Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply
Αν πας προσωπικά εσύ στο υπουργείο και τα καταθέσεις στο τμήμα των αγροτικών μπορείς να πας μόνο μεταξύ 12 με 14.

Αν πας να τα καταθέσεις κατευθείαν στο πρωτόκολλο μπορείς να πας από το πρωί στης 8 μέχρι της 14.

εδω τασουιν μου , το τασουιν ειναι κυπριακό και θα σε λεω εγω μου γιατί κάναμε κι ενα περίπολο μαζι ρε σειρα , κανεις λαθος στην καταθεση το πρωτοκολλον ειναι οπεν απο της 8 μεχρι της 2 και οτι ωρα θες πας να καταθέσεις , τα κουριερ εκεινη την μερα εχουν φαση να δεις πως μπαινουν με ενα ματσο φακελους στα χερια...

για πληροφορίες και καλα το υυκα λογω φορτου εργασίας σου λεει με το κοινο δουλεύω 12-2 , γιατι σου λεει 8-12 βγαζω εργασια γραφειου , αλλα τις ημέρες αυτες της διακηρύξεως κανουν την υπέρβαση , και βγαίνουν ανα μιση ωρα μια μια οι υπάλληλες εξω απο την πορτα και παρεχουν την γνωστη ελληνική ενημέρωση μπουγιο στον διαδρομο , οπου εκει αν έχεις μια βιντεοκάμερα και γράφει θ ακούσεις 1000 αλεξιους να ρωτάνε και να ρωτάνε , μονο πμ δεν μπορουν να στείλουν εκει....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό μέχρι της 2 το μεσημέρι από τις 8 το πρωί.

το δε υπουργειο δεχεται το κοινο μετα την 12 μεσημβρινή.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΗΛΩΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ......?ΑΛΛΟ ΚΤΙΡΙΟ ΕΙΝΑΙ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό μέχρι της 2 το μεσημέρι από τις 8 το πρωί.

το δε υπουργειο δεχεται το κοινο μετα την 12 μεσημβρινή.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΗΛΩΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ......?ΑΛΛΟ ΚΤΙΡΙΟ ΕΙΝΑΙ?

παιδια υπαρχει καποιος που να τελειωσε το 99 στην βουλγαρια??παντως τεμετερον Τασο οτι γραφεις ειναι αξιοπιστο.πληροφοριακα η κληρωση πως γινεται?τραβαμε ..ξυλακια η βαζουν αριθμους κ μαντευουμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα συνάδελφοι ή μάλλον καλημέρα!

Προς το τέλος της προκύρηξης γράφει: "... για τον υπολογισμό των μορίων ως προς την ημερομηνία

κτήσης πτυχίου ο γιατρός μπορεί να προσκομίσει βεβαίωση περάτωσης σπουδών από την γραμματεία της

ιατρικής σχολής που αποφοίτησε."

Το αυτό αναγράφεται και σε παλαιότερη προκύρηξη. Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό;

Για τον υπολογισμό των μορίων ως προς την ημερομηνία κτήσης πτυχίου θεωρούσα ότι

λαμβάνεται υπόψη η ημερομηνία που αναγράφεται στο πτυχίο ("ενεκρίθη την...").

Αν όντως υπολογίζεται από το πτυχίο τότε προς τί η βεβαίωση; Και προς τί το "μπορεί"; Έτσι, προαιρετικά να πούμε;!

Αν γνωρίζει κάποιος τι θέλει να πει ο ποιητής ας μου απαντήσει παρακαλώ

Ευχαριστώ

τασο δηλ πρεπει να παρουμε κ αυτο το χαρτι???

αφου το πτυχιο γραφει πανω την ημερομηνια κτησης ...χρειαζεται ???

Όσοι έχουν πτυχίο δεν την καταθέτουν!

Ρώτησα γι αυτό γιατί ξεμπέρδεψα με μαθήματα 2 μήνες προ ορκωμοσίας... Το πτυχίο (από Αθήνα τουλάχιστον) γράφει επάνω δυο ημερομηνίες... "ΕΝΕΚΡΙΘΗ ΤΟΤΕ" και "ΕΓΕΝΕΤΩ ΤΟΤΕ". Χρησιμοποιούν την πρώτη ημερομηνία. Δυστυχώς δε συμπίπτει πάντα με το πότε πραγματικά ενεκρίθη κάποιος, αλλά όπως τους ήρθε κι έγραψαν. Τέλος πάντων.... Μου απάντησαν, πάντως, αρνητικά για το αν δέχονται χαρτί από γραμματεία... χρησιμοποιούν μόνο το πτυχίο... Αν κάποιος έχει άλλη πληροφόρηση, ας το γράψει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό μέχρι της 2 το μεσημέρι από τις 8 το πρωί.

το δε υπουργειο δεχεται το κοινο μετα την 12 μεσημβρινή.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΗΛΩΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ......?ΑΛΛΟ ΚΤΙΡΙΟ ΕΙΝΑΙ?

παιδια υπαρχει καποιος που να τελειωσε το 99 στην βουλγαρια??παντως τεμετερον Τασο οτι γραφεις ειναι αξιοπιστο.πληροφοριακα η κληρωση πως γινεται?τραβαμε ..ξυλακια η βαζουν αριθμους κ μαντευουμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν πας προσωπικά εσύ στο υπουργείο και τα καταθέσεις στο τμήμα των αγροτικών μπορείς να πας μόνο μεταξύ 12 με 14.

Αν πας να τα καταθέσεις κατευθείαν στο πρωτόκολλο μπορείς να πας από το πρωί στης 8 μέχρι της 14.

εδω τασουιν μου , το τασουιν ειναι κυπριακό και θα σε λεω εγω μου γιατί κάναμε κι ενα περίπολο μαζι ρε σειρα , κανεις λαθος στην καταθεση το πρωτοκολλον ειναι οπεν απο της 8 μεχρι της 2 και οτι ωρα θες πας να καταθέσεις , τα κουριερ εκεινη την μερα εχουν φαση να δεις πως μπαινουν με ενα ματσο φακελους στα χερια...

για πληροφορίες και καλα το υυκα λογω φορτου εργασίας σου λεει με το κοινο δουλεύω 12-2 , γιατι σου λεει 8-12 βγαζω εργασια γραφειου , αλλα τις ημέρες αυτες της διακηρύξεως κανουν την υπέρβαση , και βγαίνουν ανα μιση ωρα μια μια οι υπάλληλες εξω απο την πορτα και παρεχουν την γνωστη ελληνική ενημέρωση μπουγιο στον διαδρομο , οπου εκει αν έχεις μια βιντεοκάμερα και γράφει θ ακούσεις 1000 αλεξιους να ρωτάνε και να ρωτάνε , μονο πμ δεν μπορουν να στείλουν εκει....

Φωτάραμ έχεις απόλυτο δίκαιο. Σημείωσε λάθος.

το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό μέχρι της 2 το μεσημέρι από τις 8 το πρωί.

το δε υπουργειο δεχεται το κοινο μετα την 12 μεσημβρινή.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΗΛΩΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ......?ΑΛΛΟ ΚΤΙΡΙΟ ΕΙΝΑΙ?

στο ίδιο μπουρδελοκτίριο είναι....και το ένα και το άλλο στο ισόγειο

καλή επιτυχία

το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό μέχρι της 2 το μεσημέρι από τις 8 το πρωί.

το δε υπουργειο δεχεται το κοινο μετα την 12 μεσημβρινή.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΗΛΩΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ......?ΑΛΛΟ ΚΤΙΡΙΟ ΕΙΝΑΙ?

παιδια υπαρχει καποιος που να τελειωσε το 99 στην βουλγαρια??παντως τεμετερον Τασο οτι γραφεις ειναι αξιοπιστο.πληροφοριακα η κληρωση πως γινεται?τραβαμε ..ξυλακια η βαζουν αριθμους κ μαντευουμε

Τεμέτερον greg33 γράφουν τα ονόματα των συναδέλφων και τα τοποθετούν σε ένα ΜΠΟΛ και τραβάνε το χαρτάκι....ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ ΤΖΟΚΕΡ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν πας προσωπικά εσύ στο υπουργείο και τα καταθέσεις στο τμήμα των αγροτικών μπορείς να πας μόνο μεταξύ 12 με 14.

Αν πας να τα καταθέσεις κατευθείαν στο πρωτόκολλο μπορείς να πας από το πρωί στης 8 μέχρι της 14.

εδω τασουιν μου , το τασουιν ειναι κυπριακό και θα σε λεω εγω μου γιατί κάναμε κι ενα περίπολο μαζι ρε σειρα , κανεις λαθος στην καταθεση το πρωτοκολλον ειναι οπεν απο της 8 μεχρι της 2 και οτι ωρα θες πας να καταθέσεις , τα κουριερ εκεινη την μερα εχουν φαση να δεις πως μπαινουν με ενα ματσο φακελους στα χερια...

για πληροφορίες και καλα το υυκα λογω φορτου εργασίας σου λεει με το κοινο δουλεύω 12-2 , γιατι σου λεει 8-12 βγαζω εργασια γραφειου , αλλα τις ημέρες αυτες της διακηρύξεως κανουν την υπέρβαση , και βγαίνουν ανα μιση ωρα μια μια οι υπάλληλες εξω απο την πορτα και παρεχουν την γνωστη ελληνική ενημέρωση μπουγιο στον διαδρομο , οπου εκει αν έχεις μια βιντεοκάμερα και γράφει θ ακούσεις 1000 αλεξιους να ρωτάνε και να ρωτάνε , μονο πμ δεν μπορουν να στείλουν εκει....

Φωτάραμ έχεις απόλυτο δίκαιο. Σημείωσε λάθος.

το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό μέχρι της 2 το μεσημέρι από τις 8 το πρωί.

το δε υπουργειο δεχεται το κοινο μετα την 12 μεσημβρινή.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΗΛΩΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ......?ΑΛΛΟ ΚΤΙΡΙΟ ΕΙΝΑΙ?

στο ίδιο μπουρδελοκτίριο είναι....και το ένα και το άλλο στο ισόγειο

καλή επιτυχία

το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό μέχρι της 2 το μεσημέρι από τις 8 το πρωί.

το δε υπουργειο δεχεται το κοινο μετα την 12 μεσημβρινή.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΗΛΩΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ......?ΑΛΛΟ ΚΤΙΡΙΟ ΕΙΝΑΙ?

παιδια υπαρχει καποιος που να τελειωσε το 99 στην βουλγαρια??παντως τεμετερον Τασο οτι γραφεις ειναι αξιοπιστο.πληροφοριακα η κληρωση πως γινεται?τραβαμε ..ξυλακια η βαζουν αριθμους κ μαντευουμε

Τεμέτερον greg33 γράφουν τα ονόματα των συναδέλφων και τα τοποθετούν σε ένα ΜΠΟΛ και τραβάνε το χαρτάκι....ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ ΤΖΟΚΕΡ!

ησυχασα,τωρα που ξερω οτι δεν ειναι μπαλακια,γιατι καποτε για παο κ οσφπ υπηρχαν ζεστα κ κρυα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα συνάδελφοι ή μάλλον καλημέρα!

Προς το τέλος της προκύρηξης γράφει: "... για τον υπολογισμό των μορίων ως προς την ημερομηνία

κτήσης πτυχίου ο γιατρός μπορεί να προσκομίσει βεβαίωση περάτωσης σπουδών από την γραμματεία της

ιατρικής σχολής που αποφοίτησε."

Το αυτό αναγράφεται και σε παλαιότερη προκύρηξη. Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό;

Για τον υπολογισμό των μορίων ως προς την ημερομηνία κτήσης πτυχίου θεωρούσα ότι

λαμβάνεται υπόψη η ημερομηνία που αναγράφεται στο πτυχίο ("ενεκρίθη την...").

Αν όντως υπολογίζεται από το πτυχίο τότε προς τί η βεβαίωση; Και προς τί το "μπορεί"; Έτσι, προαιρετικά να πούμε;!

Αν γνωρίζει κάποιος τι θέλει να πει ο ποιητής ας μου απαντήσει παρακαλώ

Ευχαριστώ

τασο δηλ πρεπει να παρουμε κ αυτο το χαρτι???

αφου το πτυχιο γραφει πανω την ημερομηνια κτησης ...χρειαζεται ???

Όσοι έχουν πτυχίο δεν την καταθέτουν!

Ρώτησα γι αυτό γιατί ξεμπέρδεψα με μαθήματα 2 μήνες προ ορκωμοσίας... Το πτυχίο (από Αθήνα τουλάχιστον) γράφει επάνω δυο ημερομηνίες... "ΕΝΕΚΡΙΘΗ ΤΟΤΕ" και "ΕΓΕΝΕΤΩ ΤΟΤΕ". Χρησιμοποιούν την πρώτη ημερομηνία. Δυστυχώς δε συμπίπτει πάντα με το πότε πραγματικά ενεκρίθη κάποιος, αλλά όπως τους ήρθε κι έγραψαν. Τέλος πάντων.... Μου απάντησαν, πάντως, αρνητικά για το αν δέχονται χαρτί από γραμματεία... χρησιμοποιούν μόνο το πτυχίο... Αν κάποιος έχει άλλη πληροφόρηση, ας το γράψει.

Με τις ημερομηνίες παίζει μεγάλο θέμα κι ανάγεται κι αυτό στη γυάλινη σφαίρα που χρησιμοποιούμε για να μαντέψουμε τις εκάστοτε ορέξεις τους. Στο δικό μου αντίγραφο πτυχίου γράφει άλλη ημερομηνία, στον πάπυρο άλλη και στη βεβαίωση απόκτησης πτυχίου άλλη!!!! Σε προηγούμενη προκήρυξη που χρειαζόταν για κάποιους βεβαίωση πρώτου έτους εγγραφής στη σχολή, ένας φίλος που την προσκόμισε, κράτησαν από αυτή την ημερομηνία απόκτησης πτυχίου και φυσικά τον συνέφερε γιατί ήταν η πιο παλιά. Όμως ειδικά στην Αθήνα η Γραμματεία γράφει ότι να ναι. Σε άλλους βάζει την ημερομηνία τελευταίας εξέτασης, σε άλλους την ημερομηνία που πέρασαν το βαθμό και σε άλλους της ορκομωσίας. Πιάσε το αυγό και κούρεφτο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο απθ τα πτυχια εχουν 2 ημερομηνιες.αυτη της κτησης πτυχιου κ αυτη της ορκωμοσιας.η πρωτη ειναι αυτη που χρειαζονται για το αγροτικο :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και ανηφορησα σημερα λοιπον στην αθηνα στο υπουργειο μας ...εκπαιδευτικη εκδρομη θα το ελεγα!εγω πηγα για δηλωσεις αγροτικων και συναντησα τον ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ και ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΤΗΣ ΕΦΗΣ ΘΩΔΗ!!!!!!! καλα ποιος μιλησε για μορια και πρασινα αλογα?????????????ολοι μα ΟΛΟΙ ειχαν παει απο την πισω πορτα με γραμματεις και φαρισαιους για να μην μιλησω για τα ονοματα βουλευτων που ακουστηκαν και τα χαρτακια με αριθμους πρωτοκολου που εμπαιναν σε ειδικες λιστες...... ΦΥΣΙΚΑ δεν υπηρχε κανενας λογος να δηλωσω , ομως οι εμπειριες που αποκομισα μου αρκουν......τουλαχιστον θα μπορουσαν να μην γινονται τοσο απροκαλυπτα!!!!!!!!!!!

και το πικρο αποφθεγμα της ημερας: το ρουσφετι

του βισματος

το μεσον

(ω) παραπλευρη πορτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν κρατανε τα προσχηματα ???

ΑΙΣΧΟΣ !!! Οι ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ !!

Δηλαδη τι θελουν να γινει θεμα και να μην μπορεσουμε κι εμεις να κανουμε τη "δουλιτσα" μας.

Κατι τετοιοι ερασιτεχνες εχουν βγαλει κακο ονομα στα βυσματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συ αυτό που λες είναι πολύ σοβαρό!είναι δυνατόν να μην κρατανε ούτε τα προσχήματα?μήπως υπερβάλλεις?

ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΝΟΙΩΣΑ ΣΑΝ ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ Ο ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΛΙΓΟ ΕΙΝΑΙ.....ποια προσχηματα?ξερεις τι ακουσα σημερα?''οτι μπορουμε κανουμε να βολεψουμε κιεμεις'' ξερεις ποσα ονοματα βουλευτων και ενας υπουργος επαιξε...οσο για τα αγονα Ο ΧΑΜΟΣ , ο κακος χαμος!!!! δεν ξερω αν θα δηλωσω τελικα, παντως πηρα την αιτηση να την βγαλω καμια 20 φορες γιατι ως φαινεται τοσες θα χρειαστουν...

αν κοιταξετε την προηγουμενη προκυρηξη υπηρχε ατομο που ειχε ορκιστει 1-1-07 οτι δλδ ειχε ορκομωσια πρωτοχρονια-λογικο..τεσπα καταλαβαμε πανω κατω τι παιζοταν , ολοι ξερουμε οτι καποιες θεσεις δινονται απο την πισω πορτα...Πλεον ομως οπως φανηκαν τα πραγματα σημερα το 70 80% ετσι θα δινονται.... Η αληθεια ειναι οτι θα επρεπε να πιαστω στα χερια με τους γραμματεις εκει μεσα , αλλα γιατι θα βρω πουθενα δικιο?καποια στιγμη ομως οταν τραβηχτει πολυ το σκοινι θα ξυπνησουν τα ποδια και θα κοπανησουν το κεφαλι!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηταν οντως "ερασιτεχνες"!

Προσωπικα δε πιστευω στα βυσματα για το αγροτικο!(...ή αρνουμαι να το πιστεψω απλα για να κοιμαμαι πιο ησυχη!)

Συμβουλευω το ιδιο και σε γνωστους που θελουν να κανουν για 1η φορα αιτηση για τα αγροτικα..."Δεν υπαρχουν κονε!!!""Μη πιστευετε το καθε πολιτικαντη οτι θα ιδρωσει τ'αυτι του στα τηλ για να βολεψει το/η γιο/κορη σας!"

Εκτος πια κι αν εχεις θειο..νονο..πατερα.. κανεναν πολιτικο!

...

Παντως ΟΝΤΩΣ ειναι μεσα στο πετσι του Ελληνα το ρουσφετι!!! emblowemgreeceemhelpmeemeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν κοιταξετε την προηγουμενη προκυρηξη υπηρχε ατομο που ειχε ορκιστει 1-1-07 οτι δλδ ειχε ορκομωσια πρωτοχρονια-λογικο..τεσπα καταλαβαμε πανω κατω τι παιζοταν ,

Ηρω μου η ημερομηνια ορκομωσιας 1/1/2007 ειναι νομιμη για τα παιδια που το πτυχιο τους αναγνωριστηκε αυτοματα κατα την εισοδο των χωρων που σπουδασαν στην Ε.Ε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή η ιστορία με τα αγροτικά οπου κρατάνε για ημέτερους είναι πολύ παλιά.Ποιός θυμάται τον ανιψιό του τέως και άθλιου υφυπουργού Γιαννόπουλου για τον οποίον κράταγαν 2 χρόνια αγροτικό στην Αρκαδία από το οποίο μάλιστα είχε πάρει απόσπαση στο νοσοκομείο Τρίπολης!!Οι εφημερίδες της εποχής το είχαν γράψει εκτενώς.

Όλοι που έχουμε περάσει από τη φάση αυτή έχουμε να θυμόμαστε τέτοιες ιστορίες.Ακόμα και οι υπάλληλοι το παραδέχονται για αγροτικά που δεν προκηρύσσονται και βγαίνουν μετά,για τις κενές αιτήσεις κλπ.

Τώρα τελευταία βέβαια με τα κομματικά χαρτάκια έχει γίνει χαμός.Ο κάθε κομματάρχης παίρνει τηλέφωνο και στέλνει το δικό του προς τακτοποίηση.

Δυστυχώς κύριοι αυτοί είναι η Ελλάδα του 2008.Όταν εφημερεύω και μου τηλεφωνεί η γραμματέα του διοικητή για έναν συνεργάτη του Ρουσσόπουλου που αντιμετωπίστηκε το παιδί του στο ΑΣΚΛΗΠΙΕΊΟ και θέλει μια δεύτερη γνώμη και γρήγορα κιο΄λας στο παίδων τι να πούμε.

ΟΤΑΝ ΠΛΕΟΝ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ,Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΚΑΙ Η ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΥς ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΚΑΘΕ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ.ΔΙΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΚΛΕΞΑΜΕ.

Επομένως βουλώστε το και απολαύστε το βιασμό!ΤΟΝ ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αληθεια ειναι πως διαφορετικα ειναι να το ακους(οτι πολλες θεσεις δινονται πλαγιως) και αλλιως να το βλεπεις, σου ερχεται καπως-παθαινεις ενα πρωτο σοκ ,αλλα μετα καταλαβαινεις οτι δεν αξιζει απλα δεν αξιζει...δεν ειναι θεμα κυβερνησης η κρατους ειναι θεμα νοοτροπιας και αυτο δεν αλλαζει!τεσπα υπαρχουν και χειροτερα που θα μπορουσαν να συμβουν η που εχουν συμβει ,οποτε απλα το δεχεσαι χαμογελας και σταματας να ασχολεισαι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αληθεια ειναι πως διαφορετικα ειναι να το ακους(οτι πολλες θεσεις δινονται πλαγιως) και αλλιως να το βλεπεις, σου ερχεται καπως-παθαινεις ενα πρωτο σοκ ,αλλα μετα καταλαβαινεις οτι δεν αξιζει απλα δεν αξιζει...δεν ειναι θεμα κυβερνησης η κρατους ειναι θεμα νοοτροπιας και αυτο δεν αλλαζει!τεσπα υπαρχουν και χειροτερα που θα μπορουσαν να συμβουν η που εχουν συμβει ,οποτε απλα το δεχεσαι χαμογελας και σταματας να ασχολεισαι...

πως μπορουν να το κανουν αφου βγαινουν σε κοινη θεα τ αγροτικα.κ επισης αν δεν τα προκυρηξουν ολα μετα φαινεται ποια δεν υπηρξαν προγενεστερα.αλλα συμφωνω οτι βυσματονονται τελικα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι απλό κάποιοι παίζουν με ανοιχτά χαρτιά και οι υπολοιποι παιζουν με κλειστά!!!

θα οδηγησουν πολυ κοσμο σε ατερμονες κληρωσεις.καποιοι θα το παρουν κ οι υπολοιποι θα κανουν απο 150-300 ευρω εξοδα ποθ θα παραβρεθουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.