Jump to content

Φαρμακευτικός Σύλλογος Αχαΐας, τα αίσχη του


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Last Reply

άραγε οι διευθύνσεις των σπιτιών των γιατρών ΔΕΝ είναι προσωπικό δεδομένο? εννοώ, αν ένας σύλλογος τα βγάλει φόρα-παρτίδα στο ιντερνετ χωρίς τη ρητή γραπτή συγκατάθεση του ενδιαφερόμενου είναι οκ?

πάντως ειλικρινά δεν καταλαβαίνω, δεν υπάρχουν δικηγόροι να τους τραβήξουνε μια αγωγή, δεν υπάρχει τοπικός τύπος να τους ρεζιλέψουν και έρχονται να βγάλουν ό,τι βρωμόλογο έχουν να πουν όλοι εδώ? γιατί τους γυάλισε τόσο το gm?

τάσο το άρθρο που παραθέτεις στο #15 είναι ανυπόγραφο? από περιέργεια, κάτι δημοσιευμένο σε φόρου και ανυπόγραφο χρειάζεται άδεια για το να αναπαράγει κανείς αν παραθέσει λινκ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τάσο το άρθρο που παραθέτεις στο #15 είναι ανυπόγραφο? από περιέργεια, κάτι δημοσιευμένο σε φόρου και ανυπόγραφο χρειάζεται άδεια για το να αναπαράγει κανείς αν παραθέσει λινκ?

Ο συνάδελφος "O διακομιστής" το δημοσίευσε στο forum Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχετε χάσει την ψυχραιμία σας. Από τα γραφόμενα σας αντιλαμβάνομαι το στιβαρό επιστημονικό και πολιτιστικό σας επίπεδο που πραγματικά είναι μεγαλειώδες.

Απλώς σημειώνω για απλή ενημέρωση, πως τα πιο πολλά από αυτά τα φάρμακα που προτείνετε δεν αποζημιώνονται από τα ασφαλιστικα ταμεια πλεον, οπότε τζίφος. Αναζητείστε καλύτερη πληροφόρηση.

Να ξέρετε πως μόλις πάρετε το πτυχιάκι σας, όλο και κάποιος φαρμακοποιός θα βρεθεί στο αγροτικό σας, για να σας μάθει τα “βασικά” που τώρα, όψιμα χλευάζετε.

Το να είσαι γελοίος είναι δικαίωμά σου, αυτό όμως που μου προκαλεί εντύπωση είναι που προσπαθείς να επιβάλεις τη γνώμη σου με την ηλιθιότητα που σε διακρίνει.

Επειδή γράφω επώνυμα θα σε πρότεινα να επικοινωνήσεις με τον Πρόεδρο του Φαρμακευτικού Συλλόγου όπου έκανα αγροτικό (Π.Ι. Πτολεμαΐδας) τον κ.Στ.Βελονά να ενημερωθείς το πόσο ανημέρωτο με βρήκε στο ξεκίνημά μου στο αγροτικό αλλά και σε όλη τη διάρκεια της θητείας μου. Ένας ασήμαντος αγροτικός να ενημερώνει καθημερινά τους φαρμακοποιούς για τις εγκυκλίους και τους νόμους (30 περίπου συνάδερφοι), φαρμακοποιούς που καθημερινά έγλειφαν για να συνταγογραφήσουν ένα exelon....και λοιπά φάρμακα με 0% συμμετοχή. Συναδέλφους σου που μετέφεραν συνταγολόγια για τη διευκόλυνση των ασφαλισμένων και την δική τους "κονόμα".

Θα μπορούσα να γράψω πολλά για τα όσα παράνομα είδα από τους συναδέλφους σου που όπως γράφεις θα μου μάθαιναν τα βασικά, σιγά μην περίμενα να μου μάθουν τα λαμόγια οι συνάδελφοί σου τα καθήκοντά μου.

Εγώ ζητώντας ένα έλεγχο στο δικό σου φαρμακείο ΣΙΓΟΥΡΑ θα βρουν κάτι παράνομο (βλέπε κουπόνια χωρίς σκευάσματα, συνταγολόγια ασφαλισμένων, συνταγές αθεώρητες οι οποίες έχουν "εκτελεσθεί" και λοιπά), εσύ ζητώντας έλεγχο στις δικές μου συνταγές (24.678 σε ένα δωδεκάμηνο) δε θα βρεις ψεγάδι.

Τράβα λοιπόν να δεις αν έρχομαι.....και μετά έλα εσύ να μου μάθεις τα βασικά.

Αν δεν είσαι ικανός να διαβάσεις και να κατανοήσεις την απόφαση της ΑΠΠΔ τότε τζάμπα καθόμαστε και χάνουμε τον χρόνο μας με σένα. Μέχρι να κατανοήσεις το τι γράφει συνέχισε να γλύφεις κάποιον συνάδελφο αγροτικό που αγνοεί το πως κάνετε τις λαμογιές σας μήπως και σου ξεπλύνει κάποια συνταγούλα.

Αναστάσιος Θεοδωρίδης

Ειδικευόμενος Ιατροδικαστής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναρθρες κραυγες απο διαδικτυακους ηρωες η λυση ειναι μια,εχετε αρχιδια, κτυπηστε του το θυροτηλεφωνο στις 5 το πρωι και πειτε του οτι του κλεβουν το αμαξι,να του καταιβει το σκατο στο πατζακι.Ετσι ξεβρωμιζει η κοινωνια απο τετοια τρωκτικα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το επίπεδο της συζήτησης έχει πέσει πολύ χαμηλά, αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι από τα συμφραζόμενα είναι το επίπεδο της καθημερινότητας των εκπροσώπων του ΔΣ του ΦΣ Αχαΐας. Μπορώ ως διαχειριστής να επιβεβαιώσω ότι το email που μπορεί να βρει κανείς στη σελίδα http://www.fsax.gr/contact.html , για επικοινωνία με το φαρμακευτικό σύλλογο, είναι το e-mail που χρησιμοποίησε το μέλος ΦΣΑ για εγγραφή στο greekmeds. Δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω ότι πρόκειται όντως για τον Ανδρέα Σοφιανόπουλο, γραμματέα του ΔΣ.

Στη σελίδα του φαρμακευτικού συλλόγου εξακολουθεί να υπάρχει το αρχείο http://www.fsax.gr/amka-aaky.xls , με τους ΑΜΚΑ των γιατρών της Αχαΐας. Επειδή επομένως κε Σοφιανόπουλε διαβάζετε το σχετικό θέμα, και επειδή κάποια στιγμή ο δικηγόρος σας μπορεί να επικαλεστεί ότι δε γνωρίζατε ή ότι είχατε καλές προθέσεις αν κάποιος από τους "εμπλεκόμενους" (χαρακτηρισμός από τη σελίδα σας, εσείς προφανώς τους μπλέξατε) γιατρούς αποφασίσει να αξιώσει την αποκατάσταση της βλάβης στην προσωπικότητά του από τη δημοσίευση τουλάχιστον προσωπικών του δεδομένων (ηλικία) και κατά ορθότερη πιστεύω νομική φύση ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων (αφορόντων την κοινωνική του πρόνοια, δηλ. ΑΜΚΑ), σας παραπέμπω καταρχήν στις απλές ερωτήσεις-απαντήσεις της Αρχής Προστασίας - http://www.dpa.gr/po...&_schema=PORTAL - που ασφαλώς μπορείτε να καταλάβετε αφού γνωρίζετε ανάγνωση, και στον ίδιο το νόμο που θα μπορέσει να σας εξηγήσει με το αζημίωτο ο δικηγόρος σας: http://www.dpa.gr/pl...PR_10_FINAL.PDF

Σας ενημερώνω, για να γνωρίζετε βεβαίως, ότι δε συντρέχει κανείς από τους λόγους του άρθρου 5 παρ 2 του νόμου για να επεξεργάζεστε και να δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα χωρίς τη συγκατάθεση των υποκειμένων: ούτε η επεξεργασία είναι αναγκαία για την εκτέλεση σύμβασης, στην οποία συμβαλλόμενο μέρος είναι υποκείμενο δεδομένων ή για τη λήψη μέτρων κατόπιν αιτήσεως του υποκειμένου κατά το προσυμβατικό στάδιο, ούτε η επεξεργασία είναι αναγκαία για την εκπλήρωση υποχρεώσεως του υπεύθυνου επεξεργασίας, η οποία επιβάλλεται από το νόμο, ούτε η επεξεργασία είναι αναγκαία για τη διαφύλαξη ζωτικού συμφέροντος του υποκειμένου, εάν αυτό τελεί σε φυσική ή νομική αδυναμία να δώσει τη συγκατάθεσή του, ούτε η επεξεργασία είναι αναγκαία για την εκτέλεση έργου δημόσιου συμφέροντος ή έργου που εμπίπτει στην άσκηση δημόσιας εξουσίας και εκτελείται από δημόσια αρχή ή έχει ανατεθεί από αυτή είτε στον υπεύθυνο επεξεργασίας είτε σε τρίτο, στον οποίο γνωστοποιούνται τα δεδομένα, ούτε η επεξεργασία είναι απολύτως αναγκαία για την ικανοποίηση του έννομου συμφέροντος που επιδιώκει ο υπεύθυνος επεξεργασίας ή ο τρίτος ή οι τρίτοι στους οποίους ανακοινώνονται τα δεδομένα και υπό τον όρο ότι τούτο υπερέχει προφανώς των δικαιωμάτων και συμφερόντων των προσώπων στα οποία αναφέρονται τα δεδομένα και δεν θίγονται οι θεμελιώδεις ελευθερίες αυτών. Δεν υπάγεστε ασφαλώς σε καμία περίπτωση του άρθρου 7Α, εφόσον τελικά (παρά την περιοριστική ερμηνεία της Αρχής) ορθώς χαρακτηρίσουμε τους ΑΜΚΑ ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα.

Σας ενημερώνω, ότι όταν κάποια στιγμή ένας γιατρός της Αχαΐας θα ζητήσει από την Αρχή να πράξει τα δέοντα, θα είστε υπόλογος εκτός των άλλων για διασυνοριακή διαβίβαση των (ευαίσθητων) προσωπικών δεδομένων σε χώρες εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης, μόνο και μόνο από το γεγονός ότι το Google θα διαβάσει αυτό το αρχείο και θα το καταστήσει διαθέσιμο σε όλους. Οι κυρώσεις που ασφαλώς τότε θα σας επιβληθούν είναι διοικητικές (άρθρο 21) και ποινικές (άρθρο 22), ενώ η αστική σας ευθύνη προς τους "εμπλεκόμενους" γιατρούς θα υπερβαίνει τα 2 εκατομμύρια δραχμές (5869,40 ευρώ) μόνο για το σκέλος της ηθικής βλάβης. Παράδειγμα για τα διοικητικά πρόστιμα μπορείτε να διαβάσετε εδώ: http://www.dsanet.gr...ia/apd83_09.htm

Και τώρα που είστε πλήρως ενημερωμένος, περιμένω πότε θα σας επιδόσει κάποιος συνάδελφος την αγωγή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επειδη το παραδειγμα με το κουδουνι στις 5 το πρωι που ανεφερε συναδελφος ειναι ακραιο οριστε το τηλ του κ. Σοφιανοπουλου (αναπαραγωγη απο το site του ΦΣΑ)

Γραμματέας Φ.Σ. ΑΧΑΪΑΣ: Ανδρέας Σοφιανόπουλος (2610 - 315825)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το επίπεδο της συζήτησης έχει πέσει πολύ χαμηλά,

Πάντα όταν συνομιλώ με φαρμακοτρίφτες λαμόγια προσπαθώ να πέσω στο επίπεδό τους ώστε να γίνω κατανοητός :rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ ρε, γιατί να μην είμαι γραμμένη στον Ιατρικό Σύλλογο Αχαίας, να τον μηνύσω, να γεμίσω λεφτά, και να τα φάω στην υγειά του?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως διαχειριστής του site του ΦΣ Αχαϊας θα ήθελα να παρέμβω στη συζήτηση που προσωπικά εκφράζει την ΑΠΟΛΥΤΗ υποκουλτούρα της πολιτιστικής υπανάπτυξης στη χώρα μας. Οφείλω μάλιστα να ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη για το ορθογραφικό λάθος (το οποίο διορθώθηκε στις 03.09.2010 και ώρα 10:05) και οφείλω να επισημάνω ότι χαίρομαι που η επισκεψιμότητα του site μας είναι μεγάλη και το διαβάζουν και γιατροί. Μέχρι σήμερα ήξερα ότι δίνουν τα laptop οι εταιρείες ως δώρα στους γιατρούς λόγω συνταγογράφησης ΔΕΝ ήξερα ότι τους μαθαίνουν να τα χειρίζονται κιόλας...

Μπράβο αυτό είναι εξέλιξη...

Επιπλέον στην αρχή του site επισημαίνω προσωπικά ότι παρατηρήσεις, λάθη, κτλ πρέπει να να μας αναφέρονται από οποιονδήποτε γιατί ένα άτομο μόνο που έχει και πολλές άλλες δουλειές χωρίς να πληρώνεται από κανένα (ούτε Σύλλογο, ούτε εταιρεία, ούτε ιδιώτη) κάθομαι και το κάνω για να εξυπηρετήσω τους συναδέλφους μου και να μπορούν να έχουν άμεση (όσο γίνεται) ενημέρωση χωρίς να τα σκάνε άνευ λόγου ή να παρακαλάνε χορηγίες από φαρμακευτικές εταιρείες μέσω αντιπροσώπων για να τους πάρουν ένα χαλί ή ένα κλιματιστικό ή να πάνε ένα ταξιδάκι με τη γκόμενα τους.

Όσο αφορά το θέμα του ΑΜΚΑ μου ζήτησαν να το βάλω και το έβαλα. Αν το πρόβλημα μας είναι η καταγραφή προσωπικών δεδομένων από εμάς γιατί δεν απευθύνεστε στη Διοίκησή σας που τα έδωσε επειδή ξέρει ότι ποτέ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΕ;;;

Έχετε βάλει ποτέ όλα τα στοιχεία του ασθενούς, έχετε εξετάσει αν είναι ασφαλιστικά ενήμερος, αν έχει πχ στο ΟΓΑ πάρει σφραγίδα ανταποκριτή, αν όντως είναι ο ίδιος ή σας έφερε βιβλιάριο γείτονα, έχετε βάλει όλες τις απαραίτητες σφραγίδες ή έχετε δώσει συνοδευτικά έγγραφα που απαιτούνται για την εκτέλεση μιας συνταγής από εμάς τα ζώα που σας ψάχνουμε στα τηλέφωνα να μας δώσετε ένα ΑΜ ή ένα ΑΜΚΑ ή ένα έγγραφο μήπως και βγάλουμε το (ΜΙΚΤΟ) κέρδος που λέτε μετά από 9 μήνες (αν...) που θα μας πληρώσει ένα ταμείο και εν τω μεταξύ θα έχουμε πληρώσει έξοδα, ΦΠΑ, ΦΜΥ, Φόρο εισοδήματος και δε ξέρω και εγώ τι άλλο. Επιπλέον πληρώνουμε ή υποχρεωνόμαστε σε ανθρώπους πχ υπάλληλοι, φίλοι, συγγενείς να τρέχουν να σας βρουν να διορθώσετε μια ρημάδα συνταγή των 2,5 ευρώ που ως άσχετοι πολλές φορές γράφετε. Βεβαίως κάποιοι επικαλείστε φόρτο εργασίας...Ναι έχετε απόλυτο δίκιο, στα νοσοκομεία γίνεται μπάχαλο για πολλούς λόγους και στα ιδιωτικά η εφορία δεν προλαβαίνει να μαζεύει έσοδα από την πολύ δουλειά σας που επίσης τη δηλώνετε όλη, αυτούσια.

Ας περάσω όμως στο θέμα της καφρίλας και της ζωοποίησης μας ως επαγγελματική τάξη γιατί φαντάζομαι ότι ΔΕΝ μας αποδέχεστε ως επιστήμονες.

Γυρνόντας αρκετά χρόνια πίσω στο Πανεπιστήμιο όταν φοιτούσα στη Φαρμακευτική το 80% όσων κατέληγαν σε εμάς ήταν αποτυχημένοι γιατροί, οδοντίατροι ή και κτηνίατροι (σπάνια) που δεν έπιασαν τις μονάδες να μπουν σε μια ιατρική. Ξανάδιναν και ξανάδιναν πανελλήνιες (δεκαετία 80 λέμε τώρα...) μέχρι οι ψωνάρες να βάλουν μπλούζα, να ονομαστούν γιατροί και να πετύχουν καλύτερη προίκα. Γιατί παίζει χρόνια και αυτό.

Προσωπικά (και στη διάθεσή σας όλα τα απαραίτητα έγγραφα) χωρίς να είμαι "φυτό" οι μονάδες μου μπαίνοντας στη Φαρμακευτική Σχολή μου έδωσαν καταρχήν υποτροφία λόγω πρωτιάς και επιπλέον έμπαινα άνετα στην ιατρική Θράκης, Ιωαννίνων και Κρήτης ενώ ισοβαθμούσα στην τελευταία θέση της ιατρικής Πατρών. Με τη διαφορά ότι δήλωσα μόνο μια σχολή στο μηχανογραφικό και μόνο φαρμακευτική. Γιατί απλά απεχθανόμουν τους γιατρούς και τη σχολή χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Απλά δε μου άρεσε. Αντίθετα μια άλλη σχολή που τελείωσα μερικά χρόνια μετά (ΗΥ) από μεράκι την έκανα 2η δουλειά και παλεύω 20 ώρες το 24ωρο να τα φέρω βόλτα με δύο επίσημα δηλωμένες δουλειές στην εφορία για να βγάλω τα έξοδα μου και μια σχετικά καλή ζωή. Δυστυχώς και στις δύο εργασίες μου δεν έχω χορηγίες. Και επιπλέον στο φαρμακείο μου έχω να κάνω με κάφρους κάθε βαθμίδας που αναγκαστικά τους υπομένω.

Αν λοιπόν ΟΛΟΙ είμαστε ΖΩΑ θα παρακαλούσα να με διαχωρίσετε προσωπικά εκτός και κάποιος με ξέρει στην ιδιωτική μου ζωή και έχει μια διαφορετική άποψη στην οποία με επιχειρήματα είμαι ανοικτός να την ακούσω από κοντά...

Επιπλέον ΔΕΝ είμαι Πατρινός, γέννημα θρέμα Αθήνας είμαι και έχω ζήσει και 5 συνεχή χρόνια Σουηδία και μπορεί ΚΑΠΟΙΟΙ Πατρινοί να είναι προβληματικοί αλλά αυτά τα απόλυτα μακριά από όλους σας συνιστώ. Αλήθεια από ποια ευγενή περιοχή είναι ο κάθε γράφοντας;

Όσο αφορά τα ιστορικά γραφόμενα του Anastasios Theodoridis θα επισημάνω την προσωπική μου άποψη εδώ και χρόνια: Η χώρα και οι Ελληναράδες που σκότωσε τον Καποδίστρια γιατί ήθελε να την κάνει κράτος με ιδέες που ο Ούλαφ Πάλμε σχεδόν 250 χρόνια μετά τις εφάρμοσε και έγινε πρότυπο κράτους (Σουηδία) έχει μείνει πίσω στα Τουρκοκρατικά κατάλειπα μιας ελεείνής και αδιάφορης παρακοινωνικής και διεφθαρμένης νοοτροπίας που η συνεργασία και η ανάπτυξη είναι άγνωστες λέξεις όπως και η ισονομία-ισοτιμία. Γιατί όπως πολύ σωστά το καλοκαίρι του 2007 μας τόνισε διάσημος πολυεκατομμυριούχος των ΗΠΑ στην Ελλάδα προτιμούν να πεθάνει η κατσίκα του διπλανού παρά να κάνουν τη δική τους να βγάλει καλύτερο ή περισσότερο γάλα...!!!

Aντώνης Περίδης

φαρμακοποιός,

Webmaster of Webnow.gr & Fsax.gr

Web Designer & Development

τηλ.2610-625696 και ΑΜΚΑ 11116805091

* όπως βλέπετε προσωπικά ΔΕΝ έχω πρόβλημε και ΔΗΜΟΣΙΕΥΩ το ΑΜΚΑ μου...

Αν θέλετε και άλλα προσωπικά δεδομένα επειδή καθαρός ουρανός ΔΕΝ φοβάται τίποτα μπορώ να σας δώσω. Και φωτογραφίες προσωπικές (οι κοπελιές της παρέας θα ξετρελαθούν σίγουρα), από ταξίδια μου στο εξωτερικό (τα πληρώνω μόνος όχι από εταιρείες), στο μπάνιο, στη θάλασσα, στο βουνό όπου θέλετε. Επιπλέον να πω ότι μου αρέσει πολύ το σνίτσελ και πίνω κοκα κόλα και γενικά ότι θέλετε να μάθετε για μένα μου το ζητάτε απλά...!!!

Όσο αφορά το θέμα του ΑΜΚΑ κάντε αίτηση στον Ιατρικό Σύλλογο Πατρών ή στις διοικήσεις των Νοσοκομείων που τα έδωσαν (τα ΑΜΚΑ) να μας πουν να τα πάρουμε πίσω ή να τα κατεβάσουμε από το site (με εντολή του Συλλόγου μας πάντα)...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...δίνουν τα laptop οι εταιρείες ως δώρα στους γιατρούς λόγω συνταγογράφησης ΔΕΝ ήξερα ότι τους μαθαίνουν να τα χειρίζονται κιόλας...

Τα δίνουν για επιστημονική ενημέρωση και είναι απόλυτα ΝΟΜΙΜΟ! Ζηλεύεις;

...να πάνε ένα ταξιδάκι με τη γκόμενα τους...

Ποτέ δε βγαίνει χρέωση από την εταιρία για συνοδό πρόσωπο σε εκπαιδευτικό συνέδριο. Οι Ιατροί πληρώνουν από την τσέπη τους τα επιπλέον έξοδα για το ταίρι τους γιατί, απλά, δεν είναι ανέραστοι! Ζηλεύεις;

Όσο αφορά το θέμα του ΑΜΚΑ μου ζήτησαν να το βάλω και το έβαλα.

Αν σου ζητούσαν να παρανομήσεις πουλώντας μορφίνες, θα το έκανες;

...στα ιδιωτικά η εφορία δεν προλαβαίνει να μαζεύει έσοδα από την πολύ δουλειά σας...

Πρέπει να ντραπούμε για τα ΝΟΜΙΜΑ έσοδα από την εργασία μας; Μήπως ζηλεύεις;

...προσωπικά ΔΕΝ έχω πρόβλημε και ΔΗΜΟΣΙΕΥΩ το ΑΜΚΑ μου...

Δικαίωμά σου. Δημοσίευσε και τους κωδικούς από τους τραπεζικούς σου λογαριασμούς, αν θέλεις!

Εμείς έχουμε πρόβλημα, και δε δημοσιεύουμε το ΑΜΚΑ μας.

...Όσο αφορά το θέμα του ΑΜΚΑ κάντε αίτηση στον Ιατρικό Σύλλογο Πατρών ή στις διοικήσεις των Νοσοκομείων που τα έδωσαν (τα ΑΜΚΑ) να μας πουν να τα πάρουμε πίσω ή να τα κατεβάσουμε από το site (με εντολή του Συλλόγου μας πάντα)...

Δεν πιστεύω την Ιστορία σου οτι σου τα δίνουν τα Νοσοκομεία και οι Σύλλογοι!

Απόδειξέ το να τους μηνύσουμε κι εκείνους!

Αυτή τη στιγμή, εσύ παρανομείς και κανένας άλλος!

Γι΄αυτό, από εσένα ζητάμε να σβήσεις τους αριθμούς ΑΜΚΑ των συναδέλφων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα δίνουν για επιστημονική ενημέρωση και είναι απόλυτα ΝΟΜΙΜΟ! Ζηλεύεις;

--- T δίνουν επειδή τα ζητάτε για παράνομες συνταγογραφήσεις και επιλογή δικών τους εταιρειών...Μήπως κλέβεις;

Ποτέ δε βγαίνει χρέωση από την εταιρία για συνοδό πρόσωπο σε εκπαιδευτικό συνέδριο. Οι Ιατροί πληρώνουν από την τσέπη τους τα επιπλέον έξοδα για το ταίρι τους γιατί, απλά, δεν είναι ανέραστοι! Ζηλεύεις;

--- Δε σε πιστεύω πρέπει να το αποδείξεις γιατί δυστυχώς έχω συγγενείς σε υψηλές θέσεις φαρμακευτικών εταιρειών και ξέρω σίγουρα ότι πληρώνουν και συνοδό εκτός από 1-2 περιπτώσεις που μέσα στο τελευταίο 3μηνο έκοψαν...Μήπως λες ψεμματάκια;;;

Αν σου ζητούσαν να παρανομήσεις πουλώντας μορφίνες, θα το έκανες;

--- Αν σου ζητήσω να καταγγείλεις τους συναδέλφους που παίρνουν φακελάκι ή μίζες από εταιρείες θα το κάνεις;

--- Επίσης αν σου ζητήσω να γράφεις εσύ και οι όμοιοι σου σωστές συνταγές χωρίς να πρέπει να τρέχουμε κάθε λίγο και λιγάκι σε εσάς να τη διορθώσουμε θα με καταλάβεις; Μήπως αδιαφορείς;;;

Πρέπει να ντραπούμε για τα ΝΟΜΙΜΑ έσοδα από την εργασία μας; Μήπως ζηλεύεις;

--- Δε μίλησα για ΝΟΜΙΜΑ έξοδα αλλά για γιατρούς που δηλώνουν 10.000 εισόδημα ετησίως και έχουν βίλες,γιοτ,κτλ...Αν λένε ψέμματα στην Κυβέρνηση και τα ΜΜΕ να τους κάνεις ΜΗΝΥΣΗ...Μήπως καλύπτεις κλέφτες;;;

Δικαίωμά σου. Δημοσίευσε και τους κωδικούς από τους τραπεζικούς σου λογαριασμούς, αν θέλεις!

Εμείς έχουμε πρόβλημα, και δε δημοσιεύουμε το ΑΜΚΑ μας.

--- ¨Οτι γενικά είστε προβληματικοί στο χώρο σας το ξέραμε...Μήπως θες να με πείσεις;;;

Δεν πιστεύω την Ιστορία σου οτι σου τα δίνουν τα Νοσοκομεία και οι Σύλλογοι!

Απόδειξέ το να τους μηνύσουμε κι εκείνους!

Αυτή τη στιγμή, εσύ παρανομείς και κανένας άλλος!

Γι΄αυτό, από εσένα ζητάμε να σβήσεις τους αριθμούς ΑΜΚΑ των συναδέλφων.

Μην πιστεύεις πουθενά ούτε στη μάνα σου. Στην εγχείρηση που θα της κάνεις (εύχομαι να μη χρειαστεί) μη ξεχάσεις το φακελάκι. Επιπλέον άμα θες και έχεις κότσια να πας στη Δικαιοσύνη να πεις στο έδρανο όσα ισχυρίζεσαι. Αφού είσαι και εσύ και οι όμοιοι και Νομικοί γνώστες. Απέδειξέ το...

Εγώ ΔΕΝ παρανομώ φίλε ούτε όταν η μάνα μου πέθαινε από καρκίνο και ο Διευθυντής της Ογκολογικής ήθελε να τη στείλει σε συνεργαζόμενο φαρμακείο ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ...Ήταν γιατρός αυτός !!!

Κατά τα άλλα σας βλέπω προκλητικούς με τους φαρμακοποιούς πράγμα που σημαίνει ότι έχετε πρόβλημα μεγάλο. Υπαρξιακό...

Αλήθεια αφού δε μας χρειάζεστε για να βγάλετε λεφτά όπως λέτε και μόνο από τραπέζια χειρουργείων ζείτε γιατί στα χωριά και στα Κέντρα Υγείας γράφουν αγροτικοί κατά συνεργασία με κάποιους φαρμακοποιούς και από εταιρείες και γιατί μπαίνετε στη διαδικασία να αναλαμβάνετε προμήθειες νοσοκομείων ή να κάνετε ΔΗΘΕΝ εξωσωματικές πλαστές (πρόσφατες ιστορίες) και πολλά πολλά ακόμα.

ΜΗ ΞΥΝΟΥΜΕ ΠΛΗΓΕΣ...έπρεπε να είστε ΜΑΖΙ ΜΑΣ και όχι στην άλλη όχθη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

--- Tα δίνουν επειδή τα ζητάτε για παράνομες συνταγογραφήσεις και επιλογή δικών τους εταιρειών...

Αν είχες αποδείξεις, θα τους είχες στείλει ήδη στη φυλακή.

Δεν έχεις όμως, ιδέα σου είναι. Προκατάληψη κατά του συνόλου του Ιατρικού Σώματος!

--- Αν σου ζητήσω να καταγγείλεις τους συναδέλφους που παίρνουν φακελάκι ή μίζες από εταιρείες θα το κάνεις;

Βεβαίως θα το κάνω, αν υπάρχουν αποδείξεις!

Ξεκαθαρίζει το τοπίο και θα αναλάβω και τους ασθενείς τους, όσο αυτοί είναι φυλακή!

...γιατρούς που δηλώνουν 10.000 εισόδημα ετησίως και έχουν βίλες,γιοτ,κτλ...

...λένε ψέμματα στην Κυβέρνηση και τα ΜΜΕ...

...να τους κάνεις ΜΗΝΥΣΗ...

Ξέρεις πολλούς τέτοιους; Εγώ όχι! Αν μου βρεις και μου φέρεις αποδείξεις, ευχαρίστως να τις στείλω στην οικεία ΔΟΥ...

Μην πιστεύεις πουθενά ούτε στη μάνα σου. Στην εγχείρηση που θα της κάνεις (εύχομαι να μη χρειαστεί) μη ξεχάσεις το φακελάκι.

Παιδιάστικες επιθέσεις κατά της μητέρας μου...Ντροπή! Νόμιζα οτι ήσουν ώριμο άτομο. Μάλλον έχεις μείνει καθηλωμένος στο πρωκτικό στάδιο συναισθηματικής ανάπτυξης.

Αυτές σου οι ανώριμες κορώνες δεν αποτελούν επιχειρήματα, ούτε λειτουργούν υπέρ της φήμης σου...

...όταν η μάνα μου πέθαινε από καρκίνο και ο Διευθυντής της Ογκολογικής ήθελε να τη στείλει σε συνεργαζόμενο φαρμακείο ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ...

Βρήκαμε τη ρίζα του φθόνου σου κατά των Ιατρών. Λυπάμαι για τη μητέρα σου κι εύχομαι περαστικά. Κατάλαβε οτι δεν είναι όλοι οι Ιατροί έτσι, ούτε καν η πλειοψηφία!

...γιατί στα χωριά και στα Κέντρα Υγείας γράφουν αγροτικοί κατά συνεργασία με κάποιους φαρμακοποιούς και από εταιρείες...

Αν είχες αποδείξεις θα τους είχες σκίσει όλους. Βρίσκονται, όμως, όλα στο μυαλό σου μόνο.

Βλέπεις μυστικές εταιρίες και μασονικές Στοές Ιατρών και Φαρμακευτικών Εταιριών παντού...

...γιατί μπαίνετε στη διαδικασία να αναλαμβάνετε προμήθειες νοσοκομείων...

Δεν ήξερα οτι είχα τέτοια δύναμη! Τα εκάστοτε κομματόσκυλα σε συνεργασία με το Υπουργείο Υγείας αναλαμβάνουν αυτόν τον δύσκολο ρόλο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aντώνης Περίδης

φαρμακοποιός,

Webmaster of Webnow.gr & Fsax.gr

Web Designer & Development

τηλ.2610-625696 και ΑΜΚΑ 11116805091

* όπως βλέπετε προσωπικά ΔΕΝ έχω πρόβλημε και ΔΗΜΟΣΙΕΥΩ το ΑΜΚΑ μου...

Εγώ θα έλεγα να βάλεις μια ομπρέλα στον κώλο σου και να την ανοίξεις. Είμαι σίγουρος ότι και πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Η διαφορά, ανεγκέφαλε, είναι ότι εσείς δεν δώσατε περιθώριο επιλογής σε κανέναν ιατρό πριν ανεβάσετε τον ΑΜΚΑ του στο διαδίκτυο.

Δεν σκεφτήκατε, ανόητοι, το ενδεχόμενο κάποιος/κάποια να θέλει να κρύψει την ηλικία του/της επειδή απλά είναι ανύπαντρος/η; Γιατί πάει ο νους σας μόνο στη λαμογιά; "The lady protest is the lady maketh, me thinks" λέει ο Σαίξπηρ, ή, "πρωτομυρίσας πρωτοκλάσας" κατά το Ελληνικότερο.

Ποιός σας έδωσε το φασιστικό δικαίωμα να αναρτήσετε στο διαδίκτυο την ημερομηνία γεννήσεως και τον ΑΜΚΑ των ιατρών; Ζητήσατε την άδεια των ιδίων;

Κατεβάστε τους ΑΜΚΑ των ιατρών όσο είναι ακόμη καιρός.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς Φαρμακοποιό κ.Περίδη Αντώνιο.

Μερικές παρατηρήσεις αφού παρατηρώ πως δυσκολεύεστε να κατανοήσετε μερικά απλά πραγματάκια.

1. Το κείμενο (post) που δημοσίευσα είναι συναδέλφου από άλλο forum

Χωρίς να ζητήσω την άδεια...αλλά λόγω του τεράστιου σεβασμού στο συνάδελφο και μέλος του forum Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας των Γενικών Ιατρών "Ο Διακομιστής" θα αναδημοσιεύσω το post του εδώ.
, οπότε τα "ιστορικά γραφόμενα" δεν είναι δικά μου κάτι το οποίο το διευκρίνισα.

Όσο αφορά τα ιστορικά γραφόμενα του Anastasios Theodoridis θα επισημάνω την προσωπική μου άποψη εδώ και χρόνια: Η χώρα και οι Ελληναράδες που σκότωσε τον Καποδίστρια γιατί ήθελε να την κάνει κράτος με ιδέες που ο Ούλαφ Πάλμε σχεδόν 250 χρόνια μετά τις εφάρμοσε και έγινε πρότυπο κράτους (Σουηδία) έχει μείνει πίσω στα Τουρκοκρατικά κατάλειπα μιας ελεείνής και αδιάφορης παρακοινωνικής και διεφθαρμένης νοοτροπίας που η συνεργασία και η ανάπτυξη είναι άγνωστες λέξεις όπως και η ισονομία-ισοτιμία. Γιατί όπως πολύ σωστά το καλοκαίρι του 2007 μας τόνισε διάσημος πολυεκατομμυριούχος των ΗΠΑ στην Ελλάδα προτιμούν να πεθάνει η κατσίκα του διπλανού παρά να κάνουν τη δική τους να βγάλει καλύτερο ή περισσότερο γάλα...!!!

2. Η ΑΠΠΔ έβγαλε κάποια απόφαση, την οποία δυσκολεύεστε ακόμα και σήμερα να κατανοήσετε. Δεν κατέχετε καμία ανώτερη θέση ώστε να μην σέβεστε και τηρείτε την απόφαση αυτή.

Σύμφωνα με την απόφαση, που πάρθηκε κατά πλειοψηφία, η προσωπικότητα των γιατρών και των φαρμακοποιών δεν θίγεται υπέρμετρα από την υποχρεωτική αυτή αναγραφή, καθόσον μπορεί μεν να αποκαλύπτεται η ηλικία τους, αλλά αυτό γίνεται σε σαφώς περιορισμένο αριθμό χρηστών-ασθενών.

3. Αν η κίνησή σας ήταν νόμιμη να είστε σίγουροι πως θα σας ακολουθούσαν και οι υπόλοιποι φαρμακευτικοί σύλλογοι.

4. Προσωπικά δεν με ενοχλεί η αναγραφή του ΑΜΚΑ στα νέου τύπου συνταγολόγια εφόσον αυτό αναφέρει ο νόμος, με ενοχλεί όμως η παράνομη κίνηση του συλλόγου σας να τα κοινοποιήσετε χωρίς την προσωπική άδεια των ιατρών. Οι ιατρικοί σύλλογοι από που και ως που έχουν τους ΑΜΚΑ των μελών του; Ποιος διοικητής Νοσοκομείου σας παραχώρησε τα ΑΜΚΑ των συναδέλφων;

Γράφετε επώνυμα και καλά θα ήταν να ενημερώσετε ποιος σας έδωσε παράνομα τα ΑΜΚΑ των συναδέλφων, αλλιώς (το οποίο είναι και το πιθανότερο) ψεύδεστε. Τους ΑΜΚΑ τους συλλέξατε από τις συνταγές που έφτασαν στα μέλη σας και κάνατε μία συγκεντρωτική κατάσταση ώστε να αποφύγετε την όποια ταλαιπωρία της αναζήτησης των συναδέλφων μου.

5. Ενώ το θέμα μας είναι η ανάρτηση των ΑΜΚΑ στην ιστοσελίδα σας δεν έχω καταλάβει την μακροσκελή απάντησή σας και την αναφορά σας σε laptop, συνταγογράφηση με λάθη από συναδέλφους και πολλά άλλα άσχετα θέματα.

6. Ποιος σας είπε πως έχετε το δικαίωμα να πηγαίνετε στον ιατρό να διορθώνετε την συνταγή; Έχετε κάθε νόμιμο δικαίωμα να μην την εκτελέσετε και να ζητήσετε από τον ασφαλισμένο να σας δώσει σωστή συνταγή. Από εκεί και πέρα ας πάει ο ασφαλισμένος να παραπονεθεί και να μαλώσει με τον άσχετο συνάδελφο που τον ταλαιπώρησε.

7. Θέλετε να συνεχίσω και να αναφέρω σε πόσες παράνομες κινήσεις συμμετέχετε καθημερινά σε σχέση με την συνταγογράφηση;

α) κατοχή και χρήση βιβλιαρίων για τη διευκόλυνση των ασφαλισμένων (ζωντανών και νεκρών).

β) πώληση φαρμάκων χωρίς συνταγή ιατρού

γ) εκτέλεση συνταγής που δεν είναι θεωρημένη

δ) παρακράτηση των κουπονιών μέχρι ο ασφαλισμένος να συνταγογραφήσει τα αντίστοιχα φάρμακα

ε) χορήγηση φαρμάκων μετά από συμβουλή των συναδέλφων σας

8. Να γράψω κι άλλα; Όχι, το θέμα μας είναι η παράνομη δημοσίευση των ΑΜΚΑ συναδέλφων και όχι η υπερσυνταγογράφηση από τους ιατρούς και οι παρανομίες των συναδέλφων σας.

Αναστάσιος Θεοδωρίδης

Ειδικευόμενος Ιατροδικαστής

ΑΜΚΑ 17117402180

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για το ΑΜΚΑ να απευθυνθείς στο Νοσοκομείο του Αγίου Ανδρέα και τη Διοίκηση του που έδωσε ΜΟΝΟ του λίστα επειδή αναγνώρισε το πρόβλημα με γιατρούς που "ξέχναγαν", βαριόντουσαν ή ΔΕΝ ήθελαν να βάλουν το ΑΜΚΑ τους. Μάλιστα επικαλέσθηκε και αδυναμία ενημέρωσής τους επειδή άλλοι λείπουν από τις θέσεις τους (!) άλλοι έχουν άδειες και άλλοι είναι σε χωριά που η πληροφόρηση αργεί...!!!

Για το ίδιο θέμα μπορείτε να συννενοειθείτε με τον ιατρικό Σύλλογο Πάτρας και να τους εκθέσετε το θέμα σας να μας πουν οι ίδιοι αν θέλουν να κατέβει η λίστα αυτή.

Για το θέμα των διορθώσεων των συνταγών αγαπητέ κ. Θεοδωρίδη αλλά και λοιπών θεμάτων που θίγεις να σου πω επιγραμματικά ότι:

1. Η μάνα μου πέθανε...ο Διευθυντής που που ανέφερα έχει 14 ΕΔΕ ήδη...

2. Οι γιατροί που δεν πληρώνουν εφορία αναφέρθηκαν σε όλα τα ελληνικά ΜΜΕ από λίστα της ίδιας της Κυβέρνησης (προφανώς δεν βλέπεις ειδήσεις ή δε διαβάζεις εφημερίδες, δικαίωμά σου είναι).

3. Αν έχεις αναφορές και αποδείξεις για τις παράνομες πράξεις που κάνουν φαρμακοποιοί να τους ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙΣ. Θα χαρώ να πάρω την πελατεία τους και να τιμωρηθούν (χρησιμοποιώ τα δικά σου λόγια, λέγεται Πολωνική άμυνα στο σκάκι...)

4. Έχουμε στείλει πολλούς ασθενείς πίσω σε νοσοκομείο πχ σε εφημερία ή διανυκτέρευση για διορθώσεις και άλλα προβλήματα. Εχω προσωπικά ένα βράδυ ευγενικά είπα σε εφημερεύων γιατρό ότι τελείωσαν συγκεκριμένες αντιβιώσεις-γαστροπροστατευτικά που έγραφε καρμπόν όλο το βράδυ (πάνω από 30 συνταγές ολόιδιες) και υπάρχει πρόβλημα στην εξυπηρέτηση των ασθενών και μου απάντησε ότι εγώ τα παίρνω από την ΤΑΔΕ εταιρεία δε με ενδιαφέρει να τα πάρουν αύριο. Και αυτός έχει φάει μήνυση από μένα και έγινε και πρόσκληση σε ΕΔΕ και πειθαρχικό στον ιατρικό σύλλογο, δεν του έκαναν τίποτα). Εχω και πολλές άλλες καταγγελίες αν θες να στις στείλω ή να βρεθούμε να στις δώσω από ΚΟΝΤΑ...κερνάω και καφέ !!!

5. Για παρακράτηση των κουπονιών είναι θεσμοθετημένο από το κράτος, ανενημέρωτος είσαι. Επιπλέον αν ήσουν ασθενής του ΙΚΑ και ο γιατρός ακύρωνε κάθε λίγο το ραντεβού επειδή έχει πονόδοντο, πάει σεμινάριο, έκλεισε διακοπές, αρρώστησε η γκόμενα του...κτλ κτλ) θα είχες πειστεί πως πρέπει κάποιος να σε δώσει προκαταβολικά ένα απαραίτητο φάρμακο που ήδη παίρνεις.

6. Για το πως διαβάζεται το ΑΜΚΑ από τους ασφαλισμένους στη συνταγή τους οφείλω να σε εκπλήξω. Στην Πάτρα, Ρόδο, πολλές περιοχές Αθήνας που έχω φίλους, Πύργο κτλ που έχω γνωστούς φίλους οι γιατροί 1) δεν έχουν πρόβλημα ηλικιακό 2) οι ασφαλισμένοι δεν κάθονται να δουν την ηλικία του γιατρού και 3) εμείς δε ασχολούμαστε αν είναι γεροντοκόρη η ενδοκρινολόγος της γειτονιάς. Παρεπιπτόντως στο ΑΜΚΑ μου θα καταλάβεις ότι είμαι 42 ετών. Να σε βοηθήσω ότι επειδή γεννήθηκα 11.11 είμαι και Σκορπιός, είμαι χωρισμένος εδώ και 4 χρόνια, συζώ με Τσέχα, έχω 2 παιδιά, ένα Opel Astra μένω σε νοίκι, και είμαι μελαχροινός. ΑΝ θες και άλλα στοιχεία δεν έχω κανένα πρόβλημα να κρύψω οτιδήποτε. Μπορεί να με συμπαθήσει και καμιά γυναίκα παραπάνω εδώ μέσα !!! (πλάκα κάνω εδώ...)

Θα ακολουθούσα τη διαδικασία να απαντήσω και σε πολλά άλλα όμως προσωπικά εσύ δεν απάντησες σε πολλά δικά μου. Από τα γραφόμενα σου έχω την εντύπωση ότι ΔΕΝ είσαι τόσο κακός και έχεις απλά παρεξηγήσει το θέμα. Επαναλαμβάνω στη συγκεκριμένη κοινωνία άσε τοπικό γιατρό να διαμαρτυρηθεί. Εξάλλου αναγράφονται ΑΜΚΑ συγκεκριμένου ιδρύματος που έδωσε επαναλαμβάνω η ΔΙΟΙΚΗΣΗ του. Μπορείς να επικοινωνήσεις όποτε θέλεις με αυτούς ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ

Για τα υπόλοιπα θέματα αγαπητέ Αναστάση (επέτρεψέ μου μετά από τόσες αντα-παντήσεις) σήκωσε το τηλέφωνο ή κανόνισε ήρεμα και απλά να ανταλλλάξουμε απόψεις και να καταγγείλουμε από κοινού πράγματα που μας πειράζουν. Και από τις δύο πλευρές θα ήμουν μαζί σου. Η συζήτηση εκτράπηκε για να σου απαντήσω γιατί κάποιοι παραπάνω στο forum μας θεωρούν ΖΩΑ, υπάνθρωπους κτλ και αυτά τα κατάλοιπα με ερεθίζουν φαντάζομαι να μην τα ΔΕΧΕΣΑΙ και εσύ ως πολιτισμένος και επιστήμων άνθρωπος που είσαι.

Θα πω και κάτι τελευταίο: είμαι ο τελευταίος των φαρμακοποιών που συμπαθώ την κάστα μου. Όσοι με ξέρουν το γνωρίζουν. Αυτό δε σημαίνει ότι γουστάρω να με βρίζουν ή ότι συμπαθώ τους γιατρούς. Κάποιους από εσάς τους έχω φίλους αλλά έχουν απόψεις και στυλ ζωής ΙΣΟ και ΙΔΙΟ με το δικό μου. Αυτοί είναι ΦΙΛΟΙ και δεν τους βλέπω καν ως γιατρούς. Αν νομίζεις ότι μπορείς να συνεχίσεις μια συζήτηση σε τέτοιο μέτρο θα σε ακολουθήσω ίσως γίνουμε ΙΝΔΑΛΜΑΤΑ των δύο κλάδων που σου επαναλαμβάνω χωρίς να συνεργαζόμαστε δυστυχώς αλληλοεξαρτώμαστε.

Τέλος για το θέμα του ΑΜΚΑ, στο site όπως σου είπα επειδή ξέρω από υπολογιστές (μετά πτυχίου παρακαλώ...) το έκανα ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ για τους συναδέλφους μου. Δεν απαίτησα τίποτα. Δεν έχω όμως την παραμικρή εξουσία. Είναι απόφαση του ΔΣ και των Γενικών Συνελεύσεων να δημοσιεύονται όλα όσα μας δίνονται από Δημόσιες Υπηρεσίες. Ξέρω πάλι δε θα με πιστεύεις αλλά πάρε τηλέφωνο στη Διοίκηση τους.

Επιπλέον μπορώ αν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα να σου δώσω τουλάχιστον 30 τηλέφωνα γιατρών νοσοκομειακών - ιδιωτών στην περιοχή να τους πεις για το θέμα αυτό και να σου πουν ότι συμφωνούν για να μην τους....ΖΑΛΙΖΟΥΜΕ ΔΙΑΡΚΩΣ αν ξεχαστούν...Στη διάθεσή σου και αυτό...

Παρόλα αυτά αν καταφέρεις οτιδήποτε αντίθετο πάρε τηλέφωνο το Γραμματέα μας και ενημέρωσε τον φιλικά και ευγενικά...

Στη διάθεσή σου για οτιδήποτε άλλο ακόμα και σε προσωπική βάση.

ΥΓ. Επειδή στη ζωή μου έχω μάθει να τιμάω κάποια πράγματα θα πω ΔΗΜΟΣΙΩΣ το εξής: Εχω διαβάσει και συμμετέχω σε αρκετά forum, από τους λίγους που γράφουν επωνύμως χαίρομαι ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ να απαντώ και να βλέπω τοποθετήσεις ΕΠΩΝΥΜΕΣ. Όπως σου είπα και πιο πάνω είναι ένα θετικό διακριτό σημείο σε σένα και σε συγχαίρω ΔΗΜΟΣΙΩΣ για το συγκεκριμένο θέμα. Επίσης σε ζηλεύω που μου ρίχνεις 6 χρόνια γιατί αν ήμουν σήμερα στην ηλικία σου θα ήμουν Στη Σουηδία και δε θα γύρναγα ΠΟΤΕ πίσω (αν και το σκέφτομαι να ξαναφύγω σύντομα)...Επιπλέον είσαι και Σκορπιός...για αυτό και τόση ένταση μεταξύ μας...!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για το ΑΜΚΑ να απευθυνθείς στο Νοσοκομείο του Αγίου Ανδρέα και τη Διοίκηση του

Σε εσένα απευθυνόμαστε γιατί εσύ ανέβασες τους ΑΜΚΑ στο κωλοσάιτ σου και εσύ πρέπει να τους κατεβάσεις. Ούτε το Νοσοκομείο του Αγ. Ανδρέα, ούτε ο Ιατρικός Σύλλογος Αχαΐας, ούτε κανείς άλλος είναι υπεύθυνος. Ο αποκλειστικός υπεύθυνος είσαι εσύ και εσύ πρέπει να τους κατεβάσεις.

ΥΓ: Να δείχνεις λιγότερο ρατσισμό απέναντι στις ανύπαντρες κυρίες (είναι τουλάχιστο υποτιμητικός ο χαρακτηρισμός "γεροντοκόρες", αλλά που σκαμπάζεις εσύ από ευγένεια και τρόπους).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπόν αρχικά είπα να μην σου απαντήσω εσένα προσωπικά αλλά θα σου αφιερώσω προσωπικά ένα 4στιχο...

"..το ξέρεις σ' αρέσω

μα για σένα δε θα μπορέσω

πρέπει στη δουλειά μου να γυρίσω

και εσένα δε θέλω να βρίσω..."

Για τις γεροντοκόρες να μη μένανε...και πάρτο όπως θέλεις και βάλτο και εσύ και αυτές όπου θέλεις...

Επιπλέον κωλο...site κτλ να τα αποφεύγεις...είναι παραπάνω από την ευγενική καταβολή του επαγγέλματός σου αν είσαι γιατρός κιόλας καθώς δε μας συστήθηκες επωνύμως...!

Τέλος πάντων σας αποχαιρετώ βαρέθηκα με κουράσατε...

Ότι είχα να πω το είπα και μάλιστα έδωσα και τα εύσημα όπου έπρεπε (Αναστάσης)...

Αν κάτι θέλετε σηκώστε ένα τηλέφωνο ή κανονίστε ένα προσωπικό ραντεβού μαζί μου...για να μου αναπτύξετε τις θέσεις σας...σε άλλο πολιτιστικό επίπεδο...

ΥΓ. Η διοίκηση του νοσοκομείου όχι απλά επέτρεψε αλλά ουσιαστικά μας προέτρεψε κιόλας να το κάνουμε για να μην ενοχλούμε συνέχεια ψάχνωντας τα ΑΜΚΑ τους!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίτα να δεις, ασπόνδυλε, βρήκα τη λύση στο ζήτημα που προκάλεσες με την ανάρτηση των ΑΜΚΑ:

Στείλε το καταραμένο αρχείο xls με e-mail στα μέλη του συλλόγου σας και κατέβασέ το από το σάιτ. Ή, εναλλακτικά, κάνε το προσβάσιμο μόνο στα διαπιστευμένα μέλη του συλλόγου σας που είναι εγγεγραμμένα στο σάιτ σας.

Όμως σε καμιά περίπτωση μην το αφήνεις για πολύ περισσότερο ανοιχτό (προσβάσιμο) σε όλους.

Γ... τα πτυχία σου στην πληροφορική, γ...

IQ ραδικιού!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2. Οι γιατροί που δεν πληρώνουν εφορία αναφέρθηκαν σε όλα τα ελληνικά ΜΜΕ από λίστα της ίδιας της Κυβέρνησης (προφανώς δεν βλέπεις ειδήσεις ή δε διαβάζεις εφημερίδες, δικαίωμά σου είναι).

Ακριβώς έτσι είναι, γενικά δε με αρέσει να ενημερώνομαι και σπανίως βλέπω ειδήσεις, διαβάζω εφημερίδες....

1. Συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις το πρόβλημα και με στεναχωρείς επειδή είσαι και σκορπιός. Μάλλον δε θα έχουμε τον ίδιο ωροσκόπο.

Αν με πάρεις τηλέφωνο και με ρωτήσεις τον ΑΜΚΑ μου για να συμπληρώσεις κάποια συνταγή μου επειδή από αμέλειά μου δε συμπλήρωσα εγώ θα στο πω. Αυτό όμως δε σου δίνει το δικαίωμα να τον δημοσιεύσεις. Μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά για την οποία έγινε και το όλο θέμα με αποτέλεσμα να συζητάμε άσχετα θέματα;

2. Αν γκουγκλάρεις το όνομά μου σίγουρα θα διαπιστώσεις πως πριν ενημερωθείς εσύ για τα θέματα που θίγεις (λίστες γιατρών φοροφυγάδων κτλ) τα έχω αναδημοσιεύσει στα ιατρικά site, οπότε μην προσπαθείς να φέρεις τη συζήτηση σε προσωπική αντιπαράθεση.

3. Δε νομίζω να ξέρεις πολλούς αγροτικούς που έκαναν καταγγελία σε Ιατρικό και Φαρμακευτικό Σύλλογο, Νοσοκομείο, Ταμεία, "συνάδελφο" που με πλαστή σφραγίδα συνταγογραφούσε και φαρμακοποιό που ξέπλενε τις συνταγές του συγκεκριμένου "συναδέλφου".

Η απάντηση ήταν πως ο ιατρός δεν ήξερε και ο φαρμακοποιός.....απλά δε γνώριζε. Πάντα υπάρχουν βλάκες πρόεδροι συλλόγων.

4. Η διοίκηση του Νοσοκομείου σας εξυπηρέτησε...αλλά σίγουρα δεν σας επέτρεψε να τα δημοσιεύσετε, κάτι που σίγουρα δεν είναι θέμα δικό της να το κάνει.

5. Μπορείς να μου αναφέρεις το νόμο που σας επιτρέπει να χορηγείτε φάρμακα χωρίς συνταγή και να κρατάτε τα κουπόνια μέχρι ο ασφαλισμένος επισκεφτεί τον ιατρό του ασφαλιστικού του φορέα; Πραγματικά με πιάνεις ανενημέρωτο και δε το συγχωρώ στον εαυτό μου.

6. Μπορείς να δημοσιεύσεις την απόφαση του Δ.Σ. ΦΣΑ που επιτρέπει να δημοσιευτούν οι ΑΜΚΑ των ιατρών στο site του συλλόγου σας;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στείλε το καταραμένο αρχείο xls με e-mail στα μέλη του συλλόγου σας και κατέβασέ το από το σάιτ. Ή, εναλλακτικά, κάνε το προσβάσιμο μόνο στα διαπιστευμένα μέλη του συλλόγου σας που είναι εγγεγραμμένα στο σάιτ σας.

παρομοια λυση ειχα προτεινει και γω μεσω e-mail στον γραμματεα του συλλογου τους αλλα προφανως τους φανηκε πολυπλοκη ως λυση και προτιμησανε την οδο της ιντερνετικης αντιπαραθεσης με τους γιατρους.

παρεπιμπτωντως το site μας εχει χαμηλη διεισδυση στους ιατρους της Αχαιας ε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρεπιμπτωντως το site μας εχει χαμηλη διεισδυση στους ιατρους της Αχαιας ε?

Δυστυχώς ναι! Αλλιώς κάποιος συνάδελφος θα είχε καταθέσει αγωγή και θα είχε επιδίκαση ενός σεβαστού ποσού ως αποζημίωση!

Τυχεράκιας!

Να φτιάξει το Ιατρείο του με έξοδα του Φαρμακευτικού Συλλόγου Αχαΐας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή ΔΕΝ δουλεύω στην Ελλάδα και έχω πολύ καιρό να πάω σε ελληνικά συνέδρια, απλά ενημερώνω ότι στα συνέδρια που πάμε εμείς, με 450 λίρες Αγγλίας συμμετοχή, εμένα τα έξοδα μου τα πλήρωσε το Deanery, αλλά τους 3 φαρμακοποιούς νοσοκομείων που γνώρισα τους χρηματοδότησαν φαρμακευτικές εταιρείες... για επιστημονικούς λόγους προφανώς (να μην αμελήσουν να προτείνουν τα αντιβιοτικά τους για το formulary).

Το ότι όλοι τα παίρνουν δεν είναι δικαιολογία για να παρανομούμε αλλού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μέσα από το συνοθύλευμα ονειρικών παραληρημάτων πρόωρης ανδρικής εμμηνόπαυσης του γραμματέα για το πόσο cool και ωραίος είναι, έβγαλα το συμπέρασμα ότι δεν φταίει ο ΦΣΑ αλλά οι διοικήσεις των νοσοκομείων. Δλδ "ξέρουμε ότι είναι παράνομο αλλά δεν φταίμε εμείς". Μάλιστα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.