Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

άντε πάλι τα ίδια και τα ίδια....

Μαράκι μπορείς να μου απαντήσεις σε κάτι;

Έχεις λάβει εσύ διορισμό για άγονο το οποίο ανοίγει τον αύγουστο και το ίδιο και η φίλη σου.

Η φίλη σου πάει και διορίζεται και δηλώνει ειδικότητα εκεί που θα δήλωνες κι εσύ, ενώ εσένα ο διοικητής του νοσοκομείου σου λέει πως ο νόμος λέει ΕΝΑΣ ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΘΕΣΗ και δεν σε διορίζει. Περιμένεις τον Αύγουστο να διοριστείς. Η διαφορά στη λίστα αναμονής είναι 2-3 χρόνια ο ένας από τον άλλον.

ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕΣ; ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ;

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΘΑ ΜΑΣ ΜΑΤΑ-ΞΑΝΑ-ΠΑΡΟΥΝ?

ΣΤΟ ΥΥΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΠΙΣΗΜΟ ΧΑΡΤΙ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

την απάντηση την πήρες από τον πιο αρμόδιο πιστεύω.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Τασοοοοοοοο, καθε φορα που βλεπω το avatar σου, με πιανουν τα γελια! Που τον βρηκες παλι αυτον τον τυπο?

Ενταξει, δε λεω τι λεει η λογικη, λεω ΓΙΑΤΙ μεχρι τωρα, τα νοσοκομεια διοριζαν τους αγροτικους να κανουν το 3μηνο, ΠΡΙΝ ληξει η συμβαση του προηγουμενου?

Τι αλλαξε, απο την τελευταια προκηρυξη? (περα απο το λαθος της υπαλληλου του ΥΥΚΑ)

Αλλαξε η νομοθεσια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μασημένη τροφή δεν έχει.

Και τα νεότερα.....Ο ΝΟΜΟΣ ΘΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΜΕΣΑ για να μην υπάρχουν πλέον προβλήματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε τρελέγκο, από εχθές που βρεθήκαμε δεν έχω κλείσει μάτι. 2 ώρες έκανα να έρθω σπίτι από τα μέρη σου σήμερα. Μην με κουράζεις emelaela

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε τρελέγκο, από εχθές που βρεθήκαμε δεν έχω κλείσει μάτι. 2 ώρες έκανα να έρθω σπίτι από τα μέρη σου σήμερα. Μην με κουράζεις emelaela

και τι σου φταιω εγω αν ηθελες να βρεις πατσατζιδικο μες στη νυχτα? :splats: :splats: :splats::P :P :P :P :P :P

(Ελα, σε πειραζω... καλη ξεκουραση Τασο!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συ σπίτι ήρθα να ποστάρω τις θέσεις (η αλήθεια είναι πως ήθελα να γελάσω λίγο με τον dikaios, αλλά πήγε για ύπνο ο μικρός).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο Π.Ι.που έχω πετύχει,η θητεία του προηγούμενου αγροτικού δεν έχει λήξει ακόμα. Απευθύνθηκα σήμερα το πρωί και στο νοσοκομείο και στο Κ.Υ. ,όπου υπάγεται το Π.Ι. και μου είπαν πως το χαρτί που ήρθε απο την ΥΠΕ και όχι από το υπουργείο αφορά τους απερχόμενους αγροτικούς και δεν διευκρινίζει τι θα γίνει με τους νέους.(Από που και αν θα πληρωθούν, αν καταλαμβάνουν 2 γιατροι την ίδια θέση.) Είπαν ότι περιμένουν υπουργική απόφαση. Συνεπώς δεν με διόρισαν.

Ξέρει κανείς αν διορίστηκαν σήμερα αγροτικοί των οποίων η θέση ανοίγει αργότερα;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το μεσημερι ήμουν στο υυκα και περασα απο το γραφειο της Κ.παπανοτη ειναι η προισταμενη της διεύθυνσης προσωπικού Ν.Π η μου ειπε οτι θα γινει νεα τροπολογία αλλα για την ωρα ολοι θα διοριστουμε κανονικα.

στην ερώτηση μου οτι αυτο δεν το ξερουν ολα τα νοσοκομεια ή οτι τα νοσοκομεία ζητούν να το δουν αυτο εγγραφως μου απάντησε οτι οι κατά τόπους Δ.Υ.Π.Ε είναι ενήμερες και απλα να πω στην διευθυντρια του νοσοκομείου να επικοινωνήσει με την τοπική Δ.Υ.Π.Ε στην οποία ανήκει το νοσοκομείο για να ενημερωθεί σχετικά πάντως εσεις μου το τονισε απο σημερα ξεκινάτε κανονικά ούτε καν απο αύριο απο σήμερα μου είπε.

Αυριο θα παω παλι και μαλλον στο νοσοκομείο θα συναντησω άρνηση παλι , γιατι θελουν να δουν κατι εγγράφως σαν το κωλόχαρτο που τους έστειλε η Κ. ΤΑΠΑ (η ηλιθία το τούβλο ο τσιμεντόλιθος το μπετόν αρμέ ο ακρυλικός στόκος ) η ...σταμένη των αγροτικών.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συ τον άλλον τον Καλύμνιο τον είπα να πάρει τηλέφωνο στο υπουργείο να ρωτήσει τη νέα προϊσταμένη στα αγροτικά την κα Κρεμυδά και το πίστεψε και πήρε και έψαχνε Κρεμυδα στο υπουργείο. Και όχι τίποτα άλλο, τους είπε πως ο Θεοδωρίδης μου είπε πως έτσι λένε τη νέα προϊσταμένη στα αγροτικά. Μα πόσο ζώον είναι το άτομο;

Το πρωί στης 8 και μισή θα είμαι στο υπουργείο.Αν θες έλα να πάμε να τελειώνει η κοροϊδία. όπως έβγαλε έγγραφο που έλεγε πως πρέπει να παρουσιαστείτε την επομένη της ημερομηνίας κένωσης να κάνουν το ίδιο και τώρα που να λέει πως μπορείτε να διοριστείτε βάσει εντολής του υπουργείου.

Δηλαδή αυτά που λέει ο Παπαγεωργίου στη Βουλή είναι απλά λόγια εντυπωσιασμού τα οποία δεν μπορούν να τα δημοσιεύσουν εγγράφως;

Τέρμα πια αυτή η κοροϊδία με τα αγροτικά.

Λάθος αποτελέσματα με τη δικαιολογία πως είναι πολλές οι αιτήσεις.

Λάθος με τα κριτήρια μοριοδότησης.

Λάθος με τους διορισμούς.

Λάθος με το νόμο που αφήνει ένα τρίμηνο τα Π.Ι. κενά.

Λάθος....

Λάθος.....

Κάποιος κάποτε σε αυτή τη χώρα πρέπει να πληρώνει τα λάθη και σίγουρα αυτός δεν είναι ο ιατρός που κάνει αίτηση για μια θέση 9 μηνών σε ένα απομακρυσμένο χωριό.

Όποιος δεν είναι ικανός να διοικήσει (δες Πάτα) καλό θα ήταν αν είχε λίγο φιλότιμο να ζητήσει την παραίτησή του. Δεν είναι ντροπή να μην ξέρει, να μην μπορεί.

ΝΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τασο αν ημουν αθηνα φυσικα και θα ερχομουν.

αλλα εσενα σε συμβουλευω μην πας μονος δεν αξιζει να τρεχεις για κανενα.

εγω αυριο θα παω στο νοσοκομειο και ειδωμεν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι γίνεται τελικά με τους νέους αγροτικούς; Διορίζονται ανεξαρτήτως του χρόνου κένωσης του Π.Ι.;;;Μέχρι στιγμής περιμένουν επίσημο έγγραφο και δεν διορίζουν στο νοσοκομείο που υπάγεται το Π.Ι. Δεν δημιουργείται έτσι θέμα ανισης μεταχείρισης;; Ποιος με προστατεύει, αν με αυτό το καθεστώς(κάποιοι να διορίζονται και κάποιοι όχι) δηλώσει κάποιος το 2ο μέρος της ειδικότητας;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι γίνεται τελικά με τους νέους αγροτικούς; Διορίζονται ανεξαρτήτως του χρόνου κένωσης του Π.Ι.;;;Μέχρι στιγμής περιμένουν επίσημο έγγραφο και δεν διορίζουν στο νοσοκομείο που υπάγεται το Π.Ι. Δεν δημιουργείται έτσι θέμα ανισης μεταχείρισης;; Ποιος με προστατεύει, αν με αυτό το καθεστώς(κάποιοι να διορίζονται και κάποιοι όχι) δηλώσει κάποιος το 2ο μέρος της ειδικότητας;;

Απροστάτευτος είσαι!Υπήρξε απο 29/4 και υπάρχει όργιο άνισης και παράνομης μεταχείρισης στα άγονα με τις δηλώσεις.Όλοι με άγονα απο 29/4 ως 20/5 πρέπει να διαγραφτούν και να ξαναδηλώσουν με υπόδειξη του υπουργείου-κληρώσεις σε νομαρχίες την ίδια μέρα όλοι μαζί σε ημερομηνία που θα ορίσει το υπουργείο γιατί θα αρχίσουν οι αγωγές σε λίγο και γονείς θα κλαίνε έξω απο το γραφείο των αγροτικών για τα χαμένα χρόνια στις λίστες αναμονής απο το "λάθος" του υπουργείου.Και εγώ μέσα.Στο υπουργείο δε γνωρίζουν το σκάνδαλο στα άγονα. :splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν

ενημερώθηκαν οι ΔΥΠΕ και εν συνεχεία τα νοσοκομεία ότι ασχέτως της ημερομηνίας κένωσης θα πρέπει να διορίσουν τους επιτυχόντες της προκήρυξης του Μαρτίου.

Το πρόβλημα με το νόμο για μη πλήρωση της ιδίας θέσεως από 2 ιατρούς θα λυθεί σύντομα (εντός ημερών) με τροπολογία που θα κατατεθεί και στα αγροτικά να διορίζονται με συμβάσεις ιδιωτικού δικαίου.

Για να μην μείνουν τα Π.Ι. κενά θα δοθούν παρατάσεις σε όσους αγροτικούς το επιθυμούν.

Το βασικότερο πρόβλημα που δημιουργήθηκε είναι αυτό με τα άγονα και όσους ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ (από μεριά νοσοκομείου) διορίστηκαν πριν την ημερομηνία κένωσης της θέσεως.

Όσοι δήλωσαν και ήταν κενό το αγροτικό ιατρείο δεν έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα.

Οι θιγόμενοι μπορούν να κάνουν ένσταση στο υπουργείο για να πάρουν απάντηση.

Με λίγα λόγια, το υπουργείο λέει πως εφόσον κανείς θιγόμενος δεν έχει κάνει ένσταση για ποιο λόγο να δημιουργήσω κι άλλο πρόβλημα από μόνο μου;

Το πρόβλημα το γνωρίζουν και η αρμόδια προϊσταμένη και η διευθύντρια Ν.Π. και το γραφείο του υφυπουργού.

Οπότε aspirini άσε τα post και κάνε καμιά ένσταση.

Και εφόσον λες δε γνωρίζει το πρόβλημα το υπουργείο γιατί εσύ σαν θιγόμενη δεν το ενημερώνεις;

Μήπως περιμένεις να τρέξουν άλλοι μήπως και δικαιωθείς κι εσύ;

Κάτι μου θυμίζουν αυτές οι κινήσεις.....misterx ο οποίος για την "άδικη" μοριοδότηση της προκήρυξης του Αυγούστου προέτρεπε τους συναδέλφους να τρέξουν στο υπουργείο, αλλά ο ίδιος πουθενά.

Από new10.gifπροσωπικά έχω χορτάσει. Κινήσεις ουσίας δεν βλέπω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΣΟ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΚΤΟΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ Ή ΚΑΙ ΟΙ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΑΤΡΙΚΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ Ή ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ , ΟΛΟ ΤΕΤΟΙΑ ΘΑ ΤΡΩΜΕ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ.

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΥΥΚΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν

ενημερώθηκαν οι ΔΥΠΕ και εν συνεχεία τα νοσοκομεία ότι ασχέτως της ημερομηνίας κένωσης θα πρέπει να διορίσουν τους επιτυχόντες της προκήρυξης του Μαρτίου.

Το πρόβλημα με το νόμο για μη πλήρωση της ιδίας θέσεως από 2 ιατρούς θα λυθεί σύντομα (εντός ημερών) με τροπολογία που θα κατατεθεί και στα αγροτικά να διορίζονται με συμβάσεις ιδιωτικού δικαίου.

Για να μην μείνουν τα Π.Ι. κενά θα δοθούν παρατάσεις σε όσους αγροτικούς το επιθυμούν.

Το βασικότερο πρόβλημα που δημιουργήθηκε είναι αυτό με τα άγονα και όσους ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ (από μεριά νοσοκομείου) διορίστηκαν πριν την ημερομηνία κένωσης της θέσεως.

Όσοι δήλωσαν και ήταν κενό το αγροτικό ιατρείο δεν έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα.

Οι θιγόμενοι μπορούν να κάνουν ένσταση στο υπουργείο για να πάρουν απάντηση.

Με λίγα λόγια, το υπουργείο λέει πως εφόσον κανείς θιγόμενος δεν έχει κάνει ένσταση για ποιο λόγο να δημιουργήσω κι άλλο πρόβλημα από μόνο μου;

Το πρόβλημα το γνωρίζουν και η αρμόδια προϊσταμένη και η διευθύντρια Ν.Π. και το γραφείο του υφυπουργού.

Οπότε aspirini άσε τα post και κάνε καμιά ένσταση.

Και εφόσον λες δε γνωρίζει το πρόβλημα το υπουργείο γιατί εσύ σαν θιγόμενη δεν το ενημερώνεις;

Μήπως περιμένεις να τρέξουν άλλοι μήπως και δικαιωθείς κι εσύ;

Κάτι μου θυμίζουν αυτές οι κινήσεις.....misterx ο οποίος για την "άδικη" μοριοδότηση της προκήρυξης του Αυγούστου προέτρεπε τους συναδέλφους να τρέξουν στο υπουργείο, αλλά ο ίδιος πουθενά.

Από new10.gifπροσωπικά έχω χορτάσει. Κινήσεις ουσίας δεν βλέπω!

Απάντησα στον greys-anatomy.Αυτό που λέει το υπουργείο τώρα είναι αστείο.Οι μισοί θα έχουν δηλώσει παράνομα 2 μέρος ειδικότητας απο άγονο μεταξύ 29/4 και 20/5 με σύμβαση δημόσιου δικαίου στην αρχή του τριμήνου και οι άλλοι μισοί νόμιμοι σε 3-4 μήνες για την ίδια προκήρυξη λόγω σύμβασης ιδιωτικού δικαίου που δηλώνεις ειδικότητα στο τέλος του τριμήνου επειδή το υπουργείο έκανε "λάθος"?
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν

ενημερώθηκαν οι ΔΥΠΕ και εν συνεχεία τα νοσοκομεία ότι ασχέτως της ημερομηνίας κένωσης θα πρέπει να διορίσουν τους επιτυχόντες της προκήρυξης του Μαρτίου.

Το πρόβλημα με το νόμο για μη πλήρωση της ιδίας θέσεως από 2 ιατρούς θα λυθεί σύντομα (εντός ημερών) με τροπολογία που θα κατατεθεί και στα αγροτικά να διορίζονται με συμβάσεις ιδιωτικού δικαίου.

Για να μην μείνουν τα Π.Ι. κενά θα δοθούν παρατάσεις σε όσους αγροτικούς το επιθυμούν.

Το βασικότερο πρόβλημα που δημιουργήθηκε είναι αυτό με τα άγονα και όσους ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ (από μεριά νοσοκομείου) διορίστηκαν πριν την ημερομηνία κένωσης της θέσεως.

Όσοι δήλωσαν και ήταν κενό το αγροτικό ιατρείο δεν έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα.

Οι θιγόμενοι μπορούν να κάνουν ένσταση στο υπουργείο για να πάρουν απάντηση.

Με λίγα λόγια, το υπουργείο λέει πως εφόσον κανείς θιγόμενος δεν έχει κάνει ένσταση για ποιο λόγο να δημιουργήσω κι άλλο πρόβλημα από μόνο μου;

Το πρόβλημα το γνωρίζουν και η αρμόδια προϊσταμένη και η διευθύντρια Ν.Π. και το γραφείο του υφυπουργού.

Οπότε aspirini άσε τα post και κάνε καμιά ένσταση.

Και εφόσον λες δε γνωρίζει το πρόβλημα το υπουργείο γιατί εσύ σαν θιγόμενη δεν το ενημερώνεις;

Μήπως περιμένεις να τρέξουν άλλοι μήπως και δικαιωθείς κι εσύ;

Κάτι μου θυμίζουν αυτές οι κινήσεις.....misterx ο οποίος για την "άδικη" μοριοδότηση της προκήρυξης του Αυγούστου προέτρεπε τους συναδέλφους να τρέξουν στο υπουργείο, αλλά ο ίδιος πουθενά.

Από new10.gifπροσωπικά έχω χορτάσει. Κινήσεις ουσίας δεν βλέπω!

Απάντησα στον greys-anatomy.Αυτό που λέει το υπουργείο τώρα είναι αστείο.Οι μισοί θα έχουν δηλώσει παράνομα 2 μέρος ειδικότητας απο άγονο μεταξύ 29/4 και 20/5 με σύμβαση δημόσιου δικαίου στην αρχή του τριμήνου και οι άλλοι μισοί νόμιμοι σε 3-4 μήνες για την ίδια προκήρυξη λόγω σύμβασης ιδιωτικού δικαίου που δηλώνεις ειδικότητα στο τέλος του τριμήνου επειδή το υπουργείο έκανε "λάθος"?

έτσι είναι η ζωή άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους ρίχνει στα τάρταρα.Κούλα πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αλλαγή της σύμβασης απο δημοσίου σε ιδιωτικού δικαίου για την ίδια προκήρυξη είναι παράνομη και δημιουργεί ανισότητα στα άγονα -δήλωση ειδικότητας αρχή -τέλος τριμήνου και στα κανονικά αγροτικά ανισότητα και αδικία.Και όλα αυτά για ένα "λάθος"!! Μπορεί να κάνω ένσταση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξαναδιάβασε aspirini.....ξαναδιάβασε. Που θα πάει θα πιάσεις το νόημα του post.

Μπορεί να κάνεις ένσταση; Ε, τότε καλά κάνει το υπουργείο. Tι θα φοβηθεί; Τα post σου; aspirinoula....kick4.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξαναδιάβασε aspirini.....ξαναδιάβασε. Που θα πάει θα πιάσεις το νόημα του post.

Μπορεί να κάνεις ένσταση; Ε, τότε καλά κάνει το υπουργείο. Tι θα φοβηθεί; Τα post σου; aspirinoula....kick4.gif

Έχει και νόημα?
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.