Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply
Αν κατάλαβα καλά, αύριο μπορούν να πάνε όλοι να διοριστούν. Στην περίπτωση μου, μια ακόμα μέρα πήγε χαμένη, γιατί το νοσοκομείο περίμενε γραπτή διευκρίνιση από το υπουργείο, αν ο διορισμός μπορεί να γίνει πριν την ημερομηνία κένωσης , γιατί το εγγραφο των ΔΥΠΕ δεν αναφέρεται στους νεοδιοριζόμενους.

Θεωρώ τις προσφυγές πολύ πιθανές και θα αφορούν: α) όσους έχουν ήδη διοριστεί παράνομα

β) όσους διορίστηκαν νόμιμα μετά την έκδοση του εγγράφου και διεκδικούν την ίδια θέση ειδικότητας με άλλους που για να τους διορίσουν περίμεναν γραπτή διευκρίνιση

και γ) αν η απόφαση έχει αναδρομική ισχύ από την αποστολή των διορισμών, και όσους δήλωσαν στο μεταξύ διάστημα το 2ο μέρος της ειδικότητας είτε από άγονο (γιατί είχε λήξει η θητεία του προηγόμενου) είτε γιατί διορίστηκαν στο 1ο μέρος.

Συμφωνώ οτι οι διεκδικήσεις αυτές δεν μπορεί παρά να είναι προσωπικές από τους θιγόμενους, αλλά και το υπουργείο πρέπει να ξεκαθαρίσει το πρότυπο διορισμών που έχει επιλέξει.

Υ.Γ. Ελπίζω τα λεφτά του αγροτικού να μη μας τα φάνε οι δικηγόροι!!!!

Τελικά τα χρήματα του αγροτικού θα μου τα φάνε οι δικηγόροι!!!!

Παρά την οδηγία του υπουργείου,το νοσοκομείο καθυστέρησε να με διορίσει, με αποτέλεσμα να δηλώσουν ειδικότητα 2 αγροτικοί (άλλων νοσοκομείων) των οποίων επίσης τα ιατρεία δεν είχαν ακόμη κενωθεί. Αυτό αυξάνει πολύ την αναμονή μου. Για να αντιμετωπίσω αυτή την κατάσταση αναγκάστηκα να κινηθώ δικαστικά, καθώς το υπουργείο δεν έχει δώσει κάποια λύση. Θα με ενδιέφερε να μάθω αν έχουν κι άλλοι συνάδελφοι αντίστοιχο πρόβλημα,έτσι ώστε να οργανωθούμε και να πιέσουμε από κοινού για λύση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΗ!

Δεν θα βρεις άκρη με το υπουργείο απέναντι.

Κάποιοι μπορεί να με κατηγορήσουν πως προσπαθώ να πείσω συναδέλφους να μην κινηθούν απέναντι στο υπουργείο. Απλά θεωρώ χωρίς νόημα την όλη κίνηση.

Στη θέση σου αν ήμουν θα πήγαινα εκεί μέσα και θα τους το έβαζα φωτιά.

Όταν αναφέρθηκα στην αδικία με τους διορισμούς μερικών μόνο συναδέλφων σε αγροτικά-άγονα ιατρεία η απάντηση του υπουργείου ήταν πως εφόσον κανείς δεν διαμαρτύρεται εγγράφως γιατί να βγάλουν το φίδι από την τρύπα;

Δεν παρατηρείς το μπάχαλο με τις καθυστερήσεις των προκηρύξεων; Τους διορισμούς;

Σε ένα υπουργείο που επικρατεί η ασυδοσία δεν θα βρεις το δίκαιό σου βάσει νόμου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ξέρω γιατί το έχω βιώσει.Ούτως ή άλλως έχω κινηθεί ήδη δικαστικά. Είχε προηγηθεί προφορική και γραπτή ενημέρωση στο υπουργείο, αλλά η απάντησή του ήταν αόριστη.Το νοσοκομείο πετάει το μπαλάκι των ευθυνών στο υπουργείο και το αντίστροφο.

Δεν ξέρω αν θα καταφέρω κάτι, απλά δεν θέλω να μετανιώσω για το ότι δεν προσπάθησα. Να μη χαραμίσω 3 επιπλέον χρόνια στην αναμονή για ειδικότητα, εξαιτίας της άγνοιας και της αδιαφορίας ορισμένων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.