Jump to content

Σπλιτ από Αγροτικά


Recommended Posts

*************((Πρόσεχε τις εκφράσεις σου....)) Όλα έχουνε παγώσει και το πιο πιθανό είναι να πάρουν οι αλλοδαποί γιατροί τα μόρια από κτήση πτυχίων. Επίτηδες τα λες αυτά για να αποπροσανατολήσεις όλους τους Έλληνες απόφοιτους γιατρούς?Κάνε μας τη χάρη και φύγε από δω μέσα πιονάκι των αλλοδαπών φωστήρων της Ρουμανίας και Βουλγαρίας.Ουστ από 'δω *************((Πρόσεχε τις εκφράσεις σου....))
Τώρα εσύ θες να μας πεις πως σκέφτηκες ως νέο μέλος να γραφτείς και το πρώτο σου post να είναι αυτό από σύμπτωση.

Με έπεισες.....θα φύγω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Last Reply
Οσο αφορα εσενα Τασο δε ειπα ποτε οτι πλαστογραφησες το πυχιο αλλα οτι φερεις παρανομα αδεια ασκησεως επαγγελματος και βαζω το εξης ερωτημα: πως μπορει καποιος να εξασκησει ιατρικη μη μποροντας να παρει πανω απο 2,2 στις εξετασεις δοαταπ ?θα ηθελα μια απατνηση απο αυτους που δινουν η εχουν δωσει δικατσα η δοαταπ αποφευγοντας νομικιστικους ελιγμους ,πρακτικα μπορουν αυτοι που φερνουν τετοια αποτελεσματα να εξασκησουν ιατρικη?
Αν και υποσχέθηκα να μην σου ξανααπαντήσω θα σου εξηγήσω το εξής :Είπες πως το πανεπιστήμιο δεν είναι αναγνωρισμένο, οπότε δεν θα έπρεπε να δίνω εξετάσεις. Έδωσα εξετάσεις και πήρα την χειρουργική. Παθολογία έδωσα και μου ακύρωσαν το γραπτό επειδή δεν έγραψα το γράμμα της ομάδας που είχα, είναι γνωστό αυτό σε πολλούς. Άλλα τα μαθαίνεις, αυτό όχι. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.Την άδεια την κατέχω νόμιμα βάσει της ευρωπαϊκής οδηγίας και του προεδρικού διατάγματος του καλοκαιριού. Αν θεωρείς την άδειά μου "παράνομη" δεν έχεις παρά να την καταγγείλεις στον ιατρικό σύλλογο να ζητήσεις την απόσυρσή της.Με το να λες διάφορα, κυρίως κατηγορίες χωρίς να στοιχειοθετείς τίποτα, δεν σημαίνει πως έχεις δίκαιο.Την ιατρική που ασκώ θα την κρίνει η καθηγήτριά μου, όχι εσύ.Εγώ έχω μια πιο απλή απορία.....πως είναι δυνατόν ένας "συνάδελφος" να κάνει τόσα ορθογραφικά σε δυο γραμμές μήνυμα;Δεν θέλω απάντηση......
Ένας φίλος μου βρήκε και την πρόταση γάμου της χρονιάς για γιατρίνες που θέλουν αγροτικό..."Θέλεις να σε μοριοδοτήσω?" emcolgate
emypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomai
Πες μας τώρα κι εσύ πως έγινες "μοριοδότης"! emcolgate
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

τοσο κοπο,χρονο και φαια ουσια που χαραμιζετε ολοι σας εδω μεσα δεν το καταλαβαινω...

για το θεμα των μοριων ενας θα κρινει τι ειναι νομιμο και τι οχι και αυτος ειναι Ο ΔΙΚΑΣΤΗΣ.

το θεμα εχει ηδη παρει το δρομο για δικαστηριο και συντομα θα ξερουμε ποιος εχει δικιο...

εμεις σπουδασαμε ιατρικη οποτε τα νομικα θεματα ας τα αφησουμε σε αυτους που πρεπει κι ας φροντισουμε να περασουμε ευχαριστα τις γιορτες μας ολοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να με θυμηθειτε σε λιγα χρονια θα ξαναφυγουν μεταναστες οι ελληνες.

Όσον αφορά τους ιατρούς, αυτό ισχύει ήδη....ποιος από εμάς τους ....τελειωμένους δεν έχει γνωστούς / φίλους που να δοκιμάζουν την τύχη τους στην Αγγλία, στη Γερμανία και τελευταία (της μόδας) στη μακρινή και κρύα Σουηδία;;;

Α και κάτι άλλο: προφανώς, αφού τα αποτελέσματα βγήκαν με το σύστημα μοριοδότησης που εφαρμόστηκε, η κυβέρνηση έκρινε ότι το κόστος ήταν μικρότερο (στην παρούσα φάση) αν εφαρμοζόταν το μοντέλο αυτό....αν αλλάξει κάτι στη..."μελέτη κόστους-αποτελέσματος" θα φανεί στην επόμενη προκήρυξη μπορούμε να υποθέσουμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξετασεις τωρα! αλλα ενα να μου πειτε ποιος μπορει να σου εγγυηθει οτι αυτες δε θα ειναι εικονικες.οπως ηταν σε αρκετα μαθηματα στη σχολη(θεσσαλονικη αναφερομαι).κ στις δικες μας τις σχολες υπαρχουν απατεωνες να μη λεμε μονο για τους εξω...αυτο που λεω ειναι οτι ειμαστε καμμενοι απο χερι.υπαρχει κανεις που να πιστευει οτι τα παιδια των καθηγητων η αυτοι απο τα κομματα δε θα περασουν??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οπως και πολλοι συναδελφοι ειναι και πολυ καλυτεροι και απο σενα και απο μενα.

Είναι στα αλήθεια πολλοί;; Μια ματιά γύρω μας αρκεί για να δώσει ενδείξεις για το αντίθετο...δυστυχώς αν θέλεις! :)

Αν γινόταν ένα ανθολόγιο από κοτσάνες που πετάνε "συνάδελφοι" σπουδαγμένοι σε κάθε γωνιά της Γης (το οποίο νομίζω ότι σαν topic θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον), είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα έβγαζε στατιστικά σημαντικές διαφορές...με τα μεγαλύτερα μαργαριτάρια να προέρχονται από τις προαναφερθείσες χώρες...Τι λες; Θέλεις παραδείγματα; :lol:;)

Όσο για τον πόλεμο, ε συγγνώμη αλλα΄όταν διαβάζω για προσφυγές στο ΣτΕ για τα αγροτικά, εγώ τον ανοίγω τον πόλεμο; Και στο κάτω-κάτω αν σου κηρύξουν πόλεμο πρέπει να πολεμήσεις...αλλιώς είσαι καταδικασμένος να χάσεις! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτα ξερω και εγω πολλα παραδειγματα γιτρων που δεν φοιτουσαν οπως θα επρεπε και πηραν το πτυχιο καλως η κακως.Μαλλον κακως.Αλλα θα ερθει και η ωρα τους.Δηλαδη απο την αλλη δεν εχεις ακουσει ποτε να λενε οτι καποιοι ηξεραν τα θεματα των εξετασεων?Η αν καποιος πληρωσε καποιο μαθημα την 456 φορα που το εδινε?Η γιος του ταδε υπουργου περασε οοοολα τα μαθηματα χωρις να ξερει τον Χριστο του?

Καλα αυτο με τα αγροτικα ειναι ανεκδοτο.Για τον emexetaseis

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτα ξερω και εγω πολλα παραδειγματα γιτρων που δεν φοιτουσαν οπως θα επρεπε και πηραν το πτυχιο καλως η κακως.Μαλλον κακως.Αλλα θα ερθει και η ωρα τους.Δηλαδη απο την αλλη δεν εχεις ακουσει ποτε να λενε οτι καποιοι ηξεραν τα θεματα των εξετασεων?Η αν καποιος πληρωσε καποιο μαθημα την 456 φορα που το εδινε?Η γιος του ταδε υπουργου περασε οοοολα τα μαθηματα χωρις να ξερει τον Χριστο του?

Καλα αυτο με τα αγροτικα ειναι ανεκδοτο.Για τον emexetaseis

Χμμμμμμμμ........ναι υπάρχουν και τα παιδιά καθηγητάδων που τελειώνουν τη σχολή με...όποιο τρόπο και στη συνέχεια ξεκινούν αμέσως ειδικότητα + διδακτορικό. Καθώς και οι συνδικαλιστές και η ....Νατάσα (που είναι μόνη της μια κατηγορία :rolleyes: ).

Αλλά και πάλι: τα παιδιά των καθηγητών που μόνο έτσι μπορούν να βγάλουν τη σχολή, δεν είναι τα ίδια παιδιά που φοιτούσαν στη ΡουμανοΒλαχία και μεταγράφησαν στο 3ο έτος, αποτελώντας τον 500στό (απο 200!) 3ετή φοιτητή της ιατρικής του Α.Π.Θ.;; Γνωστά όλα...και κακώς για μένα ξεχνιούνται, δίνουμε όλοι "άφεση αμαρτιών" και αποκαλούμαστε συνάδελφοι στο τέλος.... emno Αυτή είναι η λυπηρή πραγματικότητα και η αιτία του "πολέμου" για όσους αρνούνται να συμβιβαστούν με αυτήν... :rolleyes::bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup στην πλειοψηφια των περιπτωσεων ειναι οπως τα λες ακριβως.τωρα οσοι ανηκουν στις εξαιρεσεις να μας συγχωρεσουν...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευνουχισμος ρε σε ολους.Α'ι' σιχτηρ βαρεθηκα.Κωλοβολεμενοι,συνδικαλιστες γλυφτες,τζακια.Η Ελλας του 2000.

Παω στο Ουλαν Μπατορ για ειδικοτητα να ησυχασω.Στους Μογγολους που δεν ξερουν απο αυτα.Εκει ισχυει ο νομος του πιο δυνατου ακομα.Πιο πολυ με βολευει. embomb

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευνουχισμος ρε σε ολους

αχαχα πραγματι.καλως ηρθες στο ελλαδισταν.η ιατρικη ειναι μια μεγαλη κλικα.κακα τα ψεμματα.αν μπεις στο χορο θα χορεψεις :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευνουχισμος ρε σε ολους.Α'ι' σιχτηρ βαρεθηκα.Κωλοβολεμενοι,συνδικαλιστες γλυφτες,τζακια.Η Ελλας του 2000.

Παω στο Ουλαν Μπατορ για ειδικοτητα να ησυχασω.Στους Μογγολους που δεν ξερουν απο αυτα.Εκει ισχυει ο νομος του πιο δυνατου ακομα.Πιο πολυ με βολευει. embomb

Εκεί δεν έχει λίστα αναμονής στις ειδικότητες;...Μπάχαλο είναι φαντάζομαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον χορο του γλυψιματος δεν τον χορεψα ποτε.Στα γεραματα θα αλλαξουμε δερμα?ΜΟΓΓΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΡΧΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!!Τον χορο του γλυψιματος δεν τον χορεψα ποτε.Στα γεραματα θα αλλαξουμε δερμα?ΜΟΓΓΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΡΧΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον χορο του γλυψιματος δεν τον χορεψα ποτε.Στα γεραματα θα αλλαξουμε δερμα?ΜΟΓΓΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΡΧΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!!Τον χορο του γλυψιματος δεν τον χορεψα ποτε.Στα γεραματα θα αλλαξουμε δερμα?ΜΟΓΓΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΡΧΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!!

Ξανασκέψου το...θα χάσεις τα μόρια εντοπιότητας! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον χορο του γλυψιματος δεν τον χορεψα ποτε.Στα γεραματα θα αλλαξουμε δερμα?ΜΟΓΓΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΡΧΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!!Τον χορο του γλυψιματος δεν τον χορεψα ποτε.Στα γεραματα θα αλλαξουμε δερμα?ΜΟΓΓΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΡΧΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!!

γεραματα ?ποσο περιμενες?ποια ειδικοτητα εχει τοοοοοοοοοοοσα χρονια αναμονη?χεεχε :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λεμε τωρα...Απλα οταν καθομαι και περιμενω χωρις να γινεται τιποτε νιωθω πως γερναω.Χμμμμμμμμμ μηπως ειμαστε ολιγον emofftopic ?Λεω γω... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οντως εκτος...τεσπα ας ελπισουμε να γινει κατι με τα αγροτικα διοτι κ εκει η αναμονη ειναι στον 1.5 χρονο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λεμε τωρα...Απλα οταν καθομαι και περιμενω χωρις να γινεται τιποτε νιωθω πως γερναω.Χμμμμμμμμμ μηπως ειμαστε ολιγον emofftopic ?Λεω γω... :lol: :lol: :lol:
Μα δεν υπάρχει θέμα, οπότε γράφουμε ότι θέλουμε. :D
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως κλασσική ατάκα όποιου τέλειωσε Ρουμανο - Βουλγαρίες κτλπ......

"Τέλειωσα στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ................"

(χωρίς διευκρίνιση, αφήνοντας ένα πέπλο μυστηρίου). Βέβαια εξωτερικό είναι και η Αμερική και η Αγγλία είναι και η Μογγολία όμως.

Αυτό βέβαια είναι προσωπική παρατήρηση από όλους όσους έχω γνωρίσει (σίγουρα μικρό δείγμα). Μακάρι αυτοί να είναι η εξαίρεση.

Πάντως πλέον πολύς κόσμος το έχει ψιλιαστεί και πλέον ρωτάει το γιατρό του που τέλειωσε και το πανεπίστημιο και ειδικότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως κλασσική ατάκα όποιου τέλειωσε Ρουμανο - Βουλγαρίες κτλπ......

"Τέλειωσα στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ................"

(χωρίς διευκρίνιση, αφήνοντας ένα πέπλο μυστηρίου). Βέβαια εξωτερικό είναι και η Αμερική και η Αγγλία είναι και η Μογγολία όμως.

Αυτό βέβαια είναι προσωπική παρατήρηση από όλους όσους έχω γνωρίσει (σίγουρα μικρό δείγμα). Μακάρι αυτοί να είναι η εξαίρεση.

Πάντως πλέον πολύς κόσμος το έχει ψιλιαστεί και πλέον ρωτάει το γιατρό του που τέλειωσε και το πανεπίστημιο και ειδικότητα.

και εάν ο γιατρός σου πει ότι τέλειωσε στην Αγγλία δίπλα στον Γιακούμπ εσύ σαν ασθενής θα του ζητήσεις βιογραφικό ή συστατική επιστολή από τον Γιακούμπ για να σε εξετάσει?Πάντως να ξέρετε ότι λόγω προυπηρεσίας στην Αγγλία έχω διαπιστώσει ότι όταν λες ότι τέλειωσες Ελλάδα σε βάζουν ένα επίπεδο ψηλότερα από τους Ινδούς.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εάν ο γιατρός σου πει ότι τέλειωσε στην Αγγλία δίπλα στον Γιακούμπ εσύ σαν ασθενής θα του ζητήσεις βιογραφικό ή συστατική επιστολή από τον Γιακούμπ για να σε εξετάσει?Πάντως να ξέρετε ότι λόγω προυπηρεσίας στην Αγγλία έχω διαπιστώσει ότι όταν λες ότι τέλειωσες Ελλάδα σε βάζουν ένα επίπεδο ψηλότερα από τους Ινδούς.

1ον. Ο κάθε ασθενής έχει δικαίωμά του να ρωτάει που τέλειωσε ο γιατρός του. Και ευτυχώς πλέον οι περισσότεροι ρωτάνε. Και δεν καταλαβαίνω γιατί πολλοί λένε απλά "Τέλειωσα εξωτερικό" και δε λένε: "Τέλειωσα Ρουμανία κτλπ"

2ον. Λυπάμαι αλλά αυτό με την Ελλάδα και τους Ινδούς δε στέκει καθόλου που λες. Πρώτα από όλα ποιος σου είπε ότι οι Αγγλοι βάζουν σε τελευταία μοιρα τους Ινδούς? Και δεύτερον οι περισσότεροι όταν ακούνε οτι είσαι Έλληνας έχουν πάντα ένα καλό λόγο να πουν για προηγούμενους Έλληνες που συνεργάστηκαν. Για την Ιατρική μας σχολή δεν έχουν ιδέα, αλλά βλέπουν ότι οι γιατροί από Ελλάδα είναι φιλοτιμοι + εργατικοί + διαβασμένοι και για αυτό δε μας έχουν στον πάτο σίγουρα.

Βέβαια αυτά είναι εμπειρίες του καθενός.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχω αρκετά μεγάλη κλινική εμπειρία στην Αγγλία και ξέρω ότι λένε καλά λόγια για την Ελλάδα και τους Έλληνες αρκεί να σε δουν να δουλεύεις πρώτα.Όταν πας και πεις απλά είμαι Έλληνας γιατρός δεν μετράει και πάρα πολύ.Δεν ξέρω τέλος αν σε τιμάει να σε εξισώνουν με τους Ινδούς τους οποίους τους έχουν ικανούς μόνο για να ανοίγουν ΟFF license(γωνιακά μπακάλικα) και καθαριστήρια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Ελλάδα ο γιατρός, ακόμη μέχρι τώρα, βλέπω ότι κάνει πελατεία από αυτό που λέμε..."από στόμα σε στόμα".

Ο έλληνας ασθενής ή θα πάει στον Διευθυντή, επειδή απλά έχει τη θέση, ή σε αυτόν που του σύστησε ο/η φίλη-κουνιάδα-μπατζανάκης του, ή αυτός που έχει λεφτά, απλά θα πάει εκεί που τον στέλνει η ασφαλιστική του εταιρία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραιο και αυτο ...

Τελικα ειμαστε εντελως ανικανοι να καταλαβουμε οτι ο τοπος που τελιωσες δεν σε κανει καλυτερο γιατρο...

Ολοι οσοι εχουν Αγγλικο πτυχιο ειναι καλυτεροι απο αυτους που εχουν Ελληνικο πτυχιο, που με την σειρα τους εχουν καλυτερο πτυχιο απο αυτους που εχουν Ρουμανικο κ.ο.κ ....

Τι να κανουμε?

Υπαρχουν ατομα που την ιατρικη την βλεπουν σαν μπιζνα..

Και γι'αυτο σε χωρες οπου οι καθηγηταδες ειναι διεφθαρμενοι , βρηκαν την ευκαιρια να περασουν μαθηματα κερνωντας τενεκεδες με λαδι, κερια για τις εκκλησιες , χρημα κτλ... Ετσι γιατι οι μπιζνες θελουν και το λαδωμα.. Μερικοι αγνοουν οτι μερικες χωρες "πουλανε πτυχια" γιατι ετσι εχουν συνναλαγμα. Ακομα και η Αγγλια τα ιδια σκατα κανει... 5000 euro για μεταπτυχιακο + 550 euro το μηνα για σπιτι στις εστιες. Αλλα! Εχεις πτυχιο απο Αγγλια man!

Καλοι ιατροι μπορουν να βγουν απο οπουδηποτε , και για ολο αυτο το κραξιμο που τρωνε οι γιατροι απο "ρουμανο-βουλγαριες" θα επρεπε να το τρωνε αυτα τα ηλιθια παιδακια , που πηγαν σε αυτες τις χωρες για να "κλεψουν" το συστημα , να παρουν ενα "ευκολο πτυχιο" με λαδια , ψωμια , κερια και αλλες πατεντες και να περασουν τον χρονο τους με τις ωραιοτατες Ρουμανες και Βουλγαρες @ουτανες.

Και υστερα να σου λενε οτι στην μηνιγγιτιδα

εξεταση εκλογης ειναι η καλλιεργεια ουρων....

Αντε γεια ρε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.