Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Εσύ εμένα που δεν πίστευες πως θα βγει σήμερα!

υ.γ. δεν νομίζω να θες απάντηση για το χθεσινό ερώτημα μέσω τηλεφώνου για το πέναλτι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο καμια πληροφορία για το πότε θα βγουν τα αποτελέσματα έχεις?χοντρικά ρε παιδι μου!!!

Ήθελα να δω ποιος θα το ρωτήσει πρώτος.... emcolgate

Ανάλογα με τις αιτήσεις. Στις 17 Μαρτίου θα γνωρίζουν πόσες αιτήσεις έγιναν, οπότε και να υπολογήσουν. Φέτος πάντως προβλέπεται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο καμια πληροφορία για το πότε θα βγουν τα αποτελέσματα έχεις?χοντρικά ρε παιδι μου!!!

Ήθελα να δω ποιος θα το ρωτήσει πρώτος.... emcolgate

Ανάλογα με τις αιτήσεις. Στις 17 Μαρτίου θα γνωρίζουν πόσες αιτήσεις έγιναν, οπότε και να υπολογήσουν. Φέτος πάντως προβλέπεται!

και αφου γιναμε που γιναμε ανεκδοτο ας το συνεχισω...

Τωρα να πονταρουμε στο ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα...

*τελος Μαρτη. (Ντραπηκαν στο ΥΥΚΑ και αποφασισαν να δουλεψουν εντατικα αυτη τη φορα)

*Πριν τις γιορτες του Πασχα (ευκαιρια να χαρουν λιγο οσοι συναδερφοι δεν παιρνουν λαμπαδα και τσουρεκακι απο το νονο τους. Θα παρουν αυγο kinder εκπληξη με το διορισμο μεσα ,απο το νονο στο υπουργειο)

*Τελος Μαϊου( Τα κοιτανε, τα ξανακοιτανε, γραφουν, σβηνουν, ξαναγραφουν, φτιαχνουν λιστες, τις αλλαζουν...)

*μετα το Εuro φυσικα( ποιος ασχολειται με αγροτικα τετοιες μερες)

μηπως να το κανω poll τελικα;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λίνα, εγώ το μόνο που θα στοιχημάτιζα είναι πως στις μισές θέσεις θα γίνουν κληρώσεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ερωτήσεις παιδιά :

1) (μάλλον ρητοτική !) Για ποιο λόγο ήθελα να'ξερα επιτρέπουν να δηλώσεις μόνον 2 προτιμήσεις και δεν το κάνουν όπως στις πανελλήνιες που δηλώνεις πολλές ? Θα τους πέσει ο κ*λος ? Δηλώνοντας πολλές θα είχες τουλάχιστον μια πιθανότητα να πας αγροτικό πριν τα 30 σου, χωρίς να δημιουργούνται και πολλές επιβαρύνσεις στην όλη διαδικασία (εντάξει, θα αργούσε λίγο παραπάνω η επεξεργασία των αιτήσεων, αλλά πλέον βγάζουν μια προκήρυξη κάθε 3-4 μήνες, πόσο παραπάνω να καθυστερήσουν) ?

2) Για ποιο λόγο κληρώσεις ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι κληρωσεις θα γινουν επειδη πολλοι θα ισοβαθμουν πλεον εφοσον καταργηθηκαν μορια εντοπιοτητας γαμου και λοιπα...

οσον αφορα την πρωτη απορια και εγω την εχω................

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδιά πού βρήκατε ότι δηλώνουμε ως τις 12 μαρτίου;;

μήπως ξέρει και κάποιος αν μπορούμε να δηλώσουμε μέσω ίντερνετ;(λέω εγώ τώρα...)

πιστευω οτι τα μορια των περισσοτερων ειναι 7,μετα ειναι 9,κ το πολυ μεχρι 11.με τη μαλακια του υπουργειου θα μεινουν πολλα κενα,αν κ ειναι περισσοτερα απο καθε αλλη φορα τ αγροτικα.καλη τυχη σ ολουσ κ να μην φτασουμε σε κληρωσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό μέχρι της 2 το μεσημέρι από τις 8 το πρωί.

το δε υπουργειο δεχεται το κοινο μετα την 12 μεσημβρινή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό μέχρι της 2 το μεσημέρι από τις 8 το πρωί.

το δε υπουργειο δεχεται το κοινο μετα την 12 μεσημβρινή.

σε ευχαριστω φωτη μου!

δηλαδη για τις αιτησεις μετα τις 12;;; ή απο το πρωι κανονικα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδιά πού βρήκατε ότι δηλώνουμε ως τις 12 μαρτίου;;

μήπως ξέρει και κάποιος αν μπορούμε να δηλώσουμε μέσω ίντερνετ;(λέω εγώ τώρα...)

να υποθέσω πως δεν διάβασες καν την προκήρυξη ή κάνω λάθος?

το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό μέχρι της 2 το μεσημέρι από τις 8 το πρωί.

το δε υπουργειο δεχεται το κοινο μετα την 12 μεσημβρινή.

σε ευχαριστω φωτη μου!

δηλαδη για τις αιτησεις μετα τις 12;;; ή απο το πρωι κανονικα;

Αν πας προσωπικά εσύ στο υπουργείο και τα καταθέσεις στο τμήμα των αγροτικών μπορείς να πας μόνο μεταξύ 12 με 14.

Αν πας να τα καταθέσεις κατευθείαν στο πρωτόκολλο μπορείς να πας από το πρωί στης 8 μέχρι της 14.

2 ερωτήσεις παιδιά :

1) (μάλλον ρητοτική !) Για ποιο λόγο ήθελα να'ξερα επιτρέπουν να δηλώσεις μόνον 2 προτιμήσεις και δεν το κάνουν όπως στις πανελλήνιες που δηλώνεις πολλές ? Θα τους πέσει ο κ*λος ? Δηλώνοντας πολλές θα είχες τουλάχιστον μια πιθανότητα να πας αγροτικό πριν τα 30 σου, χωρίς να δημιουργούνται και πολλές επιβαρύνσεις στην όλη διαδικασία (εντάξει, θα αργούσε λίγο παραπάνω η επεξεργασία των αιτήσεων, αλλά πλέον βγάζουν μια προκήρυξη κάθε 3-4 μήνες, πόσο παραπάνω να καθυστερήσουν) ?

2) Για ποιο λόγο κληρώσεις ?

1/. Αν δήλωναν παραπάνω επιλογές τότε θα έβγαζαν τα αποτελέσματα ...........άσε καλύτερα μην πω πότε.

2/. Κληρώσεις γιατί 1000 συνάδελφοι και ίσως παραπάνω θα έχουν 7 μόρια οπότε σχεδόν σίγουρα θα ακολουθήσουν κληρώσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστωωωωωωωωω και σενα!

Λίνα δεν θα τα πάμε καλά.....

Τον Φώτη τον είπες ευχαριστώ Φώτη μουΕμένα....."ευχαριστώ και σένα"!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστωωωωωωωωω και σενα!

Λίνα δεν θα τα πάμε καλά.....

Τον Φώτη τον είπες ευχαριστώ Φώτη μουΕμένα....."ευχαριστώ και σένα"!

ναι αλλα ο φωτης εφαγε 1 μηνα μπαν για χαρη μου, εσυ τιποτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα συνάδελφοι ή μάλλον καλημέρα!

Προς το τέλος της προκύρηξης γράφει: "... για τον υπολογισμό των μορίων ως προς την ημερομηνία

κτήσης πτυχίου ο γιατρός μπορεί να προσκομίσει βεβαίωση περάτωσης σπουδών από την γραμματεία της

ιατρικής σχολής που αποφοίτησε."

Το αυτό αναγράφεται και σε παλαιότερη προκύρηξη. Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό;

Για τον υπολογισμό των μορίων ως προς την ημερομηνία κτήσης πτυχίου θεωρούσα ότι

λαμβάνεται υπόψη η ημερομηνία που αναγράφεται στο πτυχίο ("ενεκρίθη την...").

Αν όντως υπολογίζεται από το πτυχίο τότε προς τί η βεβαίωση; Και προς τί το "μπορεί"; Έτσι, προαιρετικά να πούμε;!

Αν γνωρίζει κάποιος τι θέλει να πει ο ποιητής ας μου απαντήσει παρακαλώ

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τασο δηλ πρεπει να παρουμε κ αυτο το χαρτι???

αφου το πτυχιο γραφει πανω την ημερομηνια κτησης ...χρειαζεται ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Εννοείς δηλαδή ότι εμείς που έχουμε τελειώσει Ελλάδα (εγώ Αθήνα) πρέπει

να την υποβάλλω την βεβαίωση περάτωσης σπουδών στα δικαιολογητικά μου;

Κι αν είναι έτσι, από τη στιγμή που η προκύρηξη δημοσιεύτηκε την Δευτέρα το απόγευμα,

αύριο που θα κάνω την αίτηση, θα προλάβει η γραμματεία να την έχει έτοιμη την Τετάρτη:

Την καταληκτική ημερομηνία υποβολής δηλαδη; Είναι σοβαροί; Πάλι αγώνα δρόμου θα κάνουμε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.