Jump to content

Eπιτήδειοι νέοι γιατροί δηλώνουν καρκινοπαθείς για να ξεκινήσουν ειδικότητα


MEDPEAD

Recommended Posts

Για τους μη πονηρεμένους, ό,τι έχει δημοσιευτεί ότι ΘΑ γίνει σε ό,τι αφορά τροπολογίες, ιατρική νομοθεσία κτλ, δεν έχει πραγματοποιηθεί ποτέ.

Όλες οι τροπολογίες ουδέποτε δημοσιεύτηκαν προηγουμένως.

Η Τότα είναι δραστήρια δημοσιογράφος αλλά οι κύριες πηγές της είναι φοιτητές και νέοι ιατροί, όχι το Υπουργείο.

χα ωραιος!

σοβ εσυ που σουνα και σ αυτον το συλλογο αποφοιτων και κανατε καποιες προσπαθειες και που γενικως εισαι μορφωμενο και ψαγμενο παιδι :rolleyes::D:P :P και που γενικως εχεις αναπτυγμενο το αισθημα του δικαιου,για πες πως θα μπορουσαμε να εκβιασουμε οι ενδιαφερομενοι;;;τι δεν τολμησατε να κανετε εσεις ως συλλογος αποφοιτων οταν προσπαθησατε(συλλογος αποφοιτων δεν λεγεται emconfused )που καποιοι τρελλοι θα μπορουσαν να επιχειρησουν ωστε να εχουν αποτελεσμα;;;;

η δεν υπαρχει ελπιδα λες;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Last Reply

Σήλια, τα έχουμε πει κατά καιρούς στο υποθέμα ΣΑΙΕΠ.

Αυτό που δεν κάναμε ήταν να γίνουμε βρώμικοι. Και αποτύχαμε. Φυσικά.

ΥΓ: Για να μην ανησυχούν οι φίλοι μη αριστούχοι, η Τότα δημοσίευσε πρόσφατα συνέντευξη που της είχα δώσει πριν 2 χρόνια. Έτσι και το θέμα με τους αριστούχους το είχαμε καταθέσει ως υπόμνημα (όχι μέσω του ΣΑΙΕΠ αλλά με συλλογή υπογραφών δεκάδων αριστούχων εισαχθέντων με Πανελλήνιες) πριν από 3 χρόνια. Προ-προ-προπέρσινα ξινά σταφύλια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήλια, τα έχουμε πει κατά καιρούς στο υποθέμα ΣΑΙΕΠ.

Αυτό που δεν κάναμε ήταν να γίνουμε βρώμικοι. Και αποτύχαμε. Φυσικά.

δε το χα διαβασει το θεμα

μονο εκεινο το κειμενο που χατε γραψει που περιγραφατε πως θα μπορουσε να ειναι το νεο συστημα εχω διαβασει κι αυτο λογω ενος λινκ καποιου σε ασχετο τοπικ

για βαλε το λινκ για να μην ψαχνομαι.

τι σημαινει δε γιναμε βρωμικοι;ειχατε τη δυνατοτητα να παιξετε βρωμικα εσεις;να τους κανετε τι δηλαδη;;;δεν καταλαβαινω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1837

Ιδρύθηκε το 'Οθωνικόν Πανεπιστήμιον', το οποίο αποτελούνταν από τέσσερις σχολές: Θεολογίας, Νομικής, Ιατρικής και Τεχνών.

2008

Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών: Μήπως ήρθε η ώρα να κλείσει η Ιατρική; Λέω, μήπως; Για το καλό της ανθρωπότητας, όχι τίποτα άλλο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η συγκεκριμένη τροπολογία δεν πρόκειται να περάσει ποτέ...

Γιατί πέραν της καταπάτησης δικαιωμάτων, δεν ευνοεί μετεγγραφέντες.

Ωστόσο, με επιφύλαξη για την υπεραριθμία και την επιλογή νοσοκομείου, ένα παρόμοιο μέτρο δεν μου φαίνεται άδικο για τους αριστούχους απόφοιτους/επιτυχόντες Πανελληνίων -ένα παραπάνω έχοντας πλέον ενημερωθεί μέσω των διαφόρων νημάτων για την ισχύουσα κατάσταση.

Η αλήθεια είναι ότι ο απόφοιτος εσωτερικού θα έπρεπε να προστατεύεται πολύ περισσότερο, είτε αυτό λέγεται αναμονή για αγροτικό/ειδικότητα είτε συμμετοχή σε έρευνα κτλ.

Για τις ψευδείς ασθένειες δεν έχω να πω τίποτα, έχει συζητηθεί αρκετά.

Αλλά αυτό που δεν καταλαβάινω είναι γιατί π.χ. να προσφέρεται η δυνατότητα σε έναν αλλοδαπό να μπει ως υπεράριθμος? --> Εμπρός στον δρόμο που χάραξε ο Γιαννόπουλος, απαρνηθείτε την Ελληνική υπηκοότητα!! :blink:

Τέλος πάντων, το θέμα είναι ότι το Πανεπιστημιακό σύστημα είναι λάθος εξ αρχής.. δεν έχει κατά την ταπεινή μου άποψη ούτε σωστά μα ούτε αρκετά φίλτρα, τόσο σαν εκπαιδευτικό ίδρυμα όσο και σαν κύκλος Πανεπιστημιακών.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά να θυμόμαστε πάντα πως ενώ εμείς μαλώνουμε για την κορυφή του παγόβουνου,οι πραγματικοί επιτήδειοι παίρνουν νύχτα πτυχίο,γράφουν νύχτα ειδικότητα και κουβαλάνε τη μετριότητα τους μετά βαΐων και κλάδων.... νομίζοντας ότι η ιατρική είναι ο αγώνας δρόμου της μεγαλύτερης λαμογιάς. :splats: :splats: :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η συγκεκριμένη τροπολογία δεν πρόκειται να περάσει ποτέ...

Γιατί πέραν της καταπάτησης δικαιωμάτων, δεν ευνοεί μετεγγραφέντες.

Ωστόσο, με επιφύλαξη για την υπεραριθμία και την επιλογή νοσοκομείου, ένα παρόμοιο μέτρο δεν μου φαίνεται άδικο για τους αριστούχους απόφοιτους/επιτυχόντες Πανελληνίων -ένα παραπάνω έχοντας πλέον ενημερωθεί μέσω των διαφόρων νημάτων για την ισχύουσα κατάσταση.

Η αλήθεια είναι ότι ο απόφοιτος εσωτερικού θα έπρεπε να προστατεύεται πολύ περισσότερο, είτε αυτό λέγεται αναμονή για αγροτικό/ειδικότητα είτε συμμετοχή σε έρευνα κτλ.

Για τις ψευδείς ασθένειες δεν έχω να πω τίποτα, έχει συζητηθεί αρκετά.

Αλλά αυτό που δεν καταλαβάινω είναι γιατί π.χ. να προσφέρεται η δυνατότητα σε έναν αλλοδαπό να μπει ως υπεράριθμος? --> Εμπρός στον δρόμο που χάραξε ο Γιαννόπουλος, απαρνηθείτε την Ελληνική υπηκοότητα!! :blink:

Τέλος πάντων, το θέμα είναι ότι το Πανεπιστημιακό σύστημα είναι λάθος εξ αρχής.. δεν έχει κατά την ταπεινή μου άποψη ούτε σωστά μα ούτε αρκετά φίλτρα, τόσο σαν εκπαιδευτικό ίδρυμα όσο και σαν κύκλος Πανεπιστημιακών.

Αυτός που τελείωσε εξωτερικό (Έλληνας ή αλλοδαπός) δε θα πρέπει κανονικά ούτε αγροτικό, ούτε ειδικότητα αλλά ούτε καν να έχει δικαίωμα να εργάζεται στην Ελλάδα. Μια τέτοια λογική τροπολογία θα βοηθούσε περισσότερο στην αναζήτηση αριστούχων από τα Ελληνικά Πανεπιστήμια.

Ο μόνος λόγος που δεν παιρνάει η τροπολογία μέχρι σήμερα (αν και προσπαθεί δεόντος και με όλα τα μέσα η φοιτητική παράταξη που πρόσκειται στο κυβερνών κόμμα) είναι αυτή η διαφοροποίηση που υπάρχει μεταξύ ιατρών της ημεδαπής και της αλλοδαπής. Και όσο υπάρχει αυτή η διαφοροποίηση ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να περάσει.

Φυσικά, δεν χρειάζεται να σχολιάσω πως ακόμα και αν δεν υπήρχε αυτή η διαφοροποίηση, η τροπολογία θα είναι μία από της πιο φωτογραφικές που θα καταθέσει το υπουργείο υγείας (το συνηθίζει άλλωστε, π.χ. Δεκέμβριος 2002).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτός που τελείωσε εξωτερικό (Έλληνας ή αλλοδαπός) δε θα πρέπει κανονικά ούτε αγροτικό, ούτε ειδικότητα αλλά ούτε καν να έχει δικαίωμα να εργάζεται στην Ελλάδα.

Εσύ που τέλειωσες;και που εργάζεσαι;Δηλαδή,με την ίδια λογική,οι Άγγλοι δεν θα έπρεπε να επιτρέψουν στα παιδιά που σπούδασαν στην Αθήνα να κάνουν ειδικότητα στην Αγγλία.Αυτό είναι σκεπτικό του στυλ Αβραμόπουλου(=όποτε δε μας συμφέρει το Ευρωπαϊκό Δίκαιο το γράφουμε εκεί που δεν παίρνει μελάνι)

Εντελώς άστοχη η φράση που έγραψες(εκτός και αν το ποστ είναι εντελώς ειρωνικό,οπότε δίνω συγχαρητήρια για τη λεπτή αίσθηση ειρωνίας)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτός που τελείωσε εξωτερικό (Έλληνας ή αλλοδαπός) δε θα πρέπει κανονικά ούτε αγροτικό, ούτε ειδικότητα αλλά ούτε καν να έχει δικαίωμα να εργάζεται στην Ελλάδα. Μια τέτοια λογική τροπολογία θα βοηθούσε περισσότερο στην αναζήτηση αριστούχων από τα Ελληνικά Πανεπιστήμια.

Ειλικρινά αδυνατώ να δω την λόγικη, εκτός κι αν επανήλθε η χούντα και το αγνοώ.

Η πρώτη περίοδος συγκεκριμένα ευαγγελίζεται ευημερία γιατί ...η Ελλάδα δεν ανήκει στην ΕΕ και η οικονομία της δεν διέπεται από τους νόμους της ελεύθερης αγοράς. Μάλιστα, ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Όπως φεύγεις για να σπουδάσεις/ειδικευτείς σε μια άλλη χώρα και προσαρμόζεσαι σε κανόνες που αγνοούσες (βλέπε προφορικές εξετάσεις σε όλα τα μαθήματα), παρόμοια οφείλει να πράξει κι ο "ξένος" που επιθυμεί να εργαστεί στην Ελλάδα.

Όσο όμως μιλάμε για τροπολογίες με βραχυχρόνια οπτική και έλλειμμα κανόνων κι εποπτείας, η πραγματικότητα θα θυμίζει πάντα τα surreal έργα του Vladimir Kush...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτός που τελείωσε εξωτερικό (Έλληνας ή αλλοδαπός) δε θα πρέπει κανονικά ούτε αγροτικό, ούτε ειδικότητα αλλά ούτε καν να έχει δικαίωμα να εργάζεται στην Ελλάδα.

Εσύ που τέλειωσες;και που εργάζεσαι;Δηλαδή,με την ίδια λογική,οι Άγγλοι δεν θα έπρεπε να επιτρέψουν στα παιδιά που σπούδασαν στην Αθήνα να κάνουν ειδικότητα στην Αγγλία.Αυτό είναι σκεπτικό του στυλ Αβραμόπουλου(=όποτε δε μας συμφέρει το Ευρωπαϊκό Δίκαιο το γράφουμε εκεί που δεν παίρνει μελάνι)

Εντελώς άστοχη η φράση που έγραψες(εκτός και αν το ποστ είναι εντελώς ειρωνικό,οπότε δίνω συγχαρητήρια για τη λεπτή αίσθηση ειρωνίας)

Μένω έκπληκτος, ειδικά από σένα, που δεν το κατάλαβες.

Ήταν ως απάντηση στις δύο προτάσεις του προηγούμενου post περί ισονομίας.

ένα παρόμοιο μέτρο δεν μου φαίνεται άδικο για τους αριστούχους απόφοιτους/επιτυχόντες Πανελληνίων

Η αλήθεια είναι ότι ο απόφοιτος εσωτερικού θα έπρεπε να προστατεύεται πολύ περισσότερο, είτε αυτό λέγεται αναμονή για αγροτικό/ειδικότητα είτε συμμετοχή σε έρευνα κτλ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειλικρινά αδυνατώ να δω την λόγικη, εκτός κι αν επανήλθε η χούντα και το αγνοώ.
Πράγματι μάλλον η χούντα επανήλθε και θεωρούν οι του υπουργείου και κάποιοι συνάδελφοι πως υπάρχει διαχωρισμός μεταξύ ιατρών.

Και παραγματικά, από σένα που διαβάζω τα post σου καιρό και συμφωνώ απόλυτα, η έκπληξη ήταν μεγάλη για τις δύο προτάσεις σου.

Τέσπα......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω την αίσθηση ότι όλοι συμφωνείτε αλλά ο ένας δεν καταλαβαίνει το χιούμορ του άλλου ή είμαι απλά εγώ ο ηλίθιος; :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειλικρινά αδυνατώ να δω την λόγικη, εκτός κι αν επανήλθε η χούντα και το αγνοώ.
Πράγματι μάλλον η χούντα επανήλθε και θεωρούν οι του υπουργείου και κάποιοι συνάδελφοι πως υπάρχει διαχωρισμός μεταξύ ιατρών.

Και παραγματικά, από σένα που διαβάζω τα post σου καιρό και συμφωνώ απόλυτα, η έκπληξη ήταν μεγάλη για τις δύο προτάσεις σου.

Τέσπα......

Κοίτα, μπορεί να διαβάσεις σχόλιά μου αλλά δεν σημαίνει ότι γνωρίζεις τον τρόπο σκέψης μου.

Σε κάποια θα συμφωνήσεις, σε άλλα θα διαφωνήσεις και άλλα ενδέχεται να μην σε αγγίξουν καν.

Υποθέτω πλέον ότι είσαι απόφοιτος εξωτερικού και ότι το παραπάνω σχόλιο ήταν ειρωνικό. Με συγχωρείς, την συγκεκριμένη λεπτομέρεια την αγνοούσα -ακριβώς όπως την αγνοώ και δε με απασχολεί να την ψάξω για κανέναν.

Επί του θέματος, τώρα, προτού σου απαντήσω επίτρεψέ μου μια παρένθεση:

1.ποτέ δεν καταδέχτηκα να παίξω τον ρόλο του θύματος, παραχωρώντας απλόχερα την θέση στους άλλους και

2.θέλω να πιστεύω ότι έχω αίσθηση του δικαίου.

Οι εισακτέοι στα Ελλ. Πανεπιστήμια, μολονότι ως γνωστό θεωρώ αδύναμο το σύστημα επιλογής των, αξίζουν σεβασμό που η Ελλάδα δεν τους προσφέρει. Είναι πραγματικά τόσο δύσκολο να αντιληφθείς τις αιτίες της πικρίας και της οργής?

Εγώ κι εσύ κάναμε την επιλογή/είχαμε την δυνατότητα να φύγουμε έξω και ορθώς πράξαμε ΓΙΑ ΕΜΑΣ. Βρισκόμαστε όμως στην αντίπερα όχθη, στους εκτός, είμαστε αυτοί από τους οποίους η μαμά πατρίδα οφείλει να προστατεύει τα παιδιά της. Γι'αυτό ακριβώς μίλησα για φίλτρα... για να μπορούμε να μιλάμε για πολιτισμένη, εκσυγχρονισμένη χώρα με σεβασμό στον πολίτη.

Εννοείται ασφαλώς ότι θα ήθελα εξετάσεις γιατί δεν ξέρω πόσα φυντάνια συνάντησες εσύ κατά την διάρκεια των σπουδών σου, εγώ ουκ ολίγα.. εξοργίζομαι η ίδια, σκέψου οι υπόλοιποι.

Από εκεί και πέρα, παρακαλώ θεώρησε πως ήμουν μαθήτρια του 10 ή φοιτήτρια του 5 -ειλικρινά δε μου καίγεται καρφί.

Αλλά, αγαπητέ, δεν γίνεται να τα θέλουμε όλα δικά μας μολονότι λυπάμαι που σε στεναχωρώ με αυτή την δήλωση. Κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις και αν μη τι άλλο, οι σπουδές υποτίθεται ότι θα έπρεπε να είχαν διευρύνει τους ορίζοντες όλων μας.

Εκλαμβάνεις τον διαχωρισμό ως ρατσιστική διάθεση από τη μεριά μου, αλλά νομίζω ότι είμαι αρκετά μικρή ακόμα για παραλογισμούς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά,τι καθόμαστε και λέμε;Σε τελική ανάλυση,αν κάποιος είναι τόσο ανήθικος,ώστε να φτάσει σε σημείο να κάνει τον καρκινοπαθή για να μπει πιο γρήγορα σε ειδικότητα,να το βράσω και το ιατριλίκι και την επιστήμη και όλα...

O tempora,o mores

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup δεν μπορείς να φανταστείς πόσες φορές σε συζητήσεις με συναδέλφους έχω πιάσει τον εαυτό μου να είναι ο μόνος σε ένα τραπέζι, ας πούμε 10 ιατρών, που το θεωρεί ανήθικο και κατακριτέο. Και δυστυχώς καταλήξαμε να θεωρούμε την υπεραριθμία των αριστούχων αντίστοιχη της λαμογιάς των "αρρώστων". Θα πέσει φωτιά να μας κάψει δηλαδή.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup δεν μπορείς να φανταστείς πόσες φορές σε συζητήσεις με συναδέλφους έχω πιάσει τον εαυτό μου να είναι ο μόνος σε ένα τραπέζι, ας πούμε 10 ιατρών, που το θεωρεί ανήθικο και κατακριτέο. Και δυστυχώς καταλήξαμε να θεωρούμε την υπεραριθμία των αριστούχων αντίστοιχη της λαμογιάς των "αρρώστων". Θα πέσει φωτιά να μας κάψει δηλαδή.

Η πλάκα είναι πως,αυτοί οι εννιά θα είναι οι κλασικοί τύποι που κάνουν κήρυγμα περί ιατρικής δεοντολογίας,φαντάζομαι...

Τώρα,για την υπεραριθμία των αριστούχων:Κλέβουν την θέση κάποιου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν το πράγμα γίνει σωστά ίσως κλέψουν μερικές θέσεις ΠΑΡΑΝΟΜΩΝ αρρώστων...

Υπό τις παρούσες δε συνθήκες αναμονών η υπεραριθμία των στρατιωτικών στα πολιτικά νοσοκομεία είναι επίσης σκανδαλώδης. Γιατί να μην ειδικεύονται ΜΟΝΟ σε στρατιωτικά νοσοκομεία;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οπότε,αν κατάλαβα καλά,το πρόβλημα είναι η αντίδραση των "καρκινοπαθών"-λαμογιών-ηθικών-κατά-τα-άλλα-γιατρών;

Δηλαδή,σηκώθηκαν τα άγρια να διώξουν τα ήμερα;

Ελλάς,το μεγαλείο σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα,για την υπεραριθμία των αριστούχων:Κλέβουν την θέση κάποιου;

Ναι, εκείνου που δεν είχε μπάρμπα στην Κορώνη ή δεν αγόρασε το "10" από Ρουμανία και Βουλγαρία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τους επιτήδειους που γίνονται γιατροί με τενεκέδες λάδι και τράπεζα ερωτήσεων ποιος δημοσιογράφος θα γράψει;

Να δηλώσω ότι αν και έχω "πιστοποιημένη" (certified) αλλεργία στη φορμόλη, την οποία και ανακάλυψα τυχαία στο 3ο έτος, ακολούθησα τον ορθόδοξο δρόμο.

Έχω την αίσθηση ότι όλοι συμφωνείτε αλλά ο ένας δεν καταλαβαίνει το χιούμορ του άλλου ή είμαι απλά εγώ ο ηλίθιος; :D

"Αν δεν έχεις εντοπίσει το κορόιδο από την πρώτη στιγμή που κάθεσαι στο τραπέζι, τότε το κορόιδο είσαι συ"

Μακιαβέλι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, εκείνου που δεν είχε μπάρμπα στην Κορώνη ή δεν αγόρασε το "10" από Ρουμανία και Βουλγαρία...

...Για μισό λεπτό,γιατί εσύ τα λες τελείως διαφορετικά από αυτά που λέει ο Sov...Δηλαδή;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τους επιτήδειους που γίνονται γιατροί με τενεκέδες λάδι και τράπεζα ερωτήσεων ποιος δημοσιογράφος θα γράψει;

Να δηλώσω ότι αν και έχω "πιστοποιημένη" (certified) αλλεργία στη φορμόλη, την οποία και ανακάλυψα τυχαία στο 3ο έτος, ακολούθησα τον ορθόδοξο δρόμο.

Έχω την αίσθηση ότι όλοι συμφωνείτε αλλά ο ένας δεν καταλαβαίνει το χιούμορ του άλλου ή είμαι απλά εγώ ο ηλίθιος; :D

"Αν δεν έχεις εντοπίσει το κορόιδο από την πρώτη στιγμή που κάθεσαι στο τραπέζι, τότε το κορόιδο είσαι συ"

Μακιαβέλι

Το να θεωρείς πως όλοι όσοι σπούδασαν στις πρώην Ανατολικές χώρες είναι άσχετοι και πήραν πτυχείο με φέτα,είναι λάθος.(προσωπικά,έχω δει και κακούς και καλούς.Θα ήθελα να δω πόσο καλός είσαι εσύ)

Το να θεωρείς,επίσης,πως η Ιατρική της Ελλάδας είναι το απόλυτο τοπ είναι,επίσης,λάθος(τρανή απόδειξη:Το περιστατικό του πυρετού αγνώστου αιτίας,που υπάρχει σε άλλο τόπικ).

"Σιγά μην πέσεις"

Εγώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το να θεωρείς πως όλοι όσοι σπούδασαν στις πρώην Ανατολικές χώρες είναι άσχετοι και πήραν πτυχείο με φέτα,είναι λάθος.(προσωπικά,έχω δει και κακούς και καλούς.Θα ήθελα να δω πόσο καλός είσαι εσύ)

ελα μέτρα μέχρι το 100... που θα κρίνεις εσύ εμένα...

εγώ είμαι τέλειος ρε :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το να θεωρείς πως όλοι όσοι σπούδασαν στις πρώην Ανατολικές χώρες είναι άσχετοι και πήραν πτυχείο με φέτα,είναι λάθος.(προσωπικά,έχω δει και κακούς και καλούς.Θα ήθελα να δω πόσο καλός είσαι εσύ)

ελα μέτρα μέχρι το 100... που θα κρίνεις εσύ εμένα...

εγώ είμαι τέλειος ρε :)

Εδώ,εσύ κρίνεις εκατοντάδες άτομα(και με πανάσχημο τρόπο) και περιμένεις να μη σε κρίνουνε;

Τι είσαι,φαίνεται...

Τεσπα,ξεφύγαμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω μίλησα για επιτήδειους νέους γιατρούς που λαδώνουν και παίρνουν με τράπεζα θεμάτων αναγνώριση που δε θα έπαιρναν αλλιώς.

δε μίλησα αφοριστικά.

τώρα αν εσύ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ενέταξες τον εαυτό σου στις κατηγορίες αυτές και θιχτηκες είναι πρόβλημα δικό σου... και του ελληνικού συστήματος υγείας φυσικά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.