Jump to content

Το Υ χρωμόσωμα κοιμάται στην Ελλάδα!


Recommended Posts

Βγήκα χθες και πήγα σε ένα ρεμπετάδικο, είχα να πάω πολλά χρόνια και μου είχε λείψει. Τα φαγητό καλό, η μουσική πολύ καλή, το ούζο που ήπιαμε άπειρο (ακόμα καταβολίζω αλκοόλη και μετρώ ηπατικά ένζυμα που πέφτουν ένδοξα στον αγώνα)...και το καλύτερο από όλα...70% του μαγαζιού ήτο άντρες. Άντρες...τέλος πάντων...ας το θέσω ως : 70% από τους θαμώνες έφεραν Υ χρωμόσωμα.

Επειδή είμαι και φαίνομαι μεγάλη, είχα και την χαρά να συνοδεύομαι, είχα άνεση να παρατηρώ γύρω γύρω τα αγοράκια και τα κοριτσάκια και όλο αυτό το παιχνίδι του φλερτ χωρίς να παρεξηγούμαι. Μείναμε από τις 11 μέχρι τις 4 στο μαγαζί.

Τα κακόμοιρα τα κοριτσάκια...έχουν αρχίσει οι ζέστες, είχαν ντυθεί με κάτι ωραία μπλουζάκια-σορτσάκια-παντελονάκια, όλα σε -άκια...μικροσκοπικά, στενά και μινιμαλιστικά :P Περιποιημένα, με τσαχπίνικα χτενίσματα, με κάτι κοκαλάκια και βραχιολάκια και χαντρούλες...χάρμα οφθαλμών. Τα αγοράκια πιο μαζεμένα κάπνιζαν, έπιναν...ναι...αυτό! Κάπνιζαν και έπιναν! Τίποτε άλλο!

Είχαν σηκωθεί όλα τα κοριτσάκια, τους είχε φύγει η μέση να χορεύουν τσιφτετέλια, είχαν ανέβει σε καρέκλες, τραπέζια, μόνο στα φώτα δεν είχαν σκαρφαλώσει, και τα αγόρια από κάτω...κάπνιζαν αρειμανίως, άιντε στο τσακίρ κέφι να χτυπούσαν κανά παλαμάκι! Και μου ερχόταν να πάω να τα βουτήξω ένα ένα "καλά χρυσό μου...δεν τις βλέπεις; Ξεχειλίζει ο πόθος από παντού! Αφού ακόμα κι εγώ που είμαι γυναίκα τις καταλαβαίνω ότι έχουν πάρει φωτιά τα μπατζάκια τους! Τί καπνίζεις και ρουφάς τον καρκίνο αντί να σηκωθείς να χορέψεις τα κορίτσια;! ΞΥΠΝΑΤΕ καλέ!"

Μα είναι δυνατόν; Εν έτει 2008 να βλέπω τόσο φιλήδονα πλάσματα 20 χρονών και να πάει όλο αυτό χαμένο επειδή τα αγοράκια κοιμούνται ύπνο βαθύ; Και να πω ότι τις φοβήθηκαν; Έπαιζαν έδρα! Αντί να σηκωθούν να τις χορέψουν, να τις πασπατέψουν λιγουλάκι, να γίνει το σχετικό παιχνίδι ρε παιδί μου, εκείιιι, τρία όνειρα είδαν τόσες ώρες που τους έβλεπα!

Λίγους άντρες ξεχώρισα. Ο ένας ήταν ο μπουζουξής ο οποίος είχε ένα μάτι...πίνακας βαθμολογίας. Ό,τι περνούσε από μπροστά του έπαιρνε έλεγχο προόδου. "Εσύ 8, εσύ 6, εσύ 7 αλλά μπορείς κι 8, εσύ μωρό μου 9". Τον χάρηκα ρε παιδί μου! Νταξ κάφρος αλλά τουλάχιστον είχε βάλει ξυπνητήρι πριν βγει από το σπίτι. Ένας άλλος ήταν ένας πιτσιρικάς που είχε τις "φίλες" του στο τραπέζι και τις "κανάκευε" δεόντως (τους έκανε τις στροφές τους, τις ζυγοστάθμιζε στις καρέκλες, τις ευθυγράμιζε, έκανε το σχετικό service βρε αδερφέ). Τα υπόλοιπα...αγκαλιά με το μαξιλάρι.

Κι επειδή μας διαβάζουν τόσα νέα παιδιά ένα είναι το μήνυμα που έχω να στείλω. ΞΥΠΝΑΤΕ! Δεν μπορεί να κυκλοφορούν ΤΟΣΕΣ κοπέλες μόνες, διαθέσιμες και λικνιζόμενες σε ανατολίτικους ρυθμούς και εσείς να τσιμπάτε χταποδάκι ξυδάτο. Και μην τολμήσω να ακούσω "μα είναι δύσκολες"...δεν δέχομαι καμία απολύτως δικαιολογία :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 198
  • Created
  • Last Reply

το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι για τα ανδρείκελα που περιγράφεις έχει μεγαλύτερη σημασία αν ο ολυμπιακός θα πάρει το πρωτάθλημα παρά αν αυτοί βρουν γκόμενα.

Όμως suave δε φταίνε μόνο αυτοί για την εικόνα που περιγράφεις.

Φταίτε και εσείς οι γυναίκες. Γιατί δε σας νοιάζει να βρείτε έναν να κάνει καλό κρεβάτι αλλά θέλετε έναν λεφτά να του τα μασάτε και να σας κυκλοφορεί με mercedes. Πες μου ειλικρινά σε πόσες περιπτώσεις σε μια κουβέντα μεταξύ 2 γυναικών περί ενός συγκεκριμένου άντρα η ερώτηση "έχει λεφτά;" έρχεται ιεραρχικά κάτω από δεύτερη...(η πρώτη είναι τι ζώδιο είναι). Σε καμία...

ότι σπείρατε θα θερίσετε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

so what are you saying man ?

men with money cannot do a good f...? come on now .Give us a break darling :)

εγώ δεν κάνω τέτοιους αφορισμούς. άλλωστε είμαι από αυτούς που συνδυάζω και τα 2 ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

so then I guess , there is nothing you should worry about , right ? :)

κάθε άλλο... ανησυχώ για τους συνανθρώπους μου... που δε βρίσκουν το στόχο :)

ύστερα όπως λέει και το ευαγγέλιο ο έχων 3 γυναίκες να δίνει τη μία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πες μου ειλικρινά σε πόσες περιπτώσεις σε μια κουβέντα μεταξύ 2 γυναικών περί ενός συγκεκριμένου άντρα η ερώτηση "έχει λεφτά;" έρχεται ιεραρχικά κάτω από δεύτερη...(η πρώτη είναι τι ζώδιο είναι). Σε καμία...

ότι σπείρατε θα θερίσετε

Εγώ που έχω άπειρες φίλες οι ερωτήσεις είναι οι εξής 3

1. Είναι ωραίος;

2. Είναι έξυπνος;

3. Γ_ _ _ _ _ καλά; (όχι, η λέξη δεν έχει μι :P)

Το ζώδιο είναι σαν το ονοματεπώνυμο...συστάσεις :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

yeah , I know you are a nice a kind person who shows his sympathy for the others ....

i'm also known as "father Teresos"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πες μου ειλικρινά σε πόσες περιπτώσεις σε μια κουβέντα μεταξύ 2 γυναικών περί ενός συγκεκριμένου άντρα η ερώτηση "έχει λεφτά;" έρχεται ιεραρχικά κάτω από δεύτερη...(η πρώτη είναι τι ζώδιο είναι). Σε καμία...

ότι σπείρατε θα θερίσετε

Εγώ που έχω άπειρες φίλες οι ερωτήσεις είναι οι εξής 3

1. Είναι ωραίος;

2. Είναι έξυπνος;

3. Γ_ _ _ _ _ καλά; (όχι, η λέξη δεν έχει μι :P)

Το ζώδιο είναι σαν το ονοματεπώνυμο...συστάσεις :D

I agree with you out of a general point of view :) , but lets change the order and everything will be perfect then

1) can he f ... good ?

2 ) is he intelligent ?

3) is he rich ?

if he fails question number1 there is no need to proceed to the next 2 questions ( send him to his mummy )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φαίνεται απλό …μα δεν είναι…

Το κάθε άτομο μέσα στο κουτούκι είχε την δική του οπτική γωνία για τα πράγματα… …(κινούμενα και ακίνητα)…

Άλλος ήθελε αλλά δεν είχε τον τρόπο, άλλος πορευόταν με αυτήν που έχει, άλλος φοβόταν το μπλέξιμο, άλλος ίσως τις έβλεπε εμφανισιακά υποδεέστερες σε σχέση με την πρώην του και φυσικά μην ξεχνάμε ότι ίσως να υπήρχαν και αυτοί που εν δυνάμει βρέθηκαν εκεί διότι την κοινωνικότητά τους την εξαργυρώνουν συνήθως σε απρόσωπες επικοινωνίες όπως το chatting… emsos

Όπως και να χει δυστυχώς ίσως, οι όροι του παιχνιδιού έχουν αλλάξει σε κάποιο αξιοσημείωτο ποσοστό των νέων ανθρώπων emdots

Πλέον περισσότερο τα θηλυκά αρχίζουν το φλερτ και αν τύχει να τσιμπήσει κανένα αρσενικό αυθόρμητα έχει καλώς, ειδάλλως η σύσταση από φίλους-φίλες, το «φτιάξιμο» ή το κατά λάθος γενόμενο , κάνουν την επικοινωνία ποιο ζεστή... :)

Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν τυποποιημένες συμβουλές για ναυαγούς στην γκομενοθάλασσα, αλλά πιστεύω ότι ανέκαθεν ένα βλέμμα με διακριτικότητα και αυτοπεποίθηση που συνοδεύεται από επίσης διακριτικό χαμόγελο μετά από μια έξυπνη και σχετική με την στιγμή ατάκα, πάντα μας φέρνει ένα βήμα ποιο κοντά… ;)

…και άμα γουστάρουν αμοιβαία , σίγουρα το αρσενικό δεν θα πρέπει να είναι μόνο με ένα ευρώ στην τσέπη ακόμα και ας μην έχει παρκαρισμένο αυτοκίνητο που τον περιμένει, καθώς αν μακρύνει η βραδιά θα πρέπει να ανταποκριθεί στο ανάλογο savoir vive, το οποίο αφορά την συνοδεία μιας ντάμας… ειδάλλως θα εξέλθουν τα νερά της ντάμας… δηλαδή θα ξενερώσει..! :mellow:

Είναι φυσικά αφύσικο να ορίζει το χρήμα την θέλξη για σεξ, αλλά εφόσον οι συνθήκες το επιβάλλουν έστω κατ’ ελάχιστο, οφείλουμε να είμαστε ρεαλιστές και εξασφαλίζοντας κάποια πράγματα , τότε ίσως να μπορούμε να καλπάζουμε με τον πήγασο και αγκαλιά με την ντάμα στη συνεφούπολη της ολοκλήρωσης… :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:) I think you have a point

...but I am still worried ...are you sure sex can be improved ? emno:D:D

I'm positive. Και εμάς κάποιος μας έμαθε, δεν γεννηθήκαμε σούπερ γκόμενες :P

Φαίνεται απλό …μα δεν είναι…

Το κάθε άτομο μέσα στο κουτούκι είχε την δική του οπτική γωνία για τα πράγματα… …(κινούμενα και ακίνητα)…

Άλλος ήθελε αλλά δεν είχε τον τρόπο, άλλος πορευόταν με αυτήν που έχει, άλλος φοβόταν το μπλέξιμο, άλλος ίσως τις έβλεπε εμφανισιακά υποδεέστερες σε σχέση με την πρώην του και φυσικά μην ξεχνάμε ότι ίσως να υπήρχαν και αυτοί που εν δυνάμει βρέθηκαν εκεί διότι την κοινωνικότητά τους την εξαργυρώνουν συνήθως σε απρόσωπες επικοινωνίες όπως το chatting… emsos

Όπως και να χει δυστυχώς ίσως, οι όροι του παιχνιδιού έχουν αλλάξει σε κάποιο αξιοσημείωτο ποσοστό των νέων ανθρώπων emdots

Πλέον περισσότερο τα θηλυκά αρχίζουν το φλερτ και αν τύχει να τσιμπήσει κανένα αρσενικό αυθόρμητα έχει καλώς, ειδάλλως η σύσταση από φίλους-φίλες, το «φτιάξιμο» ή το κατά λάθος γενόμενο , κάνουν την επικοινωνία ποιο ζεστή... :)

Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν τυποποιημένες συμβουλές για ναυαγούς στην γκομενοθάλασσα, αλλά πιστεύω ότι ανέκαθεν ένα βλέμμα με διακριτικότητα και αυτοπεποίθηση που συνοδεύεται από επίσης διακριτικό χαμόγελο μετά από μια έξυπνη και σχετική με την στιγμή ατάκα, πάντα μας φέρνει ένα βήμα ποιο κοντά… ;)

…και άμα γουστάρουν αμοιβαία , σίγουρα το αρσενικό δεν θα πρέπει να είναι μόνο με ένα ευρώ στην τσέπη ακόμα και ας μην έχει παρκαρισμένο αυτοκίνητο που τον περιμένει, καθώς αν μακρύνει η βραδιά θα πρέπει να ανταποκριθεί στο ανάλογο savoir vive, το οποίο αφορά την συνοδεία μιας ντάμας… ειδάλλως θα εξέλθουν τα νερά της ντάμας… δηλαδή θα ξενερώσει..! :mellow:

Είναι φυσικά αφύσικο να ορίζει το χρήμα την θέλξη για σεξ, αλλά εφόσον οι συνθήκες το επιβάλλουν έστω κατ’ ελάχιστο, οφείλουμε να είμαστε ρεαλιστές και εξασφαλίζοντας κάποια πράγματα , τότε ίσως να μπορούμε να καλπάζουμε με τον πήγασο και αγκαλιά με την ντάμα στη συνεφούπολη της ολοκλήρωσης… :)

Πόσες δικαιολογίες υπάρχουν :D Αλλά καμία δεν με πείθει...ακόμα κι αν δεν πεινάει κάποιος πώς μπορεί να λέει όχι σε μια γυναίκα που θέλει; :D Όπως λέει και ο Καζαντζάκης στον Ζορμπα "αυτό είναι μεγάλη αμαρτία αφεντικό" ;)

Τέλος πάντων, εγώ ως παρατηρητής του ΟΗΕ στην μάχη των δύο φύλων αυτές τις εντυπώσεις κατέγραψα. Ελπίζω να κάνω λάθος για το καλό των κοριτσακίων. Καλημέεερα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπα, μην στέκεσαι στην επιφάνεια, πάντα έτσι ήταν, οι γυναίκες προκαλούσαν τα αρσενικά.

Ετσι ακριβώς ήταν και τα πάρτι που κάναμε στην τρίτη δημοτικού (πριν πολλά χρόνια) και στην τρίτη λυκείου (πριν πολλά χρόνια, επίσης).

Αυτό που είδες εσύ ήταν η πρώτη εικόνα, μετά ακολουθούν και άλλες, λιγότερο ...δημόσιες.

Μην ανησυχείς, δεν σταματάει ποτέ να γ....(έχει μι) ο κόσμος...

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπα δεν κοιμαται το Y χρωμοσωμα.απλα επειδη σημερα ολα τα βρισκεις ευκολα δεν υπαρχει κ η επιθυμια της αναζητησης.επηλθε ενας κορεσμος ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αμα την πεφτεις στεγνα σε βγαζουν "γκομενιαρη,σε ολες τα ιδια λες,πεφτουλα,καφρε "και ενα σωρο αλλα.

αν δεν τους την πεφτεις κοιμασαι η εισαι καταπτυστος.

αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι ολος ο κοσμος πρπει να περιστρεφεται γυρω απο μια γυναικα.που ειναι δλδ το κακο να θελει να βγει καποιος ενα βραδυ με τους κολλητους και να περασει καλα?πρεπει παντα να χει στο μυαλο του πως θα ριξει μια γκομενα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(άσχετο με το αποπάνω emarup )

Δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο. ;):splaaaats:

Για να πουν ότι κάποιος είναι gay τί πρέπει να κάνει σύμφωνα με την αντρική λογική;

:withstupid: ξέρω γω, μήπως να την πέφτει σε άντρες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πόσες δικαιολογίες υπάρχουν :D Αλλά καμία δεν με πείθει...ακόμα κι αν δεν πεινάει κάποιος πώς μπορεί να λέει όχι σε μια γυναίκα που θέλει; :D Όπως λέει και ο Καζαντζάκης στον Ζορμπα "αυτό είναι μεγάλη αμαρτία αφεντικό" ;)

Τέλος πάντων, εγώ ως παρατηρητής του ΟΗΕ στην μάχη των δύο φύλων αυτές τις εντυπώσεις κατέγραψα. Ελπίζω να κάνω λάθος για το καλό των κοριτσακίων. Καλημέεερα!

Το να μην γουστάρει κάποιος δεν αποτελεί δικαιολογία ... είναι δικαίωμα..! :)

Θέμα πειθούς δεν υπάρχει διότι τα δικαιώματα δεν διαπραγματεύονται αλλά διεκδικούνται… ;)

Και όπως αντιλαμβάνεσαι γλυκιά μου , αν φάει κάποιος που δεν πεινάει τότε αφενός υπάρχει θέμα βουλιμίας και αφετέρου καθίσταται το πειθήνιο παιχνιδάκι της εκάστοτε όμορφης κορασίδας… :wub::P

Επίσης θα συμφωνήσω με παραπάνω άποψη που αναφέρει ότι πλέον τα πράγματα είναι ποιο εύκολα και το κυνήγι έχει απλοποιηθεί… Και αυτό είναι λογικό, εφόσον δεν υπάρχουν ηθικές αναστολές και ταμπού , ως επί το πλείστον και το σεξ έρχεται ως μία ακόμα ανάγκη στην καθημερινότητα μας, έπεται ότι οι ταχύτητες επικοινωνίας και γνωριμιών μας δίνουν τον χρόνο να είμαστε επιλεκτικοί ημείς και υμείς… :):) ~*

Ως εκ τούτου το να πει κάποιος ‘’όχι’’… εάν αυτό λέγεται συνειδητά… δείχνει ποιότητα ως προς τον έλεγχο των συναισθημάτων και ίσως η επιλεκτικότητα να ευνοεί την πρόληψη… :)

…Καθώς ο κουβάς θα πρέπει να μπαινοβγαίνει σε καθαρά πηγάδια για να βγάζει καθαρό νερό..! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω...εμένα μου φάνηκε περίεργο ως θέαμα αλλά πάλι αλλάζουν οι καιροί :D Νέα ήθη κλπ κλπ. :D Όπως την βρίσκει κανείς :cool:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εσείς όμως καμιά φορά δεν τρώγεστε:

Γνωρίζει κάποιος μια κοπέλα και την ψήνει, εκείνη ναι μεν δείχνει να ενδιαφέρεται αλλά δεν ανταποκρίνεται αμέσως, κοινώς σιγοψήνεται. Ε, εμφανίζεται από το πουθενά μια άλλη, εξίσου καλή, και η πρώτη μένει στο... φούρνο! emdots (αληθινό περιστατικό, ελαφρώς απλοποιημένο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω...εμένα μου φάνηκε περίεργο ως θέαμα αλλά πάλι αλλάζουν οι καιροί :D Νέα ήθη κλπ κλπ. :D Όπως την βρίσκει κανείς :cool:

Στις μέρες μας οι γυναίκες θεωρούν υποχρέωση των αντρών κάτι που για αιώνες ήταν αγγαρεία γι' αυτές.

Wolinski

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπα δεν κοιμαται το Y χρωμοσωμα.απλα επειδη σημερα ολα τα βρισκεις ευκολα δεν υπαρχει κ η επιθυμια της αναζητησης.επηλθε ενας κορεσμος ;)

θα συμφωνησω μαζι σου..παλαιοτερα που η τροφη ηταν λιγοστη οι κυνηγοι εδιναν μαχες για τα θηραματα..οταν βγηκαν τα φασφουνταδικα με τα ντελιβερι,οι κυνηγοι αφησαν τα οπλα αραξαν στο καναπε και πλακωνονται στις μπιρες βλεποντας τσαμπιονσλιγκ!δεν ειναι τυχαιο κ το σουξεδακι της εποχης΄'δεν εχω χρονο για το μωρο,πινω μπαφους και παιζω προ.."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.