Jump to content

μια εξομολόγηση καρδιάς για το aids


Recommended Posts

Πάντως ο δίκαιος έχει δίκιο :P όσον αφορά στις εξετάσεις της αιμοδοσίας. Συμπεριλαμβάνεται και η εξέταση για το HIV.

το τεστ για το HIV γινεται δωρεαν και ανωνυμα στα δημοσια νοσοκομεια. ΟΧΙ στις αιμοδοσιες. ΠΟΤΕ και για κανενα λογο.

(Ανησυχητική σκέψη:Δηλαδή η clemence δεν ελέγχει το αίμα που φτάνει στα χέρια της; Μπρρρ!!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Last Reply
Θα ξαναγινω κακια αλλά πραγματικά δε με ενδιαφέρει ΚΑ ΘΟ ΛΟΥ: Είναι εγκληματικό στον ίδιο σου τον εαυτό να γίνεις φορέας του aids ΠΛΕΟΝ!

Μαλάκες είμαστε εμείς όλοι οι υπόλοιποι που πρόσεχουμε????????? Χρόνια μας ουρλιάζουν γι αυτον τον ιο! Στο σχολείο, στην οικογένειά μας, στις παρέες μας.. ΧΡΟΝΙΑ. Όχι ρε παιδιά, δε μπορω να βρω κανένα ελαφρυντικό, ΛΥΠΑΜΑΙ. Βαζεις προφυλακτικό, κι οταν και αν ποτέ θελήσεις με το σύντροφό σου, τον παίρνεις από το χεράκι, κάνετε και οι δυο εξετάσεις αίματος, παίρνει κ η κοπέλα την κατάλληλη αντισύλληψη και συνεχίζετε, πάντα φυσικά σε κλίμα αμοιβαίας ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ, ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑΣ. ΠΟΥ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ δηλαδή??? Επειδή θα ναι λιγότερη η καύλα?? Ας είναι ρε! Καλύτερα έτσι, παρά νεκρός από ενα κρυολόγημα κάποτε. Αι στο διάολο όλοι οι ανεύθυνοι και οι ανενημέρωτοι. Κανεναν δεν λυπάμαι. ΚΑΝΕΝΑΝ.

Δεν ειναι δυνατον να μην λυπασαι κανεναν! Μην ξεχνας οτι το μονο "εγκλημα" εναντια στον εαυτο μας δεν ειναι να κολλησουμε AIDS. Ισως καποτε να υποπεσεις και εσυ σε καποιο και να ακους γυρω σου αυτα τα "δεν λυπαμαι κανεναν" να λεγονται για σενα. Προδοθηκε η εμπιστοσυνη της οπως ολων μας εχει προδοθει καποτε με διαφορους τροπους.

Αυτο που προτεινεις ως μη δυσκολο, ναι, δεν ειναι καθολου δυσκολο, και ΔΕΝ θα ειναι και λιγοτερη η καυλα. Ισως και περισσοτερη, μη σου πω!

Μην στελνεις στο διαολο μελλοθανατους! Εχουν παει ηδη! Απλως ειναι θεμα χρονου ακομα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως ο δίκαιος έχει δίκιο :P όσον αφορά στις εξετάσεις της αιμοδοσίας. Συμπεριλαμβάνεται και η εξέταση για το HIV.

το τεστ για το HIV γινεται δωρεαν και ανωνυμα στα δημοσια νοσοκομεια. ΟΧΙ στις αιμοδοσιες. ΠΟΤΕ και για κανενα λογο.

(Ανησυχητική σκέψη:Δηλαδή η clemence δεν ελέγχει το αίμα που φτάνει στα χέρια της; Μπρρρ!!!!)

παιδια (και μεγαλοι ...) το αιμα που προοριζεται για μεταγγιση ελεγχεται. αυτο δε σημαινει οτι παμε να δωσουμε αιμα για να δουμε αν εχουμε κολλησει τιποτα.

αλλο η αιμοδοσια και αλλο αλλο αλλο το τεστ για μεταδοτικες νοσους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[...]να είσαι κω(ο)λόπαιδο και μαλάκας είναι ο εύκολος δρόμος.

Το δύσκολο είναι να είσαι καλό παιδί, γλυκομίλητος, υπομονετικός, συγκαβατικός, ευγενικός, ευπροσήγορος, σωστός απέναντι σε όποιον και να βρεθεί μπροστά σου, και στον χειρότερο μαλάκα

Να συμπληρώσω, ακόμα κι αν αυτός έχει AIDS, ακόμα κι αν έχει πάει με ότι θηλαστικό υπάρχει, ακόμα κι αν είναι μικρόνους, βλάκας, τρολ, ανίδεος κλπ...τα καταφέρνω περίφημα δεν μπορείς να πεις...

βγαλε το " σαν " και εισαι μεσα rolleyes.gif

Οτι έχει ο καθένας δίνει λιλ μου...ο ζηλιάρης ζήλεια, ο κακός κακία, ο βλάκας βλακεία, και οι τρολ, τρολιές...(ξέρω ξέρω κρατήστε κι αυτή την φιλοσοφία)

Δίκαιε, τί παραπάνω θες να μάθεις για το AIDS; Συγκεκριμένες ερωτήσεις να σου δώσω συγκεκριμένες απαντήσεις...αρκετά με τις αόριστες γκρίνιες "μα δεεεεεν μου τα είιιιιπε κανείιιιις"...λες και γεννηθήκαμε παντογνώστες οι υπόλοιποι...

:unsure:

:D:):anavwfwties::rolleyes:emiloveyouemsexwars:splats:emstupid (Αφού την ξέρω την μαλακία που δέρνει τον κόσμο, τί βιάζομαι και δεν τα βάζω τα γαμημένα)

edit version 2: Βρεεεεε κορίτσια με παρεξηγήηηησατε! Δεν το είπα έτσι! Εντάξει και το Δωράκι και το Λιλάκι είναι σούπερ κορίτσαροι! Και εντάξει είναι όμορφες, και πάρα πολύ έξυπνες και έχουν σχέσεις που τις λατρεύουν και ζουν παραμυθένια γενικά! Δλδ...εντάξει τί να πεις για τέτοια άτομα, και μόνο που θα κοιτάξουν το ποστ σου πρέπει να τρελαθείς από την χαρά σου!!!! :Demkiss:D Βρε κορίτσια μην το παίρνετε στραβά! Να εξηγούσα στον άλλο θεό τον Δικαιάκο ότι κάπου κατά λάθος (Εννοείται!!!!!!!!!!!!!!!!!!) είναι κάπως...πώς να το πω...να δεν είναι γνώστης του αντικειμένου. Ε καλά δεν είναι και o Μοντανιέ! Λογικό!!!! :D Επίσης δεν είναι θέμα δικαιάκου, κοπριτούλη, λιλίκας και δωρούλας...κουβέντα κάνουμε, απόψεις λέμε...ξέρετε σαν φόρουμ να το πω;;;;; Να κάπως σαν φόρουμ! :D :D :D Δεν γνωριζόμαστε μεταξύ μας και γραμμένους μας έχουμε όλους στα παλιά παπούτσια (ροζ με φουντίτσες :D:lol:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχαχχαχαααααααααααα!!! ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ?!!?!?!? ΠΟΥ ΖΕΙΣ?!!?!? Μονο ο φοιτητης της ιατρικής τα χει στο μυαλο του??? Ελα ρε!! Σοβαρά μιλάς?? Τι άλλη μακλακία θα ακούσω!!! Γιατι? Μονο τους φοιτητες ιατρικής αφορά αυτή η νοοτροπία και αυτή η στάση ζωής!?!? ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?!? Σαν την άλλη που ρωταει στο άλλο τοπικ εαν το HPV φαίνεται απο εξετάσεις αίματος!! "νεα ιατρός" διατείνεται η κυρία!! χαχα!!

Εδω γελάω για ΔΕΥΤΕΡΗ φορά!! Βγήκες ΚΑΙ ψυχολόγος από την υπογραφή μου!!! Να σου επιστήσω απλά την προσοχή σε κάτι: δεν έχω εγώ aids...εγώ είμαι υγιέστατη, όσους γκόμενους κι αν υποθέσουμε ότι αλλάζω, ακριβώς γιατί προσέχω για να έχω. Από τη στιγμή που παίρνω ΠΑΝΤΑ μέτρα προφύλαξης, δεν πέφτει λόγο σε κανένα αν πηδιέμαι με 2498453092 γκόμενους τον χρόνο! Κ κάτι τελευταίο: το τί είναι πραγματικό σε μία σχέση, άσε να το κρίνουν αυτοί που έχουν μία.. Παράτα την ιατρική, πήγαινε νομική, σου πάει το δικαστιλίκι. Έβγαλες από μια υπογραφή ψυχολογικό προφίλ του άλλου..ιδέα δεν έχεις..ούτε τί είμαι, ούτε τί έχω στη ζωή μου.Αλλά από κάποιον που λέει ότι αυτά τα σκέφτονται μόνο φοιτητές ιατρικής..μου δίνεις μία εικόνα.. ΕΥΓΕ!

Αυτό που είπα είναι ότι το κοινό είναι συχνά ελλιπώς ενημερωμένο. Και αναρωτιέμαι ποιο ζευγάρι (εκτός από όσους ασχολούνται με επαγγέλματα υγείας ή τελοσπάντων ξέρουν) θα σκεφτόταν να κάνει εξετάσεις αίματος για να είναι σίγουροι ότι μπορούν να συνεχίσουν χωρίς προφυλακτικό. Δεν είπα ότι η υπευθυνότητα ως στάση ζωής αφορά μόνο τους φοιτητές ιατρικής.

Και κανένα ψυχολογικό προφίλ δεν έφτιαξα. Δε θεώρησα ότι αλλάζεις γκόμενους και ούτε με αφορά φυσικά. Κι εγώ μπορώ να γράψω στην υπογραφή μου ότι είμαι η Madonna, δε σημαίνει ότι είμαι. Σχολίασα μια συμπεριφορά που είναι συχνή σήμερα και έγραψα την προσωπική μου άποψη, όπως κι εσύ άλλωστε. Και κάτι τελευταίο: Μπορώ μια χαρά να κρίνω το τι είναι πραγματικό σε μία σχέση. Ίσως ούτε εσένα σου ταιριάζει η ψυχολογία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που είπα είναι ότι το κοινό είναι συχνά ελλιπώς ενημερωμένο. Και αναρωτιέμαι ποιο ζευγάρι (εκτός από όσους ασχολούνται με επαγγέλματα υγείας ή τελοσπάντων ξέρουν) θα σκεφτόταν να κάνει εξετάσεις αίματος για να είναι σίγουροι ότι μπορούν να συνεχίσουν χωρίς προφυλακτικό. Δεν είπα ότι η υπευθυνότητα ως στάση ζωής αφορά μόνο τους φοιτητές ιατρικής.

Το βλέπω εδώ και πολλή ώρα και κανένας δεν το σχολίασε. Δηλαδή, αν κάνουν οι σύντροφοι εξετάσεις, να το πετάξουν το προφυλακτικό; Λυπάμαι, αλλα ειδικά άτομο που ασχολείται με την υγεία δε θα έπρεπε ποτέ να το λέει αυτό.

Ερωτήματα κρίσεως:

emarright Ποιος μπορεί να εγγυηθεί 100 % ότι ο ένας δε θα κερατώσει τον άλλον, αφού κάνουν τις εξετάσεις; Ναι, ναι, ξέρω θα αρχίσετε να μου λέτε ότι πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη, αμοιβαιότητα κλπ κλπ κλπ. embored Ας είμαστε ρεαλιστές. Συμβαίνουν και στις καλύτερες σχέσεις μικρές παρασπονδίες, τις οποίες μπορεί η άλλη πλευρά να μη μάθει ποτέ. Σε τελική ανάλυση, το 100% εμπιστοσύνη είναι αφελές και μόνο να το σκεφτόμαστε. (εννοώ σε ηλικίες μετά το Λύκειο :) )

emarright Οι εξετάσεις έχουν και παράθυρα. Πολλοί ιοί βρίσκονται σε λανθάνουσα φάση. Γίνονται εργαστηριακά σφάλματα.Επομένως, οι εξετάσεις μπορεί να είναι και ψευδώς αρνητικές.

emarright Εκτός από αφροδίσια, AIDS κλπ, υπάρχει και κάτι που λέμε ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη ή αλλιώς kinder εκπληξή. Μετά υπάρχει κάτι που λέμε άμβλωση. Θα το προλάβουν και αυτό οι εξετάσεις; Ή μήπως θα μετρούν τις γόνιμες μέρες; :splaaaats:

------------

Όσον αφορά τη Ζωή, φυσικά και έχει το δικαίωμα να ζήσει και να κάνει ό,τι θέλει με βασική και απαράβατη προυπόθεση να μη θέτει σε κίνδυνο κάποιον άλλον ή τον εαυτό της.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[...]να είσαι κω(ο)λόπαιδο και μαλάκας είναι ο εύκολος δρόμος.

Το δύσκολο είναι να είσαι καλό παιδί, γλυκομίλητος, υπομονετικός, συγκαβατικός, ευγενικός, ευπροσήγορος, σωστός απέναντι σε όποιον και να βρεθεί μπροστά σου, και στον χειρότερο μαλάκα

Να συμπληρώσω, ακόμα κι αν αυτός έχει AIDS, ακόμα κι αν έχει πάει με ότι θηλαστικό υπάρχει, ακόμα κι αν είναι μικρόνους, βλάκας, τρολ, ανίδεος κλπ...τα καταφέρνω περίφημα δεν μπορείς να πεις...

βγαλε το " σαν " και εισαι μεσα rolleyes.gif

Οτι έχει ο καθένας δίνει λιλ μου...ο ζηλιάρης ζήλεια, ο κακός κακία, ο βλάκας βλακεία, και οι τρολ, τρολιές...(ξέρω ξέρω κρατήστε κι αυτή την φιλοσοφία)

Δίκαιε, τί παραπάνω θες να μάθεις για το AIDS; Συγκεκριμένες ερωτήσεις να σου δώσω συγκεκριμένες απαντήσεις...αρκετά με τις αόριστες γκρίνιες "μα δεεεεεν μου τα είιιιιπε κανείιιιις"...λες και γεννηθήκαμε παντογνώστες οι υπόλοιποι...

:unsure:

:D:):anavwfwties::rolleyes:emiloveyouemsexwars:splats:emstupid (Αφού την ξέρω την μαλακία που δέρνει τον κόσμο, τί βιάζομαι και δεν τα βάζω τα γαμημένα)

edit version 2: Βρεεεεε κορίτσια με παρεξηγήηηησατε! Δεν το είπα έτσι! Εντάξει και το Δωράκι και το Λιλάκι είναι σούπερ κορίτσαροι! Και εντάξει είναι όμορφες, και πάρα πολύ έξυπνες και έχουν σχέσεις που τις λατρεύουν και ζουν παραμυθένια γενικά! Δλδ...εντάξει τί να πεις για τέτοια άτομα, και μόνο που θα κοιτάξουν το ποστ σου πρέπει να τρελαθείς από την χαρά σου!!!! :Demkiss:D Βρε κορίτσια μην το παίρνετε στραβά! Να εξηγούσα στον άλλο θεό τον Δικαιάκο ότι κάπου κατά λάθος (Εννοείται!!!!!!!!!!!!!!!!!!) είναι κάπως...πώς να το πω...να δεν είναι γνώστης του αντικειμένου. Ε καλά δεν είναι και o Μοντανιέ! Λογικό!!!! :D Επίσης δεν είναι θέμα δικαιάκου, κοπριτούλη, λιλίκας και δωρούλας...κουβέντα κάνουμε, απόψεις λέμε...ξέρετε σαν φόρουμ να το πω;;;;; Να κάπως σαν φόρουμ! :D :D :D Δεν γνωριζόμαστε μεταξύ μας και γραμμένους μας έχουμε όλους στα παλιά παπούτσια (ροζ με φουντίτσες :D:lol:)

για εσενα παρακαλω "dcool!"/

πρεπει να στο εχω ξαναζητησει αυτο,ετσι δεν ειναι?

ουτε φιλες ειμαστε, ουτε εχουμε μιλησει ποτε ωστε να δικαιολογειται αυτη η οικειοτητα/

γι'αυτο το λογο αλλωστε απορω πως εισαι σε θεση να μιλας για μενα ωσαν να με γνωριζες προσωπικα/

και δεν μπορω να θυμηθω και περιπτωσεις στις οποιες να εξυμνω εδω στο φορουμ την ομορφια και την εξυπναδα μου, ή να λεω οτι ζω μια ονειρεμενη ζωη/

θα μπορουσες να με βοηθησεις? δε λεω, μπορει να μου διαφευγει και κατι, μεγαλη κοπελα ειμαι,

λιγο μικροτερη και πολυ πιο απειρη απο εσενα, οπως ειχες φροντισει η ιδια να με ενημερωσεις παλιοτερα/

ή μηπως η συγχυση ειναι απο τη δικη σου πλευρα? μηπως μπερδευεις, λεω εγω τωρα, τις πληροφοριες που εχεις απο το φορουμ,

στο οποιο συζηταμε, χωρις να γνωριζομαστε μεταξυ μας, και ανταλλασσουμε αποψεις κ.ο.κ.

με αλλες πληροφοριες που προκυπτουν απο τον "κοινωνικο σχολιασμο" στον οποιον επιδιδεσαι με δευτερους και τριτους?

και το εχω πει ενα εκατομμυριο φορες, γ@μω το κερατο μου, στο profile μου εχω το msn μου,

οποιος δεν ειναι σιγουρος για μενα κι εχει οποιαδηποτε απορια, δεν εχω καμια αντιρηση να του την λυσω/

και το εχω κανει, μπορουν να το επιβεβαιωσουν αρκετοι/

δεν ανεχομαι απο κανεναν ασχετο να καθεται να γραφει ο,τι του κατεβει για την προσωπικη μου ζωη,

ποσο μαλλον οταν δεν το εχω και δεν τον εχω προκαλεσει σε αυτο το επιπεδο/

κι εσυ ρε καλη μου, τοσο ικανο ατομο εισαι, αφου βλεπεις οτι οσα emoticons και να βαλεις, οσες ωρες και να το σκεφτεσαι κι οσα edit και να κανεις,

δε σου βγαινει, δεν καταφερνεις να γραψεις μια εξυπνη απαντηση και καταληγεις στην ευκολη λυση, και με τον πιο γλυκαναλατο και κακογουστο τροπο,

γιατι λοιπον δεν περιοριζεσαι σε αυτα που μπορεις να κανεις καλυτερα?

δες το σαν φιλικη παραινεση αυτο/

συγνωμη,συνεχιστε/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρεεεε λύσσα κακιά να νομίζετε ότι ασχολούμαστε μαζί σας...άλλη δουλειά δεν είχα να κουτσομπολεύω την καθεμία και τον καθένα άγνωστο :S, έχω άπειρους γνωστούς και φίλους για να κουτσομπολεύω που πιάνει και τόπο μωρέ, γιατί έτσι είναι η κοινωνική ζωή, να λες τα άπλυτα του γνωστού...ο άγνωστος σιγά και ποιός νοιάστηκε :)

Eκτός από το μικρό σου όνομα που το έχουν πει άλλοι και ότι πήρες πτυχίο πρόσφατα, σε διαβεβαιώ δεν έχω ιδέα!!!! ποιά είσαι και τί κάνεις στην ζωή σου. Και περιέργως πως (έλα έλα χιούμορ)...δεν με νοιάζει κιόλας! :P

Χαλάρωσε "dcool!" (όχι δεν το έχεις ξαναζητήσει αλλά η επιθυμία σου εισακούστηκε :) )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει, ευχαριστώ. Βρήκα ότι ο Άγιος Οτινάνιος γιορτάζει κάθε μέρα.

κριμα κι ετοιμαζομουνα να σου στειλω πμ με την απαντηση....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει, ευχαριστώ. Βρήκα ότι ο Άγιος Οτινάνιος γιορτάζει κάθε μέρα.

:lol:emthumbsup:lol:emthumbsup:lol:emthumbsup:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρεεεε λύσσα κακιά να νομίζετε ότι ασχολούμαστε μαζί σας...άλλη δουλειά δεν είχα να κουτσομπολεύω την καθεμία και τον καθένα άγνωστο :S, έχω άπειρους γνωστούς και φίλους για να κουτσομπολεύω που πιάνει και τόπο μωρέ, γιατί έτσι είναι η κοινωνική ζωή, να λες τα άπλυτα του γνωστού...ο άγνωστος σιγά και ποιός νοιάστηκε :)

Eκτός από το μικρό σου όνομα που το έχουν πει άλλοι και ότι πήρες πτυχίο πρόσφατα, σε διαβεβαιώ δεν έχω ιδέα!!!! ποιά είσαι και τί κάνεις στην ζωή σου. Και περιέργως πως (έλα έλα χιούμορ)...δεν με νοιάζει κιόλας! :P

Χαλάρωσε "dcool!" (όχι δεν το έχεις ξαναζητήσει αλλά η επιθυμία σου εισακούστηκε :) )

not good/

at all/

(ουτε το "ξεκατινιασμα" δεν μπορουμε να κρατησουμε σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο, ρε γμτ)

παρεμπιπτοντως, εχω ακρως διαφορετικη αντιληψη περι "κοινωνικης ζωης",

αλλα υποθετω οτι ο καθενας ζει τη ζωη του οπως επιλεγει/

φανταζομαι οτι αν στον κυκλο των γνωστων σου ανηκε και η κοπελα που ξεκινησε το τοπικ,

θα ειχε πολυ λιγοτερους ερωτικους συντροφους απο τη στιγμη που εμαθε οτι ειναι φορεας κι επειτα -not bad, ε?

για να επιστρεψουμε και στο θεμα μας ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάλι είχε ξεκατίνιασμα κ το έχασα?

Το κέρατό μου το τράγιο..

Ενας χριστιανός, ΕΝΑΣ, δε βρέθηκε να με ενημερώσει?

:angry:

Πρέπει να δημιουργηθεί μία νέα υπηρεσία στο γμ ...τα highlights να έρχονται με sms

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Μια καρδιά και μια αγκαλιά

Μετά από την παρουσίαση της ζωής μου, θα ήθελα να εκφράσω την επιθυμία μου να νιώσω ανθρώπους κοντά μου .

Απευθύνομαι στους άντρες εκείνους που θα θελήσουν να γνωριστούμε.

Θα είναι μαγικό αλλά κι αληθινό για μένα ,αν κάποιος με πλησιάσει ανοίγοντας έτσι μια πόρτα επικοινωνίας .

Εξάλλου πάνω στην αλήθεια που έχω ήδη αποκαλύψει πιστεύω πως μπορούμε να χτίσουμε κάτι πραγματικό .

Είμαι έτοιμη να προσφέρω αγάπη , γιατί η ψυχή μου παραμένει ανοιχτή στην αληθινή εκείνη καρδιά που θα βρεθεί κοντά μου για να βαδίσουμε συνάμα στο μονοπάτι της ζωής, με μια αγκαλιά που θα μας γεμίσει γαλήνη .

(Για όποιον θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου , μπορεί στο MSN : zwhaggelou@windowslive.com )

Σας ευχαριστώ που μέσα από τα μάτια μου μπορέσατε να δείτε πώς πέρα από τη σκληρή όψη της ζωής ,υπάρχω κι εγώ που μπορώ ν’ ερωτευτώ ν’ αγαπήσω ξανά, μαζί με όποιον δεν φοβάται να ζήσει αληθινά .

Ζωή …

Δέκα λεπτά

Δέκα χρόνια περιπλανιέσαι !

Δέκα χρόνια βυθίζομαι .

Δέκα λεπτά χρειάστηκαν .

Ήταν αρκετά να δω τα θλιμμένα σου μάτια ,

ν' αγγίξω το κουρασμένο σου πρόσωπο ,

ν' αγκαλιάσω το πληγωμένο σου κορμί ,

ν' ερωτευτώ τα σφραγισμένα σου χείλη ,

να δω τη λαβωμένη σου ψυχή .

Δέκα λεπτά χρειάστηκαν .

Δέκα λεπτά ήταν αρκετά .

Γινήκανε τα λεπτά πια ώρες ,χρόνια.

Οι επιθυμίες μας πράξεις .

Οι προσευχές μας ανέβασμα στο ανηφόρι της ζωής .

Δέκα λεπτά σε ένα ρολόι που μετράει αντοχές .

Δέκα λεπτά σε ένα ρολόι που μετράει αγάπη .

http://zwhaggelou.blogspot.com/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.