Jump to content

ΤV που κάνει τη διαφορά


Recommended Posts

γραψτε για εκπομπες η ο,τιδηποτε βλεπετε στην tv και κανει οντως τη διαφορα......

τη διαφορα υπο την εννοια οτι

ξεφευγει απο τα.. μαλακια-παπαρολογια-great "plastic" looks-σουξεδακι-αβασταχτη ελαφροτητα του ειναι κλπ παρεμφερη που χαρακτηριζουν ως επι το πλειστον την ελληνικη τηλεοραση

κι αντι αυτων λενε αληθειες,αγγιζουν την ψυχη,αγγιζουν συνειδησεις,βαζουν το μυαλο μας να σκεφτει να λειτουργησει..μας μαθαινουν πραματα,μας ταξιδευουν...μας κανουν να γελαμε με την ψυχη μας η εστω απλως διαθετουν μια ανωτερη αισθητικη..

και κατι ψιλοασχετο αν και οχι τοσο που πε ο Λαζοπουλος στο κουτι της πανδωρας και ακουσα μολις

λεει η ψυχη και το μυαλο ειναι οι μονες τουρμπινες...της δημιουργιας

χεχε..

αρχιζω λοιπον και λεω μερικα

"ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΖΩΝΗ" Μega

"To κουτι της Πανδωρας" Αlpha

Λαζοπουλος και το τσαντιρι του Αlpha

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Last Reply
Λαζοπουλος και το τσαντιρι του Αlpha

Απορώ τί του βρίσκετε... Τέλοσπάντων. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Απο τότε που σταμάτησε ο Σεφερλής, έχει χάσει κάθε νόημα η τηλεόραση για μένα. Δε στήνομαι για καμία εκπομπή. Αν κάθομαι στον υπολογιστή το σάββατο βράδυ, βλέπω "δεν ήξερες δε ρώταγες" με τον Καμπούρη. Μ'αρέσει γιατί είναι ο ορισμός της trash tv :-) Ακόμα κ η Πάνια τείνει να γίνει ποιοτική :-)

Εκπομπές όπως το Ερωτοδικείο, παιδιά της νύχτας,ζευγάρι της χρονιάς κτλ δε πρόκειται να ξαναπαιχτούν ρε γμτ:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω το Nip Tuck έχει μαζέψει ό,τι ανωμαλία θα μπορούσε να φανταστεί κανείς: τρανσέξουαλ, γκέι, λεσβίες, βιαστές... (όποιος το έχει δει ή του έχουν πει σωστά την υπόθεση καταλαβαίνει πολύ καλά σε ποιους αναφέρομαι...). Μα καλά, τι προσπαθεί να μας πείσει αυτό το σίριαλ;;; Αν είναι έτσι η καθημερινή προσωπική ζωή των γιατρών καλύτερα να αλλάξουμε όλοι σχολή αμέσως!!!

emeleosemeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω το Nip Tuck έχει μαζέψει ό,τι ανωμαλία θα μπορούσε να φανταστεί κανείς: τρανσέξουαλ, γκέι, λεσβίες, βιαστές... (όποιος το έχει δει ή του έχουν πει σωστά την υπόθεση καταλαβαίνει πολύ καλά σε ποιους αναφέρομαι...). Μα καλά, τι προσπαθεί να μας πείσει αυτό το σίριαλ;;; Αν είναι έτσι η καθημερινή προσωπική ζωή των γιατρών καλύτερα να αλλάξουμε όλοι σχολή αμέσως!!!

emeleosemeleos

γιατί βρε? δείχνει και γιατρούς που απλά κοιτάνε

ινβίτρο emrose χωρίς να το βλέπω σε τακτική βάση, πρέπει να πω ότι του βάζω άριστα!

ρε μπας και είναι η ηλικία που μας κάνει να βλέπουμε με μεγαλύτερη συμπάθεια τις διάφορες ανωμαλίες? λες?

:mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω το Nip Tuck έχει μαζέψει ό,τι ανωμαλία θα μπορούσε να φανταστεί κανείς: τρανσέξουαλ, γκέι, λεσβίες, βιαστές... (όποιος το έχει δει ή του έχουν πει σωστά την υπόθεση καταλαβαίνει πολύ καλά σε ποιους αναφέρομαι...). Μα καλά, τι προσπαθεί να μας πείσει αυτό το σίριαλ;;; Αν είναι έτσι η καθημερινή προσωπική ζωή των γιατρών καλύτερα να αλλάξουμε όλοι σχολή αμέσως!!! emeleosemeleos
Ε, όχι όλων των γιατρών. Των πλαστικών που ζουν στο Μαϊάμι και βγάζουν 1 εκατομμύριο δολλάρια ετησίως.
ινβίτρο χωρίς να το βλέπω σε τακτική βάση, πρέπει να πω ότι του βάζω άριστα! ρε μπας και είναι η ηλικία που μας κάνει να βλέπουμε με μεγαλύτερη συμπάθεια τις διάφορες ανωμαλίες? λες?
Το χειρότερο είναι ότι εμένα δεν μου φάνηκαν και τόσο ανωμαλίες, αλλά μάλλον αληθοφανή όλα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω το Nip Tuck έχει μαζέψει ό,τι ανωμαλία θα μπορούσε να φανταστεί κανείς: τρανσέξουαλ, γκέι, λεσβίες, βιαστές... (όποιος το έχει δει ή του έχουν πει σωστά την υπόθεση καταλαβαίνει πολύ καλά σε ποιους αναφέρομαι...). Μα καλά, τι προσπαθεί να μας πείσει αυτό το σίριαλ;;; Αν είναι έτσι η καθημερινή προσωπική ζωή των γιατρών καλύτερα να αλλάξουμε όλοι σχολή αμέσως!!! emeleosemeleos
Ε, όχι όλων των γιατρών. Των πλαστικών που ζουν στο Μαϊάμι και βγάζουν 1 εκατομμύριο δολλάρια ετησίως.
ινβίτρο χωρίς να το βλέπω σε τακτική βάση, πρέπει να πω ότι του βάζω άριστα! ρε μπας και είναι η ηλικία που μας κάνει να βλέπουμε με μεγαλύτερη συμπάθεια τις διάφορες ανωμαλίες? λες?
Το χειρότερο είναι ότι εμένα δεν μου φάνηκαν και τόσο ανωμαλίες, αλλά μάλλον αληθοφανή όλα.

μήπως πέφτεις σε αντίφαση βίτριο? άμα ξέρεις πολλούς συναδέλφους μας που να καλούν όμορφα νιάτα για όργια στις εσωτερικές πισίνες τους και να θέλουν και τη σύζυγο να συμμετέχει - ή έστω να παίρνει μάτι, να μας κάνεις κονέ!

αλλά όπως λες, μάλλον στο μαϊάμι ή στις δυτικές ακτές κατά μαλιμπού μεριά είναι μαζεμένοι ... οπότε τί αληθοφανή? wishfull thoughts?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μήπως πέφτεις σε αντίφαση βίτριο? άμα ξέρεις πολλούς συναδέλφους μας που να καλούν όμορφα νιάτα για όργια στις εσωτερικές πισίνες τους και να θέλουν και τη σύζυγο να συμμετέχει - ή έστω να παίρνει μάτι, να μας κάνεις κονέ!

Μιλάμε για πλαστικούς πάντα. Οι μεγαλοπλαστικοί και στη χώρα μας πως ζουν νομίζεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μήπως πέφτεις σε αντίφαση βίτριο? άμα ξέρεις πολλούς συναδέλφους μας που να καλούν όμορφα νιάτα για όργια στις εσωτερικές πισίνες τους και να θέλουν και τη σύζυγο να συμμετέχει - ή έστω να παίρνει μάτι, να μας κάνεις κονέ!

Μιλάμε για πλαστικούς πάντα. Οι μεγαλοπλαστικοί και στη χώρα μας πως ζουν νομίζεις;

iiiiiiiiiii

emdots

emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

House M.D., Nip/Tuck από ξένες σειρές.Από ελληνικές Υπέροχα πλάσματα είναι μία σειρά που ξεχωρίζει και φυσικά η σάτυρα του Λαζόπουλου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγάπη και γυναίκα της ζωής μου, δε με έχει καλέσει ακόμα κανένας σπίτι του ... και όταν κατάλαβα πως εσένα ναι κόμπλαρα emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγάπη και γυναίκα της ζωής μου, δε με έχει καλέσει ακόμα κανένας σπίτι του ... και όταν κατάλαβα πως εσένα ναι κόμπλαρα

Μα τι λες; Ούτε εγώ ξέρω κανέναν πλαστικό μεγαλοχειρουργό (κάτι ειδικευόμενους ναι) αλλά....εχμ....ντρέπομαι να το παραδεκτώ....διαβάζω καμιά φορά κουτσομπολοπεριοδικά και βλέπω και καμία σκουπιδοεκπομπή αν τύχει....

emblushemblushemblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γοργόνες, πολύ γλυκό σενάριο και αρκετό χιούμορ...σκηνοθεσία πρωτότυπη +αλ τσαντιρι, συμφωνω

το εχω δει κανα δυο φορες

οκ αυτα που λες

και πολυ ωραια τα σπιτακια μες στη θαλασσα κι οι μπουρμπουληθρες κλπ

αυτο που βρισκω αισχρο στο σιριαλ αυτο ειναι το μακιγιαζ των πλασματων της θαλασσας και καλα

ερασιτεχνικο μεχρι αηδιας,εγω να τους εβαφα πιο εμπνευσμενα θα τους εβαφα

μου θυμιζουν το βαψιμο που καναμε πιτσιρικια στις αποκριες μονοι μας

και το αλλο αισχρο ειναι το σημα της σειρας ξερεις με τις animated γοργονιτσες-αρλεκινους!!! emeleos που παιζεται στην αρχη ενω πεφτουν τα ονοματα??

αδικο εχω?περι γοργονων αρλεκινων προκειται μη σου πω μου θυμιζουν εκεινες τις μπαμπουσκες εκ ρωσιας

απορω ποιος ειναι ο γραφιστας

γοργονες πλασματα του νερου ειναι θα πρεπε τα χρωματα και η εικονα να αποπνεουν φρεσκαδα και δροσια τι μου χουν φτιαξει εκει κατι κατακοκκινα χειλια κατακοκκινα μαγουλα κι eyeliner:P να πουμε στο ματι κι απο κατω μου χουν και την ουρα να ολοκληρωνει το καρε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγάπη και γυναίκα της ζωής μου, δε με έχει καλέσει ακόμα κανένας σπίτι του ... και όταν κατάλαβα πως εσένα ναι κόμπλαρα
Μα τι λες; Ούτε εγώ ξέρω κανέναν πλαστικό μεγαλοχειρουργό (κάτι ειδικευόμενους ναι) αλλά....εχμ....ντρέπομαι να το παραδεκτώ....διαβάζω καμιά φορά κουτσομπολοπεριοδικά και βλέπω και καμία σκουπιδοεκπομπή αν τύχει.... emblushemblushemblush
Αχά. εξομολογήσεις!!! Μπα όχι δεν είναι θέμα του τι γιατρός είναι κάποιος. Εγώ νομίζω ότι αυτό το σίριαλ απεικονίζει την παντελώς σαπημένη κοινωνία της Αμερικής. Μια κοινωνία που ο άντρας συμμετέχει σε ερωτικά όργια κάθε είδους (μεικτά, ή μη), η γυναίκα τον κερατώνει όποτε αυτή θέλει χωρίς να δίνει εξηγήσεις, ο γιός ακολουθεί το παράδειγμα του πατέρα του αλλά προσπαθεί να μην του μοιάσει (οπότε κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα) κ.τ.λ. κ.τ.λ. Τελικά ρε παιδιά τι τελική εντύπωση δίνει το ΝIP TUCK;; Εγώ δεν νομίζω ότι αξίζει καθόλου ούτε να δεις τους τίτλους. Και για της ανωμαλίες που λες Μινέρβα έχεις δίκιο. Όσο περισσότερο μεγαλώνει κσνείς τόσο περισσοτέρο βαριέται τη ζωή του οπότε ψάχνει τρόπους να το ευχαριστιέται αλλιώς... Διεστραμμένη ανθρώπινη φύση... :(:(emnoemnoemnukeΕντάξει με αυτό το "όσο μεγαλώνει κανείς" εννοώ καθώς από παιδιά μεγαλώσαμε τώρα και όσο παιρνάει ο καιρός κτλ κτλ για να μην παρεξηγούμαστε miniver.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γοργόνες, πολύ γλυκό σενάριο και αρκετό χιούμορ...σκηνοθεσία πρωτότυπη +αλ τσαντιρι, συμφωνω

το εχω δει κανα δυο φορες

οκ αυτα που λες

και πολυ ωραια τα σπιτακια μες στη θαλασσα κι οι μπουρμπουληθρες κλπ

αυτο που βρισκω αισχρο στο σιριαλ αυτο ειναι το μακιγιαζ των πλασματων της θαλασσας και καλα

ερασιτεχνικο μεχρι αηδιας,εγω να τους εβαφα πιο εμπνευσμενα θα τους εβαφα

μου θυμιζουν το βαψιμο που καναμε πιτσιρικια στις αποκριες μονοι μας

και το αλλο αισχρο ειναι το σημα της σειρας,ξερεις οι animated γοργονιτσες-αρλεκινοι!!! emeleos

αδικο εχω?περι γοργονων αρλεκινων προκειται μη σου πω μου θυμιζουν εκεινες τις μπαμπουσκες εκ ρωσιας

γοργονες πλασματα του νερου ειναι θα πρεπε τα χρωματα και η εικονα να αποπνεουν φρεσκαδα και δροσια τι μου χουν φτιαξει εκει κατι κατακοκκινα χειλια κατακοκκινα μαγουλα και eyeliner:P να πουμε στο ματι κι απο κατω μου χουν και την ουρα να ολοκληρωνει το καρε

εμένα πάλι μιλώντας για τις γοργονες ,μου αρεσει το μακιγιάζ πολυ. δείχνει ένα θεατρισμό και δίνει μια έντονη δραματικότητα στο ρόλο. Υποδηλώνει την αντίθεση του έξω κόσμου με τον κόσμο της θάλασσας, που λόγω έλλειψης οξυγόνου , το στοιχειο του κόκκινου χρώματος είναι κάτι που θα έλειπε, γιαυτο το βάζει σε μια υπερβολή. όσο για τη χρυσόσκονη δίνει μια αίσθηση παραμυθιού και μαγείας. Ναι, μ αρεσει το μακιγιάζ. Δε μ αρεσει έτσι όπως παιζει ο κωσταντης... και η ιόλη όταν κολλάει το βλέμμα της

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αλήθεια ότι οι γοργόνες έχουν αρκετά προτότυπο σενάριο. Μπορεί να θυμίζει μια αντιγραφή της Μικρής Γοργόνας του Disney αλλά γενικά πιστεύω ότι είναι αρκετά καλογυρισμένο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΙP/TUCK, τα σπάει, όλα τα άλλα είναι οδοντόκρεμες. Το κακό είναι ότι εχω μάθει απέξω όλο τον πρώτο κύκλο. :anavwfwties:

σου χω ξαναπει οτι στην αρχη ειχα πωρωθει μιλαμε για ΤΡΕΛΛΗ πωρωση ειχα βρει τον εαυτο μου εκει μεσα

αφου να φανταστεις επεφτα σε καταθλιψη οταν σκεφτομουν οτι ειναι ταινια κι οτι οι ηρωες δεν υπαρχουν πραγματικα B) χεχε

ειχα εκστασιαστει με την απροκαλυπτη αληθεια στους διαλογους και παντου

στην πορεια ομως αφου τελειωσε ο πρωτος κυκλος(μπορει να ταν κι ο δευτερος,εχω χασει τη μπαλα λιγο μ αυτους τους κυκλους,τωρα τι παιζει by the way παλι τα ιδια?)εβλεπα ακουγα για nip tuck κι ενιωθα μια αηδια ενα πραμα περιεργο.

πολυ αρρωστεια...ρε συ one point on ασε που ολο και πιο σε ταινια εμοιαζε στην πορεια

επιτηδευμενα παρα πολυ τα πραματα απο ενα σημειο κι επειτα

ενω στην αρχη κυλουσε αληθινα..

ειναι βεβαια κι αυτες οι επαναληψεις που σου πρηζουν τ @@ μπορει να φταιξε κι αυτο οτι πηγαινα να δω κι αιντε τα ιδια και μου σπαγαν τα νευρα

εν τω μεταξυ στην πολυ αρχη πριν μπω στο νοημα εβλεπα τον τροι να θεωρειται ο θεογκομενος κι ελεγα τιιι διααααααολο κανενα γκομενο πιο της προκοπης δε βρηκαν να βαλουν????!

δεν ειναι του γουστου μου αυτοι ξανθομπουμπουρες u see χεχε

μετα ομως οταν τον ειδα γυμνο ειδα κωλαρακι κλπ μου καλαρεσε η αληθεια ειναι :P:D χαχαχαχα

ελα αστειευομαι..δεν ηταν αυτο.οχι εντελως τουλαχιστον ;):P χαχαχα

τον γουσταρα τον τροι στην πορεια γιατι γοητευτηκα απο τα κλασικα δυναμη αυτοπεποιθηση χρημα αερας κωλοπαιδο αν και παιδι κατα βαθος κλπ

ε και μετα τον εβλεπα καραγκομενο κλασικα χεχε

αυτα τα υφακια τα πονηρα ηταν ολα τα λεφτα

αν και τελικα ο πιο καυλιαρης και εν δυναμει...ανωμαλιαρης του κερατα αποδειχτηκε ο σον τελικα εχω να πω

εμένα πάλι μιλώντας για τις γοργονες ,μου αρεσει το μακιγιάζ πολυ. δείχνει ένα θεατρισμό και δίνει μια έντονη δραματικότητα στο ρόλο. Υποδηλώνει την αντίθεση του έξω κόσμου με τον κόσμο της θάλασσας, που λόγω έλλειψης οξυγόνου , το στοιχειο του κόκκινου χρώματος είναι κάτι που θα έλειπε, γιαυτο το βάζει σε μια υπερβολή. όσο για τη χρυσόσκονη δίνει μια αίσθηση παραμυθιού και μαγείας. Ναι, μ αρεσει το μακιγιάζ. Δε μ αρεσει έτσι όπως παιζει ο κωσταντης... και η ιόλη όταν κολλάει το βλέμμα της

ρε δε μιλαω για το μακιγιαζ των πρωταγωνιστριων ξαναδιαβασε τι εγραψα

κι εγω ειμαι φαν της χρυσοσκονης και της αισθησης παραμυθιου και μαγειας,μαζι σου,αλλα τον ορκα τη μανα του και τη μαγισσα τους εχουν βαμμενους σαν τον ψινακη στα ΑΡΙΩΝ ΛΟΛΟΛΟΛ

you know..εκει που ηθελε να το παιξει ραπερ και βγηκε σαν κιτσαρια αναρχικος του 80-αλις κουπερ και! με μαντηλι του παπαζογλου???χααααααααααααααααχα emeleos ο χριστοοοος κι η παναγιιιια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν και τελικα ο πιο καυλιαρης και εν δυναμει...ανωμαλιαρης του κερατα αποδειχτηκε ο σον τελικα εχω να πω

Τα σιγανά ποταμάκια να φοβάσαι. Τα ίδια δείχνει πάλι, δυστυχώς. Εγώ επιμένω ότι είναι αληθοφανές σε γενικές γραμμές. Ισως το επεισόδιο με την τραβεστί που τα έμπλεξε με τον Ματ και την κατάλαβε μόνον ο Τρόυ και μόνο όταν πήγε μαζί της να ήταν τραβηγμένο. Τα υπόλοιπα εν δυνάμει θα μπορούσαν να γίνουν. Ακόμα και η ιστορία του Χασάπη.

Το άλλο που λέει η Μίνιβερ ότι έβαλε τη γυναίκα του να κάνει τρίο μπροστά του με άλλη γυναίκα, έχω να πω ότι δεν ήταν η γυναίκα του, μόνο η πορνοστάρ γκομενά του. Εκτός αν κατά τύχη είδες το επεισόδιο όπου ζωντάνευε η φαντασίωση της ξανθιάς τι θα είχε γίνει αν ήταν κυρία Τρόυ αντί κυρία Μακναμάρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.