Jump to content

[προκηρυξη αγροτικών] Ιανουαριος 2008


mely

Recommended Posts

Αρχικά χαίρομαι που εξακολουθείς να θέλεις να πήξεις..τι να κάνουμε ..αναγκαίο κακό.

Κατά δεύτερον δε γνωρίζω καθόλου ποια η σχέση σας με τα συμπαθή δίποδα και εύχομαι να κάνετε το χρυσό αυγό και να ευτυχήσετε κι εσείς κι εμείς.

Σε ότι αφορά το δίκαιο και νόμιμο των διεκδικήσεών σας έχω να πω ότι όλοι κοιτάξαμε το συμφέρον μας.Κι εσείς καλά πράξατε ..κι εμείς αντιστοίχως.Φυσικά και αν βρισκόμουν στη θέση σου ,θα διεκδικούσα το δικό μου συμφέρον,όπως έκανες κι εσυ.Αλλά την απόφαση δεν την έλαβα εγώ..

Τέλος, το τι έκαναν τα παιδιά του ΑΠΘ μπορώ να το γνωρίζω καλύτερα από εσένα στο βαθμό που συμμετείχα. Έχεις δίκαιο ότι ΑΝ κινήθηκε κάτι υπογείως και πλαγίως από το ΑΠΘ, αυτό δεν το ξέρω. Εμείς ένα υπόμνημα καταθέσαμε,το οποίο εξ όσων γνωρίζω ούτε καν λήφθηκε υπόψην.

Κατά τα άλλα δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου φυσικά ..και ελπίζω τις επόμενες φορές που θα συζητηθεί το θέμα να τίθεται στη σωστή του βάση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 366
  • Created
  • Last Reply
χαχαχ αχ που φτασαμε παντως ενας πολιτικος γαμος δεν ειναι κακος :P διοτι δε θα μαθευτει παραεξω το ρεζιλικι κ η καταντεια μας
ακριβώς..........ρεζιλίκια και κατάντεια.....να παντρεύεσαι για 4 μόρια, είναι όπως παντρεύονται οι ημεδαπές για μια άδεια παραμονής.
Ναι μετα απο εναμισυ χρονο που περιμενω ελπιζω οτι θα ειναι η τελευταια μου προκηρυξη!!!Αν αρχισουν ομως οι ενστασεις ,οι προσφυγες κλπ θα με καθυστερησουν κ αλλο! Κ οχι μονο εμενα .Ξερω ατομα που περιμενουν απο το 2004 κ χανουν θεσεις απο γκαντεμια. Ας ηρεμησουμε ολοι να βγει η επομενη κ να τελειωνουμε!
Δεν καθυστερεί τίποτε mely. Όποιος πήρε αγροτικό τώρα σε ένα-δύο μήνες θα πάρει και τον διορισμό του.

Ελα να παντρευτουμε DARLING!!!

Ενα καλο 12 μηνο αγροτικο σου δινει γυρω στα 25.000 euro (αγονο)... ΕΝΑ καλο Διαζυγιο ποσο κοστιζει?!!

σορρυ , αλλα εξηγησε μου , πως στο καλο αυτοι που εχουν αγονο θα βγαλουν 25000 ευρω το χρονο , γιατι εμενα δε μου βγαινουν ....

Λοιπον γραφεις?

Στο αγονο ΠΙ που εχω περνω 1596 euro το μηνα 12χ1596 = 19152

400 euro εφημεριες μεσο ορο το μηνα (π.χ τα χριστουγεννα εβγαλα κοντα στα 700 euro απο εφημεριες αλλα για σενα χαλαλι το κανω 400. 12χ400=4800

750 δωρο χριστουγεννων 300 πασχα μασ κανουν... 25002

Α! δεν υπολογισα και το τριμηνο στο νοσοκομειο γαμωτο!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οκ, καλε μου , προφανως κανουμε αλλο αριθμο εφημεριων , χα χα!! εγω κανω μονο 2-3 το μηνα ! :)

Μεχρι 8 ειναι καλα μετα σπανε τα νευρα σου... ΧΑαχα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ότι υπάρχει έγγραφο των απόφοιτων ιατρών των Ελληνικών Πανεπιστημίων στα τέλη Οκτωβρίου προς τον κ. Κοκκινάκη με την επισήμανση πως είναι παράνομη η μοριοδότηση των αποφοίτων Ρουμανία και Βουλγαρίας από την ημερομηνία κτήσης πτυχίου δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς...Εάν η ΔΑΠ/ΠΑΣΠ/ΣΦΙΑ δεν έχει συντάξει τέτοιο έγγραφο τότε κάποιος πλαστογραφεί τα έγγραφά της.

λοιπον

για να τελειωνουμε

ναι υπαρχει εγγραφο υπομνημα προς το υπουργειο υπογεγραμενο απο αποφοιτους όλων των ιατρικων σχολων της χώρας

οπου 1)ρωτάει το υπουργείο τι θα πράξει με τις μοριοδοτήσεις και

2)αναλυει το σκεπτικό των αποφοίτων ελληνικων πανεπιστημίων

σε κανενα σημειο της διεκδίκησης μας δεν υπαρχει κομματική παρεμβαση

για να αντιληφθείς πόσο πολύ στήριξαν ο συλλ.φοιτητών ιατρικης ΑΠΘ, δαπ, πασπ, δε καταφεραν ουτε προς συζήτηση να το κατεβάσουν στη γενική συνελευση τμήματος

δε γνωρίζω τι παραπάνω έκανε ο σφι Αθηνών

η απόφαση ήταν καθαρά πολιτική

και ένα δευτερο θεματακι...

που το περνάτε by...

συμφωνα με τον τελικό τρόπο μοριοδότησης του υπουργείου

και το γεγονός οτι δεν παίρνετε μόρια για περίοδο κατά την οποία δεν έχετε επαγγελματικά δικαιώματα

τοτε

μήπως όσοι είναι απόφοιτοι ιατρικης βουλγαρικων και ρουμανικων πανεπιστημίων και δεν έχουν δοαταπ

μήπως έχουν πάρει ΔΩΡΟ 3 μόρια???

λέω μήπως....

μη τραβάτε το σκοινί

μη ζητάτε πράγματα που δε δικαιούστε

θα χάσετε και αυτά που σας ΧΑΡΙΣΑΝ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ότι υπάρχει έγγραφο των απόφοιτων ιατρών των Ελληνικών Πανεπιστημίων στα τέλη Οκτωβρίου προς τον κ. Κοκκινάκη με την επισήμανση πως είναι παράνομη η μοριοδότηση των αποφοίτων Ρουμανία και Βουλγαρίας από την ημερομηνία κτήσης πτυχίου δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς...Εάν η ΔΑΠ/ΠΑΣΠ/ΣΦΙΑ δεν έχει συντάξει τέτοιο έγγραφο τότε κάποιος πλαστογραφεί τα έγγραφά της.

λοιπον

για να τελειωνουμε

ναι υπαρχει εγγραφο υπομνημα προς το υπουργειο υπογεγραμενο απο αποφοιτους όλων των ιατρικων σχολων της χώρας

οπου 1)ρωτάει το υπουργείο τι θα πράξει με τις μοριοδοτήσεις και

2)αναλυει το σκεπτικό των αποφοίτων ελληνικων πανεπιστημίων

σε κανενα σημειο της διεκδίκησης μας δεν υπαρχει κομματική παρεμβαση

για να αντιληφθείς πόσο πολύ στήριξαν ο συλλ.φοιτητών ιατρικης ΑΠΘ, δαπ, πασπ, δε καταφεραν ουτε προς συζήτηση να το κατεβάσουν στη γενική συνελευση τμήματος

δε γνωρίζω τι παραπάνω έκανε ο σφι Αθηνών

η απόφαση ήταν καθαρά πολιτική

και ένα δευτερο θεματακι...

που το περνάτε by...

συμφωνα με τον τελικό τρόπο μοριοδότησης του υπουργείου

και το γεγονός οτι δεν παίρνετε μόρια για περίοδο κατά την οποία δεν έχετε επαγγελματικά δικαιώματα

τοτε

μήπως όσοι είναι απόφοιτοι ιατρικης βουλγαρικων και ρουμανικων πανεπιστημίων και δεν έχουν δοαταπ

μήπως έχουν πάρει ΔΩΡΟ 3 μόρια???

λέω μήπως....

μη τραβάτε το σκοινί

μη ζητάτε πράγματα που δε δικαιούστε

θα χάσετε και αυτά που σας ΧΑΡΙΣΑΝ

Τα 3 μόρια τα δικαιούνται , επειδή οι 2 χώρες μπήκαν στν Ε.Ενωση από τις 1/1/07, οπότε δεν χρειάζονται ΔΟΑΤΑΠ. για τα υπόλοιπα έχεισ απόλυτο δίκιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δικαιούνται 3 μόρια επειδή οι 2 χώρες μπήκαν στην ΕΕ από 1/1/2007 ,αναδρομικά δηλαδή( αφού οι άδειες άσκησης δόθηκαν το καλοκαίρι), τότε δικαιούνται και εγγραφή στις λίστες για ειδικότητα από τότε...

Λέω εγώ τώρα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

tsatse μωρο μου καλωσηλθες πισω!Συνεχισε την καλη δουλεια σε ολα τα επιπεδα,ξερεις εσυ...Τι κανει η αγαπη στο βορρα?

Παρε τηλεφωνο στη δουλεια,ο νεος συνεφημερευων με ξυπνησε με το ροχαλητο του...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ότι υπάρχει έγγραφο των απόφοιτων ιατρών των Ελληνικών Πανεπιστημίων στα τέλη Οκτωβρίου προς τον κ. Κοκκινάκη με την επισήμανση πως είναι παράνομη η μοριοδότηση των αποφοίτων Ρουμανία και Βουλγαρίας από την ημερομηνία κτήσης πτυχίου δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς...Εάν η ΔΑΠ/ΠΑΣΠ/ΣΦΙΑ δεν έχει συντάξει τέτοιο έγγραφο τότε κάποιος πλαστογραφεί τα έγγραφά της.

λοιπον

για να τελειωνουμε

ναι υπαρχει εγγραφο υπομνημα προς το υπουργειο υπογεγραμενο απο αποφοιτους όλων των ιατρικων σχολων της χώρας

οπου 1)ρωτάει το υπουργείο τι θα πράξει με τις μοριοδοτήσεις και

2)αναλυει το σκεπτικό των αποφοίτων ελληνικων πανεπιστημίων

σε κανενα σημειο της διεκδίκησης μας δεν υπαρχει κομματική παρεμβαση

για να αντιληφθείς πόσο πολύ στήριξαν ο συλλ.φοιτητών ιατρικης ΑΠΘ, δαπ, πασπ, δε καταφεραν ουτε προς συζήτηση να το κατεβάσουν στη γενική συνελευση τμήματος

δε γνωρίζω τι παραπάνω έκανε ο σφι Αθηνών

η απόφαση ήταν καθαρά πολιτική

και ένα δευτερο θεματακι...

που το περνάτε by...

συμφωνα με τον τελικό τρόπο μοριοδότησης του υπουργείου

και το γεγονός οτι δεν παίρνετε μόρια για περίοδο κατά την οποία δεν έχετε επαγγελματικά δικαιώματα

τοτε

μήπως όσοι είναι απόφοιτοι ιατρικης βουλγαρικων και ρουμανικων πανεπιστημίων και δεν έχουν δοαταπ

μήπως έχουν πάρει ΔΩΡΟ 3 μόρια???

λέω μήπως....

μη τραβάτε το σκοινί

μη ζητάτε πράγματα που δε δικαιούστε

θα χάσετε και αυτά που σας ΧΑΡΙΣΑΝ

ΤΣΑΤΣΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ΕΣΥ , ΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ.

ΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΩΔΙΚΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟΥ Α.Π.Θ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ 20-30-50?

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΙΟΛΑΣ.

ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΤΗΣ ΔΑΠ-ΠΑΣΠ-ΣΦΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ , ΚΟΡΟΪΔΙΑ , ΠΟΥ ΕΙΣΕΠΡΑΞΑ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΠΩΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ , ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ , ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ Σ ΕΣΑΣ ΤΑ ΜΟΡΙΑ , ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ , ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΕΣΤΕΙΛΑΝ 2 ΕΞΩΔΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 2-3 ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΝ ΔΩΣΟΥΜΕ Σ ΕΣΑΣ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ , ΣΤΙΣ ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΜΕΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΚΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΒΑΣΗ ΠΙΑΝΟΥ ΝΟΜΟΥ ΈΛΑΒΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟ ΥΥΚΑ ΕΚΑΝΕ 4-5 ΓΑΡΓΑΡΕΣ , ΚΑΙ ΑΠΟΦΥΓΕ Ν ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ , ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΤΟΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΝΟΜΟ.(ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΚΑΤΙ Ή ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΣΑΤΣΕ?)

ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ Η ΚΟΡΟΪΔΙΑ , ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΑΣ , ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΔΗΛΑΔΗ , ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟ.

ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ , ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΜΕΝΑ ΖΗΤΟΥΣΑ/ΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΟΣ , ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.

ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΕΙΤΕ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΕΙΤΕ ΓΡΑΠΤΑ ΔΕΝ ΈΛΑΒΑ/ΛΑΒΑΜΕ , ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ?

ΕΣΥ ΚΑΘΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ , ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ 1000% ΔΙΚΙΟ , ΕΓΩ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΥΥΚΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΕΙΣ ΚΕΡΔΙΣΑΤΕ Σ ΕΝΑ ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΙΑ ΘΕΣΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ , ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΣΑΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΣΑΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ.

ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΟΙ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ 12 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ , ΟΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ , ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ , ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΣ , Ν ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΤΣΟΥΒΕΛΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΟΡΙΑ , ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΑΥΤΟ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΣΟΥ ΤΣΑΤΣΕ ?

Ή ΕΠΡΑΞΕΣ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ : ΟΤΙ ΦΑΜΕ ΟΤΙ ΠΙΟΥΜΕ ΚΙ ΟΤΙ ΑΡΠΑΞΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΜΑΣ?

ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΣΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΕ ΚΙ ΕΝΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥΛΗ , ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΔΙΚΑΤΣΟ- ΠΛΗΜΜΥΡΑ , ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕΣ/ΕΚΑΝΑΝ ΧΑΡΗ ΑΙΝΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΜΑΣ ΒΓΗΚΑΤΕ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΩΡΑ.

ΤΟ 2002 ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΕΞΩΔΙΚΑ ΓΙΑ Ν ΑΛΛΑΞΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ.

ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΤΡΩΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΚΑΤΑ , ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΙΜΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ , ΟΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ , ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΑΜΕ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ότι υπάρχει έγγραφο των απόφοιτων ιατρών των Ελληνικών Πανεπιστημίων στα τέλη Οκτωβρίου προς τον κ. Κοκκινάκη με την επισήμανση πως είναι παράνομη η μοριοδότηση των αποφοίτων Ρουμανία και Βουλγαρίας από την ημερομηνία κτήσης πτυχίου δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς...Εάν η ΔΑΠ/ΠΑΣΠ/ΣΦΙΑ δεν έχει συντάξει τέτοιο έγγραφο τότε κάποιος πλαστογραφεί τα έγγραφά της.

λοιπον

για να τελειωνουμε

ναι υπαρχει εγγραφο υπομνημα προς το υπουργειο υπογεγραμενο απο αποφοιτους όλων των ιατρικων σχολων της χώρας

οπου 1)ρωτάει το υπουργείο τι θα πράξει με τις μοριοδοτήσεις και

2)αναλυει το σκεπτικό των αποφοίτων ελληνικων πανεπιστημίων

σε κανενα σημειο της διεκδίκησης μας δεν υπαρχει κομματική παρεμβαση

για να αντιληφθείς πόσο πολύ στήριξαν ο συλλ.φοιτητών ιατρικης ΑΠΘ, δαπ, πασπ, δε καταφεραν ουτε προς συζήτηση να το κατεβάσουν στη γενική συνελευση τμήματος

δε γνωρίζω τι παραπάνω έκανε ο σφι Αθηνών

η απόφαση ήταν καθαρά πολιτική

και ένα δευτερο θεματακι...

που το περνάτε by...

συμφωνα με τον τελικό τρόπο μοριοδότησης του υπουργείου

και το γεγονός οτι δεν παίρνετε μόρια για περίοδο κατά την οποία δεν έχετε επαγγελματικά δικαιώματα

τοτε

μήπως όσοι είναι απόφοιτοι ιατρικης βουλγαρικων και ρουμανικων πανεπιστημίων και δεν έχουν δοαταπ

μήπως έχουν πάρει ΔΩΡΟ 3 μόρια???

λέω μήπως....

μη τραβάτε το σκοινί

μη ζητάτε πράγματα που δε δικαιούστε

θα χάσετε και αυτά που σας ΧΑΡΙΣΑΝ

tsatse.......στο β' θεματάκι είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Φιλικά, Τάσος.

Υ.Γ. Επιτέλους κάποιος παραδέχτηκε πως υπάρχει τέτοιο υπόμνημα των αποφοίτων της ημεδαπής στο υπουργείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα ποστ για τα δικαιολογητικά ΕΔΩ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δικαιούνται 3 μόρια επειδή οι 2 χώρες μπήκαν στην ΕΕ από 1/1/2007 ,αναδρομικά δηλαδή( αφού οι άδειες άσκησης δόθηκαν το καλοκαίρι), τότε δικαιούνται και εγγραφή στις λίστες για ειδικότητα από τότε...

Λέω εγώ τώρα...

'Ασχετο με το τοπικ, αλλά θα ήθελα να απαντήσω... στις ειδικότητες δεν μετράει από πότε κάποιος πήρε πτυχίο, αλλά από πότε πήγε και δήλωσε να γραφτεί στην λίστα..οπότε αυτό που λες δεν στέκει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δικαιούνται 3 μόρια επειδή οι 2 χώρες μπήκαν στην ΕΕ από 1/1/2007 ,αναδρομικά δηλαδή( αφού οι άδειες άσκησης δόθηκαν το καλοκαίρι), τότε δικαιούνται και εγγραφή στις λίστες για ειδικότητα από τότε...

Λέω εγώ τώρα...

'Ασχετο με το τοπικ, αλλά θα ήθελα να απαντήσω... στις ειδικότητες δεν μετράει από πότε κάποιος πήρε πτυχίο, αλλά από πότε πήγε και δήλωσε να γραφτεί στην λίστα..οπότε αυτό που λες δεν στέκει.

Άσχετο αλλά να ρωτήσω κάτι άλλο;

Εσύ ξέρεις πολλούς που μπορούσαν να δηλώσουν ειδικότητα και άργησαν 6 μήνες και( τόσο έκανε να ψηφιστεί το πδ) να δηλώσουν ;

Γιατί εγώ δεν ξέρω!!!

Επίσης να πω, ότι ξέρω πολλά άτομα που πήγαν να κάνουν αίτηση 2-1-2207 για να βγάλουν άδεια άσκησης και κατα συνέπεια να δηλώσουν ειδικότητα και οι αιτήσεις τους δεν έγιναν δεκτές. Βάσει αυτής της αρνητικής απάντησης της νομαρχίας ,μπορούν άνετα να δικεκδικήσουν να γραφούν στις λίστες από τότε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δικαιούνται 3 μόρια επειδή οι 2 χώρες μπήκαν στην ΕΕ από 1/1/2007 ,αναδρομικά δηλαδή( αφού οι άδειες άσκησης δόθηκαν το καλοκαίρι), τότε δικαιούνται και εγγραφή στις λίστες για ειδικότητα από τότε...

Λέω εγώ τώρα...

'Ασχετο με το τοπικ, αλλά θα ήθελα να απαντήσω... στις ειδικότητες δεν μετράει από πότε κάποιος πήρε πτυχίο, αλλά από πότε πήγε και δήλωσε να γραφτεί στην λίστα..οπότε αυτό που λες δεν στέκει.

Άσχετο αλλά να ρωτήσω κάτι άλλο;

Εσύ ξέρεις πολλούς που μπορούσαν να δηλώσουν ειδικότητα και άργησαν 6 μήνες και( τόσο έκανε να ψηφιστεί το πδ) να δηλώσουν ;

Γιατί εγώ δεν ξέρω!!!

Δεν καταλαβαίνω που το πας...τα παράπονά σας στο πως ψηφίζονται τα πδ να κάνετε, αλλά όχι και να δηλώσετε ειδικότητα επειδή αναγνωρίστηκαν τα πτυχία από τις 1/1/07. Αυτό και αν θα ήταν κουλό...

Καταλαβαίνω την ταλαιπώρια που περάσατε από το ΔΙΚΑΤΣΑ, και πως τώρα σα έχουν λυθεί τα χέρια, αλλά το ότι ζητάτε τον ουρανό με τ' άστρα καταντάει εκνευρστικό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ερωτηση--->αν γινει 15μηνο το αγροτικο (που προσωπικα δε το πιστευω)θα ειναι χειροτερα γιαυτους που περιμενουν να το παρουν?δλδ θα αυξηθει η αναμονη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτό θα συνέβαινε αν προκηρύσσονταν τα αγροτικά όπως παλιά δηλαδή κάθε 15μέρες. με τον τρόπο που προκηρύσσονται τώρα όχι δεν αλλάζει κάτι.

το φτάσανε 2 φορές το χρόνο. με την ανακοινωση των αποτελεσματων και την αποστολη των διορισμων να ειναι αρκετους μηνες μετά την λήξη υποβολής των αιτήσεων οπότε στην καλύτερη των περιπτώσεων να μην μένουν κενές οι θέσεις. βέβαια εξταρτάται και στα αντανακλαστικά των νοσοκομείων γιατί έχω δει περιπτώσεις που ξέρουν ότι θα αδειάσει θέση (έχει κοινοποιηθεί αίτηση παραίτησης) και δεν το στέλνουν στο υπουργείο γιατί δεν ήταν η ημερομηνία που είχαν υπολογίσει ότι θα το έστελναν.

με 2 προκηρύξεις ετησίως όπως έγινε για τους γενικούς ιατρούς τα έχουν όλα μαζεμένα και έχουν περισσότερες επιλογές. σε λίγο θα δείτε ότι το πρόβλημα δεν θα είναι αν είναι αποφοιτος ελληνικού ή ξένου πανεπιστημίου για τα μόρια αλλά τι έχει περισσέψει από τους γενικούς ιατρούς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ερωτηση--->αν γινει 15μηνο το αγροτικο (που προσωπικα δε το πιστευω)θα ειναι χειροτερα γιαυτους που περιμενουν να το παρουν?δλδ θα αυξηθει η αναμονη?

η προκήρυξη Ιανουαρίου θα είναι για 9μηνο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

την Βεβαίωση σειράς προτεραιότητας και χρόνου αναμονής για την ειδικότητα χρειαζεται ως δικαιολογητικο για το υπουργειο? Θα το παρω απ το νοσοκομειο που εχω κανει την αιτηση?

ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δικαιούνται 3 μόρια επειδή οι 2 χώρες μπήκαν στην ΕΕ από 1/1/2007 ,αναδρομικά δηλαδή( αφού οι άδειες άσκησης δόθηκαν το καλοκαίρι), τότε δικαιούνται και εγγραφή στις λίστες για ειδικότητα από τότε...

Λέω εγώ τώρα...

'Ασχετο με το τοπικ, αλλά θα ήθελα να απαντήσω... στις ειδικότητες δεν μετράει από πότε κάποιος πήρε πτυχίο, αλλά από πότε πήγε και δήλωσε να γραφτεί στην λίστα..οπότε αυτό που λες δεν στέκει.

Άσχετο αλλά να ρωτήσω κάτι άλλο;

Εσύ ξέρεις πολλούς που μπορούσαν να δηλώσουν ειδικότητα και άργησαν 6 μήνες και( τόσο έκανε να ψηφιστεί το πδ) να δηλώσουν ;

Γιατί εγώ δεν ξέρω!!!

Δεν καταλαβαίνω που το πας...τα παράπονά σας στο πως ψηφίζονται τα πδ να κάνετε, αλλά όχι και να δηλώσετε ειδικότητα επειδή αναγνωρίστηκαν τα πτυχία από τις 1/1/07. Αυτό και αν θα ήταν κουλό...

Καταλαβαίνω την ταλαιπώρια που περάσατε από το ΔΙΚΑΤΣΑ, και πως τώρα σα έχουν λυθεί τα χέρια, αλλά το ότι ζητάτε τον ουρανό με τ' άστρα καταντάει εκνευρστικό...

Θα σου πω που το παω ή μάλλον που πηγαίνει μόνο του....

Τα πτυχία δεν αναγνωρίστηκαν από 1/1/2007 αλλά από κάποια ημερομηνία το καλοκαίρι (την οποία δε θυμάμαι)μετά την ψήφιση του πδ.

Αφούν πήραν την άδεια άσκησης το καλοκαίρι δήλωσαν ειδικότητα.

Κατανοητό μέχρι εδώ;

Τα μόρια δόθηκαν από 1/1/2007.

Κατανοητό και αυτό;

Υπάρχει ένα κενό περίπου 6 μηνών που ευνόησε όσους αποφοίτησαν από ελληνικά πανεπιστήμια εκείνο το διάστημα και δήλωσαν ειδικότητα...

Εδώ ταιριάζει αυτό που είπες για τον ουρανό με τα άστρα!

Τέλος , να πω σε όσους έκαναν αίτηση από 2/1/2007 σε οποιαδήποτε νομαρχία για να βγάλουν άδεια άσκησης και πήραν αρνητική απάντηση( με αποδείξεις όμως....αρ.πρ κτλ) μπορούν να δηλώσουν ειδικότητα πριν το καλοκαίρι.

Αυτά και όποιος ενδιαφέρεται ας το ψάξει περισσότερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΡΩΤΗΣΗ:καποιος που θα δηλωσει για πρωτη φορα αγροτικο κ εχει ολα τα χαρτια οκ μπορει να στειλει courier η θα πρεπει να παει αυτοπροσωπως επειδη ειναι η πρωτη φορα που τα καταθετει?thanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν έχει καμιά σημασία , συχνουρία , είτε πας είτε τα στείλεις

να σαι καλα.διοτι τα εξοδα για το περα δωθε με μηδενικες ελπιδες κιολας να το παρω καταληγω στο οτι συμφερει να τα στειλω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.