Jump to content

ZYPREXA


manoyl

Recommended Posts

καταλαβαινωω αλλα οχι την ωρα που εχει μαθει το προβλημα. δικριτικα ρωτας τον γιατρο του η με τροπο εκεινον. κατι τετοιο κανω και εγω. απλα μηνμε κατακρινετε καιπροσπαθηστε ναμε καταλαβετε. μαλλον δεν θα ξαναμιλησωδεν θα ξαναμπω. γιατι μονο με κρινεται και εγω ποναω....

manoyl μου έχεις απόλυτο δίκιο. Αν διαβάσεις τι έχω γράψει παραπάνω αυτό τους λέω κι εγώ. Να μην είναι τόσο σκληροί μαζί σου, δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό που περνάτε εσύ κι ο σύντροφός σου. Και ότι δεν κάθεσαι να "ανακρίνεις" το σύντροφό σου για ένα τόσο λεπτό ζήτημα δε σημαίνει επουδενί ότι δεν έχετε σοβαρή σχέση. Ίσα ίσα επειδή είναι σοβαρή θέλεις να είσαι διακριτική ώστε να την "κρατήσεις". Εξάλλου δεν πρόκειται για ένα συνηθισμένο παθολογικό πρόβλημα. Το μυαλό κάνει περίεργα παιχνίδια και μια ενδελεχής συζήτηση έστω καλοπροαίρετα μπορεί να "μπλοκάρει" το μυαλό του, να τον αγχώσει και εν τέλει να καθυστερήσει την επαναφορά του.

Κράτα τις φιλικές και χρήσιμες συμβουλές που αποκόμισες από εδώ μέσα ( όσο λίγες κι αν είναι ) και ξέχνα τις υπόλοιπες "εξυπνάδες" των υπολοίπων. Ο κόσμος γενικά είναι σκληρός απόλυτος και ξερόλας όταν αφορά τα προβλήματα των άλλων. Απλά είναι λυπηρό να το συναντάς αυτό σε άτομα που ασχολούνται με την ιατρική, την κατεξοχήν ανθρωπιστική επιστήμη, γιατί από αυτά περιμένεις μεγαλύτερη κατανόηση και πιο ώριμη και υπεύθυνη αντιμετώπιση.

Μην αποκαρδιώνεσαι, μην παίρνεις κάτι προσωπικά . Συνέχισε τον αγώνα σου με όλη σου την ψυχή και την καρδιά και στο τέλος που θα κάνεις 2 ανθρώπους ευτυχισμένους (μπορεί κι έναν τρίτο με το καλό emheheemkid ) θα ξεχάσεις όλα τα κακά και άσχετα λόγια και θα συνειδητοποιήσεις ότι κάποιες φορές η αληθινή αγάπη και συμπόνοια είναι ισχυρότερη και από τα φάρμακα και τις "συμβουλές" κάποιων γιατρών...

Keep walking! :)

Υ.Γ Και να θυμάσαι πώς πάντα θα είσαι ευπρόσδεκτη στο φόρουμ. Απλά όπως σε όλα στη ζωή, μάθε να κλείνεις τα αυτιά σου στις κακές φωνές και να τα ανοίγεις στις καλές. Είναι ένας μηχανισμός αυτοπροστασίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Last Reply

αντε μετα να εμπιστευεσαι μελλοντικους γιατρους κ γιατρους του φορουμ, να σου λενε μακακιες(οχι ολοι!!)

Ας γινουμε λιγο πιο σπβαροι και αν θελουμε να μιλαμε περι ανεμων , ας γραψουμε στον αντίστοιχο τοπικ, για αυτο υπαρχουν πολλα τοπικ με πολλα θεματα!!!

:antegeia::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παντωσ ευχαριστω για την στηριξη. απλα ενω ειμαι πολυ δυναμικοσ ανθρωποσ οπως αποδειχτηκε απο αυτη την υποθεση, κατα τα αλλα ειμαι πααααααααααρα πολυ ευαισθητη. και πληγωθηκα με αυτα που ακουσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι καθεσαι και τους διαβαζεις μωρε !!!

Αυτοι επρεπε να ειναι υπο αγωγη κανονικα.

Το πιο πιθανο ο δικος σου να ειναι λιγο πιο ευαισθητος απ'το κανονικο και αγχωνεται λιγο παραπανω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει, μη φτάσουμε και στο άλλο άκρο ότι κάποιος παίρνει Ζυπρέξα γιατί αγχώνεται και είναι ευαίσθητος γιατί θα τα πουλάμε έξω από τα Γυμνάσια και τα Λύκεια. Μέχρι στιγμής έχει ακούσει τη γνώμη του κάθε ένα, αλλά να μην ακούσει και λάθος πληροφορίες... δεν είναι γιατρός και δεν μπορεί να τα φιλτράρει όλα.

Ο τρόποσ γραφήσ σου κάτι μου θυμίζει και δεν μπορώ να θυμηθώ τι...

Δημιουργήθηκε ρεύμα. Ξεπηδούν επαναστάσεις εδώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΜΟΝΟ ΠΩΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΥΟ ΕΤΩΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΡΥΨΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ, ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΧΟΡΗΓΕΙΤΑΙ ΣΕ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΗΠΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΧΟΡΗΓΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ. ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ Η ΟΧΙ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ. ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΤΟΤΕ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΑΓΑΠΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΥΠΟΜΟΝΗΣ ΣΟΥ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μια παρατηρησει καποιος ειπε οτι ο νευρικος κλονισμος δεν ειναι διαγνωση. ο γιατρος του γιατι μου ειπε τοτε οτι αυτο εχει?

Ρίξε εδώ μια ματιά ΝΕΥΡΙΚΟΣ ΚΛΟΝΙΣΜΟΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μια παρατηρησει καποιος ειπε οτι ο νευρικος κλονισμος δεν ειναι διαγνωση. ο γιατρος του γιατι μου ειπε τοτε οτι αυτο εχει?

Ρίξε εδώ μια ματιά ΝΕΥΡΙΚΟΣ ΚΛΟΝΙΣΜΟΣ

JUMBO-ΕΛΕΟΣ! emdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί δεν υπάρχει διάγνωση τέτοιου είδους στη Νευρολογία...

edit:Προς destinationx:σίγουρα κάνεις Ιατρική;Σοβαρέψου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και η δικη μου απορια?γιατι ο γιατρος αυτο εφερε σαν διαγνωση;;για να μην καθεται να αναλυεϊ;;

γιατί μπορεί ο βλάκας ο γιατρός να πίστεψε πως η λέξη σχιζοφρένεια

θα είχε άσχημο αντίκτυπο στον ασθενή του

...μα κυκλοφορούν κάτι αλμπάνηδες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νευρικό κλονισμό δεν παθαίνει κάποιος γιατί δεν υπάρχει αυτή η διάγνωση/ασθένεια/οντότητα. Το σχιζοφρένεια έχει να κάνει με το ότι είναι μία από τις ενδείξεις για τις οποίες χορηγείται το φάρμακο του τίτλου του τόπικ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδη οποιος παθαινει νευρικο κλoνισμo εχει και σχιζοφρενεια

Aυτό είναι τελείως λάθος συμπέρασμα.Η φράση "νευρικός κλονισμός" χρησιμοποιείται από το κοινό(ΌΧΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ)για να περιγράψει την κλινική εικόνα ενός ατόμου που πάσχει από κάποια ψυχιατρική διαταραχή(τις περισσότερες φορές,κατάθλιψη).Μια επεξήγηση του νευρικού κλονισμού μπορείς να τη βρεις σε αυτό το link:

http://www.mayoclinic.com/health/nervous-breakdown/AN00476

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια επεξήγηση του νευρικού κλονισμού μπορείς να τη βρεις σε αυτό το link:

http://www.mayoclinic.com/health/nervous-breakdown/AN00476

αντε καλε!

το link του destinationX μου φαινεται πιο αξιοπιστο! emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια επεξήγηση του νευρικού κλονισμού μπορείς να τη βρεις σε αυτό το link:

http://www.mayoclinic.com/health/nervous-breakdown/AN00476

αντε καλε!

το link του destinationX μου φαινεται πιο αξιοπιστο! emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao

Ρε cool,αν θυμάσαι καλά,εγώ είμουν ο πρώτος που είχε πει πως τέτοια έκφραση δεν υπάρχει.Απλά,η ενδιαφερόμενη δείχνει να συνεχίζει να μην καταλαβαίνει και προσπαθούμε να της εξηγήσουμε πως δεν είναι απαραίτητο ο φίλος της να έχει σχιζοφρένεια.Και αυτή μας ρωτάει:δηλαδή,όποιος έχει νευρικό κλονισμό είναι σχιζοφρενής;Τι άλλο να πεις μετά;Ρίχνεις το επίπεδο,μπας και το καταλάβει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και η δικη μου απορια?γιατι ο γιατρος αυτο εφερε σαν διαγνωση;;για να μην καθεται να αναλυεϊ;;

γιατί μπορεί ο βλάκας ο γιατρός να πίστεψε πως η λέξη σχιζοφρένεια

θα είχε άσχημο αντίκτυπο στον ασθενή του

...μα κυκλοφορούν κάτι αλμπάνηδες...

ρε παιδια αμα εσεις πηγαινατε σε εναν γιατρο και σας ελεγε οτι αυτο εχετε δεν θα εξακολουθουσατε να εχετε πἅρομοιες αποριες με εμενα.και οταν εχω και απαντησεις σαν τις παραπανω?ειναι να μην αναρωτιεμαι καποια πραγματα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλή μου κοπέλα

αυτό που πρέπει να έχεις στο μυαλό σου δεν είναι πως λέγεται η νόσος του φίλου σου

αλλά αν αυτό που ζεις από αυτόν τον άνθρωπο το αντέχεις ή σε στρεσσάρει πολύ.

Από εκεί και πέρα βλέπεις, κρίνεις και αποφασίζεις

κατά πάσα πιθανότητα ο φίλος σου έχει ψυχωσικές εκδηλώσεις

συνήθως αυτό αναφέρεται σε σχιζοφρένεια

αν πιστεύεις ότι εδώ μέσα θα βρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις κάνεις τεράστιο λάθος

οι απαντήσεις που ψάχνεις βρίσκονται στο να καταλάβεις τι περνά ο φίλος σου, πώς το βιώνεις εσύ κι αυτός

Μην προσπαθείς να βρεις την ταμπέλα που δε θα σε σοκάρει

κανόνισε τη ζωή σου σύμφωνα με την πραγματικότητα που ζεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.