Jump to content

Φάγαμε στο....και μας άρεσε!! (περιοχή Αθήνας)


Recommended Posts

ποια ειναι η τριτη αγορα? ξερω την παλια πισω απ το μετρο αμπελογκαρντενς και την αλλη απεναντι απ΄το συνηγορο. τελειοι και παντα αψογοι!

ένα στους Αμπελόκηπους, ένα στο Hilton και ένα στο Χαλάνδρι!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Last Reply

emarup ααα τελεια) δε με χαλαει μια βολτα προς βπ φτανει να μην ειναι πολυ β και μας πιασουν τα χιονια emcold

παραμενω προσκολλημενη στο κεντρο και στο καφε αβυσσηνιας τις κυριακες τα μεσημερια ... εχει ενα κατι αυτο το μερος, μια αυρα που δεν χανεται με τπτ ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το πρυτανειο στο κεφαλαρι πρεπει να΄χει κανει πολυ δρομο απ΄το καλοκαιρι του ΄03 που πηγα με μια συναδελφο ιταλιδα και ντραπηκαμε για λογαριασμο τους ... και αλλες φορες που πηγα ακομα πριν τους χαρακτηριζε μια μοναδικη κρυαδα και αγενεια ... χαιρομαι που ακουω οτι βελτιωθηκαν)

δεν εχει αλλαξει τιποτα οπως το θυμασαι το 03'....στυλακι καβαλημενο...κλασικα στην Κηφισά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το πρυτανειο στο κεφαλαρι πρεπει να΄χει κανει πολυ δρομο απ΄το καλοκαιρι του ΄03 που πηγα με μια συναδελφο ιταλιδα και ντραπηκαμε για λογαριασμο τους ... και αλλες φορες που πηγα ακομα πριν τους χαρακτηριζε μια μοναδικη κρυαδα και αγενεια ... χαιρομαι που ακουω οτι βελτιωθηκαν)

ποια ειναι η τριτη αγορα? ξερω την παλια πισω απ το μετρο αμπελογκαρντενς και την αλλη απεναντι απ΄το συνηγορο. τελειοι και παντα αψογοι!

γιατι εκλεισε το cake στο κολωνακι? γιατι? αδικη κοινωνια ...

Η μεγαλύτερη αδικία ήταν που έκλεισαν τα Haagen Dazs στο Κολωνάκι. Πολύ τα είχα θρηνήσει.

Κατά τα άλλα, χαίρομαι που όλοι μας έχουμε μασαμπουκιάσει σε κάποια από τις Αγορές.

Μπορεί να μου προτείνει κάποιος και άλλα μέρη στα οποία να μπορεί να φάει ένας άνθρωπος ποικιλία της προκοπής και να έρθει στα ίσια του? emiloveyou:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Μικρασιατικό " στα Ιλίσια. Τέλειο φαγητό και πολύ καλές τιμές...

Τώρα που είπες Ιλίσια, έχω φάει σε μια ωραία ταβέρνα στην Ούλοφ Πάλμε, που λέγεται Η Παράγκα του Κουκ.

Δεν ξέρω αν θεωρείται Ιλίσια ή Ζωγράφου εκεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου φαινεται οτι μολις ηρθες απο αγγλια δεν αφησες φαγοποτι για φαγοποτι!!!! :lol:

πες μας και για λονδινο καποιο καλο μαγαζι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου φαινεται οτι μολις ηρθες απο αγγλια δεν αφησες φαγοποτι για φαγοποτι!!!! :lol:

πες μας και για λονδινο καποιο καλο μαγαζι;

Ό,τι να ναι! :P

Ανέφερα πού είχα φάει στο παρελθόν, ακόμα Αγγλία είμαι, και θα είμαι για 1 χρόνο!

Όσο για Λονδίνο, ήδη έγραψα παραπάνω ένα εστιατόριο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Μικρασιατικό " στα Ιλίσια. Τέλειο φαγητό και πολύ καλές τιμές...

Τώρα που είπες Ιλίσια, έχω φάει σε μια ωραία ταβέρνα στην Ούλοφ Πάλμε, που λέγεται Η Παράγκα του Κουκ.

Δεν ξέρω αν θεωρείται Ιλίσια ή Ζωγράφου εκεί.

Ιλίσια στου Ζωγράφου :splaaaats: Όντως καλή ταβέρνα με μαγειρευτά αλλά και σουβλακοπιτοειδή emthumbsup

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Μικρασιατικό " στα Ιλίσια. Τέλειο φαγητό και πολύ καλές τιμές...

Τώρα που είπες Ιλίσια, έχω φάει σε μια ωραία ταβέρνα στην Ούλοφ Πάλμε, που λέγεται Η Παράγκα του Κουκ.

Δεν ξέρω αν θεωρείται Ιλίσια ή Ζωγράφου εκεί.

Ιλίσια στου Ζωγράφου :splaaaats:

Meaning?? :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιλίσια emarright περιοχη που μοιράζεται στους δήμους Αθηναίων και Ζωγράφου ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα το 'χω!!

Βασικά δε βρίσκω το λόγο ύπαρξής τους! Άπαξ και έχουμε περιοχή Ζωγράφου, γτ να έχουμε μια υποπεριοχή Ιλίσια, που μοιράζεται και με άλλο Δήμο?

Χμ.. Τώρα που έπιασα τις καταργήσεις περιοχών, βγάλτε από το χάρτη και το Κερατσίνι! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιλίσια emarright Περιοχή κοντά στην κοίτη του Ιλισού, ένα τμήμα της οποίας βρίσκεται κάτω από τη Μιχαλακοπούλου. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιλίσια emarright Περιοχή κοντά στην κοίτη του Ιλισού, ένα τμήμα της οποίας βρίσκεται κάτω από τη Μιχαλακοπούλου. ;)

Τώρα αυτό το είπες για να με μπερδέψεις περισσότερο ή για να με πείσεις πως σωστά πρέπει να καταργηθούν? :P

Θα με πουν οφ τόπικ!

κι αν προτείνω κι άλλο μέρος, θα με πουν φαγανό!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εκτος θεματος ειστε και πολλα αχρηστα quote εχετε που ενοχλουν οσους εχουν λαπ-τοπ.Αν μπορειτε να τα μειωσετε τα quote παρακαλω.

Φχαστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:rolleyes::splaaaats:

Σε όσους αρέσει η πολίτικη κουζίνα, εγώ τη σιχαίνομαι, παρ' όλα αυτά με όσους έχω πάει έχουν ξετρελαθεί:

Pandeli, Κεφαλάρι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

http://www.athinorama.gr/restaurants/artic...iros&i=1646

Ο γυρος της Αθηνας σε 80 γευσεις!!

για τους Αθηναιους λατρεις της ..κοιλιτσας τους!!

υγ-πολυ δουλεια εχουμε ,εχω επισκεφθει πολυ λιγες γευσογωνιες.. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Ristorante Maltagliati στους Αμπελόκηπους

4360303546_e17da840cc_o.jpgμε κίτρινο είναι η παλαιά διεύθυνση υγείας (τμήμα ειδικοτήτων) της Νομαρχίας Αθηνών

Μην ξεχάσετε να πάρετε για επιδόρπιο.....P6060740.jpgtiramisu :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.