Jump to content

ΤV που κάνει τη διαφορά


Recommended Posts

ΝΙP/TUCK, τα σπάει, όλα τα άλλα είναι οδοντόκρεμες. Το κακό είναι ότι εχω μάθει απέξω όλο τον πρώτο κύκλο. :anavwfwties:

σου χω ξαναπει οτι στην αρχη ειχα πωρωθει μιλαμε για ΤΡΕΛΛΗ πωρωση ειχα βρει τον εαυτο μου εκει μεσα

αφου να φανταστεις επεφτα σε καταθλιψη οταν σκεφτομουν οτι ειναι ταινια κι οτι οι ηρωες δεν υπαρχουν πραγματικα B) χεχε

ειχα εκστασιαστει με την απροκαλυπτη αληθεια στους διαλογους και παντου

στην πορεια ομως αφου τελειωσε ο πρωτος κυκλος(μπορει να ταν κι ο δευτερος,εχω χασει τη μπαλα λιγο μ αυτους τους κυκλους,τωρα τι παιζει by the way παλι τα ιδια?)εβλεπα ακουγα για nip tuck κι ενιωθα μια αηδια ενα πραμα περιεργο.

πολυ αρρωστεια...ρε συ one point on ασε που ολο και πιο σε ταινια εμοιαζε στην πορεια

επιτηδευμενα παρα πολυ τα πραματα απο ενα σημειο κι επειτα

ενω στην αρχη κυλουσε αληθινα..

ειναι βεβαια κι αυτες οι επαναληψεις που σου πρηζουν τ @@ μπορει να φταιξε κι αυτο οτι πηγαινα να δω κι αιντε τα ιδια και μου σπαγαν τα νευρα

εν τω μεταξυ στην πολυ αρχη πριν μπω στο νοημα εβλεπα τον τροι να θεωρειται ο θεογκομενος κι ελεγα τιιι διααααααολο κανενα γκομενο πιο της προκοπης δε βρηκαν να βαλουν????!

δεν ειναι του γουστου μου αυτοι ξανθομπομπιρες u see χεχε

μετα ομως οταν τον ειδα γυμνο ειδα κωλαρακι κλπ μου καλαρεσε η αληθεια ειναι :P χαχαχαχα

ελα αστειευομαι..δεν ηταν αυτο.οχι εντελως τουλαχιστον:Pχαχαχα

τον γουσταρα τον τροι στην πορεια γιατι γοητευτηκα απο τα κλασικα δυναμη αυτοπεποιθηση χρημα αερας κωλοπαιδο αν και παιδι κατα βαθος κλπ

ε και μετα τον εβλεπα καραγκομενο κλασικα χεχε

αυτα τα υφακια τα πονηρα ηταν ολα τα λεφτα

αν και τελικα ο πιο καυλιαρης και εν δυναμει...ανωμαλιαρης του κερατα αποδειχτηκε ο σον τελικα εχω να πω

εμένα πάλι μιλώντας για τις γοργονες ,μου αρεσει το μακιγιάζ πολυ. δείχνει ένα θεατρισμό και δίνει μια έντονη δραματικότητα στο ρόλο. Υποδηλώνει την αντίθεση του έξω κόσμου με τον κόσμο της θάλασσας, που λόγω έλλειψης οξυγόνου , το στοιχειο του κόκκινου χρώματος είναι κάτι που θα έλειπε, γιαυτο το βάζει σε μια υπερβολή. όσο για τη χρυσόσκονη δίνει μια αίσθηση παραμυθιού και μαγείας. Ναι, μ αρεσει το μακιγιάζ. Δε μ αρεσει έτσι όπως παιζει ο κωσταντης... και η ιόλη όταν κολλάει το βλέμμα της

ρε δε μιλαω για το μακιγιαζ των πρωταγωνιστριων ξαναδιαβασε τι εγραψα

κι εγω ειμαι φαν της χρυσοσκονης και της αισθησης παραμυθιου και μαγειας,μαζι σου,αλλα τον ορκα τη μανα του και τη μαγισσα τους εχουν βαμμενους σαν τον ψινακη στα ΑΡΙΩΝ ΛΟΛΟΛΟΛ

you know..εκει που ηθελε να το παιξει ραπερ και βγηκε σαν κιτσαρια αναρχικος του 80-αλις κουπερ και! με μαντηλι του παπαζογλου???χααααααααααααααααχα emeleos ο χριστοοοος κι η παναγιιιια

διαφωνώ μαζί σου. μαρέσει το μακιγιάζ και είναι επίτηδες τόσο έντονο δινει δραματικότητα. sorry, αλλά μάλλονέσύ δε διάβασες τι έλεγα.. :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Last Reply
αν και τελικα ο πιο καυλιαρης και εν δυναμει...ανωμαλιαρης του κερατα αποδειχτηκε ο σον τελικα εχω να πω

Τα σιγανά ποταμάκια να φοβάσαι. Τα ίδια δείχνει πάλι, δυστυχώς. Εγώ επιμένω ότι είναι αληθοφανές σε γενικές γραμμές. Ισως το επεισόδιο με την τραβεστί που τα έμπλεξε με τον Ματ και την κατάλαβε μόνον ο Τρόυ και μόνο όταν πήγε μαζί της να ήταν τραβηγμένο. Τα υπόλοιπα εν δυνάμει θα μπορούσαν να γίνουν. Ακόμα και η ιστορία του Χασάπη.

Το άλλο που λέει η Μίνιβερ ότι έβαλε τη γυναίκα του να κάνει τρίο μπροστά του με άλλη γυναίκα, έχω να πω ότι δεν ήταν η γυναίκα του, μόνο η πορνοστάρ γκομενά του. Εκτός αν κατά τύχη είδες το επεισόδιο όπου ζωντάνευε η φαντασίωση της ξανθιάς τι θα είχε γίνει αν ήταν κυρία Τρόυ αντί κυρία Μακναμάρα.

... και σε είχα για σοβαρό άτομο...

emband:P:D:cool11::cool10:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

διαφωνώ μαζί σου. μαρέσει το μακιγιάζ και είναι επίτηδες τόσο έντονο δινει δραματικότητα. sorry, αλλά μάλλονέσύ δε διάβασες τι έλεγα.. :antegeia:

τι δραματικοτητα ρε συ δινει το μακιγιαζ του ορκα και της μανας του??????

ακου δραματικοτητα λολολο

εμενα μου θυμιζει τη μουρη μου οταν ειχα πασαλειφτει με σταχτη για να ντυθω λοκαντζης πιτσιρικι κατι αποκριες :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με το 50 50 εριξα απιστευτο γελιο σε καποιες φασεις¨

με ατακες του παρα πεντε επισης αν και αυτα τα στυνομικα σεναριακια δε τα μπορω καθολου

και με το εισαι το ταιρι μου ειχα γελασει με την ψυχη μου επισης πριν χρονια

το "στα ακρα" επισης βλεπω ευχαριστα,οταν το πετυχω και με ενδιαφερουν οι καλεσμενοι η το θεμα

μ αρεσει αυτη η αμεσοτητα της φλεσσα

δεν ξερω αν το κανει επιτηδες απο ενα σημειο κι επειτα,εμενα παντως μ αρεσει να το βλεπω.

εχει μια παιδικοτητα ο τροπος της που ερχεται σε αντιθεση με τη ΝΕΤ με το ειδος της εκπομπης της και το κυριλε ντυσιμο της

ειναι ωραιο το οτι ενω ειναι σχετικα νεα και εχει μπεμποφατσα που την κανει να φαινεται ακομη πιο μικρη και ειναι και ωραια γκομενα,μιλαει καλα ελληνικα ειναι ενημερωμενη και προτιμα να κανει αυτο που κανει απο το να αναλωνεται σε ενα σωρο αλλα τιβι ελαφροπραματα

Χμμ πώς φαίνονται από μακριά οι γυναικίες συζητήσεις ε;; emeleosemdotsemblush:blink::mellow:emboredemboredemboredemboredembored
τι καθεσαι και διαβαζεις ρε φιλε αν ειναι βαρετες και δεν κανεις "zapping" να ουμε?

κι οχι απλως διαβαζεις αλλα μπαινεις στον κοπο να γραψεις ποστ να μας πεις οτι ειμαστε βαρετες κιολας

αντε τραβα δες καμια μπαλα ρε φιλε η παιξε με το αυτοκινητακι σου η χαζεψε κανα βυζοκωλαρακι καμιας γκομενιτσας

κι ασε μας στην ησυχια μας

αυτα δεν ειναι οι δικες σας ανδρικες ενδιαφερουσες αναζητησεις? :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup χαχαχααχ. Mrs.Miniver έλα γρήγορα. Μυρίζει μπαρούτι η κατάσταση, ναούμε :-)

εμπολεμη ζωνη.. ;)

Μega

απο τις καλυτερες εκπομπες ever

εχει και η νετ μια αντιστοιχη σε πιο σοβαρη-στημενη εκδοση αλλα δε θυμαμαι πως τη λενε

και η ιδεα του ομιλειτε ελληνικα καλη αν και αν δεν ειχε αυτο το κρυοκωλο σκηνικο και την κρυοκωλη τη χουκλη για παρουσιαστρια θα ταν στανταρ καλυτερο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το "στα ακρα" επισης βλεπω ευχαριστα,οταν το πετυχω και με ενδιαφερουν οι καλεσμενοι η το θεμα

μ αρεσει αυτη η αμεσοτητα της φλεσσα

δεν ξερω αν το κανει επιτηδες απο ενα σημειο κι επειτα,εμενα παντως μ αρεσει να το βλεπω.

εχει μια παιδικοτητα ο τροπος της που ερχεται σε αντιθεση με τη ΝΕΤ με το ειδος της εκπομπης της και το κυριλε ντυσιμο της

ειναι ωραιο το οτι ενω ειναι σχετικα νεα και εχει μπεμποφατσα που την κανει να φαινεται ακομη πιο μικρη και ειναι και ωραια γκομενα,μιλαει καλα ελληνικα ειναι ενημερωμενη και προτιμα να κανει αυτο που κανει απο το να αναλωνεται σε ενα σωρο αλλα τιβι ελαφροπραματα

και μένα μου αρέσει η Φλέσσα όταν την πετυχαίνω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup χαχαχααχ. Mrs.Miniver έλα γρήγορα. Μυρίζει μπαρούτι η κατάσταση, ναούμε :-)

χαχαχα δε φωνάζουμε φωτιά όταν μας μυρίζει μπαρούτι χαχαχα

συνεχίστε, μια χαρά το πάτε, έχουμε ζωντάνια και πολυσυλλεκτικότητα στο σωστό βαθμό, που θάλεγε και ένας γνωστός μου λατρευτός ...

κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστεί και καμιά σύσταση ή τιμωρία, αλλά μόνο για να συνεχίσουν όλα όπως πριν.

If we want things to stay as they are, things will have to change.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και το μαμαλακη τοτε που τον πρωτοανακαλυψα τον εβλεπα με λαχταρα οποτε τον πετυχαινα

με μαγευαν οι εικονες οι μουσικες τα χρωματα το μερακι και η θεατρικοτητα! στο λογο του τοσο στην εκφορα οσο και στο περιεχομενο του

το γουστοζικο στυλακι του στα ρουχα

η μορφη του αυτη η παραξενη βλεπε γιουβαρλακι 1.20

ασε που μαθαινα να ζυμωνω και κανα κεφτε :P μαθαινα πραματα για τοπους

πλεον ομως μου χει φυγει

καλα λενε οτι η μνημη κλεβει το μεγαλειο του πρωτογνωρου

τωρα τον συνηθισα και δε με συγκινει πλεον,τον βαριεμαι

ειναι ισως και που τον πετυχα σε συνεντευξεις σε αλλες εκπομπες και τον αντιπαθησα καπως

πολλη,κατα βαθος,μυτη ο τυπος..δε μ αρεσε

αυτη την εντυπωση μου δημιουργησε τουλαχιστον

ξερετε οτι αυτος ειναι οικονομολογος κι οτι ηταν μεγαλο κεφαλι σε μια μεγαλη εταιρεια πριν αρχισει να κανει αυτο που κανει τωρα εεε?

εχει ενα αλφα υποβαθρο για να πουλαει μουρη δηλαδη

δεν ειναι μαγειρισσα σκετο ο τυπος..

εχει πτυχιο ηταν πετυχημενος στο αντικειμενο του και φραγκατος

μετα αρχισε αυτη η ιστορια με το μεγκα εκανε το χομπι του επαγγελμα πετυχε και εκει!εγινε πιο πλουσιος..

λογικα θα χε βγει στη συνταξη πριν ξεκινησει στο μεγκα

ολα αυτα τα περι της προηγουμενης δουλειας του κλπ τα λεω με καποια επιφυλακτικοτητα καπου τα διαβασα νομιζω

νομιζω τα χε ψιλοπει ο ιδιος σε κεινη την εκπομπη για αντρες και καλα στο μεγκα περισυ μ εκεινους τους δυο που φετος κανουν αθλητικη εκπομπη στον αλφα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά φέτος η ΤV άχει καλά προγράμματα . Οι σειρές του Μega σχεδόν όλες είναι αξιόλογες , η καθεμία έχει κάτι το διαφορετικό . Οι 7πεθερές είναι 1χαρά , οι Γοργόνες γλυκές , του Φιλιππίδη ...θα σε χώριζα έχει σκηνές με γέλιο αλλά θέλει λίγο δουλειά ακόμα , στο Bing-Bang γίνεται χαμός και όλα ανατρέπονται σε κάθε επεισόδιο , το Ένας μήνας και κάτι είναι τρυφερό και έχει και αστείες σκηνές , οι Λατρεμένοι μου γείτονες έχουν πάρα πολύ γέλιο , το Ευτυχισμένοι μαζί είναι πολύ καλό , καθόλου κοινότυπο , 1σειρά κωμική - οικογενειακή πολύ πετυχημένη . Ο ΑΝΤ1 τώρα έχει κάποιες δραματικές σειρές που δεν είναι του γούστου μου οπότε δεν τις σχολιάζω , το Δεληγιάννειο είναι απλώς ανεχτό , όπως και ο Τζίτζηκας ... , Ο Super μπαμπάς και τα Κορίτσια του μπαμπά . Πολύ καλή είναι το Φίλα το Βάτραχο σου , δεν την χάνω με τίποτα . Ο Alpha έχει τον κλασικό πλέον Αστυνόμο Μπέκα και τον Λαζόπουλο που εγώ όμως προσωπικά δεν μπορώ να τον δω τώρα πια ολόκληρο γιατί με κουράζει από ένα σημείο και μετά . Τα Υπέροχα πλάσματα δε , είναι μια απαίσια σειρά χωρίς νεύρο , χωρίς γέλιο και που τη βαριέσαι από το πρώτο πεντάλεπτο .

Από πιο σοβαρά-ειδησεογραφικά-ενημερωτικά προγράμματα καλά είναι Η εμπόλεμη ζώνη του Mega και το Έχει γούστο της Νετ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά φέτος η ΤV άχει καλά προγράμματα . Οι σειρές του Μega σχεδόν όλες είναι αξιόλογες , η καθεμία έχει κάτι το διαφορετικό . Οι 7πεθερές είναι 1χαρά , οι Γοργόνες γλυκές , του Φιλιππίδη ...θα σε χώριζα έχει σκηνές με γέλιο αλλά θέλει λίγο δουλειά ακόμα , στο Bing-Bang γίνεται χαμός και όλα ανατρέπονται σε κάθε επεισόδιο , το Ένας μήνας και κάτι είναι τρυφερό και έχει και αστείες σκηνές , οι Λατρεμένοι μου γείτονες έχουν πάρα πολύ γέλιο , το Ευτυχισμένοι μαζί είναι πολύ καλό , καθόλου κοινότυπο , 1σειρά κωμική - οικογενειακή πολύ πετυχημένη . Ο ΑΝΤ1 τώρα έχει κάποιες δραματικές σειρές που δεν είναι του γούστου μου οπότε δεν τις σχολιάζω , το Δεληγιάννειο είναι απλώς ανεχτό , όπως και ο Τζίτζηκας ... , Ο Super μπαμπάς και τα Κορίτσια του μπαμπά . Πολύ καλή είναι το Φίλα το Βάτραχο σου , δεν την χάνω με τίποτα . Ο Alpha έχει τον κλασικό πλέον Αστυνόμο Μπέκα και τον Λαζόπουλο που εγώ όμως προσωπικά δεν μπορώ να τον δω τώρα πια ολόκληρο γιατί με κουράζει από ένα σημείο και μετά . Τα Υπέροχα πλάσματα δε , είναι μια απαίσια σειρά χωρίς νεύρο , χωρίς γέλιο και που τη βαριέσαι από το πρώτο πεντάλεπτο .

Από πιο σοβαρά-ειδησεογραφικά-ενημερωτικά προγράμματα καλά είναι Η εμπόλεμη ζώνη του Mega και το Έχει γούστο της Νετ.

απλά μάλλον σου αρέσει ακόμα το κοινό, πολυπαιγμένο ρεπερτόριο που σερβίρουν τα 2 κανάλια. Ειδικά αυτό με τους γείτονες δεν το σχολιάζω, που το βρίσκεις και ξεκαρδιστικό.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μεγάλη μου αγάπη φέτος είναι το "Φίλα το Βάτραχο σου", λιώνω για love stories, ειδικά όταν σ'αυτά παίζει ο λατρεμένος μου Θοδωρής Αθερίδης.

Μ'αρέσουν πολύ και οι γοργόνες γιατι είναι μια πολύ καλή προσπάθεια για κάτι το διαφορετικό, νομίζω πέτυχε, είναι πολύ καλή δουλειά και μ'εχει μαγέψει!

Παραμένω πιστή στους Singles, κάθε επεισόδιο ασχολείται με ένα θέμα το οποίο μας έχεί όλους προβληματίσει σε κάποια φάση της ζωής μας, ο σεναριογράφος Γιώργος Φειδάς είναι πολύ διαβασμένος, ψυχολογημένος, ψαγμένος, με καταπληκτικό χιούμορ, εμένα μ'εχει κερδίσει πάντως.

Ο Γητευτής - εννοείται το βλέπω μόνο και μόνο για τον Αλέξανδρο Σταύρου, πάσχω από σύνδρομο στέρησης μετά που τέλειωσε η Βέρα στο Δεξί.. Στράτος rules!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μεγάλη μου αγάπη φέτος είναι το "Φίλα το Βάτραχο σου", λιώνω για love stories, ειδικά όταν σ'αυτά παίζει ο λατρεμένος μου Θοδωρής Αθερίδης.

Παραμένω πιστή στους Singles, κάθε επεισόδιο ασχολείται με ένα θέμα το οποίο μας έχεί όλους προβληματίσει σε κάποια φάση της ζωής μας, ο σεναριογράφος Γιώργος Φειδάς είναι πολύ διαβασμένος, ψυχολογημένος, ψαγμένος, με καταπληκτικό χιούμορ, εμένα μ'εχει κερδίσει πάντως.

singles...υποκλινομαι! κι εγω

το υπεροχα πλασματα νομιζα ηταν μια κακη αντιγραφη του singles οταν το πρωτοδα αλλα

νταξ στεκεται μια χαρα τελικα κι απο μονο του αν και η κεντρικη ιδεα στανταρ φερνει μακραν σε singles

ο αθεριδης ποτε δε μου αρεσε

τον βρισκω ακραια ξενερωτο νεροβραστο

τοσο ως αντρα οσο και ως ηθοποιο

αν και πρεπει να παραδεχτω οτι οταν απο σποντα κατεληξα περισυ στην παρασταση του μια μελισ τον αυγουστο εριξα πολυ γελιο ειχε ατακα το εργο μπολικη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το "στα ακρα" επισης βλεπω ευχαριστα,οταν το πετυχω και με ενδιαφερουν οι καλεσμενοι η το θεμα

μ αρεσει αυτη η αμεσοτητα της φλεσσα

δεν ξερω αν το κανει επιτηδες απο ενα σημειο κι επειτα,εμενα παντως μ αρεσει να το βλεπω.

εχει μια παιδικοτητα ο τροπος της που ερχεται σε αντιθεση με τη ΝΕΤ με το ειδος της εκπομπης της και το κυριλε ντυσιμο της

ειναι ωραιο το οτι ενω ειναι σχετικα νεα και εχει μπεμποφατσα που την κανει να φαινεται ακομη πιο μικρη και ειναι και ωραια γκομενα,μιλαει καλα ελληνικα ειναι ενημερωμενη και προτιμα να κανει αυτο που κανει απο το να αναλωνεται σε ενα σωρο αλλα τιβι ελαφροπραματα

και μένα μου αρέσει η Φλέσσα όταν την πετυχαίνω

καλα ρε παιδια!

ειμαι η μονη που θεωρει την φλεσσα μια απο τις πιο ηλιθιες και πιο αμορφωτες γκομενες?

σε σχεση παντα με την θεση που κατεχει-αλλα και εν γενει χαζη,τολμω να πω!

οσες φορες την ειχα πετυχει στο παρελθον-αληθεια,κανει ακομη τηλεοραση?εχω χρονια να την δω,τι ωρα,ποια μερα?-

ειχα διασκεδασει απιστευτα με την ημιμαθεια της,

την ελλιπη ενημερωση της σε σχεση με το εκαστοτε αντικειμενο της,

τα φτωχα ελληνικα-με παραθεσεις "λογων μεγαλων ανδρων" εν ειδει εντυπωσιασμου,

(ειμαι βεβαιη οτι της ειχαν φτιαξει ενα μπλοκακι με τετοιες,τις οποιες ειχε αποστηθισει,

χωρις να διαθετει παντα την ευχερεια να χρησιμοποιει το σωστο "quote" την καταλληλη στιγμη-μ'αυτο γελουσα περισσοτερο απ'ολα!)

και την απεγνωσμενη προσπαθεια της να το παιξει γκομενα

-με καθολου χαρη ομολογουμενως,αφου δεν κατορθωνε να εναρμονισει την φθηνη τσαχπινια πρωιναδικου(την οποια διαθετει εμφυτα)

με μια επιτηδευμενη διαθεση για κουλτουροποιηση(που δεν της εβγαινε με τιποτε ομως!)

οι συνεντευξεις της ,τελικα,μου θυμιζαν θεατρο του παραλογου,αφου ηταν παντελως σουρεαλ και επιπλεον ποτε δεν εβρισκαν στοχο

(παρεκτος,αν ο στοχος τους οριζονταν ως η διασκεδαση των τηλεθεατων-ουτε λογος για ψυχαγωγια-

και στο σημειο αυτο υπολειπονται σαφως του "Theatre de l'Absurde"...)

πολλες φορες αναρωτηθηκα,πως φαινομενικα σοβαροι ανθρωποι,γιατι κατα καιρους εχει φιλοξενησει και πολλα σουργελα,

δεχονταν να συνεντευξιαστουν μαζι της!

και διερωτωμαι,εχει σπουδασει δημοσιογραφια(οχι πως τρεφω κανεναν ιδιαιτερο σεβασμο για τους δημοσιογραφους...),ή ειναι απλως "παρουσιαστρια"?

αν δεν ηταν μελαχροινη(γιατι ως γνωστον οι ξανθιες "γραφουν" καλυτερα),

θα μπορουσε να ειχε αξιοποιηθει απο την ιδιωτικη τηλεοραση,και σε διαφορετικη ζωνη προγραμματος/

η δευτερη πιο χαζη-μετα την φλεσσα-η αγαπημενη μπιλιω...

απορω και εξισταμαι!πως μενουν τοσα χρονια κατι τετοιες γκομενες στο κουρμπετι?

αλλα,θα μου πεις,ο λογος περι κρατικης τηλεορασης...

τα "υπεροχα πλασματα" τα ειχα πετυχει μια φορα προς το τελος

-η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν παρακολουθουσα ιδιετερα σιριαλ-

η μυρτω κοντοβα δεν το γραφει αυτο?

την αντιπαθω οσο κι εκεινη την παλιοφυλλαδα(την "athens voice") :bloodomen:

το "nip/tuck" (αληθεια,πως μεταφραζεται ο τιτλος στα ελληνικα?"ραβε/ξυλωνε"...δουλεια να μη σου λειπει? :bloodomen: )

το εχω πετυχει αρκετες φορες,διοτι εκεινη την ωρα συνηθως ξαπλωνω και ανοιγω λιγο τηλεοραση,μεχρι να "τον παρω"

για υπναγωγο,καλο ειναι...

για τα υπολοιπα σιριαλ που αναφερετε,δεν εχω αποψη (απο επιλογη....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι γενικά η Φλέσσα μου τη δίνει...αλλά έχει πολύ δυνατούς καλεσμένους ρε γμτ...οπότε, προκειμένου να ακούσεις Νανόπουλο, Γραμματικάκη κλπ... την ανέχεσαι... τι να κάμνεις... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλα ρε παιδια! :P

ειμαι η μονη που θεωρει την φλεσσα μια απο τις πιο ηλιθιες και πιο αμορφωτες γκομενες?

σε σχεση παντα με την θεση που κατεχει-αλλα και εν γενει χαζη,τολμω να πω!

οσες φορες την ειχα πετυχει στο παρελθον-αληθεια,κανει ακομη τηλεοραση?εχω χρονια να την δω,τι ωρα,ποια μερα?-

ειχα διασκεδασει απιστευτα με την ημιμαθεια της,

την ελλιπη ενημερωση της σε σχεση με το εκαστοτε αντικειμενο της,

τα φτωχα ελληνικα-με παραθεσεις "λογων μεγαλων ανδρων" εν ειδει εντυπωσιασμου,

(ειμαι βεβαιη οτι της ειχαν φτιαξει ενα μπλοκακι με τετοιες,τις οποιες ειχε αποστηθισει,

χωρις να διαθετει παντα την ευχερεια να χρησιμοποιει το σωστο "quote" την καταλληλη στιγμη-μ'αυτο γελουσα περισσοτερο απ'ολα!)

και την απεγνωσμενη προσπαθεια της να το παιξει γκομενα

-με καθολου χαρη ομολογουμενως,αφου δεν κατορθωνε να εναρμονισει την φθηνη τσαχπινια πρωιναδικου(την οποια διαθετει εμφυτα)

με μια επιτηδευμενη διαθεση για κουλτουροποιηση(που δεν της εβγαινε με τιποτε ομως!)

οι συνεντευξεις της ,τελικα,μου θυμιζαν θεατρο του παραλογου,αφου ηταν παντελως σουρεαλ και επιπλεον ποτε δεν εβρισκαν στοχο

(παρεκτος,αν ο στοχος τους οριζονταν ως η διασκεδαση των τηλεθεατων-ουτε λογος για ψυχαγωγια-

και στο σημειο αυτο υπολειπονται σαφως του "Theatre de l'Absurde"...)

πολλες φορες αναρωτηθηκα,πως φαινομενικα σοβαροι ανθρωποι,γιατι κατα καιρους εχει φιλοξενησει και πολλα σουργελα,

δεχονταν να συνεντευξιαστουν μαζι της!

και διερωτωμαι,εχει σπουδασει δημοσιογραφια(οχι πως τρεφω κανεναν ιδιαιτερο σεβασμο για τους δημοσιογραφους...),ή ειναι απλως "παρουσιαστρια"?

αν δεν ηταν μελαχροινη(γιατι ως γνωστον οι ξανθιες "γραφουν" καλυτερα),

θα μπορουσε να ειχε αξιοποιηθει απο την ιδιωτικη τηλεοραση,και σε διαφορετικη ζωνη προγραμματος/

η δευτερη πιο χαζη-μετα την φλεσσα-η αγαπημενη μπιλιω...

απορω και εξισταμαι!πως μενουν τοσα χρονια κατι τετοιες γκομενες στο κουρμπετι?

αλλα,θα μου πεις,ο λογος περι κρατικης τηλεορασης...

τα "υπεροχα πλασματα" τα ειχα πετυχει μια φορα προς το τελος

-η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν παρακολουθουσα ιδιετερα σιριαλ-

η μυρτω κοντοβα δεν το γραφει αυτο?

την αντιπαθω οσο κι εκεινη την παλιοφυλλαδα(την "athens voice") :bloodomen:

το "nip/tuck" (αληθεια,πως μεταφραζεται ο τιτλος στα ελληνικα?"ραβε/ξυλωνε"...δουλεια να μη σου λειπει? :bloodomen: )

το εχω πετυχει αρκετες φορες,διοτι εκεινη την ωρα συνηθως ξαπλωνω και ανοιγω λιγο τηλεοραση,μεχρι να "τον παρω"

για υπναγωγο,καλο ειναι...

για τα υπολοιπα σιριαλ που αναφερετε,δεν εχω αποψη (απο επιλογη....)

ειναι μια αποψη κι αυτη...

αν και απιστευτα σκληρη εχω να πω

κι αυτο γιατι οταν κρινουμε κατι θα χε περισσοτερο νοημα αν το κριναμε συγκριτικα με το υπολοιπο sample κι οχι σε σχεση με το"ιδανικο" που στο κατω κατω ειναι μια υποκειμενικη εννοια one point on

σκεψου λοιπον ολο το γυναικειο πληθυσμο που εχει δικη του εκπομπη αυτη τη στιγμη στην ελληνικη τβ σε ολα τα εγχωρια καναλακια και το τι μεταφερει-προσφερει με τις εκπομπες του στον τηλεθεατη και μετα συγκριτικα παντα σκεψου αν ειναι οντως ΤΟΣΟ φρικτες η φλεσσα και η μπηλιω κι αυτο που κανουν,οσο περιεγραψες πανω.

και για τελος πες μας γυναικες της τβ που γαμανε και δερνουνε κατ εσε για να καταλαβουμε ποια παρουσιαστρια της φετινης τιβι θεωρεις ευφυη με αξιοπροσεχτη ευγλωττια και γνωση της ελληνικης ενημερωμενη και με ουσιαστικη παιδεια που σε κραταει ξυπνια.. οταν τη βλεπεις και παραγει οντως πολιτισμο στο γυαλι..

υγ:εσυ το βικακι :P το βλεπεις να προσπαθει απεγνωσμενα να το παιξει γκομενα εγω παλι θεωρω οτι δε χρειαζεται να το παιξει καθολου

ειναι γκομενα και χωρις να βγαλει αχνα χωρις να κουνηθει καθολου

εσυ βλεπεις φθηνη τσαχπινια εγω βλεπω εναν ανθρωπο με αμεσοτητα,ΖΩΝΤΑΝΟ οχι στημενο και βαρετο και με μια γλυκια παιδικοτητα που δε συνηθιζουν να χουν οι γυναικες στην ηλικια της ποσο μαλλον αυτες που βγαινουν στο γυαλι

επισης να σου πω οτι το θεωρω προσον οταν η τσαχπινια και το ναζι καταφερνουν να συνδυαζονται με μια αληθινη κουλτουρα

ιδιαιτερα θελκτικο το αποτελεσμα για μενα

βεβαια εσυ εισαι της αποψης οτι η εν λογω κυρια δεν εχει κουλτουρα υποδυεται κουλτουρα αλλα anyway

υγ:ντουκουλου στο χω ξαναπει εσυ πρεπει να σαι γαμω τα ατομα αλλα ασχετο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η ερωτική Φλέσσα...χιχιχ....

βέβαια , εκέινη την ώρα που προβάλλεται ,αν θέλεις κάτι ερωτικό ...πηγαίνεις σε άλλα κανάλια....

ρε,σεις , σίγουρα τη Φλέσσα παρακολουθειτε;;;

από τη Φλέσσα έμαθα τον πατέρα Φιλόθεο...

εκτός οτι μου άρεσε σαν ομιλητής και σαν φορέας εξαιρετικών ιδεων,

που φαίνεται οτι τις έχει κατακτησει με το φως της μελέτης του,

με κέρδισε και το ονομά του...

ανέκαθεν προτιμούσα τους Φιλους του Θεού από τους δούλους του...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με κέρδισε και το ονομά του...

ανέκαθεν προτιμούσα τους Φιλους του Θεού από τους δούλους του...

emarup τα Δωρα του θεου? :lol:

my beloved shlia,

δεν εχω αντι-προταση,γιατι -απο την λιγη ΤV που παρακολουθω- δεν βρηκα τιποτε αξιολογο αυτη τη σεζον,

που να μη με κοιμιζει,και να "παραγει πολιτισμο" οπως λες

αλλωστε,το βρισκω ατοπο για ατομα ευφυη και σκεπτομενα να υιοθετουν την τηλεοραση,

με τον τροπο που λειτουργει στις μερες μας,ως μετρο πολιτισμου!

μονο ως κατι αναλαφρο μπορω να την δεχτω -τουλαχιστον σε επιπεδο εκπομπων και συντελεστων αυτων

-οι εκαστοτε φιλοξενουμενοι της TV,δεν αποκλειεται να παρουσιαζουν ενδιαφερον,και πολυ μεγαλο μαλλιστα,

αλλα αυτο αφορα την ποιοτητα που οι ιδιοι διαθετουν απο μονοι τους ως ατομα,

και την οποια ,στις περισσοτερες των περιπτωσεων,δεν αναδεικνυουν ουτε εκμεταλλευονται οι διαφοροι τηλεοπτικοι οικοδεσποτες τους,

οποτε αυτοι λαμπουν απλα δια της παρουσιας τους...

(γι'αυτον το λογο δεν καταλαβαινω πως συναινουν φωτισμενοι ανθρωποι στην εστω και προσκαιρη μετατροπη τους σε τηλεοπτικες γλαστρες)

αν λοιπον αποδεχτω την τηλεοραση ως κατι το αναλαφρα διασκεδαστικο,

γιατι να μπω στη διαδικασια να παρακολουθω TV-περσονες που αγωνιζονται με αποτυχια να αποδειξουν την ανυπαρκτη κουλτουρα τους?

και στο κατω-κατω,προτιμω τις ξανθιες...

διοτι,περα απο την φωτογενεια,blondes have more fun!

emkiss emkiss emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η ερωτική Φλέσσα...χιχιχ....

βέβαια , εκέινη την ώρα που προβάλλεται ,αν θέλεις κάτι ερωτικό ...πηγαίνεις σε άλλα κανάλια....

ρε,σεις , σίγουρα τη Φλέσσα παρακολουθειτε;;;

από τη Φλέσσα έμαθα τον πατέρα Φιλόθεο...

εκτός οτι μου άρεσε σαν ομιλητής και σαν φορέας εξαιρετικών ιδεων,

που φαίνεται οτι τις έχει κατακτησει με το φως της μελέτης του,

με κέρδισε και το ονομά του...

ανέκαθεν προτιμούσα τους Φιλους του Θεού από τους δούλους του...

τικ τακ νομιζω ξερω για ποιον μιλας

ειχα δει λιγο δε θυμαμαι γιατι δεν το ειδα ολο

παντως απο το λιγο που ειδα μου φανηκε και μενα ΜΟΡΦΗ ο ανθρωπος

απλος παρα πολυ απλος και κατανοητος στον καθενα λογος -τεραστιες αληθειες,ορθολογισμος και ιδεαλισμος σε μια ισορροπια που θα νομιζε καποιος οτι δεν ειναι εφικτη,ελευθερια ουσιαστικη νου και ψυχης και σωματος με πληρη επιγνωση ομως του τι συνεπαγεται αυτο κι οχι αυτη την ελευθερια την επιτηδευμενη η την ελευθερια των ηλιθιων και ανικανων

too good to be true μου φανηκε

τοσο δε,που δεν ξανασχοληθηκα μαζι του απο εκεινη τη μερα κι επειτα,δεν προσπαθησα να μαθω περισσοτερα γι αυτον.

ισως επειδη φοβομουν μηπως νιωσω ασχημα για μενα ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με κέρδισε και το ονομά του...

ανέκαθεν προτιμούσα τους Φιλους του Θεού από τους δούλους του...

emarup τα Δωρα του θεου? :lol:

my beloved shlia,

δεν εχω αντι-προταση,γιατι -απο την λιγη ΤV που παρακολουθω- δεν βρηκα τιποτε αξιολογο αυτη τη σεζον,

που να μη με κοιμιζει,και να "παραγει πολιτισμο" οπως λες

αλλωστε,το βρισκω ατοπο για ατομα ευφυη και σκεπτομενα να υιοθετουν την τηλεοραση,

με τον τροπο που λειτουργει στις μερες μας,ως μετρο πολιτισμου!

μονο ως κατι αναλαφρο μπορω να την δεχτω -τουλαχιστον σε επιπεδο εκπομπων και συντελεστων αυτων

-οι εκαστοτε φιλοξενουμενοι της TV,δεν αποκλειεται να παρουσιαζουν ενδιαφερον,και πολυ μεγαλο μαλλιστα,

αλλα αυτο αφορα την ποιοτητα που οι ιδιοι διαθετουν απο μονοι τους ως ατομα,

και την οποια ,στις περισσοτερες των περιπτωσεων,δεν αναδεικνυουν ουτε εκμεταλλευονται οι διαφοροι τηλεοπτικοι οικοδεσποτες τους,

οποτε αυτοι λαμπουν απλα δια της παρουσιας τους...

(γι'αυτον το λογο δεν καταλαβαινω πως συναινουν φωτισμενοι ανθρωποι στην εστω και προσκαιρη μετατροπη τους σε τηλεοπτικες γλαστρες)

αν λοιπον αποδεχτω την τηλεοραση ως κατι το αναλαφρα διασκεδαστικο,

γιατι να μπω στη διαδικασια να παρακολουθω TV-περσονες που αγωνιζονται με αποτυχια να αποδειξουν την ανυπαρκτη κουλτουρα τους?

και στο κατω-κατω,προτιμω τις ξανθιες...

διοτι,περα απο την φωτογενεια,blondes have more fun!

emkiss emkiss emkiss

ντουκουλου συμφωνω κι επαυξανω μαζι σου απο μια... αποψη

ναι μεγαλη κουβεντα αυτο που ειπες περι υιοθετησης της συγχρονης τηλεορασης ως μετρο πολιτισμου απο ατομα ευφυη και σκεπτομενα

οντως ισως καπως εστι θα πρεπε να ταν.ατοπο.

ομως αν συμμεριστω την αποψη σου 100% σημαινει οτι ισοπεδωνω τα παντα

ναι μεν ολα κινουνται σημερα στην τιβι με βαση το κερδος και μονο παρα ταυτα υπαρχουν πραγματα ακομη και σημερα στην τιβι που εχουν να κανουν με αληθινη ενημερωση με πολιτισμο και με ψυγαγωγια

αυτο ειναι το λιγοτερο ομως

αλλος ειναι ο λογος που οσο κι αν κατανοω αυτο που λες δε μπορω να το συμμεριστω ως αποψη

ο λογος ειναι οτι δεν ειμαστε ολοι ευφυεις και σκεπτομενοι

κι οσοι δεν ειναι αρκετα ευφυεις και σκεπτομενοι επηρεαζονται οσο δε φανταζονται απο τα οσα δειχνει η τηλεοραση(ακομη και οι αρκετα ευφυεις και σκεπτομενοι επηρεαζονται αλλα anyway)

δε μπορει λοιπον να πει ο ευφυης και σκεπτομενος οτι κλεινει τα αυτια του τα ματια του και κανει πως δεν υπαρχει η τιβι

μια τηλεοραση υπαρχει σε καθε μα καθε σπιτι σημερα,ειτε αυτο ειναι το τσαντιρι του γυφτου ειτε η επαυλη του βαρδινογιαννη και η τηλεοραση αυτη θελοντας και μη επηρεαζει-διαμορφωνει ασυναισθητα και ασυνειδητα και υπουλα θα λεγα συνειδησεις και αντιληψεις,οποτε θα ηταν εγωιστικο υπεροπτικο εως και ανηθικο να πει ο ευφυης και σκεπτομενος δε με νοιαζει δε με αφορα η τιβι.

μου θυμιζει αυτο,ολους αυτους που αποκαλουμε πνευματικους ανθρωπους της χωρας,αυτους που αντι να ψαχνουν να βρουν τροπους και να επιδιωκουν να ανεβασουν το επιπεδο της χωρας αυτης εχουν απομονωθει απο τον πληθυσμο της χωρας αυτης κι απο τον μεσο πολιτη της,κανουν παρεα μονο μεταξυ τους και ναι ισως ηδονιζονται και περνουν ωραια απολαμβανοντας την καλλιεργεια τους την ανωτερη σκεψη τους και την εξευγενισμενη αισθητικη τους αλλα μεχρι εκει

Για μενα αληθινα μεγαλος στον κοσμο αυτο ειναι εκεινος που αφου πετυχει ενα σεβαστο επιπεδο για τον ευατο του ασχολειται ουσιαστικα και με το κοινο καλο.

το παρασοβαρεψα και το πηγα κι αλλου ισως ντουκουλου το θεμα τωρα αλλα doesn t matter

εφυγα παω βολτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το παρασοβαρεψα και το πηγα κι αλλου ισως ντουκουλου το θεμα τωρα αλλα doesn t matter

ναι βρε κοριτσι μου,οντως!

but,you've got a point there!

μην κοιτας,εγω ειμαι αντιδραστικη και μηδενιστρια και μ'αρεσει να κοροιδευω... :P

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.