Jump to content

Λιχουδογλυκίσματα...


Recommended Posts

Δε βάζει σαντιγύ ρε συ,απλά είναι σχετικά ελαφριά η κρέμα (όπως ακριβώς μου αρέσει...) ;)

Δεν πειράζει μην το κόβεις ,φάε με το χέρι, αν δε λερωθείς λίγο με την κρέμα,δεν πασαλειφτείς λίγο με το παγωτό δεν το ευχαριστιέσαι αρκετά... emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply

Τστστστσ ποιος Κωνσταντινίδης.....Μιλφέιγ από Λάρισα να φάτε (γιαμ γιαμ) είναι το μόνο μιλφέιγ που ανέχομαι που δε μ'αρέσουν οι κρέμες ζαχαροπλαστικής και τα γαλακτομπουρεκοειδή γενικά :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

New York Sweets παιδιά δέν έχετε στην Ελλάδα? Εδώ είναι το πιο διάσημο ζαχαροπλαστείο στο νησί, εν εσιη λάθος! (που λένε και στα μέρη μου) :lol:

Έχει τα πιό τέλεια brownies και marble brownies, ότι γλυκό φανταστείτε ΚΑΙ τέλεια παγωτά! Τα αγαπημένα μου είναι : Rice Crispies, Praline, choc brownie, after eight (πράσινο), και η φράουλα που είναι με γιαούρτι (notbad πρέπει να δοκιμάσεις)! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχετε φάει μιλφεάκια απο το Palet στην Αλίμου???

Ε φάτε και μετά τα λέμε... :P

ΥΓ. Not με κρέμα τέλεια και όχι με κρεμοσαντιγύ... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

τα τσουρέκια Τερκενλής ήρθαν και στην Αθηνα !!πού?

στο αεροδρόμιο ,στην αιθουσα αφίξεων!!

γέμιση καστανο /γεμιση σοκολατα και επικάλυψη σοκολάτα!ειναι τόσο γιαμι γιαμι!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα τσουρέκια Τερκενλής ήρθαν και στην Αθηνα !!πού?

στο αεροδρόμιο ,στην αιθουσα αφίξεων!!

γέμιση καστανο /γεμιση σοκολατα και επικάλυψη σοκολάτα!ειναι τόσο γιαμι γιαμι!!

pro_4_18.gifΚαζάν ντιμπί με ντοντουρμά στου Χατζή

χαχα!σε λίγες μέρες θα τα (ξανα)δοκιμάζω στο φυσικό τους περιβάλλον!!! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ντανκιν ντόνατς από υη Γλυφάδα έχετε φάει???Ένα θα σας πώ.ΚΟΛΑΣΗ!!! emicecreamemicecreamemicecream

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ξέρει κανείς που θα βρούμε ΚΑΛΑ τρίγωνα στην Αθήνα μην καίμε και βενζίνες πάνω-κατω Θεσσαλονίκη;;; :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ΠΟΥΘΕΝΑ χρυσό μου :lol: Είσαι καταδικασμένος να περιφέρεσαι αιωνίως Άνω Παναγιά-Κάτω Παναγιά, σαν το καθαρτήριο :P

Βέβαια μπορείς να κάνεις και κοννέξι με κανα σαλονικιό εδώ μέσα-για, και να σου στέλνει με το ΚΤΕΛ κάθε μια στις τόσες κανα κουτάκι :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...Βέβαια μπορείς να κάνεις και κοννέξι με κανα..

Να κάνω τι; :P

Είδες Winmx, για να μου παραπονιέται η Μαρίζα τι βλέπει κανείς... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αααααααααααα υπήρχε τέτοιο τόπικ και αγνοούσα την ύπαρξή του;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ντανκιν ντόνατς από υη Γλυφάδα έχετε φάει???Ένα θα σας πώ.ΚΟΛΑΣΗ!!! emicecreamemicecreamemicecream

emarup sunshine εδω στην παγουρουπολη δεν εχουμε τετοια ..αλλα καπου ακουσα σημερα οτι ο Ευαγγελατος εβγαλε στην φορα οτι τα Ντανκιν ντονατς χρησιμοποιουν ληγμενα αλευρια και μαρμελαδες για να φτιαξουν τα πεντανοστιμα ντονατς τους !! Ισχυει ? emeleos

Μετα τα στρωματα και τις τρελες βρεφονηπιοκομους ...ηρθαν και τα ληγμενα ντονατς ?

Προτεινω Γιαννιωτικο (σιροπιαστο ειναι αυτο , απο εξω φυλλο του μπακλαβα και στο εσωτερικο κανταιφι!!) με μια μπαλα παγωτο καστανο απο τον Νουσια (Ιωαννινα )

Αμαρτια !!! emcolgate

Αααααααααααα υπήρχε τέτοιο τόπικ και αγνοούσα την ύπαρξή του;;;;

Λειπει ο Μαης απο την Σαρακοστη ? :P:splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρει κανείς που θα βρούμε ΚΑΛΑ τρίγωνα στην Αθήνα μην καίμε και βενζίνες πάνω-κατω Θεσσαλονίκη;;; :lol:

στο Πανοραμα που ειναι επι της Βασιλισσης Σοφιας στο Μαρουσι-ειδικευεται στα γλυκα Θεσσαλονικης, τα τριγωνα ειναι γιαμι γιαμι!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Thanx! Θα περάσω να δοκιμάσω σύντομα και θα σας πω εάν είναι σαν τα...πάνω. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

την επισκεφτηκαμε και μας αρεσε τοοοοοσο πολυ που σιγουρα θα ξαναπερασουμε!! :)

γιατι?

-ειναι απο τα παλιοτερα ζαχαροπλαστεια στην Αθηνα

-εχει ομορφο περιβαλλον , εσωτερικα σαν παλιο ζαχαροπλαστειο , καπως ετσι τα φανταζομαι απο περιγραφες βιβλιων της παλιας Αθηνας ,φανταζομαι οτι θα ηταν στεκι των ¨αρχοντων¨ , ομως δεν ειναι μονο το ζεστο εσωτερικο που σε προσκαλει να ξαναπας , μπορεις να διαλεξεις να καθησεις σε εναν ζωντανο πεζοδρομο , που δε το φανταζοσουν οτι υπηρχε στην ασχημουλα Ομονοια !!

-σε εξυπηρετουν συμπαθεστατοι κυριοι!!

και καλα το περιτυλιγμα, απο περιεχομενο ομως? αρχιζουν τα καλα!!

-το ζαχαροπλαστειο λειτουργει απο το 193κατι και φημιζεται για την χρηση αγνων υλικων.

-θα δοκιμασετε κρεμα , γιαουρτι με μελι , ρυζογαλο αν θελετε κατι παραδοσιακο με βαση το γαλα.

-θα γλειφετε τα δαχτυλα σας με το γαλακτομπουρεκο

-αν ειστε φαν των σαντυγογλυκων , να παρετε το τουβλομιλφειγ!! τουβλο γιατι ειναι τεραστιο!! πραγματικο τουβλο , αφου ανησυχησα οτι θα ηταν αδυνατον να το φαω ολοκληρο(τελικα τιποτε δεν ειναι αδυνατον emblush ) ,χωρις πολυ φυλλομπλαμπλα , κατευθειαν στην σαντυγοκρεμοουσια!!! θεσπεσιο!!

-δοκιμασαμε και ενα γλυκο , δε θυμαμαι το ονομα του , ο φιλος μου μου ειπε οτι ειναι παραδοσιακο κι αυτο ,απεξω ζυμη και μεσα μελι και καρυδια , αρκετα γιαμι.

που ολα αυτα?

-στη ΣΤΑΝΗ , Γαλακτοπωλειον , Μαρ. Κοτοπουλη 10 , καθετα στην 3ης Σεπτεμβριου , διπλα στο φουρνο Απολλωνιον , πισω απο τα Hondos.

καλο γλυκοποτι!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μμμμ μου ανοιγεις την ορεξη.....

λοιπον...μ αρεσουν ολα τα τουρτοειδη,παστοειδη με σοκολατα!!!!!!!!Παχαινουν ομως οποτε ας τα ξεχασουμε...

Ειδικοτερα...απο Δεσποινα ειναι τελεια ο,τι κι αν εχω φαει απο τουρτα μεχρι μιλφειγ..

Απο Κωσταντινιδη επειδη εχει του ταψιου και δεν με εξιταρουν ιδιατερα...θα ελεγα το υπεροχο προφιτερολ του..

ΑΑΑ μ αρεσει και η κρεπα σοκολατα μπανανα μπισκοτο....!!!!

Μα ποτε θα βγουν γλυκα με 0 θερμιδες να μπορουμε να τρωμε αφοβα???ουφφφ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

-θα γλειφετε τα δαχτυλα σας με το γαλακτομπουρεκο

eclipsee_gold_cup.gif

Ειδικοτερα...απο Δεσποινα ειναι τελεια ο,τι κι αν εχω φαει απο τουρτα μεχρι μιλφειγ..
Τούρτα σχήμα σκατζόχοιρος eclipsee_gold_cup.gif

Κάνε μια βόλτα και από το fresh, μπορεί να αρχίσεις να αλλάζεις γούστα001shiny[1].gif

Γαλακτομπούρικο, προφιτερόλ...................ΜΟΥΝΤΡΙΧΑΣ Το Νο1 της Βάρης............εγώ θα έλεγα το καλύτερο στην Ελλάδα! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

-θα γλειφετε τα δαχτυλα σας με το γαλακτομπουρεκο

eclipsee_gold_cup.gif

Ειδικοτερα...απο Δεσποινα ειναι τελεια ο,τι κι αν εχω φαει απο τουρτα μεχρι μιλφειγ..
Τούρτα σχήμα σκατζόχοιρος eclipsee_gold_cup.gif

Κάνε μια βόλτα και από το fresh, μπορεί να αρχίσεις να αλλάζεις γούστα001shiny[1].gif

Γαλακτομπούρικο, προφιτερόλ...................ΜΟΥΝΤΡΙΧΑΣ Το Νο1 της Βάρης............εγώ θα έλεγα το καλύτερο στην Ελλάδα! :lol:

MMMM εχω δοκιμασει και σκατζοχοιρακι!!!!!!!!Ωραιο ειναι πραγματι!!!!!!

Τωρα για τον Μουντριχα δε ξερω...Οταν δοκιμασω θα σου πω αν εχεις δικιο :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.