Jump to content

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ


Recommended Posts

38 minutes ago, Myriam said:

Αχ και να ήμουν η νύφη!! emangry2   Θα του ζητούσα τα διπλάσια,ρε!!!   :lol: Και θα εξασφάλιζα και την πληρωμή του ΕΝΦΙΑ για τα επόμενα χρόνια!  emeek  

....απελπιστικη η κατασταση....:blink:....

....μανταρινακη εξασφαλισα 3 προσκλησεις για πλανηταριο. παμε? 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 minutes ago, fertomasa said:

....απελπιστικη η κατασταση....:blink:....

....μανταρινακη εξασφαλισα 3 προσκλησεις για πλανηταριο. παμε? 

Τέτοιες προσκλήσεις έχω κι εγώ Mr Τζάμπα!!!! :lol:   Ενημερωθήκαμε από το tvxs για τα αυριανά δρώμενα στο Πλανητάριο κι από τον Τουρίστα επίσης.  Ασε τα κουβαρνταλίκια.! Μην ξοδεύεσαι! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 minutes ago, Myriam said:

Τέτοιες προσκλήσεις έχω κι εγώ Mr Τζάμπα!!!! :lol:   Ενημερωθήκαμε από το tvxs για τα αυριανά δρώμενα στο Πλανητάριο κι από τον Τουρίστα επίσης.  Ασε τα κουβαρνταλίκια.! Μην ξοδεύεσαι! :P

γιατι αυριο θα βρεις? καβατζωσα τζαμπε! emwhistling

και δωρεαν ηλιοσπορο αυριο λόγω του θερινου ....ηλιοτροπίου...:lol:

Τροποποιήθηκε από fertomasa
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτά είναι.....μεγάλη τύχη!!  :lol:   Ηλιόσπορο τρώγω μόνο βιολογικό,ανάλατο και καθαρισμένο από σούπερ μάρκετ! ;)

Ευχαριστώ πάντως..θα το σκεφτώ αν και θα βρίσκομαι μακριά,εκτός Αθηνών!  :rolleyes:

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΟυ πας βρε κούλη???? :o      Θα μας τρελάνεις κανονικά???  :unsure:  Ποιά πάτρια εδάφη ? emboxed  Που πας αλαφρο'ι'σκιωτε?? :huh:   

Αααα! Θ'αρχίσω κι εγώ τα "καλά" του Φερτο......"Εχει εξεταστική!!!  Γύρισε πίσω που αλωνίζεις το ΑΙΓΑΙΟ,Ιούνη μήνα!!!"   :lol:  C'est pas possible! Insupportable!  :P

 

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 minute ago, Myriam said:

  Θ'αρχίσω κι εγώ τα "καλά" του Φερτο......"Εχει εξεταστική!!!  Γύρισε πίσω που αλωνίζεις το ΑΙΓΑΙΟ,Ιούνη μήνα!!!"  

διαβαζεεεεεεεεεεε! εχει ακομα εξεταστικηηηηηηηηηη! τελειωνεεεεεεεεεεεεεεεεε! oldman.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

" Καθείς μ' ένα φεγγάρι στρογγυλό στο χέρι
τη δική του νύχτα......"  
-Οδυσσέας Ελύτης-

http://s68.photobucket.com/user/frangipane/media/gifs/ghiphy/gibphym 99.gif.html

'Η "Χόρεψε μαζί μου κάτ'απ΄το φεγγάρι"

553203-346959-64c.gif

526553-0928n1-496.gif


.

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:lol:     :wub:            O Ερωτόκριτος (από την "Αρχοντική" Ρεθύμνου ο ερωτύλος!)πήρε σβάρνα τα κανάλια και "μοιράζει  πακέτα"....

Να δοθεί προσοχή στη μαντινάδα στο τέλος που λέει η όμορφη Μαρία. Στο 5.04!!!!

Ολόκληρη η ιστορία του Ερωτόκριτου(άλλοτε,βίος και πολιτεία!) που δεν έχει μάτια παρά για εκείνη (πλέον)......

.....αλλά και η Μαρία Τσαγκαράκη (ηρακλιώτισσα "εστεμμένη" μοντέλο και φιλόλογος!) δεν κάθεται φρόνιμη !!!!  :lol:   Και κουζουλή,και πειθαρχημένη όπως ομολογεί η ίδια!!!! 

15.40-16.00  "Η ΚΡΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ!!!"      emthumbsup           emrespect

22.00 και μετά....Σπουδαία μαθήματα ζωής για όλους(άνδρες-γυναίκες,φιλίες κλπ)  με αυθεντικότητα κι αμεσότητα!!! 

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup  emarup    Το τελευταίο σκίτσο είναι συγκλονιστικό!!! emrespect     Και προφητικό ίσως!!!  Ολοι μοιάζει να έχουμε ημερομηνία λήξης σε όλα όσα ξέραμε,ζήσαμε ή απολαύσαμε. Σε λίγα χρόνια,τίποτε δε θα είναι ίδιο  στη χώρα μας. emdown Οι περισσότεροι τρέφουμε ψευδαισθήσεις ελπίδας για το καλύτερο επειδή αρνούμαστε να δούμε τα χειρότερα  που  έρχονται,δυστυχώς.

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σουρεαλιστικό βίντεο με στοιχεία κιτς που απογειώνουν επικοινωνιακά την υπέροχη μελωδία και που "τονίζουν" με απλο'ι'κό χιούμορ τη σκληρότητα και τον κυνισμό μιας πραγματικότητας,της κάθε πραγματικότητας δηλαδή....είχα πολλούς μήνες να το βάλω και μου είχε  λείψει!  Πάντοτε επίκαιρο τελικά!!!!! emrespect       emypoklinomai

Ατέλειωτη η μέρα σήμερα για όποιον ξέρει και μπορεί να τη χαρεί..... ;) 

 

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

patriarxeio2.jpg

φήμες λένε οτι αυτοί που κατηγόρησαν τον Παυλόπουλο, δεν αναγνωρίζουν την αργια του Αγιου Πνευματος και χθες πηγαν να εργαστουν κανονικά....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φημες λένε οτι θα γινει ιδρυμα στη μνημη του Παντελίδη που θα βοηθαει στη δυσκολη συγκυρια που ζουμε κοινωνικα και οικονομικα τα νέα παιδια που.......

.....θέλουν να γινουν τραγουδιστές.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή δεν μπορώ να βλέπω το "φιλέλληνα" Γιούνγκερ σε ζωηρές περιπτύξεις με την πολιτική ηγεσία....και σε εκλεκτά γεύματα προς τιμήν του σε resort της παραλιακής....;)  Με πιάνουν τ'ανορεξικά μου και  μου'ρχεται εμετός....θυμάμαι και τη Μαρία Αντουανέτα με το παντεσπάνι της και ...empuke    empuke

http://ammosimathia.blogspot.gr/2016/06/5.html

Σάββατο, 11 Ιουνίου 2016

Καλά, δεν έχεις 5 ευρώ; Γράφει η Έλενα Καραμίχαλου.

photo-1440502653738-1bcca319323f.jpg

Όταν δεν έχεις λεφτά, αυτό που γερνά την ψυχή σου, δεν είναι η άδεια σου τσέπη, αλλά η διάψευση των ονείρων σου. Αυτό έχω καταλάβει τον τελευταίο καιρό που δεν έχω μία, που υπάρχουν μέρες που δεν έχω ούτε 5 ευρώ πάνω μου. Και στις προτάσεις για καφέ, για βόλτα, για παγωτό, για κάτι οτιδήποτε μικρό, απαντώ «δεν έχω». Και τότε όλοι με ρωτούν: «καλά δεν έχεις 5

ευρώ;». Το μόνο μου παρόν είναι το παρελθόν μου και η αγαπημένη μου θέα ο τοίχος.

Η κάθε μου μέρα είναι μια συνεχής αναμονή στο σαλονάκι της αβεβαιότητας, με το μάτι καρφωμένο στην πόρτα. Ξέρεις πως αν ανοίξει, θα βγει το τέρας, απλά δεν ξέρεις ποιο ακριβώς. Αυτό που ξερνάει φλόγες και σε κάνει κάρβουνο, το άλλο που σε σφίγγει μέχρι να σκάσεις ή κάτι που δεν φαντάζεσαι; Είναι μέρες που δεν έχω ούτε 5 ευρώ, αλλά αυτό νομίζω το ξαναείπα. Αυτό που δεν είπα, είναι πως το πιο τραγικό που μπορεί να συμβεί σε κάποιον, δεν είναι η αφραγκιά, αλλά το να σου αφαιρούν το δικαίωμά να δουλέψεις για να μπορέσεις να ζήσεις. Κι έτσι, να προσποιείσαι τελικά, πως ζεις. Να τσουλάς τη μέρα σαν σπασμένο αυτοκινητάκι που του βάζεις μονωτική ταινία να το κολλήσεις, μπας και ξεγελαστείς ότι τρέχει. Δεν ξέρω πώς τη βγάζουν οι άλλοι, αλλά εμένα η μόνιμη αφραγκιά, η διαρκής ερώτηση «καλά δεν έχεις 5 ευρώ;», μου φέρνει έναν καθημερινό μαρασμό που με αποκόβει ταυτόχρονα από τα δύο άκρα της προσωπικότητάς μου, αυτά που μέχρι τώρα με κρατούσαν ζωντανή: την ηθική και την ακολασία μου. Σκέφτομαι πώς ήμουν πριν έξι χρόνια και νιώθω σήμερα το ζωντανό κουφάρι της χθεσινής μου ζωής, που έχει πια χαθεί, όπως λέει και ο Πεσσόα.

Φοράω τα προπέρσινά μου ρούχα, συλλέγω το κατακάθι από το κραγιόν με τη μπατονέτα για τα αυτιά και είμαι ικανή να θρηνήσω για μικροπράγματα: μια τρύπα στη μπλούζα, ένα μικρό βούλιαγμα στο φτερό του αυτοκίνητου και ένα σπασμένο κουμπί στο πλυντήριο ρούχων.Πανικοβάλλομαι για όλα όσα εχθές δεν έπαιρνα στα σοβαρά και που σήμερα έγιναν προϋπόθεση για να τη βγάλω καθαρή: τι καιρό θα κάνει αύριο, ελπίζω δροσιά για να μην χρειαστεί να ανάψω aircondition, πώς θα εξοφλήσω τα αγγλικά της μικρής, πόσο αυξήθηκε το γάλα και να βάλω κανένα μακαρόνι στην άκρη, γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Τα παιδιά μου μεγαλώνουν, το κορμί τους απλώνεται σαν κισσός να αγκαλιάσει τον κόσμο και τα ρούχα τους ολοένα και μικραίνουν πάνω τους. Και συνειδητοποιώ πως αυτό που άλλοτε θα με έκανε να χαρώ, να καμαρώσω, το πιο φυσιολογικό δηλαδή, «ότι το παιδί μου μεγαλώνει», τώρα με οδηγεί σε μια απελπισία που με ροκανίζει.

Όταν είμαι στις καλές μου, λέω «πού θα πάει, σε δέκα χρόνια τα πράγματα θα έχουν μπει στη θέση τους και όλα θα είναι καλά. Αν όχι για μας, για τα παιδιά μας». Όμως, είναι τέτοια η απόγνωση αυτές τις ώρες, που φοβάμαι πως όσα χρόνια κι αν περάσουν, κάτι μέσα μου θα κλαίει για πάντα.

Γράφει η Έλενα Καραμίχαλου

ΠΗΓΗ  http://www.themamagers.gr

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 minute ago, Myriam said:

http://ammosimathia.blogspot.gr/2016/06/5.html

Σάββατο, 11 Ιουνίου 2016

Καλά, δεν έχεις 5 ευρώ; Γράφει η Έλενα Καραμίχαλου.

υπάρχουν και χειρότερα....ρωτησε τους προσφυγες....κανε μια βολτα σε ενα νοσοκομειο και ενα νεκροταφειο για να προσγειωθουν οι υψηλες προσδοκιες που σου γεννηθηκαν το 2009 στην πραγματικοτητα του 2016 κυρία Καραμίχαλου....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.