Jump to content

ιατρικη Τσεχία ή Ουγγαρία


spiteful

Recommended Posts

. Όσον αφορά τις θετικές επιστήμες όπως ξαναείπα εξετάζονται και σε πειραματικά θέματα σε εργαστήρια κτλ δεν μένουν στο θέμα τις αποστήθισης που είναι επουσιώδης.

Επουσιώδες (το θέμα). Αντί να κόπτεσαι υπέρ Σκανδιναβίας και Αγγλίας, δες τι θα κάνεις με τα δικά σου, στο παρόν σύστημα στο οποίο θα εξεταστείς. Αν δεν το αντέχεις, πήγαινε έξω. Το να αναπτύσσεις θεωρίες για το πόσο διαβάζει ο μέσος Σουηδός ή Γάλλος δεν θα σε βοηθήσει να καταλάβεις ούτε τα τριτόκλιτα (ένα θεματάκι κατανόησης με τα τριτόκλιτα το έχεις - επουσιώδες, βλακώδες -), ούτε πως σχηματίζεται ο αόριστος με την αύξηση (απέτυχε) ούτε τον Καβάφη (καλά άστον τον Καβάφη, θα σου πάρει πολύ καιρό να τον προσεγγίσεις, τώρα ίσα μια μυρωδιά), ούτε τη Βιολογία και τη Χημεία στην τελική.

Ασε τι κάνουν οι άλλοι και δες τι κάνεις εσύ για να βελτιώσεις τον εαυτό σου, και κάτσε διάβασε αντί να βρίσκεις δικαιολογίες. 17 χρονών παιδί κι έχεις ήδη τη νοοτροπία του "εγώ δεν φταίω - φταίει το σύστημα και όλοι οι άλλοι" ! Αν είναι δυνατόν! Αν ήσουν γιος μου θα περνούσες όλο το απόγευμα σήμερα με τα τριτόκλιτα για να μάθεις! Κι αν μιλάς με αυτό το υφάκι στη φιλόλογό σου και της λες ότι είναι άχρηστα τα Νέα Ελληνικά καλά θα κάνει αν σου βάλει 12 (λέμε τώρα).

Που σε ενοχλεί η αποστήθιση αλλά δεν σε ενοχλεί η σκέψη του να κάνεις γραμματικά λάθη που θα έκανε κι ένας ταξιτζής! (καλά όχι πως είναι απίθανο να δουλέψεις σαν ταξιτζής μετά το πτυχίο αλλά ξαναλέμε τώρα).

Ενα πράγμα να ξέρεις, κανένα μάθημα δεν είναι άχρηστο και ό,τι μαθαίνεις το μαθαίνεις για τον εαυτό σου και όχι για το σύστημα ή για να πάρεις καλό βαθμό. Το μαθαίνεις για να μπορέσεις - ίσως - κάποτε να καλλιεργηθείς σαν άνθρωπος αρκετά ώστε μια μέρα ΟΝΤΩΣ να κατανοήσεις από μόνος σου τον Καβάφη.

Μαθαίνεις επίσης για να μάθεις τον εαυτό σου, τους φόβους σου, μαθαίνεις για να διαχειρίζεσαι την αποτυχία σου χωρίς να ρίχνεις το φταίξιμο στους άλλους - για να γίνεις άντρας! (κάποτε ίσως να διαβάσεις το Αν του Κίπλινγκ και ίσως καταλάβεις τι σου λέω τόσες μέρες).

Δεν πρόκειται να σου γράψω άλλα, σε αφήνω να συζητήσεις περί Τσεχίας και περί άλλων...επουσιωδών.

:rolleyes:

Πραγματικά δυσκολεύομαι στην δακτυλογράφηση ελληνικών κειμένων και για αυτό δεν δίνω σημασία στα γραμματικά λάθη. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορώ να μιλήσω ελληνικά κτλ.

Αυτό περί Σκανδιναβίας και λοιπών εκπαιδευτικών συστημάτων δεν είναι δικό μου συμπέρασμα αλλά πανεπιστημιακές έρευνες οι οποίες κατατάσσουν το ελληνικό σύστημα στις τελευταίες θέσεις.

Και δεν με ενοχλεί καθόλου να κάνω και γραμματικά λάθη και ορθογραφικά που στην τελική δεν κάνω και τόσα στην πραγματικότητα.. Ψάξε λίγο να δεις έρευνες για το γλωσσικό επίπεδο και την ευφράδεια λόγου καταρτισμένων επιστημόνων του εξωτερικού και θα πέσεις από τα σύννεφα όταν αντιληφθείς την γλωσσική πενία τους. (είχα διαβάσει κάπου ότι οι αγγλόφωνοι επιστήμονες δεν έχουν λεξιλόγιο πέραν τον 10 000 λέξεων!)

Δές αυτό και θέλω να μου πείς πραγματικα νομίζεις πως απλα βγαζω γλώσσα όπως λες:

http://www.youtube.com/watch?v=RtcAPxh-NQs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=gLYLQ7pAtxA&feature=related

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Last Reply

Ξέρεις πολύ καλά ότι συμφωνώ στα όσα λες. Το αμφιλεγόμενο το είπα γιατί είναι κοινώς αποδεκτό ότι η πλειοψηφία των ελλήνων φοιτητών κατηγορεί αδικαιολόγητα τους αποφοίτους των πανεπιστημίων αυτών. Αναφέρθηκα στις πιο πάνω χώρες απλά για να δείξω το χαμηλό επίπεδο της γλωσσικής ικανότητας που χρειάζεται για να σπουδάσει κάποιος ιατρική τόσο σε κάποια αγγλόφωνη περιοχή (ΗΠΑ) όσο και σε μια μη αγγλόφωνη όπως την Τσεχία και την Ουγγαρία, δεν έθιξα κάποιο θέμα σε σχέση με το επίπεδο κτλ.

Ξέρω πώς το είπες.Αλλά τα λέω στη νύφη να τα ακούσει η πεθερά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πραγματικά δυσκολεύομαι στην δακτυλογράφηση ελληνικών κειμένων

:blink:

Δεν είχα ελληνικό πληκτρολόγιο (τις ρυθμίσεις εννοώ) και αναγκαστικά χρησιμοποιούσα γραικικά (= greeklish) για μεγάλο χρονικό διάστημα emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τουλάχιστον κάποιοι, όπως και εγώ, έχουμε την οικονομική δυνατότητα να ψάχνουμε εναλλακτική λύση. Για κάποιους όμως που δεν την έχουν, η αποτυχία στις πανελλήνιες (γιατί απλά μπορεί έχοντας να αντιμετωπίσουν κάποιο σοβαρό πρόβλημα ή για χίλιους άλλους λόγους να μην έγραψαν σε ένα μάθημα), σημαίνει το γκρέμισμα ονείρων και επιθυμιών τους

...και η αλήθεια γραμμένη σε μια γραμμή.

Θετική σκέψη spiteful και καλή επιτυχία φέτος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, δεν έχω ξαναδει παιδί 17 ετών αντί να διαβάζει ή (ακόμα καλύτερα) να είναι στα μπαράκια και να φλερτάρει κοπέλες (αυτό έκανα εγώ το καλοκαίρι της Β Λυκείου αν θες να μάθεις, μόνο που φλέρταρα άντρες! ) , να κάθεται και να αναλώνει όλο το χρόνο του σε ένα σύστημα απέραντης αερολογίας και δικαιολογιών που ΘΑ πει σε ένα χρόνο ΑΝ αποτύχει στις εξετάσεις.

Εχεις σοβαρό πρόβλημα μικρέ.

Και όσο για τους αποφοίτους Τσεχίας και τη γνώμη μας γι αυτούς, δεν πιστεύω να θες και να στην αναλύσουμε; Γιατί δεν θα σου αρέσει καθόλου μα καθόλου...

ΥΓ1: Μια και προτάσσεις τα λεφτά του μπαμπά σου (από τώρα), μήπως πας και σε κανένα ιδιωτικό και το 19,4 πόσο είπες, της Β Λυκείου είναι πλασματικό και το ξέρεις βαθιά μέσα σου;

ΥΓ2: Τα λάθη σου όντως δεν είναι πολλά, αλλά αυτά τα 3-4 λάθη που σου επισημαίνω δεν έχεις καν το τσαγανό να τα παραδεκτείς, παρά γυρνάς το θέμα αλλού και λες ένα σωρό δικαιολογίες σαν παιδάκι. Που είσαι.

ΥΓ3: Και σε τι να σου απαντήσω; Στο ότι ΕΣΥ χρειάζεσαι 5-6 ώρες διάβασμα ημερησίως και μπορεί και να αποτύχεις, δεν δεσμεύει ούτε εμένα στο πόσες ώρες χρειάστηκα εγώ (που πέτυχα) , ούτε δεσμεύει το μέσο Σουηδό και Γάλλο στο πόσες ώρες διάβασμα χρειάζεται ημερησίως. Αν πάλι θες να αναλύσουμε τα εκπαιδευτικά συστήματα της Γαλλίας και της Σουηδίας, γιατί να μην αναλύσουμε κι εκείνα της Βραζιλίας, του Πακιστάν, του Αφγανιστάν (αφού θες να μιλήσουμε και για την αδικία που υπάρχει στον κόσμο);

Τελευταία φορά στο λέω, άσε τις μπουρδολογίες και στρώσου να διαβάσεις, έχεις μια ολόκληρη χρονιά. Αν δεν τα καταφέρεις και πας στην Τσεχία, μην περιμένεις να σε λυπηθούμε όταν γυρίσεις, να σου χαιδέψουμε το κεφάλι και να σου πούμε δεν πειράζει. Ο ανταγωνισμός της ιατρικής είναι αμείλικτος, κι αν δεν έχεις γερό στομάχι δεν κάνεις τίποτα.

Εκτός αν έχει ιατρείο ο μπαμπάς σου και πρόκειται να το κληρονομήσεις, οπότε βασικά τζάμπα γράφω και καλά θα κάνεις.

ΥΓ4: Και κακώς ξανάγραψα, αλλά μου την έδωσε το θράσος σου να μου ξαναβάλεις το κατεβατό χωρίς να έχεις διορθώσει το "απότυχε" και το "βλακώδη".

Μεθαύριο αν έχεις ιατρείο (αυτό του μπαμπά) και πεις σε ασθενή ότι έχει καρκίνο που έχει ξεκινήσει από το "πλακώδης επιθήλιο" και τύχει τώρα ο ασθενής αυτός να ξέρει καλύτερα τα ελληνικά από σένα, θα πει μέσα του: "ωχ σε αλμπάνη έπεσα". Μετά θα κοιτάξει στον τοίχο και θα δει πτυχίο Τσεχίας και κάπου εκεί τον έχασες, αν θες να ξέρεις. Θα γίνει καπνός.

Επειδή είσαι ακόμα 17 ετών, όλα αυτά προλαβαίνεις να τα διορθώσεις. Μην γίνεις έτσι.

ΥΓ5: Τα greeklish δεν είναι "γραικικά". Μην χρησιμοποιείς λέξεις που αγνοείς τη σημασία τους (όπως το "τελεύτησε τις σπουδές" μόνο και μόνο για να εντυπωσιάσεις, γιατί πετυχαίνεις το αντίθετο (αυτό στάνταρ θα το κάνεις λάθος στην έκθεση γι' αυτό και στο επισημαίνω).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, δεν έχω ξαναδει παιδί 17 ετών αντί να διαβάζει ή (ακόμα καλύτερα) να είναι στα μπαράκια και να φλερτάρει κοπέλες (αυτό έκανα εγώ το καλοκαίρι της Β Λυκείου αν θες να μάθεις, μόνο που φλέρταρα άντρες! ) , να κάθεται και να αναλώνει όλο το χρόνο του σε ένα σύστημα απέραντης αερολογίας και δικαιολογιών που ΘΑ πει σε ένα χρόνο ΑΝ αποτύχει στις εξετάσεις.

Εχεις σοβαρό πρόβλημα μικρέ.

Και όσο για τους αποφοίτους Τσεχίας και τη γνώμη μας γι αυτούς, δεν πιστεύω να θες και να στην αναλύσουμε; Γιατί δεν θα σου αρέσει καθόλου μα καθόλου...

ΥΓ1: Μια και προτάσσεις τα λεφτά του μπαμπά σου (από τώρα), μήπως πας και σε κανένα ιδιωτικό και το 19,4 πόσο είπες, της Β Λυκείου είναι πλασματικό και το ξέρεις βαθιά μέσα σου;

ΥΓ2: Τα λάθη σου όντως δεν είναι πολλά, αλλά αυτά τα 3-4 λάθη που σου επισημαίνω δεν έχεις καν το τσαγανό να τα παραδεκτείς, παρά γυρνάς το θέμα αλλού και λες ένα σωρό δικαιολογίες σαν παιδάκι. Που είσαι.

ΥΓ3: Και σε τι να σου απαντήσω; Στο ότι ΕΣΥ χρειάζεσαι 5-6 ώρες διάβασμα ημερησίως και μπορεί και να αποτύχεις, δεν δεσμεύει ούτε εμένα στο πόσες ώρες χρειάστηκα εγώ (που πέτυχα) , ούτε δεσμεύει το μέσο Σουηδό και Γάλλο στο πόσες ώρες διάβασμα χρειάζεται ημερησίως. Αν πάλι θες να αναλύσουμε τα εκπαιδευτικά συστήματα της Γαλλίας και της Σουηδίας, γιατί να μην αναλύσουμε κι εκείνα της Βραζιλίας, του Πακιστάν, του Αφγανιστάν (αφού θες να μιλήσουμε και για την αδικία που υπάρχει στον κόσμο);

Τελευταία φορά στο λέω, άσε τις μπουρδολογίες και στρώσου να διαβάσεις, έχεις μια ολόκληρη χρονιά. Αν δεν τα καταφέρεις και πας στην Τσεχία, μην περιμένεις να σε λυπηθούμε όταν γυρίσεις, να σου χαιδέψουμε το κεφάλι και να σου πούμε δεν πειράζει. Ο ανταγωνισμός της ιατρικής είναι αμείλικτος, κι αν δεν έχεις γερό στομάχι δεν κάνεις τίποτα.

Εκτός αν έχει ιατρείο ο μπαμπάς σου και πρόκειται να το κληρονομήσεις, οπότε βασικά τζάμπα γράφω και καλά θα κάνεις.

ΥΓ4: Και κακώς ξανάγραψα, αλλά μου την έδωσε το θράσος σου να μου ξαναβάλεις το κατεβατό χωρίς να έχεις διορθώσει το "απότυχε" και το "βλακώδη".

Μεθαύριο αν έχεις ιατρείο (αυτό του μπαμπά) και πεις σε ασθενή ότι έχει καρκίνο που έχει ξεκινήσει από το "πλακώδης επιθήλιο" και τύχει τώρα ο ασθενής αυτός να ξέρει καλύτερα τα ελληνικά από σένα, θα πει μέσα του: "ωχ σε αλμπάνη έπεσα". Μετά θα κοιτάξει στον τοίχο και θα δει πτυχίο Τσεχίας και κάπου εκεί τον έχασες, αν θες να ξέρεις. Θα γίνει καπνός.

Επειδή είσαι ακόμα 17 ετών, όλα αυτά προλαβαίνεις να τα διορθώσεις. Μην γίνεις έτσι.

ΥΓ5: Τα greeklish δεν είναι "γραικικά". Μην χρησιμοποιείς λέξεις που αγνοείς τη σημασία τους (όπως το "τελεύτησε τις σπουδές" μόνο και μόνο για να εντυπωσιάσεις, γιατί πετυχαίνεις το αντίθετο (αυτό στάνταρ θα το κάνεις λάθος στην έκθεση γι' αυτό και στο επισημαίνω).

Πραγματικά δεν έχω καμία διάθεση ειρωνείας, τουναντίον. Γι αυτό δεν μπορώ να

καταλάβω γιατί έχεις αυτή την τόσο επιθετική στάση σε ότι και αν σου πω.

Πρώτα δεν αναλώνω τον χρόνο για να σου απαντήσω μην ανησυχείς και τόσο.

Δεν προέταξα τα λεφτά του μπαμπά μου και ούτε πάω σε ιδιωτικό. Αν πήγαινα σε ιδιωτικό θα είχα 100 άλλες επιλογές για σπουδές και το 19.4 του ιδιωτικού νομίζω πως έχει μεγαλύτερη σημασία από το 19.4 του δημοσίου γιατί αυτόν τον βαθμό μπορείς να τον «χρησιμοποιήσεις» στα πανεπιστήμια ως απόδειξη της προσπάθειάς σου ολόκληρο τον χρόνο.

Αυτό που είπα ότι έχω την οικονομική ευχέρεια (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είμαι και πλούσιος) δεν σημαίνει ότι ο πατέρας μου είναι ιατρός (που δεν είναι) ούτε το είπα επιδεικτικά ή ειρωνικά. Το είπα για να δείξω πως κάποιοι δεν έχουν την οικονομική ευχέρεια όχι μόνο για να ψάχνουν εναλλακτικές στο εξωτερικό αλλά και για να μπορέσουν να περάσουν Ελλάδα (και μην μου πεις ότι κάποιος στην Ελλάδα μπορεί να περάσει σε τέτοια σχολή χωρίς φροντιστήρια).

Εντάξει έκανα κάποια γραμματικά-ορθογραφικά λάθη (τα οποία δεν πιστέυω να τα ξανακάνω μετά απο τέτοια ανάλυση :rolleyes: ) στα προηγούμενα μηνύματα μου. Απολογούμαι λοιπόν (απλά είπα πως προφορικά δεν θα τα έκανα αυτά τα λάθη)

Για το πόσες ώρες διάβασμα χρειάζεται κάποιος στην Ελλάδα και για άλλα θέματα του εκπαιδευτικού συστήματος , απλά τα είπα επειδή εσύ αναφέρθηκες σε αυτό και μάλιστα είπα παραδείγματα αποδεδειγμένα μέσα από έρευνες. Και σε αυτά αναφέρθηκα μετά από δικό σου σχόλιο. Δεν είπα επίσης είπα ούτε πως δεν πρόκειται να διαβάσω, ούτε πως βαριέμαι.

Όσο για το greeklish - γραικικά έχεις απόλυτο δίκαιο, απλά ήταν ένας ειρωνικός τίτλος ενός άρθρου που διάβασα για greeklish και χρησιμοποιείται ειρωνικά έναντι των greeklish.

Και για τους αποφοίτους Τσεχίας και τη γνώμη σου γι αυτούς, θέλω πάρα πολύ να την αναλύσεις και για αυτό έκανα και το topic αυτό για να ακούσω τις απόψεις κάποιων σαν και εσένα, των αυριανών ιατρών, για αυτό το θέμα των αμφιλεγόμενων αυτών πανεπιστημίων και των ιατρών που βγαίνουν μέσα από αυτά. emquestion

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γι αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις αυτή την τόσο επιθετική στάση σε ότι και αν σου πω.

:lol: Θα συνηθίσεις....με την invitro-βιτριόλι μιλάς.

Αν συνεχίσεις φοβάμαι πως θα μισήσεις την ιατρική.

Δε βαρεθήκατε ακόμα :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Female δεν είσαι εσύ που έχεις ξεσαλώσει;

Είναι ώρα να τεκνοποιήσεις. Ξαναδιάβασε ψύχραιμα τα ανωτέρω άρθρα σου και θα δεις και μόνη σου ότι είναι προφανές.

Τεκνοποίησε και δώσε στο παιδί σου τις διαταγές σου, μίλα σε εκείνο με τον αγενή, θρασύ και γεμάτο απωθημένα τρόπο που μιλάς στο spiteful και μεταλαμπάδευσε σε εκείνο τις ασφυκτικά τετράγωνες, αφηνιασμένες αντιλήψεις σου για τη ζωή, τη γλώσσα, την ποίηση και την Ιατρική. Δικό σου θα είναι, πρόβλημά σου όπως και αν το καταντήσεις, άσε το spiteful στην ησυχία του.

Εσύ spiteful, γιατί επιμένεις, παιδί μου να της απαντάς; Δε θα μιλάς σε ανθρώπους που δε σε σέβονται. Ο τρόπος της απέναντί σου δε δείχνει σεβασμό στο άτομό σου, δεν το συνειδητοποιείς; Mάθε να διακρίνεις. Δεν τη νοιάζει τι λες και τι πιστεύεις. Το μόνο που τη νοιάζει είναι αυτά που πιστεύει και θέλει να σου πει εκείνη. Ένας σάκος είσαι πάνω στον οποίο, προφανώς, παλεύει να απαλύνει τα όσα έχει στο κεφάλι της και δεν αντέχει για κάποιο λόγο.

Και κοπελιά,

σε ότι αφορά την άποψη σου "όταν δει ασθενής πτυχίο Τσεχίας, θα λακίσει" θα σου πω μόνο το εξής: Όταν θα πας ταξίδι αναψυχής στην Πράγα, ξοδέψε κάποιο από τα πρωινά σου στο πανεπιστήμιο του Καρόλου παρακολουθώντας classes του αγγλόφωνου τμήματος Ιατρικής κι όταν επιστρέψεις σε περιμένω να μας πεις πόσο ντρέπεσαι.

Καλό ξημέρωμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά θα κοιτάξει στον τοίχο και θα δει πτυχίο Τσεχίας και κάπου εκεί τον έχασες, αν θες να ξέρεις. Θα γίνει καπνός.

Αγαπητή μου invitro..... :splats:

Γέρασες και γράφεις και καμιά μαλακία να περάσει η ώρα ε; :lol:

Συνέχισε.....καλά το πας, το topic δεν προσφέρεται για sex, άρα θα καταλήξει σε δικαστομαχία emnysta

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και κοπελιά,

σε ότι αφορά την άποψη σου "όταν δει ασθενής πτυχίο Τσεχίας, θα λακίσει" θα σου πω μόνο το εξής: Όταν θα πας ταξίδι αναψυχής στην Πράγα, ξοδέψε κάποιο από τα πρωινά σου στο πανεπιστήμιο του Καρόλου παρακολουθώντας classes του αγγλόφωνου τμήματος Ιατρικής κι όταν επιστρέψεις σε περιμένω να μας πεις πόσο ντρέπεσαι.

Καλό ξημέρωμα.

Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν έχω πάει σε κείνα τα μέρη (σε συνέδριο ή/και σε τουρισμό); Εγώ να ντραπώ; Εσύ να ντραπείς που δεν έχεις κάτι άλλο να αντιτάξεις και κοιτάς να δεις αν έχω παιδιά εγώ ή όχι (ξέρεις αν δεν έχω; με ρώτησες; ) Εσύ εμφανώς είσαι φοιτητής ακόμα, περίμενε να δεις πως θα σε υποδεκτούν στην Ελλάδα όταν με το καλό πάρεις πτυχίο...Και όχι, δεν θα σε υποδεκτούν με ανοικτές αγκάλες ακριβώς... emconfused

(και μην γράφεις για classes του αγγλόφωνου πανεπιστημίου, γιατί με την λέξη αυτή προκαλείς σε συνειρμούς που σίγουρα θα σου πει κάποιος πιο κακός από μένα...ή κάποιος που δεν θα βαριέται τόσο όσο εγώ...Διότι δεν τελειώσαμε το Χάρβαντ, παιδί μου, για να ακούμε για...classes ...)

emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητή μου invitro..... :splats:

Γέρασες και γράφεις και καμιά μαλακία να περάσει η ώρα ε; :lol:

Συνέχισε.....καλά το πας, το topic δεν προσφέρεται για sex, άρα θα καταλήξει σε δικαστομαχία emnysta

Τάσο τα πράγματα είναι απλά, ο μικρός μας ρώτησε ποιά είναι η ελληνική πραγματικότητα κι εγώ ετοιμάζομαι να του την προσφέρω να την δει. Αν και είναι καλοκαίρι και έχει μπάλα και ο κόσμος βαριέται να γράψει. Οσο για σένα, μην αρπάζεσαι, έχω γράψει ότι από όλους τους Δικατσάδες εξαιρώ εσένα προσωπικά, δεν είσαι ευχαριστημένος; (και δυο τρεις ακόμα που έχω υπόψιν) :rolleyes:

Καλό σας βράδυ παιδιά. Κι εσύ μικρέ θεματοθέτη, αυτό ήθελα να μου πεις, ότι θα προσέχεις στο εξής την έκφρασή σου. Απλό δεν ήταν; Κι αφού δυστυχώς δεν έχεις μπαμπά γιατρό, ετοιμάσου γι αυτά και για πολλά παρόμοια σκηνικά για όλα τα επόμενα χρόνια, και ζύγισέ το καλά να δεις αν αξίζει να τα ζήσεις. Γιατί δεν θα τα αποφύγεις, αν ακολουθήσεις αυτό το μακρύ και επίπονο δρόμο. Αξίζει τον κόπο; Μόνο εσύ θα μπορείς να το πεις αυτό σε πολλά χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.