Jump to content

Ο πρώτος γάμος ομοφυλοφίλων στην Ελλάδα


Recommended Posts

ΓΑΜΟΣ

Ο Δημήτρης Τσαμπρούνης του Νικολάου και της Ελευθερίας το γένος Παπαχρήστου που γεννήθηκε στην Αθήνα και κατοικεί στην Αθήνα και ο Θεμιστοκλής Κατσαγιάννης του Κωνσταντίνου και της Χριστίνας, το γένος Τσαγκούρου που γεννήθηκε στην Αθήνα και κατοικεί στην Τήλο πρόκειται να παντρευτούν στο Δημαρχείο της Τήλου.

Εφημερίδα "Εποχή"

jj1tmy2ymy2mi1cfnkjm.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Last Reply
emarupemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfao

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!!!! ΑΠΛΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!! emhehe

μια βόλτα στην Τήλο μέσα στο καλοκαίρι θα σε πείσει. Ο πρώτος γάμος ομοφυλοφύλλων στην Ελλάδα.

Δες ΕΔΩ

Έχω βάσιμα στοιχεία....την espresso001shiny[1].gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αϊντε, αφου ερχεσαι και μας τρελαινεις, μετα μας βαζεις και την ανακοινωση των ομοφυλοφυλλων και μας αποτελειωνεις... :lol:

Τι να σε κανω βρε Τασο??? emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τζιζ γκάιζ, ομοφυλοφυλλων από δω ομοφυλοφυλλων από κει, μας βγάλατε το μάτι! Δεν έχω δει ποτέ gay δέντρα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τζιζ γκάιζ, ομοφυλοφυλλων από δω ομοφυλοφυλλων από κει, μας βγάλατε το μάτι! Δεν έχω δει ποτέ gay δέντρα!

Με πρόλαβες....η αχλαδιά δεν είναι δέντρο, ε;

:bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί βρε μου κάνατε το post topic ολόκληρο; Εγώ στα ψιλά ήθελα να το περάσω. Θα είναι κλειστός γάμος και γι αυτό μπήκε σε μικρής δημοσιότητας εφημερίδα. Τώρα που το κάνατε topic ολόκληρο θα βουλιάξει η Τήλος από επισκέπτες.doh.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είστε ενημερωμένοι.

Βγήκε ο Σανιδάς και είπε οτι ο γάμος ομοφυλοφίλων ούτε προβλέπεται ούτε επιτρέπεται απ το σύνταγμα.

Ο συγκεκριμένος δήμαρχος είναι απάτη, δεν είχε ποτέ σκοπό να τελέσει το μυστήριο, αλλά κατάφερε τσάμπα διαφήμιση για το νησί του εν όψει καλοκαιριού

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γι αυτό βρε drkourk το έγραψα ως ένα απλό post, για να περάσει στα ψιλά. Ήθελα να ψάξω το βιογραφικό του Δημάρχου και μετά να κρίνω αν είναι να το κάνω θέμα.

sign-smiley-442.gifdrkourk

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γι αυτό βρε drkourk το έγραψα ως ένα απλό post, για να περάσει στα ψιλά. Ήθελα να ψάξω το βιογραφικό του Δημάρχου και μετά να κρίνω αν είναι να το κάνω θέμα.

sign-smiley-442.gifdrkourk

Πολύ απλό. Καλαματιανός, πήγε κάποτε ως αγροτικός στην άγονη Τήλο, γλυκάθηκε από τα φράγκα και τα κτήματα που του γραφαν τα γεροντάκια που πέθαιναν, κι έμεινε.

Πρώτα ως κοινοτάρχης και μετά ως δήμαρχος έχει φάει πολύ ευρωπαικό χρήμα. Πέρσι του καναν οικονομικό έλεγχο απ το ελεγκτικό συνέδριο γιαυτό κατέβασε όλο το νησί με μαύρες σημαίες στο λιμάνι.

Απατεώνας τρελλός αλλά παμπόνηρος και ξέρει να χρησιμοποιεί τα ΜΜΕ. Λένε οτι ίσως πάει για βουλευτής στις επόμενες εκλογές.

Σε κάλυψα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καιρός να αποχωρώ σιγά σιγά από το forum. Φοβάμαι πως θα γνωρίζεις για την οφειλή μου στην εφορία το 1995 10.000 δραχμών και πολλών άλλων αμαρτημάτων που έχω. embye embye drkourk, να μου προσέχεις το Εβελινάκι..... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καιρός να αποχωρώ σιγά σιγά από το forum. Φοβάμαι πως θα γνωρίζεις για την οφειλή μου στην εφορία το 1995 10.000 δραχμών και πολλών άλλων αμαρτημάτων που έχω. embyeembye drkourk, να μου προσέχεις το Εβελινάκι..... :D

My name is kourk.

Doctor Kourk

. embond

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι ομοφυλόφιλοι υπάρχουν γύρω μας και δεν κερδίζουμε τίποτα ούτε με το να τους αγνοούμε, ούτε και να εθελοτυφλούμε στην έλλειψη βασικών δικαιωμάτων τους, όπως π.χ. οικονομικές ελαφρύνσεις σε άτομα που συζούν, δικαίωμα για δάνεια με ευνοικούς όρους, επιδόματα κτλ. Αυτά είναι βασικά δικαιώματα και είναι ρατσιστικό να τους το αρνείται ο οποιοσδήποτε.

Όμως οι επικοινωνιακές κορώνες του Βαλλιανάτου ως αντίδραση στις αντίστοιχες των παπάδων μάλλον θίγουν παρά βοηθούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΟΥΝ Ή ΔΕΝ ΤΙΚΤΟΥΝ.....

Τώρα δικαιώνεις αυτές που λένε οτι το Υ χρωμόσωμα κοιμάται. Αν είναι τόσοι πολλοί, γιατί όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουμε τουλάχιστον από 2-3 θηλυκά να μας κυνηγάνε επειδή είμαστε γνήσια σερνικά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΟΥΝ Ή ΔΕΝ ΤΙΚΤΟΥΝ.....

ευτΗχώς Φώτημ, ευτΗχώς.....

αχ βρε albanian, σχολή έχεις δημιουργήσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΟΥΝ Ή ΔΕΝ ΤΙΚΤΟΥΝ.....

Τώρα δικαιώνεις αυτές που λένε οτι το Υ χρωμόσωμα κοιμάται. Αν είναι τόσοι πολλοί, γιατί όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουμε τουλάχιστον από 2-3 θηλυκά να μας κυνηγάνε επειδή είμαστε γνήσια σερνικά?

αχ βρε, παραπονιάρικο μου εσύ. 2 δεν σου φτάνουν θες και τρίτη. :angry:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΟΥΝ Ή ΔΕΝ ΤΙΚΤΟΥΝ.....

Τώρα δικαιώνεις αυτές που λένε οτι το Υ χρωμόσωμα κοιμάται. Αν είναι τόσοι πολλοί, γιατί όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουμε τουλάχιστον από 2-3 θηλυκά να μας κυνηγάνε επειδή είμαστε γνήσια σερνικά?

αχ βρε, παραπονιάρικο μου εσύ. 2 δεν σου φτάνουν θες και τρίτη. :angry:

Και λίγες λέω. Όλες λένε οτι ένας στους 2 άντρες είναι τζέι κι απ τους υπόλοιπους οι μισοί είναι ανίκανοι ή μικροτσούτσουνοι. Άρα το 75% των αντρών είναι σεξουαλικά αδιάφοροι προς το γυναικείο φύλο.

Βάσει αυτών οι υπόλοιποι 25% θα πρεπε να φροντίζουμε να ικανοποιούνται μέχρι και τέσσερις ώστε να διατηρείται μια ισορροπία. Βγάλε τις λεσβίες, πρόσθεσε τις παντρεμένες, σκέψου οτι δεν είμαι πλεονέχτης και να που βγαίνουν οι 3 για τον καθένα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρε όσες θες, και 4 και 5 και 15,

Άσε την Εβελίνα μόνο ήσυχη. Τίποτα άλλο δεν σου λέω. Θα έχεις να κάνεις με.......την Εβελίνα! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και λίγες λέω. Όλες λένε οτι ένας στους 2 άντρες είναι τζέι κι απ τους υπόλοιπους οι μισοί είναι ανίκανοι ή μικροτσούτσουνοι. Άρα το 75% των αντρών είναι σεξουαλικά αδιάφοροι προς το γυναικείο φύλο.

Βάσει αυτών οι υπόλοιποι 25% θα πρεπε να φροντίζουμε να ικανοποιούνται μέχρι και τέσσερις ώστε να διατηρείται μια ισορροπία. Βγάλε τις λεσβίες, πρόσθεσε τις παντρεμένες, σκέψου οτι δεν είμαι πλεονέχτης και να που βγαίνουν οι 3 για τον καθένα.

:lol::lol::lol::lol::lol:

Είσαι όμως μαθηματικό μυαλό!!!!! emrockon:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το περίεργο δεν καταλαβαίνω... δικαίωμά τους είναι ο γάμος.

Δικαίωμά τους είναι να τους αναγνωρίσει η πολιτεία σαν ζευγάρι, με τα αντίστοιχα δικαιώματα και τα αντίστοιχα οφέλη.

Ο γάμος είναι κοινωνικός θεσμός, και η Ελληνική κοινωνία δεν είναι έτοιμη να το δεχτεί.

Όπως δε μπορεί να δεχτεί και την πολυγαμία που σε άλλες κοινωνίες είναι αποδεκτή και νομικά κατοχυρωμένη.

Οι νομικίστικοι ισχυρισμοί βασισμένοι σε νόμους που φτιάχτηκαν όταν οι πολιτεία αγνοούσε ηθελημένα την ύπαρξη των ομοφυλοφίλων σαν άτομα, ούτε καν σαν ζευγάρια, είναι επικοινωνιακά παιχνίδια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.