Jump to content

Φαρμακευτικός Σύλλογος Αχαΐας, τα αίσχη του


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Στην παράθεση 69 αυτού εδώ του thread, έγραψα προφητικά, πριν από καιρό, το μέλλον των Φαρμακοποιών αυτής της Χώρας.

Με αμφισβήτησαν και με αποπήραν περιφρονητικά τότε, οι διάφοροι εκπρόσωποί τους.

Δικαιώνομαι σήμερα, έπειτα από πολλούς μήνες!

Διαβάστε τι είχα γράψει οτι θα καταντήσουν να κάνουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Last Reply

Τα ΜΥΣΙΦΑ χορηγούνται χωρίς ιατρική συνταγή.

Δηλαδή εσύ είσαι τώρα Γραμματέας του ΦΣΑ ε;

Άει ρε...που κάθομαι και χάνω τον καιρό μου με σένα :splats:

Αγαπητοί ιατροί,

Πραγματικά, έχω χάσει την μπάλα με το ύφος και το ήθος των κειμένων σας! Εκείνο όμως, που πραγματικά είναι εντυπωσιακό, είναι αυτός ο υπέρμετρα φιλάρεσκος εγωισμός, που μάλλον υπέρ τρέφεται από τους καθηγητές σας και βγάζει προς τα έξω την εικόνα του κοινωνικά απροσάρμοστου αλλά και με μεγάλες δόσεις υπερφίαλης αντιμετώπισης της πραγματικότητας.

Δεν μπορώ να αντιληφθώ, πώς είναι δυνατόν να μην σας έχουν πτοήσει τα αμέτρητα περιστατικά εκφυλισμού του επαγγέλματος σας, που πρώτο από ολα παρελαύνει στα ΜΜΕ ως ηγέτης κάθε παραβατικής ή άλλης συμπεριφοράς…

Τί να πρωτοθυμηθεί κανείς, από καταγγελίες για εικονικά χειρουργεία σε εκπομπές της «ζούγκλας»,από φακελάκια ακόμα και από άπορους, από σεξουαλικά συμπλέγματα εν ωρα υπηρεσίας σε δημόσιους χώρους, από καταθέσεις δεκάδων εκατομμυρίων ευρώ και μηδενικές φορολογικές δηλώσεις, από κυκλώματα παράνομης αλλά και υπέρ συνταγογραφησης, από κυκλώματα λήψης ωάριων, από εταιρείες αρπαγής ανθρωπίνων οργάνων αλλά και νεογνών και τόσα άλλα. Συμπεριφέρεστε, ως όχι μόνο θεοί στον χώρο της υγείας, αλλά ως ιδιοκτήτες του και μάλιστα με τα λεφτά των άλλων!!!

Αντί να απαντήσετε επί της ουσίας στο δημοσίευμα ενός κοσμήματος του χώρου της ιατρικής, αποφύγατε με παιδιάστικη <ντρίπλα> να μπείτε στην ουσία της αυτοκριτικής και κάνατε και επίθεση ως οι Μπαμπινιώτηδες της ορθογραφίας, δείγμα και αυτό της λατρείας της επιφάνειας και της επιπολαιότητας, από την οποία διακατέχεστε. Για να μην θυμηθώ τα σχόλια σας, περί προσωπικών δεδομένων και Α.Μ.Κ.Α, ζήτημα που μόνο οι γιατροί το έχουν αναγάγει σε σημαία δήθεν αριστερής αντίστασης. Όσο για τα σχόλια σας περί περιττωμάτων στον ρινοφάρυγγα μου, τι να πει κανείς για κανίβαλους! Κρίμα κύριοι! Δεν έχετε πάρει χαμπάρι, πως είστε ο βασικός μύκητας αποσάθρωσης του κοινωνικού ιστού και η οσμή είναι βαριά …….από τον στρατό ακόμα, όπου χρησιμοποιείτε κάθε είδους απίθανη σοφιστεία για να αποφύγετε την σκοπιά σαν απλοί φαντάροι, δίνετε δείγματα του τι θα ακολουθήσει μόλις πάρετε την κρατική εξουσία του ΕΣΥ ή του Π.Ν., στα χέρια σας. Αρχίζει το πάρτι και οι αρχές και τα κηρύγματα πηγαίνουν περίπατο.

Τέλος! Δεν έχω καμία διάθεση να ηθικολογήσω απέναντί σας . Μόνο να σας εξηγήσω γιατί θεωρώ μάταιο να επικοινωνήσω ξανά μαζί σας, παρ ότι είστε νέοι άνθρωποι. Εύχομαι ειλικρινά, να συνέλθετε για το καλό όλων μας. Και να καταλάβετε πως ο επεμβατικός ιατρός δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένας κάλος τεχνίτης και ο μη επεμβατικός τίποτα πιο πάνω από ένα καθηγητή. Τη ζωή την κάνετε καλύτερη με τα λεφτά του συνόλου, δεν σας ανήκει, ούτε είστε μικροί θεοί.

Φιλικά και αντίο

Ανδρέας Σοφιανόπουλος.

Απλώς φαρμακοποιός. (το ωμέγα, είναι εν γνώσει μου)

Ο αγαπητός φαρμακοποιός κύριος Σοφιανόπουλος, πρόεδρος φαρμακοποιών Αχαΐας.....παράδειγμα λειτουργού υγείας.....ένα φαρμακείο για 300.000 πολίτες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο αγαπητός φαρμακοποιός κύριος Σοφιανόπουλος, πρόεδρος φαρμακοποιών Αχαΐας.....παράδειγμα λειτουργού υγείας.....ένα φαρμακείο για 300.000 πολίτες.

αντε ρε οι καραγκιοζηδες. πηγα σημερα να προμηθευτω ενα φαρμακο απο το εφημερευον φαρμακειο της πολης μου και ημουν μαρτυρας του εξης περιστατικου

ο μπροστινος μου κυριος ειχε μια συνταγη απο το νοσοκομειο (την ειχε γραψει συναδελφος μου) για σιροπι claripen. οταν εφτασε η σειρα του ο φαρμακοποιος του ειπε "δεν το εχω. ειναι ακαταλληλο το φαρμακο. τραβα στο γιατρο να σου γραψει αλλο" θορυβημενος ρωτησα τον φαρμακοποιο (χωρις να αποκαλυψω την ιδιοτητα μου) τι εννοει ακαταλληλο. μου απαντησε με υφος οτι η εταιρια το απεσυρε ως ακαταλληλο.

φτανοντας η σειρα μου (και βλεποντας το συνταγολογιο του ΤΣΑΥ) μου ειπε οτι ηταν η παρτιδα πειραγμενη. δεν ασχοληθηκα περαιτερω αν και ειμαι περιεργος αν πραγματι εχει γινει ανακληση του σκευασματος.

η απορια μου ειναι γιατι δεν εδωσε στο ανθρωπο αντι για claripen το klaricid που ειναι η ιδια ουσια και τον αναγκασε να ξαναπαει στο νοσοκομειο να γραψει νεα συνταγη και να ξαναγυρισει πισω στο φαρμακειο να ξαναπεριμενει μιση ωρα. αν ηταν τακτικος πελατης του το ιδιο θα εκανε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε iceman αληθεύει το γεγονός της απόσυρσης του παιδικού σιροπιού claripen, δες ΕΔΩ

Επίσης καλά έκανε που δεν άλλαξε την αντιβίωση χωρίς να επικοινωνήσει με τον συνάδελφο που συνταγογράφησε την claripen.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.