Jump to content

ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ


XALKIDA

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Last Reply
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ.ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ ΚΑΙ ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΥΝΤΑΙ.

Το ''ταχυδρομουνται'' ειναι παρατατικός αγνώστου διάρκειας διάρκειας για το ΥΥΚΚΑ.Οταν φτάσουμε στο ταχυδρομήθηκαν δηλαδή

στον αόριστο τότε θα έρθει...οπότε υπομονή....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σε όλους.

Μίλησα σήμερα με Υπουγείο Υγείας και είπαν ότι ο διορισμός μου (πρόκειται για καινούρια θέση ειδικότητας) υπογράφτηκε και είναι στη διεκπεραίωση. Μετά ταχυδρομείο και μέχρι τέλος εβδομάδας μπορώ να περιμένω τον διορισμό μου.

αυτο δε γινεται για ολους ?

εγω μεχρι και χθες επαιρνα σαν απαντηση το οτι δεν εχουν υπογραψει το διορισμο μου

και ειναι νεα θεση.

λιγα λιγα τα υπογραφουμε δηλ?

xalkida με ποιο τηλ επικοινωνησες πριν τις 11.43?

μονο μετα τις 12+ μπορω να τους πιασω-υπαρχει και αλλος αριθμος ή τροπος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μολις ο ταχυδρομος μου εφερε το διορισμο.

Ημουν ενας απο τους 450.

Απ'οτι ειδα λιγο στα γρηγορα εχουν υπογραφει στις 25 Ιουλιου.

{Και κατι ακομα ασχετο με το τοπικ.Στα δικαιολογητικα ζητανε

πιστοποιητικο ποινικου μητρωου τυπου Α.

Νομιζα οτι το 'παιρναν υπηρεσιακα αυτο, θα δουμε.}

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μολις ο ταχυδρομος μου εφερε το διορισμο.

Ημουν ενας απο τους 450.

Απ'οτι ειδα λιγο στα γρηγορα εχουν υπογραφει στις 25 Ιουλιου.

{Και κατι ακομα ασχετο με το τοπικ.Στα δικαιολογητικα ζητανε

πιστοποιητικο ποινικου μητρωου τυπου Α.

Νομιζα οτι το 'παιρναν υπηρεσιακα αυτο, θα δουμε.}

424 :P

Πιστοποιητικό να μην πας. Είναι ένα από τα πιστοποιητικά που μπορεί να ζητηθεί υπηρεσιακά.

Μην βλέπεις τι ζητάει στην απόφαση τοποθέτησης.....ζητάει και ποινικό μητρώο τύπου Α' αλλά αυτά τα ζητάνε υπηρεσιακά.

Απλά η απόφαση τοποθέτησης είναι βάσει υπουργικής απόφασης του 1998 και από τότε δεν λεν να βγάλουν άλλη και να διορθώσουν τις αλλαγές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μολις ο ταχυδρομος μου εφερε το διορισμο.

Ημουν ενας απο τους 450.

Απ'οτι ειδα λιγο στα γρηγορα εχουν υπογραφει στις 25 Ιουλιου.

{Και κατι ακομα ασχετο με το τοπικ.Στα δικαιολογητικα ζητανε

πιστοποιητικο ποινικου μητρωου τυπου Α.

Νομιζα οτι το 'παιρναν υπηρεσιακα αυτο, θα δουμε.}

424 :P

Πιστοποιητικό να μην πας. Είναι ένα από τα πιστοποιητικά που μπορεί να ζητηθεί υπηρεσιακά.

Μην βλέπεις τι ζητάει στην απόφαση τοποθέτησης.....ζητάει και ποινικό μητρώο τύπου Α' αλλά αυτά τα ζητάνε υπηρεσιακά.

Απλά η απόφαση τοποθέτησης είναι βάσει υπουργικής απόφασης του 1998 και από τότε δεν λεν να βγάλουν άλλη και να διορθώσουν τις αλλαγές.

τον έλαβα κι εγώ προχτές.

Πιστοποιητικό ποιν. μητρώου θα ζητηθεί υπηρεσιακά. Μου το είπανε και στην εισαγγελία πρωτοδικών και στο γραφείο προσωπικού. Αντε, καλή αρχή ή καλή συνέχεια τέλος πάντων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση : Μου 'εχει έρθει ο διορισμός αλλά δε θα μπορέσω να τον παραλάβω γιατί είμαι έξω.

Ξέρει κανείς τι γίνεται από εδώ και πέρα; Ποιές είναι οι συνέπειες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Που ειναι ο διορισμος?

1. Σπιτι σου? σημαινει οτι καποιος τον παρελαβε εκ μερους σου και ο χρονος μετραει αντιστροφα (15 μερες)

2. Στο ταχυδρομειο? Μπορει να περιμενει εκει 15 μερες και αν δεν τον παραλαβει κανεις να επιστρεψει στο υπουργειο.

απο την στιγμη που θα σου τον παραδωσει το ταχυδρομειο εχεις 15 μερες να παρουσιαστεις.

Μερικες λυσεις:

1. Μπορεις να ενημερωσεις το ταχυδρομειο της περιοχης σου να σου τον κρατησουν ωσπου να επιστρεψεις.

2. Αν ειναι στο σπιτι σου ο διορισμος (τον παρελαβε καποιος δικος σου), βαλε καποιον δικηγορο να κανει τα υπολοιπα.

Σε αυτη την περιπτωση ο δικηγορος θα εχει αναγκη και απο τα υπολοιπα δικαιολογητικα του διορισμου.

Παντως και με ελλειπη δικαιολογιτικα(πχ πιστοποιητικο υγειας), κατι μπορει να κανει.

3. Γυρνα πισω αμεσως.Το Καλυτερο. Μην διακινδυνευεις αλλα 3-4 χρονια αναμονης ακομα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Που ειναι ο διορισμος?

1. Σπιτι σου? σημαινει οτι καποιος τον παρελαβε εκ μερους σου και ο χρονος μετραει αντιστροφα (15 μερες)

2. Στο ταχυδρομειο? Μπορει να περιμενει εκει 15 μερες και αν δεν τον παραλαβει κανεις να επιστρεψει στο υπουργειο.

απο την στιγμη που θα σου τον παραδωσει το ταχυδρομειο εχεις 15 μερες να παρουσιαστεις.

Μερικες λυσεις:

1. Μπορεις να ενημερωσεις το ταχυδρομειο της περιοχης σου να σου τον κρατησουν ωσπου να επιστρεψεις.

2. Αν ειναι στο σπιτι σου ο διορισμος (τον παρελαβε καποιος δικος σου), βαλε καποιον δικηγορο να κανει τα υπολοιπα.

Σε αυτη την περιπτωση ο δικηγορος θα εχει αναγκη και απο τα υπολοιπα δικαιολογητικα του διορισμου.

Παντως και με ελλειπη δικαιολογιτικα(πχ πιστοποιητικο υγειας), κατι μπορει να κανει.

3. Γυρνα πισω αμεσως.Το Καλυτερο. Μην διακινδυνευεις αλλα 3-4 χρονια αναμονης ακομα.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Ο διορισμός είναι στο ταχυδρομείο και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην προλάβω να τον παραλάβω γιατί εργάζομαι.

Στην περίπτωση αυτή τι γίνεται; Πάει στον επόμενο λογικά. Και τι γίνεται με τη δική μου περίπτωση. Πάω τελευταίος στην ουρά ή μου ξαναστέλνουν όταν ανοίξει η επόμενη θέση;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν εσυ θελεις να τον παραλαβεις και να παρουσιαστεις για να ξεκινησεις, να αφησεις την αλλη δουλεια και να ερθεις να τον παραλαβεις....

Αν δεν παρουσιαστεις, διαγραφεσαι απο τη λιστα και καλουν τον επομενο.

Αν αυτη η δουλεια που λες ειναι ειδικοτητα εξω μπορεις να κανεις ανακληση του διορισμου για 6 μηνες ως 3 χρονια και να πας στην πρωτη θεση που θα αδειασει μετα τη ληξη της ανακλησης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ωσπου αποφασισεις τι θα κανεις:

Ενημερωσε το ταχυδρομειο να μην τον στειλουν πισω (πες πως εισαι σε διακοπες)

Βαλε και κανενα γνωστο δικηγορο αν δεν θελεις να πληρωσεις πολλα (απο αμοιβες δεν ξερω τι παιζει)

να τρεξει την ανακληση διορισμου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ωσπου αποφασισεις τι θα κανεις:

Ενημερωσε το ταχυδρομειο να μην τον στειλουν πισω (πες πως εισαι σε διακοπες)

Βαλε και κανενα γνωστο δικηγορο αν δεν θελεις να πληρωσεις πολλα (απο αμοιβες δεν ξερω τι παιζει)

να τρεξει την ανακληση διορισμου.

και τι είναι η ανάκληση για να την τρέξει;huh.gif
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικα ο χαμος που ειναι δεν καταλαβα?

νομιζω το τοπικ εχει λαθος τιτλο δεν ειναι ο χαμος με τους διορισμους αλλα επρεπε να ειναι : λειπω απο το σπιτι και ξεχασα οτι διοριζομαι μηπως μπορει κανεις συναδελφος να το πει στον ταχυδρομο?

και υποτιτλο : ξερεις κανεις τα ελτα ή η βουλη που μου εβγαλε τον διορισμο ποιο το τηλ τους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το βασικότερο που με απασχολεί, είναι στην περίπτωση που δεν παραλάβω το διορισμό μου από το ταχυδρομείο τι γίνεται.

Διαγράφομαι από τη λίστα ή πάει η θέση στον επόμενο και εγώ παίρνω την επόμενη θέση; Ξέρει κανείς;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

διαδικασια
η ανάκληση γίνεται από δικηγόρο και ο λόγος είναι επειδή δεν μπορεί να παραλάβει ή δεν θέλει κάποιος τον διορισμό του;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.