Jump to content

ΚΟΖΑΝΗ ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ


captainJackSparrow

Recommended Posts

Γεια σε όλους.

Μου συμβαίνει κάτι και θα ήθελα τη γνώμη και τις γνώσεις σας.

Έχω πάρει αγροτικό στο κέντρο υγείας Τσοτυλίου, στο νομό Κοζάνης.Το κέντρο υγείας έχει 4 θέσεις αγροτικών.

18 Αυγούστου παρουσιάστηκα στο Τσοτύλι,αλλά δουλεύω στο ΠΙ ιατρείο Νεάπολης το οποίο είναι 10 λεπτά δρόμος από εκεί,επειδή η Νεάπολη δεν έχει ιατρό.

Στο Τσοτύλι μείναν 2 αγροτικοί οι οποίοι είναι σε ένα γραφείο και συνταγογραφούν και οι άλλοι 2 πήγαμε στη Νεάπολη.

Το Επταχώρι είναι ένα χωριό το οποίο βρίσκεται στην Καστοριά και είναι άγονο.Παλιά ήταν στα άγονα της Καστοριάς,αλλά τώρα είναι στα άγονα στης Κοζάνης.

Σήμερα μας είπαν ότι ένας από εμάς τους 4 που ανήκουμε στο Τσοτύλι,πρέπει να πάει στο Επταχώρι το οποίο είναι, απ'ότι είπαν οι χωριανοί, 50 χλμ από το Τσοτύλι και να εγκατασταθεί εκεί.Η απάντηση όλων μας ήταν "όχι".

Μετά μας είπαν ότι θα πάμε υποχρεωτικά όλοι με τη σειρά.

Δεν θα είναι απόσπαση.Έτσι κι αλλιώς η απόσπαση από χωριό σε χωριό απαγορεύεται.Θα είναι λέει μια απόφαση που θα βγει...δεν κατάλαβα από που...

Ρωτάω εγώ τώρα.

Είναι νόμιμο να με υποχρεώσουν να υπηρετήσω άγονο,χωρίς να έχω δηλώσει άγονο?

Είναι νόμιμο να με υποχρεώσουν να υπηρετήσω άγονο,χωρίς να πληρωθώ άγονο?

Είναι νόμιμο να με υποχρεώσουν να υπηρετήσω 50 χλμ μακριά από εκεί που δήλωσα?

Είναι νόμιμο να με υποχρεώσουν να υπηρετήσω 50 χλμ μακριά από εκεί που δήλωσα χωρίς αποζημείωση απόσπασης? (ένας συνάδελφος που μετακινήθηκε από νησί σε νησί έπαιρνε 30 ευρώ την ημέρα extra)

Είναι νόμιμο να με υποχρεώσουν να υπηρετήσω άγονο,χωρίς όμως να έχω το δικαίωμα να δηλώσω τα δύο μέρη της ειδικότητας μου?

Είναι νόμιμο να με υποχρεώσουν να υπηρετήσω όχι εκεί που δήλωσα,αλλά στο άγονο που διορίστηκε 8 μηνών εγκυμονούσα?Εντάξει...η κοπέλα καλά έκανε και δήλωσε άγονο.Ήξερε ότι δεν θα πάει.Εγώ όμως που δεν δήλωσα, άγονο,γιατί να πάω σε άγονο?Δεν ήθελα και δεν θέλω άγονο.

Είναι νόμιμο να μου στερούν το δικαίωμα της επιλογής αγροτικού?Δηλαδή θα είναι σαν να μη δήλωσα αφού με υποχρεώνουν να πάω όχι εκεί που θέλω,αλλά εκεί που θέλουν και δεν θέλω,διότι επαναλαμβάνω,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΓΟΝΟ και είναι πολύ μακριά με χάλια δρόμο για να πηγαινοέρχεται κάποιος.

Κι αν όλα αυτά είναι νόμιμα...σύμφωνα με ποιους νόμους είναι νόμιμα?

Μήπως κάποιος από εσάς μπορεί να μου δώσει μία απάντηση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 188
  • Created
  • Last Reply

συναδερφε αυτο ειναι ανωτερο κι απο soduqu!!εχω μονο μια ερωτηση!το επταχωρι με ποιο αγροτικο ειναι ομορο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το κοινοτικό διαμέρισμα Επταχωρίου ανήκει διοικητικά στην κοινότητα Αρρένων του Νομού Καστοριάς και έχει 293 κατοίκους (απογραφή του 2001).

Βρίσκεται 17 χιλιόμετρα από το Πεντάλοφο και σε υψόμετρο 880 μ.

Αχ, βρε καπετάνιε, είδα το ΚΟΖΑΝΗ ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ και κατάλαβα πως την πήραν οι οχτροί.

Δε θα γράψω παραπάνω......δεν κάνει.... <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω ξερω που ειναι αφου απο εκει ειναι ο δρομος μου :huh: κανονικα πρεπει να παει ο αγροτικος που εχει το ομορο.ετσι δεν ειναι τασο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ απλά έγραψα επειδή αναστατώθηκα από το τίτλο.

παραπάνω δε γράφω, δεν κάνει.....κάνει τζιζ το θέμα.

μετά θα βγω και απολογούμενος...... :rolleyes:

peonia μου, ενημερωτικά σου αναφέρω πως πλέον από τις αρχές του νέου έτους να πηγαίνεις από Εγνατία (το είπε ο Σουφλιάς προχθές, θα είναι έτοιμη)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ενημερωτικά γράφω το τι αναφέρει η προκήρυξη στις τελευταίες σελίδες της

Οι γιατροί που θα διοριστούν στα ανωτέρω Κ. Υ. θα καλύπτουν τις ανάγκες τους καθώς και των Π.Ι. της περιοχής ευθύνης τους .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ απλά έγραψα επειδή αναστατώθηκα από το τίτλο.

παραπάνω δε γράφω, δεν κάνει.....κάνει τζιζ το θέμα.

μετά θα βγω και απολογούμενος...... :rolleyes:

peonia μου, ενημερωτικά σου αναφέρω πως πλέον από τις αρχές του νέου έτους να πηγαίνεις από Εγνατία (το είπε ο Σουφλιάς προχθές, θα είναι έτοιμη)

ναι γλυκε μου αλλα για την κονιτσα δεν θα κανω το γυρο!!!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή είναι περιοχή ευθύνης μου το 50 χλμ μακριά Επταχώρι?Αλλά αστο αυτό.Μπορεί και να βγάλουν ότι είναι.Το ότι δεν δήλωσα άγονο και θα κάνω άγονο χωρίς καν να πάρω τα θετικά που δίνει το άγονο τί είναι?Αρμοδιότητες ευθύνης μου επίσης?Θα μου δείξεις το ΦΕΚ που το λέει αυτό emcolgate emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το κοινοτικό διαμέρισμα Επταχωρίου ανήκει διοικητικά στην κοινότητα Αρρένων του Νομού Καστοριάς και έχει 293 κατοίκους (απογραφή του 2001).

Βρίσκεται 17 χιλιόμετρα από το Πεντάλοφο και σε υψόμετρο 880 μ.

Αχ, βρε καπετάνιε, είδα το ΚΟΖΑΝΗ ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ και κατάλαβα πως την πήραν οι οχτροί.

Δε θα γράψω παραπάνω......δεν κάνει.... <_<

Ξέρω τί λέω Τάσο.ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ.Θα την πάρουν οι "οχτροί" όπως πάει.Ξέρω εγώ τι λέω και ο νοών νοείτω emcolgate emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άλλο τόσο θα ήταν και το νοσοκομείο Κοζάνης από το Κ.Υ. Τσοτυλίου :)

Εκεί θα έχεις χρόνο να γράψεις και το "Ο Τζακ ξύπνησε no3".

Από πότε η γενική ιατρική έχει και δεύτερο μέρος ειδικότητας; :blink:

Καπετάνιε....Φ.Ε.Κ. δεν έχω, έχω κάτι πιο χρήσιμο....δες ΕΔΩ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρω τί λέω Τάσο.ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ.Θα την πάρουν οι "οχτροί" όπως πάει.Ξέρω εγώ τι λέω και ο νοών νοείτω emcolgateemcolgate
Βρε με τη συνένωση των δήμων "Καποδίστριας 2" θα ανήκει το επταχώρι στο δήμο Κοζάνης.

Ευτυχώς τελειώνει η άδεια και θα είμαι στα ξένα όταν μπούνε οι οχτροί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για την ιστορια να πω οτι ο συναδερφος δεν ειναι ο πρωτος που του το κανουν αυτο!!δυστυχως ομως μολις πληροφορηθηκα οτι μπορουν να το κανουν!!!και για τους οχτρους μη σας νοιαζει βρε!!!εχετε εμενα στο τερμα θεου να σας φυλαωωω!!!!!! :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι μου θυμίζεις τώρα...Δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτά που ρώτησες αλλά να έχεις υπόψιν σου (ιδιαίτερα αν είσαι από πιο εύκρατα κλίματα :P ):

-Αν ο χειμώνας που έρχεται είναι σοβαρός ετοιμάσου για ΠΟΛΥ χιόνι. Το 2002 το είχε ξεσκίσει στο άσπρο για δύο μήνες...Δεν είχα δει τέτοιο πράγμα, παντού χιόνι (παρέα με λύκους, αρκούδες χαχαχα).

-Τα μαμημένα κρυοπαγήματα, κρυολογήματα, ιώσεις κλπ είναι αναμενόμενα (εγώ ήμουν θύμα τότε, όχι αγροτικός).

Ιδιαίτερα για τον Πεντάλοφο:

-Το χωριό έχει δύο ηλικιακές ομάδες, οι μισοί είναι άνω από 70 και οι άλλοι μισοί κάτω από 18 (θα καταλάβεις γιατί αν πας εκεί, είχε και ντίσκο τότε :splaaaats:).

-Αν και θα βαράς μύγες (αυτό μάλλον ισχύει και για το Επταχώρι) το χωριό είχε (έχει?) δυο-τρείς καλές ταβέρνες (του Χοντροκώστα κτλ) και ένα ταβλοσκακομάγαζο (Καλυψώ) ώστε να σκοτώσεις και καμμία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[μου εδωσες κι εμενα πολυ κουραγιο!! emsexwars το αγροτικο μου ειναι μιση ωρα απο το επταχωρι,στο νομομ ιωαννινων!!!καταλαβα τι θα περασω.αν και ειμαι μαθημενη απο τη βουλγαρια με εχει διαπερασει ενα συγκρυο!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για την ιστορια να πω οτι ο συναδερφος δεν ειναι ο πρωτος που του το κανουν αυτο!!δυστυχως ομως μολις πληροφορηθηκα οτι μπορουν να το κανουν!!!και για τους οχτρους μη σας νοιαζει βρε!!!εχετε εμενα στο τερμα θεου να σας φυλαωωω!!!!!! :anavwfwties:
by Αβραμόπουλο η ενημέρωση;

εσύ μας προσέχεις; να κοιμάμαι ανήσυχος :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω δεν εχω τετοιες ακρες,γιαβρι μου!!!απο παθοντα!!! :bloodomen: ο οποιος την πατησε γιατι δεν ρωτησε,και νομιζε οτι

θα παρει και τα λεφτα του αγονου!!!φανταζεσαι μετα τι εγινε!!!!!!! emsexwars

ναι εγω θα σας φιλαω 10 χλμ απο τη μεθωριο ειμαι!!!!!!!!!δεν σου κανω???????????

τι σου κάνει ο φίλος ο google

080505-9179.jpg

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΠΤΑΧΩΡΙΟΥ

βγαλε και το δικο μου!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[μου εδωσες κι εμενα πολυ κουραγιο!! emsexwars το αγροτικο μου ειναι μιση ωρα απο το επταχωρι,στο νομομ ιωαννινων!!!καταλαβα τι θα περασω.αν και ειμαι μαθημενη απο τη βουλγαρια με εχει διαπερασει ενα συγκρυο!!!!!!!!!!

Τι υψόμετρο; To πρώτο πράγμα που βλέπεις όταν μπαίνεις στον Πεντάλοφο έιναι αυτό (παρατήρησε τι γίνεται γύρω):

vkqndwq7oze1y7gg7o49.jpg

Αν πας Ιανουάριο, θα δείς αυτό με την διαφορά ότι τα πάντα θα είναι πιθανότατα λευκά.

mcv7tykjr9kowrfu53bi.jpg

Βέβαια το να παίζεις μπάσκετ στα 1060 με αυτήν την θέα είναι πολύ ωραία εμπειρία. :rolleyes:

Tip for Jack: Όταν ήμουν εκεί, από Τσοτύλι μέχρι Πενταλοφο υπήρχε λεωφορείο. Δεν ξέρω όμως αν φτάνει μέχρι το Επταχώρι. Ρώτα μια στο Τσοτύλι διότι η άσφαλτος είναι καλή και ο δρόμος σχετικά πλατύς αλλά έχει αρκετές στροφές. Τον χειμώνα τον φρόντιζαν ιδαίτερα αλλά πάλι τα πράγματα μπορεί να είναι δύσκολα με το χιόνι.

Eδω είναι και ο χάρτης:

http://www.imageshack.gr/view.php?file=i8y...s799mmy3wne.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν μου λες εσυ ζουζουνι ποτε επιστρεφεις στο κλεινον αστυ,να εχουμε εγκυρη πληροφορηση???
πλέον δεν ξέρω, μας ζήτησαν για επιστραύτεση, μας παίρνουν οι οχτροί την Κοζάνη :lol:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eδω είναι και ο χάρτης:

http://www.imageshack.gr/view.php?file=i8y...s799mmy3wne.jpg

τζακουλίνα .....πάτα το print για τύπωμα :rolleyes:

μέσα στα γούστα θα είσαι πάλι :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.