Jump to content

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΟΣ, ΠΛΟΙΟ ΦΟΡΟΥΜ


tik-tak

Recommended Posts

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΟΣ, ΠΛΟΙΟ ΦΟΡΟΥΜ

«…Το πλοίο θα σαλπάρει το βραδάκι…

μέσα στο γλυκό καλοκαιράκι

θα πάμε κρουαζιέρα στ’ανοιχτά

στο κύμα θ’αρμενίζει το βαπόρι,

τ’αγέρι θα μας παίρνει τα μαλλιά ,

θα γίνουμε στον έρωτα μαστόροι

και οι σκέψεις θα πετάξουν σαν πουλιά…»

Βαγγ. Γερμανός

ή

«…μέσα σ’αυτήν τη βάρκα, είμαστε…πολλοί

και συντροφιά μας έχουμε πόστ με …έμπνευση πολλή…»

Χατζιδάκις

Όπως και να’χει….το νέο μας φόρουμ να είναι καλοτάξιδο και να μας πηγαίνει … « σε λιμένας πρωτοειδωμένους…».

Σ’ αυτό το…ταξίδι, ας φτιάξουμε το δικό μας ημερολόγιο…καταστρώματος, του Φόρουμ μας, όπου θα γράφουμε ο καθένας μας ο,τι ωραίο, ο,τι άσχημο μας συνέβη , τις εντυπώσεις μας , τα παράπονά μας και γενικά ο,τι πιστεύουμε ότι προσδίδει έναν κάποιο χαρακτηρισμό στη μέρα μας….

Εδώ είναι ο κατάλληλος χώρος….

« Παραμένουμε εις την αυτήν θέσιν αναμένοντας διαταγάς» ( Γ.Σεφέρης) και τα σχόλια της ημέρας !!!!

Βίρα τις άγκυρες!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Last Reply

Τη Τετάρτη, 28 Ιανουαρίου 2004:

Σήμερα ξύπνησα αρκετά νωρίς και απόλαυσα ένα πανέμορφο ξημέρωμα. Είδα αυτό που ποιητές χαρακτήρισαν σαν ροδομάγουλη και κροκοδάχτυλη αυγούλα…τα σύννεφα είχαν ζωγραφιστεί πορτοκαλοφουξια και ‘είχαν παραταχθεί’ σε σχηματισμούς , που κάθε επιδέξιος ζωγράφος ή φωτογράφος θα ήθελε να…σκλαβώσει.

Από το πρωί, πάντως, προσπαθώ να διαβάσω…τα μάτια μου τα σέρνω πάνω στις αράδες του βιβλίου…νυστάζω φοβερά….ναι, νύστα είναι, όοοοχι βαρεμάρα… :wacko: προσπαθώ συνεχώς να πείσω τον εαυτό μου για αυτό που είπε ο Εντισσον* , μπας και πάρω μπρος ,γιατί έτσι όπως πάω… θα φτάσει το ηλιοβασίλεμα και δεν θα έχω κάνει ….πράμα, που λενε και οι Κρητικοί...

* « …η ευφυία βρίσκεται στα όρια του ύπνου…»

emsleeping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τσα.... ^_^

Πώς πέρασε η μέρα μας ε??? <_<

Τικ-τακ θέλεις να μας φακελώσεις όλους ή είναι ιδέα μου??? :angry:

Ξύπνησε η μικρή :wub: στις 6 και πήγε να το παίξει emdoctor και καλά...στη συνέλευση κρυβόμασταν :ph34r: γιατί όλοι emwhistling "το ποτάμι πίσω δε γυρνά..."

Μετά βιβλιοθήκη για διάβασμα... embored και emsleeping...

Βρήκα όμως άδειο έναν υπολογιστή και :rolleyes: είδα και τις φατσούλες και emthumbsup !!!

Αλλά ξαφνικά emeek και λέω μήπως τελικά είμαι emofftopicemquestion ..λέτε εσείς τώρα ε? emshy

καλά sorry... emstupid

emclover για πάντα...

μόλις έβαλαν και ένα emsperm αλλά γιατί είναι λυπημένο άραγε???

embaaa πάω να διαβάσω... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

28/ 1/ 2004

Ώρα εγέρσεως: ούτε πολύ νωρίς, ούτε πολύ αργά

Διάθεση: μέτρια προς κακή

Aπόδοση στο διάβασμα: κακή προς κάκιστη

Θέα από το μικρό φιλιστρίνι: φουρτουνιασμένη η θάλασσα, πελώρια τα κύματα...

Αυτάααααααα προς το παρόν... embye

Υ.Γ.1: Γειά σου, ρε τικ- τακ με τα ωραία σου θέματα!

Υ.Γ.2: Καπετάνιο έχουμεεεεεεεεε????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μόλις έβαλαν και ένα  emsperm  αλλά γιατί είναι λυπημένο άραγε???

Μήπως γιατί δεν έχει emoticon με ωάριο...?? emhehe Αχ Μαριζα, είσαι μικρή κι αθώα... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάστα....

λοιπόν τις δύο τελευταίες μέρες είμαι φυτό..

το μόνο που κάνω είναι να προσπαθώ να αναρώσω από την τραυματική Τετάτρη, κοιτάω αυτά που γράφετε με έμπνευση μηδέν(okay..okay...μην βαράτε..όλοι με ενδιαφέρετε σαν άνθρωποι...και δεν έχω νεύρα ;) )....

...κανονικός ματάκιας --- μπανιστιρτζής επίσημος ή και ανεπίσημος (άσχετοο!!)

λοιπόν λέω, Τετάρτη 28/1

...ξυπνάω το πρωί με ουρλιαχτό....

η μάνα μου προσπαθούσε να μου πάρει αίμα για εξετάσεις και εγώ ενώ το έπαιζα ξύπνιος στην πραγματικότητα κοιμόμουν(ζώο τελείως). Ξύπνησα όμως από το πόνο γιατί κούνησα το χέρι μου(αουτςς...τσσ).

Αποτέλεσμα = το χέρι του πρεζάκια

...προληπτική τον πούλο..??

Γ.Σ, λέω εγώ ο παλιός..σιγά μην γράψουμε και εξετάσεις ..ίδια ώρα ..ίδιο αμφιθέατρο...οπότε λέω να μην διαβάσω(τελευταία και βασική μέρα διαβάσματος γενικά)

έλα μου όμως που γράφουμε...

κατεβαίνω σχολή, παίρνω τα θέματα,,,και προσπαθώ να θυμηθώ ποιο μάθημα ήρθα να δώσω.

Αποτέλεσμα= θεούλη μου pls emhelpemhelpemiloveyou

...Γενική Συνέλευση(η Γ.Σ ή ποτάμι)..

μπαίνω ΝΑΒΟ, κάθομαι προθάλαμο να μην με πάρει το ποτάμι

περιμένω να γυρίσει (το ποτάμι πάντα) αλλά αυτό με γράφει στα @@..

Αποτέλεσμα= Το ποτάμι δεν γύρισε.

Κατεβαίνω από το ΝΑΒΟ, βρίζω την τύχη μου και κάθε αριστερό του πλανήτη..και πηγαίνω σπίτι.

okay λέω, θα πάρω το τηλέφωνο(οι άλλες βοήθειες τελείωσαν)...

το παίρνω το τηλέφωνο και αυτό μου το κλείνει ξανά και ξανά(βασανιμένος King)..

Αποτέλεσμα= Τον πούλο και δω(σορρυ για τα γαλλικά αλλά ο μάστορας κατήργησε τα γκρίκλις)

...η μέρα τελειώνει LOU REED-JUST A PERFECT DAY στο CD...και...και κάτι με τρώει

χμ χμ...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ.....

Υ.Γ.τα παραπάνω ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα. Ο γραφών δεν φέρει την ευθύνη οποιασδήποτε ομοιότητας με γεγονότα του χθες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Trivial don't worry, the river will be back this coming Wednesday, it's just a slight delay in plans. :P :P

I hope this time around it comes with a more gentle wake up call..

Now about being a peeping Tom with a "writer's" block..I'm just letting you know: you're post made me smile and I was in a very bad mood. emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Trivial don't worry, the river will be back this coming Wednesday, it's just a slight delay in plans. :P :P

χαχα....!!!!

Ελπίζω magnet :D:D:D

...αν δεν γυρίσει, πάντως --->

emstarwarsemfoodemdonatelloemshurikenemosamaempokeyeemrip

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε MD βάλε και ένα ωάριο να μη στενοχωριέται το κακόμοιρο το  emsperm ...

Mπααα, αφήστε το... πάει γυρεύοντας που λέμε... emdevil

Άσχετο, αλλά σ'αυτό το πλοίο κανείς δε γαμ... emcensored;;;

emoopsemoopsemoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Πόσοι πιο παλιά ακόμη και τώρα κρατάγαμε κάποιο ημερολόγιο όπου γράφαμε τα σημαντικότερα "θέματα" της σημερινής μας μέρας, συναισθήματα ή ακόμη και κάποια πράγματα που δεν πρέπει να ξεχάσουμε..

Ξεκινάω εγώ..

Σήμερα έκανα την ωραιότερη βολτούλα..Παρόλο που δεν είμαστε καλά εγώ κάνω υπομονή..Τώρα μέχρι πότε δεν ξέρω..Φρόντισε να κάνεις κάτι.. :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ καλή ιδέα sunshine!

Λοιπόν, σήμερα διαβάζω για τις εξετάσεις αν και θα προτιμούσα να πάω να δω τον Τζόνι Ντεπ στο σινεμά.

Χθες ήμουν στο Συν. Εσ Παθολπγίας που ήταν πολύ καλό.

Την Παρασκευή εκεί που έπινα καφέ είδα καθισμένο δίπλα μου έναν από τους πιο ωραίους άνδρες που έχω δει ποτέ:το Σίμο Κεδίκογλου, βουλευτή της Ν. Δημοκρατίας. Είναι κούκλος!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:P υπάρχει ήδη ένα παρόμοιο θεματάκι....να τα ενώσουμε;; emarrighthttp://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...%EB%FC%E3%E9%EF

υγ: για περιστατικά απο τη φοιτησή μας ή την άσκηση της ιατρικής υπάρχει το εξής: emarrighthttp://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=3843&hl=

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τικ-τακ μου,Τικ-τακ μου.......λες να μας ξεφευγε σε εμας τις 2 κερβερες ζυγινες να ενωσουμε τα τοπικ emhehe

Ααααααχ κ να'ξερες ποσες φορες ειπα να κοιτανε το χαρτη.....αχ αχ αχ

Καλημεεεεερα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sorry..!!! emsadangel

Σήμερα πρέπει να προλάβω τόσα πράγματα και ξύπνησα τώρα.. :anavwfwties:

Χθές τελικά πήγα σινεμά, είδα το transporter, πολύ καλό..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα ξύπνησα χάλια..Όλη την ημέρα είμαι σπίτι και κοντεύω να τρελαθώ...!!! :anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη σας πιάνει πανικός λέμεεεεεεεεεεεε..........!

Το να καθόμαστε στο σπίτι δείτε το σαν ευκαιρία να γεμίσουμε μπαταρίες ;)

Σας φιλώ τεκνάμ, πάω να βρω την Αμελίτσαμ' και να ακούσουμε νταπα-ντουπιές :cool11:

(έχω κι ένα φρικαλέο πονοκέφαλο -πάλι με σύγχυσαν 4 χορωδίες+1 ορχήστρα- Νάντια δεν πήγαινε σε σένα, αλλά τα τσογλανάκια στα ΑΕΙ κάνουν σαν 5χρονα!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καπετάνιος Μ@Ν1Ι<, αστρική ημερομηνία 93245.3. Το τζετ λαγκ ή αυτά που μας σέρβιραν στο αεροπλάνο με έχουν ξεκάνει. Λέτε να υπήρξε απόπειρα εναντίον μου; :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα ή μάλλον χθές πέρασα καταπληκτικά..Καλή παρέα να έχεις και όπου και να είσαι, περνάς καλά..

Σήμερα λέω να πάω κανά σινεμαδάκι.Τώρα το τι θα δώ, άγνωστο :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χτες πήγα σε στριπ-σώου emblush

Τι γελιο ρε παιδιά....και πληρώσαμε και μια κοπέλα να χορέψει :P :P :P

(spergebiet..? τι λες?)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α καλό..!!! emarup

Εγώ σήμερα πάντως ευχαριστήθηκα βολτούλα με ταμάξι..!!!Οι δρόμοι ήταν άδειοι.. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.