Jump to content

[Αγονο αγροτικό] Απορία για την 2η αίτηση για ειδικότητα


doctor-pap

Recommended Posts

προσοχή στις απαντήσεις μας όταν δεν ξέρουμε κάτι στα σίγουρα...είναι κρίμα

να παραπλανούμε συναδέλφους που ρωτάνε για κάτι που τους ενδιαφέρει...

Βρε συνάδελφε, πως αλλιώς θα φτάσω τα 1000000 ποστ; Αφού στο περί ανέμων και υδάτων δεν μετράνε πλέον; :P

Απλά μερικοί κινδυνολογούν.....και κάποιοι άλλοι απλά το έχουν ζήσει, γνωρίζουν και απαντούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Last Reply

Συνάδελφε σου εύχομαι να φτάσεις και να περάσεις τον αριθμό των posts που θέλεις.

Αλλά νομίζω οτι -απο το διάστημα τουλαχιστον που εγώ παρακολουθώ το forum- οι απαντήσεις που δίνεις είναι σχετικές με τις ερωτήσεις που σου κάνουν και δείχνει να γνωρίζεις...

Εγώ μιλάω για κάποιους που λένε παπαριές χωρίς να ξέρουν και νομίζουν οτι κάτι κάνουν...

Καλός ο ''σταρχιδισμός'' αλλά όπου και όταν πρέπει,όχι όταν ο κάθε συνάδελφος καίγεται να μάθει κάτι...

Ή γνωρίζεις και απαντάς ή αν δεν ξέρεις δε μπαίνεις στον κόπο,είναι τόσο απλό,απορώ γιατί μπερδεύονται

τόσο πολύ κάποιοι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με το ΦΕΚ 507/Β΄/20-4-2006 (άρθ. 10): Επιτρέπεται στους γιατρούς, μετά την τοποθέτησή τους στο τελικό προαπαιτούμενο της κύριας ειδικότητας στάδιο ειδίκευσης, να υποβάλουν δύο αιτήσεις για σειρά προτεραιότητας στη κύρια ειδικότητα, σε Νοσοκομεία που είναι αναγνωρισμένα να χορηγούν μειωμένη και πλήρη άσκηση αντίστοιχα. Στην περίπτωση που το Νοσοκομείο μειωμένης άσκησης αναγνωριστεί για να χορηγεί πλήρη ,οι γιατροί υποχρεούνται να αποσύρουν την μία εκ των δύο αιτήσεων. Σε αντίθετη περίπτωση, ισχυρή παραμένει αυτή που θα έχει το μεγαλύτερο πιθανό χρόνο απορρόφησης.

....ίσως αυτό το φεκ να προκάλεσε τη σύγχυση

..μπορεί κάποιος να προσδιορίσει το χρονικό διάστημα του ''τελικού προαπαιτούμενου της κύριας ειδικότητας'',στο οποίο όπως αναφέρεται δίνεται δικαίωμα για 2 αιτήσεις στην κύρια ειδικότητα?

...ο συνάδελφος Θεοδωρίδης ίσως?..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με το ΦΕΚ 507/Β΄/20-4-2006 (άρθ. 10): Επιτρέπεται στους γιατρούς, μετά την τοποθέτησή τους στο τελικό προαπαιτούμενο της κύριας ειδικότητας στάδιο ειδίκευσης, να υποβάλουν δύο αιτήσεις για σειρά προτεραιότητας στη κύρια ειδικότητα, σε Νοσοκομεία που είναι αναγνωρισμένα να χορηγούν μειωμένη και πλήρη άσκηση αντίστοιχα. Στην περίπτωση που το Νοσοκομείο μειωμένης άσκησης αναγνωριστεί για να χορηγεί πλήρη ,οι γιατροί υποχρεούνται να αποσύρουν την μία εκ των δύο αιτήσεων. Σε αντίθετη περίπτωση, ισχυρή παραμένει αυτή που θα έχει το μεγαλύτερο πιθανό χρόνο απορρόφησης.

....ίσως αυτό το φεκ να προκάλεσε τη σύγχυση

..μπορεί κάποιος να προσδιορίσει το χρονικό διάστημα του ''τελικού προαπαιτούμενου της κύριας ειδικότητας'',στο οποίο όπως αναφέρεται δίνεται δικαίωμα για 2 αιτήσεις στην κύρια ειδικότητα?

...ο συνάδελφος Θεοδωρίδης ίσως?..

Γειά χαρά!!

Επειδή το "θέμα", λίγο-πολύ, με αφορά κι εμένα...

Να κάνω ένα σχόλιο??...

Σαν "τελικό προαπαιτούμενο κύριας ειδικότητας" -φαντάζομαι, ορίζεται το "κομμάτι" της Παθολογίας/Χειρουργικής για Ειδικότητες με "δύο μέρη",

και το δεύτερο συνεχόμενο (μετά την Παθολογία), "κομμάτι" (π.χ. Ψυχιατρική για τους Νευρολόγους),

για ειδικότητες με "τρία μέρη"...

Γιατί λοιπόν, να συγχέουμε το "Άγονο" με το "τελικό προαπαιτούμενο ειδικότητας"???...

Αν κάνω κάποιο/α λάθη, σας παρακαλώ διορθώστε με... :anavwfwties::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με το ΦΕΚ 507/Β΄/20-4-2006 (άρθ. 10): Επιτρέπεται στους γιατρούς, μετά την τοποθέτησή τους στο τελικό προαπαιτούμενο της κύριας ειδικότητας στάδιο ειδίκευσης, να υποβάλουν δύο αιτήσεις για σειρά προτεραιότητας στη κύρια ειδικότητα, σε Νοσοκομεία που είναι αναγνωρισμένα να χορηγούν μειωμένη και πλήρη άσκηση αντίστοιχα. Στην περίπτωση που το Νοσοκομείο μειωμένης άσκησης αναγνωριστεί για να χορηγεί πλήρη ,οι γιατροί υποχρεούνται να αποσύρουν την μία εκ των δύο αιτήσεων. Σε αντίθετη περίπτωση, ισχυρή παραμένει αυτή που θα έχει το μεγαλύτερο πιθανό χρόνο απορρόφησης.

....ίσως αυτό το φεκ να προκάλεσε τη σύγχυση

..μπορεί κάποιος να προσδιορίσει το χρονικό διάστημα του ''τελικού προαπαιτούμενου της κύριας ειδικότητας'',στο οποίο όπως αναφέρεται δίνεται δικαίωμα για 2 αιτήσεις στην κύρια ειδικότητα?

...ο συνάδελφος Θεοδωρίδης ίσως?..

Γειά χαρά!!

Επειδή το "θέμα", λίγο-πολύ, με αφορά κι εμένα...

Να κάνω ένα σχόλιο??...

Σαν "τελικό προαπαιτούμενο κύριας ειδικότητας" -φαντάζομαι, ορίζεται το "κομμάτι" της Παθολογίας/Χειρουργικής για Ειδικότητες με "δύο μέρη",

και το δεύτερο συνεχόμενο (μετά την Παθολογία), "κομμάτι" (π.χ. Ψυχιατρική για τους Νευρολόγους),

για ειδικότητες με "τρία μέρη"...

Γιατί λοιπόν, να συγχέουμε το "Άγονο" με το "τελικό προαπαιτούμενο ειδικότητας"???...

Αν κάνω κάποιο/α λάθη, σας παρακαλώ διορθώστε με... :anavwfwties::splaaaats:

Η ψυχιατρική δεν είναι ξεχωριστή ειδικότητα από τη νευρολογία? Είναι υποειδικότητα ή τρίτο μέρος όπως λες της νευρολογίας?

Δεν το ήξερα αυτό...

Anyway,ίσως και να έχεις δίκιο..

Όσο για το φεκ,όντως δε λέει πουθενά για άγονο, απλά για το δικαίωμα 2ης αίτησης(σε μερική ειδικότητα) στο άγονο ήταν η αρχική συζήτηση μετά από κάτι που είχε ακουστεί,αλλά τελικά δε φαίνεται να ισχύει σύμφωνα με άτομα που ήδη βρίσκονται

σε άγονο αγροτικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η ψυχιατρικη ειναι ξεχωριστη ειδικοτητα απο την νευρολογια απο το 1987 νομιζω...

οταν απαντησα πρωτη φορα,εγραψα οτι ΔΕΝ μπορω να ειμαι σε θεση να δωσω υπευθυνη απαντηση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η ψυχιατρικη ειναι ξεχωριστη ειδικοτητα απο την νευρολογια απο το 1987 νομιζω...

οταν απαντησα πρωτη φορα,εγραψα οτι ΔΕΝ μπορω να ειμαι σε θεση να δωσω υπευθυνη απαντηση...

Και εγώ αυτό ξέρω,οτι είναι 2 ξεχωριστές ειδικότητες...δεν ξέρω γιατί ο/η συνάδελφος το έθεσε σαν να είναι ειδικότητα με 3 κομμάτια.

Τέλος πάντων,μπορεί να μην κατάλαβα εγώ καλά τί ήθελε να πει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαλλον αναφερεται στο οτι για να γινεις ψυχιατρος πρεπει να εχεις κανει κομματι παθολογιας και κομματι νευρολογιας πρωτα

η για να γινεις αντιστοιχα νευρολογος πρεπει να εχεις κανει κομματι παθολογιας και κομματι ψυχιατρικης πρωτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...ο συνάδελφος Θεοδωρίδης ίσως?..

Μη οικονομικό κίνητρο για τους γιατρούς που τοποθετούνται σε περιφερειακά ιατρεία άγονων περιοχών, θέσπισαν τα συναρμόδια υπουργεία. Σύμφωνα με την υπ. αριθμ. Υ10γ/οικ.98563/2008 απόφαση των υπουργείων Οικονομίας και Οικονομικών και Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, στους ιατρούς που τοποθετούνται σε άγονα περιφερειακά ιατρεία επιτρέπεται να εκκρεμούν δύο αιτήσεις τους για οποιαδήποτε επί μέρους στάδια ειδίκευσης από αυτά που απαιτούνται για την απόκτηση τίτλου ιατρικής ειδικότητας (συμπεριλαμβανομένου του σταδίου της κύριας ειδικότητας), σύμφωνα με τη σειρά εκπαίδευσης. Η δεύτερη αίτηση μπορεί να υποβληθεί αμέσως με την ανάληψη υπηρεσίας των ιατρών. Το κίνητρο ισχύει εφόσον οι διοριζόμενοι υπηρετήσουν στο Περιφερειακό Ιατρείο όπου τοποθετούνται όλο το διάστημα που ορίζεται με την απόφαση διορισμού τους.

Το κίνητρο ισχύει και για τους ιατρούς που διατίθενται σε πλοία σύμφωνα με τις διατάξεις του αρθρ. 22 του ν. 3409/2005.

Και η συζήτηση ΕΔΩ που έγινε πριν ένα έτος στο forum......και μάλλον θα γίνει και πάλι του χρόνου :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...ο συνάδελφος Θεοδωρίδης ίσως?..

Μη οικονομικό κίνητρο για τους γιατρούς που τοποθετούνται σε περιφερειακά ιατρεία άγονων περιοχών, θέσπισαν τα συναρμόδια υπουργεία. Σύμφωνα με την υπ. αριθμ. Υ10γ/οικ.98563/2008 απόφαση των υπουργείων Οικονομίας και Οικονομικών και Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, στους ιατρούς που τοποθετούνται σε άγονα περιφερειακά ιατρεία επιτρέπεται να εκκρεμούν δύο αιτήσεις τους για οποιαδήποτε επί μέρους στάδια ειδίκευσης από αυτά που απαιτούνται για την απόκτηση τίτλου ιατρικής ειδικότητας (συμπεριλαμβανομένου του σταδίου της κύριας ειδικότητας), σύμφωνα με τη σειρά εκπαίδευσης. Η δεύτερη αίτηση μπορεί να υποβληθεί αμέσως με την ανάληψη υπηρεσίας των ιατρών. Το κίνητρο ισχύει εφόσον οι διοριζόμενοι υπηρετήσουν στο Περιφερειακό Ιατρείο όπου τοποθετούνται όλο το διάστημα που ορίζεται με την απόφαση διορισμού τους.

Το κίνητρο ισχύει και για τους ιατρούς που διατίθενται σε πλοία σύμφωνα με τις διατάξεις του αρθρ. 22 του ν. 3409/2005.

Και η συζήτηση ΕΔΩ που έγινε πριν ένα έτος στο forum......και μάλλον θα γίνει και πάλι του χρόνου :rolleyes:

Ναι,το γνωρίζω αυτό,αλλά αν μπορείς σχολίασε το παρακάτω στο σημείο που αναφέρεται στο δικαίωμα 2ης αίτησης για κύρια ειδικότητα λέμε...

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ

ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ (ΦΕΚ Β΄/ 507/20-4-2006)

Αριθ. Υ10δ/οικ. 43440 (10)

Τροποποίηση και συμπλήρωση της υπ’ αριθμ.

Α9γ/38800/ 1998 υπουργικής απόφασης.

Ο ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ

ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Έχοντας υπόψη:

Την παρ. 2, άρθρο 8 του ν. 123/1975 (ΦΕΚ 172/τ.Α΄/1975).

Τα π.δ/τα 415/1994 (ΦΕΚ 236/τ.Α΄/1994), 147/1997

(ΦΕΚ127/τ.Α΄/1997) και 204/1998 (ΦΕΚ 162/τ.Α΄/1998).

Την υπ’ αριθμ. Α9γ/38800/1998 (ΦΕΚ 1232/τ.Β΄/1998) υπουργική απόφαση.

Την υπ’ αριθμ. ΔΥ3α/οικ. 1143/1995 (ΦΕΚ 951/τ.Β΄/1995) κοινή υπουργική απόφαση «εξαίρεση διοικητικών πράξεων και εγγράφων από τον περιορισμό των τριών υπογραφών».

Την υπ’ αριθμ. ΔΥ(3-4)α/οικ.30356/14.3.2006 (ΦΕΚ 311/τ.Β΄/2006) υπουργική απόφαση «ανάθεση αρμοδιοτήτων».

Το γεγονός ότι από τις διατάξεις της παρούσας απόφασης, δεν προκαλείται δαπάνη, σε βάρος του κρατικού προϋπολογισμού, αποφασίζουμε:

Επιτρέπεται στους γιατρούς, μετά την τοποθέτηση τους στο τελικό προαπαιτούμενο της κύριας ειδικότητας στάδιο ειδίκευσης, να υποβάλουν δύο αιτήσεις για σειρά προτεραιότητας στη κύρια ειδικότητα, σε Νοσοκομεία που είναι αναγνωρισμένα να χορηγούν μειωμένη και πλήρη άσκηση αντίστοιχα.

Στην περίπτωση που το Νοσοκομείο μειωμένης άσκησης αναγνωριστεί για να χορηγεί πλήρη , οι γιατροί υποχρεούνται να αποσύρουν την μία εκ των δύο αιτήσεων.

Σε αντίθετη περίπτωση, ισχυρή παραμένει αυτή που θα έχει το μεγαλύτερο πιθανό χρόνο απορρόφησης. Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.

Αθήνα, 12 Απριλίου 2006

Ο ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ

ΑΘ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα ελληνικά το γράφει και είναι η τελευταία τροποποίηση του νόμου....πλέον μπορούν να υποβάλλουν την αίτηση για ειδικότητα αμέσως με το διορισμό στο άγονο και όχι μετά την εκπλήρωση της τρίμηνης εκπαίδευσης που ίσχυε παλιά

στους ιατρούς που τοποθετούνται σε άγονα περιφερειακά ιατρεία επιτρέπεται να εκκρεμούν δύο αιτήσεις τους για οποιαδήποτε επί μέρους στάδια ειδίκευσης από αυτά που απαιτούνται για την απόκτηση τίτλου ιατρικής ειδικότητας (συμπεριλαμβανομένου του σταδίου της κύριας ειδικότητας), σύμφωνα με τη σειρά εκπαίδευσης. Η δεύτερη αίτηση μπορεί να υποβληθεί αμέσως με την ανάληψη υπηρεσίας των ιατρών.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα ελληνικά το γράφει και είναι η τελευταία τροποποίηση του νόμου....πλέον μπορούν να υποβάλλουν την αίτηση για ειδικότητα αμέσως με το διορισμό στο άγονο και όχι μετά την εκπλήρωση της τρίμηνης εκπαίδευσης που ίσχυε παλιά

στους ιατρούς που τοποθετούνται σε άγονα περιφερειακά ιατρεία επιτρέπεται να εκκρεμούν δύο αιτήσεις τους για οποιαδήποτε επί μέρους στάδια ειδίκευσης από αυτά που απαιτούνται για την απόκτηση τίτλου ιατρικής ειδικότητας (συμπεριλαμβανομένου του σταδίου της κύριας ειδικότητας), σύμφωνα με τη σειρά εκπαίδευσης. Η δεύτερη αίτηση μπορεί να υποβληθεί αμέσως με την ανάληψη υπηρεσίας των ιατρών.

Ναι και το φεκ-τροποποίηση για την αίτηση ειδικότητας στα ελληνικά είναι αλλά βλέπω αδυνατείς να το σχολιάσεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι και το φεκ-τροποποίηση για την αίτηση ειδικότητας στα ελληνικά είναι αλλά βλέπω αδυνατείς να το σχολιάσεις....

Ναι το έχω αποδείξει άλλωστε.....αδυνατό να απαντήσω σε κάτι που δεν αφορά το άγονο.

Μου παραθέτεις ένα ΦΕΚ που δεν έχει σχέση με τη διαδικασία του άγονου αγροτικού.

Καλή συνέχεια....εγώ έγραψα τι ισχύει για το άγονο.....δε νομίζω ότι μπορώ να συνεισφέρω περισσότερο στη συζήτηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι και το φεκ-τροποποίηση για την αίτηση ειδικότητας στα ελληνικά είναι αλλά βλέπω αδυνατείς να το σχολιάσεις....

Ναι το έχω αποδείξει άλλωστε.....αδυνατό να απαντήσω σε κάτι που δεν αφορά το άγονο.

Μου παραθέτεις ένα ΦΕΚ που δεν έχει σχέση με τη διαδικασία του άγονου αγροτικού.

Καλή συνέχεια....εγώ έγραψα τι ισχύει για το άγονο.....δε νομίζω ότι μπορώ να συνεισφέρω περισσότερο στη συζήτηση.

Αυτό το είπα και εγώ ήδη παραπάνω οτι το φεκ δε λεει για άγονο και οτι απλά η συζήτηση είχε αρχίσει για κάτι που είχε ακουστεί για το άγονο...

Στο ψάξιμο για το θέμα και στη συνέχεια βρέθηκε το φεκ και ζήτησα αν κάποιος μπορεί να εξηγήσει για ποιό χρονικό διάστημα αναφέρεται η 1η παράγραφος...

''Επιτρέπεται στους γιατρούς, μετά την τοποθέτηση τους στο τελικό προαπαιτούμενο της κύριας ειδικότητας στάδιο ειδίκευσης, να υποβάλουν δύο αιτήσεις για σειρά προτεραιότητας στη κύρια ειδικότητα, σε Νοσοκομεία που είναι αναγνωρισμένα να χορηγούν μειωμένη και πλήρη άσκηση αντίστοιχα.''

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
οταν ανοιξει με το καλο η θεση σου για το ειδικο μερος στο νοσοκομειο με πληρη,σηκωνεσαι και πας εκει

ΣΟΣ ΣΟΣ ΣΟΣ.ΕΠΕΙΓΟΝ.

ποσο εγκυρο ειναι αυτο?

ποιο ειναι το σχετικο ΦΕΚ?

και απο ποτε ισχυει αυτο? αυτο σιγουρα γινεται οταν ελθει ο διορισμος για το πρωτο κομματι που δηλωνουμε και το δευτερο οποτε δηλωνουμε 2 νοσοκομεια.

αλλα οσοι κανουμε αγονο νομιζα εγω, ολη η σειρα μου(αναφερομαι στους "αγονους"), η σειρα πριν απο μας και μια αλλη σειρα αλλου νομου (στην οποια κανει αγονο η κολλητη μου)οτι δηλωναμε με το αγονο μονο το ενα νοσοκομειο.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ, ΜΕ ΦΕΚ ΚΤΛ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Ή ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως να ξαναρωτήσεις λιγότερο...αγχωμένα και περισσότερο κατανοητά;

Εγώ τουλάχιστον δεν κατάλαβα τι θέλεις να μάθεις, και νομίζω ότι αυτό που παραθέτεις είναι άσχετο! :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξεπανικοβληθειτε ολοι ΤΩΡΑ, δηλωστε ενανοσοκομειο με πληρηχρονο, ενα με μερικο χρονο και σταματηστε πια, να κανετε ερωτησεις ανασφαλειας! Αντι να χανετε τον πολυτιμο χρονο σας, με το να γραφετε και να ρωτατε τα ιδια, ΨΑΞΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΕΙΔΚΟΤΗΤΑΣ! GUARANTEE!

ΑΪΝΤΕ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οταν ανοιξει με το καλο η θεση σου για το ειδικο μερος στο νοσοκομειο με πληρη,σηκωνεσαι και πας εκει

ΣΟΣ ΣΟΣ ΣΟΣ.ΕΠΕΙΓΟΝ.

ποσο εγκυρο ειναι αυτο?

ποιο ειναι το σχετικο ΦΕΚ?

και απο ποτε ισχυει αυτο? αυτο σιγουρα γινεται οταν ελθει ο διορισμος για το πρωτο κομματι που δηλωνουμε και το δευτερο οποτε δηλωνουμε 2 νοσοκομεια.

αλλα οσοι κανουμε αγονο νομιζα εγω, ολη η σειρα μου(αναφερομαι στους "αγονους"), η σειρα πριν απο μας και μια αλλη σειρα αλλου νομου (στην οποια κανει αγονο η κολλητη μου)οτι δηλωναμε με το αγονο μονο το ενα νοσοκομειο.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ, ΜΕ ΦΕΚ ΚΤΛ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Ή ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΑΚΥΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΑΦΑ ΜΟΥ."ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΑ" ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΠΟΣΤ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

Ρ Α Δ Ι Ο Α Ρ Β Υ Λ Α ΗΤΑΝ!!!!

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...

οποτε καλως εχουμε 2 αιτησεις να τρεχουν.

καλη συνεχεια παιδες.

απλα οντως καποιος εγραψε και συμφωνω απολυτα...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΟΥΜΕ ΕΓΚΥΡΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΜΕΝΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα κι από εμένα!

Επειδή με αφορά ΑΜΕΣΑ! Όταν έστελνε εχθές τις αιτήσεις ο συνάδελφος από το Νοσοκομείο Γρεβενών στη Νομαρχία Αθηνών, ο υπάλληλος της Νομαρχίας Αθηνών μου ΦΩΝΑΞΕ στο ακουστικό (ενώ εγώ ήμουν στο ΚΤΕΛ για επιστροφή Αθήνα) ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΣΕ ΔΥΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ (1 ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ 1 ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΜΕΡΟΥΣ) με τη Βεβαίωση του Αγόνου!

Μου είπε μάλιστα ότι ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ, ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΚΚΡΕΜΟΥΝ 2 ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ

emarup

Τελικά όλα τα παραπάνω Ισχύουν ή Δεν ισχύουν? emstupid:unsure:emquestionemquestionemquestion

Κι αν ΔΕΝ ισχύουν, γιατί με δούλεψε απ'το τηλέφωνο? emquestionemquestion

ΥΓ: να προσθέσω ότι ΠΡΙΝ ΣΤΕΙΛΩ ΤΑ ΦΑΞ, είχα περάσει από το Γραφείο Ειδικοτήτων της Νομαρχίας Αθηνών για να ρωτήσω ΑΚΡΙΒΩΣ το συγκεκριμένο πράγμα και Ο ΙΔΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ μου είχε πει το αντίθετο. Και γι'αυτό έστελνα και 2 αιτήσεις για 2 νοσοκομεία...

ΥΓ2: άρα όπως καταλαβαίνετε ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ έχω ΜΟΝΟ 1 αίτηση που εκκρεμεί για το 2ο κομμάτι της ειδικότητας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ζητω συγνωμη γισ το προηγουμενο μου ποστ. Ηταν ατελες! Ειναι οπως τα λεει η neurodiab! Μπραβο ρε neurodiab, μας ξεδιαλυνες επιτελους!

Μην το κουρασετε αλλο, ρε παιδια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ζητω συγνωμη γισ το προηγουμενο μου ποστ. Ηταν ατελες! Ειναι οπως τα λεει η neurodiab! Μπραβο ρε neurodiab, μας ξεδιαλυνες επιτελους!

Μην το κουρασετε αλλο, ρε παιδια!

Τι ατελές ρε 800.000?? Πλάκα κάνεις? Εσύ δεν έγραψες μόλις ένα ποστ παραπάνω 1 πλήρη-1 μερική και guarantee και ...... μπλε???

Αν δεν ξέρεις στα σίγουρα τι απαντάτε ρε γμτ,δεν το καταλαβαίνω αυτό? Ντόρος να γίνεται?

Και τόνισα όταν άνοιξα το θέμα...ας απαντήσουν όσοι που ξέρουν κάτι στα σίγουρα...

Το αν θα το κουράσουμε άλλο άσε εμάς που ενδιαφερόμαστε άμεσα να το αποφασίσουμε,εσύ αν κουράστηκες με το θέμα απλά μην συμμετέχεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Μαρία,

είπαμε, με το άγονο έχεις μία αίτηση για παθολογία και μία για την κύρια ειδικότητα.

Όταν με το καλό ξεκινήσουε παθολογία, κάνουμε άλλη μια αίτηση για την κύρια ειδικότητα σε κλινική/νοσοκομείο που δίνει μερικό χρόνο...

Τώρα βέβαια...εσύ ενδοκρινολογία δε δηλώνεις; Οπότε για τη μερική έχεις μεν 2-3 επιλογές, αλλά έχουν κι αυτές κάτι αναμονές...άστα να πάνε! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ζητω συγνωμη γισ το προηγουμενο μου ποστ. Ηταν ατελες! Ειναι οπως τα λεει η neurodiab! Μπραβο ρε neurodiab, μας ξεδιαλυνες επιτελους!

Μην το κουρασετε αλλο, ρε παιδια!

Τι ατελές ρε 800.000?? Πλάκα κάνεις? Εσύ δεν έγραψες μόλις ένα ποστ παραπάνω 1 πλήρη-1 μερική και guarantee και ...... μπλε???

Αν δεν ξέρεις στα σίγουρα τι απαντάτε ρε γμτ,δεν το καταλαβαίνω αυτό? Ντόρος να γίνεται?

Γι΄αυτό σου λέω...ατελές! Ατελές είναι το μυαλουδάκι του 800.000 φοβάμαι :anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΧΑΛΑΡΑ Evanescent! Μη μου θίγεις τώρα το Πλουσιόπαιδο :wub: , γιατί θα τσουρομαδηθούμε!!! :lol::lol:

Αφού Είπαμε-Ξαναείπαμε και ΕΜΠΕΔΩΣΑΜΕ πλέον (... σας το γράφουμε και στις εξετάσεις τριμήνου αν επιμένετε...) ότι:

ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΑΓΟΝΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ

ΥΓ: μόνο το GM και τα Ατίθασα Νιάτα τόση ίντριγκα και πάθος!!! :lol:

ΥΓ2: σας ευχαριστούμε για τις ΑΜΕΣΕΣ απαντήσεις σας πάντως :Demkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ζητω συγνωμη γισ το προηγουμενο μου ποστ. Ηταν ατελες! Ειναι οπως τα λεει η neurodiab! Μπραβο ρε neurodiab, μας ξεδιαλυνες επιτελους!

Μην το κουρασετε αλλο, ρε παιδια!

Τι ατελές ρε 800.000?? Πλάκα κάνεις? Εσύ δεν έγραψες μόλις ένα ποστ παραπάνω 1 πλήρη-1 μερική και guarantee και ...... μπλε???

Αν δεν ξέρεις στα σίγουρα τι απαντάτε ρε γμτ,δεν το καταλαβαίνω αυτό? Ντόρος να γίνεται?

Γι΄αυτό σου λέω...ατελές! Ατελές είναι το μυαλουδάκι του 800.000 φοβάμαι :anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

Ενα λαθακι εκανα ρε παιδια. Απλα ξεχασα την συγκεκριμενη σημαντικη λεπτομερεια, οτι δηλαδη το δηλωνεις αποκλειστικα και εφ'οσον διοριστεις στη ειδικοτητα. Το ηξερα απο πιο παλια, αλλα το ξεχασα. Τωρα που το ειδα το ξαναθυμηθηκα!

Και για οποιον δεν καταλαβε, μην με ξαναπειραξετε γιατι εγω και η neurodiab θα σας κανουμε να τρεχετε και να μην φτανετε! (...να δηλωσετε μερικη, ντε!! emcolgate )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.