Jump to content

[υποψ.αγροτικός/ συζήτηση] Με πόσα μόρια περίπου θα παρω αγροτικό;


anasMZ

Recommended Posts

Γειά χαρά!! B)

Έχω μια απορία που νομίζω ότι θα ενδιαφέρει πάρα πολλά παιδιά…

Αλήθεια, με βάση το νέο καθεστώς για πρόσληψη στο Αγροτικό (κατάργηση μορίων εντοπιότητας κλπ…)

Κατά προσέγγιση, ΠΟΣΑ δίμηνα αναμονής –άρα minimum μόρια, θα ήταν αρκετά, για να κάνει κάποιος, Αγροτικό??...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Last Reply
εχω και γω την ιδια απορια..επισης αν μπορει να μου πει καποιος τι σημαινει η α και β θεση?ευχαριστω
ότι ένα αγροτικό έχει 2 θέσεις τουλάχιστον και στην προκήρυξη είναι και η α' αλλά και η β'

μπορεί να έχει και γ', δ'

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι σαν να διαλέγεις διαφορετικά χωριά. Π.χ. κάποιος με 30 μόρια ζητάει την α' θέση και πέφτει σε γενικό γιατρό που ζήτησε την ίδια και την χάνει, ενώ την β' θέση την παίρνει κάποιος με 6 μόρια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οχι λεω αν εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να παρεις το αγροτικο αν δινει 2 η 3 θεσεις?η δεν παιζει καποιο ρολο..ευχαριστω πολυ γαι την πολυτιμη βοηθεια σου τασο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι σαν να διαλέγεις διαφορετικά χωριά. Π.χ. κάποιος με 30 μόρια ζητάει την α' θέση και πέφτει σε γενικό γιατρό που ζήτησε την ίδια και την χάνει, ενώ την β' θέση την παίρνει κάποιος με 6 μόρια.

αα συγνωμη τωρα ειδα την απαντηση σου..καταλαβα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά χαρά!! B)

Έχω μια απορία που νομίζω ότι θα ενδιαφέρει πάρα πολλά παιδιά…

Αλήθεια, με βάση το νέο καθεστώς για πρόσληψη στο Αγροτικό (κατάργηση μορίων εντοπιότητας κλπ…)

Κατά προσέγγιση, ΠΟΣΑ δίμηνα αναμονής –άρα minimum μόρια, θα ήταν αρκετά, για να κάνει κάποιος, Αγροτικό??...

emhelp:anavwfwties::anavwfwties:

ΜΕ 6 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ, ΣΤΙΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.

ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕ ΟΜΩΣ Ο TASOS ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.

ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΜΟΥ, ΕΝΩ ΕΙΧΑ 16 ΜΟΡΙΑ, ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ ΠΕΤΥΧΑ ΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΟΥΣΣΙΑ ΜΕ 69 ΜΟΡΙΑ!

6 ΚΑΙ ΠΑΝΩ, ΥΠΟ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ , ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΡΚΟΥΝ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ δεν καταλαβαίνω τη λογική του γιατί αφαιρέθηκε η επιλογή "αδήλωτο".

Έτσι είναι τελείως τυχαίο το όλο σύστημα!

Μπορεί δηλ. στη Μαύρη Ραχούλα να έχουν δηλώσει 10 άτομα, και να περιμένουν να μαζέψουν μόρια,

ενώ η Άσπρη Ραχούλα να μην έχει δηλωθεί από κανέναν και να είναι άδειο το αγροτικό της!

Δεν είναι παράλογο?!

Θα έπρεπε να γίνονται με κάποιο τρόπο γνωστά τα αγροτικά που είναι άδεια-αδήλωτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ?

ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΘΕΙ.

ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΜΕ 1 Ή ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΟΡΙΟ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ?
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός για να καταλάβουμε τι εννοείς;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΧ ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΗ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΣΤΙΣ 15:00.

Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΔΕΝ ΔΗΛΩΘΗΚΕ Ή ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΤΥΠΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ.

ΝΟΜΙΜΟΦΑΝΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΟΜΙΜΟ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ωραίο σενάριο.....η τηλεόραση βλάπτει σοβαρά τη φαντασία

αυτά που γράφετε τα πιστεύετε ή απλά σεναριολογείτε;

και πως γνωρίζουν οι υπάλληλοι ποια αγροτικά δηλώθηκαν μέχρι την τελευταία στιγμή ή και ακόμα μετά, αφού μερικές αιτήσεις φτάνουν την επόμενη ή μεθεπόμενη με κούριερ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.(ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΕΝΙΚΟΣ? κτλ).ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝ ΨΕΜΑΤΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ Χ Ή ΤΟΝ Ψ ΛΟΓΟ. ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΔΗΛΩΤΟ Ή ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ Ο ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ.

ΑΠΟΔΕΙΞΗ: ΣΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ : ΚΟΖΑΝΗ ΠΙ ΝΕΑΠΟΛΗΣ Α' ΘΕΣΗ ΕΜΕΙΝΕ ΑΔΗΛΩΤΟ, ΕΝΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ Β' ΕΓΙΝΕ ΣΦΑΓΗ.

ΤΣΕΚΑΡΕ ΤΟ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπορείς να μου αποδείξεις πως στην α' θέση δεν υπηρετεί ακόμα συνάδελφος με ή χωρίς παράταση, οπότε δεν μπήκε στην προκήρυξη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ωραίο σενάριο.....η τηλεόραση βλάπτει σοβαρά τη φαντασία

αυτά που γράφετε τα πιστεύετε ή απλά σεναριολογείτε;

και πως γνωρίζουν οι υπάλληλοι ποια αγροτικά δηλώθηκαν μέχρι την τελευταία στιγμή ή και ακόμα μετά, αφού μερικές αιτήσεις φτάνουν την επόμενη ή μεθεπόμενη με κούριερ;

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΩΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπορείς να μου αποδείξεις πως στην α' θέση δεν υπηρετεί ακόμα συνάδελφος με ή χωρίς παράταση, οπότε δεν μπήκε στην προκήρυξη;

ΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΙΝΑΙ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για πες μου τον τρόπο να τον μάθω γιατί έχω μερικούς φίλους που δεν πήραν αγροτικό και με ενδιαφέρουν 5-10 θέσεις άγονα αγροτικά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπορείς να μου αποδείξεις πως στην α' θέση δεν υπηρετεί ακόμα συνάδελφος με ή χωρίς παράταση, οπότε δεν μπήκε στην προκήρυξη;

ΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΙΝΑΙ!!!

για ξαναπες σε παρακαλώ το σενάριό σου γιατί δεν το έπιασα μάλλον

απλά και κατανοητά pleaseeee

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΑΣΟ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΩΡΑ.

ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΘΑ ΣΤΑ ΓΡΑΨΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΠΑΝΤΩΣ.

ΤΗΝ ΒΡΗΚΕΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.