Jump to content

Βοήθεια! Ποια πόλη να επιλέξω?


mangelici

Recommended Posts

Γεια σας! Λοιπόν, δε μπορώ να αποφασίσω αν θέλω να πάω Ηράκλειο ή Θεσσαλονίκη. για τη σχολή ιατρικής, ας πούμε πως κατέληξα :P Για πείτε καμιά πληροφορία... πώς είναι τα πράγματα στο Ηράκλειο? Γίνεται δουλειά? Υπάρχει ενδιαφέρον από το μέρος των καθηγητών? Το πολύ διάβαδμα σε σκοτώνει ή είναι στα πλαίσια του λογικού? ααα, οι εξετάσεις τελέιώνουν πάντα τέλη Ιουλίου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Last Reply

Άντε πάλι....

Να δω πόσοι άλλοι θα ρωτήσουν το ίδιο πράγμα!!! :P:withstupid:

Λοιπόν, είναι απλό: την καλύτερη φοιτητική ζωή θα την κάνεις (από ότι ξέρω) στη Θεσσαλονίκη, τις καλύτερες σπουδές Κρήτη! Ε αποφάσισε! :splats:

Και επειδή εννοείται πως στην πραγματικότητα η σύγκριση των 2 πόλεων δεν είναι τόσο απλή, ψάξε λίγο για αντίστοιχα θέματα που είχαν ανοίξει πριν λίγες μέρες κι άλλοι που ψάχνονταν για την πόλη.... :);)

(π.χ. δες εδώ+εδώ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν θα το πω μια φορά κ τέλος, γιατί στο κάτω κάτω (κ πάνω κάτω), όλα τα ίδια σκατά είναι.

Θα διαλέξεις την πόλη στην οποία θες να περάσεις τη φοιτητική σου ζωή!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@##$%%^^^^&&&******(@#%%^%%%!!!!!

:anavwfwties:

ΥΓ: Πάντα τέλη Ιουλίου, σαφώς. Τουλάχιστον επί 6 χρόνια αυτό θυμάμαι. Συν τις κλινικές, όπου δεν έχεις καθόλου κενό όλο το καλοκαίρι, στις άλλες σχολές δεν ξέρω τι γίνεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ή δες ΕΔΩ μήπως και δεν επιλέξεις ιατρική! :lol:

Διαφημίζεις το τόπικ σου;;; :lol::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χμμ, ωραίο καλοκαίρι, ε...............εξετάσεις και μετά κλινικές. Να σου πω με τρομάζει η ιδέα........Μ'αρέσει το ελεύθερο καλοκαιράκι. Γεμίζουν οι μπαταρίες σου. Τελοσπάντων, δε θα το αφήσω να με αποθαρρύνει......ας δοκιμάσω. Βασίζομαι κυρίως στο να μ'αρέσει και να με συναρπάσει.......ζητ'αω πολλά ε? Ώρες ώρες νιώθω να πετάω πραγματικά στα σύννεφα, συγκρίνοντας με αυτά που ακούω.......θα το διαπιστώσω σύντομα. Να σας πω ο καθένας λέει τη δικία του άποψη, ανάλογα τι βιώνει και πολλές απόψεις έρχονατι σε σύγκρουση.....τελικά απλά θα το ρισκάρω. Ελπίζω μόνο αν κάνω λάθος να το καταλάβω σύντομα και να επιλέξω κάτι διαφορετικό να κάνω στη ζωή μου

Δε μου λέτε επίσης. Τα μαθήματα γίνονται σε μικρά τμήματα ή των 50 ατόμων και για παράδειγμα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι, δεν είναι εξετάσεις και μετά κλινικές. Τα 2 τελευταία έτη στην Ιατρική Κρήτης είναι συνέχεια κλινικές,

οι εξετάσεις είναι στο ενδιάμεσο. Αλλά ας τα πει και κανένας που να τα κάνει τώρα, γιατί εγώ έχω τελειώσει εδώ και αρκετά χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως πιστεύω πως η οργάνωση και η καλή στάση και το ενδιαφέρον των καθηγητών παίζουν πολύ σπουδαίο ρόλο. Μπορούν πραγματικά να σου προσφέρουν πολλά. Δεν μπορείς να περιοριστείς μόνο στο προσωπικό σου διάβασμα. Το είδα και από το Λύκειο, οι καθηγητές στο σχολείο πρόσφεραν πολλά. Για παράδειγμα στο γυμνάσιο διάβασμα επειδή έπρεπε, ενώ στο Λύκειο άρχισα πραγματικά να ενδιαφέρομαι και μερικές φορές πραγματικά να συναρπάζομαι. Εκεί υπήρχε διαφορεική αντιμετώπιση των πραγμάτων και κάπως σε έσπρωχναν και εσένα. Βέβαια, με καμία δύναμη δεν πρέπει να επιρεάζεσαι από το περιβάλλον σου τόσο και καλύτερα να βασίζεσαι μόνο στον εαυτό σου. Εδώ πιστεύω ότι οθτως ή άλλως θα έχω ενδιαφέρον καθώς ΄το επιλέγω, αλλά ότι και να πεις τι κλίμα και το περιβάλλον σε ψιλοεπιρεάζοθν, δύσκολο να μείνεις ανέπαφος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χρυσό μου κορίτσι, αν περιμένεις ενδιαφέρον από τους καθηγητές σου, σώθηκες...Τέλειωσε το Λύκειο μάτια μου, θα δεις πολλά στη συνέχεια και θα αναθεωρήσεις. Καλώς ήρθες στον ακαδημαϊκό χώρο. (Βασικά πήγαινε Θεσσαλονίκη, λέω εγώ).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χμμ, ωραίο καλοκαίρι, ε...............εξετάσεις και μετά κλινικές. Να σου πω με τρομάζει η ιδέα........Μ'αρέσει το ελεύθερο καλοκαιράκι. Γεμίζουν οι μπαταρίες σου. Τελοσπάντων, δε θα το αφήσω να με αποθαρρύνει......ας δοκιμάσω. Βασίζομαι κυρίως στο να μ'αρέσει και να με συναρπάσει.......ζητ'αω πολλά ε? Ώρες ώρες νιώθω να πετάω πραγματικά στα σύννεφα, συγκρίνοντας με αυτά που ακούω.......θα το διαπιστώσω σύντομα. Να σας πω ο καθένας λέει τη δικία του άποψη, ανάλογα τι βιώνει και πολλές απόψεις έρχονατι σε σύγκρουση.....τελικά απλά θα το ρισκάρω. Ελπίζω μόνο αν κάνω λάθος να το καταλάβω σύντομα και να επιλέξω κάτι διαφορετικό να κάνω στη ζωή μου

Δε μου λέτε επίσης. Τα μαθήματα γίνονται σε μικρά τμήματα ή των 50 ατόμων και για παράδειγμα?

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Κατά τα 4 πρώτα χρόνια στη σχολή, το χειμερινό εξάμηνο αρχίζει περίπου 10/10 (όχι πιο αργά) και το εαρινό τελειώνει 30/6. Μετά το τέλος κάθε εξαμήνου υπάρχει εξεταστική που διαρκεί συνήθως 1 μήνα, οπότε το πρόγραμμα σου θα είναι από ~10/10 έως ~25/7 σχολή full time με διακοπές μόνο τις 2 βδομάδες τα Χριστούγεννα και τις άλλες 2 το Πάσχα (δεν υπάρχει κανένα άλλο κενό, όπως σε άλλες σχολές έχουν π.χ. καμιά βδομάδα off μεταξύ χειμερινής εξεταστικής και εαρινού εξαμήνου...). Επίσης, έχε υπόψιν σου ότι όταν λέμε "σχολή" και αν τα παρακολουθείς όλα τα μαθήματα, στην καλύτερη περίπτωση τελειώνεις 4μ.μ., στη χειρότερη 9μ.μ. (μάλιστα αυτό με το 9μ.μ. το βιώνεις ήδη από το 1ο εξάμηνο στην Ιστολογία...).

Επίσης, δεν υπάρχουν "τμήματα", υπάρχουν "έτη". Η σχολή έχει νομίζω γύρω στις 80 θέσεις (μαζί με το 10%) σε κάθε έτος, οπότε το πολύ πολύ να είστε τόσοι. Βέβαια σταδιακά φεύγουν πολλοί με μετεγγραφές, οπότε μπορεί τελικά στο 2ο έτος π.χ. να έχετε μείνει πολύ λιγότεροι...(εμείς αρχίσαμε κάπου 80, και τώρα που τελειώνω το 2ο έτος έχουμε μείνει 55). Και να ξέρεις ότι ποτέ δεν τα παρακολουθούν όλοι όλα τα μαθήματα. Αυτό συμβαίνει μόνο κατά τις αρχές του πρώτου έτους, μετά θα δεις ότι θα αραιώσει το αμφιθέατρο και θα είστε συνήθως 10, 20, 30 άτομα (αναλόγως του μαθήματος...)

Μετά τα 4 πρώτα χρόνια τελειώνεις με τα μαθήματα και στο 5ο και 6ο έτος έχεις μόνο τις κλινικές που ποτέ δεν είναι καλοκαίρι, αλλά γίνονται εκεί που τα προηγούμενα χρόνια γίνονταν τα μαθήματα (μεταξύ αυτών των ημερομηνιών δλδ).

Τελικά, λοιπόν, αν δε χρωστάς μαθήματα ή τεσπα δε χρησιμοποιήσεις την εξεταστική του Σεπτέμβρη, θα κάνεις διακοπές από 25/7 έως 10/10.

Τέλος, αυτό που λέει η invitro για τους καθηγητές μέχρι στιγμής δεν το έχω δει με τα μάτια μου. Την αδιαφορία δλδ. Ίσα ίσα που οι περισσότεροι καθηγητές μέχρι τώρα δείχνουν να ενδιαφέρονται, είναι πολύ δεκτικοί σε ερωτήσεις κατά τη διάρκεια του μαθήματος ή και μετά, την επιζητούν μάλιστα τη συμμετοχή μας στο αμφιθέατρο, σε δέχονται και στα εργαστήρια τους ή στις κλινικές τους αν θες να πας να παρακολουθήσεις κλπ κλπ...

Αυτά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

........................................................

Κατά τα 4 πρώτα χρόνια στη σχολή,

Αυτά...

Ευχαριστώ πολύ Melian. Μου ξεκαθάρισες το τοπίο περί αυτών :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

που ποτέ δεν είναι καλοκαίρι,

Σε μας ήταν. Ισως επειδή είχαμε μόνο 1 1/2 χρόνο κλινικές. Αρχίζαμε στα μισά του πέμπτου έτους και κάναμε ενάμισυ χρόνο κλινικές χωρίς καθόλου διακοπές το καλοκαίρι...(πολύ θέλει να λαλήσεις και να γίνεις invitro μετά; )

15 Αυγούστου θυμάμαι έκανα εφημερία στη ΧΟΓΚ και ήρθε τροχαίο στις 5 το πρωί....

ΥΓ1: Διακοπές σε καμία περίπτωση δεν είχαμε 2 βδομάδες Χριστούγεννα και 2 Πάσχα. 5-6 μέρες το πολύ (ανάλογα την κλινική). Στη ΧΟΓΚ σίγουρα όποιος έκανε Χριστούγεννα ήταν μέσα εφημερία είτε Χριστούγεννα είτε Πρωτοχρονιά (κάνανε κλήρωση).

ΥΓ2: είναι ποτέ δυνατόν να μην χρωστάς μαθήματα κατά τις κλινικές; Φαντάζομαι πόσο θα έχουν στριμωχτεί για να χωρέσουν όλα σε 4 έτη...Ειδικά αν δεν έχει καταργηθεί και τίποτα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι να μην είναι μετά γκρινιάρα η invitro;

Τέτοια παιδικά τραύματα δύσκολα ξεχνιούνται.....(15αύγουστο εφημερία)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

που ποτέ δεν είναι καλοκαίρι,

Σε μας ήταν. Ισως επειδή είχαμε μόνο 1 1/2 χρόνο κλινικές. Αρχίζαμε στα μισά του πέμπτου έτους και κάναμε ενάμισυ χρόνο κλινικές χωρίς καθόλου διακοπές το καλοκαίρι...(πολύ θέλει να λαλήσεις και να γίνεις invitro μετά; )

15 Αυγούστου θυμάμαι έκανα εφημερία στη ΧΟΓΚ και ήρθε τροχαίο στις 5 το πρωί....

ΥΓ1: Διακοπές σε καμία περίπτωση δεν είχαμε 2 βδομάδες Χριστούγεννα και 2 Πάσχα. 5-6 μέρες το πολύ (ανάλογα την κλινική). Στη ΧΟΓΚ σίγουρα όποιος έκανε Χριστούγεννα ήταν μέσα εφημερία είτε Χριστούγεννα είτε Πρωτοχρονιά (κάνανε κλήρωση).

ΥΓ2: είναι ποτέ δυνατόν να μην χρωστάς μαθήματα κατά τις κλινικές; Φαντάζομαι πόσο θα έχουν στριμωχτεί για να χωρέσουν όλα σε 4 έτη...Ειδικά αν δεν έχει καταργηθεί και τίποτα...

Πωπω, καημένη. Ακούγεται απάνθρωπο................

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά τα 4 πρώτα χρόνια τελειώνεις με τα μαθήματα και στο 5ο και 6ο έτος έχεις μόνο τις κλινικές που ποτέ δεν είναι καλοκαίρι, αλλά γίνονται εκεί που τα προηγούμενα χρόνια γίνονταν τα μαθήματα (μεταξύ αυτών των ημερομηνιών δλδ).

Παραπληροφόρηση... emoops please forgive me!!! emstupid:splats:emcolgate

Aντιγράφω από τον οδηγό σπουδών emardown

ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

Διάρκεια και διάρθρωση

Η κλινική άσκηση διαρκεί 64 εβδομάδες. Χωρίζεται σε 4 ομάδες (...). Επίσης περιλαμβάνει κατ' επιλογήν υποχρεωτική άσκηση διάρκειας 4 εβδομάδων σε οποιοδήποτε γνωστικό αντικείμενο συμπεριλαμβανομένης της κλινικής άσκησης στην Ακτινοδιαγνωστική κατά την περίοδο του Αυγούστου.

Χρονικός καθορισμός κλινικής άσκησης

Κατά τη διάρκεια των εξεταστικών περιόδων δε γίνεται κλινική άσκηση. Η κλινική άσκηση των ομάδων (16 εβδομάδων) στο χειμερινό εξάμηνο αρχίζει 1/10 και τελειώνει 30/1 και στο εαρινό αρχίζει 20/2 και τελειώνει 20/6.

Η κατ'επιλογήν κλινική άσκηση του Αυγούστου (4 εβδομάδες) αρχίζει 1/8 και τελειώνει 31/8.

Τώρα για να πω την αλήθεια, ούτε εγώ κατάλαβα ακριβώς το πώς και τι, ας μας διαφωτίσει αν μπορεί κπ που έχει κάνει κλινικές... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά τα 4 πρώτα χρόνια τελειώνεις με τα μαθήματα και στο 5ο και 6ο έτος έχεις μόνο τις κλινικές που ποτέ δεν είναι καλοκαίρι, αλλά γίνονται εκεί που τα προηγούμενα χρόνια γίνονταν τα μαθήματα (μεταξύ αυτών των ημερομηνιών δλδ).

Παραπληροφόρηση... emoops please forgive me!!! emstupid:splats:emcolgate

Aντιγράφω από τον οδηγό σπουδών emardown

ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

Διάρκεια και διάρθρωση

Η κλινική άσκηση διαρκεί 64 εβδομάδες. Χωρίζεται σε 4 ομάδες (...). Επίσης περιλαμβάνει κατ' επιλογήν υποχρεωτική άσκηση διάρκειας 4 εβδομάδων σε οποιοδήποτε γνωστικό αντικείμενο συμπεριλαμβανομένης της κλινικής άσκησης στην Ακτινοδιαγνωστική κατά την περίοδο του Αυγούστου.

Χρονικός καθορισμός κλινικής άσκησης

Κατά τη διάρκεια των εξεταστικών περιόδων δε γίνεται κλινική άσκηση. Η κλινική άσκηση των ομάδων (16 εβδομάδων) στο χειμερινό εξάμηνο αρχίζει 1/10 και τελειώνει 30/1 και στο εαρινό αρχίζει 20/2 και τελειώνει 20/6.

Η κατ'επιλογήν κλινική άσκηση του Αυγούστου (4 εβδομάδες) αρχίζει 1/8 και τελειώνει 31/8.

Τώρα για να πω την αλήθεια, ούτε εγώ κατάλαβα ακριβώς το πώς και τι, ας μας διαφωτίσει αν μπορεί κπ που έχει κάνει κλινικές... :rolleyes:

Wow! Αυτό ακούγεται τέλειο!!! Και έλεγα και εγώ πώς θα περάσω το χρόνο μου τον Αύγουστο, τα Χριστούγεννα και το Πάσχα. Τι με περιμένει :'( Ελπίζω να αντέξω.............να πεις, τοσοι άλλοι άντεξαν :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας! Λοιπόν, δε μπορώ να αποφασίσω αν θέλω να πάω Ηράκλειο ή Θεσσαλονίκη. για τη σχολή ιατρικής, ας πούμε πως κατέληξα :P Για πείτε καμιά πληροφορία... πώς είναι τα πράγματα στο Ηράκλειο? Γίνεται δουλειά? Υπάρχει ενδιαφέρον από το μέρος των καθηγητών? Το πολύ διάβαδμα σε σκοτώνει ή είναι στα πλαίσια του λογικού? ααα, οι εξετάσεις τελέιώνουν πάντα τέλη Ιουλίου?

Αγαπητή μου Mangelici, μόλις τελείωσα τις σπουδές μου στη Θεσσαλονίκη και έχω να δηλώσω ότι η φοιτητική ζωή στη Θεσ/νίκη είναι ανεπανάληπτη!!Η πόλη είναι σαν ένα τεράστιο φοιτητικό χωριό και σου προσφέρει ατελείωτες δυνατότητες για μια τρελή φοιτητική ζωή! Βέβαια λένε ότι στην Κρήτη το επίπεδο σπουδών είναι καλύτερο. Δεν ήμουν ποτέ εκεί και δεν μπορώ να συγκρίνω. Το μόνο για το οποίο είμαι σίγουρη, είναι ότι στην ιατρική για να μάθεις χρειάζεται μεράκι και αφοσίωση, κάτι που μόνο μέσα σου θα το βρεις. Σε όποια ιατρική σχολή και να πας, μπορεί να βγεις στο τέλος λαμπρός επιστήμονας. Μπορεί όμως και να βγεις στουρνάρι, κάτι για το οποίο δεν ευθύνεται πάντα το πανεπιστήμιο.

Θέλω, λοιπόν, να καταλήξω στο ότι θα ήταν καλό να κοιτάξεις και λίγο τον εαυτό σου και να περάσεις καλή φοιτητική ζωή. Εξάλλου μια ζωή με διαβάσματα και υποχρεώσεις την περνάμε, ας ξενοιάσουμε και λίγο!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντως αν ισχυουν ακομα αυτα που λέει η in vitro για την Κρητη, ειστε ήρωες!! Αλλά εδω που τα λέμε απορώ, γιατι δηλάδη να εχουν το φοιτητη εφημερια πρωτοχρονιά ή δεκαπενταυγουστο?λες κι αν πάει άλλη μέρα δεν θα τα μάθει καλά.. υπερβολικό ακούγεται. Στην Αθηνα που ημουν το νωριτερο που ξεκινησαμε ποτε είναι 28 Αυγουστου στο εκτο ετος. Και για Χριστουγεννα Πασχα, τυπικά πεμπτο εκτο ετος δεν εχει διακοπες αλλά πάντα μας αφηναν μια εβδομάδα περιπου. Και οσο για τις εξεταστικές έχουμε μακραν τις πιο μεγάλες και βασανιστικές οπού ναι μεν εχεις πολύ χρονο να διαβασεις αλλα απο την άλλη σου βγαινει η πιστη να εχεις εξεταστικη 2 μηνες! Προσωπικά γυρω στις 10-15 Ιουλιου τα παραταγα και εφευγα διακοπές, μου εμεναν κανα δυο μαθηματα απο την εαρινή τα οποία πέρναγα στην εξεταστικη Σεπτεμβριου (που ουσιαστικα τελειωνε Νοεμβριο!), αν δεν ευχαριστηθεις διακοπές οταν είσαι φοιτητής πότε θα το κάνεις, οταν πάρεις σύνταξη?? Γενικά μου φαινεται πολύ αυστηρό το προγραμμα που περιγράφετε και χωρίς λόγο κιολάς, απλα για να ταλαιπωρειται ο φοιτητής, γιατι μην μου πείτε τωρα οτι η εφημερια ανημερα Χριστουγεννα και η κλινική Αυγουστιατικα σε κάνει καλύτερο γιατρό, μάλλον απωθημένα δημιουργεί. Το ξερω οτι δεν ρωτησε για την Αθηνα ο/η φιλος/φιλη, απλα το παραθετω για να μην νομιζει οτι ειναι σε ολες τις ιατρικες το ιδιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά μου φαινεται πολύ αυστηρό το προγραμμα που περιγράφετε και χωρίς λόγο κιολάς, απλα για να ταλαιπωρειται ο φοιτητής, γιατι μην μου πείτε τωρα οτι η εφημερια ανημερα Χριστουγεννα και η κλινική Αυγουστιατικα σε κάνει καλύτερο γιατρό, μάλλον απωθημένα δημιουργεί.

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ.

emconfused

Οσο γι' αυτό που γράψατε πιο πάνω από το νέο οδηγό σπουδών,

Επίσης περιλαμβάνει κατ' επιλογήν υποχρεωτική άσκηση διάρκειας 4 εβδομάδων σε οποιοδήποτε γνωστικό αντικείμενο συμπεριλαμβανομένης της κλινικής άσκησης στην Ακτινοδιαγνωστική κατά την περίοδο του Αυγούστου

σε μένα είναι ολοφάνερο ότι πρέπει να επιλέξετε μια κλινική των 4 εβδομάδων για να χαρείτε τον υπέροχο αύγουστο στην Κρήτη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ποιά πολή να πας????

Απαντώ εύκολα και γρήγορα : ΣΕ ΚΑΜΙΑ!

Διάβασε αυτό εδώ το αρθράκι μου (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) και διάλεξε μια σχολή της προκοπής όσο προλαβαίνεις !!!! :rolleyes:

Υ.Γ. ΕΔΩ μάλιστα σου έχω και μια λίστα με ΠΟΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ "ΠΑΙΖΟΥΝ"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ποιά πολή να πας????

Απαντώ εύκολα και γρήγορα : ΣΕ ΚΑΜΙΑ!

Διάβασε αυτό εδώ το αρθράκι μου (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) και διάλεξε μια σχολή της προκοπής όσο προλαβαίνεις !!!! :rolleyes:

Υ.Γ. ΕΔΩ μάλιστα σου έχω και μια λίστα με ΠΟΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ "ΠΑΙΖΟΥΝ"...

Πλάκα έχει το αρθράκι σου. Γέλασα πολύ. Πραγματικά πιάνει και καυτηριάζει πολλά σημεία της πραγματικότητας, όπως την βλέπω. Αλλά τέλος, σήμερα το έκανα το "κακό" ( για μένα για την ώρα όχι, Θα δείξει....... ) Δήλωσα ιατρική Ηρακλείου.................Τώρα, να δούμε τι θα δείξει η "αυτοψία".....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ποιά πολή να πας????

Απαντώ εύκολα και γρήγορα : ΣΕ ΚΑΜΙΑ!

Διάβασε αυτό εδώ το αρθράκι μου (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) και διάλεξε μια σχολή της προκοπής όσο προλαβαίνεις !!!! :rolleyes:

Υ.Γ. ΕΔΩ μάλιστα σου έχω και μια λίστα με ΠΟΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ "ΠΑΙΖΟΥΝ"...

Πλάκα έχει το αρθράκι σου. Γέλασα πολύ. Πραγματικά πιάνει και καυτηριάζει πολλά σημεία της πραγματικότητας, όπως την βλέπω. Αλλά τέλος, σήμερα το έκανα το "κακό" ( για μένα για την ώρα όχι, Θα δείξει....... ) Δήλωσα ιατρική Ηρακλείου.................Τώρα, να δούμε τι θα δείξει η "αυτοψία".....

Anyway... Καλή σου επιτυχία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά κ εγώ χτές έκανα μηχανογραφικό και δήλωσα πρώτα την ιατρική Ηρακλείου. Έχς 19266 μόρια οπότε νομίζς ότι την πιάνω πολύ άνετα... Θα ήθελα τη γνώμη των παλιών για το τί να προσέξω στην αρχή.... Τί γίνεται με τα βιβλία και τις σημειώσεις και ποιό από τα δυο μαθήματα επιλογής που είδα ότι υπάρχουν νομίζουν ότι συμφέρει καλύτερα... Γενικά έχω πολλή όρεξη για διάβασμα οπότε δεν με ενδιαφέρει και τόσο πιο έιναι πιο εύκολο αλλά πιο θα μου χρειαστεί περισσοτερο στην πορεία μου σα γιατρός..... Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τί παίζει με το φαγητό στη σχολή... Αξίζει να τρώει κανείς από τη λέσχη???? :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.