Jump to content

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ ΙΚΑ ΣΤΟ ΕΣΥ


cardio

Recommended Posts

Να μειωθουμε κυριε Μπακαλογατε του υπουργειου... η ευρωπη και η αμερικη εχει αλλωστε πολλες ευκαιριες για επιστημονικο

δυναμικο//μονο που δε καταλαβαινετε πως με αυτο το τροπο, αναπαραγετε τα σκατα μεσα στα οποια κολυμπα η χωρα απο καταβολης της

Νεας Ελλαδας, επι Οθωνος...Καληνυχτα και ονειρα ανεμελα εκει στο Τιτανικο που βουλιαζετε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 192
  • Created
  • Last Reply

Νομίζω η υπομονή και η ευγένεια έχουν αρχίσει να εξαντλούνται.. πίσσα και πούπουλα για κάθε χαρτογιακά κομπλεξικό κομματόσκυλο... μόνο αυτό καταλαβαίνουν πλέον.

Επιτέλους όμως αυτός ο "κύριος" είπε τα πράγματα με το όνομά τους: είστε πολλοί, αναλώσιμοι και πρέπει να σας μειώσουμε. Τα υπόλοιπα περί ιατρικής εκπαίδευσης και αξιολόγησης είναι μπαρούφες. Αυτό για όσους νομίζουν ακόμα ότι οι εξετάσεις έχουν σκοπό να βελτιώσουν το επίπεδο του ιατρικού δυναμικού. Απλά θα ειδικεύονται λίγοι (κατά προτεραιότητα οι γόνοι και τα βύσματα για να κληρονομήσουν τα ιατρεία) και οι υπόλοιποι ανειδίκευτοι για λάντζα στις ιδιωτικές κλινικές.

Μήπως το Σεπτέμβριο να τους ετοιμάζαμε εκλογές..? άντε και πολύ αργήσαμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια υπηρξε κατι νεοτερο απο το υπουργειο σημερα ,γιατι δεν ειμαι Αθηνα και δεν γινεται να περασω απο εκει?.....

Το πρωί είδαμε το νομικό συμβουλο του Λοβερδου, Μπασόπουλο. Ειλικρινά δεν εχω δει τετοιον άνθρωπο στη ζωή μου. Ηταν μεσα στην ειρωνία και αλαζονία και μας πέταξε κατι ατάκες απιστευτες του τύπου: που το είδατε οτι επειδή τελιώσατε ιατρική πρεπει να γίνεται και γιατροι????,Τα χρηματα για την υγεια φτανουν το 10% του αεπ και πρεπει να μειωθούν,έτσι κι αλλιως θα μειωθούν οι θεσεις του ΕΣΥ , περιμενετε να δειτε το νόμου που ετοιμάζουμε για εσας το σεμπτεμβριο, είστε πάρα πολύ γιατροι και πρεπει να μειωθείτε!!!!,σαν το μπαμπούλα ηταν θα δειτε τι θα πάθετε κτλ.Δυστυχως για εμας εξαρτώμαστε απολύτως απο αυτον τον ανθρωπο.Εννοείται οτι εμεις δε ξεφυγαμε ούτε λεπτο από τα όρια της επρέπειας και της εγενειας. Το παραλληρημα του βγηκε αυθόρμητα. Αρα καταλαβαινεται ποιοι άνθρωποι καθοδηγούν τις τύχες μας.Ξεχασα να σας πω οτι με περηφάνια μας δήλωσε οτι ηταν ο νομικος σύμβουλος που εκανε τις αλλάγες στις συντάξεις πριν ενα χρονο.Γα,,,,,,,ε που γ,,,,,,ε 10000000 Έλληνες δε νομιζω οτι θα δίστάσει να πη...... ει και εμας.

Καλά ολα αυτά η τελική κατάληξη ποιά ήτανε τελικά? Ποιά η επίσημη απάντηση του Υπουργείου σχετικά με το θέμα? Το χαρτί προς τον Λοβέρδο κατατέθηκε? Τι άλλες κινήσεις πρέπει να γίνουν? Εμάς δεν μας ενδιαφέρει (άμεσα τουλάχιστον) το τι θα γίνει με τον αυξημένο αριθμό ιατρων στην χώρα κλπ μας ενδιαφέρει τι θα γίνει με το θέμα μας και τι νομική και ηθική υπόσταση έχει όλο αυτό που συμβαίνει αυτήν την στιγμή. Ενημερώστε για να ξέρουμε που βρισκόμαστε και τι να κάνουμε από εδώ και στο εξής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω η υπομονή και η ευγένεια έχουν αρχίσει να εξαντλούνται.. πίσσα και πούπουλα για κάθε χαρτογιακά κομπλεξικό κομματόσκυλο... μόνο αυτό καταλαβαίνουν πλέον.

Επιτέλους όμως αυτός ο "κύριος" είπε τα πράγματα με το όνομά τους: είστε πολλοί, αναλώσιμοι και πρέπει να σας μειώσουμε. Τα υπόλοιπα περί ιατρικής εκπαίδευσης και αξιολόγησης είναι μπαρούφες. Αυτό για όσους νομίζουν ακόμα ότι οι εξετάσεις έχουν σκοπό να βελτιώσουν το επίπεδο του ιατρικού δυναμικού. Απλά θα ειδικεύονται λίγοι (κατά προτεραιότητα οι γόνοι και τα βύσματα για να κληρονομήσουν τα ιατρεία) και οι υπόλοιποι ανειδίκευτοι για λάντζα στις ιδιωτικές κλινικές.

Μήπως το Σεπτέμβριο να τους ετοιμάζαμε εκλογές..? άντε και πολύ αργήσαμε.

Μπράβο

Συγχαρητήρια

Πες τα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά ολα αυτά η τελική κατάληξη ποιά ήτανε τελικά? Ποιά η επίσημη απάντηση του Υπουργείου σχετικά με το θέμα? Το χαρτί προς τον Λοβέρδο κατατέθηκε? Τι άλλες κινήσεις πρέπει να γίνουν? Εμάς δεν μας ενδιαφέρει (άμεσα τουλάχιστον) το τι θα γίνει με τον αυξημένο αριθμό ιατρων στην χώρα κλπ μας ενδιαφέρει τι θα γίνει με το θέμα μας και τι νομική και ηθική υπόσταση έχει όλο αυτό που συμβαίνει αυτήν την στιγμή. Ενημερώστε για να ξέρουμε που βρισκόμαστε και τι να κάνουμε από εδώ και στο εξής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά ολα αυτά η τελική κατάληξη ποιά ήτανε τελικά? Ποιά η επίσημη απάντηση του Υπουργείου σχετικά με το θέμα? Το χαρτί προς τον Λοβέρδο κατατέθηκε? Τι άλλες κινήσεις πρέπει να γίνουν? Εμάς δεν μας ενδιαφέρει (άμεσα τουλάχιστον) το τι θα γίνει με τον αυξημένο αριθμό ιατρων στην χώρα κλπ μας ενδιαφέρει τι θα γίνει με το θέμα μας και τι νομική και ηθική υπόσταση έχει όλο αυτό που συμβαίνει αυτήν την στιγμή. Ενημερώστε για να ξέρουμε που βρισκόμαστε και τι να κάνουμε από εδώ και στο εξής.

Το ντελίριο του νομικού συμβούλου έγινε με αφορμη τη τροπολογία για το Ικα,την οποία ζητήσαμε να επιταχύνει. Μας τονίσε οτι και τωρα να ψηφιστεί το σεπτέμβριο θα καταργηθει γιατι ετοιμαζουμε ενα νομο με μειώσεις ειδικευομένων κτλ,ειστε πολλοι, που ειδατε στο δύτικό κόσμο αυτός που τελιώνει ιατρική να γίνεται και γιατρός??!!!κτλ. Αν νομιζει ο καθένεας οτι μπορεί να εφησυχασθεί ας το κάνει....

Δεν μας ενδιαφέρει τι νόμο σκέφτεται να περάσει τον Σεπτέμβριο ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΙΚΑ ποια είναι η τελική απόφαση και τι θα γίνει επί του παρόντος μας ενδιαφέρει. Τι σας είπανε οι αρμόδιοι για το θέμα μας μας ενδιαφέρει. ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα έπρεπε να σας ενδιαφέρει και να μην κοιτάζετε τόσο κοντόφθαλμα. Πάντως αν κατάλαβα καλά ο εν λόγω κύριος σας είπε μην περιμένετε να γίνει κάτι μέχρι τον Σεπτέμβρη, όταν θα εξεταστούν συνολικά οι θέσεις των ειδικευόμενων. Αν ισχύσουν τα δημοσιεύματα θα κοπούν 3000-3500 θέσεις. Μια περικοπή κοντά στο 30%.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μας ενδιαφέρει τι νόμο σκέφτεται να περάσει τον Σεπτέμβριο ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΙΚΑ ποια είναι η τελική απόφαση και τι θα γίνει επί του παρόντος μας ενδιαφέρει. Τι σας είπανε οι αρμόδιοι για το θέμα μας μας ενδιαφέρει. ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα έπρεπε να σας ενδιαφέρει και να μην κοιτάζετε τόσο κοντόφθαλμα. Πάντως αν κατάλαβα καλά ο εν λόγω κύριος σας είπε μην περιμένετε να γίνει κάτι μέχρι τον Σεπτέμβρη, όταν θα εξεταστούν συνολικά οι θέσεις των ειδικευόμενων. Αν ισχύσουν τα δημοσιεύματα θα κοπούν 3000-3500 θέσεις. Μια περικοπή κοντά στο 30%.

1) Κατ' αρχήν δεν υπάρχουν πλεον θέσεις ειδικευόμενων στα ΙΚΑ για να κοπούν... κόπηκαν στις 01/06/2011 όπου δεν δέχεται επιπλέον αιτήσεις η Νομαρχία Αθήνας για τα νοσοκομεία αυτά. Άρα το όποιο νομοσχέδιο δεν θα έπρεπε να αγγίζει τα ΙΚΑ τι φοβερίζει αυτός ο νομικός σύμβουλος και βασικά γιατί συνομιλούμε με έναν νομικό σύμβουλος ο αρμόδιος στο Υπουργείο για το θέμα μας είναι ο νομικός σύμβουλος του Λοβέρδου? και απαντά για λογαριασμό του Υπουργείου Υγείας?.

2) Όποια περικοπή θέσεων και όποιο νομοσχέδιο και να υπάρξει θα περικόψει θέσεις ειδικευόμενων υποτίθεται και όχι τους ίδιους τους ειδικευόμενους. εννοώ πως οι θέσεις θα καταργούνται αφού πλέον αδειάσουν και όχι με το να διώκονται οι εν αναμονή προς ειδίκευση... Έκτός αν οι σύμβουλοι του κ. Λοβέρδου του προτείνουν να χυθεί και λίγο αίμα για τα μάτια της Τρόικας να ξέρουν όμως ότι το αίμα φέρει αίμα. Ελπίζω να μην ζήσουμε την εποχή των μεγάλων διωγμών γιατί θα γίνει του Κολοσιαίου... 3000 - 3500 κατεστραμένοι επαγγελματικά άνθρωποι και χωρίς να φταίνε για να παίξουν κάποιοι τον υπουργό και τον πρωθυπουργό δεν πάει έτσι απλά. Να παίξετε παπαπέρα ρε τσογλάνια.

3) ΤΟ ΤΙ ΈΓΙΝΕ ΣΤΑ ΙΚΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ μας αφήνει στην παρούσα φάση παγερά αδιάφορους (θα τα πούμε στο μέλλον αυτά όταν θα έχουμε εμείς το μέλλον μας στα δικά μας χέρια και εσείς θα είσαστε με τους ουροσυλλέκτες - θα πούμε πολλά βασικά τότε) το θέμα είναι ότι όταν δηλώσαμε τις ειδικότητες μας ανοίξαμε την σχετική σελίδα στο σιτε www.nomarxia.gr από τις ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ λίστες επιλέξαμε ΙΚΑ και αυτό ήτανε όλο. Τώρα σε μια χώρα του ΔΥΤΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ το θέμα θα είχε τελειώσει και ο κρατικός μηχανισμός θα μας προστάτευε, θα μας βοηθούσε, θα έτρεχε ο ίδιος για εμάς. Σε αυτήν εδώ την χώρα χαρείτε το λίγο ακόμη όλο αυτό το θέατρο θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα.

4) Να ετοιμάζονται οι υπόλοιποι συνάδελφοι των προς συγχώνευση νοσοκομείων να ζήσουν το δικό μας μαρτύριο εχουν αναλάβει οι λογιστές της τρόικας τώρα και πλέον ούτε αυτοί που τους φέρανε μπορούν να τους ελέγξουν (εντάξει οι άνθρωποι εντεταλμένοι κλητήρες τραπεζών είναι που θέλουν τα λεφτά τους πίσω δεν τους κατηγορώ δεν έχω κάτι μαζί τους άλλωστε αύριο μεθαύριο στις χώρες τους θα ζώ και θα δουλεύω)

5) Δεν ρωτάμε καλύτερα με ποιόν εκπρόσωπο της τρόικα αρμόδιο για το ΥΥΚΑ πρέπει να ομιλούμε από εδώ και πέρα να μην χάνουμε και χρόνο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μας ενδιαφέρει τι νόμο σκέφτεται να περάσει τον Σεπτέμβριο ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΙΚΑ ποια είναι η τελική απόφαση και τι θα γίνει επί του παρόντος μας ενδιαφέρει. Τι σας είπανε οι αρμόδιοι για το θέμα μας μας ενδιαφέρει. ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

Ειναι αυτονόητο τι πρέπει να γίνει, να πηγαίνουμε καθε μερα.Πάντως δε νομίζω οτι όντως ξεχάσαν στο νόμο να κάνουν ρύθμιση για τους ειδικευόμενους. Μας δουλευον ψιλό γαζί, χρόνο αγοράζουν μέχρι να δημοσιοποιηθεί ο νόμος το Σεπτέμβριο για συρρύκνωση θέσεων. Μας το ειπε, τα πάντα γίνονται στο όνομα στης τρόικας και οχι στο όνοιμα του ελληνικού λαου!!!

Το να ξεχάσανε στον νόμο φίλε να κάνουν ρύθμιση για τους ειδικευόμενους είναι το ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΚΟ. Έχεις δει νομοσχέδιο που μας αφορά τα τελευταία χρόνια να ξεκαθαρίζει κάτι με σαφήνεια? Σαν να τα γράφουν καθυστερημένοι είναι. Ούτως η άλλως όπως ήδη προείπα τα νοσοκομεία ΙΚΑ θα συνεχίσουν να λειτουργούν ως παραρτήματα για πολλά χρόνια ακόμη και χρειάζονται τους ειδικευόμενους για να λειτουργήσουν διότι αλλιώς θα μείνουν χωρίς ιατρούς διότι ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ οι ειδικευόμενοι είναι ουσιαστικά οι ιατροί στα νοσοκομεία οι υπόλοιποι όλοι είναι ιατροί επισκέπτες ή ιατροί σπάστηδες. Στο όνομα της τρόικας πέστου να παραιτηθεί από τις 3-4 θέσεις που κατέχει και επό το δικαίωμα σύνταξης και αν το κάνανε αυτό και οι υπόλοιποι της φάρας του (ξέρεις ποιος είμαι εγώ έχω γνωριμίες τα είχα με τον λοβ όταν ήμασταν φοιτητές κλπ)θα είχ;αμε ξεχρεώσει σε χρόνους ρεκόρ.

Τέλος πάντων το βλέπω να πηγαίνουμε για Δικαστήρια γιατί σίγουρα πάλι μαλακία θα κάνουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1) Κατ' αρχήν δεν υπάρχουν πλεον θέσεις ειδικευόμενων στα ΙΚΑ για να κοπούν... κόπηκαν στις 01/06/2011 όπου δεν δέχεται επιπλέον αιτήσεις η Νομαρχία Αθήνας για τα νοσοκομεία αυτά. Άρα το όποιο νομοσχέδιο δεν θα έπρεπε να αγγίζει τα ΙΚΑ τι φοβερίζει αυτός ο νομικός σύμβουλος και βασικά γιατί συνομιλούμε με έναν νομικό σύμβουλος ο αρμόδιος στο Υπουργείο για το θέμα μας είναι ο νομικός σύμβουλος του Λοβέρδου? και απαντά για λογαριασμό του Υπουργείου Υγείας?.

Σας ενημερώνω ότι ο ΜΠΑΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΦΑΤΩΝ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ.

ΚΙΝΗΘΕΙΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙΟ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια υπηρξε κατι νεοτερο απο το υπουργειο σημερα ,γιατι δεν ειμαι Αθηνα και δεν γινεται να περασω απο εκει?.....

Το πρωί είδαμε το νομικό συμβουλο του Λοβερδου, Μπασόπουλο. Ειλικρινά δεν εχω δει τετοιον άνθρωπο στη ζωή μου. Ηταν μεσα στην ειρωνία και αλαζονία και μας πέταξε κατι ατάκες απιστευτες του τύπου: που το είδατε οτι επειδή τελιώσατε ιατρική πρεπει να γίνεται και γιατροι????,Τα χρηματα για την υγεια φτανουν το 10% του αεπ και πρεπει να μειωθούν,έτσι κι αλλιως θα μειωθούν οι θεσεις του ΕΣΥ , περιμενετε να δειτε το νόμου που ετοιμάζουμε για εσας το σεμπτεμβριο, είστε πάρα πολύ γιατροι και πρεπει να μειωθείτε!!!!,σαν το μπαμπούλα ηταν θα δειτε τι θα πάθετε κτλ.Δυστυχως για εμας εξαρτώμαστε απολύτως απο αυτον τον ανθρωπο.Εννοείται οτι εμεις δε ξεφυγαμε ούτε λεπτο από τα όρια της επρέπειας και της εγενειας. Το παραλληρημα του βγηκε αυθόρμητα. Αρα καταλαβαινεται ποιοι άνθρωποι καθοδηγούν τις τύχες μας.Ξεχασα να σας πω οτι με περηφάνια μας δήλωσε οτι ηταν ο νομικος σύμβουλος που εκανε τις αλλάγες στις συντάξεις πριν ενα χρονο.Γα,,,,,,,ε που γ,,,,,,ε 10000000 Έλληνες δε νομιζω οτι θα δίστάσει να πη...... ει και εμας.

1) Κατ' αρχήν δεν υπάρχουν πλεον θέσεις ειδικευόμενων στα ΙΚΑ για να κοπούν... κόπηκαν στις 01/06/2011 όπου δεν δέχεται επιπλέον αιτήσεις η Νομαρχία Αθήνας για τα νοσοκομεία αυτά. Άρα το όποιο νομοσχέδιο δεν θα έπρεπε να αγγίζει τα ΙΚΑ τι φοβερίζει αυτός ο νομικός σύμβουλος και βασικά γιατί συνομιλούμε με έναν νομικό σύμβουλος ο αρμόδιος στο Υπουργείο για το θέμα μας είναι ο νομικός σύμβουλος του Λοβέρδου? και απαντά για λογαριασμό του Υπουργείου Υγείας?.

Σας ενημερώνω ότι ο ΜΠΑΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΦΑΤΩΝ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ.

ΚΙΝΗΘΕΙΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙΟ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.

Μήπως και με βάση τις πιο πάνω δηλώσεις του ατόμου αυτού πρέπει να κινηθουν γρήγορα όλοι οι ειδικευόμενοι της χώρας αυτής? Γιατί εγώ αυτό κατάλαβα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Oπως πολυ καλα τους τα ειπε ο Θεοδωρακης, εχουμε φτασει το 20 % (που παιρνει στα γκαλοπ το Σαποκ,γιατι πασοκ δε το λες με τετοια σαπιλα),

να εκβιαζει το 80 % της ελληνικης κοινωνιας, λειτουργωντας σαν τους ταγματασφαλιτες επι Γερμανικης κατοχης!

Αυτα τα ανδρεικελα, που αποτελουν το σαπιο μηχανισμο αυτου του κομματος, που παρεδωσε τη χωρα σε ξενη κατοχη, εχουν το θρασος να

απειλουν και να υποδαυλιζουν την οργη ενος ολοκληρου λαου, χωρις να συνειδητοποιουν τι προκειται να συμβει τους επομενους μηνες..

Οχι εκλογες, μονο φερετρα θα τους μετακινησουν, αλλα θα ειναι τα δικα τους και οχι της χωρας, που θελουν να θαψουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επι του θεματος ρε παιδια,μην γενικολογειτε εδω περα..οποιος δεν μπορει να πηγαινει στο υπουργειο τουλαχιστον ας πιεζει τηλεφωνικα..εμενα χθες που πηρα στο γραφειο ειδικοτητων περιφερειας μου ειπαν οτι προωθουν τροπολογια αλλα δεν ξερουν ποτε ακριβως..τουλαχιστον αυτη που μιλησα δεν ηξερε..για τους υπο διορισμον ειδικευομενους στα ικα οπως ειμαι και γω μου ειπε οτι τα χαρτια ειναι στο υπουργειο αλλα εχει παγωσει η διαδικασια διορισμων....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια εχετε σκεφτει την πιθανοτητα να κινηθουμε νομικα και συντονισμενα ...???

Μετα απο τοσα χρονια αναμονης....οσα γινονται μου φαινονται εξωφρενικα!!!!!τις περισσοτερες φορες αρνουμαι να τα πιστεψω....Αλλα επειδη παλεψαμε πολυ να φθασουμε ως εδω ....το θεμα ειναι απο δω και μπρος τι θα κανουμε ...τον εαυτο μας τελικα μονο εμεις πρεπει να τον προστατεψουμε γιατι απο οτι φαινεται κανεις αλλος δεν ενδιαφερεται....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια εχετε σκεφτει την πιθανοτητα να κινηθουμε νομικα και συντονισμενα ...???

Μετα απο τοσα χρονια αναμονης....οσα γινονται μου φαινονται εξωφρενικα!!!!!τις περισσοτερες φορες αρνουμαι να τα πιστεψω....Αλλα επειδη παλεψαμε πολυ να φθασουμε ως εδω ....το θεμα ειναι απο δω και μπρος τι θα κανουμε ...τον εαυτο μας τελικα μονο εμεις πρεπει να τον προστατεψουμε γιατι απο οτι φαινεται κανεις αλλος δεν ενδιαφερεται....

Ασφαλως και πρεπει να κινηθειτε νομικα. Για το "συντονισμενα" εχω τις αμφιβολιες μου. Επειδη αυτες οι διαδικασιες εινα αρκετα χρονοβορες, καλυτερα να κινηθεις χωρις να περιμενεις κανεναν (γιατι στον κλαδο μας μεχρι να κουνηθει το ενα ποδι, εχει βρωμισει τ'αλλο) και αν μετα μαζευτειτε καμποσοι, ακομα καλυτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια εχετε σκεφτει την πιθανοτητα να κινηθουμε νομικα και συντονισμενα ...???

Μετα απο τοσα χρονια αναμονης....οσα γινονται μου φαινονται εξωφρενικα!!!!!τις περισσοτερες φορες αρνουμαι να τα πιστεψω....Αλλα επειδη παλεψαμε πολυ να φθασουμε ως εδω ....το θεμα ειναι απο δω και μπρος τι θα κανουμε ...τον εαυτο μας τελικα μονο εμεις πρεπει να τον προστατεψουμε γιατι απο οτι φαινεται κανεις αλλος δεν ενδιαφερεται....

Ασφαλως και πρεπει να κινηθειτε νομικα. Για το "συντονισμενα" εχω τις αμφιβολιες μου. Επειδη αυτες οι διαδικασιες εινα αρκετα χρονοβορες, καλυτερα να κινηθεις χωρις να περιμενεις κανεναν (γιατι στον κλαδο μας μεχρι να κουνηθει το ενα ποδι, εχει βρωμισει τ'αλλο) και αν μετα μαζευτειτε καμποσοι, ακομα καλυτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ Ι.Σ.Α ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΟΜΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ.ΧΘΕΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΣΧΑΤΗ ΛΥΣΗ,ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ!ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ,ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΛΥΣΗ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟΙ,ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα, δε βρεθηκε ενας να πει αυτου του ΜΑΛΑΚΑ οτι οταν τελειωνετε την Ιατρικη ειστε γιατροι, δεν προκειται να γινετε. Μονο αυτος ο ΜΑΛΑΚΑΣ καθεται εκει στην καρεκλαρα του, γιατι ειναι ηλιθιος και ανικανος να γινει οτιδηποτε αλλο. Τον καταριεμαι ολοψυχα να δει την απογνωση στα προσωπα των παιδιων του και να αισθανθει αυτο που πραγματικα ειναι: ΣΚΟΥΛΗΚΙ!!

(Ουφ, συγγνωμη, τα πα και ξεθυμανα! με τον καθε ΜΑΛΑΚΑ εκει μεσα)

Απαράδεκτη,εξωφρενική και άκρως επικίνδυνη η δήλωση του "Κου" Μπαλασόπουλου και αλίμονο αν οι συνάδελφοι που ήταν παρόντες και άκουσαν την φράση δεν απάντησαν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντως ρε παιδια, χωρις να θελω σε καμια περιπτωση να κανω το δικηγορο του διαβολου (οπου διαβολος=Ανδρεας Λ.), τοσο καιρο πριν ειχε ανακοινωθει η συγχωνευση του ΙΚΑ με το ΕΣΥ (θυμαμαι το συζητουσα με συναδελφους πολυ πριν το Πασχα). Δεν πονηρευτηκε κανενας συναδελφος απο τους ενδιαφερομενους να ψαξει και να ρωτησει τι θα γινει με τους εν αναμονη γιατρους;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απαράδεκτη,εξωφρενική και άκρως επικίνδυνη η δήλωση του "Κου" Μπαλασόπουλου και αλίμονο αν οι συνάδελφοι που ήταν παρόντες και άκουσαν την φράση δεν απάντησαν...

Κι βέβαια δόθηκε απάντηση: στο παιδι σας μετα από 6 χρόνια σπουδων θα του λέγατε οτι ενδέχεται να μην γίνει γιατρος. Απάντηση δε πήρα. Ο τύπος ειναι τόσο αλλαζόνας που τη συζήτηση την εκανε οπως ήθελε του τύπου : καλά προχώρα παραπέρα!!!, αστο αυτό, κι αλλα ωραια τετοια. Το θεικό ηταν που μας απείλησε να σκίσει την τροπολογία γιατι οπως χαρακτηριστικά είπε εγω δεν υπολογισω υπουργους και υφυπουργος. Η απάντηση θα δοθει στις επόμενες εκλογες οπου ο Λοβερδος πρεπει να πάει σπίτι του.Μας έδειξε το "μαστίγιο" του μας εδωσε και το καρότο: δεν θα περασει σαν τροπολογιά αλλα ως επεξήγηση ετσι ωστε να μη χρειστει να περασει απο την εγκριση του λογιστηριου του κρατους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.