Jump to content

Τι γυναίκες θέλουν τελικά οι άντρες?


Ortho

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Last Reply

έλα μου ντε!!!!

εδώ σε θέλω μάστορα!!!!!!!!!!

γιατί κι εγώ την ίδια απορία έχω!!!!

Όποιος το βρει κερδίζει ένα φίκο!προσφορά δική μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παντως ο topic starter ολως παραδοξως δεν απαντησε.

aren t you a man,dear? :rolleyes:

Παντως θεωρω οτι ο μονος ανδρας που δε χρειαζεται να απαντησει σ αυτο το τοπικ ειναι ο poet :bloodomen: ΑGGELOS κατα κοσμον galetti τελευταια.

Κι αυτο γιατι ΑΥΤΟΣ ΤΙΣ ΘΕΛΕΙ ΟΛΕΣ!Δεν εκανει εξαιρεσεις. :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν απαντήσει ο topic starter, θα τον πάρουν με τις ντομάτες, όπως έσπευσαν μερικοί σε άλλο γνωστό topic. :splats:

Και επειδή βαριέται να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφας, σα απαντήσει λοιπόν και κάποιος άλλος, και ο topic starter will join when appropriate. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βεβαια big poet AGGELOS δε μας ειπες ποτέ τι λεει η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ και τα ΙΕΡΑ ΒΙΒΛΙΑ :rolleyes:

γι΄ αυτες σου τις πεποιθησεις-αδυναμιες ουτε κατα ποσο θα καεις στην κολαση εξαιτιας τους :bloodomen: .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Παιζει ναναι το τοπικ που αμα ξεκινήσει η συζητηση θα πεσει τρελο γελιο...

Λοιπον!Στους αντρες (πιο πολυ μου αρεσει η προσφωνηση αγορια) αρεσουν τα κοριτσια (αντε..γυναικες..)που ειναι αρκετα ομορφες(το υπερβολικο το αποφευγουμε για να μην νιωθουμε και πολλες ανασφαλειες), αρκετα εξυπνες(τουλαχιστον να ξερει να βγαζει λεφτα/να διαβαζει για τη σχολη), λιγο sluttish(αναλογως τα γουστα) και το βασικότερο προσον θα πρεπει να ειναι η μαγειρική/τα οικοκυρικά!!.

Ιδιαιτερες δεξιότητες ειναι παντα δεκτες αλλα οχι απαραιτητες..n'est pas? :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πφφφφφφφφφφφφ σιγά το δύσκολο. Οι άντρες θέλουν μεγάλα βυζιά και ζουμερό κ@λ@. Τελεία :D Είναι και ένα 1% που θέλει κάτι ασιάτισσες μισές μερίδες. Νταξ επιβεβαιώνουν τον κανόνα :P

Αν έχει ωραίο πρόσωπο, αν μιλάει, αν είναι έξυπνη, αν έχει κανά πτυχίο, αν είναι καλόγουστη, αν ξέρει να μαγειρεύει, αν είναι και καλό κορίτσι...έρχεται σαν bonus. Ποτέ δεν είναι στο βασικό πακέτο.

Και τώρα μπορεί να κλείσει το θέμα. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγω που παρακολουθουσα Μαμαλακη για να μαθω να μαγειρευω..τσαμπα δλδ??

Οχι ρε γμτ...Α ρε ΜαΝα!!! Με πηρες στο λαιμος σου... :splats:

Και δεν πηγαινα στα clubs για να κανω επαναληψη στα παπουτσακια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τζάμπα κόπος...με μια πλαστική μέχρι και νερό δεν χρειάζεται να ξέρεις να βράζεις. Χωρίς πλαστική μπορεί να σου ζητήσουν καμιά ομελέτα μετά από 3 χρόνια ατέλειωτου σεξ. :P είναι χαριτωμένοι όμως έτσι όπως είναι τόσο εύκολοι στο να τους ευχαριστήσεις και λειτουργεί μόνο ο προμήκης...so cute :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πφφφφφφφφφφφφ σιγά το δύσκολο. Οι άντρες θέλουν μεγάλα βυζιά και ζουμερό κ@λ@. Τελεία :D

Ένας τύπος τα είχε ταυτόχρονα με τρεις κοπέλες και ήθελε να αποφασίσει ποια από αυτές θα παντρευτεί. Τελικά τους έδωσε από 1.000.000 δρχ για να δει τι θα τα κάνουν και μετά να αποφασίσει.

Η πρώτη πήγε στις μπουτίκ και τα παπουτσάδικα και τα ξόδεψε όλα.

Μετά γύρισε και του είπε:

Αγάπη μου τα ψώνισα όλα, για να με βλέπεις κούκλα, να με χαίρεσαι, να με λαχταράς και να με παίρνειςστην αγκαλιά σου, για να σου λέω πως σ' αγαπώ πολύ (η lilpapaki πρέπει να ήταν αυτή :)).

Εκείνος πολύ το ευχαριστήθηκε.

Η δεύτερη πήγε στα Αντρικά είδη, του ψώνισε μεταξωτά πουκάμισα, γραβάτες, κομψά παπούτσια, ωραίες κάλτσες και πούρα.

Μετά γύρισε και του είπε:

Αγάπη μου, σου ψώνισα αυτά τα δώρα, να τα ευχαριστηθείς, εγώ δεν θέλω τίποτε για μένα, εσύ να είσαι καλά, και να μ' αγαπάς μόνο,όπως κι εγώ σ' αγαπώ πολύ.

Εκείνος πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.

Η τρίτη πήγε στο Χρηματιστήριο, αγόρασε στη μεγάλη τρέλα, το Μάρτιο του 1999 και κέρδισε τα τριπλά σε τρεις μέρες. Του γύρισε το 1..000.000 δρχ, επένδυσε τα υπόλοιπα, και σε 10 μέρες τα έκανε 40 εκατομμύρια..

Πούλησε τις μετοχές, πήρε τα μετρητά τα έβαλε σε κοινό λογαριασμό.

Μετά πάει και του λέει:

Αγάπη μου, επένδυσα τα χρήματα που μου έδωσες γιατί θέλω να φτιάξουμε το σπίτι μας, να περάσουμε την υπόλοιπη ζωή mας μαζί και άνετα, να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας χωρίς να χρειάζεται να ξεσκιζόμαστε στη δουλειά.

Εκείνος και πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.

Τελικά ποια γυναίκα παντρεύτηκε ο τύπος;

/

/

/

/

/

/

/Αυτή με τα μεγαλύτερα βυζιά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για την καγια αν με δει θα με θελει σιγουρα^ μην σου πω θα μου την πεσει κιολας

οσο για το τι γυναικες θελουν οι αντρες ειναι πιο περιπλοκο και εξαρταται απο τη φαση βρισκεται ο καθενας:

πχ αν καποιος θελει απλως να περναει καλα παροδικα οποτε πηγαινει προς το πακετο notbad

ενω αν θελει μια πραγματικη σχεση με μελλον παει προς το πακετο signlan

βεβαια μπορει να τα συνδυαζει και τα δυο ταυτοχρονα (με 2 ή περισσοτερες) και αυτο ειναι το καλυτερο (ναι κοριτσια οι αντρες ειμαστε γουρουνια :P:splaaaats: )

παντως προσωπικα δεν νομιζω πως υπαρχει ενα προτυπο γυναικας ή αντρα αντιστοιχα ολοι ειμαστε διαφορετικοι και αναλογως των περιστασεων δρουμε

(too tired to explain it more)

ps: signlan μαμαλακη και επαναληψη στα παπουτσακια??? χμ και πουθενα να μου κανεις το τραπεζι... ντροπη σου :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και δεν γράφω σε τέτοια τοπικ θα κάνω μια εξαίρεση και θα πω και εγώ την λαλακία μου για εντελώς προσωπικούς λόγους μια και αυτή η περίοδος μου

εφερε στο μυαλό αναμνήσεις απο τα παλιά!

Πως διαλέγουν οι άντρες λοιπόν; Όπως διαλέγουν και οι γυναίκες με μικρές διαφοροποιήσεις, ελαχιστες θα έλεγα! Και δεν μιλώ για τον εαυτό μου(χωρίς να εξαιρούμε βεβαιως) αλλα για το τι έχω παρατηρησει γυρω μου! Κάθε ανθρωπος (και δεν λέω ανδρας/γυναίκα) διαλέγει βασει του οικογενειακού του προτύπου περι του αντιθέτου φυλου οταν σκεφτεται για σοβαρη σχέση και οχι για ξεπέτα! Δεν χρειαζεται τωρα περαιτερω αναλυση αυτό!

Πολλες σχεσεις απλα δεν τα καταφέρνουν μονο και μονο επειδη υπάρχει χασμα κουλτούρας κατι το οποίο διαφενεται ως ασυμβατότητα χαρακτήρων. Οι δυο ανθρωποι που προσπαθούν να προχωρήσουν μεσα στην σχέση ερχονται αντιμέτωποι με χιλια δυο εμπόδια καθημερινης και μη φυσης που ξεδιπλώνουν την προσωπικοτητα του καθενος και την κάνουν ευδιάκριτη με τα ελαττωματα και τα προτερηματα της.

Αν αυτο το οποιο βλέπει ο αλλος ειναι αποδεκτο η τον ικανοποιει εχει καλως, αλλιως.....Αλεκος!

Τα παραπάνω ειναι χονδροειδεις απλοποιησεις και στην ζωη τα πραγματα ειναι σαφως πιο περιπλοκα αλλα καπως ετσι λειτουργει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πφφφφφφφφφφφφ σιγά το δύσκολο. Οι άντρες θέλουν μεγάλα βυζιά και ζουμερό κ@λ@. Τελεία :D

Ένας τύπος τα είχε ταυτόχρονα με τρεις κοπέλες και ήθελε να αποφασίσει ποια από αυτές θα παντρευτεί. Τελικά τους έδωσε από 1.000.000 δρχ για να δει τι θα τα κάνουν και μετά να αποφασίσει.

Η πρώτη πήγε στις μπουτίκ και τα παπουτσάδικα και τα ξόδεψε όλα.

Μετά γύρισε και του είπε:

Αγάπη μου τα ψώνισα όλα, για να με βλέπεις κούκλα, να με χαίρεσαι, να με λαχταράς και να με παίρνειςστην αγκαλιά σου, για να σου λέω πως σ' αγαπώ πολύ (η lilpapaki πρέπει να ήταν αυτή :)).

Εκείνος πολύ το ευχαριστήθηκε.

Η δεύτερη πήγε στα Αντρικά είδη, του ψώνισε μεταξωτά πουκάμισα, γραβάτες, κομψά παπούτσια, ωραίες κάλτσες και πούρα.

Μετά γύρισε και του είπε:

Αγάπη μου, σου ψώνισα αυτά τα δώρα, να τα ευχαριστηθείς, εγώ δεν θέλω τίποτε για μένα, εσύ να είσαι καλά, και να μ' αγαπάς μόνο,όπως κι εγώ σ' αγαπώ πολύ.

Εκείνος πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.

Η τρίτη πήγε στο Χρηματιστήριο, αγόρασε στη μεγάλη τρέλα, το Μάρτιο του 1999 και κέρδισε τα τριπλά σε τρεις μέρες. Του γύρισε το 1..000.000 δρχ, επένδυσε τα υπόλοιπα, και σε 10 μέρες τα έκανε 40 εκατομμύρια..

Πούλησε τις μετοχές, πήρε τα μετρητά τα έβαλε σε κοινό λογαριασμό.

Μετά πάει και του λέει:

Αγάπη μου, επένδυσα τα χρήματα που μου έδωσες γιατί θέλω να φτιάξουμε το σπίτι μας, να περάσουμε την υπόλοιπη ζωή mας μαζί και άνετα, να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας χωρίς να χρειάζεται να ξεσκιζόμαστε στη δουλειά.

Εκείνος και πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.

Τελικά ποια γυναίκα παντρεύτηκε ο τύπος;

/

/

/

/

/

/

/Αυτή με τα μεγαλύτερα βυζιά!

Την ατάκα της νοτμπαντ και το ανέκδοτο του Ακροβάτη τα έχω ξανακούσει. Κάθε φορά απλά χαμογελούσα. Τώρα όμως πραγματικά πέθανα. :P:lol: Το γιατί είναι περίπλοκο. Να στε καλά ρε παιδιά!!! emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω προσωπικα εκτος απο τα μεγαλα βυζια και το σφιχτο κωλαρακι που ειναι το α και το ω της γυναικας :lol: , κοιταω κι αλλα πραγματα.

Ως γνωστον, υπαρχουν ωρες και στιγμες οπου ο ανδρας θα πηδουσε οτι κινειται...Δεν ειναι μυστικο, φταιει η τεστοστερονη και αυτη η εξελικτικη θεωρια! Επισης δεν ειναι μυστικο, οτι ο ανδρας σε αυτη τη φαση θα πει και θα κανει οτιδηποτε για να πετυχει τον στοχο του...

Βεβαια, οταν μιλαμε για σχεση τα πραγματα αλλαζουν. Εγω προσωπικα δεν αντεχω τις γκομενες με υφος 10 καρδιναλιων. Μια ομορφη κοπελα που καταφερνει να ειναι συνεργασιμη και ανοιχτη με ολους ειναι οτι πιο σεξυ υπαρχει για μενα. Ο λογος ειναι οτι οι εξυπνες-ομορφες ειναι ετσι, οι ομορφες-ομορφες δεν το 'χουν παρει πρεφα ακομα αυτο και νομιζουν οτι τα εξωτερικα τους χαρακτηριστικα ειναι πασπαρτου για ολες τις καταστασεις (και γιαυτο φταινε τα λιγουρια που τους το εχουν επιτρεψει).

Επισης μ'αρεσουν οι γυναικες που αποπνεουν κατι το ευγενες, που εχουν φινετσα, κι οχι οι μπουζουκογκομενες. Οι πολυ σοβαρες, κατσουφιασμενες και αυτες που δεν ξερουν να χαμογελανε τρωνε Χ κατευθειαν. Θελω να κοιταω την κοπελα μου και να χαμογελαω, οχι να τα βαφω μαυρα.

Αυτες που την εχουν δει πολυ κουλτουρα επισης τρωνε Χ, το θεωρω αφανταστα ξενερωτο. Ειπαμε ολα με μετρο, οταν μιλαμε σοβαρα μιλαμε σοβαρα, αλλα πρεπει να υπαρχει και η "ωρα του παιδιου"!

Η γυναικα πρεπει να περιποιειται τον εαυτο της. Αποτριχωσεις, μαλλια, ντυσιμο ( δεν μ'ενδιαφερει αν φορας γκουτσι η οχι, αλλα να 'χεις λιγο γουστο) κτλ. Το μακιγιαζ πρεπει να ξερει ποτε και που να το βαζει. Τα ευτραπελα που βλεπω στην Ελλαδα, παω παραλια καλοκαιρι μες στη ζεστη και στην αμμο, και φοραω ο Θεος ξερει ποσο μεικ-απ κτλ και τακουνι, υποδεικνυουν γυναικα χωρις φινετσα.

Δεν αντεχω το μοντελο νοικοκυρας-εισαι ο πασας μου. Θελω κοπελα, οχι δουλα. Εδω κολλαει και το ειδος "εισαι ο Θεος μου". Αν δεν μπορεις να σταθεις στο "υψος" μου, τοτε δεν μπορουμε να ειμαστε μαζι. Ειπαμε, δεν θελω δουλα (αλλα ουτε και αφεντισσα).

Δεν αντεχω την "δεν ξερω πως να βρασω ουτε ενα αυγο", "δεν εχω καθαρισει ποτε τουαλετα". Ειπαμε, ειμαι αυταρκης και αυτονομος, αλλα θελω να εισαι κι εσυ.

Μου αρεσουν οι κοπελες που οταν βλεπουν μωρακια τους κανουν παιχνιδακια και γενικα τους αρεσουν. Αυτες που αντιδρουν πιο σπασμωδικα απο εμενα με τα μωρα, με προβληματιζουν.

Μου αρεσουν αυτες που εχουν ενα στοχο στην ζωη τους, κι οχι οι βαριεστημενες, η αυτες που περιμενουν μονο τον καταλληλο γαμπρο. Αυτες οι τελευταιες μου προκαλουν οικτο. Βεβαια δεν μου αρεσουν ουτε οι υπερβολικα φιλοδοξες. Προσωπικα πιστευω και συγχωρεστε με για την φαλλοκρατικη αντιληψη, οτι οι γυναικες που κανουν καριερα και δεν εχουν οικογενεια ειναι δυστυχισμενες.

Επισης μια γυναικα πρεπει να ειναι ικανη να βρισκεται σε παρεα χωρις να ειναι απλα η γκομενα σου. Να ειναι κοινωνικη και ανοιχτη με τους φιλους και με τους ξενους, αλλα και να μπορει με μια μικρη κινηση να σου δειξει και να τους δειξει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι σου (αν ειναι :lol: )!

Οσο αν αφορα εμφανισιακα στοιχεια, δεν θα αναφερω, διοτι πιστευω το τοπικ δεν μιλουσε για αυτο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω προσωπικα εκτος απο τα μεγαλα βυζια και το σφιχτο κωλαρακι που ειναι το α και το ω της γυναικας :lol: , κοιταω κι αλλα πραγματα.

Ως γνωστον, υπαρχουν ωρες και στιγμες οπου ο ανδρας θα πηδουσε οτι κινειται...Δεν ειναι μυστικο, φταιει η τεστοστερονη και αυτη η εξελικτικη θεωρια! Επισης δεν ειναι μυστικο, οτι ο ανδρας σε αυτη τη φαση θα πει και θα κανει οτιδηποτε για να πετυχει τον στοχο του...

Βεβαια, οταν μιλαμε για σχεση τα πραγματα αλλαζουν. Εγω προσωπικα δεν αντεχω τις γκομενες με υφος 10 καρδιναλιων. Μια ομορφη κοπελα που καταφερνει να ειναι συνεργασιμη και ανοιχτη με ολους ειναι οτι πιο σεξυ υπαρχει για μενα. Ο λογος ειναι οτι οι εξυπνες-ομορφες ειναι ετσι, οι ομορφες-ομορφες δεν το 'χουν παρει πρεφα ακομα αυτο και νομιζουν οτι τα εξωτερικα τους χαρακτηριστικα ειναι πασπαρτου για ολες τις καταστασεις (και γιαυτο φταινε τα λιγουρια που τους το εχουν επιτρεψει).

Επισης μ'αρεσουν οι γυναικες που αποπνεουν κατι το ευγενες, που εχουν φινετσα, κι οχι οι μπουζουκογκομενες. Οι πολυ σοβαρες, κατσουφιασμενες και αυτες που δεν ξερουν να χαμογελανε τρωνε Χ κατευθειαν. Θελω να κοιταω την κοπελα μου και να χαμογελαω, οχι να τα βαφω μαυρα.

Αυτες που την εχουν δει πολυ κουλτουρα επισης τρωνε Χ, το θεωρω αφανταστα ξενερωτο. Ειπαμε ολα με μετρο, οταν μιλαμε σοβαρα μιλαμε σοβαρα, αλλα πρεπει να υπαρχει και η "ωρα του παιδιου"!

Η γυναικα πρεπει να περιποιειται τον εαυτο της. Αποτριχωσεις, μαλλια, ντυσιμο ( δεν μ'ενδιαφερει αν φορας γκουτσι η οχι, αλλα να 'χεις λιγο γουστο) κτλ. Το μακιγιαζ πρεπει να ξερει ποτε και που να το βαζει. Τα ευτραπελα που βλεπω στην Ελλαδα, παω παραλια καλοκαιρι μες στη ζεστη και στην αμμο, και φοραω ο Θεος ξερει ποσο μεικ-απ κτλ και τακουνι, υποδεικνυουν γυναικα χωρις φινετσα.

Δεν αντεχω το μοντελο νοικοκυρας-εισαι ο πασας μου. Θελω κοπελα, οχι δουλα. Εδω κολλαει και το ειδος "εισαι ο Θεος μου". Αν δεν μπορεις να σταθεις στο "υψος" μου, τοτε δεν μπορουμε να ειμαστε μαζι. Ειπαμε, δεν θελω δουλα (αλλα ουτε και αφεντισσα).

Δεν αντεχω την "δεν ξερω πως να βρασω ουτε ενα αυγο", "δεν εχω καθαρισει ποτε τουαλετα". Ειπαμε, ειμαι αυταρκης και αυτονομος, αλλα θελω να εισαι κι εσυ.

Μου αρεσουν οι κοπελες που οταν βλεπουν μωρακια τους κανουν παιχνιδακια και γενικα τους αρεσουν. Αυτες που αντιδρουν πιο σπασμωδικα απο εμενα με τα μωρα, με προβληματιζουν.

Μου αρεσουν αυτες που εχουν ενα στοχο στην ζωη τους, κι οχι οι βαριεστημενες, η αυτες που περιμενουν μονο τον καταλληλο γαμπρο. Αυτες οι τελευταιες μου προκαλουν οικτο. Βεβαια δεν μου αρεσουν ουτε οι υπερβολικα φιλοδοξες. Προσωπικα πιστευω και συγχωρεστε με για την φαλλοκρατικη αντιληψη, οτι οι γυναικες που κανουν καριερα και δεν εχουν οικογενεια ειναι δυστυχισμενες.

Επισης μια γυναικα πρεπει να ειναι ικανη να βρισκεται σε παρεα χωρις να ειναι απλα η γκομενα σου. Να ειναι κοινωνικη και ανοιχτη με τους φιλους και με τους ξενους, αλλα και να μπορει με μια μικρη κινηση να σου δειξει και να τους δειξει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι σου (αν ειναι :lol: )!

Οσο αν αφορα εμφανισιακα στοιχεια, δεν θα αναφερω, διοτι πιστευω το τοπικ δεν μιλουσε για αυτο.

Mon Dieu! How cute...emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με σένα. Αυτά που λες με εκφράζουν ΑΠΟΛΥΤΑ. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να εμπλουτίσω την ήδη σχεδόν-τέλεια άποψή σου.

Πάλι καλά που δεν βγαίνουμε και μαζί, γιατί θα γινόντουσαν μάχες, αφού έχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ, αλλά ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια “πιστεύω” στα βασικά. Λες να μας έσωζε η διαφορετική εμφάνιση της καθεμιάς, που κατά τα άλλα θα ήταν όπως ΑΚΡΙΒΩΣ την περιγράφεις?? :P

Εγω προσωπικα εκτος απο τα μεγαλα βυζια και το σφιχτο κωλαρακι που ειναι το α και το ω της γυναικας , κοιταω κι αλλα πραγματα.

Ως γνωστον, υπαρχουν ωρες και στιγμες οπου ο ανδρας θα πηδουσε οτι κινειται...Δεν ειναι μυστικο, φταιει η τεστοστερονη και αυτη η εξελικτικη θεωρια! Επισης δεν ειναι μυστικο, οτι ο ανδρας σε αυτη τη φαση θα πει και θα κανει οτιδηποτε για να πετυχει τον στοχο του...

Η εμφάνιση για τέτοιου τύπου encounters σίγουρα αναλογικά μετράει περισσότερο… Αλλά και πάλι, έχω ανακαλύψει ότι όσο μεγαλώνω, ακόμη και σε αυτό, με εκφράζει περισσότερο η ποιότητα, παρά η ποσότητα. Πρόσφατα είχαμε συζητήσει σε μια παρέα το φαινόμενο “Πετρούλα”. Ε, σε πληροφορώ, ότι εμένα η συγκεκριμένη, δεν θα μου έκανε αίσθηση ΟΥΤΕ και γι’αυτό, ασχέτως εάν “αντικειμενικά” είναι “ωραία”. Όπως αδιάψευστος μάρτυρας του ανδρικού ενστίκτου είναι ο 3χρονος ανιψιός μου, που την βλέπει στην τηλεόραση και λέει: “Άβιο, Πετούλα, πίτι μας”.

Βεβαια, οταν μιλαμε για σχεση τα πραγματα αλλαζουν. Εγω προσωπικα δεν αντεχω τις γκομενες με υφος 10 καρδιναλιων. Μια ομορφη κοπελα που καταφερνει να ειναι συνεργασιμη και ανοιχτη με ολους ειναι οτι πιο σεξυ υπαρχει για μενα. Ο λογος ειναι οτι οι εξυπνες-ομορφες ειναι ετσι, οι ομορφες-ομορφες δεν το 'χουν παρει πρεφα ακομα αυτο και νομιζουν οτι τα εξωτερικα τους χαρακτηριστικα ειναι πασπαρτου για ολες τις καταστασεις (και γιαυτο φταινε τα λιγουρια που τους το εχουν επιτρεψει).

Αυτές που επειδή είναι όμορφες, δεν κάνουν καμία προσπάθεια να αναδείξουν άλλες πτυχές του εαυτού τους, επειδή ακριβώς φταίνε τα διάφορα λιγούρια (ανεξαρτήτου εμφάνισης) που τις έχουν διαμορφώσει έτσι. Αυτό δείχνει βλακεία και επιφάνεια. Ειδικά όταν τις βλέπεις να προσπαθούν με κάθε τρόπο να αναδείξουν την ομορφιά τους και ΜΟΝΟ, καταλαβαίνει κανείς πόσο ρηχές είναι. Γιατί η ομορφιά, είναι χάρισμα που τους έχει δοθεί, δεν έχουν κάνει τίποτα για αυτό. (= οι όμορφες-όμορφες) Και μετά αναρωτιούνται γιατί είναι μαλακο-μαγνήτες(έλα μου, ντε, γιατί άραγε?)!

Μου αρέσει το απλό (????!!!):

Οι όμορφες-χαριτωμένες-έξυπνες (όχι όμορφες-όμορφες) που:

…είναι περιποιημένες, με φινέτσα, ευγένεια, και τρόπους,

…μιλούν όμορφα και έχουν ζεστό χαμόγελο, ,

…είναι ανοιχτές και αληθινές, αφού εκδηλώνουν τα συναισθήματά τους και τις αδυναμίες τους, χωρίς φόβο μην παρεξηγηθούν, προσπαθώντας πραγματικά να επικοινωνήσουν και όχι να το παίξουν ”κάπως” (= οι ψεύτικες),

…με κοιτούν στα μάτια εμπνέοντας ζεστασιά και προσοχή (αντί π.χ. να κοιτούν εκείνη τη στιγμή αν ξέβαψε το νυχάκι),

… έχουν κοινωνικό IQ, και άνεση με μένα και τους φίλους μου, και δεν είναι ξιπασμένες-ψώνια, ή αλλιώς δήθεν.

Επισης μ'αρεσουν οι γυναικες που αποπνεουν κατι το ευγενες, που εχουν φινετσα, κι οχι οι μπουζουκογκομενες.

Νομίζω ότι αυτό είναι ίσως ένα από τα πιο καθοριστικά για μένα. Η απόλυτη ξενέρα είναι η "δευτεράτζα" γυναίκα, η "μπουζουκερί", χωρίς class, χωρίς ευγένεια, χωρίς φινέτσα, με το μάγκικο το υφάκι. Δε πα να 'ναι Θεά? Το basse-classe είναι το απόλυτο turn-off, ασχέτου εμφάνισης, εξυπνάδας, μόρφωσης, τσαχπινιάς, κλπ. Εάν με ρωτούσε κανείς: “What is the single most important turn-off you can find in a woman?”, θα απαντούσα ακριβώς αυτά. Για να πούμε τυπικό παράδειγμα, η Άντζελα Δημητρίου, γυναίκα δευτεράτζα με την τυπική βραχνή μάγκικη φωνή. Θεέ μου.

Οι πολυ σοβαρες, κατσουφιασμενες και αυτες που δεν ξερουν να χαμογελανε τρωνε Χ κατευθειαν. Θελω να κοιταω την κοπελα μου και να χαμογελαω, οχι να τα βαφω μαυρα.

Αυτες που την εχουν δει πολυ κουλτουρα επισης τρωνε Χ, το θεωρω αφανταστα ξενερωτο. Ειπαμε ολα με μετρο, οταν μιλαμε σοβαρα μιλαμε σοβαρα, αλλα πρεπει να υπαρχει και η "ωρα του παιδιου"!

Πόσο πια συμφωνήσουμε??? Εξαιρετικά σημαντικό το να σε κάνει να γελάς ο άνθρωπος σου. Πώς να χαίρεσαι να βλέπεις ένα μουτρωμένο άνθρωπο, συνέχεια? Πώς θα σου φτιάχνει τη μέρα? Όσο γι’αυτές τις (ψευτο)-κουλτουριάρες, ήμαρτον πια. Καλή η κουλτούρα, αλλά ως ένα βαθμό…

Εδώ θα ήταν ίσως κατάλληλο να προσθέσω και ένα άλλο ακραίο παράδειγμα προς αποφυγή, τις κάτι εξ-ορισμού αγάμητες-τύπου-αριστερές-αναρχο-συνδικαλίστριες” που και καλά τρέχουν στους δρόμους με τα φυλλάδια για να μαζέψουν υπογραφές π.χ. για τις φάλαινες στο Β.Πόλο. Άλλο γάμησέ-τα φρούτο αυτές. Νομίζω ότι πιάνουν τόσο πάτο αυτές που μάλλον τις θεωρώ εκτός συναγωνισμού τελείως.

Τέλος, η βλακεία! Απ'όπου και αν αυτή προέρχεται. Ειδικά, όταν πρέπει να εξηγείς το humor σου. Το βρίσκω τραγικό.

Η γυναικα πρεπει να περιποιειται τον εαυτο της. Αποτριχωσεις, μαλλια, ντυσιμο ( δεν μ'ενδιαφερει αν φορας γκουτσι η οχι, αλλα να 'χεις λιγο γουστο) κτλ. Το μακιγιαζ πρεπει να ξερει ποτε και που να το βαζει. Τα ευτραπελα που βλεπω στην Ελλαδα, παω παραλια καλοκαιρι μες στη ζεστη και στην αμμο, και φοραω ο Θεος ξερει ποσο μεικ-απ κτλ και τακουνι, υποδεικνυουν γυναικα χωρις φινετσα.

Ακριβώς! Και όσο για τα γκούτσι, πούτσι, κλπ, δεν με ενδιαφέρουν καθόλου. Ίσα ίσα, αυτές που κυνηγούν τη μάρκα, συνήθως το κάνουν για επίδειξη και αυτό το βρίσκω προς το ψωνίστικο (άλλο turn-off). Εάν το συγκεκριμένο γκούτσι τυγχάνει να είναι καλόγουστο και η γυναίκα το παίρνει γι’αυτό που είναι, και όχι για να πει ότι έχει γκούτσι, τότε πάω πάσο.

Δεν αντεχω το μοντελο νοικοκυρας-εισαι ο πασας μου. Θελω κοπελα, οχι δουλα. Εδω κολλαει και το ειδος "εισαι ο Θεος μου". Αν δεν μπορεις να σταθεις στο "υψος" μου, τοτε δεν μπορουμε να ειμαστε μαζι. Ειπαμε, δεν θελω δουλα (αλλα ουτε και αφεντισσα).

Ακριβώς! Γυναίκα, όχι γλάστρα. Ίση με τον άντρα σε ΣΥΝΟΛΙΚΗ προσφορά...

Δεν αντεχω την "δεν ξερω πως να βρασω ουτε ενα αυγο", "δεν εχω καθαρισει ποτε τουαλετα". Ειπαμε, ειμαι αυταρκης και αυτονομος, αλλα θελω να εισαι κι εσυ.

Προφανώς. Αυτά είναι βασικά πράγματα. Όχι βέβαια, όπως σωστά ελέχθη παραπάνω, να ξέρουν να κάνουν ΜΟΝΟ αυτά και η ασχολία τους να είναι τα οικοκυρικά. Γυναίκα θέλουμε, όχι γλάστρα πρωινάδικου.

Μου αρεσουν οι κοπελες που οταν βλεπουν μωρακια τους κανουν παιχνιδακια και γενικα τους αρεσουν. Αυτες που αντιδρουν πιο σπασμωδικα απο εμενα με τα μωρα, με προβληματιζουν.

Ακριβώς! Η μάνα είναι πιο σημαντική από τον πατέρα. Πόσο μάλλον όταν αντιδρούν πιο σπασμωδικά από εμάς… Bad sign. Πολύ bad sign…

Μου αρεσουν αυτες που εχουν ενα στοχο στην ζωη τους, κι οχι οι βαριεστημενες, η αυτες που περιμενουν μονο τον καταλληλο γαμπρο. Αυτες οι τελευταιες μου προκαλουν οικτο. Βεβαια δεν μου αρεσουν ουτε οι υπερβολικα φιλοδοξες. Προσωπικα πιστευω και συγχωρεστε με για την φαλλοκρατικη αντιληψη, οτι οι γυναικες που κανουν καριερα και δεν εχουν οικογενεια ειναι δυστυχισμενες.

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Απλά να προσθέσω το ότι εγώ μπορεί να δώσω πολλά στην καριέρα μου, και εκείνη αντίστοιχα λιγότερα στη δικιά της, δεν την υποβιβάζει καθόλου στα μάτια μου. Ίσα ίσα. Παράλληλα να δώσει περισσότερα από εμένα στην οικογένεια, γιατί εγώ λόγω χρόνου δεν θα μπορώ τόσο, τουλάχιστον στην αρχή. Ο καθένας πρέπει να συνεισφέρει στους διαφορετικούς τομείς για να υπάρχει ισορροπία. Δεν θα έψαχνα ποτέ για την σούπερ-ντούπερ Einstein με 100 PhDs. Τι να την κάνω? Αυτή η “φεμινίστρια” που προσπαθεί να αποδείξει και καλά ότι “και οι γυναίκες μπορούν!”. Φυσικά και μπορούν! Το θέμα είναι τι είναι καλό γι’αυτές, την οικογένειά τους και την ευτυχία τους. Η γυναίκα μπορεί να ξεπεράσει αυτή την ανασφάλεια χαλαρά, έχοντας κάνει κάποια πράγματα ΠΡΙΝ, και έχοντας αποδείξει τις ικανότητές της. Μετά, από προσωπική επιλογή μπορεί να κάνει το σωστό.

Για παράδειγμα, γνωστός μου ορθοπαιδικός-χειρουργός στις ΗΠΑ, που τώρα είναι Vice-chair σε ένα φημισμένο Πανεπιστήμιο, είχε παντρευτεί μια γυναίκα πολύ επιτυχημένη δικηγόρο, νομίζω το Harvard τελείωσε, ή κάποιο παρεμφερές. Η οποία, σε κάποια φάση, τα παράτησε όλα, έχοντας αποδείξει ποια είναι, και χωρίς κανένα κόμπλεξ, για να αφοσιωθεί στα παιδιά της και να στηρίξει τον άνδρα της, ο οποίος έχει γίνει σπουδαίος και τρανός. Δε νομίζω ότι την υποτιμά αυτό ως γυναίκα.

Προφανώς και η γυναίκα πρέπει να έχει στόχους, να έχει κάνει κάποια πράγματα στη ζωή της πριν την οικογένεια, αλλά δεν γίνεται να είναι όσο φιλόδοξη είμαι εγώ. Μέτρο.

Από την άλλη, μου προκαλούν ΟΙΚΤΟ και εμένα οι βαριεστημένες που περιμένουν τον γαμπρό με το «πακέτο», έχοντας μάθει έτσι από την ΒΛΑΧΟ-οικογένειά τους: “Ντύσου, φτιάξου, ομόρφυνε, για να βρεις έναν καλό άνδρα, από οικογένεια και με λεφτά”.

Όπως επίσης ΟΙΚΤΟ μου προκαλούν και αυτές που τα δίνουν όλα στην καριέρα τους και υποτιμούν το ο,τιδήποτε άλλο προσπαθώντας να αποδείξουν κάτι.

Επισης μια γυναικα πρεπει να ειναι ικανη να βρισκεται σε παρεα χωρις να ειναι απλα η γκομενα σου. Να ειναι κοινωνικη και ανοιχτη με τους φιλους και με τους ξενους, αλλα και να μπορει με μια μικρη κινηση να σου δειξει και να τους δειξει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι σου (αν ειναι )!

Εννοείται. Ούτε να είναι βδέλλα επάνω σου, ούτε “γλάστρα” όπως ανέφερα παραπάνω. Να άλλη μια άλλη έκφανση της “γλάστρας”: Κάθομαι με την παρέα, ντυμένη στην τρίχα, μόλις από κομμωτήριο, και δε βγάζω άχνα γιατί το πιο σημαντικό στη ζωή μου αυτή τη στιγμή είναι το ένα μου νυχάκι που έχει σπάσει και έχει χαλάσει το “γαλλικό”, τσσ…τσσ….

Οσο αν αφορα εμφανισιακα στοιχεια, δεν θα αναφερω, διοτι πιστευω το τοπικ δεν μιλουσε για αυτο.

Ο topic starter μπορεί και να στο επιβεβαιώσει! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και φυσικά παίζει εξαιρετικά σημαντικό ρόλο το sex, η φαντασία κλπ... Όλα είναι στο μυαλό. Αυτό που λέμε "Κυρία εκτός αλλά και π... εντός", ισχύει πέρα για πέρα. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειπαμε, δεν θελω δουλα (αλλα ουτε και αφεντισσα).

αφεντρα το λενε στα μερη μας ...

κατα τα αλλα συμφωνουμε σε ολα emiloveyou

"Αφέντισσα", σωστά το λέει. Αυτό θέλουμε να αποδώσουμε.... Το "αφέντρα" παραπέμπει αλλού! Χαχαχαχαχα... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ έχει κάψει κόσμο αυτό το IPS Driver error.... Όλο σε κάτι τέτοιες κρίσιμες στιγμές εμφανίζεται. Ο νόμος του Murphy στο γμ.

LOLLLLLLLLLLLLL!!!!!! :splats::splats::splats:emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτησω εγω τωρα κατι?

Οολα αυτα, πιστευετε οτι

1ον: Θα τα βρειτε σε ΜΙΑ γυναικα?(η γειτονισσα/γραμματεας δεν μπορει να ειναι η μια..)

2ον¨Θα τα αναγνωρισετε οτι τα βρηκατε? emconfused

Για το νουμερο 1..οποιος πει ναι, θα τον φανε οι αντρες!Και θα φαει Χ απο τις γυναικες...(οποτε προσεξτε..χεχε)

Για το νουμερο 2...πολυ η αυτοπεποιθηση και δεν την εχω συνηθησει... emsexwars

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.