Jump to content

Ο πρώτος γάμος ομοφυλοφίλων στην Ελλάδα


Recommended Posts

Όμως shlia μου,προφανώς είναι λίγο ακραία η σκέψη πως μια λεσβία φτάνει σε σεξουαλικό αδιέξοδο επειδή δεν υπάρχει αυτό το σκληρό και μακρύ στη σχέση της.Εκτός του ότι μου θυμίζει εκείνο το ανέκδοτο με το πως λέγεται το κρέας γύρω απο το αιδοίο(:γυναίκα!),δλδ είναι ισοπεδωτικό,προφανώς κάνεις έρωτα με το άτομο και όχι με το όργανο μόνο.Αλλιώς θα ζητούσαν δικαιώματα γάμου και για τους δονητές emcolgate

αν με νοας

παραδέχομαι την προσωπική σου άποψη για τη σπουδαιότητα του οργάνου,ναι προφανώς για αυτό το λατρεύουν ως λίνγκαμ οι Ινδουιστές,αλλά για τις λεσβίες είναι απλά ένα παιχνίδι που ταιριάζει στη δομή του κόλπου.Και ξέρεις παιχνίδια μερικές φορές χρησιμοποιούν και στρ8 ζευγάρια για ποικιλία και εναλλαγή-όχι γιατι λείπει κάτι,αλλά για παιχνίδι...

(Οι κυρίες στις τσόντες δεν είναι λεσβίες συνήθως/οι λεσβίες το ξέρουν πολύ καλα αυτό,είναι απλά επαγγελματίες)

Επίσης επειδή είδα να παίζει η σχετικότητα των φύλων,να πω πως ναι είναι μία άποψη,ότι δεν υπάρχουν απόλυτα φύλα αλλά όλοι είμαστε σε ένα φάσμα αρσενικού-θηλυκού.. έχουν γίνει διατριβές και άλλα πάνω σε αυτό..αλλά είναι μόνο μια άποψη..που ειδικά αυτοί που απωθούν τα (αναβράζοντα) φυλομόφυλα στοιχεία τους την απωθούν με βδελιγμία..πάντως η έννοια του απόλυτου είναι ασυνήθιστη στο πραγματικό κόσμο. :P

Το νόημα είναι ότι αν είσαι άνετος και σίγουρος για τη σεξουαλικότητα σου,ή έστω άνετος με τις όποιες πιθανές εναλλαγές της,όλα αυτά δεν σε πτοούν ούτε σε απασχολούν. ;)

Επίσης να αναφέρω ότι ο άντρας της απίστευτης ατάκας ήταν ο Γκλέτσος.. emgoal

οπους οπως και να το δεις ειναι εμφανες οτι εξαρχης το στορι μου με τις..¨λεσβιες 100%¨ ηταν ακραιο κι αυτο οχι μονο γιατι,ξαναλεω, δεν πιστευω οτι υπαρχει τιποτα 100% αλλα κι επειδη ειναι πασιφανες οτι το ανεπτυξα εξαρχης μονομερως το θεμα.δεν ανεφερα πουθενα ουτε εγκεφαλικοτητα ουτε συναισθημα.το ζητουμενο για τις ηρωιδες του παραδειγματος μου..ηταν η καθαρα σαρκικη ηδονη.

περισσοτερο ομως το αρχισα για να κανω πλακιτσα,ρε συ,το ολο στορι και μαλλον κυριως για να εκφρασω την αγανακτηση μου απεναντι σε κατι τυπισσες σαν τη θεια αυτην την προεδρο του λεσβιακου λομπι ελλαδος η το αλλο εκεινο το πραμα απο τη σερβια που κερδισε περυσι τη βυζον.

σπαζομαι τα παιρνω κρανιο μ αυτη την κατηγορια ομοφυλοφιλων γυναικων!προσπαθουν απεγνωσμενα,εμφανισιακα τουλαχιστον,να μοιασουν με ανδρα.δε μπορεις να τις διαχωρισεις απο ενα θηλυπρεπη ανδρα.και το παιζουν κι ιστορια κιολας.ελεος μωρη! :splats::splats: που να σκααασεις Ο,ΤΙ και να κανεις,δε θα γινεις ανδρας!!δεεεεν τοοο χεις το εργαλειο,πως να το κανουμε!!!! emcolgate:lol:

απο την αλλη περι ορεξεως κολοκυθοπιτα θα μου πειτε,ο καθενας ο,τι γουσταρει κανει εφοσον δε θιγει τα δικαιωματα του αλλου κλπ.

ε οκ.απλως ειχα ενα αχτι μ αυτες τις δυο και μ ολες που τους μοιαζουν και μαλλον τωρα το βγαλα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Last Reply

Shlia όσο και αν δεν είναι πολιτισμικά ορθό συμφωνώ μαζί σου...

και κάνουν και τσαμπουκά οι συγκεκριμένες και κάτι νομίζουν.

και δεν μοιάζουν με θηλυπρεπείς,μάλλον με στραβοχυμένους άντρες.

και όντως αναρωτιέσαι τι διάολο προσπαθεί η καθεμία με όλα αυτά... emdots

ΟΚ σε αρέσουν τα αιδοία.. το μουστάκι εσύ τι το θες?? :splats:emeleos

μετά από αυτό το ευχάριστο,δροσιστικό διάλειμμα ας συνεχίσουμε την πολιτισμική συνδιαλλαγή..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και δεν μοιάζουν με θυληπρεπείς,μάλλον με στραβοχυμένους άντρες.

emgoal το πες πιο σωστα,συμφωνω κι επαυξανω ουτε εμενα μου ταιριαζε το θηλυπρεπεις αλλα δε μου ρχοταν τιποτα καλυτερο δατ μομεντ

και όντως αναρωτιέσαι τι διάολο προσπαθεί η καθεμία με όλα αυτά... emdots

ΑΚΡΙΒΩΣ!

ΟΚ σε αρέσουν τα αιδοία.. το μουστάκι εσύ τι το θες?? :splats:emeleos

ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΛΕΜΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως πιστεύω οτι την ομοφυλοφιλία την ανακάλυψε ο όαξαποδώ, και για να την πολεμήσει ο θεός έπλασε το έιτζ, μεγάλη η χάρη του. Λουκά βόηθα μες (την Ελένη εννοώ όχι την ευαγγελιστή)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως πιστεύω οτι την ομοφυλοφιλία την ανακάλυψε ο όαξαποδώ, και για να την πολεμήσει ο θεός έπλασε το έιτζ, μεγάλη η χάρη του.

Παντως δυο φιλαρακια που ειχα, τα οποια φροντισε η τιμωρια του θεου να μου τα στερησει, θα εριχναν πολυ γελιο με αυτη την ιστορια. Τους φανταζομαι να ριχνουν ατακες του τυπου

- Γιαννη μου...

- Ναι Ρομπερτο μου..

- Δεν εισαι ο αντρας που αγαπησα! Ο γαμος εφθειρε τη σχεση μας.

emrip μαγκες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι hate speech!Μιλώντας πάντα για κοινωνικά φύλα

είναι αστείο κάποιος ομοφυλόφιλος να ψάχνει να βρει το ρόλο του

με την ταύτιση του με το αντίθετο φύλο.Μία σχέση με άτομα του ίδιου φύλου προφανώς

δεν θα έπρεπε να κρύβει με λανθάνοντα τρόπο μια ετεροφυλόφυλη σχέση-θα έπρεπε

να είναι μια σχέση με 2 άτομα απλά του ίδιου φύλου.

Το θέμα λοιπόν είναι η απουσία προτύπων σε αυτές τις περιπτώσεις(ομοφυλοφιλικών δλδ) και η αφομοίωση εν τέλει ρόλων εξ ορισμού παραδοσιακών και παρωχημένων. <_<

Επίσης για να μην παρεξηγούμαι,την όποια αισθητική κριτική δεν την εστιάζω(και όπως λέμε ήδη παραπάνω,ούτε και η Shlia)στο σεξουαλικό προσανατολισμό αλλά καθαρά σε αισθητικά κριτήρια.Προφανώς το θέμα είναι ήδη αναλυμένο παραπάνω.. emconfused

Όμως αυτό με τις συνομωσίες είναι το ατού μου!Χαθηκε και ο Sifis gmt που είχε γεμίσει

το ίντερνετ με θεωρίες συνομωσίας... :P

[λοιπόν αυτό με την ομοφυλοφιλία είναι ιδέα των Εβραίων για να μειωθεί η γεννητικότητα

αρχικά στην Ελλάδα,μετά στην Ευρώπη και τελικά στον κόσμο και να επικρατήσουν αυτοί..

το είπε και η αξιόπιστη ανά την υφήλιο Τατιάνα. :D :D emgoalemkafes:P:P ]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως πιστεύω οτι την ομοφυλοφιλία την ανακάλυψε ο όαξαποδώ, και για να την πολεμήσει ο θεός έπλασε το έιτζ, μεγάλη η χάρη του. Λουκά βόηθα μες (την Ελένη εννοώ όχι την ευαγγελιστή)

Που 'ναι ο Sifis οεο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε λύσσα με τους γάμους...εδώ έχουν σταματήσει να παντρεύονται οι ετεροφυλόφιλοι...οι "προοδευτικοί" gay, τώρα τους έπιασε η φαγούρα; :D Ααααάστους να παντρευτούν να δουν κι αυτοί την γλύκα :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

«Θύελλα» προκαλούν οι πολιτικοί γάμοι μεταξύ δύο ομοφυλόφιλων ζευγαριών, τους οποίους τέλεσε σήμερα το πρωί στην Τήλο ο δήμαρχος του νησιού. «Οι απόπειρες τέλεσης πολιτικών γάμων σε ομόφυλα ζευγάρια είναι παράνομες και οι σχετικοί “γάμοι” ανυπόστατοι» δήλωσε ο υπουργός Δικαιοσύνης κ. Σωτήρης Χατζηγάκης, ενώ ο εισαγγελέας του Αρείου Πάγου κ. Γιώργος Σανιδάς με νεότερη εγκύκλιό του προς τους εισαγγελείς Πρωτοδικών της χώρας ζητά την άσκηση ποινικής δίωξης εις βάρος των δημάρχων που τελούν γάμους μεταξύ ομόφυλων ζευγαριών. Ηδη έχει ασκηθεί ποινική δίωξη για παράβαση καθήκοντος σε βάρος του δημάρχου της Τήλου. Με την ίδια εγκύκλιο ο κ. Σανιδάς ζητεί ακόμη και την απόδοση ποινικών ευθυνών εις βάρος των υπαλλήλων των ληξιαρχείων που καταχωρούν στα βιβλία τους ληξιαρχικές βεβαιώσεις δημάρχων περί τέλεσης γάμων μεταξύ ομοφυλόφιλων.

Ειδικότερα ο υπουργός Δικαιοσύνης, αφού χαρακτήρισε τις ενέργειες του δημάρχου της Τήλου «αυθαίρετες» τόνισε ότι «δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο, το οποίο να επιτρέπει την τέλεση ομόφυλων γάμων στην Ελλάδα». Οπως ανέφερε «ο νόμος 250/1982, με τον οποίο καθιερώθηκε ο πολιτικός γάμος από την τότε κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ, σαφώς αφορά μόνο στα ετερόφυλα ζευγάρια, όπως έχει αποδειχθεί 25 χρόνια τώρα από την πρακτική, τη νομολογία, τις απόψεις επιφανών συνταγματολόγων και άλλων νομικών και όπως σαφώς προκύπτει από τα πρακτικά των συζητήσεων της Βουλής».

Κατά τον κ. Χατζηγάκη «τα ανθρώπινα δικαιώματα προστατεύονται στα πλαίσια του Συντάγματος και των νόμων και δεν υπόκεινται σε επιμέρους αυθαίρετες ερμηνείες» ενώ «οι απόπειρες τέλεσης πολιτικών γάμων σε ομόφυλα ζευγάρια είναι παράνομες και οι σχετικοί “γάμοι” ανυπόστατοι».

Ακόμη, ο κ. Χατζηγάκης ξεκαθάρισε ότι οι νέες διατάξεις για το Σύμφωνο Ελεύθερης Συμβίωσης αφορούν μόνο στα ετερόφυλα ζευγάρια και ότι δεν υπάρχει πρόθεση σε αυτό το νομοθετικό πλαίσιο να συμπεριληφθούν διατάξεις και για τα ομόφυλα ζευγάρια, είτε ανδρών είτε γυναικών.

Ο υπουργός Δικαιοσύνης, τόνισε ακόμη ότι ο ίδιος είχε γνωστοποιήσει τις προθέσεις του αυτές και στους εκπροσώπους της Ομοφυλοφιλικής Λεσβιακής Κοινότητας Ελλάδας (ΟΛΚΕ), κατά τη συνάντηση που είχε μαζί τους τον περασμένο Μάρτιο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο εισαγγελέας του Αρείου Πάγου με άλλη εγκύκλιό του, όταν έγιναν γνωστές οι προθέσεις του δημάρχου της Τήλου, είχε ζητήσει την άσκηση ποινικής δίωξης εις βάρος του (όπως και έγινε τελικά) εφόσον εκείνος προχωρούσε στην τέλεση των γάμων μεταξύ των ομόφυλων ζευγαριών. Ο κ. Σανιδάς επικαλούμενος τις σχετικές διατάξεις του Συντάγματος επισημαίνει ότι ως γάμος νοείται η νόμιμη ένωση και συμβίωση ζευγαριού μεταξύ άνδρα και γυναίκας και όχι μεταξύ δύο προσώπων του ίδιου φύλου.

template_04.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πιστεύω ότο ο δήμαρχος θέλει να δημιουργήσει τη νέα Μύκονο του Αιγαίου όπου θα συρρέουν οι ομοφυλόφιλοι που θέλουν να παντρευθούν!!

Μαφία ο καλαματιανός!!

Την πάτησαν βέβαια δίοτι τώρα δε θα έπιαρναν μόρια οι παντρεμένοι για το αγροτικό!!!

Λέτε γιαυτό να κατήργησαν τα μόρια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πιστεύω ότο ο δήμαρχος θέλει να δημιουργήσει τη νέα Μύκονο του Αιγαίου όπου θα συρρέουν οι ομοφυλόφιλοι που θέλουν να παντρευθούν!!

Μαφία ο καλαματιανός!!

Την πάτησαν βέβαια δίοτι τώρα δε θα έπιαρναν μόρια οι παντρεμένοι για το αγροτικό!!!

Λέτε γιαυτό να κατήργησαν τα μόρια?

Για το αγροτικό δεν παίρνει κανείς μόρια, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θα παίρνουν συνεχώς ο ένας το μόριο του άλλου!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για το αγροτικό δεν παίρνει κανείς μόρια, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θα παίρνουν συνεχώς ο ένας το μόριο του άλλου!!!

emlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfao

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

«Ναι» στους γάμους ομόφυλων ζευγαριών

Μία ξεχωριστή συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί το απόγευμα έξω από τη Βουλή.

Με σύνθημα «Οι γάμοι είναι έγκυροι», 28 φορείς και σύλλογοι έχουν προγραμματίσει συγκέντρωση διαμαρτυρίας στις 6 το απόγευμα, έξω από το ελληνικό Κοινοβούλιο, προκειμένου να εκφράσουν τη συμπαράστασή τους στα ομόφυλα ζευγάρια, που επιθυμούν να τελέσουν πολιτικούς γάμους στη χώρα μας.

Η εκδήλωση πραγματοποιείται με αφορμή την εκδίκαση στο Πρωτοδικείο Ρόδου, στις 2 Οκτωβρίου, των δύο αγωγών που κατέθεσε ο εισαγγελέας του νησιού, ζητώντας την ακύρωση των πολιτικών γάμων ομόφυλων ζευγαριών, που τελέστηκαν στο δημαρχείο Τήλου τον Ιούνιο και οι οποίες είχαν προκαλέσει ποικίλες αντιδράσεις στην κοινή γνώμη.

Αίτημα των συμμετεχόντων στη συγκέντρωση θα είναι η συμπερίληψη των ομόφυλων ζευγαριών στο σύμφωνο ελεύθερης συμβίωσης που προωθεί το υπουργείο Δικαιοσύνης και η νομιμοποίηση των πολιτικών γάμων ομόφυλων ζευγαριών στη χώρα μας.

© Zougla.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πιστεύω ότο ο δήμαρχος θέλει να δημιουργήσει τη νέα Μύκονο του Αιγαίου όπου θα συρρέουν οι ομοφυλόφιλοι που θέλουν να παντρευθούν!!

Μαφία ο καλαματιανός!!

Την πάτησαν βέβαια δίοτι τώρα δε θα έπιαρναν μόρια οι παντρεμένοι για το αγροτικό!!!

Λέτε γιαυτό να κατήργησαν τα μόρια?

Για το αγροτικό δεν παίρνει κανείς μόρια, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θα παίρνουν συνεχώς ο ένας το μόριο του άλλου!!!

respect

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά ο Εθνικός Σταρ παντρεύτηκε τον Τζον;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 years later...

Πέθανε ο δήμαρχος που πάντρευε τους ομοφυλόφιλους

Σε ηλικία 61 χρονών

Σε νοσοκομείο των ΗΠΑ, όπου νοσηλευόταν, πέθανε σήμερα σε ηλικία 61 χρονών, ο δήμαρχος Τήλου Τάσος Αλιφέρης, ένα από τα πιο δραστήρια και δυναμικά στελέχη της τοπικής Αυτοδιοίκησης στα νησιά του Αιγαίου.

Ο Τάσος Αλιφέρης βρέθηκε ως αγροτικός γιατρός στο νησί της Τήλου αλλά αγάπησε τον τόπο και τους κατοίκους του και εγκαταστάθηκε μόνιμα στο νησί.

Εξελέγη πέντε φορές δήμαρχος και στην διάρκεια της πολύχρονης θητείας του οδήγησε το νησί στον δρόμο της ανάπτυξης, δίνοντας καθημερινά μάχες για την επίλυση των πολλαπλών προβλημάτων της περιοχής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Εμενα μου αρεσει αυτο το νημα.Ευτυχως που βρεθηκε η Βορεια Ευρωπη να σωσει καποιους απο τον κοινωνικο αποκλεισμο και την απορριψη .Εκεινο ομως που δεν μπρρω να καταλαβω ειναι προς τι τα ομοφοβικα σχολια καποιου που ειναι ομοφυλοφιλος.Σημεια των καιρων...Εχει να κανει με την υποκρισια και την ματαιοδοξια της σημερινης κοινωνιας θα ελεγα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.