Jump to content

[υποψ.αγροτικός/ συζήτηση] Με πόσα μόρια περίπου θα παρω αγροτικό;


anasMZ

Recommended Posts

Γιατροί που έχουν τοποθετηθεί σε κενές θέσεις Π.Ι. και Κ.Υ. πριν την εφαρμογή των σχετικών διατάξεων της παρ.4 του άρθρου 26 του Ν.2519/97 (ΦΕΚ 165/τ.Α’/97) και της σχετικής ΔΥ 13α/οικ. 39931/24.11.97 Κοινής Υπουργικής Απόφασης (ΦΕΚ 1126/τ. Β’/97) και στη συνέχεια παραιτηθούν χωρίς να έχουν εκπληρώσει την υποχρεωτική υπηρεσία υπαίθρου του Ν.Δ. 67/68, υποχρεούνται κατά την διεκδίκηση νέων θέσεων σε Π.Ι. και Κ.Υ. σε τρίμηνη υποχρεωτική εκπαίδευση.

από όσο γνωρίζω σε αυτή την περίπτωση είναι ο συνάδελφος Μάμαλης. Οπότε είναι καθ' όλο νόμιμως. Παίζει και η περίπτωση να είναι αποσπασμένος.

Αλλά γιατί κάνετε εικασίες για τον καθένα και δεν πάτε στο γραφείο προσωπικού να διευκρινίσετε το όλο θέμα;

La revedere. Bafta la echipa nationala.001shiny[1].gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Last Reply
Γιατροί που έχουν τοποθετηθεί σε κενές θέσεις Π.Ι. και Κ.Υ. πριν την εφαρμογή των σχετικών διατάξεων της παρ.4 του άρθρου 26 του Ν.2519/97 (ΦΕΚ 165/τ.Α’/97) και της σχετικής ΔΥ 13α/οικ. 39931/24.11.97 Κοινής Υπουργικής Απόφασης (ΦΕΚ 1126/τ. Β’/97) και στη συνέχεια παραιτηθούν χωρίς να έχουν εκπληρώσει την υποχρεωτική υπηρεσία υπαίθρου του Ν.Δ. 67/68, υποχρεούνται κατά την διεκδίκηση νέων θέσεων σε Π.Ι. και Κ.Υ. σε τρίμηνη υποχρεωτική εκπαίδευση.

από όσο γνωρίζω σε αυτή την περίπτωση είναι ο συνάδελφος Μάμαλης. Οπότε είναι καθ' όλο νόμιμως. Παίζει και η περίπτωση να είναι αποσπασμένος.

Αλλά γιατί κάνετε εικασίες για τον καθένα και δεν πάτε στο γραφείο προσωπικού να διευκρινίσετε το όλο θέμα;

La revedere. Bafta la echipa nationala.001shiny[1].gif

Ο ΒΜ ως τώρα είναι νόμιμος και αποσπασμένος (το λέω ξανά: άλλος είναι ο 3 μήνος).Θέλω να δω 'ομως για πόσες προκηρύξεις θα μείνει αδήλωτη η 'α θέση.

Και κάτι ακόμα :για 20 μέρες υπόλοιπο αγροτικoύ δεν αποσπάτε κάνεις! ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ .

Bai fratele!? Tu esti cu noi.Bafta

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην αρπάζεστε βρε παιδιά!

Ο karanikolix ξεκίνησε από το παράλογο του γεγονότος ότι αφαίρεσαν την επιλογή "αδήλωτο" από τα αγροτικά. Με αποτέλεσμα σε άλλα να περιμένουν ουρά, και άλλα να μην δηλώνονται από κανέναν. Πολλοί θα επέλεγαν την επιλογή "αδήλωτο" και θα προτιμούσαν να πάνε στη Μαύρη Ραχούλα, από το να περιμένουν παραπάνω μήνες...

Δεν βρίσκεται εύκολα λογική σε αυτό! Και η βόλεψη ημετέρων είναι μια λογική υπόθεση σε τέτοιες παράλογες ενέργειες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΑ ΡΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ?

ΛΟΙΠΟΝ ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ: ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ, ΗΤΑΝ ΑΠΛΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ, ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ (Ή ΕΥΤΥΧΩΣ) ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ (ΜΠΟΓΙΑΤΖΙΔΗΣ, ΜΒ,ΠΜ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΘΗΤΕΙΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ (?) ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ.

ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΟΞΙΝΩ ΤΗΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ "ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ" ΣΑΣ .

ΣΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΓΕΙ.

ΑΥΤΑ.

"ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΒΑΣΑΣΝΙΖΕΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΦΤΑΙΝΕ"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην αρπάζεστε βρε παιδιά!
Τώρα Foreas τι έχεις να πεις;

Κάθονται μερικοί (δυστυχώς και γνωστοί) συνάδελφοι ανώνυμα και κατηγορούν πλάθοντας σενάρια επιστημονικής φαντασίας.

Και επειδή ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΩ να κατηγορήσω κάποιον συνάδελφο εάν δεν ξέρω πραγματικά τι έχει συμβεί να αποκαταστήσουμε λίγο τα πράγματα.

1. Την α' θέση του Π.Ι. Νεάπολης δεν την δήλωσε κανείς στην τελευταία προκήρυξη. Οπότε "παρανομία" δεν υπήρξε εκ μέρους του υπουργείου και το μόνο που υπήρξε ήταν η φαντασία του συναδέλφου.

2. Ο συνάδελφος Μάμαλης Βασίλειος κάνει νομιμότατα το αγροτικό του στο "Μαμάτσειο" Γεν. Νομ. Νοσοκομείο Κοζάνης και πολύ καλά ο διοικητής και η ιατρική υπηρεσία τον απασχολεί στο ακτινολογικό τμήμα, καθότι έχει ασκήσει και μέρος της ειδικότητας αυτής.

3. Επειδή κάποιοι άλλοι συνάδελφοι δεν κατάφεραν να αποσπαστούν στο ίδιο τμήμα κατά την διάρκεια του αγροτικού τους (το Π.Ι. Νεάπολης είναι 2θέσιο ή 3θέσιο, ενώ το Π.Ι. Α.... είναι μονοθέσιο, αν δεν κάνω λάθος) δε σημαίνει πως κάτι είναι παράνομο.

Επειδή τυγχάνει να γνωρίζω πρόσωπα και καταστάσεις μπορώ να ξέρω πως και λάθη γίνονται και θα γίνονται. Αλλά το βασικότερο είναι πως διορθώνονται.

Το να είμαστε καχύποπτοι είναι πολύ φυσιολογικό λόγω των όλων καταστάσεων που προηγήθηκαν κατά το παρελθόν. Αυτό όμως δεν δίνει το δικαίωμα κανέναν να κατηγορεί χωρίς στοιχεία.

Συνάδελφος στις 23/5/2008 έγραψε ένα "κατηγορητήριο" 25 σειρών για το εσκεμμένο λάθος του υπουργείο με το Π.Ι. Μαυροχωρίου/Μακροχωρίου. Πως έγινε για να το πάρει συγκεκριμένος συνάδελφος. Το πως μόνο ο ίδιος το γνωρίζει, που ποτέ δεν μας το είπε. Βγήκαν τα αποτελέσματα και αποδείχθηκε πως ήταν "φαντασία" κι αυτή η κατηγορία. Ούτε καν συγγνώμη δεν βγήκε να πει.....

Συνάδελφοι στις 23/5/2008 βγήκαν και έβριζαν "γαμώ τα υπουργεία μου" επειδή δεν ήταν ικανά να διαβάσουν την προκήρυξη της προηγούμενης ημέρας και "φαντάστηκαν" πως ξαναπροκηρύχθηκε η θέση τους. Φυσικά κανένας λόγος περί συγγνώμης.....

Οπότε καλό θα ήταν πριν ξεστομίσουμε κατηγορίες να έχουμε αρκετά στοιχεία που να την υποστηρίζουν.

Και το βασικότερο...

ΜΕ POST ΔΕΝ ΛΥΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΕΣ.

Πολύ εύκολα βρίσκεις το δίκαιό σου όταν έχεις στοιχεία για την παρανομία ή το λάθος. Όταν όμως "φαντασιώνεσαι" λάθη και παρανομίες είναι λυπηρό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΝΟΜΑΤΑ.

ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΔΟΥΛΕΨΕ Ο ΑΣΥΡΜΑΤΟΣ.

ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ: ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΙΣ 25 ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ 6 ΜΗΝΕΣ .

ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΤΑΣΟΣ: 1/ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΚΟΜΑ... 2/ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΤΟΥΜΕ (ΚΡΟΥΣΗ ΗΔΗ ΕΧΩ ΔΕΧΤΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΝΗΘΕΙ).

ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΝΟΜΑΤΑ. ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Α' ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΝΕΑΠΟΛΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΡΧΙΣΕΣ ΝΑ ΠΕΤΑΣ ΟΝΟΜΑΤΑ.

ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΡΕ.

ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΣΤΑ ΛΕΕΙ ΨΑΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ. (ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΔΩΡΑΚΙ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙ?).

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ

ΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΙΣΑΙ?? "ΛΑΘΟΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ". ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΣΕ ΠΕΤΥΧΟΥΝ ΚΑΝΑ 2-3 ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΘΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΟΥ ΚΟΡΔΕΛΑΚΙΑ.

ΓΙΑ ΤΑ "ΔΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΑΚΙΑ" ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Ε?

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΘΙΣΑΜΕ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑΜΕ Ε?

ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ "ΦΑΝΤΑΣΙΑ".

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΣ ΕΣΥ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.... ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΡΕ, ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ (ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟΣ).

ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ?? ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ? (Ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΑΔΕ ΕΤΣΙ,Ο ΚΥΡΙΟΣ ΡΑΔΕ ΑΛΛΙΩΣ..)

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΚΘΕΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ?

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: ΑΣ ΚΛΗΣΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορώ να σου πω ότι λάθη γίνονται που άμα σε βολεύουν μπορείς και να τα αφήσεις. Θα σου πω τι έγινε με εμένα κι έναν άλλον. Είμαστε τρία άτομα που έχουμε κάνει ειδικότητα στο ίδιο νοσοκομείο την ίδια περίοδο αλλά σε διαφορετικό τμήμα. Έχουμε πάει και οι τρεις μαζί να δηλώσουμε την ίδια μέρα. Προσκομίσαμε και οι τρεις το χαρτί της ειδικότητας. Πήραμε και οι τρεις αγροτικό σε χωριά που άνηκαν στο νοσοκομείο που κάναμε ειδικότητα. Όταν λοιπόν ήρθαν οι διορισμοί στον δικό μου και σε έναν από τους δύο έλεγε ότι πρέπει να κάνουμε τρίμηνο ενώ στον τρίτο έλεγε σαφώς ότι δεν κάνει. Πίστεψε εάν ήθελα να κάνω τρίμηνο θα έκανα κι εγώ και ο άλλος το θέμα είναι ότι στο συγκεκριμένο νοσοκομείο δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω τρίμηνο γιατι ξέρω πως δουλεύει το σύστημα. Κατάλαβες ότι καμιά φορά λάθοι όντως γίνονται και δεν είναι όλα μεμπτά!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πίστεψε εάν ήθελα να κάνω τρίμηνο θα έκανα κι εγώ και ο άλλος το θέμα είναι ότι στο συγκεκριμένο νοσοκομείο δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω τρίμηνο γιατι ξέρω πως δουλεύει το σύστημα.

ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ?ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?

ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ

(ΑΛΛΑ :ΕΦΟΣΟΝ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΧ ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΗ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΣΤΙΣ 15:00.

Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΔΕΝ ΔΗΛΩΘΗΚΕ Ή ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΤΥΠΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ.

ΝΟΜΙΜΟΦΑΝΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΟΜΙΜΟ.

emquestion Παρδόν??? Ποια προθεσμία έληγε εχθές βρε παιδιά???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΧ ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΗ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΣΤΙΣ 15:00.

Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΔΕΝ ΔΗΛΩΘΗΚΕ Ή ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΤΥΠΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ.

ΝΟΜΙΜΟΦΑΝΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΟΜΙΜΟ.

emquestion Παρδόν??? Ποια προθεσμία έληγε εχθές βρε παιδιά???

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πίστεψε εάν ήθελα να κάνω τρίμηνο θα έκανα κι εγώ και ο άλλος το θέμα είναι ότι στο συγκεκριμένο νοσοκομείο δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω τρίμηνο γιατι ξέρω πως δουλεύει το σύστημα.

ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ?ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?

ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ

(ΑΛΛΑ :ΕΦΟΣΟΝ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ.)

Χαλαρά περνούσε από το γραφείο προσωπικού γιατί η υπεύθυνη είπε έτσι έστειλε το υπουργείο τον διορισμό σας. Απλά οι αγροτικοί κακοπερνούνε πολύ στο συγκεκριμένο. Δεν είχα πάει ποτέ διακομιδές όσο ήμουν ειδικευόμενη γιατί να αρχίσω να κάνω τον ταξιτζή με 3 και 4 διακομιδές την ημέρα και μάλιστα όταν δεν εφημερεύω? Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Κατάλαβες τώρα τι εννοώ??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΛΗ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΝΑ ΤΗΝ ΦΙΛΙΣΩ!!!

ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΟΜΩΣ. (ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Συνάδελφε karanikolix επειδή έτυχε και συναντήθηκα για προσωπικό θέμα με τον Διοικητή του Μαμάτσειου Γ.Ν. Κοζάνης και τον προκάλεσα για την περίπτωση που ανέφερες εδώ στο forum κατάλαβα το κατά πόσο φαντασιώνεσαι.

Λυπάμαι πραγματικά που αντί κάποιοι συνάδελφοι να παρουσιάσουν κάποια παράνομα πράγματα με στοιχεία που σίγουρα γίνονται και να τα καταγγείλουν ΕΠΩΝΥΜΑ εν ανάγκη, κάθονται και φαντασιώνονται.

Το αν δεν έμεινες ΕΣΥ στο ακτινολογικό ως αποσπασμένος από το Π.Ι. δε σημαίνει πως ο συνάδελφος που βρίσκεται εκεί αυτή τη στιγμή είναι παράνομα.

Παράλογο θα ήταν να κρατούσε εσένα με απόσπαση από το μονοθέσιο αγροτικό στο ακτινολογικό και όχι τον συνάδελφο που και μέρος της ειδικότητας έκανε και ανήκει σε πολυδύναμο Π.Ι.

Αυτά, βλέπεις έμαθα να μιλάω και να γράφω με στοιχεία και όχι να φαντασιώνομαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Express απορία ολίγων γραμμών κ "Express" απάντηση... 4-άρων σελίδων !!!! :lol::huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα.

Επειδή όμως τυχαίνει να γνωρίζουμε και εμείς πρόσωπα και πράγματα σχετικά με το 3θέσιο ιατρείο Νεάπολης, θας σας παραθέσω κάποιες πληροφορίες για να γνωρίζεται τη σύνεση του κυρίου Διοικητού. Και οι τρεις θέσεις πλήρεις. Στην μία ο συνάδελφος που αμέσως αποσπάστηκε, στην άλλη συνάδελφος τέκνο τοπικού μεγαλογιατρού που καταχρηστικά και με την ανοχή των πάντων απουσίαζε από την εργασία όποτε γούσταρε, και στην τρίτη θέση κακόμοιρη συνάδελφος που δεν μπορούσε να απουσιάσει ούτε μία μέρα (μια που οι άλλοι δύο έκαναν όπως ήθελαν). Έτσι λοιπόν το 3θέσιο έγινε μονοθέσιο και που ακούστηκε! Υποχρέωσαν τη δύσμοιρη συνάδελφο να το ανοίγει στις 8 και τους άλλους από τα γύρω χωριά να πηγαίνουν για βοήθεια, παραμελώντας τη δική τους εργασία...

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

γεια σας!δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος αλλα τι ειναι αυτη η αποσπαση που αναφερθηκε?μπορει καποιος να παρει 1 θεση αγροτικου και μετα να παει καπου αλλου?πως γινεται αυτο?σαν αμοιβαια μεταθεση?ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ξερω σε ποια ειδικα αποσπαση αναφερονται τα παιδια,η αποσπαση ομως που ξερω εγω ειναι αυτη που επειδη εχεις γερο βυσμα παιρνεις αποσπαση για παραδειγμα στο νοσοκομειο που ανηκει το περιφερειακο ιατρειο σου και δεν πατας το ποδι σου στο ιατρειο επειδη σεχουν αναγκη και καλα στο νοσοκομειο... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΦΕΚ: 306/26-2-2008/τ.Β’

Καθορισμός κριτηρίων διορισμού γιατρών υπηρεσίας υπαίθρου σε Κέντρα Υγείας και Περιφερειακά Ιατρεία

10. Επίσης δεν επιτρέπεται μετάθεση για τους γιατρούς υπηρεσίας υπαίθρου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστω βρε παιδια!ειστε απιστευτοι!ολες οι αποριες λυνονται στη στιγμη!μα να μην γνωρισω αυτο εδω το στεκι σας νωριτερα? :cool11:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.