Jump to content

ZYPREXA


manoyl

Recommended Posts

συζητησε το μαζι του πρωτα απο ολα.μετα αν δε ξερεις πως να του φερθεις ζητα κ εσυ βοηθεια απο ειδικο

ειδατε που ειναι σοβαρη η σχεση?οταν ειπα για γαμο κοντεψατε να με φατε :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Last Reply
συζητησε το μαζι του πρωτα απο ολα.μετα αν δε ξερεις πως να του φερθεις ζητα κ εσυ βοηθεια απο ειδικο

επιτελους!

αυτο ακριβως προσπαθω να επισημανω!

ειναι δυνατο να εξεταζεις με καποιον την προοπτικη να δημιουργησετε οικογενεια,

και να μη θελεις να συζητησεις με τον ιδιο ανθρωπο τη φυση και την εξελιξη του προβληματος που αντιμετωπιζει με την υγεια του

και τον αντικτυπο που αυτο μπορει να εχει στη "σοβαρη" σας σχεση???

τι "σοβαρες" σχεσεις ειναι αυτες που οταν προκυπτει προβλημα σε οποιοδηποτε επιπεδο, βρισκει αυτο λυση σε διαδικτυακα φορα,

χωρις να προηγηθει ειλικρινης συζητηση, δεν μπορω να καταλαβω!

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ελα dcool μη της τη λες(κ γενικα μη τη λες σε ολους :P )μπορει να ειναι απελπισμενη...ειναι περιεργη φαση .προφανως δε ξερει πως να του φερθει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συζητησε το μαζι του πρωτα απο ολα.μετα αν δε ξερεις πως να του φερθεις ζητα κ εσυ βοηθεια απο ειδικο

επιτελους!

αυτο ακριβως προσπαθω να επισημανω!

ειναι δυνατο να εξεταζεις με καποιον την προοπτικη να δημιουργησετε οικογενεια,

και να μη θελεις να συζητησεις με τον ιδιο ανθρωπο τη φυση και την εξελιξη του προβληματος που αντιμετωπιζει με την υγεια του

και τον αντικτυπο που αυτο μπορει να εχει στη "σοβαρη" σας σχεση???

τι "σοβαρες" σχεσεις ειναι αυτες που οταν προκυπτει προβλημα σε οποιοδηποτε επιπεδο, βρισκει αυτο λυση σε διαδικτυακα φορα,

χωρις να προηγηθει ειλικρινης συζητηση, δεν μπορω να καταλαβω!

emeleos

δεν μπηκε εδω μεσα η κοπελα να ζητησει συμβουλες για την σχεση της δεν ειμαστε συμβουλοι γαμου εεεεελλλλεεεεεοοοοοοςςςςςςς .ιατρικη συμβουλη μπηκε να ζητησει , που ο θεος να μας κανει γιατρους.....μας μορφωσαν καλα(?) αλλα ξεχασαν να μας δωσουν παιδεια ως φαινεται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν μπηκε εδω μεσα η κοπελα να ζητηση συμβουλες για την σχεση της δεν ειμαστε συμβουλοι γαμου εεεεελλλλεεεεεοοοοοοςςςςςςς .ιατρικη συμβουλη μπηκε να ζητησει , που ο θεος να μας κανει γιατρους.....μας μορφωσαν καλα(?) αλλα ξεχασαν να μας δωσουν παιδεια ως φαινεται

JUMBO-ΕΛΕΟΣ!!! :lol: :lol: :lol:

δηλαδη,για να καταλαβω, η δικη σου παιδεια σου υποβαλλει να δινεις διαδικτυακες ιατρικες συμβουλες αμφιβολου ποιοτητας?

ή μηπως θαρρεις οτι ειναι ενδεικτικο παραμορφωσης οταν διαπιστωνεις οτι ενας ανθρωπος σφαλλει στον τροπο με τον οποιο χειριζεται καταστασεις

να το επισημαινεις προς ωφελος του?

εγω εκεινο που πασχιζω τοσην ωρα να πω ειναι οτι οποιαδηποτε αποφαση να παρει η κοπελα για τη σταση που θα τηρησει στη συνεχεια,

αν ληφθει με τοσο επιπολαιο τροπο, δηλ. χωρις ειλικρινη συζητηση με τον ανθρωπο της και επηρεασμενη απο γνωμες μη ειδικων και χωρις εμπειρια στο προβλημα-που δεν γνωριζουμε καν ποιο ειναι!!!- ειναι πολυ πιθανο να αποβει ζημιογονα για την ιδια/

ελπιζω να εγινα επιτελους σαφης/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και οπως πολυ σωστα προειπα δεν θα βρεις ακρη εδω μεσα! ναι να συζητησεις με τον ανθρωπο που τωρα εχει τα προβληματα του , ειναι υπο φαρμακευτικη θεραπεια, ο κοσμος του γκρεμιζεται και θα βρειτε σιγουρα την ακρη.....το γεγονος οτι αυτοι οι ανθρωποι εχουν καποια υπερηφανεια και δεν θελουν να συρουν αλλον μαζι τους ,δεν μας λεει κατι. τι να πειςςςςςςςς....? τεσπα αν αγαπας αυτον τον ανθρωπο μεινε μαζι του , στηριξε τον ,αν οχι... οτι αξιζει ποναει και ειναι δυσκολο λεει ο ποιητης!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο κοσμος του γκρεμιζεται

για να μη δημιουργουμε εσφαλμενες εντυπωσεις, αγαπητη συναδελφε, που οπως ισχυριζεσαι εχεις τυχει υψηλης μορφωσης αλλα και παιδειας,

ας μην βαζουμε ετσι ευκολα και χωρις να γνωριζουμε σε εναν ανθρωπο την διαγνωση του σχιζοφρενους/

περασε απο το μυαλο σου η πιθανοτητα να μιλαμε για διπολικη διαταραχη ή καποιο αλλο ψυχωσικο συνδρομο?

το γεγονος οτι ο ανθρωπος δεν σταματησε απο την εργασια του,που ειναι η μονη σημαντικη και αξιολογισιμη πληροφορια που εχουμε περαν της αγωγης του, σου λεει κατι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

,ας μην βαζουμε ετσι ευκολα και χωρις να γνωριζουμε σε εναν ανθρωπο την διαγνωση του σχιζοφρενους/

περασε απο το μυαλο σου η πιθανοτητα να μιλαμε για διπολικη διαταραχη ή καποιο αλλο ψυχωσικο συνδρομο?

το γεγονος οτι ο ανθρωπος δεν σταματησε απο την εργασια του,που ειναι η μονη σημαντικη και αξιολογισιμη πληροφορια που εχουμε περαν της αγωγης του, σου λεει κατι?

Εγώ πάντως dr cool συμφωνώ σε όλα όσα είπες στο ποστ - όσο για την πρώην ξανθιά με την υψηλή παιδεία, δες ένα άλλο ποστ όπου σε έχω αναφέρει. Σόρρυ για το emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο κοσμος του γκρεμιζεται

για να μη δημιουργουμε εσφαλμενες εντυπωσεις, αγαπητη συναδελφε, που οπως ισχυριζεσαι εχεις τυχει υψηλης μορφωσης αλλα και παιδειας,

ας μην βαζουμε ετσι ευκολα και χωρις να γνωριζουμε σε εναν ανθρωπο την διαγνωση του σχιζοφρενους/

περασε απο το μυαλο σου η πιθανοτητα να μιλαμε για διπολικη διαταραχη ή καποιο αλλο ψυχωσικο συνδρομο?

το γεγονος οτι ο ανθρωπος δεν σταματησε απο την εργασια του,που ειναι η μονη σημαντικη και αξιολογισιμη πληροφορια που εχουμε περαν της αγωγης του, σου λεει κατι?

1.δεν ειπα οτι εχω υψηλη μορφωση, μακαρι να ειχα

2.δεν ειπα οτι εχω υψηλη παιδεια,αλλοι θα το κρινουν αυτο

3.δεν ειπα οτι ο ανθρωπος ειναι σχιζοφρενης και γενικα δεν εβαλα διαγνωση , αν και καθε πικραμμενος το κανει αυτο πια

4.δεν μπηκα στο τοπικ για να λογομαχησω με τον καθενα αλλα για να βοηθησω οπως και αν μπορω την κοπελα ,οχι με φουμαρα και παραφιλολογιες αλλα γιατι ειχα αναλογη περιπτωση, οπως ηδη ανεφερα σε προηγουνο ποστ...

ΕΝΑ πραγμα ομως θα στο αναγνωρισω την ικανοτητα σου να παραφραζεις ο,τι λενε οι αλλοι...τι να πεις ο καθεις με τα ταλεντα τουυυυ

,ας μην βαζουμε ετσι ευκολα και χωρις να γνωριζουμε σε εναν ανθρωπο την διαγνωση του σχιζοφρενους/

περασε απο το μυαλο σου η πιθανοτητα να μιλαμε για διπολικη διαταραχη ή καποιο αλλο ψυχωσικο συνδρομο?

το γεγονος οτι ο ανθρωπος δεν σταματησε απο την εργασια του,που ειναι η μονη σημαντικη και αξιολογισιμη πληροφορια που εχουμε περαν της αγωγης του, σου λεει κατι?

Εγώ πάντως dr cool συμφωνώ σε όλα όσα είπες στο ποστ - όσο για την πρώην ξανθιά με την υψηλή παιδεία, δες ένα άλλο ποστ όπου σε έχω αναφέρει. Σόρρυ για το emofftopic

ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς get a life
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητη Manoul,

ως ειδικευομενος ψυχιατρικης σου απαντω οτι το γεγονος οτι ο φιλος σου παιρνει zyprexa απο μονο του δε σημαινει τιποτα συγκεκριμενο. Αν και επισημα το ζυπρεξα χρησιμοποιειται για σχιζοφρενεια, διπολικη διαταραχη, ψυχωτικα επεισοδια, πολλες φορες στα τρια χρονια που δουλευω εχω δει να χρησιμοποιειται και για διαφορους αλλους λογους π.χ. για αγχος. Επισης εχουμε αρχισει zyprexa σε ατομα που τελικα αποδειχτηκε επειτα απο λιγο καιρο οτι δεν ειχαν τιποτα και δεν χρειαζονταν φαρμακα.

Το πιο σημαντικο ειναι να δωσεις χρονο στο φιλο σου να αναρρωσει και να αισθανθει καλυτερα και οποτε αισθανεται αυτος ετοιμος να συζητησετε για τις λεπτομερειες. Γιατι δεν πας μαζι του κι εσυ οταν θα επισκεφτει τον Ψυχιατρο?

Οι ψυχιατρικες ασθενειες δεν κανουν διακρισεις και μπορουν να συμβουν στον καθε ανθρωπο, 1 στους 4 ανθρωπους θα υποφερει απο καποια κατα τη διαρκεια της ζωης του και το πιο σημαντικο ειναι η συμπαρασταση της οικογενειας και των φιλων συν τα φαρμακα ετσι ωστε να μπορεσει ο ασθενης να το ξεπερασει.

Για σκεψου, πως θα ηθελες να σου φερθει αυτος αμα ησουν εσυ στη θεση του?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup επιτελους!

ευχαριστουμε ψυχιατρε! ;)

δεν ειπα οτι ο ανθρωπος ειναι σχιζοφρενης και γενικα δεν εβαλα διαγνωση , αν και καθε πικραμμενος το κανει αυτο πια

"πικραμενη" συναδελφε, εχω την αισθηση οτι οταν μιλας για τον κοσμο ενος ανθρωπου που "γκρεμιζεται", φωτογραφιζεις μια πολυ συγκεκριμενη ψυχικη νοσο-εκτος αν η αισθηση μου αυτη ειναι μια ψευδαισθηση, οποτε εμπιπτω κι εγω στην ιδια "διαγνωση"...

δεν μπηκα στο τοπικ για να λογομαχησω με τον καθενα αλλα για να βοηθησω οπως και αν μπορω την κοπελα ,οχι με φουμαρα και παραφιλολογιες αλλα γιατι ειχα αναλογη περιπτωση, οπως ηδη ανεφερα σε προηγουνο ποστ...

"αναλογη περιπτωση"???

πως οριζεις την αντιστοιχια, οταν δεν ξερεις για τι προβλημα μιλαμε στην προκειμενη περιπτωση?

τελικα, εβαλες διαγνωση? μπερδευτηκα...

Εγώ πάντως dr cool συμφωνώ σε όλα όσα είπες στο ποστ - όσο για την πρώην ξανθιά με την υψηλή παιδεία, δες ένα άλλο ποστ όπου σε έχω αναφέρει.

ωστε εχει δωσει κι αλλα δειγματα αξιολογης γραφης η συναδελφος, περαν των αποπειρων της για διαγνωση και βοηθεια επι απουσιας δεδομενων

και των evanescence-αφιερωσεων? emlmfao

(το τραγικοτερο ολων ειναι νομιζω οτι η ιδια δεν συνειδητοποιει τι λαθος κανει, και ποσο επικινδυνο ειναι ως γιατρος να μεταφερει βεβιασμενα συμπερασματα και εσφαλμενες εντυπωσεις)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν μπηκε εδω μεσα η κοπελα να ζητηση συμβουλες για την σχεση της δεν ειμαστε συμβουλοι γαμου εεεεελλλλεεεεεοοοοοοςςςςςςς .ιατρικη συμβουλη μπηκε να ζητησει , που ο θεος να μας κανει γιατρους.....μας μορφωσαν καλα(?) αλλα ξεχασαν να μας δωσουν παιδεια ως φαινεται

JUMBO-ΕΛΕΟΣ!!! :lol: :lol: :lol:

δηλαδη,για να καταλαβω, η δικη σου παιδεια σου υποβαλλει να δινεις διαδικτυακες ιατρικες συμβουλες αμφιβολου ποιοτητας?

ή μηπως θαρρεις οτι ειναι ενδεικτικο παραμορφωσης οταν διαπιστωνεις οτι ενας ανθρωπος σφαλλει στον τροπο με τον οποιο χειριζεται καταστασεις

να το επισημαινεις προς ωφελος του?

εγω εκεινο που πασχιζω τοσην ωρα να πω ειναι οτι οποιαδηποτε αποφαση να παρει η κοπελα για τη σταση που θα τηρησει στη συνεχεια,

αν ληφθει με τοσο επιπολαιο τροπο, δηλ. χωρις ειλικρινη συζητηση με τον ανθρωπο της και επηρεασμενη απο γνωμες μη ειδικων και χωρις εμπειρια στο προβλημα-που δεν γνωριζουμε καν ποιο ειναι!!!- ειναι πολυ πιθανο να αποβει ζημιογονα για την ιδια/

ελπιζω να εγινα επιτελους σαφης/

Βγάζεις απίστευτα επιπόλαια συμπεράσματα , παραφράζεις και μιλάς στην κοπέλα αυστηρά και απότομα, την μαλώνεις χωρίς να τη βοηθάς, παραβλέποντας τη δυσκολία και τη λεπτότητα του θέματος.

Αλλά βέβαια όποιος είναι έξω απ'τον χορό πολλά τραγούδια λέει. Κι εσύ αυτό κάνεις. Η κοπέλα χρειάζεται βοήθεια και απαντήσεις σοβαρές από γιατρούς ή έστω γνώστες του θέματος, κι όχι συμβουλές για τα γκομενικά της. Λίγος λοιπόν παραπάνω σεβασμός της αρμόζει λοιπόν.

Η ίδια το αντιμετωπίζει με ωριμότητα το ζήτημα προσπαθώντας να προσεγγίσει το ζήτημα με τρόπο ανώδυνο πάνω απ' όλα για τον άνθρωπο που αγαπά. Γιατί το μόνο εύκολο -για αυτήν- θα ήταν να τον βάλει κάτω και να αρχίσει να τον ρωτάει τα παντά σχετικά με το πρόβλημά του, κάνοντάς το χειρότερο. Ο ίδιος προφανώς και γνωρίζει ότι χρήζει ιατρικής βοήθειας και γι΄αυτό μόνος του απευθύνθηκε σε αυτήν. Έχει επίγνωση της κατάστασης του και ίσως το μόνο που να έχει ανάγκη από τη σύντροφο του είναι στήριξη και χρόνο μέχρι να επανέλθει , αντί αναλύσεις και συζητήσεις για το πρόβλημά του. Αυτές τις κάνει με τον αρμόδιο για αυτό, το γιατρό του. Οι ψυχικές διαταραχές απαιτούν ιδιαίτερο χειρισμό και είναι πολύ πιθανό σε φάση έξαρσης της νόσου (όπως π.χ συμβαίνει τώρα) η συζήτηση με κάποιον μη ειδικό έστω κι αν γίνεται καλοπροαίρετα από συγγενή ή η σύντροφο να χειροτερέψει τα πράγματα. Το έχετε σκεφτεί αυτό ?

Επειδή προφανώς δεν υπάρχει πρόθεση για σοβαρή , υπεύθυνη και επί του θέματος απάντηση θα πρότεινα εγώ στην κοπέλα να ψάξει στο google με τη λέξη "ψυχίατρος" να βρει ένα site ψυχιάτρου και να τον ρωτήσει αυτά τα σημαντικά που θέλει εύλογα να μάθει (για τι φάρμακο είναι αυτό, για την φύση της ψυχικής νόσου, για το ποια είναι η πιο σωστή στάση εκ μέρους της απέναντι στο σύντροφό της, τι βαρύτητα και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει η νόσος. Μπορεί π.χ να μάθει ότι οντως είναι επικίνδυνη ή ότι με φάρμακα και σωστή στήριξη από τα κοντινά του πρόσωπα μπορεί να το ελέγχει και να κάνει μια καθόλα φυσιολογική και ευτυχισμένη οικογένεια. Επίσης από τη στιγμή που απευθύνεται σε ψυχίατρο θα μπορεί να του περιγράψει περισσότερα πράγματα για την κατάσταση για να πάρει μια υπεύθυνη απάντηση.

Η κοπέλα πρόκειται να λάβει μια απόφαση καθοριστική για τη ζωή και την ευτυχία 2 ανθρώπων. Μακάρι κανένας μας να μη βρεθει στη θέση της. Μη κρίνετε αυστηρά και δείξτε κατανόηση αντί να πετάτε δογματικά συμβουλές περί σχέσεων. Εδώ διακυβέυεται το μέλλον 2 ανθρώπων, όσο βαρύγδουπο κι αν ακούγεται. Και φυσικό είναι και να κουραστεί και να λυγίσει και να νιώσει φόβο, αδυναμία, απελπισία μέχρι και θυμό για την κατάσταση που βιώνει. Είναι απολύτως φυσιολογικό. Και εκεί είναι που κινδυνεύει κάποιος να "σπάσει", να τα παρατήσει και όλη η προσπάθεια να πάει χαμένη. Από τη στιγμή όμως που όπως φαίνεται είναι διατεθιμένη να του σταθεί προφανώς και η κοπέλα θέλει να ξέρει αν αξίζει τον κόπο όλο αυτό ή αν πρόκειται για μια καταάσταση που είναι προδιαγεγραμμένη η κακή της πορεία ανεξάρτητα από την αγάπη και τη στήριξη των κοντινών ανθρώπων.

Της αρμόζει λοιπόν σεβασμός και σοβαρότητα σε κάθε απάντηση που λαμβάνει. Είπαμε , όποιος έχει διάθεση να κάνει καλαμπούρι ή να κάνει τον έξυπνο σύμβουλο γάμο ας μπει σε άλλο τόπικ και να μην παραπλανά και αποκαρδιώνει τον συνάνθρωπό μας.

Υ.Γ Την ώρα που ακόμα έγραφα αυτό το ποστ ο χρήστης Papaphillips δημοσίευσε την πρώτη -επιτέλους- σχετική και υπεύθυνη απάντηση. Συγχαρητήρια συνάδελφε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητη Manoul,

ως ειδικευομενος ψυχιατρικης σου απαντω οτι το γεγονος οτι ο φιλος σου παιρνει zyprexa απο μονο του δε σημαινει τιποτα συγκεκριμενο. Αν και επισημα το ζυπρεξα χρησιμοποιειται για σχιζοφρενεια, διπολικη διαταραχη, ψυχωτικα επεισοδια, πολλες φορες στα τρια χρονια που δουλευω εχω δει να χρησιμοποιειται και για διαφορους αλλους λογους π.χ. για αγχος. Επισης εχουμε αρχισει zyprexa σε ατομα που τελικα αποδειχτηκε επειτα απο λιγο καιρο οτι δεν ειχαν τιποτα και δεν χρειαζονταν φαρμακα.

Το πιο σημαντικο ειναι να δωσεις χρονο στο φιλο σου να αναρρωσει και να αισθανθει καλυτερα και οποτε αισθανεται αυτος ετοιμος να συζητησετε για τις λεπτομερειες. Γιατι δεν πας μαζι του κι εσυ οταν θα επισκεφτει τον Ψυχιατρο?

Οι ψυχιατρικες ασθενειες δεν κανουν διακρισεις και μπορουν να συμβουν στον καθε ανθρωπο, 1 στους 4 ανθρωπους θα υποφερει απο καποια κατα τη διαρκεια της ζωης του και το πιο σημαντικο ειναι η συμπαρασταση της οικογενειας και των φιλων συν τα φαρμακα ετσι ωστε να μπορεσει ο ασθενης να το ξεπερασει.

Για σκεψου, πως θα ηθελες να σου φερθει αυτος αμα ησουν εσυ στη θεση του?

τα ψυχιατρικά θεματα ειναι επώδυνα και για γιατρό και για τον ασθενή!

κακά τα ψέματα άλλο να λέω ότι παίρνω δεξαμεθαζονη (μαξιντεξ)για οφθαλμικη παθηση και αλλο υδροξυζινη (αταραξ( για το άγχος!)

υγ τα παινρω και τα δυο!

μανουλ να σταθείς διπλα στον άνθρωπο σου με ολο σου το είναι!!

κάποτε μια φορουμιτισα (απο αλλο φορουμ) εγραψε οτι παντρευτηκε κάποιων ενώ του είχε πει ότι επασχε δυο χρόνια προβλήματα

με τον καιρό διορθωθηκαν και τα δυο και μαλιστα το ενα το παρουσιασε και αυτός!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ destinationX

emeleosembored

εχω βαρεθει να εξηγω τα ιδια και τα ιδια!

εκτος του οτι θεωρω πως η αποψη που εκφραζεις ειναι κατα τα μεγιστα στρεβλη και ενδεικτικη αδυναμιας να επεξεργαστεις τα δεδομενα που προκυπτουν απο τα ποστς της κοπελας που ξεκινησε το νημα, με κατηγορεις για ασεβεια και ελλειψη σοβαροτητας!

αν αυτο που καταλαβες απο οσα γραφω ειναι οτι επιδιωκω να συμβουλεψω την κοπελα για "τα γκομενικα της", δεν νομιζω οτι ειναι δυνατο να συνενοηθουμε εμεις οι δυο, λυπαμαι/

θα σε παρακαλουσα ωστοσο να στηριξεις με επιχειρηματα τον παρακατω ισχυρισμο σου

1Βγάζεις απίστευτα επιπόλαια συμπεράσματα , 2παραφράζεις και 3μιλάς στην κοπέλα αυστηρά και απότομα, την μαλώνεις χωρίς να τη βοηθάς, παραβλέποντας τη δυσκολία και τη λεπτότητα του θέματος.

και τα τρια του σκελη σε παρακαλω/

εννοειται οτι περιμενω κατι περισσοτερο απο αυτο που ειπες, για "χορους και τραγουδια" και ποιος ειναι εξω απο αυτα/

εκτος του οτι ειναι αβασιμο, δεν δυναμαι καν να το εκλαβω ως επιχειρημα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΖΗΤΗΣΑ ΜΙΑ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΒΑΛΑΤΕ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ. ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ. ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΣ ΤΟΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ.... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ. ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΑΚΡΙΝΩ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ? ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΕΥΑΛΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΠΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ.... ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Π.Χ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΚΑΡΚΙΝΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ. ΤΟΝ ΠΙΑΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ........ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ. ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΙΩΣΩ. ΑΣ ΕΧΩΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΤΩΡΑ. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΛΑ.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βρε manoyl οταν λεμε να συζητησεις μαζι του εννοουμε να τον ρωτησεις πως αισθανεται ,αν θελει να μιλησει σε καποιον κλπ κ οχι να του κανεις ανακριση ...ο Papaphillips ειναι ειδικευομενος ψυχιατρικης.διαβασε αυτα που γραφει.ξερει περισσοτερα απο ολους εμας ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΕΧΕΙ. ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΤΟΥ. ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ(ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ) ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑΤΟ ΡΩΤΗΣΩ.ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

manoyl ριξε μια ματια και στο παρακατω τοπικ Θα κανατε ποτε σχεση με καποιο/καποια που πασχει απο ψυχιατρικη ασθενεια?

Θα σε παρακαλουσα να μη γραφεις με κεφαλαια γραμματα γιατι πρωτον ειναι δυσαναγνωστο και δευτερον στο διαδικτυο ισοδυμανει με το να φωναζεις.

Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΠΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ.... ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Π.Χ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΚΑΡΚΙΝΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ. ΤΟΝ ΠΙΑΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ........ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ. ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΙΩΣΩ. ΑΣ ΕΧΩΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΤΩΡΑ. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΛΑ.....

"Τώρα που εσύ θα πεθάνεις" δεν πρόκειται να το πει ποτέ κανένας σε κανέναν, αλλά δικαιούσαι όμως -αν σου πει κάποιος ότι έχει καρκίνο- να ρωτήσεις πόσο μεγάλος είναι ο όγκος, σε ποιά θέση, ποιό είναι το είδος του, αν έχει μεταστάσεις...Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΖΗΤΗΣΑ ΜΙΑ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΒΑΛΑΤΕ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ. ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ. ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΣ ΤΟΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ.... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ. ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΑΚΡΙΝΩ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ? ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΕΥΑΛΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ.

μανουλ σε λαθος ιστοσελιδα ζητησες βοηθεια , μπορει να ειναι σελιδα για ιατρους αλλα η μαζα γραφει στο ανεμων και υδατων....

manoyl ριξε μια ματια και στο παρακατω τοπικ Θα κανατε ποτε σχεση με καποιο/καποια που πασχει απο ψυχιατρικη ασθενεια?

Θα σε παρακαλουσα να μη γραφεις με κεφαλαια γραμματα γιατι πρωτον ειναι δυσαναγνωστο και δευτερον στο διαδικτυο ισοδυμανει με το να φωναζεις.

Ευχαριστω

αν ειχες και ψευδωνυμο , ΑΕΛ ή FOTIS θα ειχες φαει και μπαν.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καταλαβαινωω αλλα οχι την ωρα που εχει μαθει το προβλημα. δικριτικα ρωτας τον γιατρο του η με τροπο εκεινον. κατι τετοιο κανω και εγω. απλα μηνμε κατακρινετε καιπροσπαθηστε ναμε καταλαβετε. μαλλον δεν θα ξαναμιλησωδεν θα ξαναμπω. γιατι μονο με κρινεται και εγω ποναω....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.