Jump to content

Λιχουδογλυκίσματα...


Recommended Posts

πωπωπω βραδιατικα υπογλυκαιμια με επιασε!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply
πωπωπω βραδιατικα υπογλυκαιμια με επιασε!!!

και μενα αλλα δεν εχουμε τπτ γλυκαντικο εδω περα....ουφφφφ

Τελικα καλα λενε οταν μιλανε για υποκαταστατα!!!!!!!Συμφωνωωωω ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup;);):D
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

το ανακαλυψα επειδη η αγαπημενη μου ξαδερφη μενει κοντα και καθε φορα που ερχεται σπιτι καταφτανουν μαζι της κατι εκλερακια γιαμι , κατι κοκακια μουρλια , κατι σουδακια θεοσταλτα.

το πρωτο μαγαζι Ανδριας φτιαχτηκε στη Σεβαστουπολεως και για αυτο ειναι σχετικα γνωστο στον ιατρικο φοιτητοκοσμο της Αθηνας.

το θεμα θα τελειωνε εδω, απλα θα προτεινα τα εκλερακια που ειναι παντα φρεσκα και αφρατα και αρκουν για να οδηγηθεις σε παραδεισενια , σοκολατενια εκσταση!!

αλλα ,επειδη το καλο ζαχαροπλαστειο μπορει να γινει ακομη καλυτερο ,πληροφορηθηκα απο εναν φιλο μου , που επισης εκτιμα τις καλες γευσεις και οταν συναντιομαστε ενα κομματι της συζητησης αναλωνεται σε καιρουριες ανακαλυψεις και ανταλλαγες χρησιμων πληροφοριων με επιφωνηματα εκστασης :P ,με πληροφορησε οτι:

-βρε που ζεις? εχεις κοντα σου Ανδρια και δε το γνωριζεις?ανοιξε νεο καταστημα , στην Φιλοθεη , στην Καποδιστριου στο 92.και ποσο πια ασχετη μπορεις να γινεις?το προφιτερολ Ανδριας δε το εχεις δοκιμασει?

η νυχτα κυλησε αργα, σκεφτομουν τα λογια του , ειχα μια αισθηση απογοητευσης-ημουν πραγματικα απαραδεκτη , τοσο κοντα μου και να μην εχω παρει πρεφα..αισχος!!

ευτυχως οι νυχτες υπαρχουν για να περνανε και να ξημερωνουν μερες!!

δυστυχως η ατυχια χτυπησε την πορτα -ο Ανδριας στην Καποδιστριου εφυγε διακοπες και θα επιστρεψει απο την αλλη βδομαδα , τον συγχωρεσα σκεφτομενη οτι εαν δεν ξεκουραστει μπορει να μην φτιαξει καλα γλυκα και αυτο θα ηταν μεγαλο πληγμα για την γυρω περιοχη.

αλλα υπαρχει και αλλο μονοπατι ειπαμε-ο Ανδριας στην Σεβαστουπολεως!! και το προφιτερολ δοκιμαστηκε!!και περασε τις εξετασεις με αριστα , 10 και με τονο!! αυτο δεν ειναι γλυκο , ειναι μια απο τις απολαυσεις της ζωης!! και ειναι πολυ πολυ γλυκο , σε λιγωνει! πρεπει να εχει διακοσιους τονους ζαχαρη και διακοσιες χιλιαδες θερμιδες-αυτο ειναι το μονο μελανο σημειο της υποθεσης αλλα ετσι ειναι η ζωη , δε μπορεις να τα εχεις ολα δικα σου.. :P

λοιπον πρεπει οπωσδηποτε να δοκιμασετε το προφιτερολ Ανδριας!! για τους ΒΠιτες , Φιλοθεη , για τους κεντρο-Σεβαστουπολεως!!

καλη καλη προφιτερολορεξη!!

υγ-μην ξεχασετε και τα εκλερακια!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και θα ηταν τραγικη παραλειψη να μην αναφερω και το νεο δημιουργημα του ζαχαροπλαστειου Πανοραμα, στη Βασιλισσης Σοφιας στο Μαρουσι, νομιζω εχω ηδη αναφερθει στα γλυκα του ταψιου και στα τριγωνα πανοραματος ,που ειδικευεται.

λοιπον φτιαχνει προφιτερολ παγωτο!! καταπληκτικο κι αυτο , οχι ιδιαιτερα γλυκο , προσωπικα για μενα αυτο ειναι ενα ελαττωμα στην κατασκευη αλλα οι φιλοι μου κοντεψαν να φανε και το μπολ οποτε μαλλον εγω ειμαι η μοναδικη παρανοικη.

να το δοκιμασετε και αυτο!

μαζι με το πλεον κλασικο για το Πανοραμα εκμεκ , που το καλοκαιρι υπαρχει και σε παγωτο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να πω κι εγώ ένα μυστικό. Όσοι έχουν έγγυες στο σπίτι και ψάχνουν χαλβά φαρσάλων επειδή τους μύρισε :P το μοναδικό σημείο που έχει στην Αθήνα (για να μην τρέχει στα Φάρσαλα ο δύσμοιρος πατέρας :P) είναι στο ζαχαροπλαστείο Κωνσταντινίδης κοντά στην Νομαρχία στην Κηφισίας (που είναι γνωστό για το μιλφέιγ του που ΔΕΝ είναι ωραίο...επίσης της Δέσποινας ΔΕΝ είναι ωραίο...ακόμα ψάχνουμε καλό μιλφέιγ)

Γιάμι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εγω ακομα ψαχνω το καλο μιλφει...καπου στην κυψελη εχει καλο...α και τ καλυτερο παγωτο ειναι στην παγωτομανια...το κ α λ υ τ ε ρ ο!!!!!!!!!!!!!!εχει κατι τρελες γευσεις λιλα παουζε,κιντερ,μιλφει,γκοφρετα...κολαστηκα βραδιατικα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 7 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.