Jump to content

ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ


XALKIDA

Recommended Posts

Εγκρίθηκαν τα κονδύλια. Απλά δεν μπορούν όλοι μαζί να περάσουν από την πίστωση και φυσικά να σταλούν από το υπουργείο.

Το υπουργείο έχει τους διορισμούς και του Μαΐου-Ιουνίου έτοιμους προς υπογραφή αλλά λογικά δεν μπορέι να τους στείλει στην πίστωση όλους μαζί.

Το ευχάριστο είναι πως άρχισαν να προχωράνε μετά από ένα μήνα και κάτι παραπάνω στασιμότητας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Last Reply

Ναι, αλλα το ξερεις σιγουρα οτι υπαρχουν διορισμοι για θεσεις απο τον Απριλιο?

Οι καινουργιες δεν ειναι, ανοιξαν μαιο.

Ξερεις καποιον που περιμενει διορισμο απο τον Απριλιο?

Η αυτος που μιλησες σημερα σου μιλησε για διορισμους απο τον Απριλιο?

Σορυ που σε πρηζω, απλα εμενα η θεση ανοιξε λιγες μερες μονο μετα τις καινουργιες (αρχες ιουνιου) και πιστευα οτι θα ερθει ο διορισμος μου μαζι με αυτες, ενω αν ειναι οπως τα λες θα παει σιγουρα για μεσα Σεπτεμβρη το νωριτερο.( θα το κλεισω κι εγω το τριμηνο τελικα, ενω φοβομουν μηπως δεν προλαβω να παω διακοπες τον Αυγουστο...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η κα Κασκούτη μου ανέφερε πως έχει παραλάβει ένα πακέτο με διορισμούς από το υπουργείο και θα έστελνε σήμερα κιόλας fax στο υπουργείο οικονομικών για να πάρει την έγκριση. Μου ανέφερε πως είναι μέσα στους διορισμούς οι 424 νέες θέσεις. Για συνάδελφο φίλο που ρώτησα που η θέση του άνοιξε την μεγάλη εβδομάδα ο διορισμός του είναι ήδη στην πίστωση.

Το πιο εύκολο είναι να ρωτήσεις αύριο στο υπουργείο αν ο διορισμός σου βρίσκεται στην πίστωση ή είναι ακόμα στο υπουργείο. Εφόσον είναι στην πίστωση θα παραλάβεις τον διορισμό σου μέχρι τον 15αύγουστο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγκρίθηκαν τα κονδύλια. Απλά δεν μπορούν όλοι μαζί να περάσουν από την πίστωση και φυσικά να σταλούν από το υπουργείο.

Το υπουργείο έχει τους διορισμούς και του Μαΐου-Ιουνίου έτοιμους προς υπογραφή αλλά λογικά δεν μπορέι να τους στείλει στην πίστωση όλους μαζί.

Το ευχάριστο είναι πως άρχισαν να προχωράνε μετά από ένα μήνα και κάτι παραπάνω στασιμότητας.

19/5 άνοιξε η δική μου θέση και τα χαρτιά μου είχαν πάει στην πίστωση. Λογικά λοιπόν, οι διορισμοί ΚΑΙ του Μαίου έχουν περάσει από την πίστωση...

από κει και κάτω, δεν ξέρω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγκρίθηκαν τα κονδύλια. Απλά δεν μπορούν όλοι μαζί να περάσουν από την πίστωση και φυσικά να σταλούν από το υπουργείο.

Το υπουργείο έχει τους διορισμούς και του Μαΐου-Ιουνίου έτοιμους προς υπογραφή αλλά λογικά δεν μπορέι να τους στείλει στην πίστωση όλους μαζί.

Το ευχάριστο είναι πως άρχισαν να προχωράνε μετά από ένα μήνα και κάτι παραπάνω στασιμότητας.

19/5 άνοιξε η δική μου θέση και τα χαρτιά μου είχαν πάει στην πίστωση. Λογικά λοιπόν, οι διορισμοί ΚΑΙ του Μαίου έχουν περάσει από την πίστωση...

από κει και κάτω, δεν ξέρω..

ορίστε ένας τρόπος να μάθουμε

αν κάποιος άλλος γνωρίζει πότε άνοιξε η θέση του και αν έφτασε στην πίστωση σίγουρα θα βοηθήσει

συμπέρασμα μέχρι στιγμής πως οι θέσεις που άδειασαν μέχρι 19 Μαΐου είναι στην πίστωση και θα σταλούν οι διορισμοί σύντομα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτάζοντας λίγο τις λίστες αναμονής της Νομαρχίας Αθηνών παρατήρησα πως υπάρχουν συνάδελφοι (π.χ. Ψυχιατρική στο Αττικό) των οποίων ο διορισμός έχει ημερομήνια 26/6/2008.

Πως είναι δυνατόν λοιπόν να έχει εγκριθεί η πίστωση αυτών των θέσεων και δεν εγκρίθηκαν προγενέστερες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερα!

Μου αρεσει γιατι κανεις εμπεριστατωμενη ερευνα για ολα τα θεματα!

Τελος παντων, με εβαλες στον πειρασμο και εψαξα κι εγω και βρηκα διορισμο με ημερομηνια 4/07!(παθολογια, πρωτο ΙΚΑ)

Καποιοι βρηκαν τροπο να παρακαμψουν το προβλημα της πιστωσης, τι να πω...

Δε βγαζεις ακρη... Δεν ξαναασχολουμαι, παω διακοπες, καλυτερα!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΩΣΗ!ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΣ ΕΙΜΑΙ <ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ>.ΑΠΛΑ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤ. ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ(ΕΙΔΙΚΟ) ΜΕΡΟΣ,ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτάζοντας λίγο τις λίστες αναμονής της Νομαρχίας Αθηνών παρατήρησα πως υπάρχουν συνάδελφοι (π.χ. Ψυχιατρική στο Αττικό) των οποίων ο διορισμός έχει ημερομήνια 26/6/2008.

Πως είναι δυνατόν λοιπόν να έχει εγκριθεί η πίστωση αυτών των θέσεων και δεν εγκρίθηκαν προγενέστερες;

στο στρατο λεγανε ενα ποιηματακι....οι πολλοι απελπισμενοι

"αν εχεις βυσμα διαβαινε

κι αν εχεις κωλο, στησε

κι αμα δεν εχεις τιποτα

την τελαμωνα σκισε

το οπλο σηκωσε ψηλα

και βαλτο στο κεφαλι

γαμιεται φωναξε ο στρστος

....και πατα την σκανδαλη"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και σε λιστες απο τη νομαρχια θεσνικης σε ειδικο μερος εχει πολλες δηλωσεις μετα τις 20 ιουνιου...............

τι δεν εχω καταλαβει εγω??

για να δηλωσουμε ειδικο μερος δεν περιμενουμε πρωτα τον ταχυδρομο στο σπιτι μας για την αποφαση διορισμου?

xalkida τι εκανες με αριθμο πρωτοκολλου???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤ. ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ.ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΜΗΜΑ.

ρε παιδια μαλλον αγνοω ηλιθιωδως ή ηλιθιωδως δεν καταλαβαινω............

περιμενω χαρτι για να εμφανιστω στο νοσοκομειο προφανως σεπτεμβριο

μια απο τις νεες 424 θεσεις.

κοινοποιηση ελαβα.

την αποφαση περιμενω.

μπορω να δηλωσω ειδικο απο τωρα?

με αυτο τον τροπο?

εξηγηστε μου παρακαλωωωωωωωωωω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤ. ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΦΕΙΟ(ΠΟΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΤΟΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΟΥ Ο Γ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ),ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤ. ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΦΕΙΟ(ΠΟΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΤΟΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΟΥ Ο Γ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ),ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.

σωστά. τον αριθμό στον λένε και τηλεφωνικώς. Μην καθυστερείς, πάρε τον αριθμό πρωτοκόλλου και τρέχα να δηλώσεις ειδικό μέρος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το αρμόδιο γραφείο του υπουργείου αναφέρθηκε πως όσοι διορισμοί είχαν πάρει υπογραφή από τον Γεν. Γραμ. κ.Ριζά μέχρι και την περασμένη Παρασκευή 18 στάλθηκαν στην πίστωση.

Οι θέσεις που αναφέρουν αριθμό διορισμού είχαν εκενωθεί πριν την δημοσίευση του Φ.Ε.Κ. με τις νέες θέσεις. Οπότε σωστά είναι με την ένδειξη διορισμένος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην πιστωση κανουν 3-4 εβδομαδες ομως, ετσι?
όχι, μια εβδομάδα με 10 ημέρες το πολύ.

Η κα Κασκούτη εχθές μου ανέφερε πως το αργότερο μέχρι την άλλη εβδομάδα θα κάνει τα αδύνατα δυνατά να σταλούν πίσω στο ΥΥΚΚΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορει να δουμε τον διορισμο δηλαδη μετα τον 15αυγουστο? Ε αυτο δε το περιμενα...
Να καταλάβω δεν τον περιμένεις καν πριν τον δεκαπενταύγουστο! emconfused
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σε όλους.

Μίλησα σήμερα με Υπουγείο Υγείας και είπαν ότι ο διορισμός μου (πρόκειται για καινούρια θέση ειδικότητας) υπογράφτηκε και είναι στη διεκπεραίωση. Μετά ταχυδρομείο και μέχρι τέλος εβδομάδας μπορώ να περιμένω τον διορισμό μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σε όλους.

Μίλησα σήμερα με Υπουγείο Υγείας και είπαν ότι ο διορισμός μου (πρόκειται για καινούρια θέση ειδικότητας) υπογράφτηκε και είναι στη διεκπεραίωση. Μετά ταχυδρομείο και μέχρι τέλος εβδομάδας μπορώ να περιμένω τον διορισμό μου.

Αυτή η διεκπεραίωση είναι άγνωστο τμήμα!

Μάλλον εννοούν πως είναι για διεκπεραίωση. Όσοι διορισμοί υπογράφθηκαν μέχρι και την Παρασκευή 18 Ιουνίου είναι ακόμα στην πίστωση.

Θα επιστρέψουν στο ΥΥΚΚΑ μέσα στην εβδομάδα.....θα τα δώσει το τμήμα των ειδικοτήτων στην γραμματεία για αποστολή και αυτή στο ταχυδρομείο.

Μέχρι 15 Αυγούστου θα είναι (αν θέλει ο ταχυδρόμος) στους κατόχους! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.