Jump to content

ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥΣ


j77

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Last Reply
ΕΡΩΤΗΣΗ : ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΕ (3 ΤΟ ΜΗΝΑ). ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ?

Υπόψιν τις εφημερίες αργείς να τις πληρωθείς.Έτσι είναι το καθεστώς και για τους άλλους παλιότερους αγροτικούς? Πήγατε να βρείτε τον υπεύθυνο μισθοδοσίας?Τον διευθυντή προσπωπικού?Τον διοικητή του νοσοκομείου?Μου φαίνεται απίθανο να μην τις πληρώνεστε καθόλου.... :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
Μετά από πολύ αγώνα , τσακωμό και αφού δεν άφησα να μου "τη βγουν από πάνω" στο αρμόδιο γραφείο μισθοδοσίας κατάφερα να πάρω τις αναλυτικές των 6 τελευταίων μηνών!Αμέ αμέ!

Και μάλιστα "τα άκουσα που δεν περνάω να τα πάρω κιόλας.....και φταίω εγώ.Αμέ αμέ!

αφού πήρες αναλυτική για 6 μήνες τί ακριβώς ψάχνεις να μάθεις? αν έχουν διαφορά από νομό σε νομό?

Πήρα για 6 μήνες αλλά όχι για αυτούς του 3μηνου.!

Τους έπεφτε βαρύ να εκτυπώσουν άλλους 3 μήνες βλέπεις!

Οπότε όσο και να θέλω δεν μπορώ να ξέρω πόσο ακριβώς πληρώνονται οι εφημερίες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

Δηλαδή άλλο μισθό θα πάρουμε στο 3μηνο και άλλο στο 6μηνο μετά?για του αγροτικού το μισθό μιλήσαμε,αν στο 3μηνο παίρνουμε μισθό ειδικευόμενο,πόσος είναι αυτός?

Και κάτι ακόμα,μπορεί να γραψει κάποιος αναλυτικά βασικό μισθό και επιδόματα μαζεμένα από αυτούς που εργάζονται και έχουν πάρει το χαρτί της μισθοδοσίας?γιατι βλέπω άλλα να παίρνει ο ένας και άλλα ο άλλος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

ολλα αυτα γινονται γιατι ολοι οι ιατρικοι συλογοι της χωρας κοιμουνται. θα επρεπε εκει να απευθινομασταν για τις αποριες μας. λιγοι δινουν σημασια στα θεματα των αγροτικων γιατρων μεσα σε ενα νοσοκομειο. λειπον θα πρεπει να κινηθουμε. μην περιμενετε τιποτα καλο απο τον αβραμοπουλο. μονοι μας θα πρεπει να κανουμε κατι για να παρουμε τα λεφτα που μας ανοικουν εστω και αναδρωμικα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sorry που θα το ξαναπώ....

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ

και οι ιατρικοί σύλλογοι καλά κάνουν

θα ήθελα να ήξερα εκτός από το να διαμαρτύρεστε (ανορθόγραφα :anavwfwties: ) μέσα στα forum ποιες είναι οι προσωπικές προσπάθειες του καθενός για την καλυτέρευση των πραγμάτων;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Καλημέρα,

ακουσα ότι εκδικάστηκε το επιδομα tvn 176 υπερ ειδικ/νων στην κορινθο.

ξερει κανεις αποφαση απο που και ποτε ειναι?

ευχαριστω

J

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι επίδομα είναι αυτό, από που το άκουσες και τι σχέση έχει με το επίδομα αγροτικών;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι επίδομα είναι αυτό, από που το άκουσες και τι σχέση έχει με το επίδομα αγροτικών;

Νομίζω Τάσο ότι είναι ένα επίδομα δημοσίων υπαλλήλων. Θυμάμαι που το διεκδικούσαν και οι δάσκαλοι στην μεγάλη απεργία τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια καλημερα και καλως σας βρηκα !!

Το επιδομα τροφης, που λετε, το δικαιουμαστε και οι αγονοι? Το λεω γιατι στην αναλυση αποδοχων μου, δεν γραφει να το παιρνω.

Αναλυτικα μου δινουν (χωρις τις κρατησεις)...

Μισθο 969

Αποδοσης 150

Νοσοκομειακο 227, 50 (μηπως ειναι αυτο?)

Οδοιπορικα 35

Ειδικων Συνθηκων - Αναισθησιολογιας 600

Κινητρων 120

Οποιαδηποτε διευκρινιση ευπροσεκτη !! Ευχαριστω εκ των προτερων.

στο χερι ποσα παιρνεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά από εκείνη την ημέρα που πόσταρε ο συνάδελφος το παραπάνω μήνυμα δεν ξαναμπήκε στο forum.

οπότε καταλαβαίνεις.....απάντηση θα πάρεις γρηγορότερα με τη δική σου πληρωμή :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα,

ακουσα ότι εκδικάστηκε το επιδομα tvn 176 υπερ ειδικ/νων στην κορινθο.

ξερει κανεις αποφαση απο που και ποτε ειναι?

ευχαριστω

J

ΝΑΙ εκδικάστηκε τα χρήματα θα τα πάρουμε τον Οκτώβρη έτσι μου είπε η δικηγόρος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά από εκείνη την ημέρα που πόσταρε ο συνάδελφος το παραπάνω μήνυμα δεν ξαναμπήκε στο forum.

οπότε καταλαβαίνεις.....απάντηση θα πάρεις γρηγορότερα με τη δική σου πληρωμή :P

και τι χαζος που ειμαι και δεν ρωταω εσενα?

ξερεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και οι ειδικευόμενοι είναι δημοσίου και θα το πάρουν;

Δεν ξέρω να σου πω. Και η Λίτσα που χθες μας τα έπρηξε να ρωτάει διάφορα δεν μας διαφωτίζει σήμερα.

emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά από εκείνη την ημέρα που πόσταρε ο συνάδελφος το παραπάνω μήνυμα δεν ξαναμπήκε στο forum.

οπότε καταλαβαίνεις.....απάντηση θα πάρεις γρηγορότερα με τη δική σου πληρωμή :P

και τι χαζος που ειμαι και δεν ρωταω εσενα?

ξερεις?

ανάλογα τις εφημερίες :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το επίδομα για τα καπνά θα το πάρουμε φέτος;

Αποφασίστε ντε, για ποιο επίδομα μιλάτε. Ο τίτλος αναφέρεται σε επίδομα αγροτικών. Άλλοι συζητάνε για επίδομα ειδικευόμενων.Christo_pull_hair.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά από εκείνη την ημέρα που πόσταρε ο συνάδελφος το παραπάνω μήνυμα δεν ξαναμπήκε στο forum.

οπότε καταλαβαίνεις.....απάντηση θα πάρεις γρηγορότερα με τη δική σου πληρωμή :P

και τι χαζος που ειμαι και δεν ρωταω εσενα?

ξερεις?

ανάλογα τις εφημερίες :P

τον βασικο ρωταω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω σίγουρα, αυτό μου έχει πει μέλος του forum.

Περίμενε και θα σου απαντήσει με ακριβή στοιχεία ο tsatsos.

tsatsos emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια καλημερα και καλως σας βρηκα !!

Το επιδομα τροφης, που λετε, το δικαιουμαστε και οι αγονοι? Το λεω γιατι στην αναλυση αποδοχων μου, δεν γραφει να το παιρνω.

Αναλυτικα μου δινουν (χωρις τις κρατησεις)...

Μισθο 969

Αποδοσης 150

Νοσοκομειακο 227, 50 (μηπως ειναι αυτο?)

Οδοιπορικα 35

Ειδικων Συνθηκων - Αναισθησιολογιας 600

Κινητρων 120

Οποιαδηποτε διευκρινιση ευπροσεκτη !! Ευχαριστω εκ των προτερων.

το επίδομα τροφής εχει πλεον ενσωματωθει στο νοσοκομειακο και εμφανιζεται στα εντυπα της μισθοδοσίας ως νοσοκομειακο-τροφης ή σκετο νοσοκομειακο

οποτε το παιρνεις ηδη

βασικος μισθος αγροτικου πλεον ειναι ιδιος και στο τριμηνο και μετα το τριμηνο

και κυμαινεται σε καθε νομο ( αναλογα με το ποσο κινητικοι ειναι οι αγροτικοι σε καθε νομο, ποσο τους κοβει στα τμηματα μισθοδοσιας και το αν παιρνετε επιδομα ορεινων ή ημιορεινών περιοχων)

πχ δωδεκανησα 1340

καρδιτσα 1240

γρεβενα 1310

τωρα αν εισαι και αγονος προσθεσε ενα επιδομα στα 550 ευρω το μηνα αλλα υπολογιζε ως τελικα λεφτα στο χερι καπου στα 1730

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πχ δωδεκανησα 1340

καρδιτσα 1240

γρεβενα 1310

μισές δουλειές κάνεις.... emconfused

έχει άλλους 49 νομούς η χώρα.....ενημέρωσέ μας

Ευχαριστώ για την άμεση ενημέρωση. Να περνάς καλά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. ο τελικος μισθος σχετιζεται με την χμ αποσταση του ΚΥ η του άγονου ΠΙ απο το νοσοκομειο της πολης

2. ιν βιτρο κ εσεις χθες με πρηξατε με την αγενεια σας

3. τα επιδοματα των 176 ευρο και των 200 ευρο τα δικαιουνται και οι αγροτικοι και ειδικευομενοι αλλα το κρατος δεν μας τα δινει προτιμα να τα δινει μετα απο αγωγη που κανουμε. Τωρα το γιατι ρωτηστε τους οσοι εχετε τα μεσα!Παντως πολλα νοσοκομεια πηραν τα χρηματα τους οι γιατροι και σε αλλα αναμενονται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κοιτα το οτι γινεται μπαχαλο στα οικονομικα μας ειναι γεγονος

πχ με τη θεσπιση του 9μηνου υπαρχουν καποιοι νομοι( δραμας, χιου, μαγνησιας, κτλ) που πληρωναν επιδομα αγονου στο τριμηνο ενω αλλοι-οι περισσοτεροι-δεν πληρωναν

τωρα αν ρωτησετε ακομη και εμενα θα σας πω οτι δε βρηκα νομο που να μας δικαιωνει αλλα αν βρειτε εσεις εδω ειμαστε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.