Jump to content

Νέοι Λέκτορες στη Σχολή


focus

Recommended Posts

Δεν αρνούμαι ότι υπάρχει γεροντοκρατία, οικογενειοκρατία και γκομενοκρατία στο ελληνικό πανεπιστήμιο. Απλά μου κάνει εντύπωση να μην κρατάνε τουλάχιστον τα προσχήματα. Στο εξωτερικό σκάνε κάθε χρόνο επίδοξοι λέκτορες για να κάνουν ένα-δύο χρόνια Post-doc, φυσικά με τις πλάτες καθηγητών από Ελλάδα, και φυσικά με την θεσούλα έτοιμη, ζεστή να τους περιμένει, αλλά παρόλα αυτά το κάνουν για να αυξήσουν τις δημοσιεύσεις τους (κυρίως) και να πάρουν και το λούστρο του "μετεκπαίδευση στο εξωτερικό".

Τροποποιήθηκε από notbad
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

εμενα παλι ρε παιδια, ουτε παραξενο μου φαινεται ουτε κακό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

notbad μου, δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα. Διδακτορικά θα είχαν σίγουρα κανονισμένα και έτοιμα από καιρό, και οι έδρες ως προκλινικές δεν χρειάζονται ειδικότητα.

Όσον αφορά τις δημοσιεύσεις αρκεί να μπεις στο pubmed και να διαπιστώσεις με τα ίδια σου τα μάτια την παρακμή....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτα νοτμπαντ , ετσι εκριβως ειναι οπως τα λες .

Το οτι ομως αυτος ο καθε γλειφτης εχει τη θεση ετοιμη να τον περιμενει, οταν ο καθε κακομοιρης που εφαγε τα νιατα του εξω για να κανει ολη την ειδικοτηττα εκει ερθει πισω και του δωσουν τα .... του , ειναι ενα πολυ σημαντικο ζητημα .

Το οτι δεν υπαρχει ελεγχος στα πανεπιστημια , ειναι ενα επισης πολυ σημαντικο ζητημα .

Δεν εχω να πω κατι αλλο , περα απο του οτι ολα εχουμε συνηγορησει σε αυτο ως φοιτητες και τελικα συνηγορουμε σε αυτο και αργοτερα ως ανθρωποι και ως ειδικευομενοι και ως ειδικευμενοι .

Ειμαστε αξιοι της μοιρας μας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μπορώ να νευριάσω πάλι πρωί πρωί. Μια φίλη μου έχει την φράση "κλασσικό CV γκόμενας" όποτε σκάει μύτη CV με δημοσιεύσεις μόνο middle author και οι δύο νεοεκλεγέντες λέκτορες (αν είναι) έχουν κλασσικό CV γκόμενας. Από εκεί και μετά στην ζωή του πορεύεται κανείς με την δίκη του συνείδηση. Καλά άλλους υποψηφίους δεν είχαν οι θέσεις; Κάποια προσφυγή να γίνει ρε παιδί μου, κάτι να κουνηθεί (καλά αποκλείεται ο ύπνος είναι βαθύς)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Κωστακης εχει γκομενα ?? κι αν οχι , ειναι ωραιος γκομενος ??

παρακαλω ας απαντησει καποιος γρηγορα !

Τα έχει με φίλη μου και παντρεύονται σύντομα :)

Α, κάποιος είπε ότι δε νοείται λέκτορας χωρίς ειδικότητα. Παρότι υπάρχει μια μεγάλη λίστα από τέτοιους...

θα πω μόνο δύο λέξεις.

1) Γιαμαρέλλος

2) Μπουρμπούλης

Ευχαριστώ για την προσοχή σας :D

Τροποποιήθηκε από Sovereign
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Κωστακης εχει γκομενα ?? κι αν οχι , ειναι ωραιος γκομενος ??

παρακαλω ας απαντησει καποιος γρηγορα !

Τα έχει με φίλη μου και παντρεύονται σύντομα :)

ρε Ηλια αν ειναι ωραιος σε ρωταω!!!

Μεχρι να φτασει στα σκαλια της εκκλησιας ειναι μεγαλος ο δρομος ....χαχαχ :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τριπολιτσιώτης είναι επομένως, και όπως έχει αναφερθεί σε άλλο thread, δεν μπορεί παρά να είναι τρελός γκόμενος :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τριπολιτσιώτης είναι επομένως, και όπως έχει αναφερθεί σε άλλο thread, δεν μπορεί παρά να είναι τρελός γκόμενος :)

λες να χω κι εγω ριζες απο τρίπολη και να μην το γνωρίζω;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ για τα τυπικά προσόντα. Ξέρεις κανέναν γιατρό να έχει γίνει λέκτορας ιατρικής χωρίς ειδικότητα; Κι επιπλέον δεν είναι αριθμός δημοσιεύσεων αλλά αριθμός δημοσιεύσεων ως πρώτο όνομα ή ως corresponding author. Αλλιώς η κάθε γκόμενα καθηγητή που την βάζει middle author θα γινόταν λέκτορας. :D

ΥΓ Σόρρυ λιλ δεν ήταν προσωπικό. Απλά νταξ βλέπω μια αυξημένη libido στο φόρουμ που διαχέεται σε όλα τα θέματα. Το σεξ είναι τέλειο αλλά όχι παντού και πάντα :)

Εκτός Ελλαδιστάν μετράει (περισσότερο) ο first author και ο senior author (ο τελευταίος που θεωρείται ο head of the group). Ο corresponding author που είναι συνήθως ο πρώτος ή ο τελευταίος (αλλά ο οποιοσδήποτε - ακόμα και εκτός των authors) είναι ρόλος μη-επιστημονικός, δηλαδή οργανωτικός. Υπάρχουν academic trusts που βάζουν την διεύθυνση γραφείου που τελεί υπό καθεστώς μονιμότητας και αυτό κάνει allocate τα πιθανά queries.

Όταν είχα ρωτήσει μου έδωσαν την πολύ απλή απάντηση ότι π.χ. ένας PhD student και το email του έχουν περιορισμένο χρόνο ζωής within the department.

Στα υπόλοιπα δεν έχω κάποιο σχόλιο.

p.s. Και όντως έλεος με την libido.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τοτε σορυ , αλλα δεν τον θελω ! Τετοιοι υπαρχουν πολλοι! και ειναι και γιοι καθηγητων !

αν ειναι ετσι , δε χρειαζεται να ξεπεσω στον λεκτορακο

Ετσι...βαλε μεγαλους στοχους...that's the spirit..αλλοι ανεβαινουν κουτσα κουτσα κι αλλες πουτσ@ πουτσ@... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ για τα τυπικά προσόντα. Ξέρεις κανέναν γιατρό να έχει γίνει λέκτορας ιατρικής χωρίς ειδικότητα; Κι επιπλέον δεν είναι αριθμός δημοσιεύσεων αλλά αριθμός δημοσιεύσεων ως πρώτο όνομα ή ως corresponding author. Αλλιώς η κάθε γκόμενα καθηγητή που την βάζει middle author θα γινόταν λέκτορας. :D

ΥΓ Σόρρυ λιλ δεν ήταν προσωπικό. Απλά νταξ βλέπω μια αυξημένη libido στο φόρουμ που διαχέεται σε όλα τα θέματα. Το σεξ είναι τέλειο αλλά όχι παντού και πάντα :)

Εκτός Ελλαδιστάν μετράει (περισσότερο) ο first author και ο senior author (ο τελευταίος που θεωρείται ο head of the group). Ο corresponding author που είναι συνήθως ο πρώτος ή ο τελευταίος (αλλά ο οποιοσδήποτε - ακόμα και εκτός των authors) είναι ρόλος μη-επιστημονικός, δηλαδή οργανωτικός. Υπάρχουν academic trusts που βάζουν την διεύθυνση γραφείου που τελεί υπό καθεστώς μονιμότητας και αυτό κάνει allocate τα πιθανά queries.

Όταν είχα ρωτήσει μου έδωσαν την πολύ απλή απάντηση ότι π.χ. ένας PhD student και το email του έχουν περιορισμένο χρόνο ζωής within the department.

Στα υπόλοιπα δεν έχω κάποιο σχόλιο.

p.s. Και όντως έλεος με την libido.

Συνήθως (αν όχι πάντα) corresponding author (αυτός δλδ που κάνει την επικοινωνία με την επιθεώρηση και απαντάει και στα σχόλια των reviewers κλπ) είναι είτε ο πρώτος είτε ο τελευταίος. Corresponding address μπορεί να είναι η οποιαδήποτε. Μπορεί μία editor (που έχει πχ ένα PhD in English) να είναι author σε ένα scientific paper απλά και μόνο επειδή κάνει το edit στο paper; Δεν νομίζω. Αυτή είναι η δουλειά της editor να μας φτιάξει το paper ωραίο και sexy :P

Το θέμα ποιός πρέπει να είναι author σε papers είναι πολύ μεγάλο (φυσικά) αλλά bottomline Only an individual who has made substantial intellectual contributions should be an author. Performing technical services, translating text, identifying patients for study, supplying materials, and providing funding or administrative oversight over facilities where the work was done are not, in themselves, sufficient for authorship, although these contributions may be acknowledged in the manuscript, as described below. It is dishonest to include authors only because of their reputation, position of authority, or friendship (“guest authorship”).

http://www.wame.org/

Αν το καλοσκεφτείς βέβαια δεν λέει συγγένεια (που να φανταστούν το χάλι μας)! Άρα τα βλασταράκια μας είναι σωστά. :D Τέσπα αυτά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι δε παντρευουν τα παιδια τους οι καθηγητες μεταξυ τους οπως κανουν οι βασιλικες οικογενειες κ θρηνουμε καθε φορα θυματα, ηρωες κ ηρωιδες που θυσιαζονται για να παρουν τα βουτυροπαιδα?οχι ΧΥΛΟΠΙΤΑ ΤΩΡΑ σε ολους αυτους.καλυτεραν στην αναμονη παρα με μπουφο... emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ για τα τυπικά προσόντα. Ξέρεις κανέναν γιατρό να έχει γίνει λέκτορας ιατρικής χωρίς ειδικότητα; Κι επιπλέον δεν είναι αριθμός δημοσιεύσεων αλλά αριθμός δημοσιεύσεων ως πρώτο όνομα ή ως corresponding author. Αλλιώς η κάθε γκόμενα καθηγητή που την βάζει middle author θα γινόταν λέκτορας. :D

ΥΓ Σόρρυ λιλ δεν ήταν προσωπικό. Απλά νταξ βλέπω μια αυξημένη libido στο φόρουμ που διαχέεται σε όλα τα θέματα. Το σεξ είναι τέλειο αλλά όχι παντού και πάντα :)

Εκτός Ελλαδιστάν μετράει (περισσότερο) ο first author και ο senior author (ο τελευταίος που θεωρείται ο head of the group). Ο corresponding author που είναι συνήθως ο πρώτος ή ο τελευταίος (αλλά ο οποιοσδήποτε - ακόμα και εκτός των authors) είναι ρόλος μη-επιστημονικός, δηλαδή οργανωτικός. Υπάρχουν academic trusts που βάζουν την διεύθυνση γραφείου που τελεί υπό καθεστώς μονιμότητας και αυτό κάνει allocate τα πιθανά queries.

Όταν είχα ρωτήσει μου έδωσαν την πολύ απλή απάντηση ότι π.χ. ένας PhD student και το email του έχουν περιορισμένο χρόνο ζωής within the department.

Στα υπόλοιπα δεν έχω κάποιο σχόλιο.

p.s. Και όντως έλεος με την libido.

Συνήθως (αν όχι πάντα) corresponding author (αυτός δλδ που κάνει την επικοινωνία με την επιθεώρηση και απαντάει και στα σχόλια των reviewers κλπ) είναι είτε ο πρώτος είτε ο τελευταίος. Corresponding address μπορεί να είναι η οποιαδήποτε. Μπορεί μία editor (που έχει πχ ένα PhD in English) να είναι author σε ένα scientific paper απλά και μόνο επειδή κάνει το edit στο paper; Δεν νομίζω. Αυτή είναι η δουλειά της editor να μας φτιάξει το paper ωραίο και sexy :P

Το θέμα ποιός πρέπει να είναι author σε papers είναι πολύ μεγάλο (φυσικά) αλλά bottomline Only an individual who has made substantial intellectual contributions should be an author. Performing technical services, translating text, identifying patients for study, supplying materials, and providing funding or administrative oversight over facilities where the work was done are not, in themselves, sufficient for authorship, although these contributions may be acknowledged in the manuscript, as described below. It is dishonest to include authors only because of their reputation, position of authority, or friendship (“guest authorship”).

http://www.wame.org/

Αν το καλοσκεφτείς βέβαια δεν λέει συγγένεια (που να φανταστούν το χάλι μας)! Άρα τα βλασταράκια μας είναι σωστά. :D Τέσπα αυτά

Στα σχόλια των reviewers απαντάει αυτός που έχει κάνει submit το paper. Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι αυτό που φαίνεται πάνω στο paper ως corresponding address ή corresponding author. Δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις αν λίγο υπολογίσεις ότι όταν παίρνεις σχόλια από τους reviewers το paper δεν έχει ακόμα δημοσιευτεί αλλά τελεί υπό καθεστώς αξιολόγησης. Απλό.

Στην σειρά των authors επίσης θα έπρεπε να είναι απλό.

Σε ένα παράδειγμα κλινικής έρευνας το πρώτο όνομα είναι o principal investigator ο οποίος είναι και αυτός που γράφει το paper.

Δεύτερο, τρίτο κ.λ.π.. είναι όσοι βοήθησαν στο study κατά δείκτη ποσότητας/ποιότητας.

Κλινικάρχες ή άλλοι συντελεστές που μπορεί να έδωσαν subjects ή feedback ακολουθούν.

Senior author είναι ο head του group που συνήθως είναι ο granted ή ο co-principal investigator και φυσικά αυτός που διορθώνει το τι έχει γράψει ο first author.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτός που κάνει submit το paper είναι ο corresponding author. Σε αυτόν θα γυρίσει το γράμμα του editor αν το περιοδικό απορρίψει το άρθρο ή τα reviews ή το γράμμα του editor ότι δέχθηκαν το άρθρο. Απαντήσεις στους reviewers δίνουν όλοι ανάλογα με το τί έχει κάνει ο καθένας, αλλά αυτός που θα τις μαζέψει τις απαντήσεις, θα ζητήσει από τον πρώτο author να ξαναγράψει, και θα ξανακάνει Submit είναι ο corresponding author. Φυσικά μπορείς να είσαι και πρώτος και corresponding author, το ένα δεν αποκλείει το άλλο. Συνήθως στην αρχή της καριέρας σου συνήθως είσαι πρώτος author με corresponding τον advisor και όσο μεγαλώνεις και έχεις την πείρα να τρέχεις δικά σου project και να τα παρουσιάζεις αλλάζουν οι ρόλοι. Συμφωνούμε λοιπόν. :D Απλά μην θεωρείς το correspondence κάτι "αααα εντάξει ας το δώσουμε σε άλλον". Eίναι σημαντικό.

Τροποποιήθηκε από notbad
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τριπολιτσιώτης είναι επομένως, και όπως έχει αναφερθεί σε άλλο thread, δεν μπορεί παρά να είναι τρελός γκόμενος :)

λες να χω κι εγω ριζες απο τρίπολη και να μην το γνωρίζω;

lol emiloveyou

notbad&trivial

1.οχι να σας στενοχωρησω αλλα ελπιζω το γεγονος οτι εσεις εχετε περασει πλεον σε αλλα επιπεδα emcolgate you know..research,university hospitals,εξωτερικα,αγγλιες,αμερικες,κυγνηγια δημοσιευσεων,academics να σας περιτριγυριζουν νυχθημερον και παει λεγοντας... emcolgate

που λετε δε θελω να σας στενοχωρησω αλλα δε νομιζω να πιασαν και πολλοι πολλα απο τη συζητηση που ειχατε προ ολιγου

2.δε χρειαζεται να χρησιμοποιειετε εξευγενισμενη και scientific language βλεπε libido σε ενα site σαν αυτο οπου το σεξ κι η καυλα εχουν την τιμητικη τους! :lol: καταλαβαινω οτι σας ειναι δυσκολο να εκφρασετε τη σεξουαλικοτητα σας κατα τροπο διαφορετικο απο αυτον που απαιτουνη μορφωση και το επιστημονικα σας κεκτημενα emcolgate αλλα προσπαθειστε το,εδω φιλοι ειμαστε δε θα σας παρεξηγησουμε emcolgateemjump

και 3.θα θελαμε να μας πειτε αν ειναι ευκολο και δε σας κανει κοπο φυσικα γιατι σας ενοχλει τοσο η τοση διαχυτη libido (μουααααχαχα ακου κει λιμπιντο)στο φορουμ.σας θυμιζει κατι που χετε ξεχασει μηπως? :lol:

νοτ μπαντ και τριβιαλ ειχα μια εντονη επιθυμια να χωσω τωρα και βρεθηκατε μπροστα μου οποτε μην με παρεξηγειτε :D:Pemharp

Τροποποιήθηκε από shlia
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατάλογος Μελών ΔΕΠ

Εδω μέσα δεν είναι αλλά είναι αναμενόμενο διότι είναι πολύ πρόσφατο.Γιατί να σβηστούν τα ονόματα?δεν είναι κάτι κρυφό το γεγονός.

Αυτό ο κατάλογος δεν είναι και πολύ καινούριος.Υπάρχουν πολλές αλλαγές που δεν έχουν περαστεί,κι όχι τόσο πρόσφατες,μάλιστα!!

Θα ανακοινωθούν όμως στο τεύχος του "Καποδιστριακού".Υπομονή. :anavwfwties:

Παλαιότερες αλλαγές που δεν έχουν περαστεί στον κατάλογο των μελών του Δ.Ε.Π.,είναι στον τηλ. κατάλογο της Σχολής.

Τροποποιήθηκε από mnk says FMDC
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

656 μελη δεπ!! μονο στην ιατρικη αθηνων

αν ολοι αυτα ασχολουνταν με το διδακτικο τους εργο θα βγαινε γιατραρος κι η πετρα της σχολης!χεχε...

που διαολο ειναι καταχωνιασμενοι ΟΥΛΟΙ αυτοι????

μονο οταν ειναι να παν να πληρωθουν βγαινουν απ το καβουκι τους??? emwinking:cool05:

Τροποποιήθηκε από shlia
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάλι άσχετα γράφετε.από το πως γράφονται οι συγγραφείς μέχρι τη λίμπιντο.Εάν δείτε στο medline ο πρώτος (Βλάσης) έχει 7 εργασίες,καμία δεν έχει σχέση με Ορθοπαιδική,μία είναι με τον Κωστάκη(που τον είχε στηρίξει στις πρυτανικές εκλογές παλιά)και μία με τον τέως υφυπουργό Αθανάσιο Γιαννόπουλο(έχει σχέση με την ενημέρωση για τον ιό της γρίππης των πουλερικών σε έλληνες μαθητές!!).Ο δεύτερος(σιάσος)έχει 14,13 εκπονημένες από την Καρδιολογική κλινική του Στεφανάδη και 1 με βιοχημικό ενδιαφέρον(τροποποίηση μίας που είναι καρδιολογική).Δεν είναι σε όλες πρώτα ονόματα,σε κάποιες είναι και σε κάποιες όχι.Άρα στο Πανεπιστήμιο της Αθήνας δεν κοιτάνε τέτοια πράγματα....

Αναρρωτιέμαι δεν υπήρχαν άλλοι υποψήφιοι για τη θέση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτός που κάνει submit το paper είναι ο corresponding author. Σε αυτόν θα γυρίσει το γράμμα του editor αν το περιοδικό απορρίψει το άρθρο ή τα reviews ή το γράμμα του editor ότι δέχθηκαν το άρθρο. Απαντήσεις στους reviewers δίνουν όλοι ανάλογα με το τί έχει κάνει ο καθένας, αλλά αυτός που θα τις μαζέψει τις απαντήσεις, θα ζητήσει από τον πρώτο author να ξαναγράψει, και θα ξανακάνει Submit είναι ο corresponding author. Φυσικά μπορείς να είσαι και πρώτος και corresponding author, το ένα δεν αποκλείει το άλλο. Συνήθως στην αρχή της καριέρας σου συνήθως είσαι πρώτος author με corresponding τον advisor και όσο μεγαλώνεις και έχεις την πείρα να τρέχεις δικά σου project και να τα παρουσιάζεις αλλάζουν οι ρόλοι. Συμφωνούμε λοιπόν. :D Απλά μην θεωρείς το correspondence κάτι "αααα εντάξει ας το δώσουμε σε άλλον". Eίναι σημαντικό.

Ναι γενικά δεν διαφωνούμε. Κάποιες λεπτομέρειες τονίζω που μπορεί να μην παίρνεις into account.Το paper μπορεί να το κάνει submit κάποιος (π.χ. εσύ) ενώ στην πραγματικότητα corresponding author είναι κάποιος άλλος (π.χ. your supervisor) και corresponding address κάτι άλλο (π.χ. η γραμματεία του department).Το correspondence είναι θέμα οργανωτικό και μη-επιστημονικό. Παντού και πάντα ενδιαφέρουν τα first authorship, τα senior authorship και μετά το γενικότερο participation as an author (θέσεις 2 με ..~).Το να μετράς σαν corresponding author ως κάποιο academic προσόν πρώτη φορά από εσένα το είδα. Αν ίσχυε πολλοί του administration εδώ στο UK θα είχαν γίνει Profs.Αυτάκια.

Πάλι άσχετα γράφετε.από το πως γράφονται οι συγγραφείς μέχρι τη λίμπιντο.Εάν δείτε στο medline ο πρώτος (Βλάσης) έχει 7 εργασίες,καμία δεν έχει σχέση με Ορθοπαιδική,μία είναι με τον Κωστάκη(που τον είχε στηρίξει στις πρυτανικές εκλογές παλιά)και μία με τον τέως υφυπουργό Αθανάσιο Γιαννόπουλο(έχει σχέση με την ενημέρωση για τον ιό της γρίππης των πουλερικών σε έλληνες μαθητές!!).Ο δεύτερος(σιάσος)έχει 14,13 εκπονημένες από την Καρδιολογική κλινική του Στεφανάδη και 1 με βιοχημικό ενδιαφέρον(τροποποίηση μίας που είναι καρδιολογική).Δεν είναι σε όλες πρώτα ονόματα,σε κάποιες είναι και σε κάποιες όχι.Άρα στο Πανεπιστήμιο της Αθήνας δεν κοιτάνε τέτοια πράγματα....Αναρρωτιέμαι δεν υπήρχαν άλλοι υποψήφιοι για τη θέση?

Όχι φίλε μου. Το μόνο ουσιαστικό που γράφεται σε αυτό το τόπικ είναι η συζήτησή μου με την notbad. Το να κάτσετε να κράζετε ανώνυμα 200 άτομα ενώ η πραγματική συμπεριφορά σας είναι θέμα προς διερεύνηση το βρίσκω λίγο μέτριο αν μη τι άλλο.Και δεν λέω για σένα προσωπικά. Γενικά μιλάω. Αν σε πιάνει, λυπάμαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τριπολιτσιώτης είναι επομένως, και όπως έχει αναφερθεί σε άλλο thread, δεν μπορεί παρά να είναι τρελός γκόμενος :)

λες να χω κι εγω ριζες απο τρίπολη και να μην το γνωρίζω;

lol emiloveyou

notbad&trivial

1.οχι να σας στενοχωρησω αλλα ελπιζω το γεγονος οτι εσεις εχετε περασει πλεον σε αλλα επιπεδα emcolgate you know..research,university hospitals,εξωτερικα,αγγλιες,αμερικες,κυγνηγια δημοσιευσεων,academics να σας περιτριγυριζουν νυχθημερον και παει λεγοντας... emcolgate

που λετε δε θελω να σας στενοχωρησω αλλα δε νομιζω να πιασαν και πολλοι πολλα απο τη συζητηση που ειχατε προ ολιγου

2.δε χρειαζεται να χρησιμοποιειετε εξευγενισμενη και scientific language βλεπε libido σε ενα site σαν αυτο οπου το σεξ κι η καυλα εχουν την τιμητικη τους! :lol: καταλαβαινω οτι σας ειναι δυσκολο να εκφρασετε τη σεξουαλικοτητα σας κατα τροπο διαφορετικο απο αυτον που απαιτουνη μορφωση και το επιστημονικα σας κεκτημενα emcolgate αλλα προσπαθειστε το,εδω φιλοι ειμαστε δε θα σας παρεξηγησουμε emcolgateemjump

και 3.θα θελαμε να μας πειτε αν ειναι ευκολο και δε σας κανει κοπο φυσικα γιατι σας ενοχλει τοσο η τοση διαχυτη libido (μουααααχαχα ακου κει λιμπιντο)στο φορουμ.σας θυμιζει κατι που χετε ξεχασει μηπως? :lol:

νοτ μπαντ και τριβιαλ ειχα μια εντονη επιθυμια να χωσω τωρα και βρεθηκατε μπροστα μου οποτε μην με παρεξηγειτε :D:Pemharp

Σήλια μου, όχι να σε στεναχωρήσω αλλά το site δεν είναι αυτό που το σεξ και η καύλα έχουν την τιμητική τους :) Είναι κουραστικό κάθε θέμα να πηγαίνει off topic στην κατεύθυνση του να δείξουν όλες πόσο γκόμενες είναι και όλοι πόσο γκόμενοι είναι. Καταλαβαίνω απόλυτα το όλο παιχνίδι, είναι εξαιρετικά διασκεδαστικό αλλά γίνεται τόση ανακύκλωση πια που νταξ...get a room :P Και να πεις ότι δεν σας έδωσα την ευκαιρία; Σας είπα, πάτε να το κάνετε αλλά εκεί μου κάνατε τις πάπιες, αυτά δεν είναι σωστά κι εγώ είμαι καλής οικογένειας και δεν κάνω τέτοια αίσχη. Ουφ!

τί άλλο να πεις γι αυτά τα παιδιά αφού βρίσκουν και τα κάνουν και ένα πανεπιστήμιο Αθηνών κάνει την πάπια για το τσιράκι του καθενός, μας αξίζουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τριπολιτσιώτης είναι επομένως, και όπως έχει αναφερθεί σε άλλο thread, δεν μπορεί παρά να είναι τρελός γκόμενος :)

λες να χω κι εγω ριζες απο τρίπολη και να μην το γνωρίζω;

lol emiloveyou

notbad&trivial

1.οχι να σας στενοχωρησω αλλα ελπιζω το γεγονος οτι εσεις εχετε περασει πλεον σε αλλα επιπεδα emcolgate you know..research,university hospitals,εξωτερικα,αγγλιες,αμερικες,κυγνηγια δημοσιευσεων,academics να σας περιτριγυριζουν νυχθημερον και παει λεγοντας... emcolgate

που λετε δε θελω να σας στενοχωρησω αλλα δε νομιζω να πιασαν και πολλοι πολλα απο τη συζητηση που ειχατε προ ολιγου

2.δε χρειαζεται να χρησιμοποιειετε εξευγενισμενη και scientific language βλεπε libido σε ενα site σαν αυτο οπου το σεξ κι η καυλα εχουν την τιμητικη τους! :lol: καταλαβαινω οτι σας ειναι δυσκολο να εκφρασετε τη σεξουαλικοτητα σας κατα τροπο διαφορετικο απο αυτον που απαιτουνη μορφωση και το επιστημονικα σας κεκτημενα emcolgate αλλα προσπαθειστε το,εδω φιλοι ειμαστε δε θα σας παρεξηγησουμε emcolgateemjump

και 3.θα θελαμε να μας πειτε αν ειναι ευκολο και δε σας κανει κοπο φυσικα γιατι σας ενοχλει τοσο η τοση διαχυτη libido (μουααααχαχα ακου κει λιμπιντο)στο φορουμ.σας θυμιζει κατι που χετε ξεχασει μηπως? :lol:

νοτ μπαντ και τριβιαλ ειχα μια εντονη επιθυμια να χωσω τωρα και βρεθηκατε μπροστα μου οποτε μην με παρεξηγειτε :D:Pemharp

Έχω ξαναγράψει και στο παρελθόν ότι υπάρχει σκέψη αγοράς και αναγέννησης του antegamisou.com.

Όταν γίνει η φάση θα είσαι από τους πρώτους που θα ενημερώσω.

Κατά τα άλλα, αν μερικοί δεν την ψάχνουν να φτιάχνονται από κάτι ποστ σε ένα site ιατρικό, μάλλον καλό πρέπει να είναι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήλια μου, όχι να σε στεναχωρήσω αλλά το site δεν είναι αυτό που το σεξ και η καύλα έχουν την τιμητική τους :)

notbad hellooooooo τι εγινε?εχασες το χιουμορ σου???

Είναι κουραστικό κάθε θέμα να πηγαίνει off topic

εδω οκ εχεις δικιο

στην κατεύθυνση του να δείξουν όλες πόσο γκόμενες είναι και όλοι πόσο γκόμενοι είναι.

δεν ειναι αυτο το ζητουμενο

απορω γιατι το βλεπεις ετσι

αυτο που πες μου θυμιζει εκεινο το οσοι μιλανε πολυγια σεξ ειναι αυτοι που δεν το κανουν

μαλακια ατακα χιλιοειπωμενη απο οσους για καποιο λογους..δεν αντεχουν να ακουνε για σεξ

αλλιως θα κλεινανε τα αυτια τους θα προσπερνουσανε δε θα κανανε παρατηρηση στους αλλους που σπανε πλακα μ αυτο και δειχνουν οτι το καραδιασκεδαζουν

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα δε λενε??

Καταλαβαίνω απόλυτα το όλο παιχνίδι, είναι εξαιρετικά διασκεδαστικό αλλά γίνεται τόση ανακύκλωση πια που νταξ...

βλεπε πανω

get a room :P

αυτο καλο εδω γελασα :lol:

Και να πεις ότι δεν σας έδωσα την ευκαιρία; Σας είπα, πάτε να το κάνετε αλλά εκεί μου κάνατε τις πάπιες, αυτά δεν είναι σωστά κι εγώ είμαι καλής οικογένειας και δεν κάνω τέτοια αίσχη.

εδω δεν καταλαβα τι εννοεις να σου πω την αληθεια

Ουφ!

τα πες και ξαλαφωσες εε??? :P

αν ειναι ετσι χαλαλι σου :P

τί άλλο να πεις γι αυτά τα παιδιά αφού βρίσκουν και τα κάνουν και ένα πανεπιστήμιο Αθηνών κάνει την πάπια για το τσιράκι του καθενός, μας αξίζουν.

οτι μας αξιζουν σαφως και μας αξιζουν αλλιως δε θα βγαζαμε το μοκο,που παμε δεν ξερω

Τροποποιήθηκε από shlia
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω ξαναγράψει και στο παρελθόν ότι υπάρχει σκέψη αγοράς και αναγέννησης του antegamisou.com.

Όταν γίνει η φάση θα είσαι από τους πρώτους που θα ενημερώσω.

κοιταξε το αντεγαμισουτελειακομ δε μου λεει τιποτα

το αντεγαμισουμετοντριβιαλεξτελειακομ για καποιο μαζοχιστικο προφανως :lol: λογο με ενδιαφερει

Κατά τα άλλα, αν μερικοί δεν την ψάχνουν να φτιάχνονται από κάτι ποστ σε ένα site ιατρικό, μάλλον καλό πρέπει να είναι.

εσυ να υποθεσω ανηκεις σ αυτους τους μερικους κι οι περισοσοτεροι απο μας που κανουμε χαβαλε με σεξοχιουμορακι ειμαστε εκεινοι που φτιαχνομαστε εεε???

τι να σου πω...

για τον εαυτο μου θα μιλησω

απο ποστ στο ιατρικο τουτο σαιτ δεν εχω φτιαχτει ποτε

αλλα απο personal message η αληθεια ειναι πως ναι!μα τι να κανω σηκωνω τα ποδια εεεε τα χερια ψηλα,αφου τα λεγε ωραια ο πουστης! emlmfao

(τριβ εσυ εισαι ενας απο τους λιγους που μπορεις να διαβασεις τα απαντα ολων μας στο messenger εεε????

πωωωωωω ντρεπομαι τωρα! emshyemblush )

τριβ ολως πληροφοριακα για ενα διεστραμμενο λογο αυτο το υπεροπτικο υπερανω επι μονιμου υφακι σου το full σε αυτοπεποιθηση,με διεγειρει! ^_^:cool10::anavwfwties::lol:

Τροποποιήθηκε από shlia
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.