αυτη τη θεση στο ΕΣΥ οι επιλογες ειναι ή να κανουμε οτι κατακρινουμε ή  οχι. 

Το αντιπαλοι το εγραψα για λογους οικονομιας,
οι συνυποψηφιοι και γενικοτερα συναδελφοι με τους οποιους δυσανασχετουμε ανα καιρους απο τη σχολη μεχρι τη συνταξη καπως θα τους αποκαλεσουμε και θα τους κρινουμε.

Δεν θελω να ηθικολογω, ουτε να κουνω το δακτυλο γιατι φοβαμαι και ο ιδιος την επιδημία της κωλοτουμπας. 

Ο δρομος ειναι μακρυς και η καθημερινοτητα βγαζει πολλα, αλλοτε απελπιζομαστε αλλοτε αισιοδοξουμε.

Μιας και γραφω σε νημα περι τεπ  νοιωθω πως εδω πλεον θα γραφονται ελαχιστα σχετικα με τους τεπατζηδες και τα prive θα  ειναι πολλαπλασια για οσους το βιωνουν απο μεσα.Ολα τα ποστα  εχουν τις δικες τους δυσκολιες και ποσο μαλλον και τα τεπ οπως εχει γραφτει.

 





 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 5/3/2020 at 11:42 ΠΜ, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:


Σε ολα τα χρονια και την πορεια μας απο τη σχολη και επειτα, ο ανταγωνισμος αναμεσα σε συνυποψηφιους-συναδελφους σε καθε βαθμιδα επαιρνε και εδινε

Η ιστορία ειναι γεμάτη ανταγωνισμούς,με ενέπνευσε να τα αναλογιστω

Εισαγωγή στην ιατρική με πανελλήνιες,εισαγωγή με μετεγγραφή από εξωτερικό,εισαγωγή με αθλημα,εισαγωγή με ομογένεια,εισαγωγή με χρόνιο νόσημα(υπαρκτό ή μη)

Εύκολη κλινικη-δυσκολη κλινικη

Μπάρμπας για το μάθημα,κλαμμα για το μαθημα,

Πτυχίο με S.O.S-πτυχίο με αιμα,δάκρυα κι ιδρώτα-πτυχίο με μέσο-πτυχίο με συνδικαλισμό(και μάλιστα με τους μεν να κατηγορούν τους δε για αδιαφάνεια)-πτυχιο με αντιγραφή και sms Vodafone

Στήσιμο για ειδικότητα,χαρτάκι αναμονής,κλήρωση για νέες θεσεις,

Άγονο αγροτικό δίπλα στην πόλη 1 μέσα 2 εξω,άγονο στου διαόλου τη μάνα,κανονικο αγροτικό στου διαόλου τη κάλτσα,αγροτικό στο νοσοκομείο με γράψιμο ειδικότητας,καθόλου αγροτικο

Ειδικότητα με αίμα,ειδικότητα με κλάμα,ειδικότητα με.εκπαιδευτικη άδεια,ειδικοτητα με 5 έως 10 χρόνια αναμονη.ειδικοτητα με αλλεργία στη φορμόλη,με θυρεοειδη.

Στρατός με ειδικότητα έχει παίξει επίσης

Διδακτορικό που ακόμα περιμένει να γίνει εν μέσω λάντζας,διδακτορικό στο e-mail σας,διδακτορικό με λίγη,πολυ,μέτρια η καθόλου προσπάθεια

Επικουρικό άγονο,επικουρικό με συνθήκες ειδικευόμενου πρώτου έτους,επικουρικός με αρμοδιοτητες διευθυντή solo καριέρα,επικουρικός με ύφος και άνεση διευθυντη και παράλληλες ενασχολήσεις,επικουρικός στην πούδρα με μαγαζάκι,επικουρικός στην πίσσα (με πούπουλα για δώρο)-με ένα δύο τρία τέσσερα ή και πέντε χρόνια παράταση,ένταξη στο ΕΣΠΑ,στο εθνικό ταμείο δημοσίων επενδύσεων,ή και καθόλου παράταση (ψεκάσετε σκουπίστε τελειώσατε).

Κρίσεις στο ΕΣΥ με τηλέφωνο αποκλεισμού προσώπων(τηλ.στον 1ο μέχρι και τον 20ο από διευθυντές:μην κάνεις το λάθος να έρθεις),μπουλινγκ,ή έστω και απλή απόρριψη των πρώτων 10.

Κρίσεις με αφανή ή εμφανή μοριοδοτηση.

Κρίσεις με καθυστέρηση μηνών,ετών,αναπομπη γιατί μπορούμε,γιατί το συμβούλιο δεν είχε ομοιοβαθμους με τον κρινόμενο,αλλαγή νόμων πλαισίων για να επιτευχθεί το αυτονόητο,ενστάσεις από δίκαια θιγομενους,ενστάσεις γιατί νομίζουμε το θιχτηκαμε,για να την σπάσουμε στον διορισθεντα και το διευθυντή του.

ΦΕΚ διορισμού είναι διορισμός ή υπό διορισμό,είναι υπηρέτηση η έκδοση ΦΕΚ ή η ορκομωσία;,αν είσαι επικουρικός και διοριστεις με ΦΕΚ,είσαι παρανομος;εγώ λέω όχι ο άλλος λέει ναι.

Εξέλιξη στο ΕΣΥ με εξειδίκευση:χωρίς δεν πας πουθενά εδώ που ήρθες,αλλα ευτυχώς κάποιοι θα εξελιχτούν αμεσα γιατί ήταν πριν εκεί που εσύ ηρθες χώρις πολλά πολλα.

Κι έτσι σιγά σιγά ήρθε η ώρα για τη σύνταξη:τα παιδιά σου μεγαλωσαν και φυγαν από το σπίτι, εσύ έχεις πίεση και προστάτη(στην καλή περίπτωση) και ετοιμαζόμαστε να τα πούμε πλέον σαν παλιοφιλοι:

επ φίλος δεν τα'μαθες; Δεν θα πάρεις σύνταξη.δεν το κατάλαβες να κάνεις ιδιωτική τοτε παλιά; οπως αυτός που ήταν ο γιος του μεγαλογιατρου,που ήρθε στην Πάτρα μέσω Ανκόνας,πέρασε όλα τα μαθήματα με άριστα,με το διδακτορικό του στην έξοδο,έκανε αγροτικό στη νεφρολογικη του ΓΝΑ "Τουρλουμπουκειου" και πήρε ειδικότητα σε 3 χρόνια γιατί είχε γράψει και στο αγροτικό και στο στρατο που πήγε (251 αεροπορια μεγάλη πικρα 1 μέσα 3 εξω),έφαγε και μια πενταετία επικουρικός και έφτιαξε και μια άλφα πελατεία όλα αυτά τα χρόνια στο κέντρο.μετα διορίστηκε στο ΤΕΠ,το βύσμα του δεν είχε δουλέψει πολύ, για πρώτη φορά στα χρονικα,ώστε να ανέβει κλινικη αλλά ευτυχώς είχε κάνει λίγο πριν το διορισμό του αίτηση για άλλη θεση,που την πήρε μετά βαϊων και κλάδων(και κάτι προσόντων νααααα με τόσο συμπαθειο κάναν κάτι ενστάσεις αλλά ήταν αβάσιμες-ειχε κάνει την αίτηση πριν ορκιστει).πρόλαβε και πήρε και μια εξειδίκευση στην πορεία τιμής ενεκεν(όχι ότι το πολυ-ηθελε),εξελίχτηκε άμεσα σε Επιμ Α και μετά από 4 χρόνια που έγινε το νοσοκομείο ΣΔΙΤ,κατάφερε με τα προσόντα του να φτιάξει τεράστια πελατεία για το ίδρυμα ως διευθυντής.

Τα 'μάθες;ένας επικουρικός στο ΤΕΠ εκανε ανακοπή στο ρεπό του και δεν μπορεσαν καν να τον βοηθήσουν οι συνάδελφοι του-δεν πήγε καν στο νοσοκομείο που εργαζοταν.εφυγε αλλού....

 

 

 

 

 

Τροποποιήθηκε από Clairvoyant
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, Clairvoyant said:

Η ιστορία ειναι γεμάτη ανταγωνισμούς,με ενέπνευσε να τα αναλογιστω

Εισαγωγή στην ιατρική με πανελλήνιες,εισαγωγή με μετεγγραφή από εξωτερικό,εισαγωγή με αθλημα,εισαγωγή με ομογένεια,εισαγωγή με χρόνιο νόσημα(υπαρκτό ή μη)

Εύκολη κλινικη-δυσκολη κλινικη

Μπάρμπας για το μάθημα,κλαμμα για το μαθημα,

Πτυχίο με S.O.S-πτυχίο με αιμα,δάκρυα κι ιδρώτα-πτυχίο με μέσο-πτυχίο με συνδικαλισμό(και μάλιστα με τους μεν να κατηγορούν τους δε για αδιαφάνεια)-πτυχιο με αντιγραφή και sms Vodafone

Στήσιμο για ειδικότητα,χαρτάκι αναμονής,κλήρωση για νέες θεσεις,

Άγονο αγροτικό δίπλα στην πόλη 1 μέσα 2 εξω,άγονο στου διαόλου τη μάνα,κανονικο αγροτικό στου διαόλου τη κάλτσα,αγροτικό στο νοσοκομείο με γράψιμο ειδικότητας,καθόλου αγροτικο

Ειδικότητα με αίμα,ειδικότητα με κλάμα,ειδικότητα με.εκπαιδευτικη άδεια,ειδικοτητα με 5 έως 10 χρόνια αναμονη.ειδικοτητα με αλλεργία στη φορμόλη,με θυρεοειδη.

Στρατός με ειδικότητα έχει παίξει επίσης

Διδακτορικό που ακόμα περιμένει να γίνει εν μέσω λάντζας,διδακτορικό στο e-mail σας,διδακτορικό με λίγη,πολυ,μέτρια η καθόλου προσπάθεια

Επικουρικό άγονο,επικουρικό με συνθήκες ειδικευόμενου πρώτου έτους,επικουρικός με αρμοδιοτητες διευθυντή solo καριέρα,επικουρικός με ύφος και άνεση διευθυντη και παράλληλες ενασχολήσεις,επικουρικός στην πούδρα με μαγαζάκι,επικουρικός στην πίσσα (με πούπουλα για δώρο)-με ένα δύο τρία τέσσερα ή και πέντε χρόνια παράταση,ένταξη στο ΕΣΠΑ,στο εθνικό ταμείο δημοσίων επενδύσεων,ή και καθόλου παράταση (ψεκάσετε σκουπίστε τελειώσατε).

Κρίσεις στο ΕΣΥ με τηλέφωνο αποκλεισμού προσώπων(τηλ.στον 1ο μέχρι και τον 20ο από διευθυντές:μην κάνεις το λάθος να έρθεις),μπουλινγκ,ή έστω και απλή απόρριψη των πρώτων 10.

Κρίσεις με αφανή ή εμφανή μοριοδοτηση.

Κρίσεις με καθυστέρηση μηνών,ετών,αναπομπη γιατί μπορούμε,γιατί το συμβούλιο δεν είχε ομοιοβαθμους με τον κρινόμενο,αλλαγή νόμων πλαισίων για να επιτευχθεί το αυτονόητο,ενστάσεις από δίκαια θιγομενους,ενστάσεις γιατί νομίζουμε το θιχτηκαμε,για να την σπάσουμε στον διορισθεντα και το διευθυντή του.

ΦΕΚ διορισμού είναι διορισμός ή υπό διορισμό,είναι υπηρέτηση η έκδοση ΦΕΚ ή η ορκομωσία;,αν είσαι επικουρικός και διοριστεις με ΦΕΚ,είσαι παρανομος;εγώ λέω όχι ο άλλος λέει ναι.

Εξέλιξη στο ΕΣΥ με εξειδίκευση:χωρίς δεν πας πουθενά εδώ που ήρθες,αλλα ευτυχώς κάποιοι θα εξελιχτούν αμεσα γιατί ήταν πριν εκεί που εσύ ηρθες χώρις πολλά πολλα.

Κι έτσι σιγά σιγά ήρθε η ώρα για τη σύνταξη:τα παιδιά σου μεγαλωσαν και φυγαν από το σπίτι, εσύ έχεις πίεση και προστάτη(στην καλή περίπτωση) και ετοιμαζόμαστε να τα πούμε πλέον σαν παλιοφιλοι:

επ φίλος δεν τα'μαθες; Δεν θα πάρεις σύνταξη.δεν το κατάλαβες να κάνεις ιδιωτική τοτε παλιά; οπως αυτός που ήταν ο γιος του μεγαλογιατρου,που ήρθε στην Πάτρα μέσω Ανκόνας,πέρασε όλα τα μαθήματα με άριστα,με το διδακτορικό του στην έξοδο,έκανε αγροτικό στη νεφρολογικη του ΓΝΑ "Τουρλουμπουκειου" και πήρε ειδικότητα σε 3 χρόνια γιατί είχε γράψει και στο αγροτικό και στο στρατο που πήγε (251 αεροπορια μεγάλη πικρα 1 μέσα 3 εξω),έφαγε και μια πενταετία επικουρικός και έφτιαξε και μια άλφα πελατεία όλα αυτά τα χρόνια στο κέντρο.μετα διορίστηκε στο ΤΕΠ,το βύσμα του δεν είχε δουλέψει πολύ, για πρώτη φορά στα χρονικα,ώστε να ανέβει κλινικη αλλά ευτυχώς είχε κάνει λίγο πριν το διορισμό του αίτηση για άλλη θεση,που την πήρε μετά βαϊων και κλάδων(και κάτι προσόντων νααααα με τόσο συμπαθειο κάναν κάτι ενστάσεις αλλά ήταν αβάσιμες-ειχε κάνει την αίτηση πριν ορκιστει).πρόλαβε και πήρε και μια εξειδίκευση στην πορεία τιμής ενεκεν(όχι ότι το πολυ-ηθελε),εξελίχτηκε άμεσα σε Επιμ Α και μετά από 4 χρόνια που έγινε το νοσοκομείο ΣΔΙΤ,κατάφερε με τα προσόντα του να φτιάξει τεράστια πελατεία για το ίδρυμα ως διευθυντής.

Τα 'μάθες;ένας επικουρικός στο ΤΕΠ εκανε ανακοπή στο ρεπό του και δεν μπορεσαν καν να τον βοηθήσουν οι συνάδελφοι του-δεν πήγε καν στο νοσοκομείο που εργαζοταν.εφυγε αλλού....

και πολλά άλλα ακόμη στη γαλέρα του ΕΣΥ

...αλλά κοινός παρονομαστής σε όλα είναι ότι για όλα αυτά έχει αποφασίσει και νομοθετήσει το πολιτικό σύστημα
και βεβαίως διαχρονικά έχουν παραιτηθεί κάθε αγώνα τα συνδικαλιστικά όργανα του ιατρικού κόσμου

μην γελιόμαστε, κι αυτοί οι διευθυντάδες του ΕΣΥ με τη σειρά τους την έχουν υπηρετήσει τη λάντζα στις κατώτερες βαθμίδες όταν θήτευσαν
(και όλοι το ίδιο κάνουν σε ενα φαύλο κύκλο με τυράκι ένα φως στον ήλιο λίγο πριν βγουν στη σύνταξη)
και στη θέση που έφτασαν, για να κάνουν τους τοποτηρητές των από κάτω, για αυτό τους κρατάνε

αν δεν αντιληφθούμε πως η κατάσταση αυτή μάς θίγει όλους και στον οψέποτε ξεσηκωμό* δεν θα πρέπει να διχαστούμε,
κι αν δεν καταλάβουμε πως η κατάσταση αυτή βολεύει συμφέροντα που δεν βρίσκονται αναμεταξύ μας αλλά είναι ξένα στο ιατρικό σώμα
προκοπή δε θα έχει

*όπου ξεσηκωμός δε θα έρθει ποτέ για αυτό η ξενιτιά είναι μονόδρομος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 8/3/2020 at 1:49 ΜΜ, heretai said:

όπου ξεσηκωμός δε θα έρθει ποτέ για αυτό η ξενιτιά είναι μονόδρομος

Για πολλούς είναι.....για άλλους απλά η όλη κατάσταση είναι αδιέξοδο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 20/2/2020 at 8:51 ΜΜ, allios said:

 

Κ αν καποιος λεμε τωρα εκανε αιτηση 18/2  κ το φεκ του βγηκε στις 19/2,αυτος θεωρω πως δεν παρανομει κ δεν ερχεται σε συγκρουση με το οχι του υπουργειου κ της υπε

Τοσες αναβολες

Λεω θα ειναι σημαδι

Δεν μπορει!!!

Την δηλωση την εχω υπογραψει ηδη απο καιρο

Καπου στο μεσον  την αιτηση την ακυρωσα

 πλεον την ξαναφτιαξα κ 

Μολις την ξαναστειλα κ 

Οποιος θελει ας μας κοψει αν κρινει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 λεπτά πριν, allios said:

 

Μολις την ξαναστειλα κ 

Οποιος θελει ας μας κοψει αν κρινει.

Κ εγω εφαγα σκαλωμα

 

Μα συμφωνω μαζι σου

Εχω βαλει την υπογραφη ηδη απο καιρο

Αυριο αποστολη κ καλη τυχη σε ολους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κλεισαμε μηνα απο τοτε που υπηρχε καθημερινη ενημερωση των ΦΕΚ.

τελικα βγηκαν πολλα  παραπανω απο  τους 130? Αγγιξαμε τους 175 που διαφημιζοταν απο τον Κικ ή οχι? Ποσοι ειναι τελικά οι τεπατζήδες της 1ης και 2ης ΥΠΕ στο συνολο?

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

10 ώρες πριν, allios said:

κλεισαμε μηνα απο τοτε που υπηρχε καθημερινη ενημερωση των ΦΕΚ.

τελικα βγηκαν πολλα  παραπανω απο  τους 130? Αγγιξαμε τους 175 που διαφημιζοταν απο τον Κικ ή οχι? Ποσοι ειναι τελικά οι τεπατζήδες της 1ης και 2ης ΥΠΕ στο συνολο?

 

μαθαμε πλεον και την αναζητηση των ΦΕΚ

 

ΦΕΚ για τα ΤΕΠ  στο 2019  1ης και  2ης  ΥΠΕ

 

Γ 2389 - 24.12.2019      ατομα 7

 

Γ 2422 - 31.12.2019   ατομα  4

 

Γ 2424 - 31.12.2019    ατομα  27

 

Γ 2436 - 31.12.2019    ατομα  8

 

Γ 2446 - 31.12.2019  ατομα   21

 

Γ 2480 - 31.12.2019     ατομα 2

 

 

 

ΦΕΚ για τα ΤΕΠ  στο 2020  1ης και  2ης  ΥΠΕ

 

Γ 16 - 17.01.2020           ατομα  19


Γ 46 - 27.01.2020          ατομα  7

 

Γ 63 - 29.01.2020          ατομα 11

 

Γ 68 - 30.01.2020         ατομα   4

 

Γ 69 - 30.01.2020          ατομα 12

 

 

Γ 72 - 30.01.2020          ατομα 2

 

Γ 73 - 30.01.2020        ατομα 1

 

Γ 77 - 31.01.2020        ατομα 2

 

Γ 85 - 03.02.2020         ατομα 3

 

Γ 86 - 03.02.2020         ατομα 7

 

Γ 87 - 03.02.2020         ατομα  7

 

Γ 89 - 03.02.2020          ατομα 8

 

Γ 132 - 07.02.2020        ατομα 1

 

Συνολικά 153 ατομα για τα ΤΕΠ (από τα πολυσυζητημενα ~170 λαμογια των 208 θεσεων τεπ της 1ης και 2ης ΥΠΕ).

Δεν πιστευω ότι είναι αλλοι τεπατζηδες

αυτοι εμειναν, επειτα και από τις μη αποδοχες της τελευταιας στιγμης.

 

Ποσοστο καλυψης 75% των τεπ του λεκανοπεδίου

και επίκειται  περαιτερω μειωση

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.