Jump to content

12μηνο το Αγροτικό, αλλαγές και στην ειδικότητα


alexmat

Recommended Posts

θα ειναι πολυ αντισυνταγματικο-παρανομο αν στην επομενη προκηρυξη μπαινει ο καθενας στο φορουμ κ δηλωνει ποσα μορια εχει κ που σκοπευει να δηλωσει αγροτικο?!!! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 825
  • Created
  • Last Reply

για αυτους που ηδη κανουν αγροτικο 9μηνο που εγινε 12μηνο!αυτο που λεει ο τασος.ειναι ενας νεος νομος που ηρθε πριν λιγες μερες λεει στα γραφεια προσωπικου των νοσοκομειων.τωρα εαν υπαρχουν αναγκες και αν δεν παρει καποιος το αγροτικο που εχεις ηδη τοτε μπορει να σου δωσουν κανα τριμηνο.τι να πω?συγνωμη παιδια αλλα εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι ενα μπουρδελο ειναι τα νοσοκομεια!δυστυχως απο ολες τις αποψεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.τι να πω?συγνωμη παιδια αλλα εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι ενα μπουρδελο ειναι τα νοσοκομεια!δυστυχως απο ολες τις αποψεις!

μα γιατι το λες αυτο ??? :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αφαίρεση του δικαιώματος για παράταση με ποιά λογική γίνεται?

Δεν αλλάζει τίποτα στις ανάγκες των Π.Ι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

armydoctor Viewing Topic: ...μια απίθανη συνομιλία!!! Today, 21:04

λάθος topic κοιτάς army......για πέρασε και από δω να πεις ένα γειαbye.gif

Έχεις κολλήσει τρελά βλέπω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξεθάβεις συχνά παλιά post; :lol:

εμ, έχεις καιρό να ψάχνεις.....άντε βρε να ξανακλαφτείς στη Ρηγίλλης :cool05:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην κανονιστικη που μας κοινοποιηθηκε περι αλλαγων στο αγροτικο....γινεται σαφες οτι δεν υπαρχει πια παραταση ακομα και μετα το περας του 12μηνου....(για οσους ζητησουν τελικα 9μηνο ουτε λογος να γινεται....)

Βεβαια αυτο προυποθετει οτι για να μην υπαρχει παραταση πρεπει η θεση που κενωνεται στο 12μηνο να εχει προκηρυχθει 5 μηνες πριν την κενωση της ωστε ο αλλος αγροτικος να εχει προλαβει να διοριστει να κανει το 3μηνο και να παει στο αγροτικο....

Απο την ολιγομηνη εμπειρια μου στο αγροτικο αυτο το θεωρω απιθανο μιας και ολα ειναι ενα μπ.....ο και δε δουλευει τιποτα σωστα.....

Προβλεπω και παρατασεις να δινονται αλλα και αν δε δινονται να μενουν τεραστια ακαλυπτα κενα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην κανονιστικη που μας κοινοποιηθηκε περι αλλαγων στο αγροτικο....γινεται σαφες οτι δεν υπαρχει πια παραταση ακομα και μετα το περας του 12μηνου....(για οσους ζητησουν τελικα 9μηνο ουτε λογος να γινεται....)

Βεβαια αυτο προυποθετει οτι για να μην υπαρχει παραταση πρεπει η θεση που κενωνεται στο 12μηνο να εχει προκηρυχθει 5 μηνες πριν την κενωση της ωστε ο αλλος αγροτικος να εχει προλαβει να διοριστει να κανει το 3μηνο και να παει στο αγροτικο....

Απο την ολιγομηνη εμπειρια μου στο αγροτικο αυτο το θεωρω απιθανο μιας και ολα ειναι ενα μπ.....ο και δε δουλευει τιποτα σωστα.....

Προβλεπω και παρατασεις να δινονται αλλα και αν δε δινονται να μενουν τεραστια ακαλυπτα κενα....

Μηπως θα μπορουσες συναδερφε να ανεβασεις εδω το σημειο αυτο της κανονιστικης που κανει σαφες το μη δικαιωμα παρατασης γιατι προσωπικα οσο και να διαβασα και την πρωτη αλλα και την δευτερη κανονιστικη που εσταλθησαν στα νοσοκομεια κατι τετοιο δεν βρηκα πουθενα.Ευχαριστω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΡΑΦΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΤΙ ΛΕΕΙ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΘΗΚΕ....

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑΣΜΕΝΟ ΜΕ ΜΑΥΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΣΜΕΝΟ...

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΑΡ.28 ΤΟΥ Ν.2646/1998 ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΘΗΤΕΙΑΣ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ.ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΤ"ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΑΥΤΗΣ.ΣΑΣ ΕΦΙΣΤΟΥΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΚΑΙ ΕΦΕΞΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ ΑΝΑΓΚΗ.ΔΟΘΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΠΟΥ ΕΓΚΡΙΝΕΤΑΙ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙ ΜΕ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ,ΑΥΤΗ ΕΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ Κ.Υ Η Π.Ι ΠΟΥ ΑΡΧΙΚΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΕ,ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΗΣ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΘΗΤΕΙΑΣ ΤΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΕΤΑΙ.

Οι διοικητικοι στο νοσοκομειο μας το ερμηνευσαν ως τελος των παρατασεων εκτος σοβαρου λογου...πχ εχουν ξεχασει να προκηρυξουν τη θεση εγκαιρα και μενει το αγροτικο κενο....

Τι να πω ρε παιδια??Χαος....

Εδω σε ερωτηση μας,αν σε εμας που τελικα διαλεγουμε να κανουμε 12μηνο αναεωνεται αυτοματα η συμβαση που ειχαμε υπογραψει για 9 και οχι για 12 μηνες ακομα δεν εχουμε παρει απαντηση....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για ακομα μια φορα θα γινουνε πολλα κωμικα .....εδω θα ειμαστε και θα τα δουμε.... μοναχα εμεις μην κλαψουμε στο τελος και αντι για κομωδια μας βγει σε δραμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδη το οτι τα Π.Ι. θα μεινουν κενα τουλαχιστον για ενα διμηνο μεχρι να τελειωσουν το τριμηνο οι νεοι συναδερφοι δεν αποτελει αναγκη συμφωνα με το ΥΥΚΑ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπάς και έμαθε κανείς για τα "γρήγορα" αποτελέσματα που λέγανε??παίρνω τηλέφωνο αλλά δεν απαντάνε όλη μέρα σήμερα.Όχι ότι περιμένω να βγούνε αύριο αλλά απλά για να τους σπάσω τα νεύρα.Το μόνο που έχω καταφέρει μεχρι τώρα είναι να έχουν σπάσει τα δικά μου νέυρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου δώσαν και το 2105236047 αλλά δεν είχα τύχη. Δοκιμάστε... Ποιος ξέρει...

Μιλησα εγω χθες...Ειπαν πως ειναι πολυ νωρις ακομα αφου μολις την προηγουμενη εβδομαδα εκλεισε η προκυρηξη....Μετα απο δεκα μερες θα ξερουν να κας πουν κατι... emconfusedemconfused ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν τους πιστευω οτι και να λενε....μιλησα μαζι τους την Παρασκευη πριν βγουνε τα αγορικα και μου ειπανε οτι δεν ξερουνε για το ποτε θα βγουνε και την Τριτη (δηλαδη μετα απο 4 μερες) τα βγαλανε.... οποτε οτι και να λενε στο τηλεφωωο το θεωρω ΑΚΥΡΟ .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαιρετε

ετσι ακριβως.κι εμενα οποτε κατορθωνα να μιλησω μαζι τους στο τηλεφωνο,μου ελεγαν δεν ξερουμε κατι ακομα,ξαναδοκιμαστε την αλλη βδομαδα...περασαν ετσι πολλες βδομαδες...αυτο για 10 μερες δεν μου λεει κατι...μακαρι βεβαια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαιρετε

ετσι ακριβως.κι εμενα οποτε κατορθωνα να μιλησω μαζι τους στο τηλεφωνο,μου ελεγαν δεν ξερουμε κατι ακομα,ξαναδοκιμαστε την αλλη βδομαδα...περασαν ετσι πολλες βδομαδες...αυτο για 10 μερες δεν μου λεει κατι...μακαρι βεβαια

το μακαρι το λεμε καθε μερα ολοι μμας πιστευω.....ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα και οτι δεν θα εχουμε παρατραγουδα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Τέλος στη σελίδα 12 του παραρτήματος του σχεδίου νόμου αναφέρεται ότι:

3056331776_d9e4dc8b3e_o.jpg

το οποίο μέχρι σήμερα ισχύει βάσει του άρθρου 21 του ν.3580/2007.

Στο άρθρο 24 του νέου νομοσχεδίου δεν αναφέρεται πλέον. Μήπως και αυτό έχει ξεχαστεί;

ΣΧΕΔΙΟ ΝΟΜΟΥ

Αναβάθμιση του Εθνικού Συστήματος Υγείας, και λοιπές διατάξεις του Υπουργείου Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης

Άρθρο 2, παράγραφος 4:

Στο άρθρο 23 του ν. 2071/1992 (ΦΕΚ 123 Α΄), προστίθενται παράγραφοι 6 και 7 ως ακολούθως:

6. Οι κενές θέσεις ιατρών υπόχρεων υπηρεσίας υπαίθρου προκηρύσσονται κατά προτεραιότητα σε απομακρυσμένες και νησιωτικές περιοχές. Αν δεν πληρωθούν, επιτρέπεται να παραμείνει στη θέση ο ιατρός, που ήδη υπηρετεί, εφόσον το επιθυμεί, και μέχρι να καλυφθεί η θέση.

Σχόλιο: Πλέον καταργείται το μέγιστο διάστημα τοποθέτησης ενός ιατρού υπόχρεου υπηρεσίας υπαίθρου σε Κ.Υ. ή Π.Ι. που ήταν οι 24 μήνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.