Jump to content

[υποψ.αγροτικός/ συζήτηση] Με πόσα μόρια περίπου θα παρω αγροτικό;


anasMZ

Recommended Posts

ΤΑΣΟ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΩΡΑ.

ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΘΑ ΣΤΑ ΓΡΑΨΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΠΑΝΤΩΣ.

ΤΗΝ ΒΡΗΚΕΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ?

Θα την ψάξω, αλλά θα την ψάξω στην προκΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗρΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥξη! :anavwfwties:

invitro σήμερα είναι η μέρα σου, καλύτερα μην μπεις σήμερα καθόλου στο forum

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Last Reply

Προκήρυξη κενών και κενούμενων θέσεων γιατρών υπηρεσίας υπαίθρου της 24ης Απριλίου 2008 ΣΕΛ 9.

ΒΡΕΣ ΤΗΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΤΑ ΠΟΣΟΙ ΤΟ ΔΗΛΩΣΑΝ.

ΚΑΝΕΝΑΣ. ΕΝΩ ΑΝΟΙΓΕΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ Β' ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΦΑΓΗ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΑΣΟ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΩΡΑ.

ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΘΑ ΣΤΑ ΓΡΑΨΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΠΑΝΤΩΣ.

ΤΗΝ ΒΡΗΚΕΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ?

Θα την ψάξω, αλλά θα την ψάξω στην προκΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗρΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥξη! :anavwfwties:

invitro σήμερα είναι η μέρα σου, καλύτερα μην μπεις σήμερα καθόλου στο forum

ΚΑΛΑ ΡΕ ...

ΒΙΑΖΟΜΑΙ , ΓΙ'ΑΥΤΟ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και το παράνομο πιο είναι;

φταίει κάποιος από το υπουργείο που όλοι όπως και ο Πανούλης που πήρε την α' θέση σκέφτηκε με την ίδια λογική;

Ας δηλώσω την β' θέση γιατί όλοι θα δηλώσουν την α΄ θέση;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΤΣΙ ΛΕΣ Ε?

ΔΗΛ. ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ 15 ΑΤΟΜΑ ΔΗΛΩΣΑΝ ΤΗΝ Β' (ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Α') ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΗΝ Α' ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ?

ΟΚ ΤΟΤΕ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μάλλον δεν υπάρχουν μαλάκες

πάντως μου αρέσουν πολύ τα σενάρια επιστημονικής φαντασίας

σου φταίει δηλαδή κάποιος από το υπουργείο που εσύ δεν δήλωσες την α΄θέση Νεάπολης Κοζάνης;

Μάλλον έκανε τα μαγικά του ο Πανούλης για να είναι μόνος του στη Νεάπολη.

Ρε δεν πάμε καθόλου καλά. Αυτά βλέπουν και στο υπουργείο και έχουν δίκαιο όταν σχολιάζουν τις μαλακίες που κάνουμε και λέμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μάλλον δεν υπάρχουν μαλάκες

πάντως μου αρέσουν πολύ τα σενάρια επιστημονικής φαντασίας

σου φταίει δηλαδή κάποιος από το υπουργείο που εσύ δεν δήλωσες την α΄θέση Νεάπολης Κοζάνης;

Μάλλον έκανε τα μαγικά του ο Πανούλης για να είναι μόνος του στη Νεάπολη.

Ρε δεν πάμε καθόλου καλά. Αυτά βλέπουν και στο υπουργείο και έχουν δίκαιο όταν σχολιάζουν τις μαλακίες που κάνουμε και λέμε.

Ο ΠΑΝΟΥΛΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΑΡΑΧΤΟΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 20 ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ, Μ'ΑΥΤΑ ΚΑΙ Μ'ΑΥΤΑ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ (ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΥΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ). ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ .

ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ...

ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΝΑ Τ'ΑΚΟΥΤΕ .

8 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΠΟΥ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΑ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ...

ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ:ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΑΜΑ ΘΕΛΟΥΝ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το παραπάνω σου post αποδεικνύει το πόσο αφελές συμπεράσματα βγάζετε μερικοί.

Όταν αναφέρομαι στον Πανούλη, αναφέρομαι στον συνάδελφο που έλαβε την β' θέση.

Αυτά. Δεν θα αφιερώσω περισσότερο χρόνο για να διαβάζω σενάρια θερινής νυκτός.

Καλή επιτυχία στην επόμενη προκήρυξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το παραπάνω σου post αποδεικνύει το πόσο αφελές συμπεράσματα βγάζετε μερικοί.

Όταν αναφέρομαι στον Πανούλη, αναφέρομαι στον συνάδελφο που έλαβε την β' θέση.

Αυτά. Δεν θα αφιερώσω περισσότερο χρόνο για να διαβάζω σενάρια θερινής νυκτός.

Καλή επιτυχία στην επόμενη προκήρυξη.

ΣΣΣΟΒΑΡΑ?

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΟΥΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ Α'. (ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑ)

ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΠΗΡΑΜΕ .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΠΑΝΤΩΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιο είναι το παράνομο ρε φίλε; Μας δουλεύεις; Ξέρεις τι ακριβώς ψάχνεις να βρεις;

Το ότι κανείς δεν δήλωσε κάποια θέση σημαίνει πως παρανόμησε το υπουργείο; Είναι δυνατόν αυτά που γράφεις να τα πάρει κανείς σοβαρά;

Χέστηκα για το ποιοςκατέχει την α' θέση. Εφόσον ήταν στην προκήρυξη σημαίνει πως δεν έβαλε βύσμα για να μην προκηρυχθεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΙ ΤΡΕΛΕΝΕΣΕ ΕΣΥ ΡΕ?

ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ?

Η ΜΑΜΟΥΝΙΑ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΟΙΚΗΤΗ.

ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΜΗΠΩΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ?Ή ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ??

ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ. ΣΕΒΑΣΤΗ.

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ? ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ.ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ .

ΘΥΜΑΣΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ? ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ 3 ΜΗΝΟ ΕΝΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ. ΑΠΛΑ ΠΡΙΝ ΤΥΧΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ,ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (ΚΑΙ ΙΔΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ) ΠΗΡΕ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ 3ΜΗΝΟ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΧΙ, ΚΙΝΗΣΑΝ ΓΗ ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΟ ,ΕΒΓΑΛΑΝ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΜΕ FAX ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΣΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ.(ΝΑ ΣΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ).

ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ. ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΡΗ ΟΠΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ.

ΑΜΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΑ, ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.

ΤΕΛΟΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν τα έγραφες με μικρά θα μου ήταν ευκολοδιάβαστα.

Ποια μαμουνιά έκανε ο διοικητής του Μαμάτσειου όσο αφορά την α' θέση Νεάπολης;

Πες μας πως ο Δκτης του νοσοκομείου ο κ. Μπογιατζίδης έχει συγγενική σχέση με τον παρατασιακό ιατρό τώρα να φουντώσει το σενάριο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ!

ΟΧΙ, Ο ΜΠΟΓΙΑΤΖΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΔΕΣΣΑ.

ΑΛΛΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ "ΑΡΧΙΔΙΑ". ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ "ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ".

ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΝΟΜΑΤΑ, ΟΜΩΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όσο αφορά τον συνάδελφό σου μήπως ήταν με απόσπαση στο νοσοκομείο;

ΟΧΙ.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕ ΜΕ ΤΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗ, ΟΡΚΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΣΤΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ.

ΚΑΛΟ Ε?

ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕΤΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από ΕΔΩ κράτα μόνο αυτό :

7. Η τρίμηνη υποχρεωτική εκπαίδευση δεν ισχύει για τους γιατρούς που έχουν ασκηθεί πέρα των (3) τριών μηνών για λήψη οποιασδήποτε αναγνωρισμένης από το Νόμο ως κύριας ιατρικής ειδικότητας σε Νοσηλευτικό Ίδρυμα του Εσωτερικού ή του Εξωτερικού.

Πάνε με το Φ.Ε.Κ. στον κύριο Μπογιατζίδη να του δείξεις πως παρανόμησε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί εφόσον παρανόμησε κάποιος δεν λες το όνομα;

υ.γ. για να γράφω Πτολεμαΐδα, μάλλον από το νομό είμαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν.....

κοίτα συμπτώσεις συνάδελφε karanikolix (άσε που κατάλαβα ποιος είσαι).

Το αγροτικό σε αυτή την προκήρυξη για τη Β' θέση Νεάπολης Κοζάνης το πήρε ο Μάμαλης Πάναγιώτης, φίλος που το δήλωσε μετά από προσωπική μου προτροπή.

Το ότι δεν δήλωσε κανείς την Α' θέση δεν υπάρχει κάτι ύποπτο από μεριάς υπουργείου. Αντιθέτως θα είχαμε να λέγαμε αν βλέπαμε μόνο έναν να δηλώνει και να παίρνει την θέση αυτή.

Στην προηγούμενη προκήρυξη πήρε την μία θέση από το αγροτικό της Νεάπολης ο Μάμαλης Βασίλειος, ο οποίος ουδεμία σχέση έχει με τον Μάμαλη Παναγιώτη.

Ο συνάδελφος Μάμαλης Βασίλειος είναι αυτή την στιγμή στο νοσοκομείο Κοζάνης ως αγροτικός ιατρός στο ακτινολογικό τμήμα.

Εάν και εφόσον γνωρίζεις εσύ πως ο συνάδελφος έχει κάνει 3 μήνες τουλάχιστον ειδικότητα (οποιαδήποτε) τότε δεν θα έπρεπε αυτή τη στιγμή να βρίσκεται στο νοσοκομείο ως αγροτικός ιατρός αλλά στο Π.Ι. Νεάπολης.

Αυτό όμως, εάν έκανε ή όχι μέρος ειδικότητας το γνωρίζεις εσύ. Δεν έχεις παρά να το θέσεις το θέμα στον Κ. Σαλιάγκα, διευθυντή της ιατρικής υπηρεσίας και βάσει του Φ.Ε.Κ. 827, τεύχος Β', του 1998 να τον στείλει στη Νεάπολη.

Ο κύριος Μπογιατζίδης μπορεί ως μαθηματικός να μην γνωρίζει και πολλά περί αγροτικών ιατρών, αλλά έχει γραφείο προσωπικού το νοσοκομείο που διοικεί το οποίο οφείλει να γνωρίζει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν και εντελώς άσχετο, δες ΕΔΩ, πιστεύω να καταλάβεις, αν και δεν απαντούν ακριβώς στο ερώτημά σου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν και εντελώς άσχετο, δες ΕΔΩ, πιστεύω να καταλάβεις, αν και δεν απαντούν ακριβώς στο ερώτημά σου

επηρεαστικα απο τον τιτλο του τοπικ.ευχαριστω για την απαντηση αλλα αν σου πω οτι καταλαβα ψεματα θα σου πω και δεν το θελω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό είναι το επιπλέον δικαιολογητικό που ζητάνε από τους "επί θητεία", βεβαίωση και διαγραφή από την υπηρεσία υπαίθρου (συνολική προϋπηρεσία υπηρεσίας υπαίθρου ).

Τώρα μάλλον θα καταλάβεις.

Και εν τέλει...δες σε ενδιαφέρει, εσύ "υπόχρεος υπηρεσίας" είσαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν.....

κοίτα συμπτώσεις συνάδελφε karanikolix (άσε που κατάλαβα ποιος είσαι).

Το αγροτικό σε αυτή την προκήρυξη για τη Β' θέση Νεάπολης Κοζάνης το πήρε ο Μάμαλης Πάναγιώτης, φίλος που το δήλωσε μετά από προσωπική μου προτροπή.

Το ότι δεν δήλωσε κανείς την Α' θέση δεν υπάρχει κάτι ύποπτο από μεριάς υπουργείου. Αντιθέτως θα είχαμε να λέγαμε αν βλέπαμε μόνο έναν να δηλώνει και να παίρνει την θέση αυτή.

Στην προηγούμενη προκήρυξη πήρε την μία θέση από το αγροτικό της Νεάπολης ο Μάμαλης Βασίλειος, ο οποίος ουδεμία σχέση έχει με τον Μάμαλη Παναγιώτη.

Ο συνάδελφος Μάμαλης Βασίλειος είναι αυτή την στιγμή στο νοσοκομείο Κοζάνης ως αγροτικός ιατρός στο ακτινολογικό τμήμα.

Εάν και εφόσον γνωρίζεις εσύ πως ο συνάδελφος έχει κάνει 3 μήνες τουλάχιστον ειδικότητα (οποιαδήποτε) τότε δεν θα έπρεπε αυτή τη στιγμή να βρίσκεται στο νοσοκομείο ως αγροτικός ιατρός αλλά στο Π.Ι. Νεάπολης.

Αυτό όμως, εάν έκανε ή όχι μέρος ειδικότητας το γνωρίζεις εσύ. Δεν έχεις παρά να το θέσεις το θέμα στον Κ. Σαλιάγκα, διευθυντή της ιατρικής υπηρεσίας και βάσει του Φ.Ε.Κ. 827, τεύχος Β', του 1998 να τον στείλει στη Νεάπολη.

Ο κύριος Μπογιατζίδης μπορεί ως μαθηματικός να μην γνωρίζει και πολλά περί αγροτικών ιατρών, αλλά έχει γραφείο προσωπικού το νοσοκομείο που διοικεί το οποίο οφείλει να γνωρίζει.

Το θέμα είναι πιο περίπλοκο απο ότι δείχνει.

Ο ΒΜ δεν είναι αυτός που έκανε το 3 μήνο ενώ δεν το δικαιούταν.

Προηγήθηκε άλλος , που κανένας στο νοσοκομείο δεν το πήρε χαμπάρι, εκτος απο τον διοικητή, το γραφείο προσωπικού και εμάς στο τμήμα.

Είχε μιά καρέκλα και όλη μέρα κάθονταν.

'Εχεις κάνει στο νοσοκομείο .Εγω σε ξέρω?

Τάσο? Είσαι πολύ του νόμου βρε παιδί μου, άλλα τα πράγματα δεν πάντα έτσι.

Οι δύο περιπτώσεις έιναι εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους και αφορόυν διαφορετικά άτομα.Έτσι?

Άλλη πουστιά με την θέση Α' (ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΡΑΝΙΟ ΠΑΛΙ) και άλλη με το τρίμηνο.

Όσο αφορά το γραφείο προσωπικού: φσσσσστ μποϊνκγ!

Λίοπον ήσουν στο νοσοκομείο ή έισαι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από ΕΔΩ κράτα μόνο αυτό :

7. Η τρίμηνη υποχρεωτική εκπαίδευση δεν ισχύει για τους γιατρούς που έχουν ασκηθεί πέρα των (3) τριών μηνών για λήψη οποιασδήποτε αναγνωρισμένης από το Νόμο ως κύριας ιατρικής ειδικότητας σε Νοσηλευτικό Ίδρυμα του Εσωτερικού ή του Εξωτερικού.

Πάνε με το Φ.Ε.Κ. στον κύριο Μπογιατζίδη να του δείξεις πως παρανόμησε.

Όπως στα λέω!

Ήρθε να ορκιστεί και ο διοικητής τον έστειλε στο ακτινολογικό (ενώ είχε κάνει 2 χρόνια ακτινολογία) να κάνει τρίμηνο.

Και τότε είπαμε οι όλοι:"Βρέ τον κωλόφαρδο. Εκανε λάθος το υπουργείο". Ε λοιπόν το υπουργείο κάνει πάρα πολλές φορές αυτό το λάθος (πραγματικό λάθος).Δηλ. τι? Να δώσει τρίμηνο σε συναδερφους που δεν το δικαιούνται (έτσι έδωσε και σε έμενα).

Πως διορθώνετε η κατάσταση? Με την επιβεβαιωση του γραφείου προσωπικού (και μην ξεχνάς πως έχεις δηλώσει υπέυθυνα πως 3 μηνη άσκηση δεν δικαιούσε) , όταν ορκιστείς, προς το υπουργείο.

Μόνο που το γραφείο προσώπικου όποτε θέλει πάει αστραπή (και λύνει το θέμα αμέσως γιατι είναι υποχρεωσή του να το κάνει) και άλλες φορές (εσκεμένα) σέρνετε ("ο μπαμπάς τι κάνει? Ορκίσου βρε εσύ και βλέπουμε ...").

Εκεί γίνετε και το κόλπο.

Πάω να δώ μπάλα :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.