Jump to content

Σπλιτ από Αγροτικά


Recommended Posts

έχω αρκετά μεγάλη κλινική εμπειρία στην Αγγλία και ξέρω ότι λένε καλά λόγια για την Ελλάδα και τους Έλληνες αρκεί να σε δουν να δουλεύεις πρώτα.Όταν πας και πεις απλά είμαι Έλληνας γιατρός δεν μετράει και πάρα πολύ.Δεν ξέρω τέλος αν σε τιμάει να σε εξισώνουν με τους Ινδούς τους οποίους τους έχουν ικανούς μόνο για να ανοίγουν ΟFF license(γωνιακά μπακάλικα) και καθαριστήρια

Αυτό με τους Ινδούς πάλι και ειδικά αν λάβεις υπόψιν τι αριθμός είναι consultants ή registrars δεν το καταλαβαίνω.

Όσο για την Ελλάδα, σίγουρα αν πας και πεις γεια σας είμαι γιατρός από την Ελλάδα δεν τους λέει τίποτα. Το ίδιο ισχύει για όλές τις χώρες βέβαια. Εκτός αν πας και τους πεις π.χ. γεια σας μόλις αποφοίτησα από Χάρβαντ.

Α! Και μιας και έχεις και μέγαλη κλινική εμπειρία από Αγγλία, σε περιμένουμε με χαρά στο αντίστοιχο τόπικ, για να ακούσουν τη γνώμη - συμβουλές σου και οσοι σκέφτονται να έρθουν αλλά και όλοι εμείς που έιμαστε λίγα χρονια εδώ πάνω και ψάχνουμε να δούμε τι θα κάνουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Last Reply
έχω αρκετά μεγάλη κλινική εμπειρία στην Αγγλία και ξέρω ότι λένε καλά λόγια για την Ελλάδα και τους Έλληνες αρκεί να σε δουν να δουλεύεις πρώτα.Όταν πας και πεις απλά είμαι Έλληνας γιατρός δεν μετράει και πάρα πολύ.Δεν ξέρω τέλος αν σε τιμάει να σε εξισώνουν με τους Ινδούς τους οποίους τους έχουν ικανούς μόνο για να ανοίγουν ΟFF license(γωνιακά μπακάλικα) και καθαριστήρια

Αυτό με τους Ινδούς πάλι και ειδικά αν λάβεις υπόψιν τι αριθμός είναι consultants ή registrars δεν το καταλαβαίνω.

Όσο για την Ελλάδα, σίγουρα αν πας και πεις γεια σας είμαι γιατρός από την Ελλάδα δεν τους λέει τίποτα. Το ίδιο ισχύει για όλές τις χώρες βέβαια. Εκτός αν πας και τους πεις π.χ. γεια σας μόλις αποφοίτησα από Χάρβαντ.

Α! Και μιας και έχεις και μέγαλη κλινική εμπειρία από Αγγλία, σε περιμένουμε με χαρά στο αντίστοιχο τόπικ, για να ακούσουν τη γνώμη - συμβουλές σου και οσοι σκέφτονται να έρθουν αλλά και όλοι εμείς που έιμαστε λίγα χρονια εδώ πάνω και ψάχνουμε να δούμε τι θα κάνουμε.

σαφώς και θα πω την γνώμη μου για την Αγγλία και ευχαρίστως να βοηθήσω τους συναδέλφους που έχουν σκοπό να ακολουθήσουν αυτό το δρόμο.Xnouts έχεις δίκιο σε όλα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες, αυτοί που χτυπιούνται για τα μόρια που τους ''κλέψανε'' καλώς κάνουνε και χτυπιούνται...οποιοδήποτε αν αισθάνεται αδικημένος έχει το δικαίωμα να το φωνάζει και να διεκδικεί το δίκιο του με κάθε νόμιμο τρόπο....Με μιά διαφορά όμως,άν πάρει ποτέ τα μόρια που δικαιούται(προσωπικώς το έχω ξαναπεί χιλιάδες φορές εδω μέσα και σε άλλες συζητήσεις,δεν έχω κανένα πρόβλημα,άν τα δικαιούται ας τα πάρει)...Να λέει όμως, όπου βρεθεί και όπου σταθεί, με ποιό τρόπο και με πόσο κόπο τα μάζεψε αυτά τα μόρια!!!

Να λέει όλη την αλήθεια όχι τη μισή....Και βέβαια σε όποιο χωριουδάκι της επικράτειας και αν βρεθεί, σε όποιο νοσοκομείο και αν πάει για τριμηνο ή αργότερα για ειδικότητα να λέει ΠΕΡΗΦΑΝΑ τη χωρα που τελείωσε και ΠΟΤΕ τελείωσε δεν είναι κακό....

Σωστός.Να λέει ο καθένας που τέλειωσε και πως τέλειωσε .Και οι απόφοιτοι της Ελλάδας και οι απόφοιτοι του εξωτερικού.Παντού υπάρχουν λέρες.Και το Πότε που τονίζεις να το λένε επίσης όλοι οι συνάδελφοι αλλά να λένε και πότε αρχίσαν την σχολή γιατί έχουμε και στην Ελλάδα τους πλάτανους(αιωνόβιους) που βγάζουν την σχολή στα 20 χρόνια για να τα μάθουν καλύτερα

ναι στην ελλαδα κανοθν 20 χρονια στη βουλγαρια ροθμανια και δεν συμαζευεται κανουν 50 χρονια μετα αλλα 30 για δοαταπ και μαζευοθν 50000 μορια για τα αγροτικα ΛΟΓΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως κλασσική ατάκα όποιου τέλειωσε Ρουμανο - Βουλγαρίες κτλπ......"Τέλειωσα στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ................"(χωρίς διευκρίνιση, αφήνοντας ένα πέπλο μυστηρίου). Βέβαια εξωτερικό είναι και η Αμερική και η Αγγλία είναι και η Μογγολία όμως.Αυτό βέβαια είναι προσωπική παρατήρηση από όλους όσους έχω γνωρίσει (σίγουρα μικρό δείγμα). Μακάρι αυτοί να είναι η εξαίρεση.Πάντως πλέον πολύς κόσμος το έχει ψιλιαστεί και πλέον ρωτάει το γιατρό του που τέλειωσε και το πανεπίστημιο και ειδικότητα.
Εσύ μην ξεχάσεις στην σφραγίδα σου να γράψεις ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ.
και εάν ο γιατρός σου πει ότι τέλειωσε στην Αγγλία δίπλα στον Γιακούμπ εσύ σαν ασθενής θα του ζητήσεις βιογραφικό ή συστατική επιστολή από τον Γιακούμπ για να σε εξετάσει?Πάντως να ξέρετε ότι λόγω προυπηρεσίας στην Αγγλία έχω διαπιστώσει ότι όταν λες ότι τέλειωσες Ελλάδα σε βάζουν ένα επίπεδο ψηλότερα από τους Ινδούς.
1ον. Ο κάθε ασθενής έχει δικαίωμά του να ρωτάει που τέλειωσε ο γιατρός του. Και ευτυχώς πλέον οι περισσότεροι ρωτάνε. Και δεν καταλαβαίνω γιατί πολλοί λένε απλά "Τέλειωσα εξωτερικό" και δε λένε: "Τέλειωσα Ρουμανία κτλπ"
Εμένα πάντως συνάδελφε μου έμεινε χαραγμένο στην μνήμη το περιστατικό που πολυτραυματίας δεν ήθελε να τον μεταφέρουμε με το ασθενοφόρο στο νοσοκομείο μετά από τροχαίο ατύχημα γιατί του είπα πως τελείωσα Ρουμανία.
Παίδες, αυτοί που χτυπιούνται για τα μόρια που τους ''κλέψανε'' καλώς κάνουνε και χτυπιούνται...οποιοδήποτε αν αισθάνεται αδικημένος έχει το δικαίωμα να το φωνάζει και να διεκδικεί το δίκιο του με κάθε νόμιμο τρόπο....Με μιά διαφορά όμως,άν πάρει ποτέ τα μόρια που δικαιούται(προσωπικώς το έχω ξαναπεί χιλιάδες φορές εδω μέσα και σε άλλες συζητήσεις,δεν έχω κανένα πρόβλημα,άν τα δικαιούται ας τα πάρει)...Να λέει όμως, όπου βρεθεί και όπου σταθεί, με ποιό τρόπο και με πόσο κόπο τα μάζεψε αυτά τα μόρια!!!Να λέει όλη την αλήθεια όχι τη μισή....Και βέβαια σε όποιο χωριουδάκι της επικράτειας και αν βρεθεί, σε όποιο νοσοκομείο και αν πάει για τριμηνο ή αργότερα για ειδικότητα να λέει ΠΕΡΗΦΑΝΑ τη χωρα που τελείωσε και ΠΟΤΕ τελείωσε δεν είναι κακό....
Σωστός.Να λέει ο καθένας που τέλειωσε και πως τέλειωσε .Και οι απόφοιτοι της Ελλάδας και οι απόφοιτοι του εξωτερικού.Παντού υπάρχουν λέρες.Και το Πότε που τονίζεις να το λένε επίσης όλοι οι συνάδελφοι αλλά να λένε και πότε αρχίσαν την σχολή γιατί έχουμε και στην Ελλάδα τους πλάτανους(αιωνόβιους) που βγάζουν την σχολή στα 20 χρόνια για να τα μάθουν καλύτερα
ναι στην ελλαδα κανοθν 20 χρονια στη βουλγαρια ροθμανια και δεν συμαζευεται κανουν 50 χρονια μετα αλλα 30 για δοαταπ και μαζευοθν 50000 μορια για τα αγροτικα ΛΟΓΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟ
Υπερβάλεις βρε!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sorry for the English, but I am doing nights and there are no greek fonts on this pc.

Just out of curiosity what do you mean with the above? Why he did not want to be transferred to a hospital.

Still, you cannot deny that it is patients' right to enquire and know details for his own doctors, particularly if the go private.

Bear in mind that if you surf at the websites of diffent consultants around the world you will find details even about their High School and GCS. And that is because nowdays many patients particularly the younger ones would like to know the cv of the consultant that they are going to pay privately for example for an arthroscopy.

And believe me many of them actually do this kind of research. They even find information through the net and they challenge you.

Fortunately the same thing has started happening in Greece as well (not to this extent though).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εάν ο γιατρός σου πει ότι τέλειωσε στην Αγγλία δίπλα στον Γιακούμπ εσύ σαν ασθενής θα του ζητήσεις βιογραφικό ή συστατική επιστολή από τον Γιακούμπ για να σε εξετάσει?Πάντως να ξέρετε ότι λόγω προυπηρεσίας στην Αγγλία έχω διαπιστώσει ότι όταν λες ότι τέλειωσες Ελλάδα σε βάζουν ένα επίπεδο ψηλότερα από τους Ινδούς.

1ον. Ο κάθε ασθενής έχει δικαίωμά του να ρωτάει που τέλειωσε ο γιατρός του. Και ευτυχώς πλέον οι περισσότεροι ρωτάνε. Και δεν καταλαβαίνω γιατί πολλοί λένε απλά "Τέλειωσα εξωτερικό" και δε λένε: "Τέλειωσα Ρουμανία κτλπ"

κλασικός έλληνας κομπλεξικός ρατσιστής καραγκιόζης.

δεν μου έχει τύχει ποτέ να με ρωτήσει κάποιος ασθενής που και πότε τελείωσα.Άλλωστε όταν έρχεται κάποιος ασθενήςε στο ιατρείο σου,έρχεται για θεραπεία και όχι για να πάρει το βιογραφικό σου.έρχεται για να τον κάνεις καλά και όχι για "2 know us better" όπως έλεγε και ο χρόνης σε κάποια ελληνική ταινία.

αλλα τι λέω,εδώ οι ελληνάρες με "@@" ξεκίνησαν την όλη διαδικασία με το να γίνει αυτό το μπάχαλο πηγαίνωντας και κλαίγωντας στο υπουργείο ότι 2500(τους μετρήσανε ήθελα να μάθω?) θα τους πάρουν τα αγροτικά.Είπαν και άλλα βέβαια "συναδελφικά",αλλά τι να λέμε τώρα.

Αυτοί τελειώσαν ΕΛΛΗΝΙΚΟ πανεπιστήμιο και όχι κάποιο αλλοδαπό.

Αλήθεια ρε ελληνάρες του ..... πρέπει να πάω να βγάλω και πράσινη κάρτα για να εργαστώ?

Ντροπή σας ρε ξεφτίλες.

Και όσοι για εσάς μιλάτε για μέτριους,μέσους κλπ ιατρούς να φανταστώ ότι έχετε στοιχεία να τα αποδείξτε αυτά που λέτε και δεν τα λέτε λόγω της εμπάθειας σας ε?

Απλά μια υπόθεση κάνω ρε αδερφέ.

και κάτι τελευταίο σε σένα που λές ότι κάθε ασθενής ρωτά πριν θεραπευτεί.Εσύ τους φίλους,γνωστούς μέλλουσες γκόμενες και γενικά όποιον γνωρίζεις τους ρωτάς απο πρίν τι έχουν κάνει στη ζωή τους,αν έχουν πάρει ντρόγκια,αν είναι γκέϊ,με πόσους έχουν πάει κλπ ???

Αν ναι,τότε πήγαινε να υποστηρίξεις τον πλεύρη στα δικαστήρια για τη δίκη του ταλμούδ.

περαστικά σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εάν ο γιατρός σου πει ότι τέλειωσε στην Αγγλία δίπλα στον Γιακούμπ εσύ σαν ασθενής θα του ζητήσεις βιογραφικό ή συστατική επιστολή από τον Γιακούμπ για να σε εξετάσει?Πάντως να ξέρετε ότι λόγω προυπηρεσίας στην Αγγλία έχω διαπιστώσει ότι όταν λες ότι τέλειωσες Ελλάδα σε βάζουν ένα επίπεδο ψηλότερα από τους Ινδούς.

1ον. Ο κάθε ασθενής έχει δικαίωμά του να ρωτάει που τέλειωσε ο γιατρός του. Και ευτυχώς πλέον οι περισσότεροι ρωτάνε. Και δεν καταλαβαίνω γιατί πολλοί λένε απλά "Τέλειωσα εξωτερικό" και δε λένε: "Τέλειωσα Ρουμανία κτλπ"

κλασικός έλληνας κομπλεξικός ρατσιστής καραγκιόζης.

δεν μου έχει τύχει ποτέ να με ρωτήσει κάποιος ασθενής που και πότε τελείωσα.Άλλωστε όταν έρχεται κάποιος ασθενήςε στο ιατρείο σου,έρχεται για θεραπεία και όχι για να πάρει το βιογραφικό σου.έρχεται για να τον κάνεις καλά και όχι για "2 know us better" όπως έλεγε και ο χρόνης σε κάποια ελληνική ταινία.

αλλα τι λέω,εδώ οι ελληνάρες με "@@" ξεκίνησαν την όλη διαδικασία με το να γίνει αυτό το μπάχαλο πηγαίνωντας και κλαίγωντας στο υπουργείο ότι 2500(τους μετρήσανε ήθελα να μάθω?) θα τους πάρουν τα αγροτικά.Είπαν και άλλα βέβαια "συναδελφικά",αλλά τι να λέμε τώρα.

Αυτοί τελειώσαν ΕΛΛΗΝΙΚΟ πανεπιστήμιο και όχι κάποιο αλλοδαπό.

Αλήθεια ρε ελληνάρες του ..... πρέπει να πάω να βγάλω και πράσινη κάρτα για να εργαστώ?

Ντροπή σας ρε ξεφτίλες.

Και όσοι για εσάς μιλάτε για μέτριους,μέσους κλπ ιατρούς να φανταστώ ότι έχετε στοιχεία να τα αποδείξτε αυτά που λέτε και δεν τα λέτε λόγω της εμπάθειας σας ε?

Απλά μια υπόθεση κάνω ρε αδερφέ.

και κάτι τελευταίο σε σένα που λές ότι κάθε ασθενής ρωτά πριν θεραπευτεί.Εσύ τους φίλους,γνωστούς μέλλουσες γκόμενες και γενικά όποιον γνωρίζεις τους ρωτάς απο πρίν τι έχουν κάνει στη ζωή τους,αν έχουν πάρει ντρόγκια,αν είναι γκέϊ,με πόσους έχουν πάει κλπ ???

Αν ναι,τότε πήγαινε να υποστηρίξεις τον πλεύρη στα δικαστήρια για τη δίκη του ταλμούδ.

περαστικά σου.

Μόνο ένα σχόλιο στο παραπάνω "κείμενο"

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΝΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΠΧ ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕΙ!

Και ναι φίλε μου, αν κάποιος πρόκειται να βάλει νυστέρι πάνω μου (και ειδικά σε ιδιωτικό επίπεδο) ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ξέρω που τέλειωσε σχολή, που τέλειωσε ειδικότητα, πόσες τέτοιες εγχειρήσεις έχει κάνει και τι ποσοστό επιπλοκών έχει.

Σ'αρέσει ή όχι οι ασθενείς ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ και έχουν ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ρωτάνε ότι γουστάρουν.

Δηλαδή τι περιμένεις? Επειδή θα ανοίξεις ένα ιατρείο κάπου να έρθουν οι ασθενείς και να σε ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΟΥΝ απλά επειδή είσαι γιατρός?

Αν ΝΑΙ τότε πρέπει να το ξανασκεφτείς.

Τα υπόλοιπα που έγραψες απαξιώ καν να τα σχολιάσω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από παραλήρημα σε παραλήρημα πάει αυτή η συζήτηση.

Αλλά με τη δύναμη των εξ ανατολών δεν θα μου έκανε καμια μα ΚΑΜΙΑ εντύπωση αύριο Κυριακή (θυμίζει κάτι η μέρα?) να ακυρωθούν όλες οι λίστες και Κυριακή μεσημέρι να αναρτηθούν οι καινούριες, οι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ.

Πρώτος πάντα λέω ότι υπάρχουν παιδιά από ΡουμανοΚΑΙάλλεςΤΕΤΟΙΕΣχώρες που φυσάνε όπως υπάρχουν και κάποιοι εδώ που το φυσάς και δεν κρυώνει.... Αλλά αυτός από εδώ δεν έπαιρνε μόρια όσα χρόνια δεν μπορούσε να περάσει τις εξετάσεις του , ακόμη και όταν αυτές έγιναν επί γνωστών θεμάτων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sorry for the English, but I am doing nights and there are no greek fonts on this pc.

Just out of curiosity what do you mean with the above? Why he did not want to be transferred to a hospital.

Still, you cannot deny that it is patients' right to enquire and know details for his own doctors, particularly if the go private.

Bear in mind that if you surf at the websites of diffent consultants around the world you will find details even about their High School and GCS. And that is because nowdays many patients particularly the younger ones would like to know the cv of the consultant that they are going to pay privately for example for an arthroscopy.

And believe me many of them actually do this kind of research. They even find information through the net and they challenge you.

Fortunately the same thing has started happening in Greece as well (not to this extent though).

Μάλλον δεν κατάλαβες ότι αυτό που είπα το είπα ειρωνικά. Είναι δυνατόν να συνέβαινε τέτοιο περιστατικό;

Για να τελειώνει η όλη αντιπαράθεση-βλακεία θα σου πω αυτό : Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ.

Σε λίγο θα μας πεις ότι ο γιατρός θα πρέπει να κουβαλάει μαζί του το πτυχίο με ένα βιογραφικό. emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ανα μπραβο.Αυτο ειχα πει κι εγω αλλα...Θα ερθει η ωρα που θα κριθει ο καθενας μας.Μεχρι τοτε...φτανει η κλαψα παιδες.Φτανει.Ολοι μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι σίγουρος πως έχει ξαναειπωθεί.....Γιατί δεν καταθέτει το υπουργείο τροπολογία προς ψήφιση στη βουλή που να ορίζει έναρξη μοριοδότησης από την ημερομηνία απόκτησης άδειας ασκήσεως επαγγέλματος?Και θα μπορεί να ισχύει για ΟΛΟΥΣ, δηλαδή αποφοίτους εσωτερικού και εξωτερικού.Υπάρχει κάποια πλευρά που θα δυσανασχετούσε με τη συγκεκριμένη λύση; και γιατί;
Eπιτέλους, ακούγονται και προτάσεις που δεν χωρούν σχολιασμούς.
Ναι ,εχει ξαναειπωθεί..Και αν και λύνει το ζήτημα των αγροτικών γενικά, δε λύνει το ζήτημα που δημιουργείται με τη συγκεκριμένη προκήρυξη.Ξέρει κανείς τι συνέβη σήμερα στη συνάντηση να μας ενημερώσει?
Να υποθέσω εννοείς πως δεν μπορεί να έχει αναδρομική ισχύ ο νόμος, εφόσον αλλάξει, για την προκήρυξη που ήδη τρέχει ακόμη κι αν δεν έχουν ανακοινωθεί τα αποτελέσματά της;Θα ήταν ευπρόσδεκτη η συμβουλή κάποιου πραγματικά γνώστη νομικών θεμάτων. Βέβαια υπάρχει και η λύση της ακύρωσης της προκήρυξης και έναρξη νέας για να βγούμε από το αδιέξοδο. Εάν μάλιστα ανακοινώσουν τα αποτελέσματα σε ένα 15ήμερο όπως παλιά και χωρίς εκ νέου κατάθεση δικαιολογητικών που έχει ξαναγίνει, θα είναι λύση;
Η ΑΚΥΡΩΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΙΚΑΙΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΗ ΛΥΣΗ
Δεν αιτιολογείται η ακύρωση. Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.

Μοριοδότηση από κτήση πτυχίου για όλους που κατέχουν πτυχίο από Ε.Ε., εκτός από τις 12 νέες χώρες που θα μοριοδοτηθούν από ένταξη της χώρας στην Ε.Ε. Οι κάτοχοι πράξης αναγνώρισης ΔΟΑΤΑΠ θα μοριοδοτηθούν από ημερομηνία αναγνώρισης πτυχίου (εφόσον το κατέθεσαν). Αποτελέσματα το αργότερο μέχρι την Τετάρτη.

*************((Πρόσεχε τις εκφράσεις σου....)) Όλα έχουνε παγώσει και το πιο πιθανό είναι να πάρουν οι αλλοδαποί γιατροί τα μόρια από κτήση πτυχίων. Επίτηδες τα λες αυτά για να αποπροσανατολήσεις όλους τους Έλληνες απόφοιτους γιατρούς?Κάνε μας τη χάρη και φύγε από δω μέσα πιονάκι των αλλοδαπών φωστήρων της Ρουμανίας και Βουλγαρίας.Ουστ από 'δω *************((Πρόσεχε τις εκφράσεις σου....))

Ε, ψιτ...ψώνιο...που χάθηκες βρε; Κάτι έλεγες και απειλούσες και έβριζες, αλλά από τότε που άνοιξες το στοματάκι σου και έγραψες την βλακεία σου χάθηκες. Γιατί βρε; Σύμπτωση; όχι βέβαια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

tasostheodoridis εφαγες ban απο το αλλο forum και τωρα ζαλιζεις τα παιδια εδω?

τς τς τς μερικοι ανθρωποι διχως αληθινη ζωη και φιλους ειναι πραγματικα για λυπηση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μερικοί ψυχάκηδες όσο και Άγιες μέρες να είναι δεν το βάζουν κάτω. Αν είμαι αποκλεισμένος μπορείς να το διαπιστώσεις από το προφίλ μου, αλλά ως συνήθως λες παραμύθια.

Μην παραμυθιάζεις κι εδώ τους συναδέλφους με τα τάχα ασφαλιστικά και τάχα εμπλοκή των διορισμών. Άσε εμένα να μην έχω πραγματική ζωή και φίλους ο κακομοίρης και κοίτα στα 36 να κάνεις κάτι καλύτερο από το να περιμένεις αγροτικό.

Δεν θα πω τίποτα άλλο, δεν σκοπεύω να ασχοληθώ πλέον με άτομα εμπαθή emofftopic emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναρωτιεμαι τι θα μπορουσε να σας συγκινησει ωστε να σταματησετε να κανετε αυτο που κανετε ...

Ή ισως τι θα μπορουσε να σας παρακινησει να αρχισετε να σκεφτεστε διαφορετικα , να μαθετε να αγαπατε τους αλλους λιγακι και να τους δειτε ως συνανθρωπους σας ακομα και οταν οι τελευταιοι σας εχουν φερθει ασχημα ή σας εχουν πληγωσει....

Ο σιγουρος δρομος της προσβολης αυτου που σας εβλαψε ( λιγο ή πολυ , δεν εχει σημασια ) , ειναι παντα εκει.

Τι γινεται ομως με τη δυσκολη επιλογη του να τον συγχωρησετε και να πατε παρακατω ?

θελει @@@ ε? Το ξερω .ΘΕΛΕΙ. Τα διαθετε ?

Μια χρονια φευγει.Θα γινεται καλυτεροι ανθρωποι τη χρονια που ερχεται?

Τα εχετε κανει ολα τελεια ?

Εχετε φερθει σε ολους καλα ?

Οι αλλοι σας πληγωσαν και σας φερθηκαν ασχημα , εσεις ησασταν ομως σωστοι ?

Εχετε σε ολα δικιο ?

Σκεφτειτε λιγο....οχι γιατι ειναι Χριστουγεννα , αλλα γιατι χωρις να καθησει να κανει ο ανθρωπος τον απολογισμο του , δεν παει παρακατω , ουτε γινεται καλυτερος .

Νομιζει οτι προχωρα στο χρονο , αλλα στην ουσια μενει στασιμος.Σαν χαρακτηρας , σαν προσωπικοτητα , ολο του το ειναι μενει στασιμο.

θελετε να μεινετε ιδιοι ? ανθρωποι που κανουν τοσο ευκολα μικροτητες?

που νομιζουν οτι εχουν σε ολα δικιο?

που νομιζουν οτι ολος ο κοσμος τους ανηκει ?

που πιστευουν οτι ολοι οι αλλοι ειναι κατωτεροι ?

που νομιζουν οτι αντλουν ικανοποιηση μεσα απο την αλληλοπροσβολη ?κρατα πανω απο ενα λεπτο , μια τετοια ευχαριστηση ?

ειναι ολα αυτα ματαια φιλοι μου?

μηπως θα επρεπε να συγχωρησετε τον εαυτο σας ( τον εαυτο σας , ξερετε πολυ καλα τι λεω , τον εαυτο σας λεω , γιατι ουσιαστικα τον εαυτο σας εκδικειστε οταν φερεστε ασχημα στους αλλους ) τελικα ?

ξεκολληστε σας παρακαλω .Σταματηστε να μιλατε ασχημα μεταξυ σας .Ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι , στο μελλον θα φερουμε αλλους ανθρωπους στον κοσμο.

Τι θα δουν απο μας ? Εναν τετοιο ασχημο εαυτο ? και θα ειμαστε το παραδειγμα τους ? και θα γινουν ιδιοι και εκεινοι με μας ?

Ο καθε ανθρωπος εχει την αξια του .Οσο χαλια και να ειναι , την εχει .Οσα λαθη κι αν εχει κανει , την εχει.Οσο κακος κι αν ειναι , την εχει.

Ισως αν του δωσουμε μια δευτερη ευκαιρια , αποφασισει να την παρει και να γινει καλυτερος.

Δωστε αυτη την ευκαιρια στον εαυτο σας και στους αλλους.

Ασχοληθειτε με τα δικα σας θεματα , κοιταξτε πως να φτιαξετε τη δικη σας τη ζωη και να γινεται ευτυχισμενοι .

Δωστε λιγοι ευτυχια και σε αλλους αν εχετε τη δυνατοτητα.

Το κειμενο αυτο δεν εχει νουθεσιες .Μακρια απο μενα κατι τετοιο.

Απλα ειμαι σιγουρη οτι ολοι μπορουμε να γινουμε καλυτεροι .Ολοι μας .

Ας κανουμε μια αρχη λοιπον .Οχι αλλοι τσακωμοι σας παρακαλω .

Ας μιλησουμε για πραγματα που εχουν αξια.

Τις καλυτερες ευχες μου σε ολους για ευτυχισμενα Χριστουγεννα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γαι τον Φωτη ειδικα λοιπον :

Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ασχολειται κανεις συνεχεια με μαλ...ιες .Μην την χαραμιζετε ετσι.

μακια :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το "αγαπατε αλληλους" ουτε ο χριστος δεν το τηρησε οταν κυνηγησε τους εμπορους στο ναο...

αλλωστε καποιοι ανθρωποι ειναι αναξιοι συγχωρεσης και ολοι μας εχουμε τετοια παραδειγματα.

με το post μου απλα προσπαθησα να κανω ενα τετοιο δειγμα ανθρωπου να ΜΗ σας ζαλισει χριστουγεννιατικα.

καλα χριστουγεννα σε οσους πιστευουν οτι τα αξιζουν emhug

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

που νομιζουν οτι εχουν σε ολα δικιο?

που νομιζουν οτι ολος ο κοσμος τους ανηκει ?

που πιστευουν οτι ολοι οι αλλοι ειναι κατωτεροι ?

Εγώ τα πιστεύω όλα αυτά και είμαι πολύ ευτυχισμένος. :)

Ο καθε ανθρωπος εχει την αξια του .Οσο χαλια και να ειναι , την εχει .Οσα λαθη κι αν εχει κανει , την εχει.Οσο κακος κι αν ειναι , την εχει.

Αυτό ακριβώς είναι το σημείο στο οποίο διαφωνώ: Η ανοχή στη μετριότητα.

ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΑΝΟΧΗ ΣΤΗ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κλασικός έλληνας κομπλεξικός ρατσιστής καραγκιόζης.

δεν μου έχει τύχει ποτέ να με ρωτήσει κάποιος ασθενής που και πότε τελείωσα.Άλλωστε όταν έρχεται κάποιος ασθενήςε στο ιατρείο σου,έρχεται για θεραπεία και όχι για να πάρει το βιογραφικό σου.έρχεται για να τον κάνεις καλά και όχι για "2 know us better" όπως έλεγε και ο χρόνης σε κάποια ελληνική ταινία.

εμένα μου έτυχε πρόσφατα. Ηλίθιος (για άλλους λόγους) ασθενής έτοιμος για κένωση από το φόβο του επειδή ήθελε ράψιμο με ρωτάει:

-Που τελείωσες;

Παίρνω κι εγώ ένα θιγμένο ύφος και του λέω

-τι σημασία έχει;

Μου λεει πες μου πες μου.

Και του λέω κι εγώ με ύφος χιλίων καρδιναλίων: -Βοσνία/Ερζεγοβίνη. Η σχολή της είναι από τις καλύτερες, αποκλείεται να μην την έχετε ακούσει...

Ε δε θελετε να μάθετε τη συνέχεια. Ο ασθενής σηκώθηκε σε κατάσταση παραφροσύνης από το κρεβάτι ξεαποστειρώνοντας το πεδίο.

Τον ρωτάω "προτιμάτε να σας ράψει ο συνάδελφος, έχει τελειώσει στη Βουλγαρία".

"Κανενας από Ελλάδα δεν είναι ρε παιδιά;"

Τελικά αφού του εξήγησα σχετικά ευγενικά ότι ή θα κάτσει να τον ράψω εγώ ή θα υπογράψει ότι αρνείται και θα φύγει, τον έραψα σαν υποτιθέμενος απόφοιτος Βοσνίας.

Όταν εφευγε του είπα ότι είμαι από Ελλάδα (όχι τιποτ'αλλο μη μου βγάλει το όνομα), επισημαίνοντας του να είναι λιγότερο αγενής.

Συμπέρασμα:

Δεν έχει σημασία (δυστυχώς) που έχει τελειώσει κανείς. Κρατήστε τα συμπεράσματα από τη σύγκριση για πάρτη σας και αποφεύγετε να λέτε επωνύμως κακές κουβέντες για συναδέλφους σε ασθενείς, οι οποίοι δεν ξέρετε που πότε και με ποια πρόθεση θα τις χρησιμοποιήσουν. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ

Ξέρετε τη γνώμη που έχω για τη συντριπτική πλειοψηφία των απεξω. Δυστυχώς ή ευτυχώς είναι κι αυτοί μέρος του συστήματος.

Δυστυχώς ή ευτυχώς είμαστε κι εμείς. Και δεν ειναι πολύ έξυπνο να κατηγορείς το σύστημα όταν είσαι μέρος του.

Η ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ Η ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΑΖΙ, ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή πλέον οι Γιατροί στην Ελλάδα,είναι περισσότεροι απο ότι τα ψάρια στο Αιγαίο και σας παρακαλώ αυτό δεν είναι υπαινιγμός για κανέναν μας, είναι η απόλυτη αλήθεια που αντιμετωπίζουμε πλέον σοβαρά όλοι οι γιατροί και μάλιστα όσο πάει θα χειροτερεύει και το ξέρουμε πολύ καλά όλοι μας αυτό...Σχετικά με το θέμα που γίνεται συζήτηση, οτι πλέον όλοι οι ασθενείς μας, μας ρωτάνε που τελειώσαμε και αυτό είναι γεγονός και δεν επιδέχεται αντίρρηση(και εμένα μου έχει συμβεί άπειρες φορές!!!)

...Μιά σκέψη μου έχει περάσει απο το μυαλό γιατί γίνεται αυτό το πράγμα...λίγο ή πολύ όλοι έχουν πιά στο σόι τους έναν Γιατρό τουλάχιστον(άλλοι και περισσότερους)...και έτσι το πιθανότερο από όλα είναι να έχουν και οι ίδιοι προσωπικές εμπειρείες και γνώσεις, για το πώς σπουδάζανε και με ποιό τρόπο ΚΑΠΟΙΟΙ (το τονίζω το κάποιοι για να μην παρεξηγηθώ) ίσως και τα παιδιά τους ακόμα, περνούσαν τα μαθήματα στις χώρες του πρώην Ανατολικού Μπλόκ.

(Τα πάντα είναι γνωστά...στην αρχή όλα ξεκίνησαν με καλσόν και Metaxa...αργότερα έγιναν US Dollars και Marka...και η συνέχεια είναι γνωστή...)

Για φανταστείτε όλοι σας όταν το παιδί κάποιου γονέα του ζητούσε κάτι χιλιάρικα για να καθαρίσει ανατομίες,φυσιολογίες,χειρουργικές και δεν ξέρω τί άλλο,πώς θα νιώθει όταν κάποια στιγμή θα επικαλεστεί την Ιατρική του γνώση;Νομιζετε είναι εύκολο;Καθόλου σας λέω.

Να το πάω λίγο ακόμα πιό πέρα...στην ίδια την οικογέννεια,ο αδερφός ή η αδερφή αυτού που πήρε πτυχίο με αυτό τον τρόπο(επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ,δεν είναι όλοι προς θεού,είναι όμως κάποιοι και αυτό το ξέρουμε όλοι μας...) νομίζετε οτι θα του έχουν εμπιστοσύνη ώς επιστήμονα;Πιστεύετε οτι θα τον εμπιστευτούν για τους ίδιους ή για τα παιδιά τους;

Για να τελειώνω να κάνω μόνο και μια παρατήρηση στον THIRA13, εγώ δεν είπα για το ''ΠΩΣ'',το ''ΠΩΣ'' είναι δικαίωμα του καθενός....είπα για το ''ΠΟΥ'' και για το ''ΠΟΤΕ''...γιατι στο κάτω κάτω της γραφής αυτοί που χτυπιούνται και κλαίνε για τα μόρια που τους κλέψανε...δεν είναι αυτοί που πήραν πτυχία στο πρόσφατο παρελθόν απο τις γνωστές χώρες...είναι αυτοί που δίνανε εξετάσεις στο πρών ΔΙΚΑΤΣΑ νύν ΔΟΑΤΑΠ για 7,8,9 ακόμα και 12 χρόνια και δεν περνάγανε με τίποτα!!!

Αυτοί πρέπει να λένε στους ασθενείς τους και στους συναδέλφους τους αύριο για ΠΟΙΟ λόγο ΑΡΓΗΣΑΝΕ...όταν οι άλλοι συναδερφοί τους απο τις ίδιες χώρες περνούσαν τις εξετάσεις και βέβαια τους κατηγορούσαν οι ίδιοι...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:splats: :splats: :splats:emarup

ΣΠΙΝ ΝΤΟΚΤΟΡ ΤΟ ΝΑ ΠΕΤΑΣ ΛΑΣΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΡΙΜΟ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΩΝ ΕΔΩ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ.

ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΣ.

ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟΣΟ ΓΛΑΦΥΡΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΑΥΤΕΣ , ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ , ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΑΣΤΕΠΙΝΗΜΙΑ , ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ COPIES- ΚΤΩΝΤΑΙ .

ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΤΑΣ ΛΑΣΠΗ ΑΛΛΟΥ , ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΑΜΠΟΥΡΑ ΣΟΥ.

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΤΙ ΨΑΧΝΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ ?

ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ(ΠΡΩΤΑ)-(ΜΕΤΑ)ΓΙΑΤΡΟ , ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ 1000% ΑΠΟ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΤΗΣ ΑΛΛΟΔΑΠΗΣ , Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΚΑΛΑΜΙ , ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΤΕΠ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΣΘΕΝΗ : ΤΙ ΘΕΣ ΡΕ??????(ΕΧΩ ΠΤΥΧΙΟ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ).

ΕΚΕΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΜΑΚΑΚΑ Α ΜΑΚΑΚΑ.

ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΚΑΔΕΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ , ΑΓΡΟΤΙΚΟ , ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ , ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΡΩΤΑΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΣΘΕΝΗΣ , ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.

ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΜΕ ΣΥΓΧΥΣΕΣ.

ΑΙΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχουν καταντήσει αηδία τα θέματα "Αγροτικά-μόρια", "εξετάσεις ΔΟΑΤΑΠ", "που και πως σπούδασε ο καθένας".

Αυτός ο διαχωρισμός υπάρχει μέχρι την ημέρα που θα συνεργαστεί ο απόφοιτος της ημεδαπής με τον απόφοιτο της αλλοδαπής.

'Ολα όσα λέγονται καταρρίπτονται μέσα στα νοσοκομεία. Σταματήστε επιτέλους αυτήν την ανούσια διαμάχη και επικεντρωθείτε στα σοβαρά προβλήματα του κλάδου μας.

Φιλικά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:splats: :splats: :splats:emarup

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΤΙ ΨΑΧΝΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ ?

ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ(ΠΡΩΤΑ)-(ΜΕΤΑ)ΓΙΑΤΡΟ , ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ 1000% ΑΠΟ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΤΗΣ ΑΛΛΟΔΑΠΗΣ , Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΚΑΛΑΜΙ , ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΤΕΠ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΣΘΕΝΗ : ΤΙ ΘΕΣ ΡΕ??????(ΕΧΩ ΠΤΥΧΙΟ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ).

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑ!!!

ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Τι καθικια ειναι αυτοι οι αληταραδες που τελειωσαν Ελλαδα, βριζουν τον κοσμακη.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.