Jump to content

[προκηρυξη αγροτικών] Ιανουαριος 2008


mely

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 366
  • Created
  • Last Reply

Αν βγεί μετά τις 5 Φεβρουαρίου,όσοι πήραν πράξη προέδρου 5 Οκτωβρίου θα έχουν ακόμα 1 μόριο.Προσωπικά,θα ήθελα να βγει μετά τις 5 Φεβρουαρίου.Είναι ανόητο να χάνω κάθε φορά 1 μόριο για 5-10 μέρες emcolgateemcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

28 Ιανουαρίου με 8 Φεβρουαρίου

Βολεύει και αυτούς που πήραν πράξη αναγνώρισης στις 5/1/2006.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αδερφια τι χαρτια θα πρεπει να φτιαξουμε μεχρι να μας εθει η ειδοποιηση για το τριμηνο? Συγουρα οχι τις ιατρικες εξετασεις και το πιστοποιητικο εσαγγελειας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αδερφια τι χαρτια θα πρεπει να φτιαξουμε μεχρι να μας εθει η ειδοποιηση για το τριμηνο? Συγουρα οχι τις ιατρικες εξετασεις και το πιστοποιητικο εσαγγελειας.
1.ΠΤΥΧΙΟ

2.ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ

3.ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ

4.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ

5.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟΥ ΤΥΠΟΥ Α'

6.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ

7.ΔΗΛΩΣΗ 1599/86 ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ

8.ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ 1599/86 ΚΕΝΗ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε ευχαριστω φιλε. ξερεις τι διαρκεια ισχιως εχει το πιστοποιητικο υγειας ?
6 μήνες
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαίρετε.

Παιδιά σχετικά με τα δικαιολογητικά, να ρωτήσω κάτι. Απ'ότι είχαν πει, μόνο την πρώτη φορά πρέπει να τα πας και μετά απλώς σε κάθε προκήρυξη δηλώνεις μόνο τα αγροτικά που θές. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

Εγώ είχα πάει όλα τα δικαιολογητικά για την προκήρυξη του Σεπτεμβρίου 2006 και επειδή δεν το πήρα, πήγα φαντάρος. Απολύθηκα πριν από 1 μήνα και θα ξανακάνω τα χαρτιά μου γι'αυτή την προκήρυξη.

Πρέπει να προσκομίσω ξανά τα ίδια χαρτιά από την αρχή ή μπορώ να πάω απλώς και να δηλώσω αγροτικό έτσι ? (Εννοείται βέβαια ότι Πιστοποιητικού τύπου Α θα τους πάω καινούριο για να φαίνεται η απόλυσή μου)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάθε φορά που κάνεις αίτηση πρέπει να πας τα χαρτιά εκ νέου

ΝΑΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ Τ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ , 2007 = 3 ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΜΙΛΑΜΕ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΝΕΦΤΙ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ Ο ΑΒΡΑΜΟ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλα τα χαρτιά εκ νέου ρε παιδιά ? Και το πιστοποιητικό υγείας ? Αφού το πιστοποιητικό υγείας μου το κράτησαν την πρώτη φορά !!! Άσε πού κάνει τουλάχιστον 15 μέρες να βγει από τη Νομαρχία στη Θησέως. Δηλαδή σε κάθε προκήρυξη θα πρέπει να πηγαίνουμε κάθε φορά σε παθολόγους και ψυχιάτρους ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πιστοποιητικο υγειας δεν χρειαζεται να τους πας

ουτε την πρωτη ουτε τις επομενες φορες...

τι γινεται?

αν παρεις το αγροτικο,τοτε το υπουργειο στελνει το φακελο σου στο νοσοκομειο που θα κανεις το τριμηνο

...πας εκει στο γραφειο προσωπικου και σου λενε (το ξερεις ηδη,αφου δεν το χεις παει) οτι σου λειπει το πιστοποιητικο και οτι αλλο δεν εχεις παει και εχεις δωσει υπευθυνη δηλωση

συμπερασμα μην αγχωνεσαι και μην πληρωνεις χαζα λεφτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To πιστοποιητικό υγείας μπορείς να το παραδώσεις και μετά την δημοσίευση των αποτελεσμάτων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αδερφια τι χαρτια θα πρεπει να φτιαξουμε μεχρι να μας εθει η ειδοποιηση για το τριμηνο? Συγουρα οχι τις ιατρικες εξετασεις και το πιστοποιητικο εσαγγελειας.
1.ΠΤΥΧΙΟ

2.ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ

3.ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ

4.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ

5.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟΥ ΤΥΠΟΥ Α'

6.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ

7.ΔΗΛΩΣΗ 1599/86 ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ

8.ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ 1599/86 ΚΕΝΗ

μια διευκρινιση. τη ΔΗΛΩΣΗ 1599/86 ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ πρεπει να την παμε στο υπουργειο μαζι με ολα τα αλλα χαρτια οταν θα βγει η προκυρηξη? Η μετα αφου διοριστει? ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από τον διορισμό

ευχαριστω. Ν αρωτησω και κατι αλλο? Ποσα μορια πρεπει να εχει καποιος για να εχει καποιεσ ελπιδεσ να παρει το αγροτικο?

Δηλ. εγω που εχω 11 να το προσπαθησω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλιστα, καθησύχασα λίγο με αυτά που μου λέτε για το πιστοποιητικό αλλά 100% είναι έτσι ρε παιδιά ? Σας το είπαν επίσημα από το κλασικό γραφείο του Υπουργείου ? Γιατί βλέπω σε κάποια αποτελέσματα προκηρύξεων ότι αναφέρεται για κάποιους : "ΕΛΛΙΠΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ" και δεν θέλω να είμαι μέσα σε αυτούς :)

Αν είναι έτσι καλά... Πάντως λεφτά δεν πρόκειτα να έδινα γιατί πρέπει σε γιατρούς δημοσίων νοσοκομείων να πας !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από τον διορισμό

ευχαριστω. Ν αρωτησω και κατι αλλο? Ποσα μορια πρεπει να εχει καποιος για να εχει καποιεσ ελπιδεσ να παρει το αγροτικο?

Δηλ. εγω που εχω 11 να το προσπαθησω?

Γιατί να μην το προσπαθήσεις;Έχεις να χάσεις κάτι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από τον διορισμό

ευχαριστω. Ν αρωτησω και κατι αλλο? Ποσα μορια πρεπει να εχει καποιος για να εχει καποιεσ ελπιδεσ να παρει το αγροτικο?

Δηλ. εγω που εχω 11 να το προσπαθησω?

δωσε και αλλα στοιχεια..

νομος

αν θες αγονο

να ξερουμε αν δηλωσουμε και μεις τελικα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστω. Ν αρωτησω και κατι αλλο? Ποσα μορια πρεπει να εχει καποιος για να εχει καποιεσ ελπιδεσ να παρει το αγροτικο?

Δηλ. εγω που εχω 11 να το προσπαθησω?

Εξαρτάται από το αγροτικό και την τύχη του καθενός. Γνωστός μου πήρε άγονο και με 4 μόρια, σε κάποιο κορφοβούνι στην Κρήτη. Τυχερά είναι αυτά.

Και εγώ με 9 μόρια πάω. Μπορεί να μην είναι πολλά αλλά σίγουρα είναι περισσότερα απ'όσα είχα τον Οκτώβρη του 2006 όταν και διεκδίκησα άγονο με 1 ΜΟΡΙΟ (και πήρα @@ - ήμουν θρασύτατος, το παραδέχομαι ) !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλιστα, καθησύχασα λίγο με αυτά που μου λέτε για το πιστοποιητικό αλλά 100% είναι έτσι ρε παιδιά ? Σας το είπαν επίσημα από το κλασικό γραφείο του Υπουργείου ? Γιατί βλέπω σε κάποια αποτελέσματα προκηρύξεων ότι αναφέρεται για κάποιους : "ΕΛΛΙΠΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ" και δεν θέλω να είμαι μέσα σε αυτούς :)

Αν είναι έτσι καλά... Πάντως λεφτά δεν πρόκειτα να έδινα γιατί πρέπει σε γιατρούς δημοσίων νοσοκομείων να πας !

Για να σε καθησυχάσω:ένας φίλος μου πήρε τώρα αγροτικό,χωρίς να έχει καταθέσει το πιστοποιητικό υγείας.Με το που θα πάει στο νοσοκομείο,που θα κάνει την τρίμηνη εκπαίδευση,θα περάσει εκεί την πρωτοβάθμια επιτροπή υγείας,οπότε θα βγάλει και το πιστοποιητικό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από τον διορισμό

ευχαριστω. Ν αρωτησω και κατι αλλο? Ποσα μορια πρεπει να εχει καποιος για να εχει καποιεσ ελπιδεσ να παρει το αγροτικο?

Δηλ. εγω που εχω 11 να το προσπαθησω?

δωσε και αλλα στοιχεια..

νομος

αν θες αγονο

να ξερουμε αν δηλωσουμε και μεις τελικα :)

νομος Λεσβου

αγονο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.