Jump to content

Τα πρώτα βήματα μετά το πτυχίο ...


tik-tak

Recommended Posts

οδηγός για τα πρωτα βήματα μετά το πτυχίο

Το μελος ouranio toxo εκανε την πρόταση να οργανώσουμε τις πληροφορίες
για τα πρωτα βήματα μετά την επιτυχία στο τελευταίο μάθημα της σχολής, αφού συμπληρωθεί το
πολυπόθητο 49/12 !Να μην περιμένουμε τους τελευταιους μήνες ή τις τελευταίες μέρες για να ενδιαφερθούμε για τα μετά!

Με αφορμή αυτην την πρόταση σκεφτόμαστε να φτιάξουμε αυτον τον οδηγό με περιεκτικές
πληροφορίες και σύνδεση αυτών (με λινκ) με τα τοπικ από την ενότητα των τελειωμένων όπου αυτές
εχει ήδη αναπτυχθεί.

Γι' αυτό χρειαζόμαστε τη συμβολή όλων!
Θέλουμε τις απορίες σας! Απορίες για ο,τιδηποτε που αφορά την ολοκληρωση σπουδων και τα πρωτα βήματα μετά το πτυχίο!
Θέλουμε τη βοήθεια των τελειωμένων για να απνατηθουν αυτές οι απορίες!

Σε αυτό το τοπικ θα συγκεντρώνονται οι απορίες και οι απαντησεις
και στη συνέχεια θα συγκροτησουν εναν περιεκτικό οδηγό (καθαρό από σχολια ) που θα συνδεεται με τα αντιστοιχα λινκ για περαιτερω πληροφόρηση.

Φιλόδοξο σχέδιο, επίπονο; ίσως...
Όχι , όμως ακατόρθωτο, αν συνδράμουμε όλοι μας!




(ξεκινήσαμε: http://www.greekmeds.gr/forum/topic/29641-oaaeaaethiiioao-oc-oieth-oa-dhnthoa-athiaoa-iaaou- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --dhoossi/ )

περιμένουμε τις απορίες σας εδω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Διαδικασία εύρεσης αναμονών σε νοσοκομεία (εγώ αυτήν ακολούθησα όταν δήλωσα ακτινολογία):

1. επιλέγεις ειδικότητα

2. http://www.cso.auth.gr/Greek/Baseis/ από εδώ βλέπεις το σύνολο των νοσοκομείων που δίνουν την ειδικότητα που θέλεις

3. δημιουργείς μια λίστα με τα νοσοκομεία που σε ενδιαφέρουν, ξεκινώντας από αυτό που δίνει τον λιγότερο χρόνο ειδικότητας π.χ. 6 μήνες κ.λπ. Δίπλα στο όνομα του νοσοκομείου συμπλήρωσε το τηλέφωνο του γραφείου προσωπικού. Εκεί θα σου πούνε πόσα άτομα είναι ήδη διορισμένα, καθώς και την διάρκεια της σύμβασης που έχει υπογράψει ο καθένας π.χ. Παπαδόπουλος Γεώργιος, 6/2007-6/2009

4. κάτω από κάθε νοσοκομείο γράφεις το τηλέφωνο της διεύθυνσης υγιεινής της νομαρχίας όπου αυτό ανήκει. εκεί θα σου πούνε πόσα άτομα βρίσκονται σε αναμονή, πότε δηλώσανε, και πότε περίπου ανοίγει η επόμενη θέση (δηλαδή η θέση που σε ενδιαφέρει)

5. τηλεφωνείς στα ανωτέρω, και συμπληρώνεις τα δεδομένα

π.χ. Μεσολόγγι - 1 ετος - 2 θεσεις - 2 σε αναμονη - επόμενη θέση 5/2011
Αγρίνιο - 1,5 έτη - 2 θέσεις - 2 σε αναμονή - επόμενη θέση 4/2012
Τρίπολη - 4 έτη - 3 θέσεις - 3 σε αναμονή - επόμενη θέση 8/2014

6. επιλέγεις σε ποια πόλη είσαι διατεθειμένος να πας, από πλευράς μεγέθους, απόστασης, και ό,τι άλλο παίζει ρόλο στην επιλογή σου

7. παραμονή της δήλωσης, έχεις ξαναεπικοινωνήσει με τη νομαρχία που έχεις επιλέξει, ώστε να δεις αν άλλαξε κάτι. Σημειώνεις τον αριθμό φαξ, ώστε να στείλεις τα χαρτιά σου αν δεν προλαβαίνεις να πας αυθημερόν.

8. καλή τύχη!

Υ.Γ. 1) όσο λιγότερο χρόνο δίνει ένα νοσοκομείο, τόσο νωρίτερα θα ξεκινήσεις.
2) όσο περισσότερες θέσεις, τόσο νωρίτερα θα ξεκινήσεις, και τόσο ΛΙΓΌΤΕΡΕΣ εφημερείες θα κάνεις
3) όσο περισσότερες κοπέλες προηγούνται στην αναμονή, τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις να μείνει κάποια έγκυος, τόσο νωρίτερα θα ξεκινήσεις
4) για τις ενιαίες ειδικότητες, στο 2ο νοσοκομείο που θα δηλώσεις (πλήρης ειδικότητα) προσπάθησε να μάθεις πού έχουν δηλώσει οι προηγούμενοι, γιατί είναι άλλο πράγμα ο προηγούμενος να θέλει να κάνει 9 μήνες και άλλο 3 χρόνια π.χ.

Moderator edit: Το παραπάνω λινκ δεν ισχύει πια. Αυτό που ισχύει τώρα είναι το http://dasta.auth.gr/msw.aspx

Τροποποιήθηκε από Sunny
προσθήκη λινκ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι, η προσπάθειά μας ξεκίνησε!

για τό τι χρειαζεται για να δηλώσεις , ριξε μια ματιά στο ποστ#4 του οδηγου:

http://www.greekmeds...ndpost&p=375335

angelo,χρήσιμο το ποστ σου,δεν χρειάζεται να διαγραφεί ,ας μεινει για να βοηθαει και από δω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Δύο ερωτήσεις διευκρινιστικές:

1) Είχα ακούσει κάποια στιγμή στη σχολή ότι υπάρχουν δύο λίστες αναμονής, εκτός απ'την κανονική και μία επικουρική. Ισχύει; Τι είναι και ποιους αφορά;

2) Άδεια άσκησης επαγγέλματος πότε πρέπει να βγάλουμε; Είναι απαραίτητο να βγει αμέσως; Συμφέρει ταυτόχρονα με την ειδικότητα να κάνουμε αίτηση και γι'αυτό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν καταλαβαίνω για τις λιστες...θα δωσω καποιες απαντησεις και ελπιζω να ειναι βοηθητικές

πιο αναλυτικά υπάρχουν ηδη στον οδηγο



ξερω μόνο για μια λίστα αναμονής για κάθε ειδικότητα σε κάθε νοσοκομειο,
για τα νοσοκομεια της Αθήνας πχ Περιφέρεια Αττικής - Ιατρικές ειδικότητες
για καποια νοσοκομεια της περιφέρειας η λίστα για καθε ειδικότητα υπάρχει
στην αντιστοιχη νομαρχία και αν δεν υπάρχει ακόμη στο διαδίκτυο, την μαθαίνεις ρωτώντας εκεί.

βλ ποστ #5 του οδηγού: Αναζήτηση αναμονών ιατρικών ειδικοτήτων



μηπως εννοείς τη δυνατοτητα διπλής δήλωσης, μια σε νοσοκομείο με πληρη χρονο ειδίκευσης και μία σε άλλο νοσοκομείο με μερικο χρόνο ειδίκευσης ;


Γενικά,

δηλωση παθολογιας/χειρουργικής: μία μόνο δήλωση σε ένα νοσοκομειο.(το ονομά σου σε μία μονο λίστα σε ολην την Ελλάδα)
δήλωση ειδικότητας ενιαιας τοποθετησης( πχ παιδιατρική,μικροβιολογία) :επιτρεπονται 2 δηλώσεις , η μια σε νοσοκομείο με πληρη και η αλλη σε νοσοκομείο που δινει μερικό χρονο ( Το ονομά σου σε αυτην την περίπτωση μπορεί να είναι σε δυο λίστες ταυτόχρονα,αλλά με την προϋπόθεση η μία δηλωση να αφορά νοσοκομείο με μερικό χρονο)
δηλωση ειδικότητας με 2 μέρη: πρωτα μονο μία δηλωση σε νοσοκομείο που δινει το χρόνο για το γενικό μερος (παθολογία ή χειρουργική) (αρα, τοτε το ονομά σου υπάρχει σε μία μόνο λίστα σε όλην την Ελλάδα) και όταν ερθει ο διορισμός για το πρωτο αυτό ,γενικό μερος, τοτε μονο δηλώνεις εκ νεου για το ειδικό μερος , οπού τότε εχεις το δικαίωμα να δηλώσεις 2 νοσοκομεία , το ενα με πληρη χρόνο και το αλλο με μερικό χρόνο (άρα, αφού διοριστείς στο γενικό μέρος,ξαναδηλώνεις και ξαναμπαινεις σε λίστα ή 2 λίστες για το ειδικό μερος) Εξαιρεση: το αγονο αγροτικό παρέχει τη δυνατότητα της ταυτόχρονης δηλωσης σε γενικό και ειδικό μερος.




για την ιατρική της Αθηνας μια μέρα πριν την ορκωμοσία γίνεται κληρωση μεταξυ των ορκιζομένων
για να καθοριστεί η σειρά με την οποια θα δηλώσουν την ειδικότητα/νοσοκομείο στις νομαρχίες μόνο Αθηνας και Πειραα.
Αυτην τη λιστα την παιρνουν το πρωι-πρωί οι υπαλληλοι και βασει αυτης γινεται η δηλωση του καθενος. Αυτό γίνεται για να
υπαρξει μια ταξη και να μην γινονται φασαρίες στη νομαρχια

****************************************************************************


για την αδεια ασκησης (απαραιτητη για την εργασία σου ως ιατρός...ειτε για αγροτικό ειτε ως ελ.επαγγελματίας ειτε για εγγραφή στο ιατρικό συλλογο κοκ...χωρις αυτην δεν κανεις κατι ως ιατρός.Εκδιδεται μια φορά και πρεπει να την διαφυλαξεις, να δινεις μόνο επικυρωμένα αντιγραφα ) βλέπε ποστ #9 του οδηγού

Τροποποιήθηκε από Sunny
ενημέρωση λινκ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πολύ! Τον είχα διαβάσει τον οδηγό απλά έχω αγχωθεί τελευταίες μέρες και θέλω να τα έχω εντελώς ξεκαθαρισμένα. Για τη δεύτερη λίστα που ανέφερα απλά ξέρω κάποιον-κάποια που δε θα μπει σε αναμονή επειδή είχε πάρει χρυσό σε ένα ολυμπιακό άθλημα σε ευρωπαϊκό επίπεδο. Και θα ξεκινήσει αμέσως ειδικότητα. Όχι ότι εγώ ανήκω σε τέτοια κατηγορία απλά μήπως κάποιος άλλος το χρειαστεί. Ευχαριστώ πάντως. Και συγγνώμη που σε παίδεψα και τα ξανάγραψες.

Τροποποιήθηκε από hawk
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Παιδιά η προεγγραφή στο ΤΣΑΥ ξέρει κανείς αν είναι απαραίτητη.

Απ' ότι είδα είναι προαπαιτούμενο για εγγραφή στον Ιατρικό σύλλογο Αθηνών.

Σε ιατρικό σύλλογο της επαρχίας δεν μου την ζήτησαν. Πρέπει να γίνει μήπως για κάποιο άλλο λόγο;

π.χ. για αναγνώρηση στρατιωτικής θητείας ως συντάξιμη περίοδος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

δεν ξέρω αν γράφω στο σωστο τόπικ,συγνώμη αν κάνω λάθος..

Ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος το εξής:

Την άδεια άσκησης επαγγέλματος πρέπει να τη βγάλουμε στη Νομαρχία του τόπου γέννησης-μόνιμης κατοικίας(έχει σχέση με το που έχουμε βγάλει το Α.Φ.Μ. ΜΑς?) ή μπορούμε κ σε Νομαρχία της Αθήνας δηλώνοντας την εδω κατοικία μας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ξέρω αν γράφω στο σωστο τόπικ,συγνώμη αν κάνω λάθος..

Ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος το εξής:

Την άδεια άσκησης επαγγέλματος πρέπει να τη βγάλουμε στη Νομαρχία του τόπου γέννησης-μόνιμης κατοικίας(έχει σχέση με το που έχουμε βγάλει το Α.Φ.Μ. ΜΑς?) ή μπορούμε κ σε Νομαρχία της Αθήνας δηλώνοντας την εδω κατοικία μας?

μπορεις και Αθηνα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

Αν και υπάρχουν κατατοπιστικές οδηγίες για την έναρξη-δήλωση ειδικότητας σε σχετικό τόπικ (με υποθετικές λίστες αναμονής) εγώ θα ήθελα μια απάντηση σε κάτι απλό. Όταν δεν εμφανίζεται συγκεντρωτική λίστα σε κάποιο νοσοκομείο αλλά αναγράφεται στον πίνακα αναμονή π.χ. μέχρι 11/2014 για μια ειδικότητα, τότε αυτή η κατά προσέγγιση ημερομηνία τι σημαίνει? Ότι τότε ξεκινάει ειδικότητα ο πρώτος που ήδη βρίσκεται στη λίστα , ο τελευταίος της λίστας ή τότε ξεκινάει ειδικότητα όποιος δηλώσει σε αυτό το νοσοκομείο τώρα?

Τροποποιήθηκε από CAPTAIN PICARD
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτός που θα δηλώσει τώρα.

Κάτι πολύ υποκειμενικό γιατί δεν ξέρεις, τι παρατάσεις υπάρχουν στους ήδη στην λίστα, αν έχουν προσκομίσει γενικά μέρη (αν είναι λίστα ειδικού), αν το επιθυμεί κάποιος να πάει, βάλε άδειες κυήσεως, απεργίες, παραιτήσεις από ήδη υπερετούντες και άλλα πολλά.

Για μια καλύτερη προσέγγιση, τηλέφωνο στη νομαρχία για τον ακριβή αριθμό αιτούντων (συν έξτρα στοιχεία, αν είναι σε παράταση, αναβολή λόγω στράτευσης...), και μετά στο προσωπικού του νοσοκομείου για την λήξη συμβάσεων των ειδικευομένων, οπότε λύνεις την εξίσωση και μαθαίνεις κάπως πιο προσεγγιστικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Και μια ερώτηση ακόμη: ο χρόνος που μεσολαβεί ανάμεσα στην ημερομηνία κατάθεσης της αίτησης και στην ημερομηνία του πρωτοκόλλου διορισμού φανερώνει αδρά το μέσο χρόνο αναμονής για μια ειδικότητα σε ένα συγκεκριμένο νοσοκομείο? Επίσης με τις θέσεις όπου αναφέρεται διαγραφή τι συμβαίνει-δίνονται εκ νέου σε ειδικευόμενους που βρίσκονται στη λίστα?

Τροποποιήθηκε από CAPTAIN PICARD
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απαντήστε μου σας παρακαλώ στο παρακάτω ερώτημα: εάν π.χ. σήμερα διορίζομαι για παθολογία οπότε και καλούμαι να δηλώσω ειδικό μέρος π.χ. καρδιολογία και βλέπω ότι η αναμονή διαρκεί περίπου 5 χρόνια για το ειδικό μέρος, αυτό σημαίνει ότι η πραγματική αναμονή είναι 3 χρόνια (αφαιρώ από την αναμονή του ειδικού μέρους το χρόνο εκπαίδευσης στη γενική παθολογία)? Μπορώ επίσης να κάνω το αγροτικό μου μετά το γενικό μέρος ώστε να καλύψω με άλλον ένα χρόνο την αναμονή? Με άλλα λόγια από την ημερομηνία κατάθεσης της αίτησης (όπως αναφέρεται για το ειδικό μέρος στις λίστες αναμονής) μέχρι την ημερομηνία του πρωτοκόλλου διορισμού αν μεσολαβήσουν 5 χρόνια αυτά δεν είναι όλα χρόνος ανεργίας, έτσι δεν είναι? Αυτά απασχολούν πολύ κόσμο που ενδιαφέρεται για ειδικότητες με 2 μέρη, οπότε όποιος έχει διάθεση και χρόνο ας μας διαφωτίσει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απαντήστε μου σας παρακαλώ στο παρακάτω ερώτημα: εάν π.χ. σήμερα διορίζομαι για παθολογία οπότε και καλούμαι να δηλώσω ειδικό μέρος π.χ. καρδιολογία και βλέπω ότι η αναμονή διαρκεί περίπου 5 χρόνια για το ειδικό μέρος, αυτό σημαίνει ότι η πραγματική αναμονή είναι 3 χρόνια (αφαιρώ από την αναμονή του ειδικού μέρους το χρόνο εκπαίδευσης στη γενική παθολογία)? Μπορώ επίσης να κάνω το αγροτικό μου μετά το γενικό μέρος ώστε να καλύψω με άλλον ένα χρόνο την αναμονή? Με άλλα λόγια από την ημερομηνία κατάθεσης της αίτησης (όπως αναφέρεται για το ειδικό μέρος στις λίστες αναμονής) μέχρι την ημερομηνία του πρωτοκόλλου διορισμού αν μεσολαβήσουν 5 χρόνια αυτά δεν είναι όλα χρόνος ανεργίας, έτσι δεν είναι? Αυτά απασχολούν πολύ κόσμο που ενδιαφέρεται για ειδικότητες με 2 μέρη, οπότε όποιος έχει διάθεση και χρόνο ας μας διαφωτίσει...

όπως τα σκέφτεσαι είναι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Παιδιά η προεγγραφή στο ΤΣΑΥ ξέρει κανείς αν είναι απαραίτητη.

Απ' ότι είδα είναι προαπαιτούμενο για εγγραφή στον Ιατρικό σύλλογο Αθηνών.

Σε ιατρικό σύλλογο της επαρχίας δεν μου την ζήτησαν. Πρέπει να γίνει μήπως για κάποιο άλλο λόγο;

π.χ. για αναγνώρηση στρατιωτικής θητείας ως συντάξιμη περίοδος;

παιδιά κ γω ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό: η προεγγραφή στο TΣΑΥ είναι μόνο για να πάρουμε αριθμό μητρώου και να γραφτούμε στον ιατρικό σύλλογο, όχι για να πληρώνουμε εισφορά και να χουμε κανονικά ασφάλιση ε; γιατί ξέρω ότι στο ΤΣΑΥ γράφεσαι κανονικά δλδ πληρώνεις κ έχεις ασφάλεια μόνο εφόσον ξεκινήσεις επάγγελμα(αγροτικό ειδικότητα) θέλω να πω αυτή η προεγγραφή δε συνεπάγεται ούτε ασφάλιση ούτε εισφορές, είναι τυπική;

και κάτι ακόμα, αφού δεν έχω ξεκινήσει ακόμα αγροτικό, σε ποιο ιατρικό σύλλογο πρέπει να γραφτώ, στην επαρχία που έχω μόνιμη κατοικία ή στης αθήνας; το ρωτάω γιατί προς το παρόν ούτε αγροτικό έχω ούτε μπορώ να ξέρω από τώρα πού θα αποφασίσω να δηλώσω όταν έρθει η ώρα!!! ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το τεράστιο ποστ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδιά κ γω ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό: η προεγγραφή στο TΣΑΥ είναι μόνο για να πάρουμε αριθμό μητρώου και να γραφτούμε στον ιατρικό σύλλογο, όχι για να πληρώνουμε εισφορά και να χουμε κανονικά ασφάλιση ε; γιατί ξέρω ότι στο ΤΣΑΥ γράφεσαι κανονικά δλδ πληρώνεις κ έχεις ασφάλεια μόνο εφόσον ξεκινήσεις επάγγελμα(αγροτικό ειδικότητα) θέλω να πω αυτή η προεγγραφή δε συνεπάγεται ούτε ασφάλιση ούτε εισφορές, είναι τυπική;

και κάτι ακόμα, αφού δεν έχω ξεκινήσει ακόμα αγροτικό, σε ποιο ιατρικό σύλλογο πρέπει να γραφτώ, στην επαρχία που έχω μόνιμη κατοικία ή στης αθήνας; το ρωτάω γιατί προς το παρόν ούτε αγροτικό έχω ούτε μπορώ να ξέρω από τώρα πού θα αποφασίσω να δηλώσω όταν έρθει η ώρα!!! ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το τεράστιο ποστ!!!!

οταν εκανα εγω προεγγραφη στο ΤΣΑΥ (2006) οπως τα περιγραφεις ειναι. δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι ενδιαμεσα.

οσον αφορα τον ιατρικο συλλογο, εφοσον δεν ασκεις ιατρικη γιατι να γραφτεις και να πληρωνεις συνδρομη αδικα? επισης αφου μενεις μονιμα επαρχια πως θα γραφτεις στην Αθηνα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδιά κ γω ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό: η προεγγραφή στο TΣΑΥ είναι μόνο για να πάρουμε αριθμό μητρώου και να γραφτούμε στον ιατρικό σύλλογο, όχι για να πληρώνουμε εισφορά και να χουμε κανονικά ασφάλιση ε; γιατί ξέρω ότι στο ΤΣΑΥ γράφεσαι κανονικά δλδ πληρώνεις κ έχεις ασφάλεια μόνο εφόσον ξεκινήσεις επάγγελμα(αγροτικό ειδικότητα) θέλω να πω αυτή η προεγγραφή δε συνεπάγεται ούτε ασφάλιση ούτε εισφορές, είναι τυπική;

και κάτι ακόμα, αφού δεν έχω ξεκινήσει ακόμα αγροτικό, σε ποιο ιατρικό σύλλογο πρέπει να γραφτώ, στην επαρχία που έχω μόνιμη κατοικία ή στης αθήνας; το ρωτάω γιατί προς το παρόν ούτε αγροτικό έχω ούτε μπορώ να ξέρω από τώρα πού θα αποφασίσω να δηλώσω όταν έρθει η ώρα!!! ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το τεράστιο ποστ!!!!

οταν εκανα εγω προεγγραφη στο ΤΣΑΥ (2006) οπως τα περιγραφεις ειναι. δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι ενδιαμεσα.

οσον αφορα τον ιατρικο συλλογο, εφοσον δεν ασκεις ιατρικη γιατι να γραφτεις και να πληρωνεις συνδρομη αδικα? επισης αφου μενεις μονιμα επαρχια πως θα γραφτεις στην Αθηνα?

σ ευχαριστώ για την απάντηση, όχι ούτε εγώ το έβλεπα λογικό να γραφτώ στης αθήνας -απλώς ρώτησα γιατί θα δηλώσω εκεί ειδικότητα- αλλά αφού ο ιατρικός σύλλογος μπορεί να περιμένει οκέι, γραφόμαστε κ αργότερα!!!!! ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...

Γεια χαρά,

θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με την άδεια άσκησης όντας ανυπότακτος.. (ρώτησα στην νομαρχία και μου είπαν «θα πας ε;» και είπα «όχι»). μπορώ να βγάλω με χαρτιά ανυποταξίας; ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μετά το πτυχίο μπορούμε να κάνουμε αγροτικό σε κάποιο κέντρο υγείας ώστε να μην είμαστε εντελώς μόνοι μας αλλά να μας επιβλέπουν άλλοι γιατροί...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μετά το πτυχίο μπορούμε να κάνουμε αγροτικό σε κάποιο κέντρο υγείας ώστε να μην είμαστε εντελώς μόνοι μας αλλά να μας επιβλέπουν άλλοι γιατροί...

Προφανώς. Και στο τρίμηνο θα σε επιβλέπουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Μπορεί να γράψει κανείς την εμπειρία του από το αγροτικό ή καμιά ιδέα για το που είναι καλά να δηλώσουμε?

Τροποποιήθηκε από anelen
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί να γράψει κανείς την εμπειρία του από το αγροτικό ή καμιά ιδέα για το που είναι καλά να δηλώσουμε?

Μπορείς, για αρχή, να δεις στο sub-forum "Αγροτικό", καθώς και στο "Λευκή και Μαύρη βίβλος αγροτικών ιατρείων".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.