Jump to content

μη αποδοχή θέσης αγροτικου και συνεπειες


mr1111

Recommended Posts

Καλημέρα,

Οι της προηγούμενης προκήρυξης βγάλατε κάποια άκρη σχετικά με το ως ποτε δικαιούται κάποιος χωρίς κυρώσεις να αρνηθεί τη θέση αγροτικού; Αν κάποιοι το κάνατε, πείτε μας αν σας μηδένισαν εν τελεί ή οχι να δούμε τι θα ισχύσει και με την τωρινή προκήρυξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...
On 2/9/2016 at 10:33 ΠΜ, nirvana113 said:

Καλημέρα,

Οι της προηγούμενης προκήρυξης βγάλατε κάποια άκρη σχετικά με το ως ποτε δικαιούται κάποιος χωρίς κυρώσεις να αρνηθεί τη θέση αγροτικού; Αν κάποιοι το κάνατε, πείτε μας αν σας μηδένισαν εν τελεί ή οχι να δούμε τι θα ισχύσει και με την τωρινή προκήρυξη.

ρωτησα στο υπουργειο και μ ειπαν οτι αν μεσα σε 10 μερες απο την εκδοση ή των προσωρινών ή των οριστικών δηλώσεις οτι δεν αποδεχεσαι την θεση δεν εχεις καμια κύρωση!και μπορεις να παρεις μερος κανονικοτατα και στην επομενη!

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Καλημέρα σε όλους. 
Πήρα πτυχίο φέτος (Ιούλιο 2017) και έκανα δήλωση για αγροτικό στην περίοδο 10 - 25 Αυγούστου. Ενώ είχα δηλώσει μόνο θέσεις που με ενδιέφεραν βρέθηκα σε περιοχή η οποία δεν είχε συμπεριληφθεί εξ αρχής στη δήλωση και σκέφτομαι σοβαρά τη μη αποδοχή της θέσης. Σύμφωνα με το ΦΕΚ736 (29.04.2015), σελ 8131, δεξιά στήλη, αριθμός 5 (επισυνάπτεται pdf). 

5. Ιατροί (υπόχρεοι και επί θητεία) που:

α. μετά το πέρας δέκα ημερών από την ημερομηνία ανάρτησης των αποφάσεων διορισμού τους στη Διαύγεια του Υπουργείου Υγείας με υπεύθυνη δήλωση που θα καταθέσουν στην υπηρεσία μας δεν αποδεχθούν το διορισμό τους ή

β. ενώ υπηρετούν παραιτηθούν πριν τη συμπλήρωση της δωδεκάμηνης υπηρεσίας υπαίθρου (υποχρεωτικής ή μη),εκτός από την περίπτωση έναρξης ειδικότητας στην ημεδαπή, σε επόμενη προκήρυξη ή πρόσκληση ενδιαφέροντος

δεν έχουν δικαίωμα επιλογής θέσης, αλλά διορίζονται και τοποθετούνται σε κενές θέσεις των Γενικών Νοσοκομείων –Κέντρων Υγείας, των Π.Ε.Δ.Υ− Κέντρων Υγείας, των Π.Ε.Δ.Υ Περιφερειακών Ιατρείων, των Π.Ε.Δ.Υ Πολυδύναμων Περιφερειακών Ιατρείων, των Π.Ε.Δ.Υ− Ειδικών Περιφερειακών Ιατρείων, κατά την κρίση της υπηρεσίας. Η επανάκτηση του δικαιώματος επιλογής των θέσε− ων πραγματοποιείται για μεν τους ιατρούς υπόχρεους υπηρεσίας υπαίθρου με τη συμπλήρωση της υποχρεωτι− κής δωδεκάμηνης υπηρεσίας τους, για δε τους ιατρούς επί θητεία (μη υπόχρεοι) με την ολοκλήρωση συνεχούς δωδεκάμηνης θητείας.
 

Αν καταλαβαίνω σωστά, εφόσον κάποιος δηλώσει εντός 10 ημερών από την ανάρτηση αποφάσεων διορισμού στη Διαύγεια δεν υπάρχει κάποια ποινή.

Τώρα, στη δική μου περίπτωση, ενώ έχω βρει ανάρτηση προσωρινών αποτελεσμάτων στην εφημερίδα της υπηρεασίας (ημερομηνία έκδοσης 19/9/2017) δεν μπορώ να τα βρω στη διαύγεια, και ασχέτως αυτού έχω μπερδευτεί σχετικά με το που πρέπει να στείλω δήλωση για να τη μη αποδοχή της θέσης του αγροτικού; Μπορώ να στείλω συστημένη επιστολή στη Διεύθυνση ανθρωπίνων Πόρων - Νομικών προσώπων; στο γραφείο που έκανα την αρχική δήλωση; 

Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν χρήσιμη

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

ΚΑΝΟΝΙΣΤΙΚΗ ΦΕΚ 736 (1).pdf

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρωτα βγαινουν τα προσωρινα αποτελεσματα, μετα τα οριστικα και στο τελος οι αποφασεις διορισμου (αυτες ανακοινωνονται και στη διαυγεια)

η κανονιστικη αναφερεται στην αποφαση διορισμου η οποια δεν εχει βγει ακομα, αρα εχεις χρονο.

δεν μπορω να καταλαβω ομως πως σε στειλανε σε αγροτικο που δεν ειχες δηλωσει. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@Iceman

Κατ αρχάς, ευχαριστώ για την ενημέρωση, με ανακούφισες.

Σχετικά με

7 λεπτά πριν, iceman said:

δεν μπορω να καταλαβω ομως πως σε στειλανε σε αγροτικο που δεν ειχες δηλωσει. 


Ούτε εγώ έχω καταλάβει πως με έστειλαν σε αγροτικό που δεν έχω δηλώσει. Βασικά δήλωσα 2 θέσεις που με ενδιέφεραν με το σκεπτικό ότι αν δεν με πάρουν σε κάποια από τις 2, δεν θα με πάρουν πουθενά. Και σήμερα απλά βλέπω να με έχουν βάλει σε εντελώς άλλο νομό σε περιφερικό ιατρείο που δεν έχω δηλώσει. 
Τώρα προσπαθώ να βγάλω άκρη στέλνωντας email στη διεύθυνση που αναφέρεται στα προσωρινά αποτελέσματα
Ελπίζω να βγάλω άκρη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα εάν πρόκειται για λάθος, πρέπει να το δηλωσεις! Σε κάθε προσωρινά αποτελέσματα (οποιασδήποτε προκήρυξης στο δημόσιο) αναφέρεται περιθώριο μερικών ημερών για ενστάσεις (ακριβώς για τέτοιες περιπτώσεις). Δες το χαρτί με τα προσωρινά, σίγουρα γράφει μέχρι πότε δέχονται ενστασεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@IVGMS

Έστειλα email στη διεύθυνση που αναγράφεται στην ανακοίνωση με τα προσωρινά αποτελέσματα. Δέχονται ενστάσεις μέχρι 26/9/2017. Ελπίζω να βλέπουν τα email τους εγκαίρως 

Ευχαριστώ για την υποστήριξη ^_^

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

το θέμα έχει ξανασυζητηθεί και μάλιστα πρόσφατα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον/αν που να έχει κάνει αυτό που ρωτάω για να μου πει

αν βγουν τα οριστικά αποτελέσματα, αλλά δεν έχουν αναρτηθεί ακόμα στο διαύγεια οι αποφάσεις,και εσύ κάνεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν αποδέχεσαι την θέση,θα έχεις κυρώσεις δηλαδή μηδενισμό μορίων?

αν έχει κάποια σημασία,αναφέρομαι σε άγονο επί θητεία

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος εαν πχ δηλωσω ενα αγροτικο τον αυγουστο καιηκενωσηθεσης ειναι τον φεβρουαριο ομως ο αγροτικος που τελειωνει και θα παρω την θεση του παραι τηθει τον δεκεμβριο δηλαδη 2 μηνες πριν η τον οκοτβριο πχ τι γινεται σε τετοια περιπτωση; και αν εγω δεν μπορω να παω πιο νωρις; ετυχε σε καποιον; δεν βρηκα στο φορουμ ποστ που να αναφερει κατι τετοιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Καλημέρα!

Να επιβεβαιώσω και για άλλους που αναρωτιούνται ή δεν έχουν καταφέρει να επικοινωνήσουν με το υπουργείο υγείας. Ισχύει ότι μπορείς να παραιτηθείς με ενυπόγραφη υπεύθυνη δήλωση εντός 10 ημερών, από την ανάρτηση των οριστικών αποτελεσμάτων στη Διαύγεια (όπου ανακοινώνονται περίπου 7-10 μέρες μετά την ανάρτηση των οριστικών αποτελεσμάτων στο site του υπουργείου) χωρίς κυρώσεις. Πέρασα από το Υπουργείο την Παρασκευή και ρώτησα αυτοπροσώπως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την υπεύθυνη δήλωση παραίτησης την στέλνεις στην ίδια διεύθυνση στο υπουργείο υγείας όπως την αίτηση των αγροτικών????? η στην διεύθυνση υγείας της περιοχής του αγροτικού ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 7 months later...
On 21/9/2017 at 11:40 ΠΜ, iceman said:

πρωτα βγαινουν τα προσωρινα αποτελεσματα, μετα τα οριστικα και στο τελος οι αποφασεις διορισμου (αυτες ανακοινωνονται και στη διαυγεια)

η κανονιστικη αναφερεται στην αποφαση διορισμου

5. Ιατροί (υπόχρεοι και επί θητεία) που:

α. μετά το πέρας δέκα ημερών από την ημερομηνία ανάρτησης των αποφάσεων διορισμού τους στη Διαύ− γεια του Υπουργείου Υγείας με υπεύθυνη δήλωση που θα καταθέσουν στην υπηρεσία μας δεν αποδεχθούν το διορισμό τους ή

β. ενώ υπηρετούν παραιτηθούν πριν τη συμπλήρωση της δωδεκάμηνης υπηρεσίας υπαίθρου (υποχρεωτικής ή μη),εκτός από την περίπτωση έναρξης ειδικότητας στην ημεδαπή, σε επόμενη προκήρυξη ή πρόσκληση ενδιαφέροντος δεν έχουν δικαίωμα επιλογής θέσης, αλλά διορίζονται και τοποθετούνται σε κενές θέσεις των Γενικών Νοσοκομείων –Κέντρων Υγείας, των Π.Ε.Δ.Υ− Κέντρων Υγείας, των Π.Ε.Δ.Υ Περιφερειακών Ιατρείων, των Π.Ε.Δ.Υ Πολυδύναμων Περιφερειακών Ιατρείων, των Π.Ε.Δ.Υ− Ειδικών Περιφερειακών Ιατρείων, κατά την κρίση της υπηρεσίας.

Η επανάκτηση του δικαιώματος επιλογής των θέσεων πραγματοποιείται για μεν τους ιατρούς υπόχρεους υπηρεσίας υπαίθρου με τη συμπλήρωση της υποχρεωτικής δωδεκάμηνης υπηρεσίας τους, για δε τους ιατρούς επί θητεία (μη υπόχρεοι) με την ολοκλήρωση συνεχούς δωδεκάμηνης θητείας. 

 

σχόλιο: δλδ οι υπόχρεοι όσον αφορα το β. κανουν τοσους μήνες όπου τους τοποθετησει το υπουργείο μεχρι τους 12?

ενώ οι επι θητεία κανουν από την αρχή 12μηνη θητεία, όπου και αν τοποθετηθουν.

και αυτό για την επανάκτηση του δικαιώματος επιλογής των θέσεων

Τροποποιήθηκε από why
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 21/9/2017 at 11:40 ΠΜ, iceman said:

πρωτα βγαινουν τα προσωρινα αποτελεσματα, μετα τα οριστικα και στο τελος οι αποφασεις διορισμου (αυτες ανακοινωνονται και στη διαυγεια)

η κανονιστικη αναφερεται στην αποφαση διορισμου

 

 

 

Τροποποιήθηκε από why
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικα...

Κ εγω θα ηθελα να ξερω...

Για αυτο το γεφυρωμα...αναμεσα σε αγροτικο κ επικουρικο,που δεν θα εχει ληξει....οταν θα πρεπει να πατουσιαστεις...

 

 

Αν δεν κανεις καποια διαδικασια,οπως λες...θα βγει η αποφαση διορισμου σου;

Κ αν βγει..κ δεν την παρεις απο το ταχυδρομειο ή δεν παρουσιαστεις..γυρνα πισω στο υπουργειο;

Δεν ξερω κ εγω ρωτω..

Απλα μολις ξανακοιταξα κ εγω την αιτηση επι θητεια...

 

Μας λες why ή οποιος αλλος ηταν ή ειναι στην ιδια φαση...

Τροποποιήθηκε από allios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

20 ώρες πριν, allios said:

Βασικα...

Κ εγω θα ηθελα να ξερω...

Για αυτο το γεφυρωμα...αναμεσα σε αγροτικο κ επικουρικο,που δεν θα εχει ληξει....οταν θα πρεπει να πατουσιαστεις...

 

 

Αν δεν κανεις καποια διαδικασια,οπως λες...θα βγει η αποφαση διορισμου σου;

Κ αν βγει..κ δεν την παρεις απο το ταχυδρομειο ή δεν παρουσιαστεις..γυρνα πισω στο υπουργειο;

Δεν ξερω κ εγω ρωτω..

Απλα μολις ξανακοιταξα κ εγω την αιτηση επι θητεια...

 

Μας λες why ή οποιος αλλος ηταν ή ειναι στην ιδια φαση...

 

διαβασα τι εγραψα πιο πανω..
καπως μπερδεμενα μου φανηκαν...

τα εσβησα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ωστοσο...

αν και με φουλ λεπτομερεια και παραπομπες...
 

θα προσπαθησω να τα ξαναβάλω σαν ερωτήματα (βασικά allios ...ότι εγραψες εσύ)

 

σορυ για το φουλ...και την υπεραναλυση....(αν και με βλεπω να  τα σβηνω ξανα.) 

το μονο  κίνητρο του αγροτικου επι θητεία..ειναι το επταπλασιο των μορίων (ως ειδικός)...για μια θεση στο ΕΣΥ. (σε αυτο το  μοριοκυνήγι..) 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην αιτηση  για τους επί θητεία  

αναφερονται τα εξής:

 Με την παρούσα καταθέτω τα παραπάνω δικαιολογητικά, σύμφωνα με το αρθ.3 παρ.3 του ν.2690/1999 και δηλώνω υπεύθυνα, γνωρίζοντας τις κυρώσεις που προβλέπονται από τις διατάξεις της παρ.6 του αρθρ.22 του ν.1599/1986, όπως ισχύει και βάσει των διατάξεων της παρ 1 του αρ.1 του ν.1256/1982 όπως ισχύει ότι

 

α) όλα τα αναγραφόμενα στοιχεία της αίτησης, καθώς και τα συνημμένα σε αυτή δικαιολογητικά είναι ακριβή και αληθή,

 β) δεν τυγχάνω συνταξιούχος και

 γ) θα αποστείλω στην ηλεκτρονική Δ/νση: prosop_np_c@moh.gov.gr της αρμόδιας υπηρεσίας, βεβαίωση παραίτησης από θέση που τυχόν κατέχω στο Δημόσιο τομέα, προκειμένου να εκδοθεί η απόφαση διορισμού μου, ως εξής :

 

 Για θέσεις κενές ή θέσεις που θα εκκενωθούν μέχρι και δεκαπέντε (15) ημέρες από την ημερομηνία ανάρτησης των οριστικών αποτελεσμάτων στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Υγείας, εντός αποκλειστικής προθεσμίας τριών (3) εργάσιμων ημερών από την προαναφερόμενη ημερομηνία ανάρτησης των οριστικών αποτελεσμάτων και

 

 Για κενούμενες θέσεις, δεκαπέντε (15) ημέρες πριν την ενδεικτική ημερομηνία εκκένωσης του ιατρείου στο οποίο είμαι επιτυχών

 

Και τωρα οι απορίες:


1.δλδ για μια θεση που ανοιγει λεμε...αργα..εστω 1 σεπτεμβριου 2019

αν τελικά δεν στειλω την παραιτηση μου από το επικουρικό στις 14 αυγουστου ( ή 15 ημερες και νωρίτερα..), δεν θα εκδοθεί η απόφαση διορισμού μου στη διαυγεια ?

 

2.όπως λεει η κανονιστική  ΚΑΝΟΝΙΣΤΙΚΗ ΦΕΚ 736 (1).pdf 


<< 5. Ιατροί (υπόχρεοι και επί θητεία) που:

α. μετά το πέρας δέκα ημερών από την ημερομηνία

ανάρτησης των αποφάσεων διορισμού τους στη Διαύ−

γεια του Υπουργείου Υγείας με υπεύθυνη δήλωση που

θα καταθέσουν στην υπηρεσία μας δεν αποδεχθούν το διορισμό τους ….

 

 

….σε επόμενη προκήρυξη ή πρόσκληση

ενδιαφέροντος δεν έχουν δικαίωμα επιλογής θέσης, αλλά διορίζονται και τοποθετούνται σε κενές θέσεις..>>

α.αν όμως δεν εκδοθει η αποφαση διορσιμου στη διαυγεια…θα εχω τοτε ποινή?

 β. Θα εχω μια ποινή αναδρομικά και μονο από τα προσωρινα/οριστικά αποτελεσματα?

 

 

 

3.Από την άλλη περιπτωση αν τελικά  θελήσω να διοριστω (λεμε..να με πιασει τον Αυγουστο..)

 θα πρεπει απλα να παραιτηθω από το επικουρικό μου από μια έως 14 αυγουστου και να στειλω/πάω την παραιτηση μου στο υπουργείο για να βγει ετσι ο διορισμός μου στη διαυγεια?

 

Και λεμε τωρα (πισωγυριζουμε)…ακόμα και αν βγει ο διορισμός μου στη διαυγεια…θεωρητικά μιλώντας  θα εχω το 10ημερο  μεσα στον αυγουστο… να παραιτηθώ και  από το αγροτικό χωρίς κύρωση?

(προφανώς και δεν θα κτυπησω δυο παραιτήσεις από επικουρικό και αγροτικό…απλώς τα γραφω έτσι αν το καταλαβαινω καλά.)

 

 

Υγ:Σαν επι θητεια…δεν τρωω τη θεση υπόχρεου…

Και επίσης σε αυτή την προκήρυξη δεν τρωω τη θεση αλλου συναδελφου επί θητεία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

20 minutes ago, why said:

 

το μονο  κίνητρο του αγροτικου επι θητεία..ειναι το επταπλασιο των μορίων (ως ειδικός)...για μια θεση στο ΕΣΥ. (σε αυτο το  μοριοκυνήγι..) 

 

πραγματι το  ΑΓΟΝΟ αγροτικο επι θητεια ειδικου ιατρου δινει 7πλασια μορια σε σχεση με εργασια ως ειδικος σε δημοσια δομη ΠΦΥ .

Δηλαδη 7 * 18,5 = 129,5 μορια/εξαμηνο ή 259 μόρια/ετος-θητεία!!!!

ακομα και επικουρικός σε νοσοκομέιο θες καπου 5,5-6 χρόνια για να πάρεις τα ίδια μορια.

νομιζω πολλοι θα αρχισουν να μπαινουν σιγα σιγα στο πειρασμο. 

 

 

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

7 ώρες πριν, iceman said:

 

πραγματι το  ΑΓΟΝΟ αγροτικο επι θητεια ειδικου ιατρου δινει 7πλασια μορια σε σχεση με εργασια ως ειδικος σε δημοσια δομη ΠΦΥ .

Δηλαδη 7 * 18,5 = 129,5 μορια/εξαμηνο ή 259 μόρια/ετος-θητεία!!!!

ακομα και επικουρικός σε νοσοκομέιο θες καπου 5,5-6 χρόνια για να πάρεις τα ίδια μορια.

νομιζω πολλοι θα αρχισουν να μπαινουν σιγα σιγα στο πειρασμο. 

 

 

Η παραδοχή μου οτι το επι θητεια ως ειδικος σε προβληματικες περιοχες πιανεται αυτουσιο με 70 μορια  αντί

για τα δεκα  του υποχρεου  σε νορμαλ περιοχες 

ή

τα πενηντα του υπόχρεου ή του επι θητεια αλλα μη ειδικού ιατρου. 

ηταν λαθος.

 

βλεποντας παλι το φεκ...διαπιστώνω οτι ισχυει ότι εγραψες. (δεν ξερω βεβαια αν το παρουν καποια στιγμή πίσω)...βεβαια και να το παρουν ...θα ισχυει όχι αναδρομικα αλλα από μια μερομηνια εκδοσης και μετα ως συνηθως. 

Τροποποιήθηκε από why
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

 

On 12/4/2019 at 6:07 ΜΜ, allios said:

Βασικα...

Κ εγω θα ηθελα να ξερω...

Για αυτο το γεφυρωμα...αναμεσα σε αγροτικο κ επικουρικο,που δεν θα εχει ληξει....οταν θα πρεπει να πατουσιαστεις...

 

 

Αν δεν κανεις καποια διαδικασια,οπως λες...θα βγει η αποφαση διορισμου σου;

Κ αν βγει..κ δεν την παρεις απο το ταχυδρομειο ή δεν παρουσιαστεις..γυρνα πισω στο υπουργειο;

Δεν ξερω κ εγω ρωτω..

Απλα μολις ξανακοιταξα κ εγω την αιτηση επι θητεια...

 

Μας λες why ή οποιος αλλος ηταν ή ειναι στην ιδια φαση...

Η δηλωση για τη μη αποδοχη.

Υπαρχει κ εξω απο το γραφειο αγροτικων στο υπουργειο;(με τις διαφορες αιτησεις που εχουν απεξω;)

Υπαρχει κ στο διαδικτυο;

 

Μπορεις να τη στειλειςκ ηλεκτρονικα;

 

Την  καταθετεις στο πρωτοκολλο; η πας στο γρ.αγροτικων;

Βγηκαν 7/5/19 τα ορστικα...οποτε προθεσμιας υποβολης περι μη αποδοχης παει ως 17 μαιου;

 

 

Γραφουμε: δεν αποδεχομαι το διορισμο μου ως αγροτικος ιατρος στο ταδε ιατρειο/μερος...

 

Γραφουμε τιποτα αλλο;

 

 

Τροποποιήθηκε από allios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 29/1/2018 at 10:26 ΜΜ, ξενος said:

το θέμα έχει ξανασυζητηθεί και μάλιστα πρόσφατα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον/αν που να έχει κάνει αυτό που ρωτάω για να μου πει

αν βγουν τα οριστικά αποτελέσματα, αλλά δεν έχουν αναρτηθεί ακόμα στο διαύγεια οι αποφάσεις,και εσύ κάνεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν αποδέχεσαι την θέση,θα έχεις κυρώσεις δηλαδή μηδενισμό μορίων?

αν έχει κάποια σημασία,αναφέρομαι σε άγονο επί θητεία

Ευχαριστώ

έμαθες για τα bold ποια είναι η απάντηση?
στο site του υπουργείου βγηκαν τα οριστικά  7/5/2019.


Αν πάω μεσα στη βδομάδα για να δηλώσω μη αποδοχή και δεν εχει βγει ακόμα στη διαυγεια  τι γινεται?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι,δεν εχεις τελικα ουδεμια κυρωση εφοσον δεν εχει ακομα αναρτηθει στο διαυγεια η αποφαση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Αγαπητοί συνάδελφοι, με βάση τα οριστικά αποτελέσματα πήρα μια θέση σε άγονο αγροτικό ( ακόμα δεν έχει αναρτηθεί κάτι στη Διαύγεια) , αλλά έτσι όπως τα υπολογίζω στη μέση του αγροτικού μου θα βγει ο διορισμός μου για την ειδικότητα. Για να σας προλάβω, διάβασα ότι δικαιούμαι να μην αποδεχτώ τον διορισμό εντός 10 εργάσιμων ημερών από την ανάρτηση του διορισμού στη Διαύγεια, ή σε περίπτωση που παραιτηθώ λόγω έναρξης ειδικότητας χωρίς κάποια επίπτωση σε μετέπειτα αίτηση. Από ότι άκουσα από έμπειρο στα αγροτικά συνάδελφο , όμως, αν παραιτηθώ εν μέσω άγονου αγροτικού για να αρχίσω ειδικότητα, θα έχω τις γνωστές επιπτώσεις σε κάθε  επόμενη αίτηση αγροτικών. Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει λίγο περαιτέρω; Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.