Jump to content

Τι γυναίκες θέλουν τελικά οι άντρες?


Ortho

Recommended Posts

Και για να το αποδείξω...ερωτώ, αν μια κοπέλα πιάνει όλα τα στάνταρντς, τα ένστικτα, τα επίπεδα και τα προαπαιτούμενα και είναι 95 κιλά 1.50 ύψος...κάθεστε μαζί της;

notbad δηλαδή ή η γυναίκα θα είναι μοντέλο ή θα είναι 95 κιλά και 1,50; ενδιάμεσες καταστάσεις δεν υπάρχουν; δε μπορεί πχ να είναι 1,68 και 65 κιλά (που πάλι χοντρή είναι αλλά νταξ δε σε προβληματίζει);

είναι προφανές ότι διαφωνώ. ποτέ μα ποτέ μια γυναίκα που πληροί όλα τα άλλα στανταρντς δεν είναι τόσα κιλά. ποτέ μα ποτέ.

ίσα ίσα στοιχειώδης επαφή με το γυναικείο φύλο θα μας κάνει να διαπιστώσουμε ότι οι γυναίκες του 1,50 που είναι 95 κιλά δεν πληρούν ουτέ ένα στάνταρντ στα 10 και είναι οι πρώτες που απορρίπτονται λόγω προσωπικότητας και όχι λόγω εμφάνισης όπως νομίζουν.

επίσης notbad να υποθέσω ότι οι άντρες που σε διάλεξαν το έκαναν για τα βυζιά σου και τον κώλο σου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Last Reply

άποψή μου είναι ότι μια χαριτωμένη εμφάνιση σβήνει πάρα μα πάρα πολλές ατέλειες...βασικά όλες τις ατέλειες. Το αντίθετο ποτέ δεν συμβαίνει...δλδ ένας σούπερ χαρακτήρας να σβήνει όλα τα εμφανισιακά μείον όσο χοντρά και να είναι. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πφφφφφφφφφφφφ σιγά το δύσκολο. Οι άντρες θέλουν μεγάλα βυζιά και ζουμερό κ@λ@. Τελεία :D

Ένας τύπος τα είχε ταυτόχρονα με τρεις κοπέλες και ήθελε να αποφασίσει ποια από αυτές θα παντρευτεί. Τελικά τους έδωσε από 1.000.000 δρχ για να δει τι θα τα κάνουν και μετά να αποφασίσει.

Η πρώτη πήγε στις μπουτίκ και τα παπουτσάδικα και τα ξόδεψε όλα.

Μετά γύρισε και του είπε:

Αγάπη μου τα ψώνισα όλα, για να με βλέπεις κούκλα, να με χαίρεσαι, να με λαχταράς και να με παίρνειςστην αγκαλιά σου, για να σου λέω πως σ' αγαπώ πολύ (η lilpapaki πρέπει να ήταν αυτή :)).

Εκείνος πολύ το ευχαριστήθηκε.

Η δεύτερη πήγε στα Αντρικά είδη, του ψώνισε μεταξωτά πουκάμισα, γραβάτες, κομψά παπούτσια, ωραίες κάλτσες και πούρα.

Μετά γύρισε και του είπε:

Αγάπη μου, σου ψώνισα αυτά τα δώρα, να τα ευχαριστηθείς, εγώ δεν θέλω τίποτε για μένα, εσύ να είσαι καλά, και να μ' αγαπάς μόνο,όπως κι εγώ σ' αγαπώ πολύ.

Εκείνος πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.

Η τρίτη πήγε στο Χρηματιστήριο, αγόρασε στη μεγάλη τρέλα, το Μάρτιο του 1999 και κέρδισε τα τριπλά σε τρεις μέρες. Του γύρισε το 1..000.000 δρχ, επένδυσε τα υπόλοιπα, και σε 10 μέρες τα έκανε 40 εκατομμύρια..

Πούλησε τις μετοχές, πήρε τα μετρητά τα έβαλε σε κοινό λογαριασμό.

Μετά πάει και του λέει:

Αγάπη μου, επένδυσα τα χρήματα που μου έδωσες γιατί θέλω να φτιάξουμε το σπίτι μας, να περάσουμε την υπόλοιπη ζωή mας μαζί και άνετα, να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας χωρίς να χρειάζεται να ξεσκιζόμαστε στη δουλειά.

Εκείνος και πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.

Τελικά ποια γυναίκα παντρεύτηκε ο τύπος;

/

/

/

/

/

/

/Αυτή με τα μεγαλύτερα βυζιά!

Την ατάκα της νοτμπαντ και το ανέκδοτο του Ακροβάτη τα έχω ξανακούσει. Κάθε φορά απλά χαμογελούσα. Τώρα όμως πραγματικά πέθανα. :P:lol:Το γιατί είναι περίπλοκο. Να στε καλά ρε παιδιά!!! emiloveyou

[have you had a boob job?]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:o:Pemquestion

1. Το boob job πλέον είναι απλούστατο. Δεν είναι περίπλοκο. Κάθε χριστιανή έχει ελπίδα.

2. Boob job σε μένα θα αποτελούσε ύβρι προς την έκδηλη γενναιοδωρία της φύσης κι εγώ είμαι άνθρωπος του μέτρου.

3. Δεν είναι boob job, είναι σγκντουπ job γιατί κάποιο αγαπημένο μου πρόσωπο χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο από όσα έχει κάνει κι εγώ έχω αναλάβει να μαζεύω τα σπασμένα. Άσε σου λέω....μην το ψάχνεις...δύσκολο να είσαι φίλος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή το έχετε κουράσει...επαναλαμβάνω ότι οι άντρες θέλουν μεγάλα βυζιά και ζουμερό κώλο :P

Και για να το αποδείξω...ερωτώ, αν μια κοπέλα πιάνει όλα τα στάνταρντς, τα ένστικτα, τα επίπεδα και τα προαπαιτούμενα και είναι 95 κιλά 1.50 ύψος...κάθεστε μαζί της;

Kαι για να συμπληρωσω-ολοκληρωσω το ποστ της σουαβ...ερωτω,αν μια κοπελα δεν πιανει ουτε τα 8,8 στα 10 στανταρντς και ειναι ετσι emarrightonluthr07fcke7cg4lcu.jpg(αντε πες να χε και λιγο πιο ωραια μουριτσα απ αυτην της φωτο)την παντρευεστε στο πιτς φυτιλι αν ειστε σε περιοδο γαμου η οχι; emcolgateemcolgate:splats:

Σήλια εντ φρεντς, Check this out, π.χ. ΕΔΩ and many, many more by google, by putting "russian brides for sale greece"..... <ahttp://www.greekmeds.gr/forum/uploads/emoticons/default_001shiny[1].gif' alt='emcolgate'> emcolgate :splats: :splaaaats:

Επειδή το έχετε κουράσει...επαναλαμβάνω ότι οι άντρες θέλουν μεγάλα βυζιά και ζουμερό κώλο :P

Κακό είναι αυτό? <ahttp://www.greekmeds.gr/forum/uploads/emoticons/default_tongue.png' alt=':P'> :P:P:PΜία φορά πάντως έχω δει στη ζωή μου όντως μεγάλα βυζιά που μακροπρόθεσμα αψηφούν τους νόμους της βαρύτητας. <ahttp://www.greekmeds.gr/forum/uploads/emoticons/default_tongue.png' alt=':P'> Προσωπικά, μακροπρόθεσμα είμαι οπαδός του μεσαίου χώρου, χαχαχχαχαχαχα... :P:P:P

Και για να το αποδείξω...ερωτώ, αν μια κοπέλα πιάνει όλα τα στάνταρντς, τα ένστικτα, τα επίπεδα και τα προαπαιτούμενα και είναι 95 κιλά 1.50 ύψος...κάθεστε μαζί της;

notbad δηλαδή ή η γυναίκα θα είναι μοντέλο ή θα είναι 95 κιλά και 1,50; ενδιάμεσες καταστάσεις δεν υπάρχουν; δε μπορεί πχ να είναι 1,68 και 65 κιλά (που πάλι χοντρή είναι αλλά νταξ δε σε προβληματίζει);

Ακριβώς! Γιατί παίρνουμε τα extremes? Επίσης, με τον Epebos μιλήσαμε για κάποια minimum βασικά πράγματα... Ποιος είπε ότι ψάχνουμε τη γυναίκα-μοντέλο? Ίσα-ίσα, υποστηρίξαμε περίπου το αντίθετο, όταν μιλήσαμε για τις "όμορφες-όμορφες", για τις δευτερατζο-μπουζουκογυναίκες (που χαλαρά μπορεί να είναι "μοντέλα"), κλπ, κλπ! :)

είναι προφανές ότι διαφωνώ. ποτέ μα ποτέ μια γυναίκα που πληροί όλα τα άλλα στανταρντς δεν είναι τόσα κιλά. ποτέ μα ποτέ.

ίσα ίσα στοιχειώδης επαφή με το γυναικείο φύλο θα μας κάνει να διαπιστώσουμε ότι οι γυναίκες του 1,50 που είναι 95 κιλά δεν πληρούν ουτέ ένα στάνταρντ στα 10 και είναι οι πρώτες που απορρίπτονται λόγω προσωπικότητας και όχι λόγω εμφάνισης όπως νομίζουν.

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά και πάλι είναι θέμα προσωπικού γούστου. Σε ορισμένους αρέσουν τα παραπάνω κιλά. Οι οποίοι, μπορούν ακόμη και να παραβλέψουν το θέμα προσωπικότητας που λες, το οποίο μπορεί να πηγάζει από τα παραπάνω Kg τους (όπως λες). :)

άποψή μου είναι ότι μια χαριτωμένη εμφάνιση σβήνει πάρα μα πάρα πολλές ατέλειες...βασικά όλες τις ατέλειες.

Μεσο-βραχυπρόθεσμα λες? Μακροπρόθεσμα, σίγουρα όχι (για μένα) .

Το αντίθετο ποτέ δεν συμβαίνει...δλδ ένας σούπερ χαρακτήρας να σβήνει όλα τα εμφανισιακά μείον όσο χοντρά και να είναι. :)

Όλα είναι πολύ σχετικά σε αυτή τη ζωή. Και γενικώς, περί ορέξεως κολοκύθια. Γιατί παίρνουμε τα extremes όμως πάντα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λογικά, η επιλογή συντρόφου καταρχήν είναι βάση γούστου και περι ορέξεως κολοκυθόπιτα (όπως λέει και ο Ortho), κατά τα άλλα, υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που επηρεάζουν, όπως οι πρότερες εμπειρίες και κατά πόσον ήταν επιτυχημένες ή αποτυχημένες επιλογές (και βέβαια αυτό αναφέρεται στη φάση που θέλεις κανονική σχέση και όχι κάποια για ξεπέτα ή απλά για να περνάει η ώρα...στις οποίες περιπτώσεις ισχύει και το γνωστό "ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει")και εξηγώ:

Αν τα είχες με μια ΘΕΑ!!!! :anavwfwties: η οποία όμως στο τέλος σε έκανε να αισθάνεσαι ΣΚΑΤΑ, ίσως την επόμενη φορά η εμφάνιση να μην παίξει και τόσο μεγάλο ρόλο, όσο τα διάφορα χαρακτηριστικά της προσωπικότητας και στην οποία περίπτωση θα είσαι διατεθημένος να παραβλέψεις κάποια παραπανίσια κιλά ή κυτταρίτιδα (Με τη λογική βέβαια ότι ουδείς τέλειος και φυσικά ούτε κι εσύ θα είσαι ο Brad Pitt για να μου θέλεις την Angelina... και φυσικά δε μιλάμε ότι η κοπέλα θα είναι σαν την Πελοπόννησο σε μέγεθος και θα θέλεις τέντα για να την ντύσεις)

Αν τα είχες με μια ΔΙΑΝΥΑ που σε έκανε να αισθάνεσαι συνέχεια ότι δεν φτάνεις το επίπεδό της και δεν είσαι αρκετός, τότε ίσως την επόμενη φορά να επιλέξεις κάποια με μια όχι και τόσο απαιτητική δουλειά ή μία που να μη σε κάνει να αισθάνεσαι ότι είσαι σε τηλεπαιχνίδι γνώσεων και χάνεις επι μονίμου βάσεως ή δίνεις Πανελλήνιες και κόβεσαι συνέχεια!Μετά δε θα προτιμούσες μια που να μη σου βάζει τέστ πριν την γ....ς?

Γενικά αναλόγως τι σε έχει πληγώσει σε μια προηγούμενη σχέση, είναι αυτό που δε θέλεις με τίποτα να έχει η επόμενη και μετά έρχονται τα επόμενα κριτήρια

Επίσης...μετά μπαίνουν και άλλα πράγματα στη μέση, όπως:

Αν ο άλλος αισθάνεται μειονεκτικά για τη δική του εμφάνιση, δε θα ήθελε μια γυναίκα να υπερτερεί πολύ σ' αυτόν τον τομέα γιατί θα αισθανόταν ακόμα χειρότερα για τον εαυτό του, με αποτέλεσμα μετά να ζηλεύει ακόμα και τις πέτρες

Αν ο άλλος αισθάνεται μειονεκτικά για τη δική του μόρφωση ή επίπεδο, δεν υπάρχει περίπτωση να επιλέξει μια με 10Phd's και Mc's γιατί προφανώς εκτός του ότι θα αισθανόταν παντελώς ηλίθιος δε θα μπορούσε και να συνενοηθεί μαζί της....για να μην πω ότι δε θα είχαν με τίποτα και κοινά ενδιαφέροντα

Και καταλήγουμε ότι Παν μέτρον άριστον....και αναλόγως τον κάθε άντρα, θα είναι και αντίστοιχη η γυναίκα που θα έχει δίπλα του, αλλιώς όλοι θα έπρεπε να υπάρχει ένας τύπος άντρα και ένας τύπος γυναίκας και να είμαστε όλοι κλωνοποιημένοι. Δεν είναι καλύτερα λοιπόν η πολυμορφία για να γίνεται καλύτερα το παιχνίδι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω για τους άλλους άντρες, αλλά για μένα έχει ονοματεπώνυμο:

jennifer-connelly.jpg

πολύ καλή επιλογή!!!!Αυτή όμως το ξέρει (συγνώμη και για το θάρρος δηλαδή)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Απλά να προσθέσω το ότι εγώ μπορεί να δώσω πολλά στην καριέρα μου, και εκείνη αντίστοιχα λιγότερα στη δικιά της, δεν την υποβιβάζει καθόλου στα μάτια μου. Ίσα ίσα. Παράλληλα να δώσει περισσότερα από εμένα στην οικογένεια, γιατί εγώ λόγω χρόνου δεν θα μπορώ τόσο, τουλάχιστον στην αρχή. Ο καθένας πρέπει να συνεισφέρει στους διαφορετικούς τομείς για να υπάρχει ισορροπία. Δεν θα έψαχνα ποτέ για την σούπερ-ντούπερ Einstein με 100 PhDs. Τι να την κάνω? Αυτή η “φεμινίστρια” που προσπαθεί να αποδείξει και καλά ότι “και οι γυναίκες μπορούν!”. Φυσικά και μπορούν! Το θέμα είναι τι είναι καλό γι’αυτές, την οικογένειά τους και την ευτυχία τους. Η γυναίκα μπορεί να ξεπεράσει αυτή την ανασφάλεια χαλαρά, έχοντας κάνει κάποια πράγματα ΠΡΙΝ, και έχοντας αποδείξει τις ικανότητές της. Μετά, από προσωπική επιλογή μπορεί να κάνει το σωστό.

Προφανώς και η γυναίκα πρέπει να έχει στόχους, να έχει κάνει κάποια πράγματα στη ζωή της πριν την οικογένεια, αλλά δεν γίνεται να είναι όσο φιλόδοξη είμαι εγώ. Μέτρο.

Θα ήθελα να προσθέσω μερικές παρατηρήσεις στα παραπάνω :

1. Για να μπορεί να συμβεί το παραπάνω θα πρέπει να βρεθεί ο σύντροφος ο οποίος θα είναι διατεθημένος να τα δώσει όλα στην καριέρα του ενώ η σύντροφός του θα φροντίζει το σπίτι, χωρίς να κάνει παρατηρήσεις και σχόλια του τύπου δε μπορείς να με καταλάβεις, εσύ δεν κουράζεσαι όσο εγώ, σιγά τι έκανες όλη την ημέρα...και άλλα τέτοια ευτράπελα

2. Για να προσέξει ο εν λόγω κύριος την εν λόγω κυρία θα πρέπει (αρχικά τουλάχιστον) να είναι τόσο φιλόδοξη όσο και ο ίδιος, να έχει καταφέρει πάνω κάτω όσο και ο ίδιος και να έχει αποδείξει ότι θα μπορούσε και εικείνη να έχει ανάλογη επαγγελματική σταδιοδρομία αλλά έχει αφοσιωθεί εθελοντικά στην οικογένειά της

3. Δεν είναι και τόσο εύκολο να είσαι πάντα και καλή επαγγελματίας ( να σκίζεσαι για να περάσεις τα μαθήματα στην περίπτωσή μου ), και περιποιημένη ( σε περίοδο εξεταστικής δυστυχώς δεν προλαβαίνω να πάω κομωτήριο ) και έξυπνη και όμορφη και ευχάριστη !!! Κάποιες στιγμές θα είσαι απεριποίητη, θα σου τύχουν αναποδιές, θα έχεις τις μαύρες σου....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Απλά να προσθέσω το ότι εγώ μπορεί να δώσω πολλά στην καριέρα μου, και εκείνη αντίστοιχα λιγότερα στη δικιά της, δεν την υποβιβάζει καθόλου στα μάτια μου. Ίσα ίσα. Παράλληλα να δώσει περισσότερα από εμένα στην οικογένεια, γιατί εγώ λόγω χρόνου δεν θα μπορώ τόσο, τουλάχιστον στην αρχή. Ο καθένας πρέπει να συνεισφέρει στους διαφορετικούς τομείς για να υπάρχει ισορροπία. Δεν θα έψαχνα ποτέ για την σούπερ-ντούπερ Einstein με 100 PhDs. Τι να την κάνω? Αυτή η “φεμινίστρια” που προσπαθεί να αποδείξει και καλά ότι “και οι γυναίκες μπορούν!”. Φυσικά και μπορούν! Το θέμα είναι τι είναι καλό γι’αυτές, την οικογένειά τους και την ευτυχία τους. Η γυναίκα μπορεί να ξεπεράσει αυτή την ανασφάλεια χαλαρά, έχοντας κάνει κάποια πράγματα ΠΡΙΝ, και έχοντας αποδείξει τις ικανότητές της. Μετά, από προσωπική επιλογή μπορεί να κάνει το σωστό.

Προφανώς και η γυναίκα πρέπει να έχει στόχους, να έχει κάνει κάποια πράγματα στη ζωή της πριν την οικογένεια, αλλά δεν γίνεται να είναι όσο φιλόδοξη είμαι εγώ. Μέτρο.

Θα ήθελα να προσθέσω μερικές παρατηρήσεις στα παραπάνω :

1. Για να μπορεί να συμβεί το παραπάνω θα πρέπει να βρεθεί ο σύντροφος ο οποίος θα είναι διατεθημένος να τα δώσει όλα στην καριέρα του ενώ η σύντροφός του θα φροντίζει το σπίτι, χωρίς να κάνει παρατηρήσεις και σχόλια του τύπου δε μπορείς να με καταλάβεις, εσύ δεν κουράζεσαι όσο εγώ, σιγά τι έκανες όλη την ημέρα...και άλλα τέτοια ευτράπελα

2. Για να προσέξει ο εν λόγω κύριος την εν λόγω κυρία θα πρέπει (αρχικά τουλάχιστον) να είναι τόσο φιλόδοξη όσο και ο ίδιος, να έχει καταφέρει πάνω κάτω όσο και ο ίδιος και να έχει αποδείξει ότι θα μπορούσε και εικείνη να έχει ανάλογη επαγγελματική σταδιοδρομία αλλά έχει αφοσιωθεί εθελοντικά στην οικογένειά της

3. Δεν είναι και τόσο εύκολο να είσαι πάντα και καλή επαγγελματίας ( να σκίζεσαι για να περάσεις τα μαθήματα στην περίπτωσή μου ), και περιποιημένη ( σε περίοδο εξεταστικής δυστυχώς δεν προλαβαίνω να πάω κομωτήριο ) και έξυπνη και όμορφη και ευχάριστη !!! Κάποιες στιγμές θα είσαι απεριποίητη, θα σου τύχουν αναποδιές, θα έχεις τις μαύρες σου....

Σ'αυτά που έχεις βάλει πιο έντονα, έχει ήδη απαντήσει ο Ortho και έχει κάνει επεξήγηση, γιατί παρεμφερεί σχόλια είχε κάνει η notbad (αν θυμάμαι καλά)...αλλά κατά τα άλλα και κυρίως στο 3 δεν έχεις άδικο καθόλου...Πρέπει και οι κύριοι να καταλαβαίνουν ότι δεν ξυπνάμε βαμμένες και έτοιμες για όλα απ' τις 6 το πρωί, ούτε είναι δυνατόν να ασχολούμαστε συνέχεια και μόνο με την προσωπική μας εμφάνιση γιατί τότε δε θα κάνουμε και τίποτα άλλο στη ζωή μας (ούτε σπουδές, ούτε δουλειά, ούτε τίποτα). Η περιποίηση έρχεται αναλόγως την περίσταση και τον διαθέσιμο χρόνο (φυσικά δε μιλάμε και για θέματα υγιεινής...ένα ντουζάκι όλοι το προφταίνουμε πάντως ανεξαρτήτως χρόνου), αυτό βέβαια δε σημαίνει οτι κυκλοφορούμε βέβαια και σαν τέρατα έτοιμα να κατασπαράξουμε τον κόσμο....Άλλωστε και αυτοί θα πρέπει να κάνουν το ίδιο, για να μην αναφερθώ στο ότι όλοι ξεχνούνε να ξυριστούνε (που σιγά τη μεγάλη επιφάνεια που πρέπει να φτιάξουν)...για κάτσε ρε μεγάλε να ξυρίσεις πόδια από πάνω μέχρι κάτω και μετά έλα μίλα μου για το πόσο χρόνο σου τρώει το ξύρισμα.Και πώς θα αντιδρούσες αν ερχόμουν κι εγώ με την τρίχα όπως την έχεις εσύ στα μούτρα σου?θα σου άρεζε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Σόνια

Να κάνω και εγώ κάποιες αντίστοιχα σχόλια πάνω στις παρατηρήσεις σου, αφού ξεκαθάρισα στην ΙΡΙΔΑ παραπάνω ότι το παραπάνω σχόλιο ήταν προσωπικό, και όχι "γενικό" :) :

1. Κατακρίνω το πρότυπο του "ματσο"/"πασά" που έχει μια γυναίκα-γλάστρα για να "φροντίζει" το σπίτι σαν δούλα.

2. Παρ'ότι μπορεί αυτό ίσως να φάνηκε, δεν υποστηρίζω κάτι τέτοιο ακριβώς. Το επάγγελμα ΔΕΝ είναι το ΜΟΝΟ πράγμα στη ζωή. Υποστηρίζω ότι εάν ο ένας από τους δύο συντρόφους (είτε άνδρας είτε γυναίκα), είναι (λόγω περιστάσεων) μονόπλευρος (= πολύ αφοσιωμένος στο επάγγελμα), τότε δεν μπορεί να είναι και ο άλλος. Δεν σημαίνει ότι το έτερον ήμισυ κρίνεται και αυτό στον ίδιο τομέα. Η προσφορά ενός ανθρώπου, είτε άντρας είτε γυναίκα, δεν μετριέται ΜΟΝΟ με το πόσα χρήματα βγάζει ή με το κατά πόσο έχει ικανοποιήσει τις επαγγελματικές του/της φιλοδοξίες. Όταν λέω ότι: "Η γυναίκα μπορεί να ξεπεράσει αυτή την ανασφάλεια χαλαρά, έχοντας κάνει κάποια πράγματα ΠΡΙΝ και έχοντας αποδείξει τις ικανότητές της", προφανώς και εννοώ απλά να είναι γενικώς αξιόλογη (δηλ. ακριβώς για να μην συμβαίνει το "γλάστρα" που αναφέρω στο #1). Το "αξιόλογη", έχει μεγάλη απόσταση από αυτή που θα κυνηγάει τα 10 πτυχία... Δεν με ενδιαφέρει ούτε ο φαλλοκρατισμός, ούτε ο φεμινισμός. Η ισορροπία και η ευτυχία με ενδιαφέρει. Και του ενός μέρους, και του άλλου.

3. Προφανώς! Αλλοίμονο! Το αντίθετο δεν θα ήταν παραλογισμός? Είναι δυνατόν να πιστεύουμε κάτι διαφορετικό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω για τους άλλους άντρες, αλλά για μένα έχει ονοματεπώνυμο:

jennifer-connelly.jpg

πολύ καλή επιλογή!!!!Αυτή όμως το ξέρει (συγνώμη και για το θάρρος δηλαδή)

Όχι, δεν ξέρει ακόμα πόσο τυχερή είναι :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ρε κοριτσια αφου ετσι λειτουργει ο εγκεφαλος μας, εμεις τι φταιμε? ;)emoops

Όντως λειτουργεί έτσι ο "εγκέφαλός σας", απλά μην τολμήσεις να δικαιολογηθείς προβάλλοντας ως επιχείρημα τη μητέρα φύση που τάχα έδωσε στα αρσενικά τόσες ορμές γιατί αν το πάμε έτσι...με μητέρες-φύσεις και ένστικτα...το στήθος δεν βρίσκεται εκεί που βρίσκεται για να παίζετε εσείς!!! :anavwfwties: Άλλος είναι ο σκοπός του!!!

Παραδεχτείτε ότι είστε κάφροι και αφήστε τα "εμείς τι φταίμε;" Εντάξει;;; :-P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Απλά να προσθέσω το ότι εγώ μπορεί να δώσω πολλά στην καριέρα μου, και εκείνη αντίστοιχα λιγότερα στη δικιά της, δεν την υποβιβάζει καθόλου στα μάτια μου. Ίσα ίσα. Παράλληλα να δώσει περισσότερα από εμένα στην οικογένεια, γιατί εγώ λόγω χρόνου δεν θα μπορώ τόσο, τουλάχιστον στην αρχή. Ο καθένας πρέπει να συνεισφέρει στους διαφορετικούς τομείς για να υπάρχει ισορροπία. Δεν θα έψαχνα ποτέ για την σούπερ-ντούπερ Einstein με 100 PhDs. Τι να την κάνω? Αυτή η “φεμινίστρια” που προσπαθεί να αποδείξει και καλά ότι “και οι γυναίκες μπορούν!”. Φυσικά και μπορούν! Το θέμα είναι τι είναι καλό γι’αυτές, την οικογένειά τους και την ευτυχία τους. Η γυναίκα μπορεί να ξεπεράσει αυτή την ανασφάλεια χαλαρά, έχοντας κάνει κάποια πράγματα ΠΡΙΝ, και έχοντας αποδείξει τις ικανότητές της. Μετά, από προσωπική επιλογή μπορεί να κάνει το σωστό.

Προφανώς και η γυναίκα πρέπει να έχει στόχους, να έχει κάνει κάποια πράγματα στη ζωή της πριν την οικογένεια, αλλά δεν γίνεται να είναι όσο φιλόδοξη είμαι εγώ. Μέτρο.

Θα ήθελα να προσθέσω μερικές παρατηρήσεις στα παραπάνω :

1. Για να μπορεί να συμβεί το παραπάνω θα πρέπει να βρεθεί ο σύντροφος ο οποίος θα είναι διατεθημένος να τα δώσει όλα στην καριέρα του ενώ η σύντροφός του θα φροντίζει το σπίτι, χωρίς να κάνει παρατηρήσεις και σχόλια του τύπου δε μπορείς να με καταλάβεις, εσύ δεν κουράζεσαι όσο εγώ, σιγά τι έκανες όλη την ημέρα...και άλλα τέτοια ευτράπελα

2. Για να προσέξει ο εν λόγω κύριος την εν λόγω κυρία θα πρέπει (αρχικά τουλάχιστον) να είναι τόσο φιλόδοξη όσο και ο ίδιος, να έχει καταφέρει πάνω κάτω όσο και ο ίδιος και να έχει αποδείξει ότι θα μπορούσε και εικείνη να έχει ανάλογη επαγγελματική σταδιοδρομία αλλά έχει αφοσιωθεί εθελοντικά στην οικογένειά της

3. Δεν είναι και τόσο εύκολο να είσαι πάντα και καλή επαγγελματίας ( να σκίζεσαι για να περάσεις τα μαθήματα στην περίπτωσή μου ), και περιποιημένη ( σε περίοδο εξεταστικής δυστυχώς δεν προλαβαίνω να πάω κομωτήριο ) και έξυπνη και όμορφη και ευχάριστη !!! Κάποιες στιγμές θα είσαι απεριποίητη, θα σου τύχουν αναποδιές, θα έχεις τις μαύρες σου....

Σ'αυτά που έχεις βάλει πιο έντονα, έχει ήδη απαντήσει ο Ortho και έχει κάνει επεξήγηση, γιατί παρεμφερεί σχόλια είχε κάνει η notbad (αν θυμάμαι καλά)...αλλά κατά τα άλλα και κυρίως στο 3 δεν έχεις άδικο καθόλου...Πρέπει και οι κύριοι να καταλαβαίνουν ότι δεν ξυπνάμε βαμμένες και έτοιμες για όλα απ' τις 6 το πρωί, ούτε είναι δυνατόν να ασχολούμαστε συνέχεια και μόνο με την προσωπική μας εμφάνιση γιατί τότε δε θα κάνουμε και τίποτα άλλο στη ζωή μας (ούτε σπουδές, ούτε δουλειά, ούτε τίποτα). Η περιποίηση έρχεται αναλόγως την περίσταση και τον διαθέσιμο χρόνο (φυσικά δε μιλάμε και για θέματα υγιεινής...ένα ντουζάκι όλοι το προφταίνουμε πάντως ανεξαρτήτως χρόνου), αυτό βέβαια δε σημαίνει οτι κυκλοφορούμε βέβαια και σαν τέρατα έτοιμα να κατασπαράξουμε τον κόσμο....Άλλωστε και αυτοί θα πρέπει να κάνουν το ίδιο, για να μην αναφερθώ στο ότι όλοι ξεχνούνε να ξυριστούνε (που σιγά τη μεγάλη επιφάνεια που πρέπει να φτιάξουν)...για κάτσε ρε μεγάλε να ξυρίσεις πόδια από πάνω μέχρι κάτω και μετά έλα μίλα μου για το πόσο χρόνο σου τρώει το ξύρισμα.Και πώς θα αντιδρούσες αν ερχόμουν κι εγώ με την τρίχα όπως την έχεις εσύ στα μούτρα σου?θα σου άρεζε?

Δε λες πάλι καλά που δε σου ζητούν να τους ξυρίσεις εσύ ...λέγοντας 1. είσαι η γκέισα μου! οι γκέισες τα κάνουν αυτά! 2. μα μόνο εσένα αφήνω να χειριστείς τόσο επικίνδυνα πράγματα (το ξυράφι)... καμία άλλη! καμία άλλη! emsexwars

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω για τους άλλους άντρες, αλλά για μένα έχει ονοματεπώνυμο:

jennifer-connelly.jpg

πολύ καλή επιλογή!!!!Αυτή όμως το ξέρει (συγνώμη και για το θάρρος δηλαδή)

Όχι, δεν ξέρει ακόμα πόσο τυχερή είναι :)

Όντως καλή επιλογή ...μόνο που κάποιες φορές βγάζει κάτι το ψυχρό.

Ατάκες που μου άκουσα σήμερα σε γυναικοπαρέα:

1. Ένας από τους 2 μπορεί να κάνει καριέρα. Εάν κάνουν και οι 2 ....τότε αυτό δεν είναι οικογένεια αλλά σκορποχώρι. <_<

2. Πρέπει να ζητάς πράγματα όταν ο άλλος είναι ευάλωτος (στο κρεβάτι). (Συμβουλή της γιαγιάς της! :wacko: )

3. Πρέπει να γίνεις στον άλλον απαραίτητη. emcolgate

4. Πρέπει να είσαι ενδιαφέρουσα στο κρεβάτι.. να έχει πράγματα να ανακαλύψει ο άλλος :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ χαίρομαι την φίλη μου την Betsy -> http://www.fccc.edu/physicians/medical/plimack.html που όταν την ρώτησα τί κάνει ο άντρας σου μου είπε "He's a stay-at-home dad" :D Έχουν 3 παιδιά εεεε αφού η Betsy τα έπαιρνε τα γράμματα οι ρόλοι αντιστράφησαν...έτσι κι αλλιώς με μισό μίλλιον βολεύονται και οι 5 :D Βασικά αγάπη να υπάρχει και συννενόηση και τα άλλα βρίσκονται...και ναι ο άντρας της για τα βυζιά της της την έπεσε :P Είναι απίστευτα καλός άνθρωπος και φοβερό χιούμορ (η Betsy, τον σύζυγο δεν τον ξέρω τόσο καλά...άλλωστε φύλαγε τα παιδιά :P :P :P :P)

Αααα και θυμήθηκα μια άλλη chairwoman καναδέζα, που ο άντρας της της έφερνε τα σιδερωμένα ρούχα όταν είχαμε Meetings και δεν προλάβαινε να πάει σπίτι να αλλάξει αμέ αμέ! Ογκολόγος αυτή, δερματολόγος ο άντρας, είχε χρόνο και δεν ήθελε να κάνει καριέρα είχε ένα ιατρείο, αυτή είχε φαγωθεί ντε και σώνει να γίνει η μόνη chairwoman σε μεγάλο νοσοκομείο και γενικά είναι σπάνιο γυναίκες ως chair persons...τέλος πάντων αυτός στα μάτια την κοιτούσε. Και ήταν κοντή, πενηντάρα και χοντρή σαν γιουβαρλάκι. Αλλά μυαλό εντάξει. Και ο άλλος τον λέγανε στο νοσοκομείο ο Mr Housewife (σκατοστερεότυπα) αλλά εγώ τον χαιρόμουν. Και φαγητό και τα ρούχα από το καθαριστήριο και είχαν μεγαλώσει και 5-6 παιδιά (είχαν πολλούς γάμους από πίσω). Αμέεεε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε λες πάλι καλά που δε σου ζητούν να τους ξυρίσεις εσύ ...λέγοντας 1. είσαι η γκέισα μου! οι γκέισες τα κάνουν αυτά! 2. μα μόνο εσένα αφήνω να χειριστείς τόσο επικίνδυνα πράγματα (το ξυράφι)... καμία άλλη! καμία άλλη! emsexwars

Αν το έκανε το 2ο, τότε τι να πω...κι εγώ άνθρωπος είμαι...μπορεί να μου ξεφύγει η λεπίδα και να πάει παρακάτω (από πότε ξεκινάει το πάρκινσον να εμφανίζεται)...και τότε να δεις γέλια και κλάμματα!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή το έχετε κουράσει...επαναλαμβάνω ότι οι άντρες θέλουν μεγάλα βυζιά και ζουμερό κώλο :P

Και για να το αποδείξω...ερωτώ, αν μια κοπέλα πιάνει όλα τα στάνταρντς, τα ένστικτα, τα επίπεδα και τα προαπαιτούμενα και είναι 95 κιλά 1.50 ύψος...κάθεστε μαζί της;

Αρχικά προσπαθήσαμε να κρατήσουμε ένα επίπεδο στη συζήτηση και προσεγγίσαμε σοβαρά το θέμα. Μετά όμως από αυτό εδώ το ιστορικό post της Notbad :lol: μας πήρε ο κατήφορος!!! ( ok. Έβαλε το χεράκι της και η κοπέλα με τους φίλους :D )Και μιας που γίναμε όλοι κάφροι, δεν μπορώ να μείνω έγώ στην απ'έξω!:P:P

Στα επόμενα posts ακολουθούν πολλές εξομολογήσεις-αλήθειες από το θυμόσοφο ανδρικό πληθυσμό οπότε νιώθω την υποχρέωση να πω και γω τις παροιμίες που ξέρω.

Δεν έχει και τόση σημασία η εμφάνιση. Είτε είσαι ωραία είτε είσαι άσχημη, κάποιος θα ενδιαφερθεί και για 'σενα γιατί όπως λέει και ένας γνωστός μου "Δεν μπορείς να xτίσεις σπίτι αν δεν "μπαζώσεις" πρώτα...!!!!" Αχαχαχαχαχαχα

Μια άλλη παροιμία που ξέρω για να σταματήσουμε εμείς οι greekmeds(είτε΄γυναίκες, είτε άντρες) να προβληματιζόμαστε για το άλλο φύλο είναι η "Θα γυρίσει ο τροχός, θα γ...μήσει κι ο γιατρός!!!" :P:P:P

Πάντως ειλικρινά μετά από όλα αυτά που διάβασα, έμεινα έκθαμβη από το πόσο επιστημονικά καταρτισμένοι είναι όσοι άνδρες συμμετείχαν στη συζήτηση! Ο ένας (Dr Lecter) απέδιδε το όλο θέμα στον εγκέφαλο, ο άλλος, ο Ortho, έκανε ολόκληρη έρευνα σχετικά με το αν υπάρχει συσχέτιση μεταξύ μεγέθους και ικανότητας του στήθους να "σταθεί στο ύψος των περιστάσεων". Απ' ό,τι κατάλαβα τα ποσά είναι αντιστρόφως ανάλογα με τη μία εξαίρεση που μας αναφέρει. Προφανώς και πρόκειται για ένα αξιόπιστο follow-up study αφού και ο ίδιος συχνά χρησιμοποιεί τη λέξη " μακροπρόθεσμα". (Τι να πω; Ελπίζω μόνονα είχες αρκετά μεγάλο δείγμα για να αποφύγεις τα πιθανά σφάλματα :P:P χαχαχαχχαχαχα)

Νομίζω ότι πρώτη φορά μέσα από αυτό το site πήραμε μια γεύση για τις γενιές γιατρών που ακολουθούν. Με μια απλή επισκόπηση και ψηλάφηση σου βγάζουν και μέγεθος σουτιέν! B)

Όπως και να 'χει, νομίζω το topic πέτυχε το σκοπό του...που σαφώς και ήταν να φαγωθούν τα δύο φύλα μεταξύ τους! :P Είχαν πλάκα οι κοντρίτσες. Πολύ γέλιο όταν κάνουμε ότι φαγωνόμαστε, ή μήπως φαγωνόμαστε στ' αλήθεια; emoops:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε λες πάλι καλά που δε σου ζητούν να τους ξυρίσεις εσύ ...λέγοντας 1. είσαι η γκέισα μου! οι γκέισες τα κάνουν αυτά! 2. μα μόνο εσένα αφήνω να χειριστείς τόσο επικίνδυνα πράγματα (το ξυράφι)... καμία άλλη! καμία άλλη! emsexwars

Αν το έκανε το 2ο, τότε τι να πω...κι εγώ άνθρωπος είμαι...μπορεί να μου ξεφύγει η λεπίδα και να πάει παρακάτω (από πότε ξεκινάει το πάρκινσον να εμφανίζεται)...και τότε να δεις γέλια και κλάμματα!!!!!

"oops...Μωρό μου.... στα πήρα λίγο παραπάνω" :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή το έχετε κουράσει...επαναλαμβάνω ότι οι άντρες θέλουν μεγάλα βυζιά και ζουμερό κώλο :P

Και για να το αποδείξω...ερωτώ, αν μια κοπέλα πιάνει όλα τα στάνταρντς, τα ένστικτα, τα επίπεδα και τα προαπαιτούμενα και είναι 95 κιλά 1.50 ύψος...κάθεστε μαζί της;

Μια γυναίκα που είναι 95 κιλά και 1.50 σίγουρα έχει μεγάλα βυζιά και πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ ζουμερό κώλο... οπότε κάθονται μαζί της!!!!αχαχαχαχ :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια, να σοβαρευτουμε λιγο, αρκετη πλακα καναμε.

Η αληθεια ειναι οτι η ερωτικη ελξη ειναι τρομερα πολυπλοκη (εχει να κανει με νευροδιαβιβαστες, ορμονες, ισως το υποσυνειδητο, τις εως τωρα εμπειριες μας απο τη ζωη και το πως μεγαλωσαμε κτλ κτλ) οποτε μην τα υπεραπλουστευουμε ολα και μη γινομαστε πεζοι και χυδαιοι... ;)

Επισης ας μην βαζουμε ολους τους αντρες σε ενα τσουβαλι και ολες τις γυναικες σε αλλο.

Καθε ανθρωπος ειναι μοναδικος κι ανεπαναληπτος κι εχει κατι το ξεχωριστο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.