Jump to content

Πτυχιακές εξετάσεις - Απορίες


n.cave

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Ειλικρινά όταν έγραφα την προσωπική μου εμπειρία με σκοπό να βοηθήσω τον συνάδελφο στην ερώτησή του, δεν μπορούσα να φανταστώ ότι κάποιος θα μπορούσε να χλευάσει ή να ειρωνευτεί ή να κριτικάρει κακόβουλα.. δεν θα σχολιάσω φυσικά τα όσα γράφτηκαν εναντίον μου, εξάλλου στη ζωή αυτά που δίνουμε μας επιστρέφονται..

Το μόνο που θα ήθελα να σχολιάσω είναι η φράση που γράφτηκε "Εξαλλου δεν μπορει ολοι να γινουν αυτο που ονειρευονται!!".. Το μόνο που θα γράψω είναι το ακόλουθο: φανταστείτε αν ένας φοιτητής ιατρικής λέει αυτό, πόσο πιθανό είναι σαν ιατρός στο μέλλον να πει "εξάλλου δεν μπορεί όλοι να θέλουν να ζήσουν"..

Ενα ευχαριστώ να πω στα παιδιά που έκαναν αξιοπρεπή σχόλια, και σε όσα παιδιά είναι στο πτυχίο καλή επιτυχία στις εξετάσεις τους και στα όνειρά τους.. και όσον αφορά στο "35 left", σου λέω φίλε που ξεκίνησες το topic ότι είναι εφικτό, όσο εφικτό είναι και το "41 left"...σε καμία περίπτωση μην παρατήσεις τον στόχο... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Last Reply

Για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις: προφανώς όποιος είχε σοβαρά προβλήματα και κατάφερε και τέλειωσε την ιατρική είναι παραπάνω από αξιέπαινος.

Αυτο όμως δε σημαίνει ότι όλοι οι τουρίστες φοιτητές είναι αναξιοπαθούντες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προφανώς υπάρχουν άνθρωποι που ως τώρα δεν έχουν αντιμετωπίσει δυσκολίες στη ζωή τους,είναι καλομαθημένοι κ υπερπροστατευμένοι κ σίγουρα δε γνωρίζουν τι σημαίνει προβλημα..αντι λοιπόν να ευχαριστούν το θεο που όλα είναι καλά,προτιμούν να υποτιμούν κ να χλευάζουν ανθρώπους γύρω τους που για τους δικούς τους λόγους ο καθένας έχει καθυστερήσει να πετύχει ένα στόχο του.είναι πραγματικά λυπηρό να βγάζεις τόσο μεγάλη κακία κ εμπάθεια γιατί αυτό αν μη τι άλλο δείχνει άνθρωπο απόλυτο κ υπερόπτη (κ ξέρεις αυτή η υπεροψία βγαίνει παντού,κ στο επάγγελμά σου κ τελικά αυτοί είναι οι ασυνείδητοι επαγγελματίες αργότερα!)ζουν στο μικρόκοσμό τους κ τους είναι πολύ πιο εύκολο να χαρακτηρίσουν κάποιον χαζό απο το να τον καταλάβουν!όταν τελειώσουν κ οι 2 αυτοί άνθρωποι τη σχολή τους καλύτερος στη δουλειά του θα είναι αυτός που θα προσπαθεί συνέχεια να εξελίσσεται κ να μαθαίνει κ οχι αυτός που τα ξέρει όλα κ απαξιώνει τους γύρω του..Κ τελικά ο καθένας κάνει τις επιλογές του κ ζεί με τον τρόπο που αυτός επιλέγει κ για τους λόγους που ο ίδιος ξέρει κ σίγουρα δεν οφείλει να απολογηθεί σε κανέναν!!!!!!!!!κ ιδίως σε ανθρώπους που δεν τον γνωρίζουν!!πρέπει να είσαι πραγματικά εμπαθής κ κομπλεξικός για να κρίνεις ανθρώπους κ καταστάσεις που δε γνωρίζεις εκ των έσω!!!τέλος ξέρω πολλά άτομα που έχουν τελειώσει τη σχολή τους είτε εμπλεκόμενοι στα κόμματα είτε με τα λεφτά κ τη θέση του μπαμπά τους κ συνήθως αυτοί είναι κ οι μεγαλύτεροι υπερόπτες....τουλάχιστον αυτός που αργεί ,στο τέλος ,οτι έχει κάνει το έχει καταφέρει μόνος του...αργά ή γρήγορα,σημασία τελικά έχει η επίτευξη του στόχου!!!!!!

So close no matter how far,life is ours we live it our way,forever trusting who we are,and nothing else matters

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - κάτι τελευταίο! σημείο σήψης στη σχολή είναι οι 200 εξεταστικές και οχι το γεγονός οτι τα εργαστηρια είναι απαράδεκτα τα περισσότερα κ στις κλινικές κάνουμε μαθήματα αμφιθεάτρου πάνω στον ασθενή κ τελικά έχουμε κλινική εμπειρία μηδέν τελειώνοντας επειδή οι καθηγητές βαριούνται,ούτε το οτι στο Αιγινήτειο τα 9 απο τα 10 μαθήματα αναβλήθηκαν γιατί απλά έλειπαν οι καθηγητές κ τελικά πηγαίναμε για καφέ!ή το οτι σε πολλές κλινικές απλά κανείς δεν ασχολείται μαζί σου κ απλά πρέπει να τρέξεις μόνος σου κ να ψάξεις να βρείς κανένα καλό χριστιανό να σου μάθει 5 πράγματα!!!χάνετε το δάσος βρε παιδιά...αντί να προσπαθείτε για να βελτιωθεί η ποιότητα της εκπαίδευσης,ασχολείστε με τις πολλές εξεταστικές κ τους πτυχιακούς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφωνω με τον συναδελφο bobsquare..η ιατρικη ειναι μια σχολη που διαρκει 6 χρονια και μεσα σε αυτο το διαστημα μπορει να συμβουν πολλα πραγματα που μπορουν να επηρεασουν καθοριστικα την ζωη του καθενα. Ο καθε φοιτητης εχει τη δικη του πορεια σε αυτη τη σχολη και τις δικες του δυσκολιες. Υπαρχουν πολλες φορες εξωτερικοι παραγοντες που ειναι αδυνατον να αντιμετωπισθουν. Ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του αλλα ειναι καλο να κοιταμε τον εαυτο μας πανω απο ολα και μετα να κρινουμε τους αλλους.Θεωρω απαραδεκτο να αφιερωνει καποιος τοσο χρονο για να κατηγορησει εναν αλλο ανθρωπο και ιδιαιτερα οταν δεν τον γνωριζει προσωπικα.Συνεχισε φιλε μου την προσπαθεια σου και μην ακους κανεναν. Το ζητουμενο ειναι να μαθεις βασικα πραγματα και να μπορεις με τις γνωσεις που θα αποκτησεις να εισαι χρησιμος στον κλαδο σου.Αν για καποιους λογους αργησεις να τελειωσεις αυτο αφορα εσενα και κανεναν αλλο.Οσο για αυτους που τελειωσαν στα 6 χρονια ειμαι σιγουρος και γνωριζω αλλωστε παιδια που ειναι αξια και εφτυσαν αιμα για να το πετυχουν , γνωριζω ομως και αλλους που περναγαν μαθηματα με κονε κινητα κλπ.Γι αυτο λοιπον ας αφησουμε τον καθενα να προσπαθησει και ας μην τσουβαλιαζουμε τους ανθρωπους.

Τροποποιήθηκε από limber25
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προφανώς υπάρχουν άνθρωποι που ως τώρα δεν έχουν αντιμετωπίσει δυσκολίες στη ζωή τους,είναι καλομαθημένοι κ υπερπροστατευμένοι κ σίγουρα δε γνωρίζουν τι σημαίνει προβλημα..αντι λοιπόν να ευχαριστούν το θεο που όλα είναι καλά,προτιμούν να υποτιμούν κ να χλευάζουν ανθρώπους γύρω τους που για τους δικούς τους λόγους ο καθένας έχει καθυστερήσει να πετύχει ένα στόχο του.είναι πραγματικά λυπηρό να βγάζεις τόσο μεγάλη κακία κ εμπάθεια γιατί αυτό αν μη τι άλλο δείχνει άνθρωπο απόλυτο κ υπερόπτη (κ ξέρεις αυτή η υπεροψία βγαίνει παντού,κ στο επάγγελμά σου κ τελικά αυτοί είναι οι ασυνείδητοι επαγγελματίες αργότερα!)ζουν στο μικρόκοσμό τους κ τους είναι πολύ πιο εύκολο να χαρακτηρίσουν κάποιον χαζό απο το να τον καταλάβουν!όταν τελειώσουν κ οι 2 αυτοί άνθρωποι τη σχολή τους καλύτερος στη δουλειά του θα είναι αυτός που θα προσπαθεί συνέχεια να εξελίσσεται κ να μαθαίνει κ οχι αυτός που τα ξέρει όλα κ απαξιώνει τους γύρω του..Κ τελικά ο καθένας κάνει τις επιλογές του κ ζεί με τον τρόπο που αυτός επιλέγει κ για τους λόγους που ο ίδιος ξέρει κ σίγουρα δεν οφείλει να απολογηθεί σε κανέναν!!!!!!!!!κ ιδίως σε ανθρώπους που δεν τον γνωρίζουν!!πρέπει να είσαι πραγματικά εμπαθής κ κομπλεξικός για να κρίνεις ανθρώπους κ καταστάσεις που δε γνωρίζεις εκ των έσω!!!τέλος ξέρω πολλά άτομα που έχουν τελειώσει τη σχολή τους είτε εμπλεκόμενοι στα κόμματα είτε με τα λεφτά κ τη θέση του μπαμπά τους κ συνήθως αυτοί είναι κ οι μεγαλύτεροι υπερόπτες....τουλάχιστον αυτός που αργεί ,στο τέλος ,οτι έχει κάνει το έχει καταφέρει μόνος του...αργά ή γρήγορα,σημασία τελικά έχει η επίτευξη του στόχου!!!!!!

So close no matter how far,life is ours we live it our way,forever trusting who we are,and nothing else matters

Μπράβο ρε μεγάλε ενώ δεν μας ξέρεις λες και λες, πετώντας χαρακτηρισμους!!

Ωραιος εισαι!! Απο τρεις σειρες καταλαβες όλα αυτα!!

Αλλα έτσι είναι!! Να μην διαφοροποιηθει κάποιος, όλοι να πεσουν να τον φάνε!!

Επειδη αλανια εχετε απομονώσει μονο μια φραση να σας θυμισω οτι ειπε και για σαπιλα και για καλοπεραση!!

Αλλα ξέρω....εγω δεν μιλω...εσεις ξερετε καλυτερα!!

Ευχαριστω το Θεο λοιπον που τελειωσα στην ωρα μου, που ειμαι καλοαναθρεμενος και εχω ολα τα καλα με το μερος μου!!

Γιατι μιλαω ασχημα για τους ανθρωπους??? Τοσο κακο κάνω???

Μπραβο ρε φιλε....μη στεναχωριεσαι θα φτασεις επιτελους στο στόχο σου και θα ξεπερασεις ολα τα εμποδια που σου εβαλε η ζωη!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όλους.

Ειλικρινά όταν έγραφα την προσωπική μου εμπειρία με σκοπό να βοηθήσω τον συνάδελφο στην ερώτησή του, δεν μπορούσα να φανταστώ ότι κάποιος θα μπορούσε να χλευάσει ή να ειρωνευτεί ή να κριτικάρει κακόβουλα.. δεν θα σχολιάσω φυσικά τα όσα γράφτηκαν εναντίον μου, εξάλλου στη ζωή αυτά που δίνουμε μας επιστρέφονται..

Το μόνο που θα ήθελα να σχολιάσω είναι η φράση που γράφτηκε "Εξαλλου δεν μπορει ολοι να γινουν αυτο που ονειρευονται!!".. Το μόνο που θα γράψω είναι το ακόλουθο: φανταστείτε αν ένας φοιτητής ιατρικής λέει αυτό, πόσο πιθανό είναι σαν ιατρός στο μέλλον να πει "εξάλλου δεν μπορεί όλοι να θέλουν να ζήσουν"..

Ενα ευχαριστώ να πω στα παιδιά που έκαναν αξιοπρεπή σχόλια, και σε όσα παιδιά είναι στο πτυχίο καλή επιτυχία στις εξετάσεις τους και στα όνειρά τους.. και όσον αφορά στο "35 left", σου λέω φίλε που ξεκίνησες το topic ότι είναι εφικτό, όσο εφικτό είναι και το "41 left"...σε καμία περίπτωση μην παρατήσεις τον στόχο... :)

Δηλαδή τωρα που μου πεταξες το μπαλακι τι περιμένεις να κανω να σε χειροκροτήσω!!

Προφανως και δεν καταλαβες τι εννοουσα(καλα δεν εισαι και ο πρωτος εδω μέσα), αρκετα συχνα δεν με καταλαβαινουν!!

Εννοουσα ότι νε μεν βαζουμε ολοι ένα στοχο και προσπαθουμε να τον φτασουμε για να ικανοποιήσουμε πρωτα το εγω μας και με την επιτευξή του στόχου, να φανουμε ανταξιοι των προσδοκιων, των προσπαθειων των συγγενων (κυρίως της οικογενειας)!!

Αλλα πως να το κανουμε. Η ζωη εχει και τα σκαμπανευασματα της!!

Η ζωη...δεν τα φερνει οπως τα υπολογίζουμε!!

Προφανως και ολοι θελουν να ζήσουν!! Αυτο που ειπες ήταν μια μεγαλη πατατα!!

Κανεις δεν θελει να πεθάνει!!

Αλλά αμα εισαι ειρωνας και αλαζονας τετοιες βλακειες καθεσαι και λες!!

Ειδες απο μαι φραση....σε χαρακτηρισα!!

Το τονιζω ακομη μια φορα!! Δεν επαινω την προσπάθεια του μονο και μονο επειδη ασχετα με οτι και αν εχει περασει....μαλλον ΕΓΩ το βλεπω οτι το κάνει σαν αγγαρεια παρα σαν κατι που θα τον βοηθήσει στο τελος!!

Συγγνωμη αν λυπει η γνωμη μου, αλλα οπως ειπαμε σας γνωριζω μεσα απο τα γραπτα εδω μεσα, οποτε και μπορει να σχηματιζω λαθος αποψη!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προφανώς υπάρχουν άνθρωποι που ως τώρα δεν έχουν αντιμετωπίσει δυσκολίες στη ζωή τους,είναι καλομαθημένοι κ υπερπροστατευμένοι κ σίγουρα δε γνωρίζουν τι σημαίνει προβλημα..αντι λοιπόν να ευχαριστούν το θεο που όλα είναι καλά,προτιμούν να υποτιμούν κ να χλευάζουν ανθρώπους γύρω τους που για τους δικούς τους λόγους ο καθένας έχει καθυστερήσει να πετύχει ένα στόχο του.είναι πραγματικά λυπηρό να βγάζεις τόσο μεγάλη κακία κ εμπάθεια γιατί αυτό αν μη τι άλλο δείχνει άνθρωπο απόλυτο κ υπερόπτη (κ ξέρεις αυτή η υπεροψία βγαίνει παντού,κ στο επάγγελμά σου κ τελικά αυτοί είναι οι ασυνείδητοι επαγγελματίες αργότερα!)ζουν στο μικρόκοσμό τους κ τους είναι πολύ πιο εύκολο να χαρακτηρίσουν κάποιον χαζό απο το να τον καταλάβουν!όταν τελειώσουν κ οι 2 αυτοί άνθρωποι τη σχολή τους καλύτερος στη δουλειά του θα είναι αυτός που θα προσπαθεί συνέχεια να εξελίσσεται κ να μαθαίνει κ οχι αυτός που τα ξέρει όλα κ απαξιώνει τους γύρω του..Κ τελικά ο καθένας κάνει τις επιλογές του κ ζεί με τον τρόπο που αυτός επιλέγει κ για τους λόγους που ο ίδιος ξέρει κ σίγουρα δεν οφείλει να απολογηθεί σε κανέναν!!!!!!!!!κ ιδίως σε ανθρώπους που δεν τον γνωρίζουν!!πρέπει να είσαι πραγματικά εμπαθής κ κομπλεξικός για να κρίνεις ανθρώπους κ καταστάσεις που δε γνωρίζεις εκ των έσω!!!τέλος ξέρω πολλά άτομα που έχουν τελειώσει τη σχολή τους είτε εμπλεκόμενοι στα κόμματα είτε με τα λεφτά κ τη θέση του μπαμπά τους κ συνήθως αυτοί είναι κ οι μεγαλύτεροι υπερόπτες....τουλάχιστον αυτός που αργεί ,στο τέλος ,οτι έχει κάνει το έχει καταφέρει μόνος του...αργά ή γρήγορα,σημασία τελικά έχει η επίτευξη του στόχου!!!!!!

So close no matter how far,life is ours we live it our way,forever trusting who we are,and nothing else matters

Μπράβο ρε μεγάλε ενώ δεν μας ξέρεις λες και λες, πετώντας χαρακτηρισμους!!

Ωραιος εισαι!! Απο τρεις σειρες καταλαβες όλα αυτα!!

Αλλα έτσι είναι!! Να μην διαφοροποιηθει κάποιος, όλοι να πεσουν να τον φάνε!!

Επειδη αλανια εχετε απομονώσει μονο μια φραση να σας θυμισω οτι ειπε και για σαπιλα και για καλοπεραση!!

Αλλα ξέρω....εγω δεν μιλω...εσεις ξερετε καλυτερα!!

Ευχαριστω το Θεο λοιπον που τελειωσα στην ωρα μου, που ειμαι καλοαναθρεμενος και εχω ολα τα καλα με το μερος μου!!

Γιατι μιλαω ασχημα για τους ανθρωπους??? Τοσο κακο κάνω???

Μπραβο ρε φιλε....μη στεναχωριεσαι θα φτασεις επιτελους στο στόχο σου και θα ξεπερασεις ολα τα εμποδια που σου εβαλε η ζωη!!

Σου εύχομαι κάποτε να τα βρείς με τον εαυτό σου ,κ σαν ισορροπημένο άτομο που θα είσαι να μην έχεις ανάγκη να υποτιμάς τους γύρω σου για να νιώσεις ανώτερος...πίστεψέ με..είναι πολύ ωραία αίσθηση..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου εύχομαι κάποτε να τα βρείς με τον εαυτό σου ,κ σαν ισορροπημένο άτομο που θα είσαι να μην έχεις ανάγκη να υποτιμάς τους γύρω σου για να νιώσεις ανώτερος...πίστεψέ με..είναι πολύ ωραία αίσθηση..

Τι να σου πω ρε μεγάλε.... απο που βγαζεις τοσα αυθαίρετα συμπεράσματα για εμένα???!!

Ισα ίσα βρε "ψάρακλα", εγώ με τον εαυτό μου τα πηγαινω μια χαρά!!

Ειμαι και ανισορροπος τωρα??

Υποτιμαω και τους γύρω μου??

Δεν το καταλαβα αυτό!! Επειδή καταφερα να τελειωσω τη σχολη μου, (εχοντας και τα δικα μου βασανα και προβλήματα παραλληλα) δεν σημαινει οτι με αυτα που λεω τον υποτιμω!!

Αλλα δεν μ αρεσει καποιος να συμπεριφέρεται λες και κανει καμια αγγαρεία οσων αναφορα τα μαθηματα στη σχολή!!

Δε μ αρεσει πως να το κανουμε τωρα!! Δηλαδη επειδη τον ειπα τουριστα φοιτητη είμαι λάθος!!

Σιγα μη σωπασω κιολας!! Μηπως εδω μεσα ισχυει ο στρατιωτικος νομος και δεν το ξερω??

Χουντα έχουμε?? ΡΕ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ??

Ακου εκει να δεις μιλανε και για γκομπλεξισμο??

Σοβαρευτειτε λιγο!!

Μην πετας χαρακτηρισμους δεξια και αριστερα, χωρις να γνωριζεις για να το παιξεις ο δηθεν ηθικολογος....πιστεψε με ....θα νιωσεις πολυ καλυτερα!!

Και αν σε πειραξε το ψευδωνυμο μου....μεινε στη γραμμη δεν εισαι και ο πρωτος αλλωστε!!

Τροποποιήθηκε από dikaios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου εύχομαι κάποτε να τα βρείς με τον εαυτό σου ,κ σαν ισορροπημένο άτομο που θα είσαι να μην έχεις ανάγκη να υποτιμάς τους γύρω σου για να νιώσεις ανώτερος...πίστεψέ με..είναι πολύ ωραία αίσθηση..

Τι να σου πω ρε μεγάλε.... απο που βγαζεις τοσα αυθαίρετα συμπεράσματα για εμένα???!!

Ισα ίσα βρε "ψάρακλα", εγώ με τον εαυτό μου τα πηγαινω μια χαρά!!

Ειμαι και ανισορροπος τωρα??

Υποτιμαω και τους γύρω μου??

Δεν το καταλαβα αυτό!! Επειδή καταφερα να τελειωσω τη σχολη μου, (εχοντας και τα δικα μου βασανα και προβλήματα παραλληλα) δεν σημαινει οτι με αυτα που λεω τον υποτιμω!!

Αλλα δεν μ αρεσει καποιος να συμπεριφέρεται λες και κανει καμια αγγαρεία οσων αναφορα τα μαθηματα στη σχολή!!

Δε μ αρεσει πως να το κανουμε τωρα!! Δηλαδη επειδη τον ειπα τουριστα φοιτητη είμαι λάθος!!

Σιγα μη σωπασω κιολας!! Μηπως εδω μεσα ισχυει ο στρατιωτικος νομος και δεν το ξερω??

Χουντα έχουμε?? ΡΕ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ??

Ακου εκει να δεις μιλανε και για γκομπλεξισμο??

Σοβαρευτειτε λιγο!!

Μην πετας χαρακτηρισμους δεξια και αριστερα, χωρις να γνωριζεις για να το παιξεις ο δηθεν ηθικολογος....πιστεψε με ....θα νιωσεις πολυ καλυτερα!!

Και αν σε πειραξε το ψευδωνυμο μου....μεινε στη γραμμη δεν εισαι και ο πρωτος αλλωστε!!

Δικαιοσύνη δεν είναι να τσουβαλιάζουμε τους ανθρώπους..ναι υπάρχουν κάποιοι που είναι τουρίστες,αλλά υπάρχουν κ αρκετοί που ενδιαφέρονται κ προσπαθούν και κάποιοι που έχουν τελειώσει ήδη μια σχολή κ δουλεύουν κ ταυτόχρονα διαβάζουν κ κάποιοι που για τους δικούς τους λόγους άργησαν αλλά προσπαθούν για το καλύτερο!δεν είναι άδικο λοιπόν όλες αυτές τις διαφορετικές περιπτώσεις να τις τσουβαλιάζουμε στην κατηγορία τουρίστες??

έχουμε διαφορετικές απόψεις...προσωπικά δε θα το συνεχίσω..δεν έχει νόημα..καλή τύχη εύχομαι σε όλους!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραια τα ειπατε και οι μεν και οι δε,ελπιζω να νιωσατε καλυτερα.Στο θεμα μας...Μου λειπουν και 2 επιλογης τελικα.Θα μπορουσατε να μου προτεινετε 2-3 απο τα παρακατω για ευκολο 9αρι-10αρι;

1.Αντιμετωπιση πολυτραυματια(Βγαινει επαναληπτικη σε αυτο;Θυμαμαι οτι ειχαν μια ιδιατεροτητα οι εξετασεις του.)

2.Αγγειοχειρουργικη

3.Μεταγγισεις

4.Βρογχικο Ασθμα

5.Αναισθησιολογια

6.Μεταμοσχευσεις

7.Αντιμετωπιση καλοηθους και κακοηθους πονου

8.Μεταβολικα νοσηματα οστων

9.Νευροχειρορυγικη

10.Παιδιατρικη αλλεργιολογια

Ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Είναι εύκολο θέλει όμως 5 παρουσίες, όσες είναι και οι διαλέξεις

5. Δε προτείνεται για βαθμό 9+

6. Ναι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Είναι εύκολο θέλει όμως 5 παρουσίες, όσες είναι και οι διαλέξεις

5. Δε προτείνεται για βαθμό 9+

6. Ναι

Το 5 δεν το κατάλαβα.Από τη μία λές δεν προτείνεται και από την άλλη γράφεις 9+.H αντιμετώπιση πολυτραυματία ξέρεις αν δίνεται το Σεπτέμβρη;Θυμάμαι ότι ήταν κολληματίες με τις ημερομηνίες.Το έχω παρακολουθήσει πάντως.Τι διαβάζω για αυτό;

Τhanks man.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην βγάζεις απο τη λίστα σου ΚΑΡΠΑ και Στοματογναθο-προσωπική χειρουργική. Εχουν το καλό επίσης οτι ακόμα και χειμερινό να τα δηλώσεις μπορείς να μπεις και στο εαρινό αρκεί να το δώσεις μία φορά μόνο. Είναι ελαστικοί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαβαζω Παθολογια τωρα.Το να διαβασω Παιδιατρικη αμεσως μετα την Παθολογια,θα βοηθουσε στο να βγει πιο γρηγορα η Παιδιατρικη η καμια σχεση;Τι λετε;

@singlan εννοειται πως τα εχω ηδη δωσει τα 2 που αναφερεις.

Τροποποιήθηκε από n.cave
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Ηi to all.

Τhis topic is a public personal diary.

Χρωστάω 34 μαθήματα. Υποχρεωτικά όλα και αδιάβαστα.

Ξεκινάω αύριο. Let's see when I graduate. Στοιχήματα ευπρόσδεκτα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή επιτυχία! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

From another "Fellow Traveller",may your Journey meet your Dreams and Expectations!!..

http://www.youtube.com/watch?v=N2xxUGvuOww&feature=player_embedded

Τροποποιήθηκε από Sylvia Plath
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηi to all.

Τhis topic is a public personal diary.

Χρωστάω 34 μαθήματα. Υποχρεωτικά όλα και αδιάβαστα.

Ξεκινάω αύριο. Let's see when I graduate. Στοιχήματα ευπρόσδεκτα :)

πριν απο όχι πάρα πολύ καιρό καθομουν διπλα στο κρεβατι του πατερα μου που πέθαινε και μεταξυ των άλλων σκεφτομουν " 46 μαθήματα + κλινικές 5ου + κλινικές 6ου"...

σημερα πιστευω ότι θα έχω πτυχίο μεσα στο 2012.

Οι χειρότερες στιγμες θα είναι μετά απο αποτυχίες, τοτε που το "διαβολακι" θα μπαίνει στο μυαλό σου και θα σου λεει "δεν μπορεις αλλο, παρατησε τα...".. τότε πρεπει να εχεις καποιους διπλα σου που θα σου δωσουν τη δυναμη που εσυ δεν θα εχεις. Ευτυχως εγω ειχα την τυχη καθε φορα να βρισκεται καποιος κοντα και να μου λεει "λιγο ακομα"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.