Jump to content

Σύσταση 193 θέσεων ειδικευομένων Ιατρών σε Νοσηλευτικά Ιδρύματα της Χώρας.


Recommended Posts

Οφείλεις να παρουσιαστείς εντός 5 (πέντε) εργάσιμων ημερών από τη δημοσίευση στο ΦΕΚ.

Συγνώμη συναδελφε, η διαδικασία "υπό διορισμό" , υπογραφές στο ΥΥΚΑ, ταχυδρομείο κλπ. δε σου λέει τίποτα; Γιατί δηλαδή να παρακαμφθει με τις νέες θέσεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 182
  • Created
  • Last Reply

δανείζομαι την καταπληκτική απάντηση του συνάδελφου "anastasiostheodoridis" σε ένα σχετικό με τους "υπο διορισμό" ειδικευόμενους ιατρούς και τον ευχαριστώ!

"Υπό διορισμό" είσαι από την ημέρα που εστάλησαν τα δικαιολογητικά σου στο υπουργείο από τη Νομαρχία.

Επειδή καταλαβαίνω πως η τοποθέτησή σου είναι για νοσοκομείο της Αττικής που υπάγεται στη Νομαρχία Αθηνών μπορείς να μάθεις τον αριθμό πρωτοκόλλου στο γραφείο ειδικοτήτων για τα νοσοκομεία Αττικής στο 210-5231910.

Από την ημερομηνία που θα υπογράψει ο υπουργός την απόφαση τοποθέτησης δίνεται αριθμός πρωτοκόλλου, οπότε μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις ώστε να δηλώσεις το επόμενο μέρος της ειδικότητάς σου, εφόσον υπάρχει.

Από εκείνη την ημέρα μεσολαβεί μία εβδομάδα περίπου (5-10 ημέρες) για να το υπογράψει η Υπηρεσία Δημοσιονομικού Ελέγχου (Υ.Δ.Ε.).

Αν μάθεις πως έχει πάρει αριθμό πρωτοκόλλου, πάρε τηλέφωνο στην προϊσταμένη της Υ.Δ.Ε. την κα Τζαβάρα στο 2103810687 και ρώτα πότε θα το υπογράψει και πότε θα το στείλει πίσω στο υπουργείο υγείας.

Την επομένη μπορείς να περάσεις να το λάβεις εσύ ο ίδιος από το υπουργείο και να μην περιμένεις τον ταχυδρόμο της γειτονιάς σου.

υ.γ. θα αντιγράψω το post και θα το ποστάρω κάθε φορά που έχουμε το ίδιο ερώτημα......το έχω μάθει και το γράφω απ' έξω το post

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Η όλη διαδικασία πλέον στο υπουργείο από την ημέρα παραλαβής του φακέλου από τη νομαρχία μέχρι την κοινοποίηση στον ενδιαφερόμενο κάνει 30 με 45 το πολύ ημέρες (μαζί και οι 5 ημέρες στην Υ.Δ.Ε.).

Η διαδικασία είναι :

1. Γραφείο προσωπικού νοσοκομείου

2. Δ/νση Νομαρχίας

3. Υπουργείο Υγείας

4. Υπηρεσία Δημοσιοοικονομικού Ελέγχου (Υ.Δ.Ε.)

5. Υπουργείο Υγείας

6. Διεκπεραίωσηαποστολή "

απάντηση επίσης του συναδέλφου anastasiostheodoridis.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης αν δεν κάνω λάθος από τη στιγμή που ο διορισμός φτάνει στο εκάστοτε ταχυδρομείο ο διοριζομενος έχει 14 ημερολογιακες ημέρες για την παραλαβή του, και άλλες 14 μετά την παραλαβή για να παρουσιαστεί στο νοσοκομείο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να κάνω και γω μία ερώτηση για όποιον ξέρει: Από τη

στιγμή που θα δημοσιευτούν οι θέσεις σε ΦΕΚ, εμείς την

επόμενη μέρα μπορούμε να παρουσιαστούμε στο νοσοκομείο

για να ξεκινήσουμε?

Νομίζω πως δεν χρειάζεται να περιμένουμε

κάτι άλλο για να παρουσιαστούμε. Σωστά νομίζω?

Πάρτε και μία μέρα ρεπό γαμώτο. Κάθε μέρα μαλακίες εδώ μέσα emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οφείλεις να παρουσιαστείς εντός 5 (πέντε) εργάσιμων ημερών από τη δημοσίευση στο ΦΕΚ.

Όταν αναφέρεσαι σε εργάσιμες ημέρες....τι ακριβώς εννοείς; :blink:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φουλ επιθεση..εχεις καποιο προβλημα και απαντας με αυτον τον τροπο?

ναι...μου τη δίνουν αφάνταστα οι ηλίθιες ερωτήσεις :rolleyes:

τι λες ρε παιδι μου... emconfused

τεσπα επειδη δεν εχω ορεξη τωρα για τετοιυ ειδυς συζητησεις και αντιπαραθεσεις οποιος γνωριζει και θελει ας απαντησει..

Έχεις την εντύπωση πως θα έρθω σε αντιπαράθεση με σένα :lol:

Τζάμπα χαίρεσαι...απλά διασκεδάζω με τις ηλίθιες ερωτήσεις emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οφείλεις να παρουσιαστείς εντός 5 (πέντε) εργάσιμων ημερών από τη δημοσίευση στο ΦΕΚ.

Συγνώμη συναδελφε, η διαδικασία "υπό διορισμό" , υπογραφές στο ΥΥΚΑ, ταχυδρομείο κλπ. δε σου λέει τίποτα; Γιατί δηλαδή να παρακαμφθει με τις νέες θέσεις;

Κολλάς κι εσύ σε κάτι λεπτομέρειες.... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης αν δεν κάνω λάθος από τη στιγμή που ο διορισμός φτάνει στο εκάστοτε ταχυδρομείο ο διοριζομενος έχει 14 ημερολογιακες ημέρες για την παραλαβή του, και άλλες 14 μετά την παραλαβή για να παρουσιαστεί στο νοσοκομείο

Νομίζω πως στους νέους διορισμούς είναι 10 ημέρες πλέον για να παρουσιαστείς στο νοσοκομείο από την ημέρα παραλαβής της απόφασης διορισμού.

Ας μας διαφωτίσει κάποιος που έλαβε πρόσφατα την απόφαση τοποθέτησης για ειδικότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δύο άσχετα θέματα....αλλά "είδα φως και μπήκα" που λένε και στο χωριό μας, αφορά το θέμα ειδικότητες.

Συνάδελφος κοπέλα δήλωσε ειδικότητα πριν 3 μήνες....κάπου στην Αθήνα.

Μετά από 3 μήνες λοιπόν η καλή μανούλα εξαγριωμένη φτάνει στη Νομαρχία Αθηνών και με επιβλητικό τόνο ζητά να μάθει για ποιο λόγο αργεί τόσο καιρό να διοριστεί η επιστήμ...ουνας κόρη της.

Η κόρη μου δήλωσε εδώ και 3 μήνες ειδικότητα κι εσείς καθυστερείτε να την διορίσετε.

"Ξέρετε η θέση της ανοίγει το 2015" λέει ο υπάλληλος, έχει μπει σε λίστα αναμονής και θα ειδοποιηθεί όταν είναι να ανοίξει η θέση της.

Και η χαροκαμένη μανούλα απαντά "Μα είναι δυνατόν να στερείτε από την Ελλάδα μία λαμπρή επιστήμ...ουνα σαν την κόρη μου;"

emkafes

Αίτηση συναδέλφου για ειδικότητα.

Τόπος διαμονής: Διαμέρισμα

Ερώτηση υπαλλήλου : Διαμπερές;

Απάντηση συναδέλφου : Έχει σημασία κύριε ή με δουλεύεται;

:splats: :splats: :splats:

Αυτά....συνεχίστε...και μην ξεχνάτε αυτή την εβδομάδα θα δείτε ΦΕΚ....αλλά χρήματα για τις θέσεις γιοκ, οπότε δεν κινείται καμία διαδικασία :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οφείλεις να παρουσιαστείς εντός 5 (πέντε) εργάσιμων ημερών από τη δημοσίευση στο ΦΕΚ.

Συγνώμη συναδελφε, η διαδικασία "υπό διορισμό" , υπογραφές στο ΥΥΚΑ, ταχυδρομείο κλπ. δε σου λέει τίποτα; Γιατί δηλαδή να παρακαμφθει με τις νέες θέσεις;

Κολλάς κι εσύ σε κάτι λεπτομέρειες.... :D

Εντάξει. Η ερώτηση όπως είχε τεθεί ήθελε και την ανάλογη απάντηση.

Ζητώ συγγνώμη αν κάποιοι με πήραν σοβαρά, αλλά δεν άντεξα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οφείλεις να παρουσιαστείς εντός 5 (πέντε) εργάσιμων ημερών από τη δημοσίευση στο ΦΕΚ.

Συγνώμη συναδελφε, η διαδικασία "υπό διορισμό" , υπογραφές στο ΥΥΚΑ, ταχυδρομείο κλπ. δε σου λέει τίποτα; Γιατί δηλαδή να παρακαμφθει με τις νέες θέσεις;

Κολλάς κι εσύ σε κάτι λεπτομέρειες.... :D

Εντάξει. Η ερώτηση όπως είχε τεθεί ήθελε και την ανάλογη απάντηση.

Ζητώ συγγνώμη αν κάποιοι με πήραν σοβαρά, αλλά δεν άντεξα.

embored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φουλ επιθεση..εχεις καποιο προβλημα και απαντας με αυτον τον τροπο?

ναι...μου τη δίνουν αφάνταστα οι ηλίθιες ερωτήσεις :rolleyes:

τι λες ρε παιδι μου... emconfused

τεσπα επειδη δεν εχω ορεξη τωρα για τετοιυ ειδυς συζητησεις και αντιπαραθεσεις οποιος γνωριζει και θελει ας απαντησει..

Έχεις την εντύπωση πως θα έρθω σε αντιπαράθεση με σένα :lol:

Τζάμπα χαίρεσαι...απλά διασκεδάζω με τις ηλίθιες ερωτήσεις emcolgate

δεν το βλεπω και τοσο τζαμπα φιλε μου..μαλλον ενδιαφερον δειχνεις... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι, ναι, ενδιαφέρον....περιμένω πως και πως να δημοσιευτεί το ΦΕΚ για να ξεκινήσω .....κι άλλη ειδικότητα :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω πως με τη δημοσίευση του ΦΕΚ δεν χρειάζεται καμία άλλη

διαδικασία από το ΥΥΚΑ. Μπορείς την επομένη κιόλας να παρουσιαστείς

στο εκάστοτε νοσοκομείο στις θέσεις που ήδη υπάρχουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί την επόμενη και όχι την ίδια μέρα; Υπάρχει κάποιο ΦΕΚ όπου προσδιορίζεται ο ακριβής χρόνος παρουσίασης;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....αλλά θα ευχαριστήσω και εκ των υστέρων :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοώ ρε Τάσο αν με τη δημοσίευση του ΦΕΚ αν ξεκινάς την ειδικότητα

στις θέσεις αυτές χωρίς κάποια άλλη διαδικασία ακόμα και την επόμενη μέρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιμένεις να θες απάντηση :anavwfwties:

Όχι....ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης αν δεν κάνω λάθος από τη στιγμή που ο διορισμός φτάνει στο εκάστοτε ταχυδρομείο ο διοριζομενος έχει 14 ημερολογιακες ημέρες για την παραλαβή του, και άλλες 14 μετά την παραλαβή για να παρουσιαστεί στο νοσοκομείο

Νομίζω πως στους νέους διορισμούς είναι 10 ημέρες πλέον για να παρουσιαστείς στο νοσοκομείο από την ημέρα παραλαβής της απόφασης διορισμού.

Ας μας διαφωτίσει κάποιος που έλαβε πρόσφατα την απόφαση τοποθέτησης για ειδικότητα.

Πριν λίγες μέρες πήρα ταχυδρομικώς την απόφαση διορισμού μου και λέει οτι η προθεσμία για να παρουσιαστείς είναι 15 ημερολογιακές ημέρες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δημοσιεύτηκε πριν από λίγο το Φ.Ε.Κ. με τις 193 νέες θέσεις.

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ-ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΓΕΙΑΣ-ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΜΟΝΑΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ - ΤΜΗΜΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ

Θέμα: ΚΟΙΝΕΣ ΥΠΟΥΡΓΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ (Κ.Υ.Α.) ( Τεύχος B )

ΑΡΙΘΜ. Υ4Α/ΟΙΚ. 81062 ΣΥΣΤΑΣΗ 193 ΘΕΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ ΙΑΤΡΩΝ ΣΕ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ.

Φ.Ε.Κ. 1109, τεύχος Β', 22 Ιουλίου 2010

Δεν έχει "τυπωθεί" ακόμα οπότε δεν εμφανίζεται στην ιστοσελίδα του εθνικού τυπογραφείου, με αριθμό ΚΑΔ 99108 εμφανίζεται ακόμα "Σε στάδιο επεξεργασίας"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο μίλησα πρίν από λίγο με το γραφείο προσωπικού

του νοσοκομείου και μου είπαν πως από την πλευρά τους

δεν κάνουν κάτι σε σχέση με τη διαδικασία και η μόνη

υπεύθυνη για την αποστολή των στοιχείων είναι η

διεύθυνση υγείας του εκάστοτε νομού. Ισχύει αυτό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.