Jump to content

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ ΙΚΑ ΣΤΟ ΕΣΥ


cardio

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 192
  • Created
  • Last Reply

Παντως ρε παιδια, χωρις να θελω σε καμια περιπτωση να κανω το δικηγορο του διαβολου (οπου διαβολος=Ανδρεας Λ.), τοσο καιρο πριν ειχε ανακοινωθει η συγχωνευση του ΙΚΑ με το ΕΣΥ (θυμαμαι το συζητουσα με συναδελφους πολυ πριν το Πασχα). Δεν πονηρευτηκε κανενας συναδελφος απο τους ενδιαφερομενους να ψαξει και να ρωτησει τι θα γινει με τους εν αναμονη γιατρους;

Προσωπικα εγω ειχα ρωτησει πολλες φορες στο γραφειο προσωπικου και στην νομαρχια ,απο οπου και με διαβεβαιωναν οτι δεν υπαρχει προβλημα (...ακομη και μετα τις συγχωνευσεις....)...χρειαστηκε ενας συναδελφος να μου πει οτι ακουσε πως παγωσαν οι διορισμοι,για να κινητοποιηθω και να παω στο υπουργειο...Το ερωτημα ειναι μετα απο τοσα χρονια αφου φθασαμε στην πηγη ..νερο θα πιουμε..?????????

## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika -o.php?id=23632

Οι αποφάσεις που έλαβε στη σημερινή συνεδρίαση το Γενικό Συμβούλιο της ΟΕΝΓΕ 7/7/11

Όσον αφορά την περίφημη συγχώνευση των 5 Νοσοκομείων του ΙΚΑ στα αντίστοιχα Νοσοκομεία του ΕΣΥ, ένα μήνα μετά την διοικητική συγχώνευση τους το τοπίο εξακολουθεί να παραμένει ομιχλώδες. Επιχειρούνται μετακινήσεις ιατρικού προσωπικού με αποφάσεις Διοικητών χωρίς να έχουν ξεκαθαριστεί προηγουμένως στους γιατρούς του ΙΚΑ, τόσο το εργασιακό τους καθεστώς, όσο και η βαθμολογική και Διοικητική τους κατάταξη με όρους γιατρών ΕΣΥ. Παράλληλα πρέπει να διασφαλισθούν και να ξεκαθαριστούν με σαφείς όρους, οι θέσεις ειδικευομένων στα Νοσοκομεία αυτά γι αυτούς που ήδη εργάζονται, αλλά και για αυτούς που είναι στην λίστα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απαράδεκτη,εξωφρενική και άκρως επικίνδυνη η δήλωση του "Κου" Μπαλασόπουλου και αλίμονο αν οι συνάδελφοι που ήταν παρόντες και άκουσαν την φράση δεν απάντησαν...

Κι βέβαια δόθηκε απάντηση: στο παιδι σας μετα από 6 χρόνια σπουδων θα του λέγατε οτι ενδέχεται να μην γίνει γιατρος. Απάντηση δε πήρα. Ο τύπος ειναι τόσο αλλαζόνας που τη συζήτηση την εκανε οπως ήθελε του τύπου : καλά προχώρα παραπέρα!!!, αστο αυτό, κι αλλα ωραια τετοια. Το θεικό ηταν που μας απείλησε να σκίσει την τροπολογία γιατι οπως χαρακτηριστικά είπε εγω δεν υπολογισω υπουργους και υφυπουργος. Η απάντηση θα δοθει στις επόμενες εκλογες οπου ο Λοβερδος πρεπει να πάει σπίτι του.Μας έδειξε το "μαστίγιο" του μας εδωσε και το καρότο: δεν θα περασει σαν τροπολογιά αλλα ως επεξήγηση ετσι ωστε να μη χρειστει να περασει απο την εγκριση του λογιστηριου του κρατους.

Μετά από 6 χρόνια σπουδών,είμαστε γιατροί.Φτάνει αυτό?Φυσικά και όχι.Αν θα μας εκπαιδεύσει το κράτος,ως οφείλει,για να γίνουμε ειδικοί είναι άλλο θέμα.Αλλά είμαστε,αποκαλούμαστε,δρούμε,δουλεύουμε ως γιατροί γιατί τέτοιοι είμαστε.Όπως και ο "κος" Μπαλασόπουλος όταν τελείωσε την νομική ήταν πλέον δικηγόρος.Μπορεί να μην ήταν συνταγματολόγος,αλλά δικηγόρος ήταν.

Είναι εξοργιστικό αυτό που ξεστόμισε-όπως και όλη του η συμπεριφορά αλλά αυτή απλά τον χαρακτηρίζει σαν άνθρωπο- και κάθε φορά που το διαβάζω ή το θυμάμαι-δεδομένου ότι δεν το είπε ένας τυχαίος μπακάλης αλλά άνθρωπος του υπουργείου,έστω και τοποθετημένος,υποτίθεται μορφωμένος- δεν μπορώ να ηρεμήσω...υπάρχουν εκατομμύρια πράγματα να πω,να βρίσω,να κάνω αλλά μου φαίνεται πολύ λίγο ότι και να πω...

Απλά για να μην ξεχνάμε ονόματα αυτά τα είπε ο "Κος" ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΠΑΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ,νομικός εκπρόσωπος του ΥΥΚΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη το γραφεις ετσι αυτο το ονομα..Θα νομισει οτι αναφερεσαι σε ρησεις μεγαλων ανδρων....

Τοσο ψωναρες ειναι τα σουργελα!!Δεν υπαρχει σωτηρια για αυτο το τοπο ρε φιλε, δεν υπαρχει λεμε οσο σε κυβερνανε

αυτα τα ατομα!

Το μονο που μπορεις να ευχεσαι ειναι να μας αρχισει βιολογικο πολεμο η Τουρκια

με ιους που προσβαλλουν εκλεκτικα τους μαλακονευρωνες(ειναι οι εξειδικευμενοι νευρωνες που ρυθμιζουν

την αυτοματη ροπη προς τη μαλακια, ιδιαιτερα πολυαριθμοι στους κυβερνητικους εκγεφαλους)!

Μονο ετσι θα ησυχασουμε απο δαυτους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με πρόσφατη ρύθμιση οι ειδικευόμενοι στις λίστες των ΙΚΑ και οι προς ειδικότητα ιατροί θα μεταφέρονται σε νοσοκομεία του ΕΣΥ http://www.ygeianet.gr/box/cal/23069.pdf

Με την κ. Αποστολίδου της οποίας το όνομα αναγράφεται στην εγκυκλειο είχε καποιος ποτέ επαφή;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για γέλια!!!

Τί σημαίνει "μεταφέρονται" για τους εν αναμονή γιατρούς;

Μπαίνουν ως υπεράριθμοι σε προσωποπαγείς;

Θα μπούν στις λίστες αναμονής του νοσοκομείου υποδοχής; Και αν το νοσοκομείο υποδοχής δεν δίνει την αντίστοιχη ειδικότητα; (νευρολογία στο Σισμανόγλειο π.χ.; )

Και αν ναι, πώς κατατάσσονται στις λίστες; Πάνε στον πάτο και άντε γειά; Επανακατατάσσονται με βάση κάποιο κριτήριο αρχαιότητας οπότε πηδάνε αυτούς που είναι ήδη στις λίστες του νοσοκομείου υποδοχής;

Ή μήπως θα γίνει σύσταση νέων θέσεων μέχρι να απορροφηθούν οι λίστες των ΙΚΑ;

Ε, ρε τί ξεφτίλες καθορίζουν τη ζωή σας (μας) στο "υπουργείο υγείας"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με πρόσφατη ρύθμιση οι ειδικευόμενοι στις λίστες των ΙΚΑ και οι προς ειδικότητα ιατροί θα μεταφέρονται σε νοσοκομεία του ΕΣΥ http://www.ygeianet.gr/box/cal/23069.pdf

Με την κ. Αποστολίδου της οποίας το όνομα αναγράφεται στην εγκυκλειο είχε καποιος ποτέ επαφή;

Η κ.ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΣΕ ΤΗΛ. ΕΠΑΦΗ ΠΡΟ 10 ΗΜΕΡΩΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ κ.ΑΡΒΑΝΙΤΗ(108),ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ?ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ ΤΟΥ ΙΚΑ,ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ(ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ <ΛΕΕΙ>),ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ.ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα ίδια είπε και σε εμένα, το συμπέρασμα σου όμως το ¨Καληνύχτα¨ το βρίσκω άτοπο. Φυσικά και δεν θα σου διαβάσει την τροπολογία, σε περίπτωση που την μεταβιβάσεις παραφρασμένη ή έστω αυτολεξή σε κάποιο φόρουμ, όσο για το πότε... ο προγραματισμός του Ελληνικου κοινοβουλίου δεν επέτρεψε ποτέ στους λειτουργούς του κράτους να δίνουν ημερομηνίες.

Νομίζω ότι η κυρία Αρβανίτου με τη στάση της έδειξε μόνο σοβαρότητα άρα περιμένουμε, για τώρα τουλάχιστο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με πρόσφατη ρύθμιση οι ειδικευόμενοι στις λίστες των ΙΚΑ και οι προς ειδικότητα ιατροί θα μεταφέρονται σε νοσοκομεία του ΕΣΥ http://www.ygeianet.gr/box/cal/23069.pdf

Με την κ. Αποστολίδου της οποίας το όνομα αναγράφεται στην εγκυκλειο είχε καποιος ποτέ επαφή;

παμε αλλα μια... Αυτη η ρυθμιση αφορα στους ΗΔΗ υπο ειδικευση... Δεν υπαρχει καμια ΚΑΜΙΑ ρυθμιση για τους νεοδιοριζομενους - και αυτο το νομικο κενο προσπαθουμε να καλυψουμε, δηλαδη οχι ακριβως ολοι,τα 3-4 παιδια στην αναμονη παθολογιας τρεχουν καθημερινα στο υπουργειο. Αυριο παντως αναμενονται νεα για την "επεξηγηση" που θα κατατεθει, ελπιζω καλα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφοι η "επεξήγηση" δε κατετέθηκε. Ξυπνηστε επιτελόυς και κατεβείτε στο υπουργείο.

Μπορούμε κατ' αρχήν να έχουμε μια ενημέρωση σχετικά με τα σημερινά δρώμενα? Το περιεχόμενο της "επεξήγησης" το έχουμε μάθει? Αν δεν έχει κατατεθεί ήδη πότε (και αν) θα κατατεθεί και ποιός ακριβώς ο λόγος να πηγαίνουμε καθημερινά στο Υπουργείο? Χρονοδιαγράματα έχουμε? Η προισταμένη του τμήματος ειδικοτήτων διαβεβαιώνει σταθερά ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την επεξήγηση απλά δεν γνωρίζει το πότε θα περάσει. Υπάρχει κάποιο καινούριο θέμα πλέον και αν ναι ποιό? Για πότε ήταν να κατατεθεί η επεξήγηση και δεν κατατέθηκε και ποιά η απάντηση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η επεξηγηση δεν περασε παρολες τις υποσχεσεις των ανθρωπων του υπουργεου... Το ιδιο εγινε και την προηγουμενη φορα. Και κατα πασα πιθανοτητα το ιδιο θα γινει και την επομενη - εμπαιγμος κανονικος! Και ειρωνια και προσβολες απο πανω? Καλυτερα δεν γινεται! Η επεξηγηση θα ελεγε οτι μπαινουμε σαν υπεραριθμοι! Νομιζω οτι αν δεν πηγαιναν τα παιδια καθημερινα να πιεζουν, το πραγμα θα ηταν ακομα σε πρωτογονο σταδιο.Εσυ τι προτεινεις να κανουμε - γιατι το να περιμενουμε να κινηθει ο μηχανισμος μονος του νομιζω ειναι τουλαχιστον ανοητο.

ps.σημειωτεον οτι στο προγραμμα των συγχωνευσεων ενω σε ολα τα νοσοκομεια στον αριθμο των ιατρων καταγραονται και οι ειδικευομενοι στα ΙΚΑ οι ειδικευομενοι δεν καταγραφονται καθολου. embaaa αγχωθηκε κανεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με πρόσφατη ρύθμιση οι ειδικευόμενοι στις λίστες των ΙΚΑ και οι προς ειδικότητα ιατροί θα μεταφέρονται σε νοσοκομεία του ΕΣΥ http://www.ygeianet.gr/box/cal/23069.pdf

Με την κ. Αποστολίδου της οποίας το όνομα αναγράφεται στην εγκυκλειο είχε καποιος ποτέ επαφή;

Η κ.ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΣΕ ΤΗΛ. ΕΠΑΦΗ ΠΡΟ 10 ΗΜΕΡΩΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ κ.ΑΡΒΑΝΙΤΗ(108),ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ?ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ ΤΟΥ ΙΚΑ,ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ(ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ <ΛΕΕΙ>),ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ.ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με πρόσφατη ρύθμιση οι ειδικευόμενοι στις λίστες των ΙΚΑ και οι προς ειδικότητα ιατροί θα μεταφέρονται σε νοσοκομεία του ΕΣΥ http://www.ygeianet.gr/box/cal/23069.pdf

Με την κ. Αποστολίδου της οποίας το όνομα αναγράφεται στην εγκυκλειο είχε καποιος ποτέ επαφή;

Η κ.ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΣΕ ΤΗΛ. ΕΠΑΦΗ ΠΡΟ 10 ΗΜΕΡΩΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ κ.ΑΡΒΑΝΙΤΗ(108),ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ?ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ ΤΟΥ ΙΚΑ,ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ(ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ <ΛΕΕΙ>),ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ.ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ(ΙΣΑ,ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ,ΟΕΝΓΕ).ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.ΜΟΝΟ ΑΝ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ΘΑ ΚΙΝΗΘΕΙ ΚΑΤΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ps.σημειωτεον οτι στο προγραμμα των συγχωνευσεων ενω σε ολα τα νοσοκομεια στον αριθμο των ιατρων καταγραονται και οι ειδικευομενοι στα ΙΚΑ οι ειδικευομενοι δεν καταγραφονται καθολου. embaaa αγχωθηκε κανεις?

Αυτό πάλι τι σημαίνει? Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ps.σημειωτεον οτι στο προγραμμα των συγχωνευσεων ενω σε ολα τα νοσοκομεια στον αριθμο των ιατρων καταγραονται και οι ειδικευομενοι στα ΙΚΑ οι ειδικευομενοι δεν καταγραφονται καθολου. embaaa αγχωθηκε κανεις?

Αυτό πάλι τι σημαίνει? Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις.

ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΙΣ 21/07/11 ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΙΣ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΕΙΣ.ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο που το ακουσες οτι κατεβαινει νομοσχεδιο στις 21 του μηνος στη βουλη γιατι εγω δεν εχω ακουσει κατι τετοιο...Ισχυει ή μηπως εχει παει για μετα το καλοκαιρι το νομοσχεδιο???Γνωριζει κανεις αλλος να μας πει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι γνωριζει καποιος να σας πει κατι....αναφερομαι στον συναδερφο μα πανω απ ολα φιλο,με το ψευδωνυμο onotsav,ο οποιος καθημερινα εδινε τον αγωνα του στο υπουργειο,αλλοτε με 2,3 συναδερφους αλλοτε μονος και ενω αντιμετωπισε χειριστη συμπεριφορα καταφερε κατι καλο για ολους μας...να σας το πει ο ιδιος,οι υπολοιποι οφειλουμε ενα μεγαλο ευχαριστω στον ιδιο προσωπικα αλλα και στα υπολοιπα παιδια,2,3 τον αριθμο που ομως δε γνωριζω τα ονοματα τους για να ειμαι πιο συγκεκριμενος...επι προσωπικου,ευχαριστω ρε φιλε που ετρεξες και για μενα..να σαι καλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η επεξήγηση ψηφίστηκε. Η αγωνία μας μαλλον τελίωσε. Θα πρέπει να γνωρίζετε οτι το όποιο αποτέλεσμα οφείλεται στις αγωνιώδεις προσπάθειες 2-3 ατόμων που πήγαιναν καθημερινα στο υπουργείο, πιέζαν,φώναζαν, παρακαλούσαν, υφισταντο την αλλάζονία, την αδιαφορεία και τον ωχαδελφισμό μερικων "υπαλληλίσκων" του υπουργείου.Βεβαια ενδιαφέρον εδειξε και κινήθηκε ο υφυπουργός Τιμοσίδης, ο οποιος αποδείχτηκε άνθρωπος μέσα σε αυτη την ανάλγητη κυβερνηση. Ο Λοβερδος ουτε καν δεχτηκε να μας δει, κραυγάζοντας στους διαδρόμους "του μαγαζιού του" οτι είμαστε κι απαράδεκτοι!!!!!( Στις επόμενες εκλογες πρεπει να πάρει την αναλογη απάντηση για να μάθει να σεβεται τους ανθρωπους). Ιδιαιτερες ευχαριστίες οφείλουμε στη συνάδελφο Μαργίωτα για τις καθημερινες τις προσπάθειες εδώ κι 2 μήνες και στο συνάδελφο Χαρη. Οι δικες μου προσπάθειες ήταν ελάχιστες μπροστα σε εκεινες των προαναφερθέντων συναδέλφων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιδιαιτερες ευχαριστίες οφείλουμε στη συνάδελφο Μαργίωτα για τις καθημερινες τις προσπάθειες εδώ κι 2 μήνες και στο συνάδελφο Χαρη. Οι δικες μου προσπάθειες ήταν ελάχιστες μπροστα σε εκεινες των προαναφερθέντων συναδέλφων.

Τους οποίους συνάδελφους, κάποιοι άλλοι "συνάδελφοι" που δεν το καταλαβαίνουν αλλά είναι απολύτως αναξιοπρεπείς με τη στάση τους (που δεν αντιδρούν σε τίποτα, που κάθονται και περιμένουν να δουν πώς θα την γλιτώσουν από τη λαίλαπα) σε άλλες φάσεις θα τους χλεύαζαν σαν "γραφικούς"

Ευχαριστώ σ αυτούς λοιπόν, αλλά και ΧΛΕΠΕΣ στους άλλους

Ως πότε θα κάθεστε να μάχονται για σας 3 άτομα? Δε ντρέπεστε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η επεξήγηση ψηφίστηκε. Η αγωνία μας μαλλον τελίωσε. Θα πρέπει να γνωρίζετε οτι το όποιο αποτέλεσμα οφείλεται στις αγωνιώδεις προσπάθειες 2-3 ατόμων που πήγαιναν καθημερινα στο υπουργείο, πιέζαν,φώναζαν, παρακαλούσαν, υφισταντο την αλλάζονία, την αδιαφορεία και τον ωχαδελφισμό μερικων "υπαλληλίσκων" του υπουργείου.Βεβαια ενδιαφέρον εδειξε και κινήθηκε ο υφυπουργός Τιμοσίδης, ο οποιος αποδείχτηκε άνθρωπος μέσα σε αυτη την ανάλγητη κυβερνηση. Ο Λοβερδος ουτε καν δεχτηκε να μας δει, κραυγάζοντας στους διαδρόμους "του μαγαζιού του" οτι είμαστε κι απαράδεκτοι!!!!!( Στις επόμενες εκλογες πρεπει να πάρει την αναλογη απάντηση για να μάθει να σεβεται τους ανθρωπους). Ιδιαιτερες ευχαριστίες οφείλουμε στη συνάδελφο Μαργίωτα για τις καθημερινες τις προσπάθειες εδώ κι 2 μήνες και στο συνάδελφο Χαρη. Οι δικες μου προσπάθειες ήταν ελάχιστες μπροστα σε εκεινες των προαναφερθέντων συναδέλφων.

Παιδια ξερετε τι λεει η επεξηγηση??? Παντως χιλια ευχαριστω για οσα κανατε!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ όλα τα παιδια που με κόστος την προσωπική τους γαλήνη ανέχτηκαν να συνδιαλλαγούν με τον κρατικό μηχανισμό.

1)ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙ.2)ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ ΣΕ ΤΗΛ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ(ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΑΘΜΟ,Η ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ,ΔΕΝ <ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ> ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΙΚΑ,ΑΚΟΜΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ όλα τα παιδια που με κόστος την προσωπική τους γαλήνη ανέχτηκαν να συνδιαλλαγούν με τον κρατικό μηχανισμό.

1)ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙ.2)ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ ΣΕ ΤΗΛ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ(ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΑΘΜΟ,Η ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ,ΔΕΝ <ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ> ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΙΚΑ,ΑΚΟΜΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ.

Παιδια και εγω ,μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το υπουργειο,πληροφορηθηκα οτι "δυστυχως δεν εχει αλλαξει τιποτα" οπως καταλεξη μου ειπαν.....Εσεις που μαθατε οτι η επεξηγηση περασε??....Οποιος ξερει κατι,σας παρακαλω, ας μας ενημερωσει !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.