Jump to content

Αναγνώριση πτυχίων Ιατρικής σχολής ξένων πανεπιστημίων


destrakto

Recommended Posts

Ήδη υπάρχουν στο εσυ τέτοιοι.γνωρίζω αλβανό διευθυντή κλινικής.που έχει σπουδάσει στην Αλβανία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Last Reply

καλα ., κι εγω ξερω Αλβανο επιμελητη , που ειναι και θεογκομενος και ηταν και ο καλυτερος της κλινικης του , με φοβερες γνωσεις και ειχε σπουδασει κι αυτος Αλbανια .Oταν θα σταματησουμε να υποτιμαμε τους αλλους που σπουδασαν εκτος , ισως πραγματικα βελτιωσουμε τον εαυτο μας .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν τον υποτιμώ.ίσα ίσα κι αυτός ήταν πολύ καλός.εξάλλου η ιατρική σχολή των Τιράνων -δεν κάνω πλάκα-έχει καλό όνομα.δεν το λέω υποτιμητικά,απλά λέω ότι συμβαίνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλα ., κι εγω ξερω Αλβανο επιμελητη , που ειναι και θεογκομενος και ηταν και ο καλυτερος της κλινικης του , με φοβερες γνωσεις και ειχε σπουδασει κι αυτος Αλbανια .Oταν θα σταματησουμε να υποτιμαμε τους αλλους που σπουδασαν εκτος , ισως πραγματικα βελτιωσουμε τον εαυτο μας .

Μήπως είδες τον Κώστα Σόμμερ σε κανένα καινούριο σίριαλ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανείς δεν υποτιμάει κανέναν.

Το θέμα είναι , αν μπορεί κάποιος που δεν έχει την Ελληνική υπηκοότητα,αλλά έχει υπηκοότητα απο χώρα μέλος της ΕΕ, να διοριστεί σε μόνιμη θέση στο ΕΣΥ;

Ξέρει κάποιος σίγουρα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανείς δεν υποτιμάει κανέναν.

Το θέμα είναι , αν μπορεί κάποιος που δεν έχει την Ελληνική υπηκοότητα,αλλά έχει υπηκοότητα απο χώρα μέλος της ΕΕ, να διοριστεί σε μόνιμη θέση στο ΕΣΥ;

Ξέρει κάποιος σίγουρα;

γιατί να μην μπορεί?

γιατί να είναι μόνο μέλος της ΕΕ?

αρκεί να έχει άδεια παραμονής και εργασίας στην Ελλάδα

στο νοσοκομείο που έκανα τρίμηνο είχαμε ένα μαύρο παθολόγο (δεν ξέρω από που ήταν- αλλά ήταν κατράμι)

και έναν παλαιστίνιο χειρουργό και ένα λιβανέζο καρδιολόγο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλα ., κι εγω ξερω Αλβανο επιμελητη , που ειναι και θεογκομενος και ηταν και ο καλυτερος της κλινικης του , με φοβερες γνωσεις και ειχε σπουδασει κι αυτος Αλbανια .Oταν θα σταματησουμε να υποτιμαμε τους αλλους που σπουδασαν εκτος , ισως πραγματικα βελτιωσουμε τον εαυτο μας .

Μήπως είδες τον Κώστα Σόμμερ σε κανένα καινούριο σίριαλ;

emiloveyou emiloveyou emiloveyou emiloveyou emiloveyou emiloveyou emiloveyou emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως οι αναγνωρίσεις έχουν γίνει μια χαρά και προσωπικά γνωρίζω απόφοιτο Ρουμανίας που χωρίς ΔΟΑΤΑΠ παρέλαβε άδεια άσκησης επαγγέλματος από τη Νομαρχία Θεσσαλονίκης και δήλωσε ειδικότητα σε νοσοκομείο της Αθήνας.

Μάλιστα αρκετοί είναι ήδη ειδικευόμενοι ήδη στη Ρουμανία και μου αναφέρθηκε οτι μετά απο 3 έτη άσκησης στην Παθολογία εκεί μπορείς να πάρεις εδώ την ειδικότητα της Γενικής Ιατρικής(δεν πολυκατάλαβα τι εννοούσαν με αυτό-μήπως στα 3 έτη να προσμετρηθεί και το αγροτικό σε κέντρο υγείας?),έχοντας ήδη 2 ειδικότητες.

Αλλά η αναγνώριση της ειδικότητας που έγινε στη Ρουμανία δε συμφέρει άμεσα διότι δε θα πληρώνονται ως ειδικευόμενοι σε νοσοκομείο της Ελλάδας(όπως γίνεται με κάθε ειδικό ιατρό που ηδη κατέχει ήδη μια ειδικότητα).Αλλά μου φαίνεται ότι αυτό ισχύει για ήδη διορισμένους ειδικούς που μπαίνουν σαν υπεράριθμοι.

Μπερδεμένα πράγματα!!

Πάντως και οι αναγνωρίσεις δόθηκαν και τα μόρια στο αγροτικό θα προσμετρηθούν από την ημερομηνία κτήσης πτυχίου.

Όλα αυτά και σε συνδυασμό με τον τελευταίο νόμο που δίνει εξουσιοδότηση σε Κ.Ε.ΣΥ.+υπουργό για θεσμοθέτηση εξετάσεων δηλώνουν ότι μετά το δημιουργημένο ασύλληπτο ΚΡΑΧ στις αναμονές και στα αγροτικά,οι εξετάσεις μετά τις εκλογές θα φαίνονται σαν μια όαση...

Άρα τεχνιέντως και ψηφαλάκια κονόμισαν και μας έκαναν να χαιρόμαστε στην ιδέα εξετάσεων.

Τέσπα..τουλάχιστον να είναι αξιοκρατικές(ΤΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ!)..στον διεφθαρμένο κόσμο των κομμάτων+βυσμάτων+αποσπάσεων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

palaiologe,

χαιρομαι να σε διαβαζω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

lilpapaki δεν περίμενα να διαβάσω και κάτι καλύτερο από εσένα.

Άλλωστε από την προηγούμενη φορά φάνηκε η εμπάθεια που κρύβεις για εμένα όταν ανέφερα κάτι για ένα σούπερ λαμόγιο και μου επιτέθηκες με σφοδρότητα(ανεξήγητα κατά πρώτη όψη αλλά μάλλον σε έχουν ενοχλήσει οι απόψεις μου γιατί *******...)

.Όταν βέβαια με προκάλεσες αποκαλύφθηκα χύμα δίνοντας στοιχεία για το άτομο μου ενώ εσύ σαν ******* μετά αναδιπλώθηκες αναγνωρίζοντας ότι ΙΣΩΣ ήσουν υπερβολική.

Από τα post σου δε βλέπω να προσφέρεις τίποτε στη συζήτηση παρά μόνο ανούσιες κουβέντες και προσπάθειες να το παίξεις έξυπνη...

Κρίμα τέτοια συμπεριφορά για έναν moderator.Προφανώς καταδεικνύεται ότι κατά τη διεύρυνση του φόρουμ δε δόθηκε η αρμόζουσα προσοχή στην επιλογή ατόμων με ***********.

Όμως εγώ δε θα σου θέσω ερωτήσεις για το άτομο σου.Η ********* δεν επιδέχεται αμφιβολιών.Μπορείς να συνεχίσεις να χαζολογείς με τις ώρες ***** εδώ μέσα υβρίζοντας άτομα που εκθέτουν γενικά της απόψεις τους.

Όσον αφορά τις αξιοκρατικές εξετάσεις θέλω να τις δώσω εγώ όπως και το 1997 για να μην μπορούν να αφοδεύσουν από φυσικό εμπόδιο ΤΟΥΒΛΑ για χρόνια και για να εκθέτουν τα ψυχολογικά τους προβλήματα που θα τους έχω δημιουργήσει σε φόρουμ ακόμα και μετά από 10 έτη(μόνο που τότε δε θα υπάρχουν τρόποι νομιμοποιήσης της κοπριάς μέσω εξετάσεων οδήγησης..)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

palaiologe πιστευεις οτι μετά τις εκλογές θα μπουν εξετάσεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρώτη επίθεση προσωπική

Πρόσθεσα και το λινκ για να διαβάσατε τι είχε ειπωθεί παλαιότερα.Την πρώτη και μοναδική φορά μέχρι τώρα που ασχολήθηκα με αυτό το άτομο(και η τελευταία φορά τώρα).

Πισεύω ότι ο τελευταίος νόμος δεν ήταν τυχαίος.Εάν βγεί η Ν.Δ. πάλι πιστεύω οτι υπουργός θα είναι ο μουστάκιας και πλέον θα αποφασιστούν εξετάσεις.

Και ΠΑΣΟΚ να βγεί πάλι θα προχωρήσει το θέμα διότι πλέον κατάντησε τρελά τραγική η κατάσταση.Τόσο χάλι που ακόμα και το ενδεχόμενο πολιτικό κόστος υπερβαίνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε μαλώνει κανείς..

Τουλάχιστον εάν παρατηρήσεις τι έγραψα θα διαπιστώσεις ότι αναφέρω πάντα πράγματα γενικά χωρίς να ασχολούμαι να θίξω κάποιο μέλος του φόρουμ..

Πάντως πέρα από όλα αυτά οι αναγνωρίσεις και το που οδηγείται η ιατρική στην Ελλάδα είναι δεδομένο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...

Το πτυχιο απο την Μπρατισλαβα ειναι ανγνωρισμενο για τον εξης λογο. Κανεις εκει την πρακτικη σου κι εκει δινεις κι την αδεια ασκησεως επαγγελματος. Αυτο σημαινει οτι μπορεις να ανοιξεις φαρμακειο ή ιατρειο στην σλοβακια. Κι αφου η Σλοβακια ειναι στην ΕΕ μπορεις να το ανοιξεις κι σε οποια αλλη χωρα της ΕΕ θελεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πτυχιο απο την Μπρατισλαβα ειναι ανγνωρισμενο για τον εξης λογο. Κανεις εκει την πρακτικη σου κι εκει δινεις κι την αδεια ασκησεως επαγγελματος. Αυτο σημαινει οτι μπορεις να ανοιξεις φαρμακειο ή ιατρειο στην σλοβακια. Κι αφου η Σλοβακια ειναι στην ΕΕ μπορεις να το ανοιξεις κι σε οποια αλλη χωρα της ΕΕ θελεις.

θες να πεις σε καθε ασειδωτη ευρωπαικη χωρα...δεν νπμιζω οτι με πτυχιο απο Σλοβακια (η αναγνωριση της ως μελος της ευρωπης δεν την κανει ισοδυναμη...) μπορεις να εφαρμοσεις τα παραπανω π.χ. σε Γαλλια,Γερμανια,Αγγλια κ.λ.π.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πτυχιο απο την Μπρατισλαβα ειναι ανγνωρισμενο για τον εξης λογο. Κανεις εκει την πρακτικη σου κι εκει δινεις κι την αδεια ασκησεως επαγγελματος. Αυτο σημαινει οτι μπορεις να ανοιξεις φαρμακειο ή ιατρειο στην σλοβακια. Κι αφου η Σλοβακια ειναι στην ΕΕ μπορεις να το ανοιξεις κι σε οποια αλλη χωρα της ΕΕ θελεις.

θες να πεις σε καθε ασειδωτη ευρωπαικη χωρα...δεν νπμιζω οτι με πτυχιο απο Σλοβακια (η αναγνωριση της ως μελος της ευρωπης δεν την κανει ισοδυναμη...) μπορεις να εφαρμοσεις τα παραπανω π.χ. σε Γαλλια,Γερμανια,Αγγλια κ.λ.π.

την κάνει μέλος β' κατηγορίας...γ'....δ'......

Σαν την Ελλαδάρα καμιά άλλη χώρα...... :lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.