Jump to content

ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ


XALKIDA

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑΚΤΙΚΑ.Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΕΙΣ.<ΑΠΟ ΤΙΣ 21/05/08 ΕΙΜΑΙ ΥΠΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΣ,ΣΤΙΣ 19/06/08 ΥΠΟΓΡΑΦΕΤΑΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤ/ΛΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ(ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΣ ΑΝΑΓΡΑΦΟΜΑΙ ΩΣ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ,ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ).ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ,ΟΠΟΥ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ.ΣΕ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ,ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Last Reply

Το έχουμε ξανααναφέρει πως το ΥΥΚΚΑ αναφέρει πως υπάρχει πρόβλημα με όλους τους διορισμούς λόγω μη έγκρισης του κονδυλίου από το υπουργείο οικονομικών.

Εγώ δεν έχω καταλάβει όμως πως αφού υπογράφθηκε το Φ.Ε.Κ. από τον υφυπουργό οικονομικών κ. Λέγκα και τα κονδύλια των θέσεων αυτών έχουν εγκριθεί από το 2007 το ΥΥΚΚΑ αναφέρει πρόβλημα έγκρισης από το οικονομικών.

Από το γραφείο του υφυπουργού κ. Λέγκα ενημέρωση δεν υπήρχε αφού δεν γνώριζε η γραμματέας του υπουργικού του γραφείου κάτι για το θέμα. Αύριο ελπίζω να ενημερωθεί και να μπορεί να απαντήσει στο αν υπάρχει πρόβλημα από το υπουργείο οικονομικών ή για μία ακόμα φορά το ΥΥΚΚΑ ΨΕΥΔΕΤΑΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το έχουμε ξανααναφέρει πως το ΥΥΚΚΑ αναφέρει πως υπάρχει πρόβλημα με όλους τους διορισμούς λόγω μη έγκρισης του κονδυλίου από το υπουργείο οικονομικών.

Εγώ δεν έχω καταλάβει όμως πως αφού υπογράφθηκε το Φ.Ε.Κ. από τον υφυπουργό οικονομικών κ. Λέγκα και τα κονδύλια των θέσεων αυτών έχουν εγκριθεί από το 2007 το ΥΥΚΚΑ αναφέρει πρόβλημα έγκρισης από το οικονομικών.

Από το γραφείο του υφυπουργού κ. Λέγκα ενημέρωση δεν υπήρχε αφού δεν γνώριζε η γραμματέας του υπουργικού του γραφείου κάτι για το θέμα. Αύριο ελπίζω να ενημερωθεί και να μπορεί να απαντήσει στο αν υπάρχει πρόβλημα από το υπουργείο οικονομικών ή για μία ακόμα φορά το ΥΥΚΚΑ ΨΕΥΔΕΤΑΙ.

μια διευκρίνιση. Μιλάτε για νέες θέσεις που άνοιξαν και είναι υπό έγκριση ή γενικά για τους διορισμούς? συγγνώμη που θα ρωτήσω κάτι εκμεταλευόμενος το ποστ που άνοιξε άλλος (αύριο πάντως θα πάω στο Υπουργείο να ρωτήσω και αν μάθω κάτι θα σας πω).

Είμαι υπό διορισμό από τις 19/5/08 και τα χαρτιά μου είναι στην περίφημη πίστωση. Μιλάω για θέση που προϋπήρχε, εκκενώθηκε από άτομο που τελείωσε και κλήθηκα εγώ με τη σειρά μου να την καλύψω. Είμαι ακόμα στην αναμομή. Όσες φορές πήγα υπουργείο τα χαρτιά μου ήταν στην πίστωση. Γνωρίζω οτι ο διορισμός κάνει 2-2μιση μήνες να έρθει οπότε λογικά "οπου να ΄ναι θα 'ρθει ο ρημαδιασμένος".

Γνωρίζετε αν υπάρχει πρόβλημα και για τις θέσεις που υπήρχαν και απλά εκκενώνονται? ή μήπως το πρόβλημα υφίσταται για τις νέες θέσεις που δόθηκαν, ανακοινώθηκαν και τώρα τρέχουν να δουν από που θα πληρωθούν?

ευχαριστώ και συγγνώμη αν εκμεταλλέυτηκα λάθος χώρο :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ και συγγνώμη αν εκμεταλλέυτηκα λάθος χώρο :)

Έχεις παρακολουθήσει καθόλου το forum; Εδώ άλλοι πετάγονται σαν π... απ'το πουθενά για να πουν ό,τι τους κατέβει στο κεφάλι κι εσύ απολογείσαι που σε τόπικ για διορισμούς ρωτάς για το δικό σου διορισμό; emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ και συγγνώμη αν εκμεταλλέυτηκα λάθος χώρο :)

Έχεις παρακολουθήσει καθόλου το forum; Εδώ άλλοι πετάγονται σαν π... απ'το πουθενά για να πουν ό,τι τους κατέβει στο κεφάλι κι εσύ απολογείσαι που σε τόπικ για διορισμούς ρωτάς για το δικό σου διορισμό; emiloveyou

KI

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

από XALKIDA

ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ,ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΑΡΧΟΥΣΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το γραφείο των ειδικευόμενων ιατρών του υπουργείου αναφέρθηκε σήμερα ότι :

ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΠΑΛΑΙΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΛΟΓΩ ΜΗ ΥΠΑΡΞΗΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το γραφείο των ειδικευόμενων ιατρών του υπουργείου αναφέρθηκε σήμερα ότι :

ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΠΑΛΑΙΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΛΟΓΩ ΜΗ ΥΠΑΡΞΗΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ.

Τασο αυτο δεν παει σε εσενα παει στο υπουργειο.....

Π.........................Α...............................Π...................Α.

.................Ρ.....................Ι............................Ε............

....Σ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το γραφείο των ειδικευόμενων ιατρών του υπουργείου αναφέρθηκε σήμερα ότι :

ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΠΑΛΑΙΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΛΟΓΩ ΜΗ ΥΠΑΡΞΗΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ.

Τασο αυτο δεν παει σε εσενα παει στο υπουργειο.....

Π.........................Α...............................Π...................Α.

.................Ρ.....................Ι............................Ε...........

.

....Σ

ακριβώς. Πα-πα-ριές.

τα νέα τα ξέρετε. Πήγα υπουργείο (αναφέρω για όσους θέλουν να χρησιμοποιούν το φόρουμ σοβαρά κι όχι για να γράφουν το μακρύ τους και το κοντό τους) και μου είπαν επι λέξει "υπάρχει αυτό το προβληματάκι τώρα με το γενικό λογιστήριο του κράτους........περιμένουμε. Ο,τι ξέρετε, ξέρουμε...."

Ζήτησα διευκρινίσεις για το "προβληματάκι" και μου είπαν αυτά που ξέρετε όλοι, οπότε να μην τα επαναλαμβάνω. Στην αναμονή "υπό διορισμό" αυτή τη φορά λοιπόν, παλιοί και νέοι διορισμοί. Και βλέπουμε. Δίμηνο από δω για αναμονή αγροτικού, δίμηνο από κει για αναμονή παθολογίας κλπ κλπ έχω φάει (όπως κι εσείς υποθέτω) περισσότερο από ένα εξάμηνο να τελώ "υπό διορισμό"

Και τρέχα γύρευε πόσο θα περιμενουμε αυτή τη φορά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το γραφείο του υφυπουργού κ. Λέγκα ενημέρωση δεν υπήρχε αφού δεν γνώριζε η γραμματέας του υπουργικού του γραφείου κάτι για το θέμα. Αύριο ελπίζω να ενημερωθεί και να μπορεί να απαντήσει στο αν υπάρχει πρόβλημα από το υπουργείο οικονομικών ή για μία ακόμα φορά το ΥΥΚΚΑ ΨΕΥΔΕΤΑΙ.

Η σοφοτερη κινηση Τασο. Ειχες κανενα νεο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ(ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ),ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ <ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ> ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ ΛΥΘΗΚΕ!ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΡΟΟΠΤΟ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ(ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ),ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ <ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ> ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ ΛΥΘΗΚΕ!ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΡΟΟΠΤΟ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Στην πιστωση ο διορισμος "μενει" περιπου 10 μερες. Το προβλημα ειχε "λυθει" και την προηγουμενη εβδομαδα αλλα στην ουσια οι διορισμοι δεν ειχαν φυγει για την πιστωση. Σου ειπαν πως εφυγαν οι διορισμοι για την πιστωση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην μου στεναχωριέστε. Οι διορισμοί αν και καλοκαίρι έχουν "παγώσει".

Αν είχε λυθεί το πρόβλημα θα είχαν έστω 1-2 προχωρήσει.

Επειδή πριν μία ώρα συνάδελφος από το forum μου είπε ότι κάποιος έγραψε στο forum πως το πρόβλημα με τις πιστώσεις έχει λυθεί, επικοινώνησα με το υπουργείο και οι διορισμοί παραμένουν σε θερμοκρασίες πολικές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ(ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ),ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ <ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ> ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ ΛΥΘΗΚΕ!ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΡΟΟΠΤΟ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Με ποια καλή κυρία μίλησες;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ(ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ),ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ <ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ> ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ ΛΥΘΗΚΕ!ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΡΟΟΠΤΟ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Με ποια καλή κυρία μίλησες;

Καθε τοσο πετουν φρασεις οπως "το προβλημα λυθηκε-μια υπογραφη μενει" γιατι τα τηλεφωνα χτυπουν ολημερις και θελουν να ησυχασουν τα πνευματα. Στην ουσια δε γινεται τιποτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛ.2105231910.ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ,ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ,ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΗΣ!!!Η ΚΥΡΙΑ ΑΥΤΗ ΛΟΙΠΟΝ, ΕΝΩ ΣΕ ΔΙΠΛΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΩΣ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ,ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠ ΟΤΙ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΛΕΕΙ ΨΕΜΑΤΑ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛ.2105231910.ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ,ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ,ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΗΣ!!!Η ΚΥΡΙΑ ΑΥΤΗ ΛΟΙΠΟΝ, ΕΝΩ ΣΕ ΔΙΠΛΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΩΣ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ,ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠ ΟΤΙ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΛΕΕΙ ΨΕΜΑΤΑ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ.
Πίκουλα, Σπηλιοπούλου ή Γρηγοριάδου στο γραφείο 10 για τους ειδικευόμενους σε νοσοκομεία της Αττικής.

Για να δούμε αύριο αν θα ξαναπούν τα ίδια. Μακάρι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛ.2105231910.ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ,ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ,ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΗΣ!!!Η ΚΥΡΙΑ ΑΥΤΗ ΛΟΙΠΟΝ, ΕΝΩ ΣΕ ΔΙΠΛΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΩΣ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ,ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠ ΟΤΙ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΛΕΕΙ ΨΕΜΑΤΑ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ.
Πίκουλα, Σπηλιοπούλου ή Γρηγοριάδου στο γραφείο 10 για τους ειδικευόμενους σε νοσοκομεία της Αττικής.

Για να δούμε αύριο αν θα ξαναπούν τα ίδια. Μακάρι!

....κι εγώ που χάρηκα....

φίλε από τη Χαλκιδα, εμένα μου είπαν οτι οι διορισμοί έχουν υπογραφεί από το υπουργείο υγείας (που μας έχει αρρωστήσει τελικά) και οτι πλέον μένει να λυθεί "το προβληματάκι" της πίστωσης. Μετά, απλά είναι θέμα ταχυδρομείου. ...

Τώρα, αν λύθηκε το πρόβλημα ή όχι δεν το γνωρίζω. Είναι μια πιθανότητα να είπαν οτι προχωράει η διαδικασία γιατί έχουμε μαζευτεί πολλοί και τους πρήζουμε τα αρ@@ καλοκαιριάτικα...

Προσωπικά, έχω πάει 200 φορές φορές στο υπουργείο, όχι οτι γίνεται κάτι, αλλά μέχρι να σιχαθούν να με βλέπουν. Από το τηλέφωνο δεν μπορώ ποτέ να πιάσω...

Μακάρι να σου είπαν αλήθεια και να δούμε το φάκελο του υπουργείου στις πόρτες μας σύντομα...

αν έχετε νέα, γράψτε κάτι στο φόρουμ. Πάλι είμαι για υπουργείο αύριο...μη με ξεχάσουν. Σήμερα δεν πήγα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια χάρη να ζητήσω, μήπως και βρούμε μια λύση στο τέλος.

Όταν πάτε από το υπουργείο, ή όταν έρχεστε σε τηλεφωνική επικοινωνία ρωτάτε με ποιον μιλήσατε έτσι ώστε να διασταυρώνουμε τις απαντήσεις και σίγουρα όταν λένε κάτι επώνυμα δεν θα μπορούν να πουν την επομένη "δεν το είπα εγώ, δεν ξέρω ποιος το είπε".

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια χάρη να ζητήσω, μήπως και βρούμε μια λύση στο τέλος.

Όταν πάτε από το υπουργείο, ή όταν έρχεστε σε τηλεφωνική επικοινωνία ρωτάτε με ποιον μιλήσατε έτσι ώστε να διασταυρώνουμε τις απαντήσεις και σίγουρα όταν λένε κάτι επώνυμα δεν θα μπορούν να πουν την επομένη "δεν το είπα εγώ, δεν ξέρω ποιος το είπε".

Ευχαριστώ!

Μολις τηλ στο 2105231910 και με ενημερωσαν οτι οι διορισμοι εχουν σταλει στην πιστωση και οτι λυθηκε το προβλημα που υπηρχε. Ειχε κανεις αλλος την ιδια ενημερωση η απλα με δουλεψαν?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια χάρη να ζητήσω, μήπως και βρούμε μια λύση στο τέλος.

Όταν πάτε από το υπουργείο, ή όταν έρχεστε σε τηλεφωνική επικοινωνία ρωτάτε με ποιον μιλήσατε έτσι ώστε να διασταυρώνουμε τις απαντήσεις και σίγουρα όταν λένε κάτι επώνυμα δεν θα μπορούν να πουν την επομένη "δεν το είπα εγώ, δεν ξέρω ποιος το είπε".

Ευχαριστώ!

Μολις τηλ στο 2105231910 και με ενημερωσαν οτι οι διορισμοι εχουν σταλει στην πιστωση και οτι λυθηκε το προβλημα που υπηρχε. Ειχε κανεις αλλος την ιδια ενημερωση η απλα με δουλεψαν?

κι εμένα το ίδιο μου είπαν: το θέμα με την πίστωση διευθετήθηκε, οι διορισμοί έχουν σταλεί για την τελική έγκριση και από βδομάδα θα αρχίσουν να ταχυδρομούνται....

ελπίζω να μην πιπιλάν την καραμέλα και να είναι όντως έτσι.

(Στο γραφείο που πήγα, ήταν μόνο η ξανθιά κυρία με τα γυαλιά...αυτή μου είπε οτι όλα προχωράνε....)

άντε με το καλό....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άντε να κάνουν βαλίτσες μερικοί ...............ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΕΛΟΣ.

Μίλησα σήμερα με την κα Κασκούτη στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους και μου ανέφερε πως έχουν σταλεί πάνω από 700 διορισμοί (424 οι νέες θέσεις + κενές θέσεις) και θα κάνει τα αδύνατα δυνατά μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας το αργότερο να τα στείλει στο υπουργείο. Σήμερα έστειλε και fax στο υπουργείο οικονομικών για να πάρει την έγκριση.

Οπότε μέχρι τον 15αύγουστο να περιμένουν οι ενδιαφερόμενοι (αυτοί που είναι για τις νέες 424 θέσεις και αυτοί που η θέση τους άδειασε τον μήνα Απρίλιο) τους διορισμούς τους.

Όσων οι θέσεις άδειασαν τον μήνα Μάιο ας επικοινωνήσουν με το υπουργείο να μάθουν αν ο διορισμός τους είναι στην πίστωση. Αν είναι τότε και ο διορισμός των συναδέλφων αυτών θα σταλεί μέχρι τον 15αύγουστο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπαρχουν οντως διορισμοι που εκρεμουν απο τον Απριλιο?

Το ΦΕΚ με τις καινουργιες βγηκε τελη Μαιου(ασχετα αν η υπουργικη αποφαση ηταν τον Απριλιο). Εχω την εντυπωση οτι οι διορισμοι που εκρεμουν ειναι λιγο πριν - λιγο μετα τις καινουργιες, αλλα οχι απο τον Απριλιο!! Αν οντως συμβαινει αυτο η καθυστερηση ειναι τραγικη, απριλιος-αυγουστος 4 μηνες γεματοι!!

Επιπλεον αν οντως τωρα σταλουν διορισμοι απριλιου κ μαιου, ποτε θα σταλουν οι επομενοι (ιουνιου, ιουλιου)?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.