Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Αγροτικό και Αναγνώριση χρόνου ειδικότητας


like a motorway

Recommended Posts

ενα θεμα γνωστο, αλλα θα θελα την αποψη σας και την εμπειρια σας......υπαρχει διασταυρωση απο μεριας υπουργειου αν εχει κανει καποιος τριμηνο η αγροτικο???.....

ποιες ειναι οι κυρωσεις,εκτος απο το προφανες οτι κανει καποιος ψευδη δηλωση,σε περιπτωση που σε τσακωσουν......ξερω πολλους συναδελφους που το εχουν κανει.....

ξερω οτι αυτο που ρωταω δεν ειναι ουτε νομιμο αλλα ουτε ηθικο ...που ελεγε και ενας πρωην υπουργος.. emcensored

Βασικά ειναι πανεύκολο να το βρει κάποιος που είναι στη λίστα κάτω από σένα, οπότε δε θα έπρεπε να σε απασχολεί μόνο το υπουργείο emcolgate Βάλε στο Google το όνομα ενός συναδέλφου που έκανε αγροτικό και τη φράση ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΑΙΘΡΟΥ, όλο και κάποιο έγγραφο του ΥΥΚΑ θα βγει στα hits

EDIT: Πλέον όλοι οι διορισμοί δημοσιεύονται και στο diavgeia.gov.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Last Reply

Άντε όμως να βρεις αυτούς που έκαναν αγροτικό πριν 3 χρόνια emconfused

Piece of cake... ;) (sorry, no greek fonts at work). All the lists since 2004 are available here: http://www.cso.auth.gr/Greek/Agr_Apotelesmata.gr.htm (plus that Google can usually identify individual names).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι πίνακες με τα οριστικά αποτελέσματα μπορεί να είναι στο cso αλλά δεν είναι σε pdf οπότε ....πάπαλα.

Ακόμη και τα τελευταία αποτελέσματα είχαν πρόβλημα και δεν μπορούσες να κάνεις έλεγχο στις λίστες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Τελικά η βεβαίωση τρίμηνης προεκπαίδευσης που χορηγεί το νοσοκομείο δεν αρκεί για να αφαιρεθούν οι 3 μήνες από το γενικό μέρος?

Έμενα μόνο αυτό μου ζήτησαν.....Να πάρω και μια από το Υπουργείο για να είμαι σίγουρος? Ρε που μπλέξαμε...Την μισή ζωή μου μου φάγανε....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συνάδελφοι ερώτηση : αν κάποιος έχει παραιτηθεί στους 10 μήνες (όπως εγώ ) και δεν έχει πάρει βεβαίωση εκπλήρωσης του αγροτικού, αλλά μόνο τριμήνου πόσους μήνες αναγνωρίζει?

3 ή 6 ?

σορρυ αν έχει απαντηθεί ξανά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συνάδελφοι ερώτηση : αν κάποιος έχει παραιτηθεί στους 10 μήνες (όπως εγώ ) και δεν έχει πάρει βεβαίωση εκπλήρωσης του αγροτικού, αλλά μόνο τριμήνου πόσους μήνες αναγνωρίζει?

3 ή 6 ?

σορρυ αν έχει απαντηθεί ξανά.

3 για παθολογία ή χειρουργική 100%. Αν μιλάμε για ενιαίες ειδικότητες που δεν έχουν παθολογία άχειρουργική(πχ παιδιατρική) επιφυλάσσομαι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 μήνες οποιαδήποτε ειδικότητα κι αν κάνεις.

υ.γ. Τι σόι υπουργός υγείας ήσουν αν δεν ξέρεις ή δεν μπορείς να μάθεις από το υπουργείο; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 μήνες οποιαδήποτε ειδικότητα κι αν κάνεις.

υ.γ. Τι σόι υπουργός υγείας ήσουν αν δεν ξέρεις ή δεν μπορείς να μάθεις από το υπουργείο; :P

Μάλλον είναι η original :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν καποιος κανει το 3μηνο της εκπαιδευσης και υστερα παραιτηθει, του αναγνωριζεται χρονος ειδικοτητας?

Ναι, ακόμα κι αν το κάνει σε Κ.Υ. που δεν αναγνωρίζει χρόνο ειδικότητας.

Να κάνω μία διόρθωση που έχει αρκετή σημασία.

Στην ανοιχτή διαβούλευση που έγινε πριν 3 μήνες για το Σχέδιο Νόμου «Διαρθρωτικές αλλαγές στο σύστημα υγείας και άλλες διατάξεις» στο Άρθρο 73 αναφερόταν ότι

Το πρώτο εδάφιο της παρ. 3Β του άρθρου 21 του ν. 3580/2007 (ΦΕΚ Α 134) αντικαθίσταται ως εξής: «ο χρόνος υπηρεσίας του ιατρού στα τμήματα, αναγνωρισμένα ή μη, του παθολογικού και χειρουργικού τομέα, συνυπολογίζεται για την απόκτηση της ειδικότητας που αυτός επιθυμεί να αποκτήσει.».

Δυστυχώς είχα μείνει εκεί και δεν πρόσεξα την αφαίρεση του άρθρου στον τελικό νόμο Φ.Ε.Κ. 31, τεύχος Α', 2/3/2011

Οπότε αυτό που αναφέρεται στη σημερινή προκήρυξη

Η ΕΞΑΜΗΝΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΑΣΚΗΣΗΣ, ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ – Κ.Υ. ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗΣ.
ισχύει ακόμα.

Sorry για τη λάθος απάντηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οχι συναδελφοι.... ο πραγματικος υπουργος ειμαι....αλλα η τροικα με αφηνει να ασχοληθω μονο με τα λογιστικα.....

emstupid

οποτε κ. Θεοδωριδη κανω 3 μηνες λιγοτερεσ παθολογια η χειρουργικη αν παραιτηθω μεχρι τουσ 11 1/2 μηνες.Σωστα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 2 years later...

με την ολοκληρωση του αγροτικου αναγνωριζονται 3 μηνες ειδικοτητας σε ΟΛΕΣ τις ειδικοτητες

ο ενας (πλεον) μηνας εκπαιδευσης στο νοσοκομειο αναγνωριζεται επιπλεον μονο σε ειδικοτητες που εχουν παθολογια ή χειρουργικη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Έχοντας δειλωσει 1 χρονο παθολογιας (με βασικη ειδικοτητα την Δερματολογια), και εχοντας ολοκληρωσει την Υπηρεσια Υπεθρου... αυτο σημαινει οτι τελικα θα κανω 12-4= 8 μηνες Παθολογια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα χρόνια μου (2008) ήταν 3 μήνες μείον εάν η ειδικότητα ήταν ενιαία και 6 μήνες εάν η ειδικότητα περιελάμβανε παθολογία ή χειρουργική (τότε η εκπαίδευση στα νοσοκομεία ήταν τρίμηνη, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει).

Έχοντας πάντως ολοκληρώσει το αγροτικό σου, θα κάνεις τουλάχιστον 3 μήνες λιγότερους (τώρα αν θα είναι 4 ή 6 ρώτα και στο γραφείο προσωπικού).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο ποστ 94 βρισκονται οι ΣΑΦΕΣΤΑΤΕΣ πληροφοριες για το τι ισχυει ΤΩΡΑ.

ας μην μπερδευουμε τον κοσμο με τι ισχυε στις εποχες μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν πραγματικά μπερδεύτηκε κάποιος με όσα ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ έγραψα πιο πάνω, μάλλον θα πρέπει να το κοιτάξει...

Χρόνια πολλά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο άλλος, χωρίς να ψάξει καν, έχει γεμίσει το forum με την ίδια ερώτηση. Ερώτηση στην οποία και έχω απαντήσει εκει που την πρωτοέθεσε (δις), αλλά απ'όσο φαίνεται ίσως δεν του άρεσε η απάντηση. Κι εσείς κάθεστε και μαλώνετε ( με ή χωρίς " " ) μεταξύ σας.

Τι να πω.... Χρόνια πολλά κι απο μένα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.