Jump to content

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ


Recommended Posts

22 minutes ago, fertomasa said:

υπάρχουν και χειρότερα....ρωτησε τους προσφυγες....κανε μια βολτα σε ενα νοσοκομειο και ενα νεκροταφειο για να προσγειωθουν οι υψηλες προσδοκιες που σου γεννηθηκαν το 2009 στην πραγματικοτητα του 2016 κυρία Καραμίχαλου....

Με το να συγκρίνεις  το κακό με το χειρότερο,δε βοηθάς κάποιον που έχει πιάσει ή θα πιάσει  πάτο όπως η αρθρογράφος....Επιζητούμε μία εξίσωση προς τα κάτω ή μία εξίσωση προς τα πάνω εννοώντας την οικονομική επάρκεια???emxmm

Εγώ κοιτάζω το γεύμα προς τιμή του Γιούνγκερ στο resort στο Λαγονήσι και.....ξερνάω!!!!!!!  Το συμπλήρωσα στο ποστ που έκανα για να εξηγήσω γιατί το"ανέβασα". ;)

Βλέπουμε μια κωμωδία με κακούς ηθοποιούς ενώ εμείς ζούμε τραγωδίες καθημερινά γύρω μας και μέσα μας. emdown

 

13502127_1029922677044033_41974383582468

 

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 minutes ago, Myriam said:

Με το να συγκρίνεις  το κακό με το χειρότερο,δε βοηθάς κάποιον που έχει πιάσει ή θα πιάσει  πάτο όπως η αρθρογράφος...

η διαφωνια μας ειναι στο τι οριζει κανεις "πάτο"....

και μην ξεχνάς κατι σημαντικό... το πώς νοιωθουμε δεν ταυτιζεται παντα με το τί πραγματικα συμβαινει....

κυριως ταυτιζεται με τις προσδοκίες που ειχαμε ή έχουμε...

emrose

Τροποποιήθηκε από fertomasa
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

20 minutes ago, fertomasa said:

η διαφωνια μας ειναι στο τι οριζει κανεις "πάτο"....

και μην ξεχνάς κατι σημαντικό... το πώς νοιωθουμε δεν ταυτιζεται παντα με το τί πραγματικα συμβαινει....

κυριως ταυτιζεται με τις προσδοκίες που ειχαμε ή έχουμε...

emrose

Η αδικία είναι συναίσθημα αλλά έχει μια  αντικειμενική υπόσταση και μετριέται ανάλογα καθώς υπάρχει ολόκληρη επιστήμη,η Νομική που ασχολείται με δαύτην.....:)

Οι προσδοκίες που αναφέρεις είναι θέμα θέσης,αντίληψης,εμπειριών,παιδείας και  κοινωνικοπολιτικού οράματος-συνείδησης  του καθένα....ένας κροίσος,ας πούμε,δεν έχει ιδιαίτερες προσδοκίες γενικά και ειδικά οπότε συμφωνούμε ΑΛΛΑ η αδικία μπορεί να μετρηθεί και να τιμωρηθεί αναλόγως της βαρύτητας της! :)

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θαυμαζω την ορεξη σας να φιλοσοφειτε με τετοια ζεστη.Βραδιατικα 34 βαθμους εγραφε τ αυτοκινητο μου...ασε που εχω κατεβασει 3 μπουκαλια νερο και σε λιγο θα σκασω σαν μπαλονι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 hours ago, Myriam said:

Με το να συγκρίνεις  το κακό με το χειρότερο,δε βοηθάς κάποιον που έχει πιάσει ή θα πιάσει  πάτο όπως η αρθρογράφος....

  Πολυ σωστα,επιπλεον γραφει καπου  στο ''αρθρο'': 

 

2 hours ago, Myriam said:

 (Ελενα Καραμιχαλου,αποσπασμα):''Αυτό που δεν είπα, είναι πως το πιο τραγικό που μπορεί να συμβεί σε κάποιον, δεν είναι η αφραγκιά, αλλά το να σου αφαιρούν το δικαίωμά να δουλέψεις για να μπορέσεις να ζήσεις''

 Επομενως, κατα τη γνωμη μου,δεν προκειται ουτε για ''υποκειμενικες προσδοκιες'',ουτε ''αισθημα αδικιας'' κ.λ.π  Προκειται για το δικαιωμα στην εργασια που κατοχυρωνεται και στο Συνταγμα της Ελλαδας(αρθρο 22 παρ.1)....Δεν ειναι το θεμα δηλαδη το τι οριζει κανεις ως ''πατο''...το ολο υφος βεβαια του κειμενου ευκολα σε παρασυρει.. 

Τροποποιήθηκε από musician
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ανοιγουμε μεγαλο θεμα και προσωπικα δεν θελω να συμμετεχω ή να επεκταθω...

το μονο που θα προσθεσω ειναι οτι οποιος θελει να βρει δουλεια βρισκει και οποιος θελει να ζησει θα ζησει...

δεν θα γραψω κατι αλλο πανω στο θεμα, το οποιο δεν προσφερεται ιδιαιτερα για τοποθετησεις επικυριαρχιας...

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιλοκαλοῦμέν τε γὰρ μετ’ εὐτελείας καὶ φιλοσοφοῦμεν ἄνευ μαλακίας  :D(tourist)                                     

Τροποποιήθηκε από musician
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

20 minutes ago, fertomasa said:

ανοιγουμε μεγαλο θεμα και προσωπικα δεν θελω να συμμετεχω ή να επεκταθω...

ο.κ,;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 hour ago, musician said:

  Πολυ σωστα,επιπλεον γραφει καπου  στο ''αρθρο'': 

 

 Επομενως, κατα τη γνωμη μου,δεν προκειται ουτε για ''υποκειμενικες προσδοκιες'',ουτε ''αισθημα αδικιας'' κ.λ.π  Προκειται για το δικαιωμα στην εργασια που κατοχυρωνεται και στο Συνταγμα της Ελλαδας(αρθρο 22 παρ.1)....Δεν ειναι το θεμα δηλαδη το τι οριζει κανεις ως ''πατο''...το ολο υφος βεβαια του κειμενου ευκολα σε παρασυρει.. 

"Το΄πιασες" καλά το θεματάκι,musician!!!! emypoklinomai    

Λες με την αναθεώρηση του Συντάγματος που αναμένουμε να τεθούν οι βάσεις ώστε ν'απαληφθεί δια παντός το δικαίωμα στην εργασία???  Χοντρό,ε? Και μάλλον ανήκει στα μη αναθεωρήσιμα άρθρα. Ετσι κι αλλιώς,διακοσμητικό δεν είναι όμως?  :lol:   

Fertomasa,το θέμα δεν είναι αν βρίσκει ή όχι κάποιος δουλειά που κι αυτό, είναι πλέον συζητήσιμο ΑΛΛΑ με τι όρους την βρίσκει και για πόσον καιρό.;)

Οι ειδικευόμενοι γιατροί δουλεύουν χωρίς παύσεις,χωρίς ύπνο ενώ  μένουν απλήρωτοι για μήνες....προχθές,άκουγα συνδικαλιστή γιατρό να μιλάει για εμφράγματα,εγκεφαλικά και σύνδρομα υπερκοπώσεως σε 30ρηδες ειδικευόμενους γιατρούς που τείνουν να γίνουν "βιονικοί" και να ζουν χωρίς ύπνο,χωρίς σπίτι κλπ. :o

Τourist,πίνω καθημερινά τουλάχιστον 2 λίτρα νερό χειμώνα-καλοκαίρι για ενυδάτωση οργανισμού και δέρματος.....emcoke     :lol:      Τις τελευταίες μέρες,ψεκάζομαι κιόλας με σπρέι νερού και ψεκάζω και τους παπαγάλους που και που!!!  :lol:   Προσωπικά,φιλοσοφώ  άρα υπάρχω.....αν κι αυτό δε με κάνει πιο ευτυχισμένη,σίγουρα! Το αντίθετο μάλιστα.      :)

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

32 minutes ago, Myriam said:

Λες με την αναθεώρηση του Συντάγματος που αναμένουμε να τεθούν οι βάσεις ώστε ν'απαληφθεί δια παντός το δικαίωμα στην εργασία???  Χοντρό,ε? Ετσι κι αλλιώς,διακοσμητικό δεν είναι?  :lol:   

:rolleyes:Εννοειται οτι δεν χρειαζεται.. να απαντησω καν...;)με καθηγητη μου του Συνταγματικου τα συζητουσαμε περυσι επι ενα τριμηνο περιπου και παλι δεν βγαζαμε ακρη...

Τροποποιήθηκε από musician
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι αυτό για όλους  μας......γνωστό κι αγαπημένο ΑΛΛΑ κυρίως,ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ!!!!!  emypoklinomai 

Roger Hodgson: Μέγας φιλόσοφος !!! emypoklinomai

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

10 minutes ago, musician said:

:rolleyes:Εννοειται οτι δεν χρειαζεται.. να απαντησω καν...;)με καθηγητη μου του Συνταγματικου τα συζητουσαμε περυσι γυρω στο τριμηνο και παλι δεν εβγαινε ακρη...

Εκανα ένα edit και συμπλήρωσα πως ίσως να μην ανήκει στα αναθεωρήσιμα άρθρα το δικαίωμα στην εργασία.ΑΛΛΑ ποτέ δεν ξέρεις τι θέλει το "ιερατείο" στην Ευρώπη να περάσει και πως θα το "σερβίρει" διαμέσου τίνος και πότε....γενικά και ειδικά,φοβάμαι τα χειρότερα. Ciao.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Myriam, καλο βραδυ..!:)

το εχω ξαναπει,εχω και το βινυλιο....:P

 

Τροποποιήθηκε από musician
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα! Κάθε ημέρα είναι μια καινούρια αρχή! Δε θεωρούμε τίποτα δεδομένο και δεν το βάζουμε ποτέ κάτω :)

(Αυτό θα γίνει καλοκαιρινό hit οσονούπω!)

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@tourist,δεν ξέρω γιατί βγήκε το επίσημο βίντεο από το τραγούδι της Sabrina "Boys,boys,boys" που σου αφιέρωσα χθες βράδυ καθώς είχε ξαναμπεί και στο "εξαφανισμένο" τόπικ (το "Νew Era") όπου υπήρχε moderation.

Αναρτήθηκε εκεί το Σεπτέμβριο του 2015 χωρίς κανένα πρόβλημα! :oΑπαγορεύτηκαν τα καλοκαιρινά τραγούδια κι από πότε???  :o  Δεν ξέρω αν έκανε κάποιος ρεπορτ κι αν ενοχλήθηκε από κάτι αλλά καλό θα ήταν να το μάθουμε για να μην το ξαναβάλουμε..

@tourist,έχω άλλο με πισίνα,εξωτικό κήπο και σπίτι μες στη χλιδή....ξανα-αφιερώνω.  ;)

 

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

20 minutes ago, Myriam said:

@tourist,δεν ξέρω γιατί βγήκε το επίσημο βίντεο από το τραγούδι της Sabrina "Boys,boys,boys" που σου αφιέρωσα χθες βράδυ καθώς είχε ξαναμπεί και στο "εξαφανισμένο" τόπικ (το "Νew Era") όπου υπήρχε moderation.

Αναρτήθηκε εκεί το Σεπτέμβριο του 2015 χωρίς κανένα πρόβλημα! :oΑπαγορεύτηκαν τα καλοκαιρινά τραγούδια κι από πότε???  :o  Δεν ξέρω αν έκανε κάποιος ρεπορτ κι αν ενοχλήθηκε από κάτι αλλά καλό θα ήταν να το μάθουμε για να μην το ξαναβάλουμε..

@tourist,έχω άλλο με πισίνα,εξωτικό κήπο και σπίτι μες στη χλιδή....ξανα-αφιερώνω.  ;)

 

Δεν είναι το μοναδικο που εξαφανιστηκε..

διεγραψαν και το βιντεο που ανεβασα με μια κυρια να σπαει ξυλα και καρπουζια ολοκληρα με το στηθος της,κι όχι τιποτα άλλο αλλα ηταν πολύ σεμνα ντυμενη.

Όπως και να χει,σ ευχαριστω και για τις 2 αφιερώσεις!!(τ ασπρο μπικίνι είναι το φετιχ μου...αναφέρομαι στο πρωτο βιντεο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί στους μοντερειτορς να μην αρέσουν τα καρπούζια ή η Σαμπρίνα.

Δε θυμάσαι Τουρίστα; Ούτε οι μπανάνες που είχες ανεβάσει στο αλλο το τόπικ (let us live ..) άρεσαν... Γούστα είναι αυτά :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

18 minutes ago, ginashou said:

Μπορεί στους μοντερειτορς να μην αρέσουν τα καρπούζια ή η Σαμπρίνα.

Δε θυμάσαι Τουρίστα; Ούτε οι μπανάνες που είχες ανεβάσει στο αλλο το τόπικ (let us live ..) άρεσαν... Γούστα είναι αυτά :D

Εγω παντως τα τρωω όλα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.