Jump to content

το μεγαλυτερο ελαττωμα σου


Laiono

Recommended Posts

Τσακώνομαι όλη την ώρα. Είναι πρόβλημα γιατρέ; Α ναι, και οι άλλοι γουστάρουν να τσακώνονται μαζί μου. Όλη την ώρα. Για πλάκα. Καλή φάση;
Συνέδεσες τον καυγά με την εξωτερίκευση των έντονων συναισθημάτων που νιώθεις.Δηλαδή με αυτόν τον τρόπο εκτονώνεσαι και επέλεξες να συναναστρέφεσαι με άτομα,στη συμπεριφορά των οποίων αναγνώρισες αυτό ακριβώς το χαρακτηριστικό σου.Αν περνάτε όλοι καλά,γιατί το θεωρείς πρόβλημα???
emkeratas επισης παντα την πεφτω σε γκομενες που με φτυνουν για αλλες γκομενες.... embrokenheart
Ίσως επειδή δεν τους δίνεις να καταλάβουν ότι ενδιαφέρεσαι.Δοκίμασε να μιλήσεις πιο ανοιχτά την επόμενη φορά πριν νιώσεις την απόρριψη.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Last Reply
Θέλω πάντα να έχω τον απόλυτο έλεγχο των καταστάσεων και να είμαι προετοιμασμένος για όλα τα πιθανά σενάρια..

Κυρίως τα αρνητικά...

Σε σημείο που μου γίνεται εμμονή...

Μ'αυτό τον τρόπο όχι μόνο δεν απολαμβάνω πολλές καλές φάσεις της ζωής μου, αλλά αντίθετα τις καταστρέφω..

Φιλαράκι δεν καταλαβαίνω γιατί το θεωρείς ελάττωμα αυτό. Προσωπικά επειδή κάνω το ίδιο ακριβώς δεν το θεωρώ ελάττωμα αλλά προτέρημα να είμαι πάντα προετοιμασμένος για το κάθετι.

emoops

μετα απο τα δυο αυτα ποστ θα αρχισω να πιστευω οτι εχω κανει λαθος επιλογη ειδικοτητας... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τσακώνομαι όλη την ώρα. Είναι πρόβλημα γιατρέ; Α ναι, και οι άλλοι γουστάρουν να τσακώνονται μαζί μου. Όλη την ώρα. Για πλάκα. Καλή φάση;
Συνέδεσες τον καυγά με την εξωτερίκευση των έντονων συναισθημάτων που νιώθεις.Δηλαδή με αυτόν τον τρόπο εκτονώνεσαι και επέλεξες να συναναστρέφεσαι με άτομα,στη συμπεριφορά των οποίων αναγνώρισες αυτό ακριβώς το χαρακτηριστικό σου.Αν περνάτε όλοι καλά,γιατί το θεωρείς πρόβλημα???
emkeratas επισης παντα την πεφτω σε γκομενες που με φτυνουν για αλλες γκομενες.... embrokenheart
Ίσως επειδή δεν τους δίνεις να καταλάβουν ότι ενδιαφέρεσαι.Δοκίμασε να μιλήσεις πιο ανοιχτά την επόμενη φορά πριν νιώσεις την απόρριψη.

Jack μωρο μου....μηπως εισαι η Τενια Μακρη κ μας το κρυβεις?? :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Jack μωρο μου....μηπως εισαι η Τενια Μακρη κ μας το κρυβεις?? :bloodomen:

Αν έβρισκες κάποια πιο όμορφη,θα σου έλεγα "ναι" για να σου κάνω το χατήρι emcolgateemcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

delirium τι εισαι ωρε?κοριτσακι η αγορακι η κατι αλλο?με μπερδεψες :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

delirium τι εισαι ωρε?κοριτσακι η αγορακι η κατι αλλο?με μπερδεψες :wacko:
απάντα delirium please.......όλη την αλήθεια, όχι μισόλογα :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

delirium τι εισαι ωρε?κοριτσακι η αγορακι η κατι αλλο?με μπερδεψες :wacko:

Πάντως από profile σκίζει!!! Τέλεια φώτο με νόημα (από το 6η αίσθηση ελαφρώς αλλαγμένο emcolgate ),τέλειο avatar...

ότι και να 'ναι,είναι πολύ καλή/ος.Από μένα 100/100 emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

delirium τι εισαι ωρε?κοριτσακι η αγορακι η κατι αλλο?με μπερδεψες :wacko:

ειναι το κατι αλλο! :anavwfwties:

delirium,

θες να κανουμε σχεση?

οι δυο μας, να φωναξουμε και τριτον, ο,τι θες!

just say yesss! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω κ άλλο προβλημαααααααα κλαψ...Τα βλέπω όλα τόοοοοσο αισιόδοξα που δεν μπορω να συντονιστώ με τους γύρω μου εύκολα..Κ να μη μου βγει κάτι, πάλι αισιόδοξα θα το δω... :(Επίσης μπορώ να γίνω τρομερά θλιμμένο άτομο όταν με πειράξει ένα αγαπημένο πρόσωπο κ τότε τσαντίζομαι κ όποιον πάρει ο χάρος…
Δεν το θεωρώ ελάττωμα.Απλά είσαι εκδηλωτική και εκφράζεις έντονα αυτά που νιώθεις.Συμβαίνει σε άτομα με πλούσιο συναισθηματικό κόσμο και στα παιδιά.Δες πόσο έντονα εκφράζουν τα συναισθήματα τους και πόσο γρήγορα αλλάζουν συναισθήματα.Εκεί που κλάινε,τους κάνεις μία γκριμάτσα αστεία και γελάνε.Με λίγα λόγια,έχεις αγνή καρδιά σαν παιδί,γι'αυτό σου συμβαίνει αυτό :)

οκ κατάλαβα... είμαι καταδικασμένη...

1. Έτσι κ με κλείσεις σε κλουβί τη γάμησες
kinky! :bloodomen:emiloveyou

μετά από αυτό εγώ θα γίνω lesb :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι φοιτητής Ιατρικής.

Αυτό έμεινε ασχολίαστο επειδή είναι σοβαρό κατα τη γνώμη μου...Θα ήθελες να μας πεις γιατί το θεωρείς ελάττωμα?

Φίλε καπετάνιο μου αφού στον τόπο σου λέει Πλανήτης Γη, είναι δυνατόν να μην ξέρεις γιατί ένας 4ετής της σχολής μου νιώθει έτσι; Ξέχασα να γράψω Ιατρικής Αθηνών μην το πάρεις γενικά για την ιατρική φοίτηση. Αλλά, σίγουρα, η των Αθηνών σου προσφέρει ξεχωριστή εκπαίδευση. Σε κάμει πιο δυνατό ρε παιδί μου, σε σκληραγωγεί, γινόμαστε κάτι σαν ΟΥΚ Ιατρικής, είντα φτουρίσουν οι Ξένοι;

Χαρά στον φοιτητή Ιατρικής Αθηνών που αθηνοξεχνά

και στο Σικάγο μέσα ζει στη λευτεριά

εκείνος που δεν ξέρει και δεν αγαπά

σάμπως φταις κι εσύ καημένη

και στην Αθήνα μέσα ζει στη ξενιτιά

Αχ Ιατρική Αθηνών σ’ αγαπώ

και βαθιά σ’ ευχαριστώ

γιατί μ’ έμαθες και ξέρω

ν’ ανασαίνω όπου βρεθώ

να πεθαίνω όπου πατώ

και να μην σε υποφέρω

Αχ Ιατρική Αθηνών θα στο πω

πριν λαλήσει πετεινό

δεκατρείς φορές μ’ αρνιέσαι

μ’ εκβιάζεις μου κολλάς

σαν το νόθο με πετάς

μα κι απάνω μου κρεμιέσαι

Πάντως, γέλασα με το σοβαρό . emtherapeftikiemforeioemdoctoremtherapeftikiemforeio Δεν υπαρχεί πλέον καμιά ελπίδα γιατρέ μου; emelaela emelaela emelaela

:-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ελλειψη αυτοπεποιθησης μου...και οτι προτεραιοτητα εχουν οι αλλοι και οχι ο εαυτος μου... :withstupid:

Μια συνεχης απογοητευση δηλαδη... :blink:

Να σας ρωτησω κατι...τωρα που ξερω το ελαττωμα μου, πώς το αλλαζω??? Πρακτικα εννοω...γιατι οσο και να το λεω...πρεπει καποτε να αλλαξω μυαλα! Δεν παει αλλο! :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

delirium τι εισαι ωρε?κοριτσακι η αγορακι η κατι αλλο?με μπερδεψες :wacko:

ειναι το κατι αλλο! :anavwfwties:

delirium,

θες να κανουμε σχεση?

οι δυο μας, να φωναξουμε και τριτον, ο,τι θες!

just say yesss! :rolleyes:

Κορίτσια θέλετε να τσακωθούμε; :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι φοιτητής Ιατρικής.

Αυτό έμεινε ασχολίαστο επειδή είναι σοβαρό κατα τη γνώμη μου...Θα ήθελες να μας πεις γιατί το θεωρείς ελάττωμα?

Φίλε καπετάνιο μου αφού στον τόπο σου λέει Πλανήτης Γη, είναι δυνατόν να μην ξέρεις γιατί ένας 4ετής της σχολής μου νιώθει έτσι; Ξέχασα να γράψω Ιατρικής Αθηνών μην το πάρεις γενικά για την ιατρική φοίτηση. Αλλά, σίγουρα, η των Αθηνών σου προσφέρει ξεχωριστή εκπαίδευση. Σε κάμει πιο δυνατό ρε παιδί μου, σε σκληραγωγεί, γινόμαστε κάτι σαν ΟΥΚ Ιατρικής, είντα φτουρίσουν οι Ξένοι;

Χαρά στον φοιτητή Ιατρικής Αθηνών που αθηνοξεχνά

και στο Σικάγο μέσα ζει στη λευτεριά

εκείνος που δεν ξέρει και δεν αγαπά

σάμπως φταις κι εσύ καημένη

και στην Αθήνα μέσα ζει στη ξενιτιά

Αχ Ιατρική Αθηνών σ’ αγαπώ

και βαθιά σ’ ευχαριστώ

γιατί μ’ έμαθες και ξέρω

ν’ ανασαίνω όπου βρεθώ

να πεθαίνω όπου πατώ

και να μην σε υποφέρω

Αχ Ιατρική Αθηνών θα στο πω

πριν λαλήσει πετεινό

δεκατρείς φορές μ’ αρνιέσαι

μ’ εκβιάζεις μου κολλάς

σαν το νόθο με πετάς

μα κι απάνω μου κρεμιέσαι

Πάντως, γέλασα με το σοβαρό . emtherapeftikiemforeioemdoctoremtherapeftikiemforeio Δεν υπαρχεί πλέον καμιά ελπίδα γιατρέ μου; emelaela emelaela emelaela

:-)

Ίσως αυτό που σε ενοχλεί,δεν είναι η ιατρική,αλλά η πραγματικότητα της ζωής.Δεν ήσουν προετοιμασμένος για όλα όσα αντιμετώπισες.Είναι λογικό να σκέφτεσαι ότι φταίει η ιατρική,επειδή είναι η πρώτη αποκλειστικά δική σου επαφή με την κοινωνία,όπου πρέπει εσύ να φροντίσεις και να προστατέψεις τον εαυτό σου.Αντιλαμβάνομαι μία ευαισθησία,που ίσως δεν κατάφερες να κρύψεις εκεί που έπρεπε.Όσο και να σε σκληραγωγήσουν,δεν θα χαθεί και στο μέλλον θα δεις ότι είναι προτέρημα,διότι αυτού του είδους η ευαισθησία,ονομάζεται από τους ασθενείς "ανθρωπιά".Αν τη συνδιάσεις με έναν διαβασμένο επιστήμονα "καλό γιατρό" θα πετύχεις στα επαγγελματικά σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγγιξες την ευαισθητη χορδη μου! :anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

βρήκε το ευαίσθητο σημείο σου..

κι αυτό είναι μείον σου (δις)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

depy, welcome to the club.

Με την dcool και την delirium είμαστε σε καλό δρόμο, αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι μπορώ να τσακωθώ με πολλές γυναίκες ταυτόχρονα. Έχει χαθεί κι αυτή η shlia τελευταία :PPPP

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ελλειψη αυτοπεποιθησης μου...και οτι προτεραιοτητα εχουν οι αλλοι και οχι ο εαυτος μου... :withstupid: Μια συνεχης απογοητευση δηλαδη... :blink: Να σας ρωτησω κατι...τωρα που ξερω το ελαττωμα μου, πώς το αλλαζω??? Πρακτικα εννοω...γιατι οσο και να το λεω...πρεπει καποτε να αλλαξω μυαλα! Δεν παει αλλο! :huh:

Βήμα 1

Πρέπει να τονώσεις την αυτοπεποίθηση σου με πολύ απλά πράγματα.Καταρχήν πρέπει να δεις αυτό που είσαι,τί δεν σου αρέσει επάνω σου και να σκεφτείς τί θα ήθελες να είσαι.Ένα στυλό και ένα χαρτί θα σε βοηθήσουν σε αυτό.

Βήμα 2

Δες από αυτά που δεν σου αρέσουν,τί μπορείς να αλλάξεις.Αυτά που μπορείς να τα αλλάξεις,ξεκινάς από τώρα.Πχ... παραπάνω κιλά.Ξεκινάς από τώρα δίαιτα.Άσχημη μύτη?Κανονίζεις τώρα πλαστική επέμβαση.Αν δεν έχεις χρήματα,ξεκινάς να μαζεύεις τώρα.Βάλε 1 ευρώ σε ένα κουτάκι και πες "ξεκινάω οικονομίες για την πλαστική".(τα παραδείγματα είναι τυχαία)

Βήμα 3

Δέχεσαι αυτά που δεν μπορείς να αλλάξεις και τα βλέπεις θετικά.Πχ το ύψος σου δεν είναι αυτό που ήθελες.Θα ήθελες να είσαι 2,10 και είσαι 1,50.Δες το θετικά.Χωράς σε όλα τα κρεβάτια,τα καλά αρώματα μπαίνουν σε μικρά μπουκάλια κτλ (το παράδειγμα είναι τυχαίο)

Βήμα 4

Τολμάς.Κάνεις πράγματα που δεν τολμούσες,χωρίς φόβο με πολύ πάθος.Πχ ζητάς στο πιο όμορφο (κατά τη γνώμη σου)πλάσμα της γης να πάτε για φαγητό.Απλά για φαγητό.Το πολύ πολύ να σου πει "όχι".Ε και?

Ζητάς όλα όσα χρειάζεσαι.Πληροφορίες,υλικά αντικείμενα,βοήθεια κτλ

Διεκδικείς το καλύτερο για σένα και τα δικαιώματα σου.Πχ δεν τρώς καμμένες πατάτες ή κρύα σούπα επειδή το εστατόριο είναι κυριλέ.Ούτε σιωπαίνεις όταν σου δίνουν ρέστα 10 λεπτά λιγότερα στο super market επειδή δεν έχουν ψιλά,αλλά δεν σου ζητάνε συγγνώμη γι'αυτό.

Χαμογελάς και λες καλημέρα στους γείτονες,στο περίπτερο που πας κάθε μέρα,ακόμα και στον σπασίκλα καθηγητή που συνάντησες τυχαία.

Για την αγάπη που ανέφερες,είναι καλό να αγαπάς!Όμως είναι καλό και να σ'αγαπούν.Προκάλεσε την αγάπη του ατόμου που αγαπάς με το να του δίνεις αυτά που του λείπουν.Αν δεν τα καταφέρεις,δεν φταις εσύ.Στην αγάπη τα πράγματα είναι λίγο περίεργα...

Βήμα 4Συνεχίζεις με ότι νομίζεις.Πλέον ξέρεις!!!

Κορίτσια θέλετε να τσακωθούμε; :D

Να μπω κι εγώ στον καυγά??? emcolgate Αν δεν χωράω,να με έχετε στα υπ'οψην.Κάτι σαν αναπληρωματική... emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το μεγαλύτερο ελάττωμα μου : ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ Μ ΕΣΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ , ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΖΩ .ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΛΕΊΨΩ ΠΟΤΕ , ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΣΧΕΣΗ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κορίτσια θέλετε να τσακωθούμε; :D

Να μπω κι εγώ στον καυγά??? emcolgate Αν δεν χωράω,να με έχετε στα υπ'οψην.Κάτι σαν αναπληρωματική... emcolgate

Κάτι σαν λίστα αναμονής ένα πράμα. Για να μην ξεφεύγουμε και συγχύζουμε και το Φώτη. Welcome back Λαρισαίε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγγιξες την ευαισθητη χορδη μου! :anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

βρήκε το ευαίσθητο σημείο σου..

κι αυτό είναι μείον σου (δις)

παντρεμεεεενοι κι οι δυο.

γυρνα σεεεε παρακαλω..

για σενα πεφτω και στο γκρεμο embounce8emband

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.